Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte črc 4, 2017 21:54

@booze: protoze nema svrchni latku, co casem nasakne vodou. Mam pocit, ze Gore tvrdi, ze to lepsi je, ale hledat to nebudu.

@dudy: si furt nekdo stezuje... #-o Bych si ho dal do ignore listu a meli byste pokoj, ale jako moderator nemuzu. Co kdyz zas bude genderove nekorektni, kdo by ho umravnil? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon črc 10, 2017 10:09

Hele dudy, rekni mi, co Ti vadi na tom, co jsem ja napsal o te bunde OutDry? Co vlastne bys tady, v tomto vlakne chtel cist, kdyz Ti vadi, ze ja napisu zkusenost (i kdyz ne na vlastnim tele a ne o funcknosti) o obleceni z konkretni membrany? Kdyby takove obleceni nosil kazdy druhy, asi bych to nepsal, ale zrovna ten OutDry Extreme tady pravdepodobne nejenom ze nikdo nema, ale asi jej nazivo malokdo vubec videl, takze si myslim, ze info o tom, jak v tom normalni clovek vypada muze byt pro nekoho dost dulezite.
Nebo je to tu nejak omezene jen na spomenute presvedcovani fps od Tebe a grca nebo jen o GTX a Neoshell bundach? Nebo co?

Krom toho, pokud bys to cetl, co jsme napsali ja a mike, tak bys vedel, ze tam byla mikova poznamka, ze nerozumi tomu, co jsem psal, moje vysvetleni dal. Nikde zadna "aplikovana argumentace" ani zadna jina reakce jednoho na druheho. Ta moje poznamka ohledne mikroporeznosti membrany byla "odpoved" Kiszounovi a myslim si, ze ta mikroporeznost je hodne, opravdu hodne dulezita vlastnost. Konec koncu, Neoshell dela dobre prodysnou membranou prave ta mikroporeznost, bez ni by to bylo to same jako kterakoliv prumerna PU membrana.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon črc 10, 2017 10:13

@booze: jednak, co psal mike, tj. nema svrchni latku, ktere casem odejde DWR a pote uz nasakava vodu jedna radost (a to chladi, snizuje prodysnost a zvysuje vahu). Navic ta svrchni latka sama taky omezuje prodysnost, coz tady odpadava.
Ale jinak takova "obracena membrana" asi jeste dlouho nebude vhodna jako lehka zalozni bunda, protoze kvuli odolnosti musi byt ta membrana mnohem pevnejsi a bude tezka a malo skladna. Takze je to spise misto hardshellky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon črc 10, 2017 14:54

No nevím... Gore to vyrábí jako Active bundy, takže max prodyšnost, omezená životnost v uvozovkách a tak by to asi taky mělo být.
Jaký by pak mělo význam odstranit svrchní látku, která zhoršuje prodyšnost a udělat pevnější membránu, která pak bude pravděpodobně taky hůř prodyšná oproti tomu jaká byla před tím v 3L konstrukci.
Jediné co se zlepší je to, že bude prodyšná furt stejně, protože nebude ovlivněná nasákavostí svrchní látky. Druhá věc je potom životnost toho povrchu, který bude asi chtě, nechtě více náchylný k prodření/protržení než třeba takový 70D nylon používaný na HS bundách...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon črc 10, 2017 17:59

Asi tak, apuka si to zas cuca z prstu ;-) V ruce jsem to jeste nemel, ale ty Gore bundy jsou jeste lehci, nez AS varianty. Taky to prezentuji jako bundy ciste na beh bez batohu.

@apuka: dudy psal, ze uz to ani necte ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2017 9:29

Miku, jo, ja si vsechno cucam z prstu, ale odkus si sve zvasty cucas Ty???

@Kiszoun: neni to muj vymysl, tady mas od stejneho cloveka mirny popis obou membran a rychle testy bund z nich, vcetne "testu odolnosti" (upozornuji, je to v uvozovkach) toho GTX Active. Tam najdes i to, co jsem psal - a mezi radky i to, ze ten GTX Active jako zalozni bunda pod ruksak bude absolutne nevhodna (otocena GTX membrana toho moc nevydrzi a je hakliva na znecisteni - pokud ji nebudou chranit PU vrstvou), na rozdil od OutDry Extreme, ta zase neni moc vhodna na behani a kolo (vyssi vaha, horsi ohebnost a sbalitelnost), takze se vyuzitelnosti prakticky docela doplnuji :-):
OutDry Extreme
GTX Active

Mimochodem, tato nova GTX membrana, resp. nova verze Active byla "vyvynuta" v zoufale kratke dobe (snad 14 dnu misto bezneho inovacniho cyklu min. rok a pul, dva) po ohlaseni OutDryExtreme od Columbie, kdy z toho v Gore asi dostali docela bobky (toto taky neni vycucane z prstu, da se to nekde dohledat :wink:).
Naposledy upravil apuka dne úte črc 11, 2017 10:42, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 11, 2017 10:39

Jeste pro dudyho (i kdyz to necte) a pod: I kdyz se to nelibi, asi je to (bohuzel) budoucnost a smer vylepsovani membranoveho obleceni... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte črc 11, 2017 18:34

Nechapes. Dudymu nevadi materialy, ale nase diskuse. Cemuz rozumim, protoze mne vadi taky, jen se holt neudrzim. Ale nakonec mi nic jineho nezbude, protoze ty toho schopen nejsi a neprestanes ani kdyz ti explicitne napisu, ze nemam zajem pokracovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » ned črc 16, 2017 19:23

apuka píše:Mimochodem, tato nova GTX membrana, resp. nova verze Active byla "vyvynuta" v zoufale kratke dobe (snad 14 dnu misto bezneho inovacniho cyklu min. rok a pul, dva)...
Len tak úplne mimo diskusie... Apuka, fakt si myslíš, že sa nejaká membrána dá vyvinúť za 14 dní? Úplne vážne?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned črc 16, 2017 19:49

Nemyslim si, vsak proto jsem psal "vyvinuta (omlouvam se za hrubku). Vsak taky nevim, jestli se z toho dalo neco jineho koupit jako ta HyperAir nebo jakk jse jmenovala ta bunda od The North Face - ty s tm taky rychlo prestali (i kdyz jsem nedavno na ni narazil v nejakem vyprodeji dokonce u nas v CR!), bo to nestalo za nic.
Ne ja, ale lidi trocha vice znaly oboru si mysli, ze to byl zoufaly pokus Gore po oznameni, resp. uvedeni OutDry Extreme na trh. Takto neco "revolucniho" mel i Gore (Na rozdil od OutDry Extreme oni vubec nespevnovali membranu, ale p(r)odavali to jako extremne lehkou bundu proti vetru a desti), TNF neco vyrobil (sam reditel vyvoje TNF/?/ rekl, ze cely retezec vyvoj-vyroba-prodej byl u te bundy doslova sileny, aby to bylo rychle venku) a mezitim Gore to mohl dal vylepsovat a pozdeji hodit na trh neco vlastniho, co uz melo alespon nejakou kvalitu a hlavne vydrz. Neco z toho je i v jednom z tech linkovanych "testu". Vzdyt ta HyperAir byla vyhradne na beh a trening s vyhradou, ze se nema pouzivat se zatezi, jako plastenka bez niceho OK, ale jakmile jsi se o neco (napr. vetev smrku) v tom otrel, uz se to rozpadavalo. Priznam se, vubec netusim, co vydrzi soucasne verze od Gore.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod blueflanker » čtv črc 20, 2017 15:38

Zdravím přispěvatele této skupiny, přiznám se, že jsem si již několikrát snažil prolouskat informacemi zde uvedenými, ale je to poměrně oříšek :) Proto bych se rád zeptal místních v mém příspěvku, coby jste mi doporučili za výběr dle následujících podmínek.

Chystám se na Island, takže primární použití bundy bude odolat zemi Ohně a ledu :) Dále pak chodívám poměrně často po tuzemských horách od jara do podzimu (kde bych uvítal dobrou sbalitelnost, aby bunda mohla být v batohu), nicméně poslední dobou i stále častěji v zimě. Občas zavítám do Alp (putování od chaty k chatě) a čas od času Norsko. Tím pádem jsem odpískal možnosti jako Montan Minimus apod. protože si nejsem jist, zda-li by severské deštivé podmínky celý den ustály.

Jelikož jsem poměrně potivý typ, zaujala mne bunda z Českých luhů a hájů od HP:
Protector 3.0
https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... 02017.html

s uváděnou nepromokavostí : 25 000 mmH2O a hlavně prodyšností: 40 000 g/m2/24hod je to parametrově asi nejzajmavější bunda, coby potivce. Proti této bundě hovoří snad jen její poměrně vyšší váha a horší sbalitelnost.

Další bunda, která mi padla do oka je od české firmy Tilak:
Stinger
https://www.rockpoint.cz/stinger-pro-ro ... ed-edition
Pro tuto bundu hovoří lepší sbalitelnost, nižší váha než-li u HP.
Proti hovoří její prodyšnost a to, že už je to Goretex ProShell, což je sice to nejodolnější z Goretexů na trhu, ale s prodyšností už to není tolik slavné jako u Active.

Poslední možností je mé pokukování po některé z bund firmy Rab a zvolení eVentu, nicméně jsem předně chtěl podpořit spíše domácí produkci.
Z Rabu mi padla do oka:
http://www.nalehko.com/Rab_Muztag_eshop
a
http://www.nalehko.com/Rab_Firewall
(Pertex Shield +3)

No budu rád za všelijaké připomínky, postřehy, nápady a komentáře. Děkuji Vám a přeji hezký zbytek dne. :-)
blueflanker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 27, 2011 22:02

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv črc 20, 2017 18:22

dle mě vybíráš dobře, Tilak Stinger Pro a High Point Protector je dobrá volba, jestli chceš prodyšnější, tak se koukni na Tilak Stinger nebo na Tilak Attack Active, akorát nejsou tak odolný jako Tilak Stinger Pro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zipenka » ned črc 23, 2017 21:17

Ahoj všem.
Prosím o radu ohledně vhodné bundy - chystám se na podzim na trek do Nepálu, výšky do max. 5000 m n.m., doporučili byste mi nějakou bundu, která vydrží i krosnu na zádech? Co říkáte na High Point Spirit Lady Pro?

Díky za pomoc :)
zipenka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 23, 2017 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » úte črc 25, 2017 14:47

Jestli to je odsud https://www.highpoint.cz/produkty/damsk ... acket.html tak je to docela dobrý kup za ty prachy...
Dermizax EV sice zrovna neoplývá bezvadnou prodyšností, ale za tu outletovou cenu by to mohlo být OK. Když jsem tak projel trh, tak moc konkurentů není... Leda https://www.hudy.cz/bundy_damske/mammut ... -0857.html z matroše DryTech Premium, což by měla být nějaká variace na téma eVent... Ale jinak teď nic moc.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte črc 25, 2017 20:06

tak dle mě je DERMIZAX EV o třídu lepší membrána než DRYtech Premium
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte črc 25, 2017 20:33

Kiszoun píše:...z matroše DryTech Premium, což by měla být nějaká variace na téma eVent...

DRYtech™ Premium 3L

Velmi odolná PU membrána. Nabízí se jako 2, 2.5 a 3 vrstvý materiál. Jedna z mála membrán, která se nabízí i ve variantě stretch. Min. hodnota nepromokavosti je 15 000 mm H2O, RET 6 až 8 ( cca 13 000 – 20 000 g/m2/24hod) .

To nema s eVentem nic spolecneho, ten je z teflonu a ne PU. Parametry lepsiho igelitu, za mne ani zadarmo. Uz jsem dneska psal, ze PU je zlo? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod darenus » čtv črc 27, 2017 7:26

Ahoj,
vybírám nějakou membránovku, výběr jsem zúžil na:
https://www.hanibal.cz/tilak-storm-id15022
https://www.hanibal.cz/tilak-stinger-id11139#idTab5
http://www.directalpine.cz/nepromokava- ... l-guide-20
http://www.zajo.net/cz/nepromokave-bund ... 517-4.html

samozřejmě cenově nejpřijatelnější asi to Zajo, ale pokud by ty od Tilaku, nebo DA byly vzhledem k ceně adekvátně kvalitnější, investuju do nich. Využití celoroční turistika, VHT......
darenus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2017 12:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv črc 27, 2017 8:18

U Zaja vůbec nevěř té ceně. Tolik ta bunda nikdy nestála, případně by nebyla vůbec konkurenceschopná. Já bych Zajo nebral. Z těch co tu máš, bych vzal asi Stinger, je z GTX Active.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod darenus » čtv črc 27, 2017 8:29

jj, tak je mi jasné, že ta původní cena u Zaja je dost scifi :-D šlo mi spíše trochu o srovnání toho eVentu a třeba GTX (active).
darenus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2017 12:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 27, 2017 11:39

event je o neco horsi nez gtx active, pokud ses dost potivej urcite gtx active
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9318
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod darenus » čtv črc 27, 2017 11:47

koukám, že ten Stinger nemá odvětrávací zipy, takže asi tomu active GTX docela věří, díky za rady, vidím to na toho Stingera :-)
darenus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř kvě 3, 2017 12:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » pát črc 28, 2017 11:50

Před časem jsem tu sháněl tip na membránovku širokého střihu. Jelikož se odlet na zéland blíží, tak se mi nechtělo cekat jestli se nejaka ta arcteryx objeví v akci a včera jsem koupil bundu od Ternua z gtx active, která sedi dobře a stojí třetinu ceny arcteryx, tak uvidime jak na tom bude s vydrží :-)
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pát črc 28, 2017 20:02

mike píše:To nema s eVentem nic spolecneho, ten je z teflonu a ne PU. Parametry lepsiho igelitu, za mne ani zadarmo. Uz jsem dneska psal, ze PU je zlo? :twisted:


Kruci, prosím o prominutí... Já si to spletl s DryQ... Kaji se :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod martycz » ned srp 13, 2017 12:30

Zdravim mistni outdoor maniaky :-) Potreboval bych poradit s vyberem bundy na vyssi kopce (Mont Blanc, Kazbek...). Vyber perovky zatim neresim. V podstate mi nyni zbyli dva favorite a to:

Tilak Storm
Tnf shinpuru jacket:
https://www.rockpoint.cz/m-shinpuru-jacket

Rad bych bundu nosil taky do mesta. Budu rad za kazdou radu, diky.
martycz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: sob říj 1, 2016 9:58

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » úte srp 22, 2017 21:06

Zdravím,

mám krátký a jednoduchý dotaz :D Koupím kolem dvou tisíc nějakou lepší nepromokavou bundu než Marmot Precip ? Která bude lehčí a dobře sbalitelná cca do 500g,trochu odolná proti mech. poškození a bude mít solidní paropropustnost a voděodpudivost. Dík
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte srp 22, 2017 23:14

davee: Podle mě je Marmot Precip v dané ceně ta nejlepší nabídka.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř srp 23, 2017 7:46

davvee píše:.... bude mít solidní paropropustnost a voděodpudivost. Dík


to znamená přesně co? :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » stř srp 23, 2017 8:06

Je mi jasné,že v této cenové relaci nic extra neseženu. Ideál by byl něco s parametry pro obojí kolem 15-20000
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř srp 23, 2017 9:42

tak nepromokavost 10 000 mm není bůhví co a prodyšnost 17 000 g / 24h/m2, je skoro totéž, jako 20 000 g / 24h/m2, to ta bunda má - jenže parametr 10 000 mm podle mne není nepromokavost, ta začíná někde na dvojnásobné hodnotě a těch 10 000 mm dosahuje kdejaká ss bunda a nehraje si na nepromokavou.... taky je to s tou prodyšností hodně individuální, pro mne je třeba každá membránovka igelit :mrgreen:
za mne - jako záložní bundu proti náhlé bouřce nebo průtrži by se dala akceptovat jen při lepší nepromokavosti, ale např. na celodenní podchod v dešti mrholení atp. to rozhodně není,
takže ono dost záleží, jak chceš bundu používat
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř srp 23, 2017 10:04

mitau píše:davee: Podle mě je Marmot Precip v dané ceně ta nejlepší nabídka.

za tyhle peníze jen těžko sežene něco lepšího, ale já bych se tedy na ní nechtěl spoléhat co do voděodolnosti, a o prodyšnosti nemá cenu ani psát, to je jen lehce lepší igelit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení