Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ivik » stř lis 19, 2008 14:37

Vážení outdooráci, prosím o radu.Rozhoduji se zakoupit membránovku a ocením vaše zkušenosti.
Do nejužšího výběru se mi dostali dva kousky českých firem 1. Tilak - Storm model 2008 a 2.DA - Devil Alpine.
Ten Tilak se mi zamlouvá více, hlavně ty zipy překryté légou, ale to odvětrání - no nevim.
Pokud máte někdo ještě jiný typ tak ocením.
díky
ivik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 19, 2008 14:14

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Umiaki » stř lis 19, 2008 14:43

zrušena zbytečná citace. -ZB-

Pinguin Parker, High Point Mania, např.
Ale Storma ti asi nikdo vymlouvat nebude...
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » stř lis 19, 2008 17:20

[*][list=][/list]Nazov vlakna znie "vyber nepremokavej bundy". Drahy Ivik, nielen membranovky su nepremokave. Alebo inac povedane, existuju aj nepremokave bundy bez membrany. A naopak, nie kazda membranovka je nepremokava.
Ak neuvedies dalsie informacie, ako ti moze niekto poradit? Napis, kde, kedy, ako atd. planujes bundu pouzivat, ci ti byva skor teplo alebo skor chladno, kolko si za nu ochotny dat atd.
Urcite by si nemal kupovat membranovku len preto, ze je to "in". Najprv si poriadne premysli, ci je membranovka nutna. Ak chces bundu pouzivat prevazne v CR, tak membranovku ti vobec netreba. Ak chces bundu ako modny doplnok, vyber si, co chces.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Semo » stř lis 19, 2008 17:27

Obecne si zaparazitujem:

Nejde mi oznacku ani konkretny model. Ide mi zuzenie vyberu materialov. Moje hlavne (a skoro jedine) pouzitie a potreba nepremokavej bundy je snowboard (ib a "on da pista") par dni v roku a treky natazko. Takze ktory material vydrzi tlak popruhov 20kg batoha a zaroven sa neznici pri castom padani na SNB? Okrem tradicnych membran (GTX, eVenet a pod.) co este? Vydrzi to Paramo/Furtech? Vdaka trekom su hlavnymi kriteriami nepremokavost, priedusnost, vaha.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwak » stř lis 19, 2008 17:30

Umiaki píše:Ak chces bundu pouzivat prevazne v CR, tak membranovku ti vobec netreba


#-o Hmm... možná jsem tě nepochopil správně, ale proč by se nemohla používat nepromokavá membránová bunda v našich klimatických podmínkách? I když tu nemáme velehory, neznemená to, že u nás nemůže projevit počasí, ve kterém budeš sakra rád, že máš na sobě membránovku...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwak » stř lis 19, 2008 17:38

No tak ohledně materiálu, kvalitní jsou určitě taky Gelanots nebo BlockVent... Teď ještě záleží jak moc potřebuješ bundu prodyšnou na prkno... Paramo/Furtech o těch toho moc nevím, ale určitě se tu najde někdo, kdo ti o těchle materiálech poreferuje...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » stř lis 19, 2008 17:50

@qwak: Myslel som to takto: v nasich klimatickych podmienkach su membranove bundy nepotrebne. Membranovky su plne nahraditelne bundami bez membrany. Ja sam uz svoje bundy s eVentom a Gore-texom takmer vobec nepouzivam. Na lyze a snowboard sa Paramo a Ventile daju bez problemov pouzit. Asi tak. ;)
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vladan » stř lis 19, 2008 18:22

Ondrej píše:v nasich klimatickych podmienkach su membranove bundy nepotrebne. Na lyze a snowboard sa Paramo a Ventile daju bez problemov pouzit. Asi tak. ;)

Ahoj.
1. A ve kterych klimatickych podminkach jsou tedy membranove bundy potrebne?
2. Kde si muzu bundy Paramo a Ventile prohlednout a vyzkouset. Zda mi sedi strih, kapuce atd?
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » stř lis 19, 2008 19:40

@Vladan:

1. V nasich urcite nie. Uz dlhsi cas zvladam vsetky aktivity v nasich klimatickych podmienkach bez membranoveho oblecenia. Ak nase hory a lesy zvladnem bez membrany ja, tak ich zvladne aj ktokolvek z vas. Presvedcenie, ze bez membrany to nejde, je len vysledok marketingu velkych firiem...

2. V GB. Okrem toho mas uz len jednu moznost - dat si bundu usit na mieru. Paramo na mieru sije Cioch a z Ventile sije na mieru napr. firma Hilltrek. Nie som si uplne isty, ale bundy od West Winds z Ventile bavlny by mali byt dostupne uz aj v CR.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vladan » stř lis 19, 2008 20:02

Ondrej píše: Ak nase hory a lesy zvladnem bez membrany ja, tak ich zvladne aj ktokolvek z vas. Presvedcenie, ze bez membrany to nejde, je len vysledok marketingu velkych firiem...


OK

Iviku tak to slysis.....
Neukvapuj se s tim Tilakem a DA, kdyz je tady moznost zajet si pro bundu do Britanie.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » stř lis 19, 2008 20:08

Vladan píše:
OK

Iviku tak to slysis.....
Neukvapuj se s tim Tilakem a DA, kdyz je tady moznost zajet si pro bundu do Britanie.


Myslim, ze funguje aj nieco take ako zasielanie postou... to si este nikdy nenakupoval na internete zo zahranicia, Vladan? Ak ma niekto kreditku, pripadne PayPal, nevidim v tom problem... :-k

citaci opravil ZB
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » stř lis 19, 2008 20:39

Ondrej píše:@Vladan:

1. V nasich urcite nie. Uz dlhsi cas zvladam vsetky aktivity v nasich klimatickych podmienkach bez membranoveho oblecenia. Ak nase hory a lesy zvladnem bez membrany ja, tak ich zvladne aj ktokolvek z vas. Presvedcenie, ze bez membrany to nejde, je len vysledok marketingu velkych firiem...

2. V GB. Okrem toho mas uz len jednu moznost - dat si bundu usit na mieru. Paramo na mieru sije Cioch a z Ventile sije na mieru napr. firma Hilltrek. Nie som si uplne isty, ale bundy od West Winds z Ventile bavlny by mali byt dostupne uz aj v CR.


ad 1) IMO to je ... velice minoritni nazor; mnohokrat uz jsem zazil situace, kdy jsem byl velice rad za membranove obleceni (hezke pocasi to nebylo), ale asi sem jen jedna ovecka z toho marketingem zmasirovaneho stada, neschopna vlastniho rozhodovani ... (pozn.: a bylo byly to plus minus nase klimaticke podminky)
ad 2) kupovat obleceni pres web je docela osemetne, kazdy strih byt ve stejne veliksoti padne kazdemu jinak a i kdyz mas v EU pravo vratit zbozi bez udani duvodu, zahucis v tom minimalne postovnym

jen na lyze/snb je ryze outdoorove membranove obleceni mozna zbytecny luxus; pri premrstenych cenach snb obleceni je ale pak otazka, zda nevzit za podobny penize parametrove lepsi hadry ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř lis 19, 2008 20:42

@Lipon: tak bacha, jo?!?

trvalo mi asi patnáct let hledání, než sem na skialpo našel ty pravé ořechové hadříky - GTX SS.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř lis 19, 2008 20:49

a fčíl vážně....

taktéž si myslím (a mám to podloženo cca 30lety pohybu po horách), že "nemembránový" názor je minoritní.... ano, zřejmě lze na horách přežít i bez membrány (viz Mallory, Buhl a spol v první polovině minulého století), ale jen za podmínky, že jsi dostatečný tvrďák a přežiješ značnou míru nepohodlí.... my změkčilci, zhýčkaní moderni civilizací, používáme membrány.....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Semo » stř lis 19, 2008 20:51

jen na lyze/snb je ryze outdoorove membranove obleceni mozna zbytecny luxus; pri premrstenych cenach snb obleceni je ale pak otazka, zda nevzit za podobny penize parametrove lepsi hadry ...


Nie som samozrejme blazon, aby som kupoval nieco od SNB firiem. Navyse ja na SNB fakt stravim iba zopar dni do roka, takze mi ide o material, ktory ten SNB nejak prezije, bez toho, aby sa premocil valanim sa po mokrom snehu a neroztrhal sa. Ovela dolezitejsia je pre mna funkcnost na trekoch a preto ma hlavne zaujimalo, ako sa chova Paramo pod batohom. Pokial to pod tlakom premoka, tak na mne asi nezarobia. Ja nosim nepremokave handry iba v dazdi (preto aj to zameranie na vahu, vacsinu casu je to v batohu). Takze primarne po nich cakam odolnost na vodu. Ked nam v Pyrenejach kazde poobedie 6h chcalo, tak veci, ktore prepustaju su mi na nic. V noci to neususim a doobeda sa chcem niekam aj presunut.

BlocVent som mal, nez mi ho slohli. 3L lahky GTX mam momentalne (pride mi priedusnejsi ako BV) a zaujima ma funkcnost Parama v tazkych podmienkach.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř lis 19, 2008 21:03

Ondrej píše:Presvedcenie, ze bez membrany to nejde, je len vysledok marketingu velkych firiem...

On tady nekdo tvrdi, ze bez membrany to nejde? Jisteze jde. Akorat je to nekdy s membranou pohodlnejsi, tak proc si to nedoprat? Taky mam pocit, ze vetsina lidi tady se neomezuje na uzemi byvaleho Ceskoslovenska. A kdyz uz membranu mam kvuli vyssim horam, proc ji nepouzit taky tady?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Umiaki » stř lis 19, 2008 21:14

Ondrej vede zrovna druhou krizovou vypravu za pump liner a bavlnu... Stejne to vzdycky dopadne jako:
GTX FTW!!111
GTX sux, Paramo roxx!!111
atd.

Lidi si proste vetsinou nekoupi jenom pres net neco, co v zivote nevideli. Membrany jsou tady proverene, Paramo ne. Co vic se da rict? Az zacne Hudy prodavat Paramo a Rockpoint treba Cioch, tak se to tu zacne nosit.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » stř lis 19, 2008 21:42

pavproch píše:@Lipon: tak bacha, jo?!?

trvalo mi asi patnáct let hledání, než sem na skialpo našel ty pravé ořechové hadříky - GTX SS.....


sorry, drobna nepresnost, melo byt "jen na lyze/snb (skialpinisti a pavproch obzvlaste ctou - na pouzedolekopcomanikdyhore lyze/snb ...) je ryze outdoorove membranove obleceni mozna zbytecny luxus" :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř lis 19, 2008 21:42

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » čtv lis 20, 2008 8:04

@pavproch: Furtech nenosim preto, ze je mi v nom menej pohodlne, horsie ako v membranovke. To by bolo trochu zvratene... :-k Nosim ho preto, lebo mi nahradza SS aj HS v jednej bunde a je mi v nom ovela lepsie a pohodlnejsie. Obcas sa rad zahram na chlapika menom Bear Grylls..., ale pravdupovediac, radsej som na ture v suchu a teple, co sa mi v membranovkach nikdy nedarilo v uspokojivej miere.

@Semo: o odolnosti voci popruhom som tu uz pisal. Pod popruhmi Furtech nepremoka! Nikdy sa mi to doteraz nestalo a verim, ze sa mi to ani nestane. 6-hodinovy dazd nerobi Furtechu a Paramu problem. Samozrejme, raz za cas treba obnovit impregnaciu, ktora pomaha udrziavat nepremokavost bundy. Ale to iste plati pre kazdu jednu membranovu bundu bez vynimky!

@Umiaki: o com to hovoris? :? Kedy som napisal, ze membrany su zle? Hovorim tu len o tom, ze bundu (membranovku), ktoru budes vyuzivat nejakych 10-15% celkoveho casu, treba kupovat s rozumom. A treba si poriadne premysliet, ci je to nevyhnutne, alebo ci staci SS. Membranovka sa neda nosit cely cas. Teda nie je na to urcena, pokial viem. Ma sa nosit, ked ju naozaj treba - ked prsi, snezi a pod. A v nasich klimatickych podmienkach vacsinu casu neprsi. Nehovoriac o tom, ze pod bodom mrazu je membrana uplne zbytocna.

Toto je moj odkaz pre Ivika: naozaj potrebujes membranovy HS? Vyuzijes ho naplno? Nestacil by ti nejaky dobry SS, ktory budes mat na sebe vacsinu casu alebo cely cas?
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 20, 2008 8:51

Ondrej píše:Samozrejme, raz za cas treba obnovit impregnaciu, ktora pomaha udrziavat nepremokavost bundy. Ale to iste plati pre kazdu jednu membranovu bundu bez vynimky!

Ha, to mi trochu uniklo #-o :(( I když vím, že je tam napsáno Niwax technology...Tak to je na prd materiál, když ho musím impregnovat :twisted:
HS jsem ještě neimpregnoval, před HS jsem nosil (italské) šusťáky a bundy, igelitové pláštěnky, zátěrovky nebo neznabožsky promokal :slota: :smt044
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ivik » čtv lis 20, 2008 10:00

Dobré ráno, tak vidím, že diskuze se nám trochu zvrtla.Mě zajímá jestli máte někdo něco zažité s těmito bundami.Bude to záloha při zhoršeném počasí (což mimochodem miluju).Používala jsem od Tilaku Lost Arrow - jenže je dost objemná a těžká, takže teď mám zátěrovku od TNF a ta mě začíná opouštět.Bude se mnou cestovat nejen po našich kopcích, ale ponosím ji i všude možně po světě.
Takže pokud máte někdo vlastní zkušenost s těmito HS, podělte se se mnou.Moc díky.
U té Devilky se mi víc líbí velká kapuce(použití helmy) a lepší prodyšnost, ale mám obavy z těch zipů.S Tilakem mám celkem dobré zkušenosti, ale jen s GTX XCR.
ivik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř lis 19, 2008 14:14

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » čtv lis 20, 2008 10:08

zbuddy píše:
Ondrej píše:Samozrejme, raz za cas treba obnovit impregnaciu, ktora pomaha udrziavat nepremokavost bundy. Ale to iste plati pre kazdu jednu membranovu bundu bez vynimky!

Ha, to mi trochu uniklo #-o :(( I když vím, že je tam napsáno Niwax technology...Tak to je na prd materiál, když ho musím impregnovat :twisted:
HS jsem ještě neimpregnoval, před HS jsem nosil (italské) šusťáky a bundy, igelitové pláštěnky, zátěrovky nebo neznabožsky promokal :slota: :smt044


Drahy zbuddy, na prd je ti kazdy membranovy HS, ak ho pravidelne nenaimpregnujes. Ziadna DWR uprava netrva vecne. Aby HS fungoval, musi sa pravidelne obnovovat jeho DWR povrchova uprava. Ak ti DWRko odide, vrchna vrstva HS bundy namokne a priedysnost sa znizuje takmer na nulu. O komforte ani nehovorim. Obnovu DWR potrebuje tak Paramo/Furtech, ako aj vsetky membranovky bez vynimky. Kazdy vyrobca membranoviek velmi dobre vie, ze membrany funguju len vtedy, ked funguje DWR. Membrany vyrobene z ePTFE su uz takmer na hranici svojich moznosti. Ovela priedysnejsie ako su dnes, uz nebudu. Pred vedcami a vyrobcami oblecenia stoji ina velka vyzva - vyrazne predlzit zivotnost a odolnost DWR upravy, pretoze tie su v sucasnosti relativne nizke. Membrany ako Gore-tex a eVent podla mna funguju dobre, ked je DWRko nove. Ale uz po niekolkych hodinach v dazdi zacinam pozorovat pokles vykonnosti sposobeny "schadzanim" DWR upravy. Ak teda v najblizsom case nastane vyrazny posun vpred v oblasti DWR, som ochotny opat investovat do nejakeho HS. HS sa aj tak nikdy nepriblizi priedysnosti Paramo/Furtech/Ventile, ale s lepsou DWR si aspon dlhsi cas udrzi konstantnu priedysnost (neplati pre Gore-tex - jeho priedysnost sa meni v zavislosti od meniacich sa podmienok).

Uz som skusal dlhsi cas neimpregnovat Gore-tex. Po niekolkych minutach v dazdi som si myslel, ze Gore-tex zacina premokat. Ale potom som zistil, ze za ten neprijemny pocit moze "len" kondenzacia. Bol som mokry (zvnutra) a bola mi zima. Gore vsak svoj slub "Guaranteed to keep you dry" splnil. Zvonku som nezmokol... :wink:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Umiaki » čtv lis 20, 2008 10:10

Ondrej píše:@Umiaki: o com to hovoris? :? Kedy som napisal, ze membrany su zle? Hovorim tu len o tom, ze bundu (membranovku), ktoru budes vyuzivat nejakych 10-15% celkoveho casu, treba kupovat s rozumom. A treba si poriadne premysliet, ci je to nevyhnutne, alebo ci staci SS. Membranovka sa neda nosit cely cas. Teda nie je na to urcena, pokial viem. Ma sa nosit, ked ju naozaj treba - ked prsi, snezi a pod. A v nasich klimatickych podmienkach vacsinu casu neprsi. Nehovoriac o tom, ze pod bodom mrazu je membrana uplne zbytocna.

Ja rikal jenom, ze si malokdo koupi vec okolo 6k jen podle internetu a podle zkusenosti manika z fora... ;)
To je proste fakt. I kdyz postovne do UK s pulkilovou bundou by vyslo asi na cca 200kč, tak to malokdo riskne.
ivik píše:

Ty jsi holka :D Chybi tu ta indikace pohlavi, vsichni nejak predpokladaji, ze kazdy tazatel je muz.
Sry za OT.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Ondrej » čtv lis 20, 2008 10:19

ivik píše:Dobré ráno, tak vidím, že diskuze se nám trochu zvrtla.Mě zajímá jestli máte někdo něco zažité s těmito bundami.Bude to záloha při zhoršeném počasí (což mimochodem miluju).Používala jsem od Tilaku Lost Arrow - jenže je dost objemná a těžká, takže teď mám zátěrovku od TNF a ta mě začíná opouštět.Bude se mnou cestovat nejen po našich kopcích, ale ponosím ji i všude možně po světě.
Takže pokud máte někdo vlastní zkušenost s těmito HS, podělte se se mnou.Moc díky.
U té Devilky se mi víc líbí velká kapuce(použití helmy) a lepší prodyšnost, ale mám obavy z těch zipů.S Tilakem mám celkem dobré zkušenosti, ale jen s GTX XCR.


No, pokial ta bunda bude ako zaloha pri zhorsenom pocasi, tak ber co najlahsiu a co najzbalitelnejsiu - nieco z Paclite-u. Dnes uz najdes taketo bundy aj pod 200 gramov, co je super. Nemyslim si, ze Devilka je prave idealna zalozna bunda... Po Paclite je druhym najlahsim materialom eVent - bundy mozu mat okolo 300-320 gramov. Navyse je to najpriedysnejsia membrana na trhu. Nieco s eVentom moze byt ako zalozna bunda super. Nemyslim si, ze bundy nad 500 gramov patria do kategorie "zalozne". Este je mozne kupit nieco napr. s Entrant DT. Ale to asi nebude mat velmi dlhu zivotnost. Ja by som volil Paclite alebo eVent do 300 gramov. A ak nechces vlacit aj SS aj HS, tak Furtech. :smt023
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mesicek » čtv lis 20, 2008 10:28

Ja by som si tiež rád kúpil nepremokavú bundu. Avšak nevenujem sa žiadnemu extrémnejšiemu športu, maximálne pár dní na horách, nejaké túry, pri ktorých môže prekvapiť lejak. Nechcem teda kupovať nič extra drahé, čo nevyužijem. Čo poviete na značku Vaude? Konkrétne:

bunda VauDe Men's Anga Jacket

zkracujte ty odkazy! Kdo to má scrollovat! :axe:
ZB
mesicek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: úte lis 18, 2008 15:31
Bydliště: Bratislava

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Umiaki » čtv lis 20, 2008 10:30

Vaude je moc dobrá značka a ta bunda má pěkné parametry za dost dobrou cenu...
Naposledy upravil Umiaki dne čtv lis 20, 2008 23:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv lis 20, 2008 17:57

No, zbuddy, s tim DWR ma Ondrej pravdu. Sice jako obvykle trochu prehani, ale kdyz se to jednou za cas neobnovi, bunda se v desti meni v plastenku. Kdyz je horni vrstva kompletne promocena, tak jednak spatne vetra a jednak chladi, takze voda zevnitr snadno kondenzuje (treba na Paclite je to hodne znat). Na hole telo je to velmi neprijemne, ale da se tomu trochu pomoci tenkou mezivrstvou (treba merino). Ale to prece znas, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zbuddy » čtv lis 20, 2008 20:38

@ _mike_ : Ondrejův příspěvek jsem nečetl, teď jen začátek podrobně a zbytek rychločtením.
@ _mike_ & Ondrej: nepochopili jste mou ironii a snahu odlehčit Ondrejovu těžkou misionářskou práci.
Takže polopaticky: kurnik, jak já jsem jen mohl přežít těch více než 40 let, aniž bych si obnovil DWR úpravu na své HS resp. Paramo/Furtech bundě #-o [-o< :roll: ](*,) * ??? Košili Ventile/etaproof snad impregnovat nemusím, že :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » čtv lis 20, 2008 20:44

@zbbdd: tež se divim, jaxem mohl přežít těch svých 40+let bez obnovování DWR.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Další

Zpět na Oblečení

cron