Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv pro 10, 2020 18:51

Tomas81 píše:Domácí test prodýchnutí bundy na zrcadlo - wau -zrcadlo orosené.

Fakt? Nezdalo se ti to jen? Nebo neslo neco okolo? GTX Active by totiz primo prodysny byt nemel, je tam PU vrstvicka, sice tenka, ale tu neprodychnes. Timhle zpusobem se da prodychnout NeoShell nebo eVent, ale uz i u toho je to hodne narocne. Pricemz obe jsou mikroporezni membrany bez PU vrstvy.

Schvalne zkusim svuj flaskovy test na GXT Active, jestli nejaky vzduch projde :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » pát pro 11, 2020 6:11

@mike - opakováním se mě to nepodařilo - připouštím že to mohlo poprvé jít někde bokem nebo prostě nějaká jiná chyba - díky za upozornění a omlouvám se za nejspíš mylnou informaci... ](*,) ](*,) ](*,)
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát pro 11, 2020 20:44

To je v pohode, klidne se mohlo stat, ze neco zmenili a nova verze se uz prodychnout da. Ne ze by to melo moc vyznam, jestli to jde tak tezko, ze se to poradne neda rozeznat. Mam bundu z eVentu, ktera se takhle s velkym usilim prodychnout da a realne je podstatne min prodysnejsi, nez GTX Active (co mam), ktery se neda.

Jestli si chces byt jisty, zkus to takhle s vysavacem. Muj GTX Active je cista nula, kdyz polozim dlan na latku pres trubku, tak necitim zadny tah. Kdyby byl jen trochu prodysny, tak ho citis (pricucne ti to dlan k trubce), tak jsem prisel na to, ze muj GTX 2L zdarak trochu prodysny je, ac jsem si roky myslel, ze neni :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Venca33 » ned pro 20, 2020 14:49

Ahoj, chtěl bych se vás zkušenějších zeptat, zdali neprohloupím pořízením této bundy:

https://www.espaceshop.cz/vsechny-pansk ... KNEALw_wcB

Vím že na Rab Spark jsou super ohlasy, ten je taky v možnostech, ale tolik se mi nelíbí..Popřípadě jaký je rozdíl mezi Pertex shield 3L vs pertex shield 3L pro..?Nikde sem to nenašel tak zkouším štěstí tu.Díky za odpovědi :t:t
Venca33
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 20, 2020 14:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned pro 20, 2020 15:31

Na prvni pohled slusna. Vzhledem k materialu bych bundu asi porovnaval spis k Rab Flashpoint nez Rab Spark. Pokud chapu spravne, ze na tu TNF nejsou moc recenze, ale za to na bundy od Rabu nejake recenze najdes, tak porovnanim s Flashpointem asi dostanes celkem dobry obrazek o materialu. Ostatne Flashpoint ma i nekdo z OF, zkus dohledat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » čtv pro 24, 2020 12:25

Díky @mike za tip na test. Už to neřeším v bundě jsem byl už párkrát venku a jsem spokojený. Prodyšnost mě vyhovuje.
Leží mě ale brouk v hlavě kvůli něčemu jinému. Stačí cca 30 minut procházka v dešti kolem komína jak se říká a mám mokrou vnitřní stranu manžet rukávů (cca 5-6 cm délky směrem dovnitř rukávů). Nemám dosud žádné zkušenosti s membránovkama, tak nevím jestli je to běžný jev u všech nebo konkrétně u tohoto Stingeru, nebo je to nějaká chyba. Jdu tak že mám ruce celé schované uvnitř rukávů a volně svěšené podél těla. Nechápu jak se tam může dostat voda. Promoká manžeta? Vzlíná voda od okraje manžety?..... jak? Máte s tím zkušenost? Děkuji. Jo a pěkné Vánoce všem.
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv pro 24, 2020 12:56

Co to dela bez deste? Nejsou konce rukavu taky vlhke? Vzlinani je jedna moznost, kondenzace zevnitr druha. Ta se projevuje nejvic prave na koncich rukavu. Muze to byt kombinace obojiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tomas81 » čtv pro 24, 2020 13:19

bez deště mám konce rukávů uvnitř suché. Pokud je to vzlínání tak bude postupovat od okraje postupně dál - bundu hodím na sebe a jdu vyzkoušet a sledovat.
Tomas81
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon lis 16, 2020 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Solymr » ned pro 27, 2020 0:05

Mám https://www.trailpoint.cz/montane-minim ... scQAvD_BwE Dala by se tato bunda použít i v zimě? Fakt v zimě? Co by to znamenalo - navrstvit se + předposlední vrstva péřová bunda? Bunda mi přijde fajn, tak bych jí chtěl využívat i při zimní turistice.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » ned pro 27, 2020 0:41

Když je zima, fakt zima, tak nepotřebuješ nepromokavou bundu, protože neprší. Takže použít by se dala, ale bude to spíš na závadu, bo se ti pod ní bude srážet pot a budeš od toho mokrej zevnitř. Když si pod ni dáš péřovku, tak pak budeš od toho potu mít slehlý peří jako zmoklá slepice a to moc izolovat nebude. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned pro 27, 2020 1:50

Ja to jeste zesilim: dat nic moc membranovku na perovku je to nejhorsi, co muzes udelat. Veskery pot zevnitr zkondenzuje na membranovce a perovka od nej bude mokra. A hlavne, proc bys to progrca delal? Mas perovku, tak pujdes v perovce a zadnou membranovku nepotrebujes.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned pro 27, 2020 9:40

Solymr píše:...Bunda mi přijde fajn, tak bych jí chtěl využívat i při zimní turistice.


:twisted:
Dovolím si parafrázi:

Mám péřovku. Bunda mi přijde fajn, tak bych jí chtěl využívat i při letní turistice.

Viz předřečníci.
Membránovka je určená do deště.
Jako jo, když bude padat mokrej sníh, nebo bude pekelná vánice, tak asi púřijde membrána ke slovu, ale jinak je kontraproduktivní. A to platí ve všech ročních obdobích...
Stejně jako ta péřovka. Ano může přijít ke slovu i v létě někde v kopcích, ale na srpnový večer u Mácháče je péřovka zbytečná.
Beru ji jenom, když je zima na péřovku.
Větrovku když fouká na větrovku.
Tričko když je teplo na tričko.
No a membránovku, když jsou podmínky na membránovku...
:wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3965
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř pro 30, 2020 13:50

Návazně na diskusi tadyk sem neska při/po vycházce ve sračkách (víc či míň scalo celé tři hodiny, co sem byl venku, napřed hodinu a půl proti kopci, pak zkopce) ošahal rukávy Acocangua Light a Gore Active bundy, co sem měl na sobě a oba byly od zápěstí až skoro po loket zevnitř docela vlhké. Jinde po těle byla bunda (i Active kalhoty) zvenku durch mokrá, ale zevnitř v podstatě sucho, žádná kondenzace. Takže si začínám být víceméně jistý, že kondenzace (potu) v "závěrečné" části rukávců je holt "normální" záležitost, kterou ani Active nezvládne udýchat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » stř pro 30, 2020 16:44

Jsem pro velký úspěch přikoupil do "rodiny" další h5 shakedry hiking jacket, tentokrát pro přítelkyni a zase ze sportpursuit ve slušné slevě. Jsem zvědav, jestli bude spokojená jako jsem já.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř pro 30, 2020 19:57

Dneska bylo pocasi, ze by pavprocha z domu nevyhnal, ale ja jsem se kousnul a sel aspon na nejblizsi kopec, okruh na necele dve hodiny. Strasne se mi nechtelo oblekat membranove veci, a tak jsem vzal primaloftku na tricko. Kupodivu to ustala, sice pekne mokra, ale dovnitr se to nedostalo. Kalhoty sly rovnou do pracky, jinak by se zitra zlomily.

pavproch píše:Takže si začínám být víceméně jistý, že kondenzace (potu) v "závěrečné" části rukávců je holt "normální" záležitost, kterou ani Active nezvládne udýchat.

Ono to v tomhle vlhku snad ani nejde. Vem si, ze tudy unika para, steka dolu kondenzat, zevnitr to rukama nevytopis a jeste se tam dostava studeny vzduch zvenku. Mozna by fungovalo, kdyby sis konce rukavu poradne stahnul. Nebo kdyby sis vzal primaloftku, ta takove problemy nema ;-) Prodysna, neprodysnym se to deje taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod luckaple » čtv pro 31, 2020 8:49

Zdravím!
Prosím o radu, moje nepromokavá bunda Zajo Aconcagua už dosluhuje a sháním náhradu. Můžete mi poradit s výběrem? Využití : 1-2x do roka vícedenní přechod na těžko (Kyrgyzstán, Tádžikistán apod), 1-2x do roka menší přechody na těžko (Alpy, Tatry) ale také na každotýdenní využití do našich hor (chodím poměrně často a prostě chci bundu, která mě v dešti podrží). Cenově tak do 6 000 Kč. Díky za radu.
luckaple
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 12, 2017 19:50

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » čtv pro 31, 2020 19:56

luckaple píše:Zdravím!
Prosím o radu, moje nepromokavá bunda Zajo Aconcagua už dosluhuje a sháním náhradu. Můžete mi poradit s výběrem? Využití : 1-2x do roka vícedenní přechod na těžko (Kyrgyzstán, Tádžikistán apod), 1-2x do roka menší přechody na těžko (Alpy, Tatry) ale také na každotýdenní využití do našich hor (chodím poměrně často a prostě chci bundu, která mě v dešti podrží). Cenově tak do 6 000 Kč. Díky za radu.


já jsem velmi spokojen s Master Jacket od High Pointu
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy/master-2-0-jacket.html

je to skvělá záložní bunda, je bez kompromisů a váží nějakých 300 gramů, asi nejlepší poměr cena-výkon. Už jsem v ní absolvoval několik treků v celodenním dešti a nepromokla, v batohu o ní nevíš a vypadá dobře :-). Radek Jaroš s ní byl na K2......

tahla bunda by ti měla v pohodě stačit, asi nemá smysl jít do nejvyšší řady Protectora

Pokud tí můžu poradit, tak na 4camping je teď akce 10% na všechno zboží od HigPoint, tu bundu tam prodávají ve slevě za 6 800, od toho si odečit 10% za slevový kupón, a jsi na svých 6000, za ty prachy nekoupíš líp :-)
https://www.4camping.cz/p/panska-bunda-high-point-master-jacket/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod luckaple » pát led 1, 2021 8:49

Díky moc za odpověď, bunda se mi opravdu líbí a má super parametry. Jen jí nejspíše nedělají v dámské variantě. :-k
Naposledy upravil sobb dne pát led 1, 2021 12:13, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena zbytečná citace
luckaple
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned lis 12, 2017 19:50

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pát led 1, 2021 8:54

luckaple
damskou variantu uplne nepotrebujes, pokud bunda aspon +/- sedi kdyz ji obleces. Pansky maji treba vyhodu, ze sou delsi :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bruca » pát led 1, 2021 11:00

Manželce jsem před měsícem kupoval montane meteor v dámské verzi. Taky nevypadá špatně, a za lepší cenu, než jsem si před 2 lety pořizoval columbii :-)
https://www.ceskyraj.com/damska-bunda-m ... etan-red-m
Bruca
účastník
účastník
 
Příspěvky: 453
Registrován: čtv bře 14, 2019 20:08
Bydliště: Zlín

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » čtv led 7, 2021 20:21

Ahoj, koukám se na tu výše zmiňovanou bundu HP Master Jacket.

Používám asi 5 let lehčí Road Runner od HP s BlocVent 2.5 a byl jsem s ní velmi spokojen - použití bylo převážně na cyklistiku a malé výlety do hor. Nyní již trochu dosluhuje a nechal bych si ji max na jednodenní výlety. Na vícedenní akce, kde hrozí celodenní déšť už bych raději vzal něco nového a zároveň bych to i nově začal používat jako záložní bundu sbalenou v cca 6-8kg batohu typicky 2-3 denní výlet.

U Masteru vyšla teď nová verze 2.0. Ohledně rozdílů mezi starou a novou verzí na webu výrobce zmiňují:

Dobrý den, je přepracovaný střih, který odpovídá střihu model Protector 5.0 a u nového modelu odpadly výztuhy ramen.


Jak moc má ta výztuha ramen význam při příležitostném nošení batohu v dešti? Je lepší vzít tu verzi 1 anebo je to jedno? Přemýšlím z jakého důvodu výztuhy zmizely a jestli je mám chtít. :-k

Btw ví někdo, zda střih Protector znamená širší, užší nebo co si pod tím mám představit?
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv led 7, 2021 23:02

Pokud jde o vyztuhu ramen, tak toho bych se toho tolik u 6-8kg batohu nebal. Myslim, ze tu jsou dobre zkusenosti s pouzitim podobne tezkych a odolnych bund i pod vyrazne tezsimi batohy. Pokud ale na tu HP Master nemas nejakou dobrou cenu, tak bych zvazil v tehle cene neco z GTX Active, kde bych veril v lepsi prodysnost materialu - treba Tilak Attack, Tilak Stinger,... (pozor, u Tilaku nebrat verze s Paclitem)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pát led 8, 2021 1:15

Díky za zkušenost ohledně výztuh. Ty bundy od Tilaku nemají odvětrávání pod pažemi. To je skvělá věc, kterou rád používám u HP Road Runner a asi bych si nekoupil tak drahou bundu bez tohoto.

U té Master deklaruje HP ještě lepší prodyšnost a byť membrána GTX Active asi bude mít malinko navrch, tak nevěřím, že celkově ty Tilak bundy budou bez toho odvětrání prodyšnější.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 8, 2021 9:49

No, prave ze GTX Active bundy malokdy maji odvetravani pod pazemi - proto, ze dychaji o tolik lip, nez vetsina jinych, ze to nepotrebuji. Nebo presneji, i bez odvetravani zvladaji dychat lip a to po cele plose a nejenom v okoli zipu na odvetravani. Navic kdyz bude hnusne a bud silne prset nebo hodne mrholit s vetrem, tak se pres odvetraci zipy dostane dovnitr voda, coz asi neni uplne dobre u nepromokave bundy...

Ty cisla g/m2/24 hod moc neber doslovne. Ono to tak funguje za idelanich podminek, za velkeho rozdilu teploty vevnitr a venku. V lete v horku a opakovanych sprskach (tj. casta 100% vlhkost) se Ti moc potu zevnitr neodpari, dokonce se ti muze stat, ze budes vlhkost natahovat dovnitr. To je extrem, uznavam (a plati i pro Goretexy.), ale faktem je, ze nejlepe to vetra v zime a suchem vnejsim vzduchu - kdy zase neni nutne mit tu membranovku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pát led 8, 2021 10:05

Možná zvládají dýchat líp, ale určitě to není nějaká zázračná a jediná správná membrána. :) Zkrátka v něčem bude lepší, v něčem horší. V celodenním dešti podle mě bude lepší ta HP. Kdybych to měl na běhání, tak bych radši vzal tu GTX Active.

Viz recenze zde: https://www.youtube.com/watch?v=M8NEV7nuGoU

Ahoj, tak poslední dobou tester používal více model Stinger Pro, ten je z klasického Gore-Tex Pro. Co se Active týká, tak zkušenost má taky a může srovnávat i s Polartec Neoshell. A tady se hodí říct přesně tohle: Active i Neoshell jsou skvěle prodyšné ale mají limit v nepromokavosti. Takže se doopravdy stalo, že nám do bundy z Activu napršelo. Active prostě není tolik univerzální.
Ta prodyšnost se objektivně porovná těžko, zvlášť když zkušenost dělí víc než rok. Na druhou stranu, nebáli bychom se říct, že se Master Jacket tou prodyšností dostává lehce před GTX Pro a to je k Activu už jen kousek.
Co se nepromokavosti Master Jacket týká, ještě jsme v ní nestrávili dva dny ve vytrvalém dešti. Ale myslíme si, že by to měla dát v pohodě.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pát led 8, 2021 10:17

Ještě dodám, že se tolik nepotím, resp. jako sportovec se méně často dostanu do nějaké vyšší tepové frekvence než průměrný člověk zde.
K tomu odvětrávání můžu jen zopakovat, že s tím mám dobrou zkušenost. Když budou provazy vody, tak bych si to zapnul, ale když třeba jen drobně prší a člověk jede na kole, místy samozřejmě i do kopce, tak je to k nezaplacení.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 8, 2021 10:55

Nechci se nijak hrat na experta, ale ta recenze je prakticky tri roky stara, navic na starou verzi HP bundy. V Tebou citovanem textu pisou, ze "posledni dobou" pouziva GTX Pro, coz pravdepodobne znamena, ze bundu s GTX Active ma starou minimalne ctyri roky.
Toto neni hrani si s cisly, ale v mezidobi se dela uz nova (mozna nejenom jedna) verze/generace jak GTX Pro tak i GTX Active. A kazdou z tech verzi dochazi ke zvyseni (a to vyrazne) prodysnosti pri zachovani nepromokavosti. Takze aktualni verze bund s GTX Active jsou nekde jinde nez byly pred ctyrma a vice lety.
Konec koncu v recenzi (v textove verzi) pise recenzent, ze prodysnost odhaduje na Ret=3, pricemz GTX Active ji ma ted tak kolem pulky teto hodnoty (ty nejnovejsi).

Co se tyce "promokavosti", s tim bych byl hodne opatrny - Neoshell je neco jineho, tam "nepromokavost" casem odchazi "z principu" vyrobni technologie a delsi dobu garantovana je (resp. byla, neznam aktualni stav) pouze 5000mm, za nova to bylo zpocatku 10000mm, v nekterych novejsich verzich 15000mm. Membrany GTX maji podle nejakeho stareho vyjadreni (jinak to Gore neuvadi) 28000mm, vsechny.

Ale GTX Active ma stejnou membranu jako GTX Pro, mozna mirne tenci a Pro ji ma chranenou pred uspinenim dalsimy dvema supertenkymi GTX membranamy namisto tenke PU membrany u Activu. A u te PU je trocha zakopany pes. Pri castem pouzivani tezsiho ruksaku a casteho manevrovani ve stejnych mistech - co v recenzi je ten vystup s cepinami -, tak ta PU membrana muze odejit, bo Active nema moc silnou 3. vrstvu a opakovane namahani muze vest k poskozeni. No a kdyz odejde ta PU vrstva, tak se pot a tuky zevnitr dostanou az k membrane a zpusobi jeji mensi nepromokavost. Proto neni Active doporucovany pod tezky ruksak.
Ale kdy jej chces pouzit jako zalozni a s 6-8 kg ruksakem, tak by problem byt nemel. Ta membrana sama rozhodne neni mene nepromokava nez BlocVent.

Ale, samozrejme, vyber je na Tebe - podle mne jako zalozni bunda je to uplne jedno.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pát led 8, 2021 11:20

Jasně, nechci GTX Active nijak shazovat, to v žádném případě. Věřím, že je o nějaké procento prodyšnější. Ale prostě těch průduchů je škoda a sebelepší membrána nemůže ani vzdáleně konkurovat tomu rozepnutému podpaží.
Jinak třeba výše navrhovaný Tilak Stinger se mi moc nelíbí a je o něco těžší a u Tilak Attack se nemůžu ubránit dojmu, že to je X let starý model a rozhodně tam nějaká nejnovější verze GTX Active nebude. Ale nechci mu křivdit. No a pak by ta recenze byla vlastně stále aktuální oproti tomu, co mi zde nabízel k omrknutí mitau. Pak jsem se díval ještě na Montbell Storm Cruiser, ale tam ten GORE® C-KNIT asi taky nebude tak prodyšný jako Active a navíc s HP už jsem udělal dobrou zkušenost a je to (stejně jako Tilak) český výrobce.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 8, 2021 16:48

kosmoletec píše:Ještě dodám, že se tolik nepotím, resp. jako sportovec se méně často dostanu do nějaké vyšší tepové frekvence než průměrný člověk zde.

Pak si docela odporujes. Vetrani v podpazi je berlicka, kterou potrebuji mizerne membrany. Kdyz se malo potis, tak te GTX Active celkem v pohode udycha a vetrani nepotrebujes. NeoShell jeste lip. Ten ted mam, predtim GTX Active, potim se spis vic, nez min a NeoShell to dava, GTX Active temer taky. Z nej mam ted prevlecne kalhoty a pod nima mi uschnou i uplne mokre normalni. Coz driv rozhodne nebyvalo.

kosmoletec píše:Jasně, nechci GTX Active nijak shazovat, to v žádném případě. Věřím, že je o nějaké procento prodyšnější.

Jenze to neni nejake procento, ale mozna nejaka stovka procent. S tou HP bundou zkusenost nemam (a nechci mit), ale IMO neporezni PU membrana nema proti porezni (NeoShell) sanci. GTX Active tam si taky PU vrstvu ma, ale vyrazne tenci, protoze je nalaminovana na poreznim teflonu.

kosmoletec píše:Active i Neoshell jsou skvěle prodyšné ale mají limit v nepromokavosti. Takže se doopravdy stalo, že nám do bundy z Activu napršelo. Active prostě není tolik univerzální.

Tohle je blbost, kdyz membrana protece, tak to znamena, ze je po ni. Opakovane vyzkouseno. Takze ji bud znicili nebo si spletli protekani s kondenzaci, coz je klidne mozne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pát led 8, 2021 18:28

Pak si docela odporujes. Vetrani v podpazi je berlicka, kterou potrebuji mizerne membrany.

Větrání používám, abych případnému problému předcházel. Nepamatuju si, že bych se v bundě někdy potil. Co uděláš s tou GTX Active nebo Neoshell bundou, když už tvou aktivitu neudýchá? Např. běžel bys v ní v dešti na Lysou a já bych ti řekl, že ji musíš mít zapnutou až ke krku, že rozepínání je berlička a nevěříš membráně. :))

Jenze to neni nejake procento, ale mozna nejaka stovka procent.

Dejme tomu, že to tak je. Ale není to náhodou spíše tak, že jedna membrána dýchá málo a druhá ještě míň? A že ty tam tu odvětrávací berličku pak mít nebudeš?

Porézní membrána podle mě neznamená lepší, jen jinak fungující viz
http://ioutdoor.cz/zajimavosti/testujem ... gh-pointu/

Jinak aby nedošlo k omylu, nejsem nějaký dealer HP, který tu chce adorovat jejich bundy a membrány. Jenom nevím, jestli je to takhle černobílé - jedna GTX membrána je super, BlocVent nebrat apod. A pak se mezi řádky člověk dočte:
S tou HP bundou zkusenost nemam (a nechci mit)



Nicméně k té GTX Active a Neoshell bych se zeptal:
1) dá se přes to opravdu dýchat? Myslím dýchací test, ne nějaké vyčtené parametry a teorie. Tady nepopírám, že přes tu svoji HP Road Runner se nenadechnu. Ale taky má podle HP 2x horší prodyšnost než ta nová Master a asi ani není reálnou ambicí přes to nasát vzduch do plic.
2) jak jsou na tom s životností?
3) proč sis vybral zrovna ten Neoshell?

Díky
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron