Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » stř čer 6, 2012 15:40

Comet jsem měla v ruce a i na sobě a nebrala bych ji, na můj vkus měla příliš krátká záda.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » stř čer 6, 2012 16:27

manželka jí má taky, lyžuje v ní, naposledy v ní šla celý den v dešti v Jeseníkách a byla spokojena. Takže za ty prachy super kauf... Asi věc názoru
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Strip » čtv čer 7, 2012 5:58

TimTaylor píše:manželka jí má taky, lyžuje v ní, naposledy v ní šla celý den v dešti v Jeseníkách a byla spokojena. Takže za ty prachy super kauf... Asi věc názoru



Jak je manželka vysoká? Po téhle jsem se taky dívala, ale v obchodech není. Pouze na netu, takže vyzkoušení není jaksi možné. :(
Uživatelský avatar
Strip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 6, 2012 11:48
Bydliště: Ligotka

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Strip » čtv čer 7, 2012 6:02

karitapepe píše:
Strip píše:Zdravím,

prosím, o posouzení této budny http://www.rockpoint.cz/bunda-tnf-stret ... 63818.html , případně o doporučení vhodné bundy - turistika max. v Tatrách, jinak každodenní nošení. Cena max. 4000,-.

Tak jak píše zoul,Hyvent není membrána(každopádně není porézní),já měl něco podobného taky od NF z materiálu HyVent® DT,docela jsem byl spokojený-nepromokla,skladná,lehká,ale nebyla tak prodyšná,ale zase měla odvětrávání pod paží a v kapsách,dobře se nosila a vypadala dobře.
Ale jinak ,je to pěkná,velmi dobrá značka(mám 2), jestli se ti líbí a nejsi nějaká sportačka,tak na takové loudění po horách ti bude stačit.Možná bych kuknul na Pinguin Comet za málo peněz(1800Kč),hodně musiky(Vodní sloupec: 20000 mm H2O
Paropropustnost: 20000 g H2O/m² za 24h),koupil jsem ji přítelkyni a zatím spokojenost :partyman:


No, sporťačka...podle toho co myslíš. Žádné horolozectví a co se týče VHT, tak ty dvou až tří denní přechody Tater apod. Zatím jsem to zvládala v softshelce za 1000,-, takže žádná sláva. Je mi jasné, že 4000,-, jsou pro výběr dosti limitující. :(
Uživatelský avatar
Strip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 6, 2012 11:48
Bydliště: Ligotka

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zoul » čtv čer 7, 2012 7:15

Čtyři tisíce nijak zvlášť limitující nejsou. Osobně bych ale vybral jiný materiál, například nějaký Gore-Tex nebo BlocVent. Namátkou tady máš třeba jednu od Milletu v Hudy, GTX Performance Shell bude určitě lepší než ten zátěr od TNF. Pokud chceš lehčí bundu (tahle je přes půl kila), najdi si třeba něco s Paclite, do čtyř to nebude problém.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » čtv čer 7, 2012 8:34

manželka je drobek,měří 158cm a váží cca 50kg,má bundu Pinguin Comet velikost M a možná by mohla mít i velikost S.Bundu má cca rok, nosila ji hlavně v zimě,na lyže a nebo na celodenní a vicedenní pěší túry s batohem.Ke kvalitě nemá výhrady,i v celodenním lijáku bunda nepromokne, neprofoukne, takže je s ní spokojena. Nikde se nic netrha,nepáře, navíc za ty prachy...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Leštěnka » čtv čer 7, 2012 11:26

@Strip - Comet mám zhruba rok. Jak je tu už uvedeno, za málo peněz hodně muziky. Co se týče nepromokavosti nemohu si stěžovat. Drží. Otestováno teď v poměrně intenzívních deštích na výletě v Rumunsku. Ale řekla bych, že poměrně drží i směrem zevnitř ven. I když nemám s čím porovnat, je to moje první membránovka.
Jinak mám velikost S a mám 164cm /52 kg. Pokud jsi z Prahy / Poděbrad, nabízím možnost vyzkoušení. Mně je bunda lehce větší (koupila jsem na slepo). V zimě jsem pod ní měla DA Denali a ještě zbylo místo. Ovšem Aspen, který se dá do Cometu vepnout mi je v S akorát.
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » čtv čer 7, 2012 19:31

Mel bych prosbu. Mohl by mi nekdo pro pritelkyni zmerit delku rukavu u ty Pinguin Comet? Asi od limce. Pripadne pres prsa sirka polozene bundy. Obcas jsou ty tabulky velikosti zavadejici a moznost kde vyzkouset moc neni. Nevime, zda zvolit Sko ci Mko. Diky moc
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » pát čer 8, 2012 7:28

Strip-do těch 4.tisíc se dá uvažovat třeba o Direct alpine-STORM a nebo od hudáče Cloud Peak GTX Jacket Lady. Osobně bych vletěl do té Storm-lehoučká,dobře sbalitelná,dobře šitá,vysoký vodní sloupec a dobře prodyšná,velmi výborná značka.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kipling11 » úte črc 3, 2012 22:02

Ahojte
Měl bych na vás prosbu. Rád bych si pořídil nějakou solidní nepromokavou bundu (jak jsem se tak ptal po obchodech tak nejlepší je pořád gore-tex). Dnes jsem ve sportissimu narazil na toto http://www.sportisimo.cz/scott/jacket-a ... nta=124166
Nikdy jsem podobnou bundu nekupoval a tak byl jsem velice překvapen, že nemá žádnou podšívku. Vnitřek vypadal jako igelit. Je to tak normální? Abych si nekoupil bundu za 4000 a pak nesloužila stejně jako obyč pláštěnka.
Případně něměli by jste nějaký tip na gore tex bundu okolo 4000 ?? (nejlíp výprodej)
Jak se pozná kvalitní goretexová bunda?
díky moc za pomoc
kipling11
nováček
nováček
 
Příspěvky: 60
Registrován: ned led 8, 2012 21:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » úte črc 3, 2012 22:33

Podle me se pozna kvalitni bunda po mesicich pouzivani v drsnych podminkach :) Pri nakupu asi nezbyva nez se spolehnout na znacku a pripadne reference tech, co uz bundu tech nekolik mesicu, roku pouzivaji. Ctyri litry je dobry rozpocet, viz par prispevku vyse. Jen si asi prosvihl tu akci v Hudy na GTX minus 30 % ale i tak se da sehnat neco zlevneneho. Radsi bych volil overenou outdoor znacku, mozna je to i tato, ale ja o ni asi neslysel a to, ze se prodava ve Sportisimo, mi na duvere neprida :) Ty GTX bundy se delaji v ruznych variantach, ktere se pak lisi mimojine prave v te podsivce (ci nepritomnosti) a vrchnim materialem, tim padem ruzna odolnost a ruzne vyuziti takove bundy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » stř črc 4, 2012 6:49

kipling11-No,ve Sportisimu raději né,raději se kukni třeba alpsport,hudy,rockpoint,atd
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř črc 4, 2012 9:08

kipling11 píše:Měl bych na vás prosbu. Rád bych si pořídil nějakou solidní nepromokavou bundu. Dnes jsem ve sportissimu narazil na toto http://www.sportisimo.cz/scott/jacket-a ... nta=124166

ve sportissimu bych raději nic nekupoval, natož gore-tex bundu, koukni třeba do http://www.hanibal.cz/ http://www.namche.cz/katalog/index.php http://www.hudy.cz/ http://www.rockpoint.cz/ http://trekkingsport.cz/ http://www.glumstore.cz/ http://www.holan.cz/

kipling11 píše:Nikdy jsem podobnou bundu nekupoval a tak byl jsem velice překvapen, že nemá žádnou podšívku. Vnitřek vypadal jako igelit. Je to tak normální?

jsou dva druhy membránových bund, bez podšívky lehoučká jako záloha do batohu, a s podšívkou kde nerozhoduje tolik váha, protože takovou bundu máš stále na sobě, třeba v zimě, membránová bunda je ochrana proti špatnému počasí, jako teplá vrstva se pod ni takzvaně vrství, merino nebo polartec
kipling11 píše:ak jsem se tak ptal po obchodech tak nejlepší je pořád gore-tex

tak to bych já zrovna netvrdil, nejsou o nic horší třeba membrány BlocVent, Dermizax, eVent, Gelanots
kipling11 píše:Jak se pozná kvalitní goretexová bunda?

to poznáš podle výrobce, koupí membránovky od tilak, highpoint nebo directalpine neuděláš chybu, taky bych třeba nikdy nekoupil made in china
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 4, 2012 17:11

fps píše:tak to bych já zrovna netvrdil, nejsou o nic horší třeba membrány BlocVent, Dermizax, eVent, Gelanots

Davas na jednu hromadu neporezni BlocVent, Dermizax, Gelanots a porezni eVent, to fakt neni rozumne. Ty prvni tri nejsou nic moc, jak parametry, tak zkusenostma lidi na foru. eVent byl az donedavna spicka, lepsi nez GTX. Ted ovsem mame GTX Active Shell a Neoshell, ktere by mely byt lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod vonkreuz » stř črc 4, 2012 19:48

@ FPS - prosím Tě, nepleť hrušky s jabkama. Tvoje amaterské a zmatečné rozdělení bund na "bez podšívky" a "s podšívkou" dělá jen medvědí službu. Podle Tebe by např. Millet Axon EVO GTX byla jen záložní bunda, protože nemá podšívku a přitom je to bunda na ozajstné lezení v horách.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát črc 6, 2012 9:33

mike píše:Davas na jednu hromadu neporezni BlocVent, Dermizax, Gelanots a porezni eVent, to fakt neni rozumne. Ty prvni tri nejsou nic moc, jak parametry, tak zkusenostma lidi na foru. eVent byl az donedavna spicka, lepsi nez GTX. Ted ovsem mame GTX Active Shell a Neoshell, ktere by mely byt lepsi.

tak to já třeba mezi Gore-Tex® Pro Shell a BlocVent 2-vrstvý laminát žádný rozdíl nespatřuji, a u bot mezi eVent a Gore-Tex taky žádný rozdíl nevidím, GTX Active Shell a Polartec NeoShell nedokážu hodnotit, jako skoro nikdo, protože to jsou novinky, a asi nikdo nemůže posoudit jak na tom budou věci z GTX Active Shell a Polartec NeoShell po několika létem používání
Naposledy upravil fps dne pát črc 6, 2012 10:08, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát črc 6, 2012 10:06

vonkreuz píše:@ FPS - prosím Tě, nepleť hrušky s jabkama. Tvoje amaterské a zmatečné rozdělení bund na "bez podšívky" a "s podšívkou" dělá jen medvědí službu. Podle Tebe by např. Millet Axon EVO GTX byla jen záložní bunda, protože nemá podšívku a přitom je to bunda na ozajstné lezení v horách.

nepletu žádné hrušky s jabkama, vše to jsou membrány, pouze se liší v teoretických parametrech, kromě váhy, ta je jasná, podle mě rozdělení membránovky s podšívkou a bez podšívky, nebo podle váhy je pro mě orientační měřítko k tomu k čemu danou membránovku použiji, když membránovka váži okolo 1kg tak ji nebudu nosit v létě jako zálohu v batohu, ale budu jí nosit v zimě, v tak robustní bundě se třeba nemusím bát chodit roštím že ji někde roztrhnu, tak robustní membránovka je dělaná hlavně na zimu, kdežto když budu mít membránovku které váží 400g, tak v takové bundě roštím rozhodně chodit nebudu, a budu jí používat hlavně v létě, ještě doplním že to beru z pohledu celoročního turisty, a že mam na léto Tilak Storm, a na zimu High Point Sky Rider Pro
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 6, 2012 18:56

fps píše:nepletu žádné hrušky s jabkama, vše to jsou membrány, pouze se liší v teoretických parametrech

Jasne, Trabant nebo Mercedes, zadny rozdil, oboji je auto #-o

Ty membrany se lisi jednak v realnych parametrech a jednak zpusobem, jakym funguji. Ze v tom nevidis rozdil svedci jen o o tom, ze mas mezery ve vzdelani. Daji se doplnit, i tady na foru uz bylo odkazu dost. A nejen na marketingove materialy, ale na skutecny popis funkce (coz se treba u GTX celkem zasadne lisi).

Pocitove se to lisi taky. U bundy dost, u kalhot min, v botach se asi rozdil mezi lepsima membranama nepozna, asi by se poznalo neco jako igelit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát črc 6, 2012 19:39

mike píše:Ty membrany se lisi jednak v realnych parametrech a jednak zpusobem, jakym funguji.

já mezi Tilak Storm (Gore-Tex Pro Shell) a High Point Sky Rider Pro (BlocVent 2-vrstvý) prakticky nepoznám žádný rozdíl v prodyšnosti a nepromokávanosti, nachodil jsem v nich už dost kilometru abych to mohl posoudit, rozdílí v praktických parametrech, a jak funguji určitě jsou, ale jak jsou velké, a nebo které jsou lepší, a které horší, já mezi těmito dvěma bundami nedokáži rozlišit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát črc 6, 2012 19:51

Neprokave by mely byt obe stejne tj. absolutne. Rozdil v prodysnosti muze byt znat jen v nejakych podminkach. Tipuju ale, ze u eVentu bys ho poznal. Mam dva zdaraky, jeden GTX Air Permeable, coz je nejspis to same, jako eVent, a druhy dvouvrstvy GTX. Rozdil v prodysnosti je pomerne velky, vubec jsem to necekal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » pon srp 13, 2012 19:03

Ahoj pánové a dámy,

potřeboval bych poradit s výběrem bundy, ale je tu tolik threadů v podstatě o tom samém a nevím kam to připsat, tudíž volba padla na tento. Nejsem žádný vášnivý lezec, ani se netoulám po horách, ale dost často se pohybuji venku v různých podmínkách. Teď jsem měl možnost si vyzkoušet funkční bundu a rád bych ji taky koupil. Požadavky jsou aby byla nepromokavá i např. při opření se o mokrou trávu, či jiný materiál. Aby byla pokud možno lehká (není závratná podmínka), dala se nosit pořád jak v -20°C, tak při teplejším počasí - abych se neupekl a nepropotil jí skrz. Když bude odolná vůči profouknutí, taky žádná škoda. Další požadavek je slušná kapuce a to je asi vše.

Neznám firmy které dělají outdoor oblečení, nebo respektive znám, ale nemám s tím zkušenosti. Proto prosím o radu zkušenějí. Hodně se mi líbí bunda Tilak Latok, která je tu hojně zmiňovaná, ale nevím jestli není taková moc mohutná pro mě. Rozpočet +/- 5000,- - ale pokud se najde něco co splní požadavky za 2000,- budu samozřejmě rád. S objednáním zboží ze zahraničí problém nemám, jen trošku obavu ze záruk. Díky moc za rady.

A barva pouze černá, nebo max s barevným doplňkem - třeba červené zipy apod. Jinak pouze černá.
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 13, 2012 19:21

ahoj, Tilak Latok není "nepromokavá" bunda, ale softshell bunda. Tedy budna, kterou neprofoukne vítr, nevadí jí moc sníh, ale která při silnějším dešti promokne během chvíle - sám jí mám. Ty hledáš něco nepromokavého, např. z Goretexu, klidně koukej na stránky firmy Tilaku, Dermizaxu - např. firma Direct Alpine nebo Bockventu (např. firma Hickpoint).
nebo z trochu levnějších třeba firma Pinguin (http://www.pinguincz.cz/obleceni-pinguin-outdoor.html)
Ale i od značkových se dají sehnat věci v tebou uvedené cenové relaci, sleduj různé slevy a hlavně předtím vyzkoušej! Ale určitě hledáš nepromokavou budnu a né sofshell....

PS: mrkni třeba sem
http://ursus.cz/vybava/outdoor/Tilak_St ... storm.html nebo
http://ursus.cz/vybava/outdoor/Tilak_ra ... aptor.html

http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... bundy.html
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » pon srp 13, 2012 19:27

TimTaylor píše:Ale i od značkových se dají sehnat věci v tebou uvedené cenové relaci, sleduj různé slevy a hlavně předtím vyzkoušej! Ale určitě hledáš nepromokavou budnu a né sofshell....


To je právě ono, rád bych aby mi někdo poradil, co má třeba odzkoušené, protože vyzkoušet si můžu maximálně střih, na 3 týdny mi bundu nikdo na test nepůjčí, že.. :) A Vyčtu toho málo, protože tomu ani za mák nerozumím, nikdy jsem to nenosil.. I tak díky za odkazym, třeba ještě někdo přispěje troškou do mlýna :)

edit. Ten Storm vypadá famózně, ale stojí už docela ranec :(
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 13, 2012 20:08

hele, jako NEJ materiál v oboru se považuje goretex, je ale nejdražší. Jsou ho různé druhy (Pro Shel, Neo Shell, Paclite...) , na netu se to dá najít, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Z českých výrobců se za špičku považuje firma Tilak (používá přímo goretex), pak HighPoint (používají místo GTX materiáůl BlocVent) nebo pak ještě Direct Alpine (opět - nemají přímo GTX, ale tuším Dermizax). Záleží co přesně v té bundě chceš dělat (lyžovat nebo nosit batoh pěšky v létě je rozdíl). měl jsem věci od všech uvedených firem a všechny byly OK, takže je to fakt spíše o modelu (na horolezení, na lyže, na turistiku), střihu a barvě... Ani jedno nepromokne, neprofoukne, opravdu jde o špičkové výrobky v rámci outdooru...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dvorrom » pon srp 13, 2012 20:18

Tož já přidám svou zkušenost. Mám od roku 2005 bundu High Point Sky Rider, a jsem z ní stále nadšen, vyhovuje mým požadavkům. Střich mi sedí, kapuce je výborná, dá se dobře štelovat a má kšilt. Větrání v podpaží a na hrudi je dobré. Má za sebou spoustu přechodů, nespočet krátkých toulání, beru ji na lyže i snowboard, na zimní táboření i do letního větru a deště. Stále nepromokne, ikdyž už nemá takovou voduodpudivost. Nikde se nic netrhá, nepáře, vše drží jak má. Chtěl jsem od stejného výrobce i kalhoty, ale velmi vysoká sleva rozhodla jinak.
Naposledy upravil dvorrom dne pon srp 13, 2012 20:24, celkově upraveno 1
Už se nemohu dočkat sněhu.
dvorrom
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: sob pro 11, 2010 21:08
Bydliště: Blansko, Lavičky a Liptákov, mé obce nejmilejší -

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » pon srp 13, 2012 20:21

Zimní použití se omezuje na občasné courání po Šumavských hvozdech, nebo třeba tahání auta z příkopu.. V riflích a tričku to nebylo minulý rok nic moc.. :))) Dost toho najezdím a přítulka má občas potřebu někde courat - město, příroda etc.. Takže je to spíš na turistiku, ne na 14-ti denní tůry, takže asi i ta nepromoknutelnost nemusí být nějak zázračná, protože v relativně rozumném časovém horizontu se lze usušit. Holt něco takového šikovného na každodenní užití.. Nejvíc se mi fakt zatím líbí ten Latok. Co jsem četl, tak s tím promokáním to taky není taková hrůza, tak nevím :(

Předtím jsem si vybral ještě SS od Mammutu, ale pak jsem se raději došel poradit.
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » úte srp 14, 2012 18:51

Latoka mám určitě 3 roky. Není to ale nepromokavá bunda do deště, to rozhodně ne. Nosím jí často, jaro/podzim skoro denně, poslední dobou už i běžně do práce, právě na to každodenní pobíhaní ve městě i mimo něj, z auta někam a zpět, čímž trávím polovinu pracovní doby. Musím ven ikdyž je fakt hnusně, ale na zimu mám jinou bundu. Latok je kvalitní bunda (po 3 letech nošení se nic nepáře, vše drží, zipy OK, vypadá pořád velmi slušně vzhledem k frekvenci užití). Má hodně kapes, slušnou (oddělávací) kapucu z GTX paclite, která fakt nepromokne. Ale nosím ji hlavně na jaře a podzimu, nebo v mírné zimě - cca -5 stupňů, pak mi je v ní už zima, budna je poměrně elastická, takže pod ní narvu jen slabší svetr/rolák či triko. Takže na běžné pobíhaní v/mimo město neuděláš chybu. Ale nečekej, že když začne liják, že budeš několik hodin dál suchý. Vydrží mírný déšť i sněžení, ale v lijáku je do půl hodiny promoklá a ty taky...
Jinak ve výprodeji se dá sehnat za 3500,- Kč tady

http://www.etilak.cz/produkt/cz/212/latok-bunda-outlet/

nebo mrkni na Tilak Mitre (trochu techničtější typ bundy, jinak totéž co Latok) -
http://www.etilak.cz/produkt/cz/222/mit ... -prodejna/
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 14, 2012 19:24

Ja nechci nikomu brat iluze, ale i kdyz bude u nejake bundy napsane, ze je nepromokava, jeste to neznamena, ze po/v desti pod ni clovek nebude promoceny az na kost. Po letosnich zkusenostech v Zillertalu (hodne silne a dlouhe deste s vetrem, kroupy, ...) toto bych nikdy netvrdil. Jak jsem koukal kolem sebe (hlavne) na Friesenberghausu (ja jsem tam prisel po asi hodinove prochazce v krupobiti a radneho lijaku a potom jsem z tepla jidelny sledoval lidi, kteri tam vyslapali zdola, tak jsem videl, ze je jedno, mas-li funkcni bundu (a vubec jedno, jestli Goretex, Gelanots, ...) od nejlepsich svetovych znacek (bohuzel ceske jsem zastupoval sam se svym Pinguinem), nebo ze mas (i) nepromokavou plastenku - stejne byli vsichni pod ni hooodne mokri. Jestli zvenku nebo zevnitr, netusim (bylo vsach jenom par stupnu nad nulou a dobry vitr k tomu, tempo tech lidi nic moc). Nakonec jsem byl asi ze vsech nejmin vlhky (ja jenom, ostatni meli mokro) - ale ja jsem se opravdu prochazel, zadnou namahu jsem nevykonaval (a k tomu trochu klepal zimou).
Takze bych rekl, ze mira promoceni, resp. zmoceni se zavisi ne tak na materialu bundy, ale na sile a delce deste + tempu a zatezi. Toto je dobre mit na zreteli. A taky, ze az budes mit jednolitou vrstvu vody na bunde, zapomen na prodysnost, budes mit na sebe neco jako igelit. A popruhy od batohu (dobre promocene) taky dokazou "zazraky" :lol:
Ale pro Tvoje potreby, na bezny dest a kratke vylety jsou vsechny materialy OK.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16579
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte srp 14, 2012 21:07

skippcz píše:ale pokud se najde něco co splní požadavky za 2000,- budu samozřejmě rád.

za ty peníze ani ve slevě neseženeš pořádnou membránovou bundu, koupí jakékoli z těchto bund neuděláš chybu http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... ave-bundy/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » stř srp 15, 2012 10:18

Díky moc za rady pánové, ta Tilak Mitre se mi dost líbí. Máte jí někdo doma? Zkušenosti?

Jsou tam nějaké zásadní rozdíly oproti Latoku? Nejde mi do hlavy jedna věc - proš je kurňa o dost levnější :)
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení