Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » úte kvě 2, 2017 19:28

To me zas vyhovuje u OR Mentor vychytavka ze z bundy muzu udelat ponco s rukavy. Kdyz nefouka, tak to hodne vyuzivam, je to dobre vymysleno. Pripadna para se vyfoukne ven. Plandajici rukavy by mi vadily.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte kvě 2, 2017 19:42

To si nejak nedovedu predstavit. Dodej fotku ;-)

Mne by z tech plandajicich rukavu vylozne yeblo, vadily mi i normalni pit zipy, proto jsem je nepouzival.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » úte kvě 2, 2017 19:43

Jo, to pončo z bundy bych chtěl taky vidět.
Jasně, že je tam nenechám plandat, to by byl dost opruz :) zauzluji je zezadu za krkem.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3077
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte kvě 2, 2017 20:44

mike píše:Meritelna velicina je air permeability
Prave, zes to psal. Opravdu existuje i dynamic a.p., dokonce je na to standardni metodika testovani. A ta existovala davno predtim, nez Marmot neco takoveho pouzil.
apuka píše:ze nejenPU membrany pracuji na zaklade difuze
Tam vypadlo to slovo nejen, zacoz se omlouvam. Uz me klavesnice meho NB Dell fakt sere, to uz je druhy kus za 2,5 roku, ktery si sam obcas neco oznaci a dalsi psanim hezky vymaze... ](*,)

S tim CFM jsem to myslel tak, ze kolik prodysnosti prida samotne to "profukovani" mimo klasicko difuzi, at uz plynnou nebo v pevne latce. 1 CFM je 1 kubicka stopa za minutu - to zase tak velka vymena vzduchu neni. Navic asi bude jina za pohybu (vetsi tlak vzduchu) a za klidoveho stavu.
Tj. Ne ze Neoshell je o 30% prodysnejsi nez AS, ale ze Neoshell s CFM x je o y %prodysnejsi nez by byl, kdyby mel CFM 0.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Stani » úte kvě 2, 2017 21:14

booze píše:To me zas vyhovuje u OR Mentor vychytavka ze z bundy muzu udelat ponco s rukavy...
Mentor má rozipsovateľný celý bok, úplne až dole. Neviem ako majú potom poriešené sťahovanie v tom spodnom leme, keď sa to rozipsovaním preruší. Sťahuje sa len zadná časť, alebo ako?
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte kvě 2, 2017 21:25

apuka píše:S tim CFM jsem to myslel tak, ze kolik prodysnosti prida samotne to "profukovani" mimo klasicko difuzi, at uz plynnou nebo v pevne latce. 1 CFM je 1 kubicka stopa za minutu - to zase tak velka vymena vzduchu neni.

No vsak, ja taky. Zkus trochu pocitat. 1 CFM je 1 kubicka stopa za minutu pres plochu jedne ctverecni stopy. To je asi 439 m^3 vzduchu za 24 hodin pres jeden ctverecni metr. Tedy asi 527 kilo neboli 527000 g/m^2 (sucheho vzduchu) za 24 hodin. Srovnej s beznymi hodnotami MVTR. Ano, neni to to same, ale nejakou predstavu si udelat muzes.

Nebo jinak. Pri 100 % vlhkosti a 40 stupnich je v 1 m^3 vzduchu 51 g vodnich par. Takze by za 24 hodin proslo 22389 g vodni pary. Pri 35 stupnich 17384 g a pri 30 stupnich 13301 g. Ani jedno neni ve srovnani s hodnotami MVTR zanedbatelne, naopak.

apuka píše:Navic asi bude jina za pohybu (vetsi tlak vzduchu) a za klidoveho stavu.

O to prave jde. Ze se pri chuzi hybes a tim vytlacujes mokry vzduch primo pres latku, coz je jednodussi cesta, nez difuze.

apuka píše:Tj. Ne ze Neoshell je o 30% prodysnejsi nez AS, ale ze Neoshell s CFM x je o y %prodysnejsi nez by byl, kdyby mel CFM 0.

Ja vim, ale nevim o zpusobu, jak to zjistit. NeoShell s CFM 0 nemame. Takze holt musime srovnavat s jinyma membranama s CFM 0. No a prakticky mne taky spis zajima, o kolik je NeoShell lepsi, nez o kolik by byl lepsi, kdyby lepsi nebyl ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Talo » stř kvě 3, 2017 6:04

Čo vravíte na bundu od Zajaca?
Chcel som kedysi model Karakoram od nich ale už ich nerobia.Teraz vybehli s novym Reykjavikom z eVentu.
http://www.zajo.net/sk/nepremokave-bund ... 39-10.html
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » stř kvě 3, 2017 6:41

@apuka: a kde su tie super najlepsie membrany? posli nejaku bundu! diky
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 7:52

mike píše:kus trochu pocitat. 1 CFM je 1 kubicka stopa za minutu pres plochu jedne ctverecni stopy. To je asi 439 m^3 vzduchu za 24 hodin pres jeden ctverecni metr. Tedy asi 527 kilo neboli 527000 g/m^2 (sucheho vzduchu) za 24 hodin.
No jo. Jenze tam chybi jeden hooodne dulezity udaj - tlak, pri kterem je ten objem vzduchu pocitany.
Ono vubec, CFM je ponekud divny udaj na mereni profouknutelnosti nejake latky. Vzdyt se to pouziva na srovnani vykonu napr. ventilatoru, abys spocital, kolik vzduchu dokaze za nejakou jednotku casu vymenit, jestli Ti to staci. Jenze tam vsude je konstantni tlak a timpadem i ten mereny proud vzduchu (samozrejme nepocitam, ze muze mit ventilator regulatelny vykon).
Ale co mas pocitat u latky??? V klidovem stavu prakticky neprojde - krome difuze - vubec nic, pri chuzi na nekterych mistech se vyvine maly tlak, ktery protlaci trocha malo (ale kolik?) vzduchu, kdyz ale tu latku das na vykonny ventilator, tak mozna projde hodne. Takze nakonec je to tak, ze v orkanu mit lepsi prodysnost dobrou, ale pri zastaveni za bezvetri nakonec (mysleno tu z duvodu CFM>0) nulovou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 8:11

grco píše:a kde su tie super najlepsie membrany?
Hledej, hledej :wink:. Kdybys uz nevedel jak dal, muzes zajit do prodejny Kilpi a tam Te urcite usmerni spravnym smerem :lol: :smt082
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 8:23

mike píše:prodysnost (air permeability) obvykle resime u vetrovek, ktere jsou z jednoduche a tenke tkaniny.
To teda si tim nejsem jisty... Jednotlive materialy Pertexu jsou, pokud je vse pravda kombinovane pleteny ruzne tenkych vlaken, ktere jsou poruzne kombinovane a to i ve vrstvach. A neni to jenom Equilibrum, ale i Microlight, Classis a Quantum. Trocha blbe je, ze na strankach Pertexu si to muzes max. domyslet na zaklade obrazku, je to ale uvedeno na vice mistech, napr. na Wikipedii.
Asi to bude pravdepodobne i u jinych "vetrovkovych" materialu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 18:09

apuka píše:No jo. Jenze tam chybi jeden hooodne dulezity udaj - tlak, pri kterem je ten objem vzduchu pocitany.

Na vypocet zadny tlak nepotrebujes. CFM se meri za nejakych standardnich podminek, a tak jsem proste spocital, kolik maximalne projde vzduchu. S MVTR je to prece podobne, tam mas taky nejake maximalni cislo zmerene za nejakych podminek a realita se muze velmi lisit smerem dolu. Slo mi o radove porovnani vlivu CFM na prodysnost a jak vidis, tak to vychazi na desitky az stovky procent i pri relativne malych hodnotach.

apuka píše:Ono vubec, CFM je ponekud divny udaj na mereni profouknutelnosti nejake latky. Vzdyt se to pouziva na srovnani vykonu napr. ventilatoru, abys spocital, kolik vzduchu dokaze za nejakou jednotku casu vymenit, jestli Ti to staci. Jenze tam vsude je konstantni tlak a timpadem i ten mereny proud vzduchu (samozrejme nepocitam, ze muze mit ventilator regulatelny vykon). Ale co mas pocitat u latky???

Je na to norma a pristroje. Meri se pri nejakem definovanem rozdilu tlaku (mam pocit, ze 100 Pa).

apuka píše:V klidovem stavu prakticky neprojde - krome difuze - vubec nic, pri chuzi na nekterych mistech se vyvine maly tlak, ktery protlaci trocha malo (ale kolik?) vzduchu, kdyz ale tu latku das na vykonny ventilator, tak mozna projde hodne. Takze nakonec je to tak, ze v orkanu mit lepsi prodysnost dobrou, ale pri zastaveni za bezvetri nakonec (mysleno tu z duvodu CFM>0) nulovou.

Samozrejme, ze to bude zaviset na dalsich vecech, ale to ostatni deje taky. A ano, vitr pomaha a vubec to nemusi byt orkan. Vem si, ze 1 CFM odpovida rychlosti proudeni 0.5 cm za sekundu. To je skoro nic a nekde jsem cetl, ze na hole kuzi poznas az trojnasobek (3 CFM).

No a pak je tu samozrejme tva oblibena difuze. Kdyz budes stat v bezvetri, tak porad pres pory v membrane muze fungovat difuze v plynech, ktera je radove rychlejsi, nez v pevnych latkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř kvě 3, 2017 18:43

Na toto nejsem zadny odbornik, ale nejde mi do hlavy, jak se muze pri stejnych standardnich podminkach stejnou jednotkou a stejnou metodikou merit, kolik vzduchu se dostane pres nejakou latku v klidovem stavu (jen s tim standardnim tlakem) a kolik vzduchu dokaze vetrak profouknout (bez odporu nejake prekazky, jen ten standardni tlak) pri maximalnim vykonu, rekneme tomu rychlosti 50 km/h??? Melo by jedno i druhe dat nejakou hodnotu CFM.
A ani to mi nejde do hlavy, jak budes potom merit touto hodnotou vetruodolnost latky, kdyz mas pouze standardni (rel. maly, pokud je to 100Pa) tlak? Vzdyt se ruzne latky mohou naprosto ruzne projevovat pri zmene tlaku...

Cimz nerikam, ze nemas pravdu, jen mi cim dal prijde i CFM jako dalsi skvely, o skutecnosti moc nerikajici parametr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř kvě 3, 2017 18:58

Kdo tvrdi, ze jde o stejne podminky a metodiku? To fakt nevyplyva ze stejne jednotky. Existuje norma na mereni textilii, konkretne EN ISO 9237. Bohuzel neni zdarma, ale mozna by se nekde nasla. A ano, uz jsem dohledal, ze se meri pri rozdilu tlaku 100 Pa na plose 20 cm^2. V Liberci na to maji pekny pristroj.

apuka píše:Cimz nerikam, ze nemas pravdu, jen mi cim dal prijde i CFM jako dalsi skvely, o skutecnosti moc nerikajici parametr.

To je sice pravda, ale prakticky prece jde o relativni porovnani. Kdyz vim, ze vetrovka z latky, co ma 10 CFM, na mne jeste neni dost prodysna a druha, co ma 30 CFM, uz dost prodysna je, ale uz neni dost vetruodolna, tak hledam neco mezi.

Podobne je to s membranama. Koukni se, jak se meri MVTR. To nema s realnyma podminkama moc spolecneho a navic jsou 4 metody, ktere davaji uplne jine vysledky... Ale kdyz mas dve bundy zmerene stejnou metodou, tak ti jejich porovnani aspon nejakou (relativni) predstavu da. Hodnoty Ret to same, ale tam si musis davat bacha, abys porovnaval porovnatelne, protoze ta metoda je IMO nejujetejsi ze vsech a meri spis izolacni schopnost materialu, nez prodysnost. Ale na porovnani dvou HS z podobne silneho materialu pouzitelna byt muze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nepromokavá bunda a kalhoty do hor

Příspěvekod Maiklnight » sob kvě 6, 2017 12:13

Ahoj potřeboval bych prosím poradit jakou nepromokavou bundu koupit na turistiku do hor.
Mělo by se jednat o celoroční opravdu nepromokavou bundu. Hory v Česku, Fatra, Tatry, Alpy, Pyreneje atp. Náhrada za pláštěnku.
Chodím včetně batohu, prakticky pořád s batohem, někdy i s těžkým ((15kg (stan,spacáky) atd.)) Lezecké pasáže prakticky turistiky schůdné, nějaké řetězy atp. Předpokládám určitě i průchody lesem. A podpořil bych určitě české firmy mám dobrou zkušenost se servisy, opravami a přístupem. Takže požadavek je i česká firma. Cena tak nějak úměrná, kvalitě. V materiálech goratex atd. se až tak nevyznám nevím co je lepší horší těch druhů je tolik a nevím co je marketing a co je kvalita. Shrnul li-to tak nepromokavost, nějaká částečná odolnost proti otěru o skálu a větvím (les) a odpovídající prodyšnost turistické aktivitě. Nejsem z cukru takže pokud se trochu zpotím tak se neposeru :-D. Pokud máte i tip na kalhoty budu rád. Chlapi dík za radu... Jinak nejsem skialpinista ani cyklista, či horolezec takže to nemusí být bunda tohoto zaměření.... ale :t:t
Maiklnight
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 6, 2017 11:43

Re: Nepromokavá bunda a kalhoty do hor

Příspěvekod fps » sob kvě 6, 2017 20:03

- čti tady viewtopic.php?f=9&t=6795 a tady viewtopic.php?f=9&t=7222, i když je fakt že je tam toho už hodně, takže to pročíst není nic jednoduchého
- já doporučuji některou z těchto bund, prodyšnější Tilak Attack nebo Tilak Stinger, robustnější Tilak Stinger Pro, nebo lehkou zálohu do batohu High Point Road Runner
- a kalhoty buďto robustnější High Point Free Fall, nebo lehkou zálohu do batohu High Point Road Runner
Naposledy upravil mike dne ned kvě 7, 2017 0:56, celkově upraveno 1
Důvod: jj, slouceno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod budo » ned kvě 7, 2017 10:17

Fakt kvetu, kdyz vidim, jak nekdo pise "goratex". V dobe, kdy to je 20 let znamy pojem a kdy si muze na webu najit, jak se to pise.

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned kvě 7, 2017 16:15

Tak to ja taky. Na druhe strane, zajdi nekam do obchodu (a nemyslim ty"zaticepade") a poptej se na lepsi nepromokave membranove bundy, vynech z odpovedi Hannah, AlpinePro, Kilpy, atd. a mas 50%-ni pravdepodobnost, ze se od p(r)odavace dozvis neco o GorAtexu ](*,) . No a kupodivu, i na webovych strankach, jak mensich (?) eshopu i jinych informativnich servru (napr. RunGo) najdes jako GorAtex :axe: .
Takze kdyz se nekdo moc po tom nepatra, ten nazev v nem zustane
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod hibiki » ned kvě 7, 2017 16:18

Teprve teď mi došlo, že se vlastně říká oblečení z goráče (sic!), takže evidentně si to někdo na začátku špatně přečetl a už se to táhne :-k .
hibiki
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte dub 12, 2016 19:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Maiklnight » pon kvě 8, 2017 15:01

Děkuji za reakci, no koukl jsem na tu bundu Tilak Stinger z GorAtexu :axe: (píše se goréé) . Vypadá to zajímavě, akorát tam na videu a v popisu píšou, že bunda není vhodná pro použití s těžkým batohem. Já batoh nosím téměř vždy, a tak přemýšlím jestli nejít do Tilak Raptoru, je to vůbec dobrá volba na ty mé uvedené požadavky, nebo nějakou jinou? A nebo jsem se koukal na High Point Protector 3.0 2017 s BlocVent. Je ten BlocVent dobrý, k čemu se přikláníte?? Pravda, že je tam dosti velký cenový rozdíl. Děkuju
Maiklnight
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 6, 2017 11:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon kvě 8, 2017 15:30

Priklanel bych se k tomu, aby sis procetl tohle vlakno, pripadne se naucil pouzivat funkci Hledat. Na vsechny sve dotazy tu najdes odpoved a u nekterych (pouziti AS s tezkym batohem #-o) vic, nez jednu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 8, 2017 16:19

Jo, precti si to tu.

Ja si myslim, ze latky na GTX Active nejakou dobu asi nebudou mit problem s tezsim batohem, horsi pro ne mohou byt ty "pruchody lesem" a "otirani o skaly". Hlavne, kdyz si vetsina z tech, co pisou, ze s Activem neni problem s tezkym batohem pouziva bundu z ni hlavne poskladanou v ruksaku, venku jen v pripade deste. Svetla vyjimka je fps, ktery to nosi casto cele dny na tezko - on zase nechodi tezsi trasy, kde by nebyla nouze o to "otirani o skaly".
Proste a jednoduse, na Active se pouzivaji jen tenci a mene odolne latky, na Pro zase odolnost zacina tam, kde konci u AS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pon kvě 8, 2017 16:37

Ja používam Active shell často, a rozhodne nie len pri ľahkých túrach. Predieranie sa krovím, kosodrevinou aj hustým ihličnatým lesom, preliezanie cez skaly či v zasnežených roklinách... Active shell je oveľa odolnejší, ako sa snažíš naznačovať. Aspoň v bunde, ktorú mám - MEQ Firefox. Je až tak odolná, že si na tie túry, kde také psie kusy nerobím, chcem kúpiť niečo o polovicu ľahšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon kvě 8, 2017 16:39

Maiklnight píše:Děkuji za reakci, no koukl jsem na tu bundu Tilak Stinger z GorAtexu. Vypadá to zajímavě, akorát tam na videu a v popisu píšou, že bunda není vhodná pro použití s těžkým batohem.

- jak ti už doporučili, použij funkci hledat, o tomhle je tady už dost napsáno
- já mám Tilak Attack od 17.4.2014, má stejný GTX jako Tilak Stinger, v zimě ji na turistice na těžko nosím stále na sobě, a žádný problém, batoh okolo 10 kg

Maiklnight píše:a tak přemýšlím jestli nejít do Tilak Raptoru, je to vůbec dobrá volba na ty mé uvedené požadavky, nebo nějakou jinou?

jak jsem ti už napsal, tak robustnější je Tilak Stinger Pro která je ze stejného GTX jako Tilak Raptor
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 8, 2017 18:40

wawrik píše:Active shell je oveľa odolnejší, ako sa snažíš naznačovať. Aspoň v bunde, ktorú mám
Vsak prave o to jde. Ty asi budes mit mozna z nejodolnejsi latky, co se na AS dava, vetsina lidi, kteri pouziva AS bundu, chce co nejlehci, tudiz z nejlehciho/nejprodysnejsiho a pravdepodobne kvuli tomu i nejmene odolneho materialu. Asi by sis taky moc neveril, ze AS bunda z 20D ne moc huste tkane latky (tudiz neco jineho nez napr. PERTEX Quantum) vydrzi to same jako ze 40D latky (kde konci AS) a uz vubec ne to same nez z husteji tkaneho, vice na odolnost ootimalizovane 40D latky s GTX Pro (kde ta membrana zacina) - abych nemluvil o jeste odolnejsich GTX Pro materialech, napr 70-100D.

@fps: kvuli uvedenemu se ptam, jestli si jsi jisty, ze ty dve GTX Pro bundy od Tilaku jsou opravdu ze stejneho materialu? Totiz nevidim mezi nima rozdil o ctvrtinu vahy, predpokladam proto, ze asi budou svrchni latky ruzne gramaze a odolnosti. Bohuzel, u Tilaku se o tom nedozvis lauter nic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pon kvě 8, 2017 19:51

apuka píše:Asi by sis taky moc neveril, ze AS bunda z 20D ne moc huste tkane latky (tudiz neco jineho nez napr. PERTEX Quantum) vydrzi to same jako ze 40D latky (kde konci AS) a uz vubec ne to same nez z husteji tkaneho, vice na odolnost ootimalizovane 40D latky s GTX Pro (kde ta membrana zacina) - abych nemluvil o jeste odolnejsich GTX Pro materialech, napr 70-100D
Zasa korčuľuješ. Písal si, že bundy z AS ľudia tu na fóre buď vyberajú z batohu iba do dažďa, alebo - ak ich nosia aj inokedy - sa neplieskajú o skaly. Takže nie sú nijako mechanicky namáhané.

A ja hovorím, že takých užívateľov s activeshellovými bundami, čo im dávajú zabrať aj v lese, v skalách a aj pri častejšom nosení, je tu na fóre kopec, akurát nemajú čas a náladu sa s tebou dohadovať. Okrem mňa viem minimálne o troch ďalších, čo sa - napríklad - v AS bunde často predierajú cez husté polomy a lesy.

Že bundy z GTX Pro vydržia viac je jasné - ak si v tom lese alebo v skalách väčšinu tvojho outdoorového života, kúpiš si odolenejšie GTX Pro. Ale pointa je tá, že na bežnú turistiku je AS mechanicky úplne dostatočná.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte kvě 9, 2017 11:01

Proc bych "korculoval"? Nepsal jsem, co mi prisuzujes, ale ze "vetsina z tech, co pisou, ze s Activem neni problem s tezkym batohem pouziva bundu z ni hlavne poskladanou v ruksaku, venku jen v pripade deste", coz je evidentne pravda, muze si to kazdy posoudit. Coz vubec neodporuje tomu, ze je hodne lidi, kteri to pouzivaji jinak, jen o svych zkusenostech nepisou. Na to se ale nemohu odvolavat, kdyz o nich nevim. Jo, na Tebe a Tve zkusenosti jsem nemyslel, i kdyz taky malokdy jsi psal, jak se TI prodiralo v AS houstim nebo si se plazil po skalach.
wawrik píše:Ale pointa je tá, že na bežnú turistiku je AS mechanicky úplne dostatočná.
Vzdyt prave o to jde ne? Puvodni "zadani" nebyla jen obycejna turistika, nevim, co si u dotycneho predstavit pod pojmem "pruchody lesem". Pokud to bude u v polomech, lesech se samymi ulomenymi vetvemi, tak tam plati, ze by asi byla lepsi Pro. Pokud jen obcasen bezne chozeni v zdravem lese, kosodrevine, mirne feratove lezeni - tak by AS mela stacit. Ale vyber je na tazateli, on by mel vedet, co chce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte kvě 9, 2017 11:12

Tak znova: V polomoch či neudržiavaných lesoch sa predieram v podstate každý výlet v SK/AT. Naposledy cez víkend. A bunda je stále OK, bez stôp zápasu.

To je obyčajná turistika.

Pokiaľ niekto potrebuje odolnú bundu z GTX Pro, je natoľko skúsený, že sa nemusí pýtať na fóre.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod 1stAvenger » ned kvě 28, 2017 19:10

Ahoj, má cenu kupovat Pinguin Respect v dnešní době za 1800,- ? Nebude něco už s těmi materiály...přeci jen je to skoro 10 let stará konstrukce.
1stAvenger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned kvě 28, 2017 19:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned kvě 28, 2017 23:41

Zalezi, kdy byla vyrobena. Jestli pred 10 lety, tak je akorat cas na to, aby se Gelanots zacal rozpadat (hydrolyza PU, kdyz tak si tu trochu pohledej). To by mela pokryt zaruka, ale jestli byla vyrobena o neco pozdeji, tak se muze rozpadnout az po zaruce.

Chapu, ze ti jde o cenu, ale fakt chces bundu tezkou jako krava, ktera se bude chovat jak plastenka? Na Gelanots jsem tu myslim zadnou chvalu necetl. Navic ma snehovy pas, takze asi byla myslena spis na zimu a lyzovani (ze je to pitomost je jina vec) a ted se naopak blizi leto.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení