Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 10:06

marmot precip osobně silně nedoporučuji - měl jsem ji ve dvou variantach, jednu na zkouseni, a druhou jsem mel svou koupenou v Alpach... je to sprosta temer neprodysna plastenka a taky skoro nic nevydrzi... [-X
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob srp 31, 2019 10:30

Mawenzi píše:pokud by byla volba mezi montane minimus a hp road runner, ktera by byla lepsi jako zaloha do krosny?

já jsem přešel z High Point Road Runner která mi po dvou letech začal protékat na Rab Flashpoint 2, i když jsem si tedy už říkala nikdy více UL membránovku, tak jsem přeci jenom neodolal, a dal jsem ještě šanci UL membránovce Rab Flashpoint 2, už jenom kuli těm kapsám je dle mě Rab Flashpoint 2 lepší než ty dvě na které se ptáš, špatná volba by asi nebyla ani La Sportiva Odyssey, tu prodávali v Hudy ve slevě za 4000 Kč
Mawenzi píše:s pertex shield nemam vubec zkusosti a napr. gtx active shell neni zadna slava, ale v porovnani s jinejma membrana je snesitelnej, s road runnerem.mam zkusenost, jale e pertex shield o hodne horsi nez AS (bez zipu k nicemu teda) nebo se to da (a pak se da uvazovat?)

já srovnání mám, pro mě je v prodyšnosti nejlepší Tilak Attack GTX Active, pak Rab Flashpoint 2 Pertex Shield +, pak High Point Road Runner BlocVent
Naposledy upravil fps dne sob srp 31, 2019 10:45, celkově upraveno 2
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 10:41

@fps:
měla by být lepší - cena je dvojnásobná...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 10:50

Quido píše:marmot precip osobně silně nedoporučuji
Zas to musíš mít nějak extra :mrgreen: Pokud se nepletu, tak zrovna Precip byl tady na fóru hodnocen jako jedna z lepších low cost variant. Z toho jsem ostatně vycházela, když jsem byla nedávno požádána o radu, co levnějšího nepromokavého zakoupit. Tak nestraš, jestli to bude pláštěnka, co navíc dlouho pláštěnkovat nevydrží, tak si to slíznu :?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 13:30

nestraším, extra mám to, že se fakt moc potím - od malička - akorát teď, jak se blíží 60 jsem trochu více zimomřivej, jinak furt stejně...
:wink:
chvíli asi pláštěnkovat bude, ale louw-cost to asi taky je, ale jak jsem uvedl, zkoušel jsem docela poctivě a "no more", v mém pojetí vůbec nedýchá, a i to, jak jsem ji poprvé vzal do ruky, ve mne už na pohled i pohmat nebudilo důvěru, což se potvrdilo... sice nepromokla zvenku hned, ale později jsem byl naprosto promočený, jedno jestli od potu...
to ale nemusí vadit někomu, kdo se moc potí...
(zůstaly mi od Marmotu Prcip katě, kde mi to horší dýchání tolik nevadí , ale už bych je podruhé nekoupil - na nich jsou ale fajn ty celo-rozepínací nohavice ... na vícedenní trip třeba na na Kavkaz bych je ale nebral)
:roll:
Naposledy upravil Quido dne pon zář 2, 2019 15:33, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 31, 2019 14:22

diky za postrehy, vezmu to nejak celkove

marmot precip sem taky videla v zajimave cene, ale kvuli horsi (neprodysnejsi) membrane je spis vyrazena z vyberu.

Rab flaspoint je uz hodne draha, rozpocet cca 4000 max.

laS oddysey sem videla, ale pouze panskou... nicmene skoro bych zvazovala koupit ji sobe :D pulka vahy za tilak stinger a ten bych snad jeste strelila...

mam od marmotu taky nejaky gate, nevim teda jaky, vypadaji jako precip, vaha sedi (lehce noseny dar to byl) a treba na nohy mi to prijde pouzitelny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » sob srp 31, 2019 15:28

Maw, tady máš holčičí Montane Minimus za dva a půl
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » sob srp 31, 2019 15:29

Quido píše:marmot precip osobně silně nedoporučuji - měl jsem ji ve dvou variantach, jednu na zkouseni, a druhou jsem mel svou koupenou v Alpach... je to sprosta temer neprodysna plastenka a taky skoro nic nevydrzi... [-X


Nesouhlas. Koupil sem tady na OF.cz starší (asi ale ne moc používanou Precipku - nebylo to dokonce od Tebe?) před asi 5-tima rokama, od té doby je v častém používání na takové to beskydské zádveřní pobíhání v marasu a dešti a.... dodnes bez jakékoli obnovy DWR celkem slušně kuličkuje vodu zvenčí a (asi sice hůř než GTX Active) funguje.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28277
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob srp 31, 2019 16:25

@Mawe: co se tyce Precipu, nejlepe bys udelala, kdyby se Ti povedlo ji na den pujcit a vyzkouset. Quido s nim ma asi spatne zkusenosti, ale kdyz uz i PP pise, ze neco vydrzi, tak na tom asi neco bude :-).
V nasi rodine asi 3 roky jsme vsichni pouzivali vrsek i spodek PreCip a nikdo z nas se nestezoval. Pravda, ja jen obcas, ale zbytek docela casto. Ted oba uz maji bundy z GTX Pro a manzelka kalhoty z C-Knitu, tak pouzivaji ty a chvali, ze jsou lepsi - ale to ber s rezervou, bo do toho spadaji podminky, co Ty asi mit nebudes (ledovce) a jeste k tomu i v zime.
Jedine, ze synovi se vydrel spodek kalhot, kde je snura na zatahovani - to se mu ale stane skoro vsude.

Jinak muzes na OF nekde najit odkaz na realni test, kdy nekde meli tri lidi, kteri meli Precip a neco z GTX Active (plus myslim neco z bezneho GTX, uz si presne nepamatuji jakeho) a ve trech ruznych intenzitach (posledni byla uz hodne velka intenzita) zkouseli ty bundy, hlavne co se tyce prodysnosti. A kupodivu jim vyslo, ze Precip byl jen o neco malo prodysnejsi nez Active, hlavne co se tyce subjektivniho hodnoceni, daleko pred tim beznym GTX. Dokonce nevim, jestli ten link sem nedal mike.
Jinak PreCip nema membranu ale 2,5-vrstvy porezni zater.

Mne osobne prislo, ze je prodysna na mne dost, pokud byly prijatelne podminky. Kdyz ale bylo horko, 100% vlhkost a do toho silny dest, tak - stejne jako cokoliv - to nedychalo, nemelo jak.
Jeste poznamka - netusim, jestli na soucasnych modelech neco nezmenili, co pisu se tyce toho co vyrabeli pred 4-mi, 5-ti lety.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » sob srp 31, 2019 19:09

dudy
jj, mam ji v merku na vyzkouseni a obhlidnuti, za 2500 se to zatim zda jako bezkonkurencni nabidka... chtela sem ale posbirat nejaky srovnani, za 2500 montane minimus nebo 3500 road runner. obe za tu cenu sou asi OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » sob srp 31, 2019 19:24

pavproch píše:Nesouhlas. Koupil sem tady na OF.cz starší (asi ale ne moc používanou Precipku - nebylo to dokonce od Tebe?) před asi 5-tima rokama, od té doby je v častém používání na takové to beskydské zádveřní pobíhání v marasu a dešti a.... dodnes bez jakékoli obnovy DWR celkem slušně kuličkuje vodu zvenčí a (asi sice hůř než GTX Active) funguje.


ode mne jsi bral akorat synkovi boty - bundu tezko :wink:
znicil jsem ji - mne se hned prodrela, loket o skalu a zada od batohu - je sice pravda, ze batoh uz byl taky nacaty, cili to mohlo byt vzajene, ale nemel jsem ji ani cele prazdniny...
jisteze to mohlo byt souhrou okolnosti, ale HP bundy, Salewu i TNF jsem nikdy neznicil tak zahy a urcite ne prodrenim, a to jsem s nima nekteryma i opakovane spadl, takze zkusenost mam takovou a z te vychazim, nicmene hlavne ta neprodysnost byla pro mne silena :roll:

@Mawenzi:
tak to je vyzva, ta tisicovka rozdilu hraje urcuíte dost roli ! :supz:
kdyby nebyla, jendnoznacne bych hlasoval pro HP
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 22:40

K HP Road Runner je teď na Hanibalu nová (jinak vlastně pochvalná) recenze, že "V hustším dešti promokne kolem kapuce, ale vydrží aspoň 2 hodiny." Stáří bundy ani jiné podrobnosti uvedeny nejsou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » sob srp 31, 2019 23:19

Sobb, jedine Furtech ;) :D
(sorry, neodolal jsem pokusu o zacykleni celeho vlakna od uplne prvniho prispevku deset let zpet)
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 23:26

FK: :lol: že bych zneužila své moderátorské pravomoci a těch 128 stránek před Tvým příspěvkem smazala, ať můžeme začít s čistým štítem? :-k :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob srp 31, 2019 23:30

Tak to mas dalsi tyden co delat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » sob srp 31, 2019 23:33

:D

Jinak Road Runner jsem byl na UL bundu celkem spokojen, nez zacla tect (kupodivu hlavne v te kapuci plus zadech - ty chapu, to mohlo byt od baglu, kapuci uplne nechapu). Az na tu zipovou kapsu na zadech, to je fakt designovy nesmysl i u cyklobundy (kapsa na sbaleni bundy se da udelat lip a jinak). Kapuce fajn, fakt sla dobre nastavovat, akorat ten zbytek. Chybely kapsy. Jako zalozni UL na chvili byla fajn, ale myslim, ze se netrefili s pouzitim - chtelo to jiny design. I behaci UL zalozka jde navrhnout lip (zbytecna kapsa na zadech, atd). Ale zas tolik si nestezuju, koupil jsem ji hodne ve vyprodeji, svou sluzbu udelala.
Naposledy upravil FrantaKrajta dne ned zář 1, 2019 9:23, celkově upraveno 1
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob srp 31, 2019 23:35

mike píše:Tak to mas dalsi tyden co delat :twisted:
Klikám rychle :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned zář 1, 2019 1:30

Jeste jako dalsi alternativu prihodim Marmot Essence ze Sportpursuitu za 93 Eur + doprava = 100 Eur.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 1, 2019 7:36

sobb nemuzu ji najit:(

mitau sakra pak se zas nabizi otazka zda za 2500 lepsi nano pro memmbraine nebo pertex shieled:D :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » ned zář 1, 2019 8:46

las odydsey - spatna kapuce, obtahla a bez ksiltu.

ta marmotka nejde (do cr ) objednat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned zář 1, 2019 9:25

Mawenzi píše:sobb nemuzu ji najit:(
Co, tu recenzi? Tady. Ale z negativ tam víc není. Je to jen to klasické nákupní hodnocení.

Mawenzi píše:las odydsey - spatna kapuce, obtahla a bez ksiltu.
Taky jsem ji zkoušela (nic jinýho z Active tam neměli, tak jsem na sebe hodila aspoň tuto). Na moje použití už moc minimalistická, včetně té kapuce. Jako úplná záloha do batohu ale asi dobrý.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » ned zář 1, 2019 13:37

@Mawenzi:
asi se budes muset smirit s tim, ze za ty penize budou vdy nejaka negativa - v tomto pripade plati prislovi, ze nejsem tak bohat, abych si mohl kupovat levne veci... :roll: :-#
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » ned zář 1, 2019 18:58

Prave jsem se vratil z Alp a aby jste to s tema bundama nemeli tak jednoduche, tak jsem zjistil, ze moje Arcteryx Beta LT z GTX PRO protece pod batohem tak do hodiny. Bundu mam 3,5 roku, staram se o ni dobre a vypada skoro jak nova. Presto propousti v plose pres membranu.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned zář 1, 2019 19:08

Zajimave. Jak moc byla nosena a jak a v cem prana? Jestli tece membrana plosne, tak jaka je souvislost s batohem? Zkusil bych to pod sprchou, pripadne toaletak pod bundu a nalit na ni vodu. A poradne se podival po znamkach delaminace.

Co zaruka, nedava Arcteryx vic, nez standard? I kdyby nebyla, tak bych jim napsal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » ned zář 1, 2019 19:18

Membrana vypada jak nova i podlepeni svu je bez chybicky. Nosena byla spis mene. Jen za spatneho pocasi, vetru nebo zimy. Prana vzdy po nejakem delsim pouziti. Nekdy se stalo, ze jsem ji po cely tyden v Alpach vytahnul jednou. Prani dle navodu v Grangers a pak impregnovano. Psat do Arcteryx budu a i do Gore napisu. Plna cena bundy je 500e to by mela myslim vydrzet dele.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned zář 1, 2019 20:50

To je výborný :? Jsem zvědavá na jejich reakce.

Jak bylo a co se zadařilo? My nakonec byli nuceni kvůli práci odjezd odložit až na další týden, ale zítra nebo v úterý už snad konečně zvednem kotvy.

Ať tu nejsme OT, tak případně odpověď směřuj do některého švýcarského vlákna, třeba tu je jedno univerzální
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod LukasR » pon zář 2, 2019 13:02

Zdravím všechny,

chtěl jsem poprosit o radu ohledně bundy.

Chtěl bych najít nepromokavou bundu do cca 5k, potěší mě, když to bude méně. Příležitostné treky, ne do zimních měsíců.

Je to ta vrstva, kterou vytáhnu v případě deště z krosny, kde ideálně stráví velkou část času, tak by ideálně měla být dobře sbalitelná. Nicméně když ji budu používat, je velká šance, že budu mít na zádech batoh (cca max do 8kg).

Původně jsem počítal, že pořídím něco jako MONTANE Minimus (kolem 3200,-). Popravdě jsem ten typ, co se potí skoro i ve sprše, tak mě trochu vyděsila zpětná vazba, ale pokud dobře čtu tohle vlákno, tomu se v těhle požadavcích asi úplně nevyhnu? Nenapadne vás nějaká alternativa?
Děkuju moc
LukasR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 2, 2019 12:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Krysha » pon zář 2, 2019 13:25

LukasR píše:Nenapadne vás nějaká alternativa?


Nepromokavý obal do kterého v případě deště schováš oblečení a případně ručník, do kterého se po jeho skončení utřeš :wink:
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon zář 2, 2019 13:31

@LukasR:
pochopils problem nepropo bundy docela dobre....
a kdyz proctes tohle vlakno par stranek zpet, urcite najdes nejaky tip(y), ktery(e) by splnil(y) tvuj pozadavek coby kompromis...

ze neses batoh do 8 kg totiz nic nerika o tom, kudy, kam, jak dlouho a v jakem ternu, pripadne vyskach, chodis, resp. chces chodit - to je dle meho rozhodujici pro vyber takove soucasti vybavy :t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon zář 2, 2019 13:44

Pierre111 píše:Arcteryx Beta LT z GTX PRO protece pod batohem tak do hodiny.

já bych zkusil sprchu, jestli doopravdy proteče a nebo zda to nebyl vysrážený pot
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení