Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » čtv lis 9, 2023 15:46

pavproch píše:Já jsem s GTX ShakeDry (na vycházky/turistiku) udělal špatnou zkušenost - nedostatečně to "větralo", potil jsem pod tím jak kráva a nestíhalo to na mně uschnout/zůstával jsem mokrý. GTX Active je mnohem lepší (míň se potím a stíhá to uschnout). ShakeDry fčíl vozím jako "nouzovku" na bajku (dyž začne scát, v ToolCage = ShakeDry bunda má malý objem), že se pod tím potím nevadí, protože sem stejně na celém zbytku těla mokrý od deště.

Jsem myslel, že ji od tebe koupila sobb a čekal jsem, kdy o ní něco napíše. Myslím, že máš nějaký vadný shakedry.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » čtv lis 9, 2023 16:17

Jo, sobb.

On ten konkrétní ShakeDry byl celý nějaký divný, protože dyž scalo, nekuličkoval, ale byl celoplošně mokrý.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv lis 9, 2023 16:19

Protoze koukam, ze muj prispevek, ktery jsem napsal jako odpoved na toto se zase jednou "nejak ztratil" (po odeslani bez jakychkoliv problemu se zobrazila ta dalsi stranka, tj. jakesi "potvrzeni", ze system vzal muj prispevek, jen jsem nepockal, az se po par vterinach znovu zobrazi topic a klikl na aktivni), tak musim zareagovat znova...

Omlouvam se vsem za !barevnost" - ale ta mikova obrovska snaha se jen hadat na obycejne a jasne veci to uz vyzaduje.
mike píše:@apuka: takze nic, jen relativizace svych vlastnich slov
Uz jsem se Te jednou ptal - co podle Tebe mam ja necim mit podlozene, co jsem jeste nepodlozil??? Na to jsi - samozrejme a ocekavatelne, jako vzdy - neodpovedel. Taky nevim, v cem by ty linky mohly byt "relativizace mych vlastnich slov"... Asi mas fakt velky problem chapat text - nebo se jen potrebujes hadat a tlacit lidi do predstavy, ze ja nemam pravdu.

Kdybys uz zapomenul, o cem byla puvodne rec, tak tady mas odkaz, co jsem psal a cos chtel podlozit necim. No a co je na tech lincich? Ze vsechny ty membrany jsou presne to, co jsem napsal. Nebo jsi chtel podlozit neco jineho, co jsem nepsal???
mike píše:A dezitrerpretace linku, na ktere sam odkazujes. ... Sranda ovsem je, ze davas linky, ktere vyvraceji to, co pises dal. Treba:

On the other hand, the breathability of Shield Air may have a negative effect in cold environments. Is Shield Air too cold because it’s too breathable? Well, I have walked on Mt. Yatsugatake in strong winds in winter with a NeoShell jacket, another type of nanofiber, without any problems, and I have realized that superior breathability does not mean inferior wind protection.

Zase asi Tve spatne chapani textu a souvislosti...
Nevim o jake dezinterpretaci mluvis - ja jsem to uvadel proto, ze jsi chtel podlozit, ze je to "struktura z PU vlaken vznikla stejnou nebo hodne podobnou vyrobni technologii" jako FutureLight nebo Neoshell. Coz ten clanek primo doslovne uvadi:
Examples of nanofiber membranes include the North Face Futurelight, Polartec Neo Shell, and Pertex Shield Air, etc.
Co vice bys chtel podlozit!!!. V tech ostatnich lincich je to podobne.
mike píše:Z PSA ma podobny dojem, jako ja a taky nejak neodpovida tomu, co pises:

The Pertex Shield Air has made it possible to create an ultra-lightweight product that can be worn at all times, even during extremely strenuous activities, with the dexterity of a windshell and the weather resistance of rainwear. In other words, a literal “waterproof windshell” has finally been realized. This type of rain wear can be described as “All-weather Garments.

"Dal jsem psal" (spise jeste predtim) jenom o tom, ze mozna pro Etherica PSA nebude prave orechove, protoze "porezni PU membrany uchovavat telesnou teplotu nedokazou moc dobre, moc porezni nejspise vyslovene spatne". Ano, v tom linku ten jeden clovek pise v prvni vete ten samy predpoklad a v dalsi zase, ze si toho na jednom vylete v Neoshellu(?!) nevsiml. Ty z toho usuzujes, ze je to popreni mych obav.
Neni - je to jenom jedna jedina zkusenost jednoho konkretniho cloveka, pricemz krome bundy vubec netusime, co mel oblecene, z podminek zname jen "silny vitr", o danem cloveku a fungovani jeho organizmu taky ne. Proste je to to same, co neprimo o Tvych dojmech psal Quido - je to jeho dojem, ale to jeste neznamena obecnou pravdu. Konec-koncu - mas tady jinou zkusenost, taky s Neoshellem. Standa63 psal, ze ten proud vzduchu citit a neni vzdy uplne prijemny - a to on testoval pri +17-ti stupnich.
mike píše:Tohle uz davno neplati. Zhubnul jsem za posledni roky pres 12 kilo a potim se znatelne min, nez driv. Ze bych nejak extra hral se taky neda rict. Mam ted prime srovnani s pritelkyni...ja mam cely den na sobe stejne obleceni, zatimco ona se nekolikrat prevleka, protoze pri pohybu se prehriva a pri zastavkach vychlada. Takze ja jdu v tricku a vetrovce a je mi trosku chladno, zatimco ona v tricku s kratkym a je ji horko. Pak zastavime, ja jsem furt stejne a ona se musi oblect, aby neprochladla. Ma spatnou termoregulaci, ale jeste jsme nedosli k tomu, jestli ja mam normalni nebo vyjimecne dobrou. ...
A kdybych byl nadmerne hrejivy, jak bych mohl nosit celou zimu zateplene bundy a kalhoty a neprehrat se?
Stale ale popisujes veci, ktere ukazuji, ze jsi stale vyrazne vice "vyhrevny" nez bezna populace.
No a na to, co znovu popisujes, Ti musim znovu napsat - Tve pritelkyni funguje jeji termoregulace presne tak, jak by termoregulace mela. Pokud Tobe ne, tak ji mas spatnou Ty, ne ona :wink:.
Toto slovo bys mel prestat pouzivat ve vyznamu, ktery jsi mu pridelil Ty - skutecny vyznam je o dost jiny. Zkus si neco nastudovat, co je a jak ma fungovat termoregulace lidskeho organizmu. Jen do toho nemichej jine pojmy jako teplotni komfort nebo snaseni teplotnich vykyvu...

Mimochodem, prave tim nosenim zateplenych kalhot delas medvedi sluzbu termoregulaci Tveho organizmu - kdyz je prehraty, snazi se ochladit i pres zvysene proudeni krve do chladnejsich periferii - nohou a rukou. Jenze u Tebe je to prilis odizolovane a proto se neochladi - a Ty zustavas dal prehraty.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv lis 9, 2023 16:28

@PP: Jen pro Tvoji info, nevim, jestli se to tady probiralo, kdyz jsi shanel novou membranovku misto ShakeDry. Dynafit vyrabi jednu z GTX Active s hodne tenkym vnejsim matrosem (nepamatuji se jestli 13x13 nebo 15x15 den), je to lehke jako HP Active - a ma na zadech zip, ktery si muzes rozevrit, pokud nosis na zadech bezeckou vestu nebo maly cyklobatoh. Samozrejme, i pod zipem je GTX :-).
Nazivo jsem ale tu bundu nevidel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » čtv lis 9, 2023 16:35

Já jsem s tím svým kompletkem (kunda+kaťata) od LaS (Revel sa to zove) naprosto spokojen, kunda sice nemá zips na zádech, ale já ji koupil o dvě čísla větší, takže se mi pod ní batůžek vejde (a díky té nadměrné velikosti zřejmě i líp větrá).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » čtv lis 9, 2023 16:45

@pp: tak dal jsi to sobb anebo to máš v tool cage? Anebo jsi měl/máš těch shakedry více a nefunguje ti ani jeden?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » čtv lis 9, 2023 17:00

Sobb ode mně dostala (skoro zadarmo) tu ShakeDry bundu na vycházky/turistiku (ULTRA GTX SHAKEDRY), na bajku vozím cyklopláštěnku Gore C5.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28320
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2023 2:40

apuka píše:muj prispevek, ktery jsem napsal jako odpoved na toto se zase jednou "nejak ztratil"

Vypada to, ze i server uz ma tech tvych blabolu plne zuby a v sebeobrane je zahazuje :twisted:

apuka píše:ale ta mikova obrovska snaha se jen hadat na obycejne a jasne veci to uz vyzaduje.

Zas jak v materske skolce... Hadas se tu akorat ty a furt a idealne se vsema. Na tve plky uz nehodlam reagovat, fakt mi nestojis za to, abych ti vysvetloval kazde slovni spojeni, ktere by clovek s IQ vetsim nez dnesni datum pochopil sam.

apuka píše:No a na to, co znovu popisujes, Ti musim znovu napsat - Tve pritelkyni funguje jeji termoregulace presne tak, jak by termoregulace mela.

Jj, proto s ni zrovna chodi po doktorech :roll: Smala se a rikala, ze nic tak absurdniho uz dlouho neslysela. Akorat si nejsme jisti, jestli trollujes nebo ses opravdu tak blbej. Ja si myslim, ze jo, protoze jinak bych ti za trolleni musel dat ban.

apuka píše:Pokud Tobe ne, tak ji mas spatnou Ty, ne ona

Valka je mir, svoboda je otroctvi, nevedomost je sila.

apuka píše:Mimochodem, prave tim nosenim zateplenych kalhot delas medvedi sluzbu termoregulaci Tveho organizmu - kdyz je prehraty, snazi se ochladit i pres zvysene proudeni krve do chladnejsich periferii - nohou a rukou. Jenze u Tebe je to prilis odizolovane a proto se neochladi - a Ty zustavas dal prehraty.

Jasne, citim se komfortne, protoze jsem prehraty. https://www.youtube.com/watch?v=N8_GbB1Al-Q
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát lis 10, 2023 14:26

oodoow:
jistý rozdíl tam určitě bude, hlavně v ceně... :roll:
Jenom sem prosím nemotej běžecké či cyklistické oblečení - původní rozprava je kolem izolované membránové bundy...

obecně - kdo bude podávat nějaký sportovní výkon, ať už oblečený nebo ne, bude se potit, a kdo tvrdí opak, nemluví pravdu... problém je v tom, zda příslušné oblečení je schopno v rozumném čase odvést ten pot od těla, aby člověk neměl pocit chladu, pocit mokra není relevantní... a vše je individuální; jistě se ale shodneme, že každá nepromokavá membrána bude tomu odvodu vlhka / odparu do jisté míry bránit, membrány a zátěry s parametry prodyšnosti blížící se igelitu, t.j. kolem 5, 10, 15 tis. g/ m2 / 24hod. budou odparu bránit hodně a v takové bundě, notabene izolované, je sportování problematické... situace se pak začne zlepšovat u bund s parametry prodyšnosti membrány 20, 30 a více tis. g/ m2 / 24hod., i tady bude pocit každého individuální, ale fungovat by to mělo lépe. Nicméně, vrátím se k meritu diskuze - nemyslím si rozhodně, že izolovaná bunda podobné konstrukce, jako uvedený model DA Narvik, je nesmysl, naopak to považuji za cestu k poměrně rozumnému kompromisu. Jistěže by asi bylo ještě lepší použít GTX Active, či něco stejně pokročilého, ale to by zase bunda nestála 6-7 tis., ale třeba 11-12 tis. kaček, takže záleží, koho chce DA oslovit. Tolik můj názor.
8)
A vyřvávat do světa takové ty rychlo-soudy, že je někdo zhulený či ožralý, když něco takového navrhne a předloží na trh, to je u mne trapné hulvátsví, a nebudu se zde svěřovat, co si o autorech takových výroků myslím...
Jen se podívejme, kolik výrobků se zcela nesmyslnými vlastnostmi se prodává a lidi je kupují - je jich násobně více, než těch, které se snaží alespoň o nějakou rozumnou funkčnost. A ve finále pak nejsou hloupí ti, co to vyrábějí a prodávají, ale ti, co to kupují...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát lis 10, 2023 16:23

mike píše:Hadas se tu akorat ty a furt a idealne se vsema. Na tve plky uz nehodlam reagovat, fakt mi nestojis za to, abych ti vysvetloval kazde slovni spojeni, ktere by clovek s IQ vetsim nez dnesni datum pochopil sam.
OK, tak "mam IQ mensi nez dnesni datum", ale mohl bys uz konecne odpovedet na moji otazku - velice silne se tykajici tematu a na kterou se ptam uz treti krat.
mike píše:
apuka píše:jsou to vsechno struktury z PU vlaken (tj. ne "PU-plat"), vetsinou vznikle stejnou nebo hodne podobnou vyrobni technologii a ve vysledku je jejich struktura prakticky stejna, mozna s hodne malymi odchylkami
to mas urcite podlozene i necim jinym, nez svymi pocity. Odkazy, prosim ;-)

Co chces vice chces podkladat ty obecne zname veci, ktee jsem tvrdil a ktere Ti primo a dopodrobna potvrzuji i uvedene linky???

Opakuji - ptam se na to uz treti krat, odpoved jsem nedostal, misto toho jen odklaneni debaty na neco uplne jineho chytajic se za me slovicka bez snahy chapat jejich vyznam. Kdybys na ni odpovedel hned na zacatku, nemuselo by vetsina z Tvych a mych prispevku tady byt - takze uz prestan lhat o mem trolovani a hadani se, protoze toto jasne ukazuje, ze jsi to jedine Ty, kdo ma snahu se hadat. :twisted:
----------------------
mike píše:proto s ni zrovna chodi po doktorech :roll: Smala se a rikala, ze nic tak absurdniho uz dlouho neslysela.
To jsi taky cely Ty - stale netusis, jak ma termoregulace fungovat a ze co popisujes jako svoji vyhodu NENI termoregulace. Ale to je pro Tebe prilis tezke si o tom neco nalezt, ze jo...
Stale plati, ze u Tve pritelkyni principy termoregulace funguji spravne - kdyz se prehriva, se poti a generuje "odpadni teplo", kdyz se prestane prehrivat, tak se prestane potit a snazit se zbavit nepotrebneho tepla. Kdyby trochu dele zustala ve stavu, ze je ji zima, nejspise by se ji zapnul proces termoregulace a zacala by se trast (generovat teplo stahovanim a uvolnovanim) svalu, prestaly by se ji prokrvovat ruce a nohy aby se udrzela teplota v mozku a u dulezitych telesnych organu. TOTO JE zakladni princip fungovani termoregulace. Proste snizovani telesne teploty pri zahrati nad mez a zvysovani pri poklesu pod mez.
Tobe toto moc nefunguje, protoze stale hrejes a hrejes i kdyz uz neni zadna pricina prehrati. Ze Ti je "prijemne" pri vetsim rozsahu teplot nez ji - to ale opravdu neni samotna termoregulace, ale neco jineho...

Mozna pritelkyni neco jineho nefunguje spravne, ale principialne ji termoregulace pracuje presne, jak ma.
Naposledy upravil mike dne pát lis 10, 2023 16:28, celkově upraveno 1
Důvod: velikost pisma
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2023 16:30

Prestan tu rvat. Jestli budes dal naduzivat velke pismo, dostanes ban (opraveno).

Prozradim ti tajemstvi. Nikdo neni povinen na tve priblble prispevky a dotazy odpovidat. Dokonce je ani cist.

Dalsi diskuse o termoregulaci presunuta sem. mike
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 22, 2023 16:25

Quido píše:Mám dotaz na bundy Torrentshell s 3L membránou H2No od Patagonie. Před pěti lety tu byla o tom jen zmínka, ale jinak jsem od té doby nic dalšího nenašel.
Nemáte někdo takovou bundu, resp. kdo máte s tímto materiálem jakoukoli zkušenost...?
Znovu reaguji na Quiduv dotaz.

Pres vikend jsem ji mel na sobe cely den na Stubaiskem ledovci. Nejdrive nekolikanasobne pobihavani kolem auta a na lanovku, potom nejake tri ctvrte hodiny "prochazka" kolem spodni stredni stanici lanovky ve 2300m - tyto akce v silnem az pomerne silnejsim desti. Potom jsem se odvezl na druhou stredni stanici (2900m), kde uz bylo pod nulou a snezilo, presneji padaly male ledove krystalky a na nekterych mistech silne foukalo (delsi narazy odhadem kolem 60 km/h), tj. byla to na tvar dobra bruska.
Sel jsem dole asi 300 vyskovych metru na 2 km po "zimni turisticke trase", tj. ratrakem nekolikrat upravenem tvrdem snehu, potom zase zpet. Protoze ten snih nejak dobre "tahal boty", tak to bylo pomerne neprijemne, smerem nahoru i narocne, dalo to v tech podminkach zabrat.

V bunde jsem se trochu prehrival jen smerem nahoru, ale jen mirne, zadne velke poceni se nedelo - ale taky jsem slapal pomalu, v tom fucaku se snehem ani jinak neslo. Bunda zvladla dobre jak dest, tak, jak pisu i odvod vlhka, nemel jsem pod ni nic vyrazneji vlhciho. Mel jsem oblecene triko s dlouhym, na tom Marmot Aplha se 120g PA (ale po tech letech uz tolik nehreje jako nova) a na tom jeste Rab Vapour Rise, na vrch Torrentshell. Po nejake dobe jsem Rabku svlekl. Teplotne bylo od cca +5 dole pres +3 ve 2300 po cca -2-3 nahore, plus pri slapani nekolikrat delsi usek, co foukal vitr primo od svahu na ledovci, to se citelne vzduch ochladil o par stupnu.

K pravde patri i to, ze den predtim jsem sel pesky ze spodni stanici lanovky asi 600+ vyskovych metru na cca 5-ti kilometrech a potom to same dolu. Tehdy ale bylo (vetsinou) hezke a mrazive pocasi bez vetru, takze jsem na sobe mel vsechno, co jsem popsal, jen Torrentshellku ne. To ale bylo o cca 6-8 stupnu chladneji. Pisu to proto, ze i v tech podminkach jsem se pri slapani nahoru prehrival stejne i bez Torrentshellu.

Takze po teto zkusenosti si dovolim rict, ze pro beznou turistiku bez velkeho vykonu pri vhodnem obleceni pod ni Torrentshell docela dobre poslouzi. Jinak ma i slusne udelanou kapuci, ani ten vitr mi ji nesfoukaval z hlavy.
------------
Jeste jedna poznamka pro odpurce membranoveho lyzarskeho obleceni - chtel bych Vas videt v tom nemembranovem, jak byste resili tamejsi podminky v nedeli. Dole na konci fungujicich sjezdovek +3 a silnejsi dest, postupne nahoru chladneji a mokre az suche snezeni, v uplne nejvyssich castech (3200+m) pod -6 a opravdu silny vitr, na sjezdovkach primo na ledovci ve stinu az k -10 a taky silny ledovy vitr. Ted dole se zmokne na Pomach, po ceste se obleceni promoci i mokrym snehem (ne, DWR to fakt nezvladne) a postupne to cele zmrzne do pekneho brneni. Az se to povede nejak "rozbit", tak se spusti dole a cca od pulky zase se zacne promokavat. Pripadne se zajde do tepla restaurace, kde se ta vlhkost jeste zvysi. A tak dokola.

V tom membranovem lidi zadne takove problemy nemeli.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » stř lis 22, 2023 16:37

Normální lidi v dešti lyžovat nechodí. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř lis 22, 2023 16:39

Byls rychlejsi :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 22, 2023 16:55

Tak potom ty tisice lyzaru, kteri tam byli a byli spokojeni byly asi nenormalni :wink:. Sjezdovky byly teda docela plne - prakticky vsechny.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Krecek1 » sob pro 9, 2023 11:42

Po více než 10-ti letech bylo doma třeba vyměnit nepromokavé větrovky, staré Pinquin Parker 2.0 už začaly prosakovat (ale i tak sloužily dobře a věrně). Původně jsem chtěl nějaký GoreTex, ale co jsem zkusil, nic mi nesedělo.

Takže nakonec zpět do Pinquina - nový model Parker 5.0. Navíc jako na zavolanou, o víkendu akce v Activent.cz - sleva na 3.400, k dispozici všechny velikosti a barvy. Takže M-ko pro mě, S-ko pro ženu, oba velká spokojenost.

Proti starší verzi výrazně jemnější, lehčí materiál, mnohem skladnější, lépe ošetřené zipy a švy. Je kratší, už to není klasický dlouhý Parker, ale pořád pěkně pod zadek. Ocenil bych lepší fixaci sbalené kapuce, asi dobastlím kouskem suchého zipu. Papírově stejně parametry jako ta stará (20.000 voda/25.000 paro), v reálu je ale znatelně prodyšnější (asi to dělá ten jemnější/slabší materiál). V popisu mají ale chybu - stahovaní je pouze dole + sněhový pás, stahování v pase jako starý Parket už nemá (s ohledem na kratší délku je to logické). Dlouhodobou životnost ukáže čas...

Oprava: Tak stahování v pase má také, ovládání je schované v obou spodních kapsách, hned jsem je nenašel :)
Krecek1
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 18, 2015 11:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Wolfi » pát led 5, 2024 15:15

Má někdo už delší zkušenost s High Point Cliff nebo Active Jacket? Výrobce varuje před použitím s těžkým batohem (otázkou je co myslí pojmem těžký batoh). Chodím většinou max 8kg. tak předpokládám že to by mohla bunda na ramenou ustát. Zvažoval jsem Protector 6.0 ale ten co mě teď přišel vracím kvuli velikosti a materiálově mě přišla zbytečně robusní.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 5, 2024 16:02

8 kilo fakt neni tezky batoh :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » pát led 5, 2024 16:48

Vzhledem k tomu, jak dlouho na trhu je, nikdo asi delší zkušenosti nemá. Ale má tu bundu půlka fóra, včetně mě :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pát bře 22, 2024 9:26

Nějaké tipy na hardshell bundy bez použití DWR úpravy na bázi PFC?
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát bře 22, 2024 13:36

Rekl bych, ze v soucastnosti takovych bude vetsina. Ne-"PFC-based" DWR s mizernou vydrzi (a ucinnosti po chvilce pouzivani, ne to jeste vyprani). Bohuzel.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pát bře 22, 2024 14:39

U většiny produktů v eshopech tuto informaci prodejci/výrobci vůbec neuvádí.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát bře 22, 2024 16:47

Tak pokud Te nejaka bunda zajima, zkus pohledat popis primo na strankach vyrobce. Tam toto spise najdes.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Oblečení