Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte úno 19, 2019 18:52

:D

No, bavlněný ponožky.... Ty, který používám, sice bavlnu obsahujou, ale aviváž k nim nesmí. I výrobce to říká. Jednou se tak omylem stalo a poprvý v životě jsem poznal, co to je, když se potí nohy. Odvod vlhkosti v p.... a nepomohlo ani několik dalších praní :roll: A co jsem koupil novou pračku, nic s aviváží tam nesmí, co kdyby tam zbylo malý množství... Su na tohle hroznej, já vim, ale přijde mi to adekvátní. Fusky kilo/pár, k tomu rifle za 4k, několik triček, pár mikin a pak se v bubnu motá 12k jen to fikne. Ne, nebudu to riskovat. M.dat aviváž ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » úte úno 19, 2019 18:54

](*,)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte úno 19, 2019 19:00

mike píše:To je nejspis jen tekute mydlo + marketing.

Ikdyby bylo, je to k oblečení šetrný a tu zalískanu bundu to krásně vypere. Voděodolnost se mi taky nezdá, že by nějak utrpěla. Že vodejde DWR po tak dlouhým nošení a 8mi praních, tomu se nedivim, naopak to vydrželo mnohem dýl, než jsem čekal. Možná i zásluhou těch pracích prostředků
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte úno 19, 2019 19:25

No, vypere... nejakou dobu jsem pouzival jen Atsko SportWash, coz je taky jen koncentrovane mydlo, a pak jsem se vratil k normalnim pracim gelum. Vypere, ale ne tak dobre a treba na trekovych ponozkach je to znat. Ted uz ho pouzivam jen na membranove veci. Ono je to neco za neco. Setrny a dobre vyprat jde proti sobe.

Etheric píše: Fusky kilo/pár, k tomu rifle za 4k, několik triček, pár mikin a pak se v bubnu motá 12k jen to fikne.

:shock: teda, rifle uz nejakou dobu nenosim, ale nikdy jsem nemel drazsi, nez tak za 1.5k a to jsem nosil jen Lewisky... Navic, netvaril ses nahodou jako nic moc placeny?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » úte úno 19, 2019 19:30

Tak trika od High Point řádně odzkoušeny při skoro jarní lyžovačce. Power grid slušně teplý, funguje jak má - zevnitř suchý, zvenku mokrý, nestudí. Schne déle, než Power Dry.
Power Dry též v pohodě, slabší, stačilo pod lyžovací zateplenou bundu. Rychle uschne.
O trochu silnější, než Mammut.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte úno 19, 2019 20:08

Ono to praní je téma samo pro sebe :)

4k za rifle je vpoho, mám i dražší :mrgreen: aji dělník si může koupit rifle YSL. Přestal jsem kouřit, nechodím do hospody, nemám TV ani podobný věci takže energií moc nespotřebuju a tut v prdelákově neni život až tak nákladnej ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř úno 20, 2019 6:24

Džinsy za čtyry kolíky a membránovku z Dekáče za dvě sta...
](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 7:23

dudy a co ti na tom vadí?
Taky jsou lidi co si koupi 911 a chodi v hadrech od Ťamanů.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 8:02

Rifle využiju, narozdíl od tý bundy. Psal jsem, k čemu jí hodlám využívat. Jako kupovat bundu za bura a víc, jen abych ji 99% času nosil v batohu, to mi přijde jako debilita. Nic víc, než drahá výplň batohu. Narozdíl od těch riflí, který v civilu nosím denně, v zimě v létě.
Kdybych uvažoval jako ty, můžu si říct něco jako "ježiši, von má Meindly, gatě High Point, Raptorku, Deutera a kšiltovku z Dekáče? ](*,)"
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 9:18

YSL je Yves Saint Laurent ? A nechceš si koupit oblečení pro chlapi ? :D Ne vážně, takový oblečení má cenu pro nějakýho módního guru. Za tu cenu to není o větší kvalitě ale o značce. Což určitě u vás v prdelákově ocení :D. Já bych si teda raději koupil tu membránovku než tohle a to nechodím oblečený zrovna jako trhan. Není mi lhostejný jak vypadám, ale z toho kupovat si tyhle značky jsem už vyrostl. Ale je to každého věc.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 9:33

Jo, Saint Laurent. Neni to jen o značce, ale i o materiálu a hlavně střihu. Na mojí postavu sedí perfektně, ono sehnat kalhoty XXS je dost problém :)
Kupovat drahou membránovku na to, k čemu ji budu využívat, je asi jako koupit Meindly za účelem 2x v roce výlet na Kokořín... Radši ty prachy utratím za něco, co využiju, třeba právě ty Meindly ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 9:44

No myslím že střihově dnes nebudeš mít problém něco vybrat. Kalhoty se dnes šijí na lidi s hubenýma nohama. Sám jsme celkem hubeny ale koupit kalhoty začíná být trochu problém, jsou často moc úzké přes stehna a lýtka. Takže fakt nemusíš kupovat kalhoty od YSL kvůli střihu. Materiál ? Nebude to jen nějaká bavlna, tencel, spandex, polyester, vlna ? To dnes používá každý kvalitní výrobce. Navíc kalhoty od YSL nestojí ani ty 4tis, ale spíš tak 400-500e, takže to budou kalhoty z výprodeje možná z nějaké outlet areny. Potom ale doporučuju si přečíst něco o věcech co se na takových místech prodávají ;). Za 4tis můžeš mít možná i kalhoty na míru. Doporučuji pohled na internetu nějaké české pánské butiky. Ale nechme už ty kalhoty spát. Jj správně, boty si kup co nejlepší, já kupoval před 14 dny boty za 12,5tis ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 9:54

YSL mám jedny, vyšly na 8,5k z jejich eshopu, byly v akci :) ale přiznávám, že rozdíl mezi Wranglerama za 2k je skoro neznatelnej...

Však jo, za cenu dobrý membránovky, která bude skoro furt v batohu, můžu mít dobrý boty, který budou furt na nohách. Je to holt vo tom, co kdo využije ;)
Naposledy upravil Etheric dne stř úno 20, 2019 9:57, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 9:57

Dobrou membránovku seženeš cca. za 6tis. Já mám za tuhle cenu Arcteryx Beta Lt, která už mi slouží pár let. ;)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 10:01

Letos budu chtě nechtě muset řešit novou bundu, ale zateplenou, ne jen tenkej pršiplášť. A budu určitě chtít nepromokavost a podlepený švy. Za tohle ty prachy dám, to už využiju
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 10:14

Zateplenou nepromokavou bundu bych asi nekupoval. Na většinu situací to nepotřebuješ a je to spíš na škodu. Kup jen zateplenou. Ted jsou zrovna velké slevy.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 10:26

Nevím, na jaře a na podzim zmoknout je hodně nepříjemný. A nosit s sebou kvůli tomu náhradní bundu...
Taky mi pocitově ta nepromokavá přijde teplejší, su věčně zmrzlej.. Nevím, s tímhle oblečením mám minimální zkušenosti
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř úno 20, 2019 10:44

Nepromokavá zateplená bunda moc nefunguje. Zateplení brání té membráně dobře fungovat, tedy odvádět vlhkost. Je tady o tom napsáno dost. Budeš v tom při pohybu zapařený a až přituhne a zastavíš se bude ti zima. Když zateplenou bundu tak v 9 z 10 případů bez membrány. S membránou třeba jen do města nebo třeba na ledolezení, kde na tebe i při mrazu může téct ze shora voda. Kup nějakou primaloftku, ted pujde sehnat určitě pod 3tis.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 11:06

Asi máš pravdu ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř úno 20, 2019 13:40

Pierre111 píše:Nepromokavá zateplená bunda moc nefunguje.
V pripade Etherica bych s timto vubec nesouhlasil. On psal, ze neni potivy clovek, tudiz spise potrebuje nepromokavost jako odvadeni vlhkosti (ehm, pro ne moc potiveho cloveka to bude odvadet dobre). A je fakt obrovsky rozdil ve zmoknuti v nemembranove a membranove zateplene bunde.
No a vzhledem k tomu, ze je zimomrivy, tak taky je pravda ze ta membranova (ne jen "nepromokava") bude opravdu lepe drzet telesne teplo.
Alespon takove jsou moje zkusenosti napr. hoc jen s obycejnou PU-zaterovou Klimatex primaloftkou za tisicovku. Na slapani s tezkym batohem na dlouhy strmy kopec bych si ji nevzal (ale tam si ji stejne klidne muzes dat dolu), ale v pripade moknuti ve vetsim desti (tj. co uz Primaloft neudrzi) je tepelny komfort nekde uplne jinde. Pokud ale chces, aby vydrzela (nepromokava) dlouhe roky, nekupuj si zaterovou. A i s dobrou PU membranou Ti tech 6-8 let v pohode vydrzi (pokud nekoupis lezak).

@Etheric: takze si promysli, kde a jak ji chces pouzivat. Jinak budes uset nosit jeste tu nepromokavou bundu k tomu (mimo velke mrazy) - ale tepelny konfort uz bude jinde, bude Ti utikat vymenou vzduchove vrstvy mezi zateplenou bundou a nepromokem. Navic to neni membrana, ktera castecne "odrazi" teplo zpet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 14:32

No... Sice se nepotim, ale po celým dni šlapání s batohem byla nepromokavá bunda uvnitř taková vlhčí. Ne přímo vlhká, to ne, ale v porovnání s promokavou, která byla úplně suchá, tam rozdíl byl. Srovnávám dvě rozdílný bundy s pocitově stejným tepelným komfortem.
Když moc nefučelo, byla pohodlnější ta promokavá, tak jisto, když se do ní opřelo slunce. Zas když fučelo a nesvítilo, bylo to naopak.
Každý má pro a proti, v tomhle duelu dost vyrovnaný.
Nebo to můžu vyřešit tak, že vemu promok bundu, k ní koupim Decathlon pláštěnku, kterou přes ní obleču na dobu nezbytně nutnou k najití/postavení úkrytu. Taky jedna z možností.
Tady fakt nevim, čemu dát větší váhu.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 14:38

Mě se líbí ta promok bunda + Decathlon bunda
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř úno 20, 2019 14:40

Pokud kvuli tomu, abys nebyl mokry v desti, tak bys radeji mel oblect v poradi (zevnitr): Decathlon nepromok + promok :wink:
Jinak budes mokrejsi. Psalo se tady uz nekolikrat, ze takto to hreje lip nez opacne.

Edit: Pravda, na cas postaveni stanu bude asi rozumnejsi ta "puvodni" varianta. Jen nesmis uz pedtim moknout.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř úno 20, 2019 15:19

Jo, to je jak s izotermickou fólií. Ale v dešti v promok bundě /ani v nepromok/ chodit nebudu :) lehkej deštík mi nevadí, ale jinak to nesnáším. Hlavně když namokne byť jen kousek batohu, pláštěnka ho nikdy nezakryje celej. Na to su vyloženě alergickej

Když je lehkej déšť a netrvá moc dlouho, promok bunda nezmokne, za pohybu stihne usychat. Vyzkoušeno mockrát. Pokud ale začne lejt, do dvou minut od shození batohu už su zalezlej v tarpu. Na tu chvíli, co potřebuju vypnout šňůry a zakolíkovat, na sebe přes bundu natáhnu pláštěnku. Za tak krátkou chvíli se nezpotim, ani kdybysem chtěl ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř úno 20, 2019 16:34

Etheric :)

Ty se toho nějak bojíš..... vždyť je to jen voda ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř úno 20, 2019 19:10

Michal82 píše:dudy a co ti na tom vadí?
Taky jsou lidi co si koupi 911 a chodi v hadrech od Ťamanů.



:rolleyes:


Nicméně nahazovač cívek v textilce v džinsách od módní ikony Yves Saint-Laurent za osm a půl koliku pobavil...
Leoš Mareš z níťárny...

Odpoved a dalsi pokracovani diskuse presunuto sem. mike
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Jakova » pát bře 1, 2019 9:32

Dobrý den , rozhoduji se mezi dvěma bundami . Předpokládám že jsou na tom kvalitou hodně podobně a liší se jen značkou .Ale i tak bych byl rád za nějaký názor ...děkuji

https://www.rockpoint.cz/fanes-2-gtx-2l ... n=Glami.cz

https://alabo.cz/marmot-minimalist-gtx- ... n=Glami.cz
Jakova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob led 12, 2019 21:32

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát bře 1, 2019 10:23

Zkusenostmi Ti nepomohu, ale rozhodne bych doporucil si je zkusit. Pokud si dobre spominam, maji docela rozdilny strih, slovami syna "Fanes ma takovy divny" a Marmot ma zase mirne americke velikosti. Coz Tobe sedet muze ale nemusi.
Jinak Salewa ma dvouvrstvy (Packlite) a Marmot 2,5-vrstvy GTX. Ta pulta vrstva muze znamenat trochu vetsi odolnost zevnitr.

Jo, kdybych kupoval Marmota, ja osobne bych asi radeji kupoval u znamejsiho eshopu nebo prodejne (alobo vubec neznam), napr. 4camping nebo Alpsport. Pokud maji Tvoji velikost. Cenovy rozdil neni velky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát bře 1, 2019 13:53

Jenom technická aby nedošlo k matení pojmů:
Paclite je 2,5 vrstvá konstrukce a momentálně se označuje GTX 2,5L, takže ten Marmot.
Salewa má GTX 2L, to znamená s podšívkou...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát bře 1, 2019 14:33

Hmmm takže obě docela na prd :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení