Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Greeen_day » čtv dub 13, 2017 9:01

Pánové a máte někdo zkušenost, jak jsou na tom v porovnání střihově Rapotor, Evolution a Stinger Pro ? Netušíte, jste schopni někdo z vás říct, jak si mezi sebou stojí ?

Jak jsem psal v předešlém příspěvku, tak očekávám, že bundu využiji na přeberné množství aktivit a důležitý je pro mě střih, abych si v pundě připadal dobře. Do dneška jsem zvyklý na Latoka, který má pro mě velice příjemný střih a tak se tomu snažím přiblížit. Na druhou stranu brát pro mě naddimenzovaného Raptora či Evolution jen kvůli střihu, eventuálně kvalitnějšímu zpracování, které však nevyužiji? Je to sakra dilema....
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » čtv dub 13, 2017 12:00

S tímhle Ti málokdo poradí, zajeď do podnikové prodejny nebo Hanibalu a vyzkoušej je a poznáš jak sedí. když máš Latoka tak ten má trochu volnější střih oproti jiným starším softshellkám jako bylo Mitre nebo Ogre. Jinak i podle popisu na stránkách Tilaku bude nejvíc anatomický střih u Evolution, Raptor a Stinger budou trochu volnější. Latoku bude nejvíc odpovídat Storm, sám jeden mám už 6 let, ale jako univerzální membránu bych ho v současné době nebral.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod IvoS » čtv dub 20, 2017 14:52

Caute... zhanam nepremokavu/vetruodolnu bundu... chodievam na 1dnovu turistiku pocas celeho roka. Bunda by mala byt skladna, lahka, vhodna na sport a v zime bude chranit moju http://www.xtrek.sk/kategoria/3-vrstva- ... primaloft/ ktora nie je az tak moc vodeodolna ako som si myslel :D. Nechcem zbytocne platit vela kedze zas tak casto na tury nechodim(5-8x za rok ). Rozpocet mam len okolo 120e(3500kč) + ak by bolo nieco podstatne lepsie o 20e tak by som zvladol priplatit. Diky
IvoS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 23, 2015 10:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » čtv dub 20, 2017 22:03

IvoS
Na tych par krat v roku by ti mohla stacit Marmot precip. Cca 90 €, v akciach aj za 60-70.
Alebo ak by ti sadla velkost tak napr. http://www.dohory.sk/web/eshop/4-1-SPOR ... tex-Shield
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 21, 2017 18:31

Ted zas jednou budu vybirat membranovku ja. Musel jsem reklamovat svou UL AS Salomonku (rozbity zip) a napsali mi, ze mi vrati penize. Tu samou uz asi nesezenu, a tak budu potrebovat nahradu. Nijak zvlast to nespecha, nastestli jsem si nechal svou starsi eVentku, kterou sice nemam rad, ale nejak pouzitelna je.

Co bych rad:
- UL tj. maximalne 300 g, 250 by bylo lepsi (tahle mela 260). Tohle je priorita, eVentka ma 390 g a rad bych aspon 100 g usetril.
- co nejlepsi membrana, celkem bych zkusil NeoShell, ale i AS nebo GTX Pro by se asi dalo. Zadny PU igelit.
- jednoducha, zadne kraviny jako zipy v podpazi, proste KISS. Obejdu se i bez kapes, jedna napoleonka by ale nebyla od veci.
- rozumny volnejsi strih na cloveka, co nema sirsi bricho nez hrudnik a ma normalni ramena
- rozumna neutralni barva tj. ne brcalove zelena, fialova nebo jinak hnusna a taky ne cerna.
- nechci Tilak

Nejake tipy? Docela rad bych ten NeoShell, uz jen kvuli vyzkouseni, ale taky proto, ze ma byt prijemnejsi na noseni, AS mi prijde moc "plechovy" a GTX Pro v tom asi nebude lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » pát dub 21, 2017 19:50

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 21, 2017 20:12

Diky, nevypada spatne, ale je trochu tezsi (325 g a to urcite nebude XL). Kdyby se neobjevilo nic lepsiho, tak se na ni zajdu kouknout. Fakt bych ale radej zkusil NeoShell.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob dub 22, 2017 9:51

- taky bych chtěl zkusit NS, ale je divné že moc bund z NS není, a u nás se snad ani nedají sehnat? já vím jen o Westcomb Shift LT, dělají i černou, tady je video
- taky bych chtěl zkusit GTX Pro, ale co jsem se bavil v Hanibalu o Tilak Stinger Pro, tak prodyšnost je o něco horší než u Tilak Stinger, už jenom že bundy GTX Pro mají odvětrání pod paží něco naznačuje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » sob dub 22, 2017 9:56

Zipsy v podpaží o priedušnosti nič nehovoria, ani nenaznačujú. Je to len jeden z dizajnérskych prvkov, rovnako ako trebárs viacbodové nastavovanie kapucne alebo veľkosť a umiestnenie vreciek. Veď tie zipsy má aj kopec activeshellových búnd.

Ja osobne by som prijal zipsy v podpaží na všetkom, trebárs aj na PWS :D
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod Kjuba » sob dub 22, 2017 15:30

Já si teda taky myslím, že to, že to má zipy v podpaží naznačuje tak maximálně to, že si, pokud chceš, můžeš zlepšit odvětrání tím, že ty zipy rozepneš.

Btw. Trochu mě překvapuje, že zrovna vy dva (mike a fps) chcete zkoušet něco z GTX Pro. Nebyli jste zrovna vy dva, co tu prosazovali názor, že je to všechno na hovno igelit a nechtěli by jste to ani zadarmo? Že možná tak maximálně prekousnete Active Shell, protože ten stojí za hovno o trochu míň?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » sob dub 22, 2017 15:40

Nový GTX Pro má vraj (!) priedušnosť activeshellu.

A pre mňa je activeshell (prvá) naozaj bez problémov použiteľná membrána.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod Kjuba » sob dub 22, 2017 18:48

wawrik: Však jo, tvrdili mi to v Arcteryxu. Já teda nic z AS nemám. Ale nějak nemám potřebu. Já mám hardshellku z GTX Pro a jsem spokojenej. Ale měl jsem pocit, že nikdo z pánů tomu moc nevěří.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » sob dub 22, 2017 20:07

Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » sob dub 22, 2017 20:09

wawrik píše:
Ja osobne by som prijal zipsy v podpaží na všetkom, trebárs aj na PWS :D

Ja je primo nevyhledavam, ale mam je i na stare flisce od Marmot.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob dub 22, 2017 21:20

wawrik píše:Zipsy v podpaží o priedušnosti nič nehovoria, ani nenaznačujú.
Presne. Rekl bych, ze to neni jen designersky prvek, ale - mysleno u bund z GTX Pro - je to standard, jeden z technickych vychytavek. Prece jen GTX Pro je mysleno jako technologicka spicka a v prvni rade se delaji pro nejdrsnejsi a nejnarocnejsi vyuziti - napr. horolezeni v extremnich technickych podminkach, kde se predpoklada spickove vybaveni bund prave technickymi vychytavkami a minimalni vaha je ponekud min dulezita nez napr. u GTX Active.

@mike: GTX Pro bunda do 300g se TI bude hledat docela tezko. Samotna membrana je mnohem tezsi nez AS, latka na ni pouzita je min. 40D (specfikace Gore), spise vice, v te kategorii na bundach byvaji technicke vychytavky (viz vyse).
Neoshell: Co tak tento Millet za krasnou cenu?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob dub 22, 2017 22:34


Nikde tam nevidim vahu. Spousta marketingovych zvastu, ale technicke udaje temer zadne ](*,) Ma to nejake nesmyslne vetraci otvory na zadech, nic takoveho nechci a mohlo by se to chytat za batoh. Ke vsemu neni svrchni latka nylon/PAD, ale PES, coz muze znamenat nizkou zivotnost.

apuka píše:GTX Pro bunda do 300g se TI bude hledat docela tezko. Samotna membrana je mnohem tezsi nez AS, latka na ni pouzita je min. 40D (specfikace Gore), spise vice, v te kategorii na bundach byvaji technicke vychytavky (viz vyse).

Arcteryx Alpha FL ma 315 g, to uz je docela blizko. Musel bych si ji ale nejdriv zkusit, vypada uzka a vytvory tehle firmy se strihem velmi lisi, co jsem zkousel. Od uplnych pytlu po sveraci kazajky.

S vahou latky to neni tak divoke, zkus pocitat. Na bundu padne rekneme metr ctverecni latky a rozdil v gramazi mezi 30D a 40D nylonem bude par desitek gramu. Jde spis o ty "vychytavky", i proto je muj pozadavek KISS bez zbytecnych kravin.

apuka píše:Neoshell: Co tak tento Millet za krasnou cenu?

440 g, to je skoro jako moje prvni membranovka. Aktualni ma 390 g a chci usetrit vahu. Porad jde o bundu, ktera bude vetsinu casu travit v batohu a budu ji nosit jen v pripade nouze nejvyssi. To by musel byt NeoShell opravdu zazrak, aby to bylo jinak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re:

Příspěvekod mike » sob dub 22, 2017 22:54

Kjuba píše:Nebyli jste zrovna vy dva, co tu prosazovali názor, že je to všechno na hovno igelit a nechtěli by jste to ani zadarmo? Že možná tak maximálně prekousnete Active Shell, protože ten stojí za hovno o trochu míň?

To je v zasade presne :twisted: Akorat se od te doby trochu zmenila situace a Gore ze podarilo z membrany odstranit PU vrstvu, takze novy GTX Pro je skutecne prodysna membrana. A zpravy jsou, jak pisete. Pokud je prodysnost srovnatelna s AS, tak by se to zkusit dalo. Moje priorita to ale neni.

Ad zipy v podpazi: rekl bych, ze je plati zcasti oboji zminene. U GTX bund je to urcity standard a designeri i uzivatele jsou na to zvykli. Na druhou stranu by ale asi nikoho nenapadlo dat je na vetrovku z opravdu prodysneho materialu. Za sebe mam ale jasno, je to blbost navic, kterou nechci. Nikdy bych je nepouzil, takze same minusy: vaha navic, slozitejsi konstrukce tj. potencialne slabe misto bundy, mensi poddajnost bundy pri pohybu a horsi sbalitelnost. Takze treba takova ME Firefox kvuli tomu odpada. Prestoze jejich Firefox kalhoty mi vyhovuji a skvele sedi, tam nemam potrebu menit a doufam, ze aspon 10 let vydrzi.

Jinak jsem ale z AS na bunde nijak extra odvazany nebyl, takze mi az tak nevadi, ze jsem o Salomonku prisel. Ocenoval jsem na ni vahu, sbalitelnost a jednoduchou a funkcni konstrukci bez blbosti navic. V tom byla opravdu fajn. Na noseni to ale porad byl igelit i kdyz nejprodysnejsi z tech, co jsem kdy mel. Furt ale zadny komfort a byl jsem rad, kdyz jsem bundu mohl konecne sundat. Rozhodne nic, co bych chtel nosit, kdyz to neni vylozene nutne. V silnejsim desti navic zni AS jako plechova strecha, v tomhle byl horsi, nez starsi bundy. Taky pocit na hole telo nic moc.

Na druhou stranu zminene AS kalhoty jsou fajn, na nohach uz AS stiha. Jako prevlecne funguji, kdyz je oblecu pres normalni mokre, tak ty pod nima casem uschnou i v desti. Holt jde o to, jak se kdo poti a jestli se rovnovazny bod dostane pod hranici komfortu nebo zustane nad ni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob dub 22, 2017 23:10

fps píše:- taky bych chtěl zkusit NS, ale je divné že moc bund z NS není, a u nás se snad ani nedají sehnat? já vím jen o Westcomb Shift LT

O te vim, ale bohuzel mi nesedi strih Westcombu. Mel jsem doma od nich vetrovku, o kterou jsem dost stal, ale musel jsem ji vratit, protoze mi byla uzka pres hrudnik a v ramenou. Tahle asi bude stejna, je to videt i na te fotce. Model ma kureci hrudnicek, svesena ramena a je mu akorat. Pak ale nemuze byt mne...

Trochu jsem hledal a objevil jsem Jottnar Asmund. Jeste zajimavejsi je Hymir, ta uz se vejde i do meho limitu (290 g). Je sice trochu nezvykle nemit na membranovce plny zip, ale v podstate je to poznat jen pri oblekani, v desti ho stejne nikdy nemam uplne rozepnuty.

Bundy vypadaji lakave, akorat bych asi zas musel byt prukopnik. Nebo je tu nekdo, kdo si na ne aspon sahnul? Trochu minus je monstrozni kapuce na prilbu, kterou obvykle nenosim, ale ta by se snad dala stahnout. Jinak vypadaji slusne KISS, recenze jsou dobre a strih by snad taky mohl sednout, co jsem cetl.

No a pak je tu varianta brod. Obetovat prodysnost, protoze stejne jsou vsechny membrany igelit a budu je nosit jen v nouzsi nejvyssi, a misto toho jit cestou maximalniho UL a koupit treba neco jako Montane Minimus 777 Jacket. 140 g, 7D nylon shora i zevnitr a mezi tim membrana. 7D nylon je malo prodysny i bez membrany, takze ve dvou vrstvach a s PU vrstvou mezi to igelit bude bez ohledu na uvadene parametry. Moc se mi do toho nechce, jelikoz sice membranovku pouzivam minimalne, ale v horach se proste nekdy obcas stane, ze v ni clovek musi pul dne nebo dokonce cely den byt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned dub 23, 2017 6:58

Hele, miku, a co activeshellová Montura za gut prachy.
Nebo neoshellové Montane? Ale to už je těžký.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP


Re:

Příspěvekod fps » ned dub 23, 2017 9:22

Kjuba píše:Trochu mě překvapuje, že zrovna vy dva (mike a fps) chcete zkoušet něco z GTX Pro. Nebyli jste zrovna vy dva, co tu prosazovali názor, že je to všechno na hovno igelit a nechtěli by jste to ani zadarmo? Že možná tak maximálně prekousnete Active Shell, protože ten stojí za hovno o trochu míň?

tak to ňák špatně čteš, já mám na sobě v zimě na těžko celodenně membránovou bundu i kalhoty, a v ostatních ročních obdobích mám lehkou membránovou bundu a kalhoty jako zálohu v batohu, bez toho nikam nejedu

Kjuba píše:Já mám hardshellku z GTX Pro a jsem spokojenej.

ty máš Gore-Tex Pro Shell? a nebo nový Gore-Tex Pro? nový Gore-Tex Pro je úplně něco jiného než starý Gore-Tex Pro Shell
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned dub 23, 2017 10:37

mike píše:No a pak je tu varianta brod. Obetovat prodysnost, protoze stejne jsou vsechny membrany igelit a budu je nosit jen v nouzsi nejvyssi, a misto toho jit cestou maximalniho UL

taky jsem tohle dilema řešil, a já zvolil lehkou zálohu do batohu, bundu High Point Road Runner a kalhoty High Point Road Runner, dohromady to váží slušných 373 g ve velikosti XXL, a i jsem v tom už několikrát šel celí den v dešti na těžko v Alpách, když se člověk moc nehoní, tak se v tom dá přežít i bez většího pocení, ono stejně jak ti cokoli z vrchu namokne, tak to pak ztrácí prodyšnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned dub 23, 2017 12:36

wawrik píše:
mike píše:7D nylon je malo prodysny i bez membrany...
Zdroj?
A kdyby jeste miku tusil, ze GTX Pro ma 3. (vnitrni) vrstvu z "low denier" materialu, bohuzel uz se neda najit, kolik je to "low", Gore zase predelal sve stranky ](*,) ...
Ja jsem uz jedno psal, ze prodysnost vubec nezalezi na tom, kolik denieru maj vlakno, ze ktereho tkaji ale mnohem vice zpusob, jak je latka utkana. Prikladem budiz prave GTX Pro, tam to bude nejaky spise sitovite utkany material. Napodobne je Pertex Quantum (obe verze) malo prodysny, ale je mnoho vetrovek s materialu z vlaken se stejnym denierem a jsou prodysne mnohem vice.
Ale mikovi to stejne nevysvetlim...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod Kjuba » ned dub 23, 2017 14:17

fps: Aha, tak to jsem si Tě musel s někým tady splést. Tak pardon.

Jinak ano, já mám bundu z nového GTX Pro.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned dub 23, 2017 20:55

wawrik píše:Zdroj?

Mam z nej perovku. Nejmin prodysna latka bez membrany, co mam. Na perovku nebo spacak fajn, potit bych se v tom nechtel.

apuka píše:A kdyby jeste miku tusil, ze GTX Pro ma 3. (vnitrni) vrstvu z "low denier" materialu, bohuzel uz se neda najit, kolik je to "low", Gore zase predelal sve stranky

Ano, u firmy, ktera tvrdi, ze igelit je skvele prodysny, muze byt low denier klidne 80D :twisted: Tipnul bych tak na 30D.

apuka píše:Ja jsem uz jedno psal, ze prodysnost vubec nezalezi na tom, kolik denieru maj vlakno, ze ktereho tkaji ale mnohem vice zpusob, jak je latka utkana.

Tos sice psal, ale nicim to nepodlozil. Samozrejme, ze to na zpusobu tkani zavisi taky, ale tady je rec o vnejsi latce UL bundy, kde bych cekal jednoduchou huste tkanou latku a ne neco jako sitku. Zavisi to i na dalsich vecech, jako je DWR nebo muzou byt vlakna obalena PU, ale tyhle veci jen zhorsuji zaklad a uz ten je u velmi tenkych vlaken nic moc. Bavime se porad o jednoduse huste tkane latce s minimalni vahou. Kdyby byla nejak prostorove clenita, jako je treba Pertex EQ, tak to asi bude jinak.

Co mam zkusenost, tak se prodysnost da odhadnout i z pocitu latky mezi prsty. Cim jemnejsi, tim horsi prodysnost. Naopak, zrovna super prodysny Pertex EQ pusobi mezi prsty hrube (v ceskem slova smyslu), podobne material na DA Tornado proti treba Pertextu Microlight o stejne gramazi a nejspis i sile vlakna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned dub 23, 2017 20:59

dudy píše:Hele, miku, a co activeshellová Montura za gut prachy.
Nebo neoshellové Montane? Ale to už je těžký.

Na Monturu uz odkazoval booze, nevypada spatne, ale je tezsi, nez moje byvala AS, takze by to asi byla zmena k horsimu. Montane je tezka, ale asi se na Vinohrady zajdu podivat a obe vyzkousim, aspon budu vedet, jaky je z NeoShellu pocit na tele. BTW, co moje otazka na NeoShell v jinem vlakne? Ty prece taky jednu mas nebo jsi mel, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » ned dub 23, 2017 21:01

mike píše:
wawrik píše:Zdroj?
Mam z nej perovku. Nejmin prodysna latka bez membrany, co mam. Na perovku nebo spacak fajn, potit bych se v tom nechtel.
Aha, takže ďalšia zovšeobecnená teória vycucaná z prstu. Myslel som si.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned dub 23, 2017 21:08

fps píše:... jsem v tom už několikrát šel celí den v dešti na těžko v Alpách, když se člověk moc nehoní, tak se v tom dá přežít i bez většího pocení, ono stejně jak ti cokoli z vrchu namokne, tak to pak ztrácí prodyšnost

Njn, kdyz ja asi chodim rychleji a vic se potim. Fakt nevim, kdyz si vzpomenu na nektere pruserove dny, kdy to bez membranovky neslo (dest, snih, mokro...), tak to obcas bylo celkem na hrane a mit na sobe igelit, ve kterem bych byl mokry jeste vic, tak uz by se to mohlo posunout i za hranu...

Dalo by se jit jeste niz, az na 74 g, ale to uz je fakt extrem a igelit i priznany.

Mam chut zkusit ten NeoShell od Jottnaru. Jestli zjistim, ze je to stejny igelit, jako jine membranovky, tak mozna zkusim i tu maximalne UL cestu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned dub 23, 2017 21:09

wawrik píše:Aha, takže ďalšia zovšeobecnená teória vycucaná z prstu. Myslel som si.

:smt023

Pak se daji jeste najit nejaka mereni CFM, ale to uz necham na tobe :twisted: Taky nejake fotky pod mikroskopem jsem nekde videl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon dub 24, 2017 8:29

Zajímavé jak tu najednou prosazujete a chcete vyzkoušet GTX PRO, taky jsem měl pocit, že vám ze začátku moc nevoní. Navíc psát, že je to úplně něco jiného než Pro shell bez vlastní zkušenosti ( nebo se pletu :) na základě znalosti konstrukce mi přijde při nejmenším zvláštní. Podle mě jde hlavně o užitné vlastnosti při nošení a tam si tedy nějakým velkým rozdílem nejsem moc jistý.

Mike: Pokud ti vadí na AS to co píšeš, tak z GTX Pro budeš spíš zklamaný. I když ta "plechovitost" má hodně společného s použitou látkou. Já si ze začátku připadal jak v brnění a bylo to dost nepříjemné, časem jsem si zvyknul. Jestli je GTX RPO skutečně prodyšná membrána, jak píšeš teda nevim, spíš o tom pochybuju, já už se v ní i dost zpotil. Osobně bych neřekl, že je prodyšnější než AS, spíše je na tom o něco hůře, těžko ale soudit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron