Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát črc 30, 2021 23:14

Ano, dokonale. Takto nevypadá prozákaznický přístup :wink:

Nevím, zda jsi to celé četl, ale většinu z toho sis vybájil. Ano, ten uživatel nebyl zkušený ani nevěděl, zda se o bundu správně staral, nicméně způsob, jakým ho High Point při emailové konverzaci odpálkoval, je, alespoň pro mě, dostatečnou vizitkou firmy.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 31, 2021 1:39

Tak nejak.

@milarepa: kdyz jsem to po tobe cetl, tak jsem myslel, ze jde o nejaky jiny pripad. Ale asi teda ne. Radio Jerevan. Tvoje interpretace textu je snad jeste horsi, nez apukova a to je fakt co rict. Zacina to tady a bunda mu neprotekla po 5 letech, ale po dvou a po trech znovu a zacal to resit s HP. Nosil ji malo, pral taky malo, ale pral. Nevhodne prani sis vymyslel, on to proste nevi, jelikoz pere manzelka. Atd, atd. A jediny prispevek, ktery se tady da oznacit jako plivani, je ten tvuj. Na toho cloveka s bundou, ktery tu ted ani neni a je to na hranici slusnosti i pravidel OF. Spis teda uz za ni.

No a ciste technicky, pokud malo pouzivana membranovka zacne po dvou letech tect, tak je s ni neco spatne i kdyby nebyla prana a udrzovana vubec. Zvlast kdyz ma neporezni PU membranu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » sob črc 31, 2021 11:46

Praní má u nás na starosti manželka a je možný, že praná nebyla nakonec vůbec. Bunda nesmrdí, nevypadá nijak zle, takže je možný že aby se membrána zbytečně nenamáhala tak to pračku ani nevidělo. Ale nevíme, perem u nás furt a prostě to nesledujem. Jestli to bylo praný, tak v něčem jako Ariel nebo Persil, předpokládám že program byl nastavený podle štítku.

Návod na praní je na stránkách HP, ale je pravda že jsme v podstatě netušiči a až doteď jsme nevěděli že se to praní tak hrotí. Prodavač pokud vím nic konkrétně nezdůrazňoval, žili jsme v dojmu že čím míň praní, tím míň namáhaný je materiál.


co k tomu dále ještě dodat? Radši už nic a neztrácet čas nesmyslnou debatou o fiktivní události v minulosti. Každý, ať si z toho vytáhne to co potřebuje
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob črc 31, 2021 11:59

Fiktivní? Dodat se k tomu dá snad jen to, že co jsi psal předtím, sis z větší části prostě vymyslel :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » sob črc 31, 2021 12:45

Membránovky (GTX aj. hardšel) používám už asi 30 let neli dýl a.... nikdy sem žádnou nich nepral (v pračce). Max tak namočit (a promnout rukama) do studené čisté vody v lavoru. Podle mě je pračka (a prášek, jakýkoli) daleko horší (= riziko poškození membrány) než pot.

POZOR - píšu o hardšelu! - GTX softšel (s flísem zevnitř) používám (používal sem) na potivé šialpo a ten sem (sem tam, v průměru 1x za sezonu) do pračky (se SportWashem) nacpal. Ale u hardšelu never-ever.

To, že membránový hardšel po 7-9 a dýl letech provozu začne ztrácet nepropo vlastnosti (= je nutno ho vyměnit za nový) přičítám mechanickému poškození = zmuchlaná bunda v batohu, pichlavosti - jehličí, ostružiny, namáhání při používání apod., ale IMHO určitě ne quli potu.

Ale nemám patent na rozum.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 31, 2021 19:18

To nedelas dobre s tim pranim, Jaromire :twisted: Rozumne prani by bundu poskodit nemelo a vyrobci doporucuji prat spis casteji, nez naopak. S poskozenim membrany potem tezko rict, to muze byt pripad od pripadu, ale jsou tam dalsi veci. Porezni membrany funguji na principu povrchoveho napeti a kdyz se na ne dostanou telesne vymesky, snizi se a bunda zacne tect. Po vyprani by se to melo spravit. Tohle byl problem prvnich GTX bund, ktere byly opravdu porezni, proto tam museli pridat neporezni PU vrstvicku a dlouhe roky o tom lhali. eVENT na to sel jinak, nejakou upravou membrany, ale tam specialne doporucovali caste prani.

Dalsi a nejspis nejdulezitejsi vec je DWR. Spinava nefunguje, zase povrchove napeti a staci na to prach. No a kdyz nefunguje DWR, tak je ti membrana celkem k nicemu. Uz jen kvuli tomu je potreba bundy prat. Krome ShakeDry a podobnych.

Membranove veci peru normalne v pracce a zivotnost je do tech 10 let. Peru relativne casto, jelikoz je pouzivam malo, a tak klidne po nekolika pouzitich. Nepouzivam samozrejme prasek, ale praci gely, na tohle obvykle SportWash. Normalni program na 40, kdyz nejsou moc spinave, tak jemne pradlo a 30. Pranim mi za necelych 20 let pouzivani odesla jedna, eVENT, tusim po 4 letech. Delaminace a povazuju to za vadu bundy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned srp 1, 2021 0:00

Každopádně si tím ušetří práci :wink:

U těch starších membrán (nemyslím ty úplně původní) to asi bylo celkem jedno a opravdu stačila jen ta voda (ideálně z deště :) ), ani si nepamatuju, že by výrobci nějak výrazně propagovali časté praní. To se teď s jinými a subtilnějšími materiály změnilo, takže by pp možná měl praní své nové bundičky zvážit :)

Svou první bundu jsem občas prala (protože byla červená a bundu jsem nosila i mezi lidi :) ) - a zhruba po deseti letech začla téct.
Druhou jsem neprala vůbec ... a po deseti letech se odlepily pásky podlepující švy, membrána vydržela.
Teď žádnou fungující bundu nemám, ale podle toho, co čtu za doporučení, tak asi nezbyde, než tu příští občas vyprat.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned srp 1, 2021 2:03

Ani ne. Prani v pracce zadna prace neni, ac se nektery zensky tvari, ze jo ;-) To jeho namaceni v ruce je prace vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned srp 1, 2021 12:40

Mi teda přijde jednodušší a rychlejší nalít vodu do lavoru, chvíli tam bundu namočit, vytáhnout a je hotovo.
Je fakt, že úplně nejjednodušší je neprat vůbec :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned srp 1, 2021 19:14

Pochybuju, ze by to bylo rychlejsi, ale i kdyby, na rozdil od prani je to uplne k nicemu a tudiz zbytecne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon srp 2, 2021 7:44

pavproch píše: neviděli ste někdo někde UL nepropo bundu (např. shake-dry) s hrbem pro batoh?

oodoow píše:Dynafit dělá tohle, ale krosna se ti tam asi nevleze

pavproch píše:"opravdu" UL nepropo kaťata OMM Halo


Neska teda (v rozporu s očekáváním - mělo být "oblačno", ale celou noc jemně scalo a ščije tam i fčíl) byl první field-test mého nového komba na cesty do/z prce polemlesemloukou3 dyž ščije.

Jo, funguje to nejen proti dešti, ale i membránuje - do prce to bylo s oklikou proti kopci = pod membránou pěkně zapařeno, ale pak to i stihlo docela odvětrat. Takže první field test dopadl na jedničku. Prcovní batůžek se do hrbu taky vleze (i dyž dost natěsno, má asi 15-16 lt a ten hrb je dělaný pro mikro-běžecké batůžky), ale neomezuje to v pohybu ani nijak moc nepopotahuje za bundu (quli temu sem ji vzal o číslo větší).

Takže spokojenost (bodejď by taky ne, za ty peníze, co to stálo), fčíl sem ešče zvjedaff na pocity z nějakého (až to přijde) harsh-field-testu (= až bude pořádně scát + fučet = vodorovné wapkování)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » úte srp 3, 2021 7:01

Teda jak to tady čtu, tak opravdu nevěřím vlastním očím. :) Nějaký člověk reklamoval bundu po záruční době, u které není schopen říci, jestli se k ní choval podle návodu. Dostane slevu 30% na příští nákup a pro některé je tohle špatná zkušenost s výrobcem. :shock:

Lidi, vzpamatujte se. Opravdu vám výrobci nebudou dávat nové zboží co 3 roky zdarma. HP ani nikdo jiný. A hlavně - záruční doba je snad dost dlouhá na to, aby se projevilo, zda je s bundou nějaký problém a člověk se obtěžoval jej včas nahlásit.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 3, 2021 7:38

@kosmoletec: Obavam se, ze ses pridal k tem, co absolutne nechapou, co se tady psalo a probiralo...

Nikdo nereklamoval tu bundu - dotycny napsal na HP a asi se ptel na to, jestli ma membrana BlockVent na bunde za 10k zivotnost 2 roky, na coz mu odepsali, ze se bunda musi prat - a to bez toho aby tu bundu kdy videli. A nevim, sice jsem nevidel napsany dotaz ani celou odpoved, ale neprijde mi, ze by dotycny o nejakou slevu zadal...

Mnoho bylo popsano, ale zopakuji - zrovna u PU bundy prani a usazeni soli, tuku a podobneho sajrajtu z potu nema zadny vliv na funkcnost, a uz vubez ne na vodeodolnost. Jo, muze sul mozna rozezrat PU, ale to se projevi rozpadem te membrany a v tomto pripade se toto nestalo. Ale usazena sul, pokud udela souvislou vrstvu zevnitr, tak max v tom miste brani dostat se vode zevnitr na membranu. Ale pres membranu se voda dostave chemickou reakci, kdy molekula vody (tj. pouze H2O) je molekulou PU vstrebana do sebe (a potom predavana dalsim molekulam az na druhou stranu, kde se vypudi a odpari) - sul (NaCl) ani tuk se do molekuly PU nedostane. U poreznych membran je to neco jineho, bo se tam zanesou pory, snizi povrchove napeti, coz muze vest jek k "nedychani" tak i k proteceni. Ale BlockVent neni porezni membrana.
Navic podle popisu alespon mne prijde, ze se jedna o dve bundy, ktere protekavaji na ruznych mistech a to asi celkem silne, tj. ne uplne pres nejakou lokalni malou dirku.

BTW, zajimave je, ze dotycny tady nepise o tom, ze by mu nabidly moznost ty bundy poslat k nim, ze by to opravili, jak pisou na svych strankach...

BTW2, jak se muze dotycny "chovat podle navodu", kdyz k tem bundam se navod nedodava. Resp. dodava nasivka s ikonkami, JAK prat, ale neslysel jsem o tom a nikdy jsem v obchode u tech bund nevidel, ze by tam byl nejaky navod JAK CASTO je treba prat. Takze nepranim mohl stezi dodrzet nedodany navod. A fakt se stranka na webu vyrobce o prani membranoveho obleceni NENI navod k pouziti, jedine, ze by se nekde na cedulich primo odvolavali, ze navod k pouziti se najde tam (ale odkaz typu kouknite se na nase webove stranky tomu neodpovida). A to, myslim, nedelaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte srp 3, 2021 8:38

apuko, meleš totální nesmysly....

návod na údržbu bundy je u HP vždy součástí balení, v sáčku s bundou je přiložený leták jak se o bundu starat.....případně na stránkách HP jsou všude podrobné návody na udržbu

zbytek jsou už jen tvé fabulace.......

to že dotyčný nepíše, že by mu HP nabídl opravu té bundy, neznamená, že se to nestalo, jen o tom dotyčný tady nenapsal.....

ty vole, to je tady dobré psycho, High Point super značka, která dělá skvělé věci, má tisíce spokojených zákazníků, neznám nikoho, kdo by s nimi nebyl spokojený, jak s výrobky, tak se servisem, a tady na základě jedné podivné zkušenosti člověka, který se o bundu totálně nestaral a nedostal po záruce novou bundu, jak si asi představoval, nebo co, pár lidí nasadí na HP psí hlavu a budou to tu omílat jak mantru, šílené....
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 3, 2021 10:36

@milarepo: Zrovna Ty tady pises, ze melu nesmysli a ze fabuluji? :smt044 Tak si precti svoje predchozi - ale i tento - prispevky.
Napriklad toto:
milarepa píše:High Point super značka, ... neznám nikoho, kdo by s nimi nebyl spokojený, jak s výrobky, tak se servisem, a tady na základě jedné podivné zkušenosti člověka, který se o bundu totálně nestaral a nedostal po záruce novou bundu, jak si asi představoval, nebo co, pár lidí nasadí na HP psí hlavu
Urcite alespon jednoho nespokojence neprimo znas - Sipal001, vlastne dva, protoze i jeho zena. Navic i tady na OF je vice lidi, co se na uplne stejny problem stezovali u vyrobku od HP s membranou BlockVent. A napr. fps si sice primo nestezoval, ale taky napsal, ze mu po dvou letech zacala protekat. Kdyby ses podival mimo OF, taky najdes docelo hodne stiznosti na "nepromokavost" a stejne tak i na vstricnost k reseni reklamaci, i tech evidentne jasnych. Stejne najdes stiznosti i na jine veci od nich nez na membrany, ale tam to nevybocuje "z prumeru".

Znova zopakuji, nikdo ani nahodou nezminil, ze by pozadoval novou bundu, to jste si vyfabulovali ze vzduchu Ty a kosmoletec. Sipal001 jen chtel vedet, jestli BlockVent opravdu vydrzi jen 2 roky a to velice sporadickeho pouzivani. Proto napsal do HP, nic vice nechtel (alespon tak to vyzniva z toho, co napsal sem).
milarepa píše:návod na údržbu bundy je u HP vždy součástí balení, v sáčku s bundou je přiložený leták jak se o bundu starat.....případně na stránkách HP jsou všude podrobné návody na udržbu
Pokud prvni veta je pravda, tak to beru, ja jsem se na veci (prave membranovky) od HP koukal pred par lety a nic takoveho jsem tam nevidel. A znovu pripominam, to ze je na strankach navod k udrzbe, bez primeho upozorneni na papirech k bunde neznamena absolutne nic, to NENI navod k pouziti z hlediska, abych tak rekl, pravnich dusledku ve vztahu ke spotrebiteli. Otazne dokonce je, jestli nejaky vztah vznikne jen tim odkazem na navod na webu - ne kazdy ma moznost to stahnout a co ted?
milarepa píše:jedné podivné zkušenosti člověka, který se o bundu totálně nestaral a nedostal po záruce novou bundu, jak si asi představoval
Promin, ale toto je naprosty ulet, plna fabulace, nic z toho se neda rict z toho, co na OF bylo napsano. Proste jsi si to cele jednoduse vymyslel. Pokud to nejsi schopny videt, bohuzel, je nekde chyba, ale obavam se, ze ne na strane ostatnych.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte srp 3, 2021 11:51

ach jo, tohle fakt nemá cenu, tímhle příispěvkem tuhle nesmyslnou debatu za sebe ukončuju

jeho manželka je logicky dalším nespokojeným uživatelm HP, když ta "údržba" byla její práce - podle popisu se na ni buď vyklašlala úplně, nebo ji pojala po svém, čímž ty bundy zničila.....

má "fabulace" byl popis takové spontánní údržby - tzn. blbá teplota, prášek, délka programu a otáčky, řekl bych, že vím o čem mluvím, znám tyhle lidi a jejich zvyky, tudíž jsem si dokázal představit tu jejich "údržbu"

další podle tebe nespokojený uživatel fps psal, že mu jeho 3 vrstvý bloc vent drží už 8 let, to bylo před 2 léty.....protekla mu tehdy membrana u ultra light bundy, s kterou se musí velmi šetrně zacházet, a o něm se ví, že chodí "natěžko" :-)

ty bundy od HP s Bloc ventem asi nějaké šméčko, jak je tady prezentujete, nebudou, ono se v ních leze na osmitisícovky, třeba takový Radek Jaroš mi svůj Master Jacket od HP nechtěl přenechat ani se slevou odprodat, bo je na něj poměrně fixovaný a musel jsem si ho tak koupit nový, takže ty bundy asi tak špatné nebudou, jak je tady ta část místní partičky prezentuje

dívat se na jiné stránky a zkoumat kde co komu proteklo a jak je nespokojený fakt nemám čas ani náladu, jsem poměrně dost aktivní člověk a už tahle nesmyslá diskuse mně dost časově vyčerpává, já ty věci raději používám, než si o nich s někým píšu....

to že nikdo ani náhodou nezmínil, že požadoval novou bundu nebo co po HP vlastně požadoval je jen předmětem zdejších diskusí, postižený uživatel napsal jen pár kusých informací a jen část své komunikace, tudíž celá další diskuse o tom nemá žádný smysl

to že jsi neviděl návod na údržbu memránovek od HP když ses na ně díval znamá co? NIC. Na bundě na věšáku v krámě máš našité normální štítky o materiálu atd., ten přiložený leták s údržbou je vždy v originálním sáčku s bundou, tzn, ty spousty písmenek co jsi psal byla zcela zbytečná práce a výkřik do tmy....

Místo blbých keců na netu si pojdme raději ven zaběhat nebo se pořádně projít po kopcích, máme je za barákem :-)

Novou bundu od HP si pořídím co nevidět, když teď během srpna pojedu na Šumavu, tak to vezmu přes Sušici a tu jejich Active si tam pořádně osahám, vyzkouším a vyhodnotím si, jestli mi plně vyhovuje na běhání, pokud ano, tak si ji buď rovnou koupim, nebo si ji později objednám už najisto, až bude v nějaké zajímavé akci :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 3, 2021 12:30

Kolik jsi ted udelal v tom poslednim prispevku vymyslu, domysleni a fabulaci???? Jen namatkove...
milarepa píše:jeho manželka je logicky dalším nespokojeným uživatelm HP, když ta "údržba" byla její práce
nespokojena je kvuli protekani jeji bundy na rukavech - bylo to primo napsano
milarepa píše:má "fabulace" byl popis takové spontánní údržby ... znám tyhle lidi a jejich zvyky,
:vom: Toto je vyslovene Tvoje domysleni, NIKDO NIKDY NIC takoveho tady nenapsal, napsalo se jen cca, ze "nevi, jestli se bunda vubec prala a kdyz ano, jak se prala". Coz je neco radikalne jineho.
milarepa píše:Na bundě na věšáku v krámě máš našité normální štítky o materiálu atd., ten přiložený leták s údržbou je vždy v originálním sáčku s bundou
Ve vetsine kramku kdyz vyberes bundu "z vesaku", tak dostanes presne to, co je na vesaku, vetsinou ani sacek k tomu. Funguje to tak v Hudy, v Rockpointu, v Alpsportu, v Hanibalu, .... Mozne je, ze problem je v tomto pripade na strane prodejce, ne vyrobce, ale z hlediska uzivatele/kupce se na tom nic nemeni.
milarepa píše:to že nikdo ani náhodou nezmínil, že požadoval novou bundu nebo co po HP vlastně požadoval je jen předmětem zdejších diskusí, ... , tudíž celá další diskuse o tom nemá žádný smysl
Ta "diskuse" je o tom, ze Ty a kosmoletec jste jediny tvrdili, ze dotycny chtel novou bundu (atd.) a ted pises, ze diskuse o tom nema smysl - ale ma, jenze o tom, ze nepravem nekoho obvinujete z neceho, co neudelal. Jinymi slovy, neprimo lzete. Slusny clovek by na Tvem miste jednoduse napsal "omlouvam se, to jsem si spatne domyslel".

To, ze Jaros bundu od HP pouzival na 8000 co znamena? Asi tolik jako to, ze ja jsem nic nevidel na bundach na vesaku, tj. Tvymi slovy - NIC. Tady nikdo ani v nejmensim nepochyboval o tom, ze bundy HP mohou byt neskutecne skvele - pochybnosti vsak jsou o konzistentni kvalite a trochu o - i pro mne - asi ponekud vetsi neochote vyrobce to priznat. Toto neni na zaklade tady linkovane jedine zkusenosti. Kvuli tomu, aby ses k podobnym stiznostem dostal, nemusis "dívat se na jiné stránky a zkoumat kde co komu proteklo", ke men se to dostalo i bez hledani a ne v uplne male mire. Hlavne na lehci BlockVent, ale taky na ty nejdrazsi modely. I proto se nekomu moc do HP nechce - nechce se zucastnit loterie, jestli ziska skvely model nebo nepovedeny, ktery vydrzi max. akurat zarucni dobu.

Ale mas pravdu, asi ve vsem, jedina vada na tom je, ze ve vymyslenych vecech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte srp 3, 2021 13:54

předevíšm jsem rád, že s "apuka" světem, kde chybí jakákoliv radost a spontánnost, kde je vše podivně sešněrováno pravidly a předpisy a utaženo do absurdna, kde se chodí v roušce i na záchod, nemám nic společného a nemusím se toho účastnit.....Emaho!

takže borci, co chodí v bundách HP na osmitisicovky zjistí až někde v 7 tisících jakou si vytáhli v té tvé apuka loterii sirku? Ty vole, přestan tu roušku všude nosit, bo ti chybí kyslík v mozku

sranda číst tvé moudré rady před 2 roky, kdy tomu chudákovi vypočítáváš všechny možnosti, co udělal špatně.....a teď zase přesně víš, jak to ten chudák a jeho manželka tehdy přesně mysleli a dělali........

jaký je z toho výstup? Jdu od toho, tohle už nemá žádný smysl......mám padla, za chvíli si dám v lese 15 km tempového trailu, pak půjdu za přáteli a večer si užiju radostný a spontání čas s partnerkou, ty zatím zkoumej, co je kde špatně
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 3, 2021 15:36

@milarepa: promin, ale toto uz zavani trochu osobnim osocovanim a nema nic spolecneho s tim, co se napsalo. Laskave by si s tim mel prestat, protoze jeste trochu a asi se dostanes do hledacku i adminu, bo podle mne to zacina uz porusovat pravidla fora.
milarepa píše:sranda číst tvé moudré rady před 2 roky, kdy tomu chudákovi vypočítáváš všechny možnosti, co udělal špatně
Muzes dat link na alespon jednu moji vetu, co jsem "tomu chodakovi" psal, ze "neco udelal spatne"?
Asi tezko, protoze nic takoveho tam neni, sis to vycucal z prstu, presneji a vystizneji receno jednoduse (a v tomto vlakne uz opakovane) lzes!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte srp 3, 2021 17:03

milarepa píše:ach jo, tohle fakt nemá cenu, tímhle příispěvkem tuhle nesmyslnou debatu za sebe ukončuju

I sve vlastni slovo porusis uz za dve hodiny... Ano, cela ta debata je nesmyslna, ale kvuli tobe. Protoze si vymyslis, prekrucujes a nekde vylozene lzes. Navic opakovane napadas uzivatele, ktery tu momentalne ani neni. A to vsechno jen proto, ze si dovolil napsat svou zkusenost s bundou od HP a reakci vyrobce na ni. Chovani fotbaloveho fabouska s IQ tykve, ktery zaslechl zminku o tom, ze jeho klub neni uplne dokonaly.

Jako moderator te tedy upozornuju, ze takove chovani porusuje pravidla OF a jestli se nezacnes chovat slusne, tak se s tebou rozloucime. Jsme tady hodne tolerantni, ale vsechno ma sve meze a ty uz jsi je prekrocil.

@kosmoletec: ty vypadas pricetne, a tak prosim zkus zapomenout na to, co tady nabajil milarepa a precti si puvodni diskusi od zacatku. Nevidim na tom popisu nic spatneho a na rozdil od tohodle pokracovani probehla kultivovane. Za sebe nemam co menit na svem puvodnim zaveru. Pokud bunda s neporezni membranou proteka za 2 - 3 roky sporadickeho pouzivani, tak je neco spatne i kdyby nebyla osetrovana vubec nijak. Bud na bunde nebo ji majitel znicil, ovsem to by muselo byt prani na 90 nebo tak neco. Od vyrobce bych cekal, ze si bundu nechaji poslat na prozkoumani a teprve pak pripadne reknou, ze problem byl ve spatne udrzbe.

Mimochodem, podle "logiky", kterou tady milarepa predvedl, bych klidne mohl rict, ze mu nabidli 30 % slevu protoze jsou si mizerne vydrze svych bund vedomi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 22:41

mike píše: Pertex Shield mi fakt vadil, lepilo se to i za sucha.
Odzkoušeli jsme několik bund od Rab z Pertex Shield, a jo, je tam opravdu dost velký rozdíl. Můj tajný favorit Downpour Eco byl na tělo celkem nepříjemný, zatímco ostatní, opatřené povrchem Dry Touch, byly v pohodě. Takže jsem obrečela légu a nakonec po delším rozhodování vyhrál Downpour Plus. Směšné je, že stejný model nakonec pro sebe vybral i Laďa, protože se mu ta modroučká barvička prostě strašně líbila #-o :mrgreen: Jinak mu toho sedělo víc, to se to pak někomu nakupuje.

Jinak udávané váhy moc neseděly, naštěstí měli na prodejně váhu, takže se vážilo a docela nás rozdíly překvapily.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 22:52

Budete jak dvojcata :twisted: Vahy nesedely jakym smerem?

Fajn, ze tu lepivost vylepsili. Skoda, ze sis nekoupila radej ten novy porezni Shield Air, ale snad i tohle dobre poslouzi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 23:15

Ale alespoň barevný dvojčata :wink: Doteď jsme měli sice rozdílné bundy, ale v oblíbené černé :)
Byly těžší, než deklarované váhy z webu. I když ty visačky taky něco vážej :mrgreen: Čísla si bohužel nepamatuju, a tahák, kde jsem měla údaje jak z webu prodejce, tak některé dohledatelné od výrobce, jsem bohužel nechala doma. Dost mě zarazil nepoměr vah mezi S a L dvou různých modelů, tam to nesedělo vůbec. Sice to mohla být i chyba vážení, ale moc ochotný pan prodavač to převážil několikrát.

Netuším, zda z toho Rab vyrábí, ale každopádně Nalehko to v nabíce neměli. A bez zkoušení nekupuju. Od tohoto žádné zázraky nečekám, ale vodu to nepustí, trochu to taky dýchá, váhu to má ještě přijatelnou, a zpracování je pěkné a sedí to. Prodyšnost bude ve srování s mým starým ProShell asi podobná, Laďa si oproti GTX Active Shell pohorší, ale má co chtěl :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned srp 29, 2021 23:24

Ty mas cervenou? ;-)

To se dalo cekat, dneska jede UL a kdyz ne v realu, tak aspon na papire ;-)

Rab asi ne, ale jini jo. Lada si pohorsi urcite, ty uvidis, zalezi, jak byl ten ProShell stary. Aspon se naucite, ze membranovky se nosi jen v desti :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned srp 29, 2021 23:43

Ne, zůstávám u černé :wink:

Zrovna tyhle Rab žádný UL nejsou.

Jak jsem psala, potřebuju bundu vyzkoušet, takže díkygrcovi (a hlavně Nalehku :wink: ) za ten Rab :)

Měla jsem bundu teď v dešti několikrát na sobě, když jsme si cestou z Brna udělali na pár dní výlet přes Svrateckou hornatinu a pocitově je to celkem podobné mé staré GTX Marmotce. Laďa si tam ze cvičných důvodů vzal prehistorický Paclite, kterej mu navíc teče a novou bundu nechal v autě. Takže Active zapomenut a proti tomuhle si taky polepší :mrgreen:
Membránovky používáme v silném a studeném větru i jako větrovky, a v zimě proti mokrýmu sněhu a vichru, kterej sníh cpe do všech možných i nemožných otvorů. Na tom nic měnit nebudem :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod nide » pon srp 30, 2021 6:01

Ahoj rád bych koupil přítelkyni nepromokavou bundu a kalhoty. Přítelkyně pracuje jako geodetka v tuzemských podmínkách a tráví většinu své pracovní doby venku za všech podmínek(celoročně). U oblečení je požadavek aby nepromokly nejlépe po celou dobu práce tedy 8-10 H denně a pokud je nepříznivé počasí vícero dní tak až 4 dny po sobě. Při hledání jsem samozřejmě narazil na různé materiály a tak mezi nimi váhám. Zaujal mě GORE-TEX pro jelikož má větší mechanickou odolnost která je podstatná. Větší mechanickou odolnost je pro mne velice důležitá protože při své práci se často přítelkyně prodírá různým trním, houštím řepkou a td. ( dle měřeného terénu). Sem tam v práci také přenáší různé měřické stroje takže by měl materiál vydržet zátěž cca 15 kg. Jelikož jsem zde četl různé názory na značky tak bych chtěl poradit jakou vybrat a s jakými parametry nejlépe. Jestli se vyplatí jít do nejvyšších modely od Tilaku nebo ARC'TERYX nebo to jsou vyhozené podmínky a je lepší jit do jiných značek popřípadě modelů.
nide
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 30, 2021 5:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kremrolismus » pon říj 4, 2021 11:03

Sháním novou, lehkou membránovku na tůry, pro použití i jako pseudovětrovku, když se fakt rozfouká, zároveň na nošení pod batoh s váhou cca 7-10kg. Co myslíte, kterou z těchto dvou? Příjde mi, že to je dost podobný.

https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
https://www.hudy.cz/cyclone-1-0
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon říj 4, 2021 13:43

Zvlast u techto lehcich bund s minimlaistickou konstrukci bych si je vyzkousel, pokud mas takovou moznost. Jako nejvetsi nevyhodu vidim nemoznost stahovani kapuce - takze pokud jedna z nich bude v tomto ohledu lepsi, bral bych tu. Ta High Point ma navic maly ksiltik - sam posud, jestli to necemu pomuze nebo ne. Ja bych si od toho asi hlavne sliboval, ze pak tu vnitrni pruzenku kapuce udelaji tesnejsi nez u DA, coz vyrazne zlepsi fukcnost kapuce v desti.

Papirove ma lepsi parametry membrana u DA, ale ja bych ciste iracionalne z hlediska materialu preferoval Pertex Shield Air. Kdyz nic jineho, tak material od Pertexu pouziva spousta firem, Gelanots skoro nikdo (minimlane v Evrope). Ale zadna data pro to nemam. A uz nekdy v minulosti jsem si rikal, ze by bylo zajimave tenm Pertex Shield Air vyzkouset, jen tyhdy byly ty bundy z Pertex Shield Air neumerne tezke oproti hure prodysnemu klasickemu Pertex Shieldu. Treba ti v tom poradi lepe nekdo, kdo bude mit cas se podivat na princip obou membran.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon říj 4, 2021 13:47

Podle mě "lehká" a pod batoh se neslučují - když bunda pod batoh, tak z pevné = těžké látky, ne nadarmo např. Dynafit přímo zakazuje nosit Shake-dry pod batoh a dělá bundy s hrbem(=batoh POD bundou). Mám, vím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kremrolismus » pon říj 4, 2021 15:18

Co jsem tu tak nějak vyčetl, tak asi nejlepší kompromis trvanlivost/prodyšnost/gramáž má být goretex active. Moc bund z tohoto materiálu jsem ale u nás v republice prodávat nenašel, abych si bundu mohl i vyzkoušet. V podstatě akorát Tilak Active s gramáží 320g.

Na druhou stranu si říkám, že na to moje chození s batohem cca 50-60 dní v roce by i nějaká lehčí membránovka mohla pár let vydržet.

Jestli pak v souvislosti s tou váhou kolem 300g nekoupit nějakou vyloženě ultralight záložní membránovku na pár použití v roce jako např.
https://www.nalehko.com/produkt/nepromo ... alo-smock/
zas tak často v dešti nechodím a těch pár deštíku ročně by snad i s batohem na zádech přežila.
A k tomu ještě regulérní větrovku na časté nošení ve váze cca 150g+, které by ten batoh tolik nevadil.
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení