Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2017 7:16

mike píše:Na Gelanots jsem tu myslim zadnou chvalu necetl.
Mas hodne selektivni pamet :wink: Zrovna na bundy Pinguin a HighPoint z Gelanotsu se tady daji najit chvaly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod scinkk » pon kvě 29, 2017 7:39

Tak pokud najdes ty spravne kouzelne (url) dvere , tak urcite ☺
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 29, 2017 14:32

Rec je o OF... a jsou to osobni zkusenosti, mimo jinych i moje (ale zdaleka nejenom).

Navic nevim proc automaticky nekteri berou, ze kdyz jiny shani nepromokavou bundu, automaticky chce jenom zalozni co nejlehci na noseni do batohu. :(( Kupodivu je hodne lidi, kteri takovou bundu pouzivaji i jinak a nehledaji co nejvice minimalistickou a nejlehci, ale prijemnou a pohodlnou na noseni. A to uplne nezavisle na nazorech nekterych lidi, ze mimo deste membranovou bundu nosi jen mazochista. Tazatel nepsal ani slovo o jeho zpusobu vyuziti te bundy. Co kdyby ji chtel napr. nosit do prace?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod scinkk » pon kvě 29, 2017 15:49

Jestli ji chce nosit do práce tak se ptá na špatném fóru :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte kvě 30, 2017 0:22

:smt023 a jestli se pta mimo zamereni fora, tak by to mohl napsat.

apuka píše:Zrovna na bundy Pinguin a HighPoint z Gelanotsu se tady daji najit chvaly.

Ze bych si to pletl se Sympatexem? :-k Ale to je fuk, vsechno je to jeden igelit, teda polyuretan ;-)

apuka píše: nehledaji co nejvice minimalistickou a nejlehci, ale prijemnou a pohodlnou na noseni.

A jak to souvisi s bundou, na kterou se pta? Ta nevypada pohodlne ani na obrazku a je tezka i do mesta.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte kvě 30, 2017 7:51

mike píše:e bych si to pletl se Sympatexem? :-k Ale to je fuk, vsechno je to jeden igelit, teda polyuretan ;-)
To jsi zase vedle, Sympatex neni PU :wink:

Respekt vazi cca stejne jako ostatni Pinguin Gelanots bundy, napr. muj Parker 2008.

Jinak se akurat chytate za slovicka... "do prace" byl jen jako priklad, ze ne kazdy chce membranovku jen jako zalozni bundu do batohu. Ja v Parkerovi chodim i do prace a ve meste, chodil jsem v zime v lete po horach cele dny za jakehokoliv pocasi (kdyz bylo treba kvuli chladu, vetru), stejne tak vsude jinde. A jsem dodnes spokojeny, jen uz jej na hory moc nenosim, protoze mam jine vybaveni.
A napriklad vec, co si ja na nem cenim je, ze ma sitovou podsivku a ne jen "integrovanou" membranovou. I kdyz mne by se vice libila normalni latkova.

Co se tyce materialu: vnejsi latka bez znamek pouziti (krome zmolkovani v miste, kde jsem nosil predtim fotak s nepromokavym obalem v desti - ty dve latky se navzajem nesnasely). Membrana OK, krome dvou vetsich vydrenych der na krku, kde se schovava kapuce - to se mi tam vytvorilo z noseni zmuchlane bundy z prace, kdyz rano byla zima/dest, odpoledne teplo a ja jsem si moc namahy se skladanim nedal). DVR uz samozrejme neni, co byvalo - jednou jsem to obnovoval sprejem, ale nemam susicku, takze to bylo lepsi, ale jen kratce. A to bundu uz mam nejakych 7-8 let.
Kolega ma RockEmpire bundu z Gelanotsem, ma ji starou snad 12 let, nosi ji jaro/podzim/zima do prace a hlavne do prirody a nema sebemensi problem (krome nestandardniho jezdce zipu, kvuli cemu tam nemuze vepnout zadnou Polartec mikinu).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned čer 4, 2017 18:45

HANIBAL TESTED: Tilak Stinger Pro, až na videu jsem si všiml že má hlavní zip kostěný, co že u mě plus
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » čtv čer 8, 2017 14:53

Neměl by někdo tip na nějakou širokou membránovou bundu? Zkoušel jsem Tilak Stinger, ale tam je na mě střih stejně úzký, pak Millet kamet, tam už byl střih lepší... Celkem mi seděla nejaka mammut, ale tam už to bylo kolem 10 tisíc a byla z gtx paclite, což vzhledem k tomu, že se dost potim, tak úplně nechci...
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pickard » čtv čer 8, 2017 15:56

Mmmm... za mých mladých let byly široký některý modely od HighPointu. Jinak široká je samozřejmě Arcteryx Alpha SV... ale to je na vyloupení banky.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Příspěvekod Kjuba » čtv čer 8, 2017 16:27

Dost široká je i Alpha AR. A to už je na vyloupení nějaké chudší banky :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv čer 8, 2017 16:30

Celkem siroke byvaly membranovky od MHW, na ty by mozna stacilo loupezne prepadeni ;-) Ale nevim, jestli se k nam jeste vozi, driv je prodaval RP.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » úte čer 13, 2017 15:02

Tak dneska jsem si zkoušel Arcteryx Beta lt a ta sedí dobře... Akorát cena je přes 13 tisíc :( a pak ještě celkem seděla od Millet nějaká z polartec neoshellu....jak je na tom tahle membrána? O dost horší než gtx?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Příspěvekod Kjuba » úte čer 13, 2017 17:25

No to je holt problém těhle věcí od Arcteryxu. A ještě ke všemu jsou kvalitní a pěkný, viď? Je to peklo ;-)
Ale cena dle mě odpovídá kvalitě.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Příspěvekod pickard » úte čer 13, 2017 17:30

Arc je nejhorší. Mám v něm tak ojety auto.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2017 17:34

ThomasB píše:Tak dneska jsem si zkoušel Arcteryx Beta lt a ta sedí dobře... Akorát cena je přes 13 tisíc :( a pak ještě celkem seděla od Millet nějaká z polartec neoshellu....jak je na tom tahle membrána? O dost horší než gtx?

Funkci Hledat jsi zkousel? Zrovna nedavno jsme o tom diskutovali...

@pickard: lepsi slusne obleceni, nez nejaky srot ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » úte čer 13, 2017 18:22

Jj pěkný jsou..a vypadal i kvalitně zpracovaná... Jen kdyby ta cena byla tak do 8k :D

Mike: nn ještě ne...psal jsem to jen rychle při cestě z prodejny, protože prodavač tvrdil, že to zdaleka není tak kvalitní... Ale urcite něco proctu :)
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Příspěvekod pickard » úte čer 13, 2017 18:48

prohlédnout německé eshopy. časté výrazne slevy
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » úte čer 13, 2017 20:55

protože prodavač tvrdil, že

:roll: neni v dnesni dobe uz na case, abychom se zbavili prodavacu i v kamennych obchodech? Rekl bych, ze technologie na to, aby mi enjaky robot nasel ci donesl danou vec ze skladu k vyzkouseni, uz je davno tu, hadam, ze se to vyplati i majitelum/zamestnavatelum a nejvic vyhod bude na strane zakaznika, neb robot, aspon zatim, bude prost vlastnich uvah/domenek/spekulaci, ale bude intepretovat jen nejaka fakta a to jen, pokud si o ne reknu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » úte čer 13, 2017 21:00

Ale to bych zas až tak neprehanel....on byl fakt ochotný a snažil se....i se snažil najít nějaké parametry neoshellu na netu...ale že prej co se týče nepromokavosti tak nedosahuje gtx..
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » úte čer 13, 2017 21:13

tak samozrejme jsem to myslel trochu ze srandy, i kdyz i tak si dokazu predstavit sloupcovy graf znazornujici dobre vs. spatne rady od prodavacu v outdoor obchodech :)

prodavač tvrdil, že to zdaleka není tak kvalitní
snažil najít nějaké parametry neoshellu
prej co se týče nepromokavosti tak nedosahuje gtx

mno ochota neni vzdy vsechno :) no kazdopadne tady se resilo mnoho aspektu neoshell takze asi najky material k tomu posbiras
abych nebyl uplne OT, tak ja si, i na ukor nazoru dotycneho pana prodavace, neoshell koupil :)
neb mozna nedosahuje tak vysoke hodnoty parametru vodniho sloupce, presto co se tyce nepromokavosti, verim, ze je na stejne urovni jako gtx :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte čer 13, 2017 22:00

Jak to, ze neni? V GTX se muzes potapet do 45 metru, zatimco v Neoshellu jen do 10 :twisted:

Zrovna o tomhle tu diskuse byla a fakt bych doporucoval Thomasovi si ji najit a precist.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 14, 2017 8:30

Ochotně hledal nějaké informace na netu :D. Já myslím, že tyhle základní věci by měl znát a k tomu ideálně mít i nějakou osobní zkušenost aby mohl dát doporučení. Mám vždycky velké chutě vstoupit do horu zákazník-prodejce, když slyším ty jejich doporučení a řeči kolem :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 14, 2017 8:37

ThomasB: já Beta lt mám a je to dobrá bunda. Možná že už to budou i dva roky co jsem jí kupoval a pořád je jak nová. Nicméně moc jí ale nenosím, většinou skončí v batohu jako záloha. Koupil jsem jí ale za 6250, v hudy mají často velké slevy a kupovat tyhle věci za plnou cenu je podle mě úplná blbost. Nevim na co tu bundu chceš, ale je pravděpodobné, že takto "kvalitní a drahou" potřebovat možná ani nebudeš. To je lepší peníze investovat do jiného vybavení, které použiješ častěji. Za membránovky se hlavně dobře utrácí :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Grent » stř čer 14, 2017 9:04

Ahojte, potreboval by som od Vás radu :) V lete ideme do Rumunska, budeme aj v horach aj v mestach. Viacmenej hlasia na cele leto vysoke teploty ale tak clovek nikdy nevie a + v horach to plati dvojnasobne. Potreboval by som teda nieco aj trochu teplejsie ak by sa ochladilo alebo v noci ak by bola silnejsia zima, malo by to vydrzat aspon trochu vody, ak bude liat viac vody tak by som nahodil prsiplast. Vlastne neviem ci mi bude stacit nejaka mikina alebo bunda. Idealne do 50-70€ ( viem nic moc ale bude musiet stacit ). Nejdeme robit ziadne vrcholove horolezectvo, v pripade velmi zleho pocasia ideme prec a prisposobime sa situacii, cele to je tak trochu, kam nas vietor zavedie.
Takze by som vas poprosil ak viete konkretne o niecom co s aoplati kupit tak smelo alebo aspon nejake body coho sa drzat pri vybere tohto oblecenia :)
Dik moc, kazdu rozumnu radu si budem velmi cenit :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » stř čer 14, 2017 10:32

Pierre111: Bundu chci jako zálohu na turistiku...a teď hlavně primárně s sebou na rok na Zéland, kde budeme venku trávit většinu času a počasí se tam dokáže měnit rychle :) ale i tak se mi za bundu 13 tisíc dávat nechce...
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 14, 2017 10:40

Jakou máš velikost u tý Beta lt ? Na Zéland se asi nepromokavá bunda bude hodit ale nemyslím si, že mermomocí potřebuješ GTX PRO, ten využiješ spíš lépe na lezení a větší zatížení, kde bundu odíráš a můžeš jí roztrhnout.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » stř čer 14, 2017 10:55

Ta Beta lt mi seděla v XL....tak jasne že nepotřebuju primárně GTX pro....u mě je spíš problém, aby mi bunda seděla...mám hodně široké ramena a hrudník... A teď teda i břicho ale to půjde dolů :D ale potřebuju aby mi bunda seděla v ramenou a přes hrudník, abych se v ní mohl pohodlne hýbat...třeba do Tilaku se nenacpu vůbec...libily se mi nějaké bundy od mountain equipment a rab...ale když si to nemůžu zkusit tak je pro moji postavu problém objednávat z netu...
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř čer 14, 2017 10:59

Hmm co TNF a Ternua, zkoušel jsi ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř čer 14, 2017 12:01

Grent píše:Viacmenej hlasia na cele leto vysoke teploty
:shock: :shock: :shock: Kde??? :lol:

Skoro jiste budete mit teplo i chladno (obzvlaste zrana na horach). Ty by sis ale mel promyslet, co chces resit tou mikinou/bundou: teplotu (v jakem rozsahu), slabsi dest, vitr (ten jsi nespominal, ale muze to byt to nejneprijemnejsi).
Teplota: idealni fliska
Dest: idealni bunda
Vitr: idealni vetrovka.

Kombinace
teplota+ne uplne silny vitr, mirna vlhkost: Powerstretchova mikina (cenove na hranici, kdyz sezenes ve sleve)
mirne teplota a vitr, vetsinou i mirny dest: softshellka
Vitr a mirny dest, lehce i teplota: vetrovka
Vitr a jakykoliv dest: membranovka (jen do te sumy se tezko vlezes, mozna pokud se TI povede ve velke sleve koupit Mamrmot PreCip)

Takze nejdriv se rozhodni, co, potom se to da resit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Grent » čtv čer 15, 2017 5:21

apuka píše:
Grent píše:Viacmenej hlasia na cele leto vysoke teploty
:shock: :shock: :shock: Kde??? :lol:


Asi som sa zle vyjadril :D chapem ze nebude nonstop 24hod. horuco ale vseobecne co som videl predpovede tak vraj ma byt horuco na celom balkane, jasne vecere,rana a hory mozu a asi aj budu studenjsie, tazko povedat o kolko ..

Mam uz doma mikinu kt. si budem pravdepodobne brat, tu napr. casto vyuzivam aj doma ked je rano chladno (teraz zvacsa cca 10stupnov) a bohate staci, takze ta by mozno mohla z pohladu teploty stacit.
S nejakou kvalitnou membranovkou sa asi rovno rozlucim a budem dufat ze nebude casto a husto prsat a zachrani to prsiplast pripadne :/
Takze sa teda asi skusim porozhliadat po nejakej slusnej vetrovke/softschellke :)
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení