Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř srp 23, 2017 10:18

Quido píše: parametr 10 000 mm podle mne není nepromokavost, ta začíná někde na dvojnásobné hodnotě
Promin, pises blbosti... Normovana nepromokavost zacina nekde na 1500-3000mm. 10000 uz ma mit podlepene svy.
PreCip je vice nez dobra zalozni bunda (za tu cenu). Jeji vodeodolnost naprosto staci na "celodenni pochod v desti mrholeni atp" - na to nepotrebujes vyssi nepromokavost. (Odhlednouc od toho, ze za takovych okolnosti budes pod bundou z bezne membrany - i GTX - mokry tak ci onak, at mas vodeodolnost hoc 100000 - mini. kvuli srazeni tepleho vzduchu pod bundou a nemoznosti odpareni vlastniho potu kvuli mokremu vnejsku - to je odpoved taky fps).
Nezapomen, napr. GTX Performance Control ma (melo?) vodeodolnost 10-15000mm podle verze.

Jasne, bude to casem protekat pod popruhy batohu kvuli treni, co dramaticky zvysuje potrebnou vysi vodniho sloupce. A taky to neni idealni bunda na celodenni chozeni i bez deste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » stř srp 23, 2017 11:10

Jakou jinou bundu,když se vyhnu drahému Gore-texu a zvednu rozpočet do 3000 Kč lze pořídit. Já koukal na různé outlety,občas se něco zajimavého najde. Bundu bych rád používal i s batohem cca do 7kg, asi pošetřím a investuju do něčeho lepšího.

Já do ted používal 3 vstvý gelanots s 20/20 parametry. Ale bunda je těžká,špatně sbalitelná.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř srp 23, 2017 11:42

Hele, Gelanots 20/20 bunda Ti stejne promokne pod poruhama, pri tezsim ruksaku Ti to udela i kazdy GTX. A kdybys sehnal Paclite, tak co ziskas navic, je akurat vetsi hluk ze susteni materialu. Popravde receno, mam Gelanots 20/20 bundu i PreCipa a co se tyce (ne)promokavosti, neni v tom prakticky zadny rozdil. Jen na 20/20 bunde uz moc nefunguje DWR a proto svrchni latka namokne drive.
Stejne tak, ani GTX Active Ti neudycha Tvuj pot pokud bude cely den prset a na svrchni latce bude stekavat vsude voda, to se TI vevnitr vysrazi. To bys musel mit napr. Neoshell - a ten ma taky vodeodolnost cca 10000mm (a prece se nikdo, kdo jej na OF ma nestezuje, ze pretekava, spise naopka, pochvaluji, ze dobre dycha).

Edit: Jeste aby bylo jasne: pod popruhy Ti to protece ne proto, ze odejde zater/membrana/latka, ale proto, ze tim trenim pod zatezi se fakt hodne (nasobne) zvysuje hodnota "odpovidajiciho" vodniho sloupce. Laicky receno, velkou silou (velkym tlakem) zatlacis kapky vody do materialu, coz je neco uplne jineho jako sila padajici kapky vody, hoc i ve vetru.
Naposledy upravil apuka dne stř srp 23, 2017 11:45, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » stř srp 23, 2017 11:44

Moja polovicka ma Marmot Precip asi rok a pol a nez problemov. Nepremokla, vetra obstojne. Nejaky mega rozdiel oproti GTX AS co mam ja v tom nevidim. (jedine vaha a hlavne trojnasobna cena :lol: )
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » stř srp 23, 2017 11:47

apuka píše:Stejne tak, ani GTX Active Ti neudycha Tvuj pot pokud bude cely den prset a na svrchni latce bude stekavat vsude voda, to se TI vevnitr vysrazi.
Kecy, všetko závisí od podmienok. Mal som X dní, keď som išiel v daždi celý deň, a nič sa nevyzrážalo. Úplne stačilo netlačiť na pílu, ísť na pohodu (a možno mať dobre naimpregnovanú bundu, aby voda nezatekala pod vrchnú látku).
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř srp 23, 2017 12:19

@apuka:
nez nekomu napises, ze pise blbosti, tak si to poradne rozmysli - muzeme se tu nadale prit o prametry, toho tu bylo uz mnoho mockrat napsano.... sam jsem psal onehda realne porovnani nekolika bund, ktere jsem mel za shruba stejnych podminek moznost porovnat a z tech vysledku jsem zrovna nadeseny nebyl - parametry neparametry... pisu to co jsem mel mozno opakovane vyzkouset a 10 000 mm u mne neni nepromokava bunda, protoze proste promokne a to za chvilku... konkretne zminenou bundu Marmot Precip jsem si loni objednal na Mallu, jelikoz byla v akci, ale po vyzkouseni jsem ji hned vracel, prave protoze promokala - normalne bych ji prohlasil za lepsi plastenku, ale ani to nemuzu... :roll:
proto tu pisu, ze vhodna neni - to uz si radsi za podobne penize poridim TNF Seguence, i kdyz je tezsi a nelibi se mi, ale aspon vim, ze mi nepromokne (prodysnost ma parametricky podobnou)
Naposledy upravil Quido dne čtv srp 24, 2017 7:36, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř srp 23, 2017 14:25

@Quido: Tys psal o 10000mm ze to neni "nepromokavost" (jo, psall jsi, ze pro Tebe). Ale norma (napr. britska) na nepromokave obleceni pise tak, jak jsem psal ja. A vetsina obycejnych plastenek ma vodni sloupec taky v tom rozsahu a rozhodne bych netvrdil, ze nejsou nepromokave.
Konkretne PreCip na Mallu mohl lezet klidne i roky na sklade poskladana v kdovijakem prostredi a to te bunde da rozhodne vice zabrat a vice ji znici nez stale noseni. I to mohlo hrat roli. Navic je jasne, mohl jsi mit smulu na kus nebo serii. Protoze je mnoho lidi (napr. i nase rodina), i tady na OF (viz prispevek o kousek niz), kterym to funguje dobre a to i dlouhodobe. Stejne tak podle testu.
A uz rozhodne bych netvrdil, ze Neoshell neni nepromokavy - coz vlastne tvrdis, bo ma 10000mm.

@wawrik: Jo, jasne, ale jednak Ti se skoro vubec nepotis a jednak "ist na pohodu" neni zrovna to, co vetsina lidi chce delat v desti, obzvlaste v silnem a dlouhem a za bourky :wink:. Alespon ja bych se snazil dostat co nejdrive nekam kde je sucho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř srp 23, 2017 15:56

remy77 píše:Moja polovicka ma Marmot Precip asi rok a pol a nez problemov. Nepremokla, vetra obstojne. Nejaky mega rozdiel oproti GTX AS co mam ja v tom nevidim. (jedine vaha a hlavne trojnasobna cena :lol: )

tak tomuhle nevěřím, stejně jako tomu co píše apuka, mám kalhoty Marmot Precip které mají starší membránu, ale mají stejné parametry jako ta nová, a měl jsem a nebo mám i jiné obleční které má nepromokavost či prodyšnost okolo 10 000, a mám i jiné membránové oblečeni které má hodnoty nad 20 000, třeba i GTX AS, a moje zkušenosti jsou takové, že jak je nepromokavost pod 20 000, tak to promokne, a jak je prodyšnost pod cca 40 000 tak je to nedostatečně prodyšné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » stř srp 23, 2017 17:06

fps:
Comu neveris? Ze nepremokla? No tak zatial nie.
Je pravda, ze povacsine po dazdi nechodime, ale vyhnut sa mu neda.
Co sa tyka vetrania, nosi ju castejsie ako ja GTX AS a ked si vsimam ako je zvnutra mokra, tak velmi od GTX AS neuteka. Akurat moja bunda nema vetracie zipsy a precipka ma.
Ja osobne nechapem, ako vies v zime v HS chodit vzdy. Mna by jeblo.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » stř srp 23, 2017 18:57

A zkušenosti s uvedeným TNF a materiálem DryVent™ 2L ve srovnání s NanoPro 2.5 u Precip ? Človek nikde konkrétní hodnoty nenajde. Na ofic. stránkach je napsáno až 20000 a realita je asi někde jinde.

https://www.thenorthface.cz/materialy-a ... t--65.html

Ono každý má své favority a nikdy se všichni neschodnou co je nejlepší. Já se snažím najít něco solidního v poměru cena/výkon.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř srp 23, 2017 21:19

Myslim, ze lidi, co se nepoti nebo se poti malo, by do tohodle tematu vubec nemeli psat ;-) Akorat ostatni matou. Poceni bude urcite taky podle Gaussova rozdeleni a ta vetsina kolem stredu proste bude v celodennim desti zevnitr mokra bez ohledu na parametry bundy. Ano, leva 3 % nebudou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » stř srp 23, 2017 21:28

Bývalý HyVent měl parametry 16500 na 16500, Teď u DryVentu udávají "up to 20k" a když jsem se bavil s borcama v krámu TNF, tak tam prý žádný rozdíl v materiálu není... Ale podle testů ta 2.5L verze není vůbec špatná a bundy z ní jsou docela pěkně řešené co jsem viděl (střih, detaily atd. velice podobné jako ve vyšším segmentu). Za 2k bys možná nějakou solidní TNF bundu sehnal... Hlavně nekupovat žádné staré Pinguiny atd, to má sice 20/20 ale je to tak staré, že z membrány zbude za chvíli jen prach :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv srp 24, 2017 6:58

Tak ja stale nosim Pinguin Parker, uz nevim jestli 2008 nebo 2010 a membrana se v prach rozpadla pouze v kapse na kapucu kvuli tomu, ze jsem ji nosil slozenou v ruksaku a tam je to zrovna mechanicky nejnamahavejsi. Ale samotna bunda, resp. membrana slouzi dobre (uz nefunguje DWR, ale to se da cekat).
Ale taky bych nekupoval "novou" bundu stareho data vyroby - jak jsem psal, snad nejvice membranu nici skladovani v jedne slozene poloze a to jeste v kdovijakych podminkach. TOho bych se bal nejvic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv srp 24, 2017 8:02

@apuka:
no jo, ty si vzdycky najdes argumenty, aby sis obhajil sve tvrzeni, a treba si vymyslis cely pribeh, jen aby bylo po tvem... kolik takovych bund jsi mel na sobe v opravdovem desti? vsadim se, ze zadnou, a vsadim se, ze jsi ani v poradnem desti nesel ... to je zase muj argument, stejne vykonstruovany, jako tvuj... :lol:

no a dal - videl jsem uz i v renomovanych obchodech a e-shopech, ze klidne prohlasi bundu jen s DWR za nepromokavou, takze tvrzeni o nepromokavosti jako takove pro mne taky nema vahu...

...souhlasim s fps, a to na zaklade zkusenosti, ze vesmes materialy, ktere maji mit trebajen teoreticke parametry pod 20 000 mm nelze spolehlive povazovat za nepromokave - a tudiz, kdyz tu chce nekdo poradit, nebudu ho utloukat technickymi udaji a napisu podle sveho nejlepsiho svedomi a vedomi, jakou mam ja zkusenost....

...podobne jako se tu uz pise, budu radeji obhajovat HyVent, nez Paclite, protoze s HV mam lepsi zkusenosti...

BTW: HyVent a DryVent od TNF jsou ve vysledku shodne materialy, mozna se k nim doslo jinym postupem vyroby, ci aplikace, to presne nevim, ale maji shodne vlastnosti (DryVent je novejsi) - co se tyka kategorii (a i to uz jsem tu nekde historicky psal), deli se na 2, 2.5 a 3 L (L=layer - tedy vrstva) dle zpusobu aplikace do odevu, parametry maji shodne - nejmene 20 000 mm a az 40 000mm vodniho sloupce, odpor max. RET < 6 (v rozsahu od 14 000 do 18 000 g/24h/m2), pricemz uvadim, ze byt parametr odporu prodysnosti RET taky neni vserikajici, je rozhodne lepe vypovíidajici, nez uvadena prodysnost v g/24h/m2

suma sumarum, radeji poradim nekomu neznalemu, kdo nechce drahou bundu s GTX Active nebo eVent, bundu s HyVent ci Dryvent, nez s Paclite, a to proto, ze vim, ze nepromokne, prodysnost maji vsechny shruba stejnou... osobne mam zkusenost, ze HyVent hodne rychle pak usycha a vydrzi i nekolik prani a hrubsi zachazeni...
howgh
Naposledy upravil Quido dne čtv srp 24, 2017 11:44, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv srp 24, 2017 8:17

apuka píše:Tak ja stale nosim Pinguin Parker, uz nevim jestli 2008 nebo 2010 a membrana se v prach rozpadla pouze v kapse na kapucu kvuli tomu, ze jsem ji nosil slozenou v ruksaku a tam je to zrovna mechanicky nejnamahavejsi. Ale samotna bunda, resp. membrana slouzi dobre (uz nefunguje DWR, ale to se da cekat).
Ale taky bych nekupoval "novou" bundu stareho data vyroby - jak jsem psal, snad nejvice membranu nici skladovani v jedne slozene poloze a to jeste v kdovijakych podminkach. TOho bych se bal nejvic.



sry, ze to cituji cele, ale neda mi to - z toho, cos napsal, je videt, ze nejsi soudny...
... tyhle Pinguiny jsou snad nejhorsi bundy, co jsem mel moznost poznat, jednu parkerku jsem mel pujcenou v roce 2009 na tyden v Tatrach - nemel jsem na sobe od te doby horsi bundu - neprodysna, tezka a s blbym strihem... a to jsem mel historicky od Pinguinu i kate a batohy, nadobi aj. takze na znacku, jako takovou, nenadavam, ale bundy (a stany) od nich NO MORE - ze tu bundu porad mas mne jen utvrzje, ze te nelze brat vazne....
:roll:
snad mi nezazlis me uprimne vyjadreni dojmu z tve argumentace

BTW: to apuka: myslis, ze HyVent, vlastne skoro trvale smuchlany v batohu, se tim znici? Neznici!
Pokud takova bunda nesnese hrubsi zachazeni a vykyvy teplot, pak je vlastne k nicemu....
Naposledy upravil Quido dne čtv srp 24, 2017 11:45, celkově upraveno 3
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv srp 24, 2017 8:31

davvee píše:
Ono každý má své favority a nikdy se všichni neschodnou co je nejlepší. Já se snažím najít něco solidního v poměru cena/výkon.



jak jsem tu uz nekde psal - TNF dela kde co a proto je reba davat pozor, nicmene vyssi rady ale i nektere mainstreamove rady jsou OK, je teba peclive vybirat - muj favorit obecne to neni, ale musim uznat, ze treba pro mne ma vynikajici strihy a najdou se i velmi kvalitni vyrobky - treba rade Summit Series mohu na 200% duverovat... no a protoze toho delaji hodne, je z ceho vybirat a maji i casto akce, kde se da usetrit (a jejich veci v akcich nejsou zase tak stare, max. 1-2 roky)... co bych si od nich uz nekoupil jsou boty, skoro vsechny (tusim troje) jsem musel reklamovat kvuli ztrate proklamovanach vlastnosti, jen zimni mi zustaly, ale jinak mam od nich nekolik veci (2 hyVent bundy, kalhoty, SS bundu, mikinu, mel jsem batoh, manzelka ma taky nekolik hader) a naprosto v pohode... a to muzu srovnvat za ty roky i s jinymi znackami (Millet, DA, Marmot, Salewa, Salomon, BD, Lafuma, Odlo atp.)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv srp 24, 2017 12:01

@Quido: jaky pribeh si vymyslim??? To fakt nedokazes prijat, ze nekdo muze mit jine zkusenosti a jiny nazor a ze muze nesouhlasit s Tvymi zebvseobecnenymi vyvody z Tvych zkusenosti a to jak podle zkusenosti svych nebo sveho blizkeho okoli jakozto i jinych lidi jak na OF tak i jinde???
Ano, ja jsem v PreCipu moc v desti nenachodil,nemel jsem moc prilezitosti. Manzelka a syn uz ji parkrat meli i v silnem desti a poslouzil jim dobre. A ma je dost lidi in na OF a maloktery se na ne stezuje (jako na zalozni bundu do deste).
A ano, nesouhlasim s Tvymi nazory, ze co ma 10000, neni nepromokave. Se Te ptam znovu - nepovazujes NeoShell za spolehlive nepromokavy???

A znovu zopakuji, normy pro nepromokavost obleceni existuji, muzes si je zkusit nekde najit (jak spominanou britskou, tak i americkou nebo evropskou EN ISO 13688) a asi se fakt budes divit, co je definovane jako nepromokave... Takze Te laskave prosim, nevymyslej. Tvoje zkusenosti mohou byt nejake, ale nepredkladej je jako vseobecne platne normy.

Co se tyce Pinguin Parkeru, cos napsal, promin, ale je jedna velka ubohost... Ze Tobe strih nesedl, ze se Ti bunda nelibila a podle toho odsuzujes jineho, komu prave ten strih perfektne sedi a bunda mu plne vyhovuje. Jen pripominam, ja jsem ji nikdy nebral jako zalozni ale jako plnohodnotnou hardshellku, nosival jsem ji furt v lete v zime a to nejenom na hory ale i do prace (kam to nosim stale). (Kupodivu, ja jsem se v nem malokdy spotil, ani s batohem do kopce - ale mozna jsem mene potivy jak ty. )Takze na ponekud jine pouziti jako napr. PreCip, takze dalsi bod, proc jsi naprosto mimo s odsuzovanim.
A mimochodem, byl bych docela zvedav, jestli by Tvoje soucasna (pro Tebe top) prevlecna bunda stejne dobre ustala napr. prechod Berliner Hohenwegu v Zillertalu v tom pocasi, jak jsme to presli my. Protoze napr. jeden den nikdo, opakuji nikdo z tech mnoho desitek lidi, co jsem mel moznost videt, co ujeli cca stejne dlouhy kus v desti jako ja na tom pod bundou nebyl lepe nez ja s Pinguinem - a to tam byly i tehdy nejvetsi esa, z nejlepsich GTX materialu od nejvyhlasenejsich vyrobcu. A ja jsem v te bunde slapal ne ten pulden, ale dalsich 8 a pul v obdobi, kdy byly v Zillertalu (ano v te casti, kde jsme slapali) rekordni srazky a povodne.

Ze se na tom miste jak jsem psal znicila membrana, to je neco jineho jako zmuchlane v batohu. Tam je poskladana dost natesno napchana kapuce a ten problem je v dost ostrem ohebu te "kapsy". Tam je to ohybane stale ve stejnych mistech a je tam ze vseho nejvice namahane i roztazenim. Navic ja jsem kapuci mel venku malokdy, takze to tam tak bylo mnoho let. Obavam se, ze GTX by Ti tam takovou zatez taky nevydrzel, uz jen proto, ze na rozdil od Gelanotsu neni pruzny material. To bys musel videt, abys to pochopil. Navic, jak jsem taky psal, to nicem u nevadi, protoze spadni zast te kapsy a membranu neporusenou, takze tam nema sanci zatekat.

fps píše:mám kalhoty Marmot Precip které mají starší membránu, ale mají stejné parametry jako ta nová,
Pokud mas ze starsiho materialu, tak urcite nema stejne parametry, minimalne prodysnost je mnohem vyssi a i vodeodolnost byla taky vylepsena - ten zater (ne membrana, jak pises) je ted uplne jiny, porezni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 24, 2017 12:55

to ze si na tom s parkerem byl nejlip, myslis ze ostatni vse proteklo nebo ty ses moc nepotil?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv srp 24, 2017 12:58

@apuka:
se z tebe jednou zvencnu - napsal jsem to naschval podobnou retorikou, jako ty, a uz se tady rozcilujes - vidis, jak to pusobi?
8)
nicmene, abych se vratil k temutu, ktere vzdy tak rad opoustis - dotaz znel:
davvee píše:.... Koupím kolem dvou tisíc nějakou lepší nepromokavou bundu než Marmot Precip ? Která bude lehčí a dobře sbalitelná cca do 500g,trochu odolná proti mech. poškození a bude mít solidní paropropustnost a voděodpudivost. Dík


tak jsem tu napsal sve zkusenosti a poradil mu za sebe... jednoznacne odpovidam, ze za tu cenu jsou i lepsi ci srovnatelne bundy - na co tu budu psat nejake vycteninky a hromadu udaju, ktere jsou pouze orientacni, nikoli zasadni, a mnohdy i zavadejici... to tazateli moc nepomuze - nemyslis?
A co se norem tyce, vim ze existuji, ale jsou mi taky k nicemu, pokud v bunde pujdu a pak promoknu - tak to si muze vyrobce na stitek napsat norem kolik chce a ja ji za nepromokavou povazovat i tak nebudu, a taky pak nebudu nikomu radit, aby si ji koupil, to ale neni zadne zevseobecnovani ...
:wink:
Nevim, neoshell jsem zatim nikdy nezkusil...

(a to ostatni, co tady tak barvite popisujes je uz uplne mimo dotaz a aktiualni tema - zatim jsem vzdy vedel, jak se mam na tu kterou akci oblect)
:(( :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv srp 24, 2017 14:55

@mawe: Tim jsem myslel, ze meli vsichni obleceni pod bundou navlhle podobne jako ja nebo jeste vic, nekteri jej meli i hodne mokre. Nic min, nic vic. Ze jsem byl min potivy nez nekteri jiny lidi na OF, jsem psal. Ale potivost tech cizich lidi, kteri prisli na chatu ve stejnem desti, jak jsem byl venku i ja posuodit nemohu. Svleceni na chate se vetsina z nich nepotila :-).

Tou poznamkou jsem chtel jenom rict, ze Parker (tehdy jeste rel. novy a fungovala DWR) nezaostaval v nicem za bundami z mnohem drazsich a kvalitnejsich materialu a od tech nejprestiznejsich vyrobcu. A protoze ten dest nebyl jen tak ledajaky, ale poradny nekolikahodinovy slejvak az prutrz mracen, se mi tam potvrdilo, ze i na takove pocasi neni Parker o nic mene pouzitelny nez i ty aktualne nejlepsi bundy. Ba co vic, ze obstala lepe, nez nektere nasobne drazsi bundy (nektere holt, jednoduse protekly, to nebyly fleky od potu).

A jeste zduraznim, ze tato zkusenost je s jednym konkretnim Parkerem, coz neznamena, ze jiny kus by dopadl stejne - tj. nechci delat stejne ukvapeny zovseobecnovaci zaver jak to udelal Quido.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » čtv srp 24, 2017 16:00

Koupena v akci TNF Sequence v RP Ostrava za 1999 Kč. Jinak Precip je také v akci ted za 1900 Kč + -. Proto jsem tak váhal a zeptal se tady. Z mého pohledu uvedenou bundu TNF využiju více než Precip. Proto jsem se rozhodl pro ní. Uvidíme jak obstojí. Mám výhodu,že se tolik nepotím,tak mé poznatky pak nebudou tak objektivní.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv srp 24, 2017 19:12

remy77 píše:Comu neveris?

tomu že je Marmot NanoPro stejně vodě odolný a stejně prodyšný jako GTX AS

remy77 píše:Ja osobne nechapem, ako vies v zime v HS chodit vzdy. Mna by jeblo.

co nechápeš, proč by tě jeblo?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv srp 24, 2017 19:16

apuka píše:
fps píše:mám kalhoty Marmot Precip které mají starší membránu, ale mají stejné parametry jako ta nová,
Pokud mas ze starsiho materialu, tak urcite nema stejne parametry, minimalne prodysnost je mnohem vyssi a i vodeodolnost byla taky vylepsena - ten zater (ne membrana, jak pises) je ted uplne jiny, porezni.

10 000 u voděodolnosti a 17 000 u prodyšností, stejně je to nedostatečné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv srp 24, 2017 19:22

Mne by taky jeblo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned srp 27, 2017 21:23

Vite, jak se anglicky rekne uplne na picu? DryQ Elite :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon srp 28, 2017 10:18

trochu odbocim...
...ted jsem tak povsechne koukal po novych nepromokavych bundach a narazil jsem na vec, ktera mne zarazila - napr. jiz driive zde zminovane znacky Berghaus, Salomon a TNF z nove kolekce zcely vyradily bundy s GTX AS, kdezto bundy s GTX Paclite, Pro aj. zustavaji v nabidce (Salomon ma treba uz jen 2 bundy s GTX, jinak jen sve technologie)...
:roll:
proc tomu tak je?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon srp 28, 2017 15:46

Možná se chtějí cílit ještě víc na mainstream uživatele, kteří nechtějí do oblečení vrážet spousty tisíc... To s matrošem typu GTX, Neoshell nebo eVent moc dobře nejde, tak se výrobci uchylují ke svým proprientálním materiálům typu AdvancedSkin Dry, HyVent nebo HydroShell, které si dané firmy vyrábějí samy, takže matroše nejsou zatíženy marží a vývoj je sponzorován přímo prodejem výrobků z těchto matrošů.

Zrovna u zmiňovaných firem se tomu vůbec nedivím... Od Salomonu mají dneska lidi i slipy, TNF to samé a Berghaus není obvykle spojován s top produkty ve své kategorii. Tak samo se všechny tyhle výrobky prodávají běžně v "supermarketech", kde právě nakupují obyč zákazníci a TNF nebo Salomon si určitě spočítá, o kolik peněz přichází tím, že lidi kupují nějaké lokální shity namísto jejich produktů, byť třeba stejné "kvality" jako konkurence, ale pod mnohonásobně profláklejší značkou. Jejich marže je obvykle okolo 40-70%, tak se jim víc vyplatí prodávat shity za 2-3k ve Sportisimech po tunách, než mít na výběr 7 GTX bund, které se prodají v řádech desítek kusů...

Asi bych v tom nehledal nějaký úpadek GTX apod, ale bude to čistě marketingový tah a postupná reorientace na jiný trh. Bůh ví, jestli tyhle výrobce neskoupil nějaký větší koncern, nebo tak cosik, že najednou tak změnili filozofii.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon srp 28, 2017 17:49

Prvne, netvrdim, ze to tak je, jak dal popisu, ale jednak neverim tomu, ze by to Gore v nejake forme dal nedelalo a jednak pro vyrobce je mozna omezene pouzivani Active vyhodne...

Nekde jsem daval odkaz na clanek popisujici pristup Gore k zakaznikum-odebiratelum jeho membranovych materialu. Ze pokud vyrobce pouzival (podle Gore) nadmiru svoj/-ei membranu/-y, tak mu jednoduse na dalsi obchodni rok odeprel svoji "akreditaci" k pouzivani Gore membran, tj. ta firma nemohla ten rok delat nic z vyrobku Gore. Ze to nebyl pouhy vymysl potvrzuje, ze Gore byl kvuli tomu zalovany nekolika vyrobci a odsouzeny soudem v USA a byly mu tyto praktiky soudem zakazany.
Ted vem to, ze Paclite je z Gore membran ta nejnizsi uroven, Pro zase ta nejvyssi. At se to nekomu libi nebo ne, Active se bere jako "stredni trida". Tak to trochu prezentuje i Gore. Ve skutecnosti je to mozna trochu slozitejsi, protoze u kazdeho z tech tri typu jsou jeste "podtypy", navic do toho zasahuje jeste GTX 3L (resp. beze jmena), ale je to zjednoduseny model.
Vlastnosti vlastnich membran vyrobcu se rok od roku zlepsuji, hlavne co se tyce dosazenych parametru (u vydrze netusim, to se moc neresi). Malokdy dokazou dosahnout te nejvyssi tridy, ale jako stredni trida jsou hodne kvalitni. Mozna nedosahuji ve vsem kvalitu Active, ale v tom, co prumerny uzivatel pozaduje plne postacuji, ten rozdil casto nerozezna. A co se tyce vyrobny, resp. nakupni ceny, je nekde uplne jinde nez od Gore.
Tak mohou udelat vec, ze udelaji nejnizsi tridu ze svych horsich membran, ale stejne tak pouziji i Paclite a ten budou vydavat za naprostou spicku - v te "supermarketove" nejnizsi tride vyrobku, takze i tam muze uspokojit i marketoidniho zakaznika, ktery slysel, ze Goretex je jediny nejlepsi, ale je mu jedno, jaky, tam uz jeho rozlisovaci schopnost nesaha. Stejne tak toho, koho zpracuje marketig typu "ve vsem membrana je jedine spravne obleceni", ale netusi, ze je rozdil mezi 5k/5k a rekneme 30k/70k membranou.
Ve stredni tride muze presvedcit zakazniky, ze ta "jejich nejlepsi" membrana je lepsi nez "stredni trida" od Gore, ukaze mu parametry a tomu to staci.
V nejvyssi kategorii vi, ze bude mit zakazniky, kteri "neco vedi" a hledaji "top", tam by nemuseli se svym materialem uspet, takze zustava GTX Pro.
Navic, dobre vedi, ze se Gore nelibi, kdyz bude Active jen jako dodatek k vlastni membrane firmy a ze urcite si najde zpusob, jak jim co nejvice ztezit prodavat (nemusi vyrobek schvalit a to staci, duvod uz si najde). Tak velky vypadek v prodeji to nebude, neco nahradi vlastni material a nekteri zakaznici si vyberou z nejvyssi tridy (napr. "zavedeme obcasne slevy na nektere modely..."
Aj taketo duvody zatim mohou byt, ale jak pisu, ntvrdim to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon srp 28, 2017 20:45

Střední třídu materiálů si asi výrobci už umí udělat sami a vyjde je to laciněji. Navíc pak mají větší volnost v materiálech, pružnosti (to je u GTX výjimkou) atd. Paclite je dnes skoro jen doprodej, pro který jsme ideální trh. Každý přece chce zlevněnou bundu, která před pár lety byla špičková, ale dnes už má už trochu zastaralé parametry.
GTX Active z nabídky mizí, protože GTX Pro se teď už dělá s údajně stejně dobrou prodyšností a za maličko vyšší váhu nabídne větší odolnost. Navíc někteří zákazníci se u GTX Active mohou být odolnosti (byť je to asi jen předsudek). Proto jsou topmodely z GTX Pro a GTX Active ustupuje a používá se hlavně tam, kde je velký důraz na hmotnost.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 29, 2017 11:39

mitau píše: Navíc někteří zákazníci se u GTX Active mohou být odolnosti (byť je to asi jen předsudek).
Proto jsou topmodely z GTX Pro a GTX Active ustupuje a používá se hlavně tam, kde je velký důraz na hmotnost.


první větě z uvedené citace poněkud nerozumím...
jinak tohle mi připadá jako nejlogičtější a nejreálnější vysvětlení - pozastavil jsem se nad tímto jevem jaksi v kontrastu se zdejším téměř "polobožským" vyzdvihováním kvalit GTX Active shell...
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení