Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát bře 1, 2019 15:36

dudy píše:Paclite je 2,5 vrstvá konstrukce a momentálně se označuje GTX 2,5L, takže ten Marmot.
Jenom technicka: Podle Gore je Paclite 2-vrstva technologie, i kdyz tam ukazuji 2,5 vrstvy na obrazku a ciste 2-vrstva je technologie Paclate Plus :wink: :lol:

Ale jinak diky za upozorneni - jsem se prepsal, Marmot pise, ze Minimalist je z Paclitu, Salewa pouze jen dvouvrsty GTX, bez specifikace. Za to se omlouvam.

A ano, Fanes asi bude mit zvlastni podsivku, alespon ne-GTX ale 2L Powertex verze ji ma.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pát bře 1, 2019 15:41

Z toho, že jedno je bunda s podšívkou a druhá ne, tak to vypadá, že jsi neměl bundy v ruce ani na sobě. S trochou rizika jde objednávat po internetu, ale chce to minimálně nějakou zkušenost s tím, jak obecně která značka sedí a v jaké velikosti. Pokud je to jen trochu možné, tak bych si být tebou bundu vyzkoušel. Koupit si bundu za 4k, která pak nebude sedět, mi přijde jako hodně špatný obchod.

PS: Nenech se zastrašit Pierrem. Záleží na tvém použití, ne každý potřebuje drahou kvalitní nepromokavou bundu. Na druhou stranu by i za tuhle cenu snad šlo najít něco lepšího ve výprodeji. Nebo by ti naopak mohla možná stačit třeba Rab Downpour za 3k
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 1, 2019 16:00

Nestraším :). Jen já bych bud koupil za podobný nebo levnější peníze něco lehkého třeba z Pertex Shield nebo si 1000-1500 připlatil a kouipil lepší bundu než nějaký GTX Paclite ležák. ;) Taková bunda může klidně po dvou letech začít pěkné protékat. Buch ví jak dlouho jí mají na skladě a kolik lidí už jí mělo na sobě.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát bře 1, 2019 17:39

apuka píše:Jenom technicka: Podle Gore je Paclite 2-vrstva technologie, i kdyz tam ukazuji 2,5 vrstvy na obrazku a ciste 2-vrstva je technologie Paclate Plus :wink: :lol:

To je zas marketing. Od zacatku tj. aspon 15 let tvrdili, ze Paclite je 2.5 vrstva technologie a ted se jim zas hodi tvrdit neco jineho. Ostatne, copak se da verit nekomu, kdo tvrdi, ze Paclite je EXTREMELY BREATHABLE? #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bfinger » úte bře 5, 2019 9:59

Dobrý den, vybírám nepromokavou bundu a jsem na vážkách mezi DA Guide a Devil, hledám něco odolného, co budu moc nosit ať už půjdu na jednodenní výšlap na Lysou, alpské feraty nebo trek na těžko. Máte prosím zkušenosti s těmito modely, je mi jasné že Devil je v zásadě odolnější, ovšem pokud Guide vydrží co jsem popsal a máte s ní dobré zkušenosti, tak Guide.


Díky
Bfinger
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon led 5, 2015 18:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte bře 5, 2019 11:04

S DA Guide nemam osobni zkusenost, ale 400g bunda by mela pri slusnem zachazeni vydrzet vsechno, co popisujes. Za tu cenu bych ale byt tebou radeji vzal neco z GTX nez Gelanotosu. Treba Tilak Storm s RET<3 bude prodysnejsi, stoji podobne a vydrzi tve pouziti. Na starsi generace Stormu jsem slysel jen chvalu. Na me by byla i ta Storm zbytecne tezka. Na podobne pouziti jako chces ty bych se nebal starsiho GTX Stingeru (ted ve slevach) - ramena GTX Pro, telo GTX Active nebo nejakeho relativne tezsiho GTX Active. Na foru urcite najdes zkusenosti s odolnosti GTX Active - i kdyz oficialne GTX nedoporucuje GTX Active na chozeni na tezko, tak to ty bundy preziji. Jestli chces tu bundu pouziat hlavne v lete, tak 600g DA Devil by byl kanon na vrabce.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » úte bře 5, 2019 11:16

Měl jsem z GTX Pro bundu Millet K skoro 600g v kombinaci s kevlarem....

,,Všechno” opravdu nezažila a jelikož o ní píši v minulém čase tak ani běžné zacházení nevydržela.

Petistrankova diskuse na tohle tema presunuta sem. Jen pro otrle! mike
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 5, 2019 12:03

mike píše:Od zacatku tj. aspon 15 let tvrdili, ze Paclite je 2.5 vrstva technologie a ted se jim zas hodi tvrdit neco jineho.


Koukam, ze GTX sel jeste vic cestou Pertexu (prebrandovani neceho s co nejvetsim naslednym zmatkem), co :D Jejich marketaci asi dali hodne dlouhou lajnu.

Ted uz se v tom nevyzna nikdo: GTX 2L, GTX 3L, GTX Pro, Paclite, Paclite Plus, Active, Infinium, do toho spousta bund ve vyprodeji se "starym" znacenim GTX a GTX Pro (tedy jeste s PU mezimembranou) atd. ](*,)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2019 17:39

@FK: prijde mi, ze marketoidi vseobecne najizdeji na novy rezim. Zmateni nepritele. Same zvasty a hlavne odstinit zakazniky od technickych informaci. Proste kupujte nase nove skvele blablabla a hlavne se neptejte, co to je a jake to ma parametry :vom: Bojim se, ze je to jedna ze znamek zmeny cilove skupiny ze specialky na masovku a ze to bude jen horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2019 17:41

Bfinger píše:Dobrý den, vybírám nepromokavou bundu a jsem na vážkách mezi DA Guide a Devil, hledám něco odolného, co budu moc nosit ať už půjdu na jednodenní výšlap na Lysou, alpské feraty nebo trek na těžko.

Hodlas lezt feraty v desti? To neni dobry napad a nekde je to primo zakazane. Nepromokave bundy jsou do deste, na feraty si porid slusnou vetrovku. Na Lysou taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » úte bře 5, 2019 17:42

Jo, vidim to uplne presne jak si to napisal, mike. Masovka, moda... Uz to nie je "technicke" obleceni, ale "modni" obleceni.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte bře 5, 2019 17:46

Njn, z jejich hlediska je to ale pochopitelne. Velky obrat je to, co dela zisky, ne vysoka marze na par kusech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob bře 9, 2019 13:56

Bfinger píše:Dobrý den, vybírám nepromokavou bundu a jsem na vážkách mezi DA Guide a Devil, hledám něco odolného, co budu moc nosit ať už půjdu na jednodenní výšlap na Lysou, alpské feraty nebo trek na těžko.


Řek bych, že je dost rozdíl mezi výletem na Lysou a trekem na těžko, tudíž bude dnes i docela rozdíl v požadavcích na oblečení... A z formulace otázky si troufám spekulovat, že nevíš ani u jednoho, o čem to je... sry
A abych nebyl OT, na Lysou, pokud tam nehodláš bivakovat si vezmi cokoli, třeba svetr a větrovku, nebo bundu od Alpine Pro, neb tak něco, klidně i pláštěnku, je to jedno... Trek na těžko už je jiná věc - spíše by to chtělo upřesnit, co plánuješ, kde, v jaké oblasti a zemi, v jakou roční dobu, resp. v jaké n.m. výšce atd...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slim » ned bře 10, 2019 2:16

Zdravim vespolek, potreboval bych poradit, vybiram nepromokavou vetrovku, spis takovoou zalozni bundu, asi hlavne dobra vetruodolnost a prodysnost a primerena nepromokavost pro zatez tak zhruba max. 5kg baglem a hlavne po cechach (max. Krkonose). Mate nejaky tipy ? Trochu jsem to tady procetl (par roku zpet) ale uplne jasno nemam. Mam HS Mania od HP ale chtel bych do baglu nejakou lehci (<300g) zalozni bundu. Narazil jsem treba na https://www.nalehko.com/produkt/rab-downpour-plus-jacket/ nebo https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy/road-runner2.html ale vubec nemam paru jestli je ten material OK, nebo jestli je to jen marketing. Muzete mi prosim poradit ? Pripadne i damskou variantu pro manzelku, diky moc.
upřednostňuju české firmy
slim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 10, 2019 1:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lojzmen » ned bře 10, 2019 7:17

Záleží, jakou váhu přikládáš nepromokavosti a jakou větruodolnosti.
Předpokládám, že jsi prošel i toto vlákno .
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1098
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned bře 10, 2019 8:54

Kvalitní GTX
Ultralehká
Mám obě a s oběma jsem spokojen...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned bře 10, 2019 9:42

Mam bundu z pertex Shield a jsem spokojen. Ten HP Road Runner je uz trosku starsi a protoze jde vyvoj trochu dopredu, dal bych prednost jinym bundam.
Dalsi moznost: Montane Minimus Stretch
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned bře 10, 2019 10:23

slim píše:vybiram nepromokavou vetrovku

nic takového jako nepromokavá větrovka bohužel neexistuje, nepromokavé jsou membránovky, což větrovky bohužel nejsou, já to řeším tak, že mám v batohu záložní membránový komplet na špatné počasí, a na sobě mám větrovku

slim píše:spis takovoou zalozni bundu, asi hlavne dobra vetruodolnost a prodysnost a primerena nepromokavost

já bych vybral mezi membránovkama (Gore-Tex Active) který mají i dost slušnou prodyšnost Tilak Attack nebo Tilak Stinger, případně Tilak Vega což je něco mezi membránovkou a větrovkou
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned bře 10, 2019 12:44

Ta Tilak Vega je zajimava moznost - na jednodenni vylety po CR by mohla byt idealni (Skoda, ze v budoucnu bude nahrazena variantou z GTX ShakeDry, aktualni verze mi prijde zajimavejsi)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned bře 10, 2019 20:04

Souhlasim, nepotivi lidi by ji mozna mohli mit i misto vetrovky. Teoreticky :) Zkousel to uz nekdo? Druha vec je strih Tilaku, ale zrovna podivne vychrtle postavy bez ramen a s dlouhyma rukama by mohly byt zaroven nepotive :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slim » pon bře 11, 2019 7:05

- diky moc všem za tipy, prostuduju
- Tilak Vega vypada zajímavě, problém asi u mne bude, se střihem (nejsem zrovna čahoun a štíhlej teda taky ne) a od Tilaku jsem zatím nic nezkoušel
upřednostňuju české firmy
slim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned bře 10, 2019 1:33

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 11, 2019 10:11

Mozna by to melo jit spise do topicu Slevy,... ale mozna nekoho spise zaujme zde, protoze je to bunda do tohoto vlakna.

Lehka zalozni bunda La Sportiva Odyssey Gtx Jacket Men, GTX Active, dobry vyrobce, dobra vaha (i kdyz ne zrovna UL) a vice nez dobra cena - 3179 Kc. S bundou ale zadne zkusenosti nemam.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Gawein » pon bře 11, 2019 13:01

176cm, 95kg, mám od Tilaku spoutu věcí a vše sedí (Femund, Serak, Crux, Mera, Trango, Evolution...). Velikost XL.


slim píše:- diky moc všem za tipy, prostuduju
- Tilak Vega vypada zajímavě, problém asi u mne bude, se střihem (nejsem zrovna čahoun a štíhlej teda taky ne) a od Tilaku jsem zatím nic nezkoušel
Gawein
nováček
nováček
 
Příspěvky: 12
Registrován: ned čer 11, 2017 19:39

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 11, 2019 13:24

mike píše:Druha vec je strih Tilaku, ale zrovna podivne vychrtle postavy bez ramen a s dlouhyma rukama by mohly byt zaroven nepotive
Ne vsechny veci od TIlaku maji stejny strih. Kdyz si spomenu na zateplenou bundu (nazev si nepamatuji), co jsem objednal pro syna, tak do toho M-ka bych se mohl k nemu nasoukat jeste i ja.... (ale rukavy byly kratke...) :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 11, 2019 15:26

Gawein píše:176cm, 95kg, mám od Tilaku spoutu věcí a vše sedí (Femund, Serak, Crux, Mera, Trango, Evolution...). Velikost XL.


185cm / 98 kg a nesedi mi skoro nic, XL - kratke, XXL - pytel... :rolleyes:
ja na Tilak proste nemam narok :-s¨


jako univerzal nepromok bunda - třeba mně se nejvíc osvědčila HP Star (něco málo přes 1/2 kila)
https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
a ty UL záložní ve mne nebudí důvěru - no nevím, nevím...

Na to, co chtěl Bfinger by měla stačit nějaká lepší SS;
mám zkušenosti s těmito:

DA https://www.sunshop.cz/direct-alpine-ta ... gJU4vD_BwE
asi nejnošenější, a podle toho taky už jetá a dojíždí

HP https://www.mall.cz/bundy-outdoorove/ve ... gJqi_D_BwE
druhá nejnošenější, kvalita, jen nemá kapuci a střihově mně nijak moc nenadchla

BD https://www.rockpoint.cz/m-flow-state-hoody
výborná, jen já bych potřeboval trochu prodyšnější

TNF https://www.rockpoint.cz/m-new-summer-softshell-hoodie
na letní nenáročné akcičky - je fajn, sedí mi střihově asi nejlíp, jen už těch ss mám poněkud moc a tu barvu nevynosím

všechny snesou nějaký ten deštík a na ty výlety u nás úplně stačí - a jak se tu už psalo, nepromokavá bunda nebo celý komplet je spíše na dlouhodobější pobyt v mokru...
Naposledy upravil Quido dne úte bře 12, 2019 9:37, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte bře 12, 2019 0:36

Tak Tilak Vega ShakeDry se uz prodava. Pro Bfindera to nebude, pro nej je lepsi ta puvodni varianta kvuli lepsi mechanicke okolnosti. Ma uz nekdo zkusenosti s GTX ShakeDry?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » úte bře 12, 2019 7:40

Před 3 týdny jsem na Rabštejně potkal kluka, co ji testoval, pochvaloval si ji, ale říkal opravdu používat jen nalehko bez batohu, že s batohem jde rychle do kopru. V outletu rockpointu mají od haglofs black anorak z shakedry za cca 3,6 k.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte bře 12, 2019 9:42

aksam píše:.... používat jen nalehko bez batohu, že s batohem jde rychle do kopru....

:wink:
tak to asi bude výrobcův záměr - a může nové modely představit s optimistickým heslem
"každý rok s novou bundou s ShakeDry!"
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte bře 12, 2019 10:16

Víte někdo něco více o Gore-Tex s technologii C-KNIT ? Tím míním nejlépe vlastní zkušenost...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2019 12:02

Manzelka ma kalhoty s GTX C-Knit, Mammut Alyeska (ne GTX Pro verzi).
Je to pocitove "mekci" a o dost mene "plechovy" a sustivy material nez GTX Pro (Active, 3L ani Paclite doma nemame, ale v obchode jsou z tohoto hlediska na tom podobne jako Pro). "Podsivka" je na rozdil od ostatnych jakoby mirne "chlupata", to zpusobuje tu vetsi mekkost materialu. Ty chlupy jsou velice male, uvidis je spise pod silnym zvetsenim, ale se to mnohem lip nosi, je to prijemnejsi na holou kuzi. Melo by to kvuli tomu lip do sebe nabrat telesnou vlhkost, cimz ji lip privede k samotne membrane a v te forme se to pres ni lip dostava - a mela by se vlhkost taky trochu min kondenzovat vevnitr. Vypada, ze to tak opravdu funguje.
Tezko vsak da neco rict o srovnani prodysnosti - manzelka ma jenom bundu z GTX Pro a to se srovnavat neda. Kazdopadne v lete v Zillertalu v tom v pohode slapala v silnem desti v boruvci/brusinkach a jine zelene listnate haveti i docela dost do kopce a nepotila se pod nima. Ale kdyz jsem sesli s kopce v tom mokru a roztahlo se, zacalo poradne prazit slunko a vsechno se zcalo viditelne vyparovat (mohlo byt tak +25 ve stinu, ale stin nikde, vlhkost vzduchu 100% plus ta para ve vzduchu do vyse asi metru nad zemi), tak se potiti zacala i kdyz mela rozepnute zipy. To se ale dalo cekat, potila se i bez nich.
V zime je nosi ve snehu, pesky na sneznicich, podle stavu a typu snehu. Tam o zadnem problemu s pocenim nerikala.
Jinak si je chvali, ale tezko rict, muze srovnat pouze s Marmot Precip kalhotami a to je nebe a dudy - ale taky jsou to na neco jineho zamerene.

Ja jsem mel obavy ohledne vydrze, ze by vnitrni strana vydrzela min - ale potom, jak to mam doma je videt, ze toto problemem neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení