Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jendakrupka » pát čer 11, 2021 22:04

Snad to není moc OT, ale kde se dá sehnat Montane Minimus za 2400?
jendakrupka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon čer 8, 2020 18:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jIrI___ » sob čer 12, 2021 10:46

Snad se to nebude brát jako reklama, ale byl ve výprodeji v Adamsportu + víkendová 20% sleva (https://www.adamsport.cz/).
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » úte čer 22, 2021 8:07

pavproch píše:i s deštníkem sem otevřel dveře do prce od pasu dolů durch


Triko a kraťasy pomalou na mně schnou a v hlavě semi to mele - proto otázka: neviděli ste někdo někde UL nepropo bundu (např. shake-dry) s hrbem pro batoh? Ideálně i nějaká prodloužená verze aby ochránila i kraťasy....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte čer 22, 2021 9:12

Jurek tady postoval jejich nove plastenky/ponca. Kdyz si k tomu pripnes dva balonky naplnene heliem, budes to mit i UL :wink:

Obavam se, ze ze ShakeDry asi neco takoveho nikdo delat nebude (a taky ze by to Gore asi neodsouhlasilo - ShakeDry je prioritne urceno pro behani a cyklistiku, kde se nepredpoklada pod nim batoh).

Asi Ti nezustane moc jinych moznosti nez si koupit nejakou primerenou ShakeDry bundu, ale tak o dve cisla vetsi aby se pod ni vesel maly batuzek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » úte čer 22, 2021 10:21

pavproch píše:neviděli ste někdo někde UL nepropo bundu (např. shake-dry) s hrbem pro batoh? Ideálně i nějaká prodloužená verze aby ochránila i kraťasy....

Záleží jak velký batoh by sis představoval, Dynafit dělá tohle, ale krosna se ti tam asi nevleze :)
Jinak já mám Goretex Shakedry Hiking H5 a ta se dá nosit i s batohem, jen ti teda ten batoh zmokne no.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » úte čer 22, 2021 10:49

Kuju, ten dynafit (kromě ceny teda, no) je přesně to, co sem si představoval. Ufff, to zas bude v hlavě galimatyáš.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » úte črc 27, 2021 10:47

Máte někdo zkušenosti s membránou Pertex Shield Air?

Highpoint ji použil u některých nových modelů (Cliff, Active Jacket) a na papíře vypadají parametry hodně dobře.

Nepromokavost: 15 000 mm H2O
Prodyšnost: 59 000 g/m2/24hod

Našel jsem nějaké články o membráně zde:
https://www.yamatomichi.com/en/journals/50803/
https://www.yamatomichi.com/en/journals/50807/

Jinde na tom webu mě zaujal tento obrázek:
https://www.yamatomichi.com/wp-content/ ... _Fin-3.mp4

Zrovna bunda HP Active by mohla být funkčně pro mé účely skoro ideální, i když barevně se mi teda úplně nelíbí. :) Je to asi celkem novinka, tak možná tu memránu začnou používat i další výrobci.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 27, 2021 13:23

Hele, cisla jsou vzdy krasna, ale malokdy rikaji neco, co odpovida skutecnosti....
kosmoletec píše:bunda HP Active by mohla být funkčně pro mé účely skoro ideální
Pokud bys v ni pouze behal bez zateze (batohu), tak mozna i jo. I kdyz testy delane v clanku, cos linkoval me o nejake velkem rozdilu oproti dalsim dvema bundam, co testovali vubec nepresvedcili o nejake vyjimecnosti.

Taky nezapomen, ze stejny zaklad maji Neoshell, NTF Futurelight a par jinych membran. No a taky se zkus podivat nejenom na jejich vychvalovane prednosti, ale i na dlouhodobe zkusenosti. Z principu vyroby maji tyto "nanomembrany" tendenci casem snizovat svoji nepromokavost (kdyz uz nic jineho, ty ultratenke PU vlakna se pouzivanim roztahuji i trhaji, cimz se zvetsuje velikost "poru". Proto mel Neoshell sice deklarovanou vodeodolnost nejakych 10000 (pozdeji nektere verze mely vyssi), ale zaroven rikali, ze casem neklesne pod 5000. Podobne Futurelight ma problemy s dlouhodobou nepromokavosti, dokonce nektere verze (resp. nektere bundy) mely obcasne problemy, ze velice rychle zacaly promokavat.

Pertex se chvali, ze se zameril na konzistentnost vyroby membrany - ale veris tomu, ze tim dosahl, ze jejich membrana nebude degradovat (opakuji z duvodu vlastnosti membrany)?

Stejne tak je pro mne otazka, jak se bude chovat pod zatezi. Ta membrana je tenka, i kdyz srovnatelna s ostatnyma, ale vnejsi latka je jemnejsi. Verim, ze mechanicky odolna je, ale jde o to, jestli ten tenci material ochrani dostatecne membranu pred zmenami tlakem... To byl (a je) problem nekterych GTX membran, kde se pouzivaly tenci vnejsi latky - Paclite, Active -, ze to docela rychle pod zatezi odchazelo.

To Ti pisu jen, aby sis mohl uvedomit, ze zatim nikdo nevymyslel ze vsech hledisk super UL membranovy material, ktery je zaroven dobre vodeodolny, prodysny, lehky, odolny, odolny vuci zatezi... Jsou vlastnosti, ktere, bohuzel jdou primo proti sobe a Tobe nezustava nic jineho, nez si stanovit priority, k cemu, za jakych podminek tu vec chces a podle toho se rozhodovat.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte črc 27, 2021 14:11

kosmoletec píše:Máte někdo zkušenosti s membránou Pertex Shield Air?

Highpoint ji použil u některých nových modelů (Cliff, Active Jacket) a na papíře vypadají parametry hodně dobře.

Nepromokavost: 15 000 mm H2O
Prodyšnost: 59 000 g/m2/24hod


Zrovna bunda HP Active by mohla být funkčně pro mé účely skoro ideální, i když barevně se mi teda úplně nelíbí. :) Je to asi celkem novinka, tak možná tu memránu začnou používat i další výrobci.


Pro naši věc super volba :-)

Už nějakou dobu jsem uvažoval o Montane Minimus UL, ale když HP vypustil ty své nové bundy, tak jsem zbystřil a ten Active se stal jasnou volbou. 60 000 prodyšnost, váha 20 deka, a nevypadá to na žádnou papírovou bundu, bude to cajk, nic lepšího na trhu není, když v plné palbě vydrží 5 sezón, tak super

Někde si ji osahám, zjistím jak vypadá po sbalení a na podzím při dlouhých horských přebězích ji bude dobře ve vestě a když přijdou podzímní chcance, tak i trénink kolem baráku bude radost :-)

teď zrovna řeším bundu na podzim, nejlépe mi vychází Rab Momentum Pull On
https://www.nalehko.com/produkt/neprofuk-rab-momentum-pull-on/

a ještě zvažuju tuhle od Montane
https://www.triexpert.cz/produkt/666-montane-featherlite-trail-jacket
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 27, 2021 14:33

milarepa píše:teď zrovna řeším bundu na podzim, nejlépe mi vychází Rab Momentum Pull On
Je to sice OT, ale pokud chces Momentum jako neprofuk, nezapomen, ze na zadech a na vnitrni strane rukavu nema neprofukavy material, tj. pri vetru Ti tam bude foukat. Kdyz budes mit ruksak, tak kolem nej.
Pokud chces podobny neprofuk, tak se spise divej na Borealis, coz je z te same neprofuk SS latky, ale vsude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte črc 27, 2021 14:40

jasně, na turistiku mám neprofuk dobře pořešený, tohle mám primárně na běh a tam ty strečové panely dávají smysl a jsou benefitem, který tam chci, řekl bych, že to bude dobře fungovat i na turistice, dokud nebude vyloženě studený severák
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » úte črc 27, 2021 14:51

apuka píše:Hele, cisla jsou vzdy krasna, ale malokdy rikaji neco, co odpovida skutecnosti....
To Ti pisu jen, aby sis mohl uvedomit, ze zatim nikdo nevymyslel ze vsech hledisk super UL membranovy material, ktery je zaroven dobre vodeodolny, prodysny, lehky, odolny, odolny vuci zatezi... Jsou vlastnosti, ktere, bohuzel jdou primo proti sobe a Tobe nezustava nic jineho, nez si stanovit priority, k cemu, za jakych podminek tu vec chces a podle toho se rozhodovat.


Moje priorita je právě velmi lehká, velmi skladná a co nejprodyšnější bunda, u které nebudu muset ani vteřinu přemýšlet, jestli ji dávat do batohu nebo ne a poslouží i jako větrovka. Že to bude za cenu nižší životnosti/odolnosti, to akceptuju. Ale nesmí to být za cenu promokavosti. Expedice s těžkým batohem s ní neplánuju, ani se s ní odírat o skály. Spokojím se s tím, že to při dobrém zacházení vydrží cca 5 let.

Nemám chuť nosit těžší a objemnější bundu (popř. méně prodyšnou atp.) jenom proto, že mi asi vydrží déle. Na druhou stranu nechci ani honit gramy na úkor toho, že to bude fungovat 1 rok a pak z ní bude hodně drahá větrovka nebo jako u Shakedry, že na to nebudu moci dát ani lehčí batoh. Proto jsem položil ten dotaz, ale asi bylo nesmyslné se ptát, když tyto zkušenosti reálně ještě nikdo mít nemůže.

Líbí se mi na ní, že to je opravdu lehká a prodyšná bunda s třívrstvou membránou. Budu rád i za nějaké další tipy z tohoto segmentu.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 27, 2021 16:37

kosmoletec píše:Že to bude za cenu nižší životnosti/odolnosti, to akceptuju. Ale nesmí to být za cenu promokavosti. ... Spokojím se s tím, že to při dobrém zacházení vydrží cca 5 let.
Tak nejvice bude zalezet na tom, jak casto budes bundu pouzivat. Vlastne i na tom, jak casto jej budes slozenou nosit, jestli ji budes skladat stejne a jestli ji budes doma skladovat taky ve slozenem stavu... A taky ze v jakych podminkach jej budes na sobe nosit. Jo, teoreticky by ta membrana 5 let vydrzet mohla, protoze je uplne nova a za tevh 5 let snad jeste hydrolyza PU neprobehne.

Jako Te nechci od ni odrazovat, jen mam nekdy dojem (a ne jenom ted tady u Tebe), ze cloveka zacnou fascinovat nejaka cisla a uzasna videa (mimochodem typicka ukazka marketingu - srovnas naprosto vzduchinepropustnou membranu s membranou s dirkama; docela by me zajimalo, kam se ztraci ten vzduch vytvoreny stlacenim pompicky v prvni sklenici :wink:) a trocha prestane myslet i na logicke dusledky.

Vsimas si napr., ze i v tom Tebou linkovanem clanku maji u teto membrany zajimavou poznamku u tabulky vodeodolnosti - 10000 po tretim prani. Co je to za pitomost? Je to jen marketingova formulace aby se jejich popis alespon necim odlisoval nebo to chce naznacovat, ze kazdym pranim se Ti vodeodolnost zmensi? V tom druhem pripade bych od toho okamzite sel pryc, protoze mi to zacne silne ukazovat na zavislost na DWR nebo necem podobnem. Vodeodolnost samotna membrana by pranim nemela byt vubec ovlivnena. Jedine ze by se tim ovlivnovala vnitrni struktura - jak jsem psal, natahovani a lamani tech extran tenkych PU vlaken, co se normalne deje nosenim. Pokud se deje i pranim, tak to je fakt na povazenou - pokud tu bundu budes chtit nosit i misto vetrovky, tak klidne ji 3-krat i vice vyperes za jednu sezonu.

A zkus si pohledat ty dlouhodbejsi zkusenosti s Neoshellem, Futurelightem a pod. "nanovlakennymi" PU membranami, jak se menila vodeodolnost v case. Pricemz si ja dobre uvedomuji, ze i vodeodolnost nejakych 5000 Ti mimo "pod ruksakem" plne staci, vzdyt plastenky klidne maji jen 1500 a funguji dobre.

Prave proto, ze u Tebe chapu tak, ze tu bundu chces mit "univerzalni", i jako vetrovku, tj. hodne caste pouzivanou a navic i s ne moc tezkym, ale precejen s ruksakem, tak bych nehledel na zkusenosti tech, co maji bundu furt jen v ruksaku a oblecou si ji jen 2-3-krat za sezonu, kdyz nahodou sprchne, kdyz jsou venku, vzdy na hodinku. Kdyz takovym lidem vydrzi 5 let, tak to je nejakych 15-20 noseni celkove. Kdyz nekdo ji bude nosit rekneme 40-50 dnu na sobe a to skoro cely vylet, tak tyto zkusenosti zacinaji byt zajimave - a tam se obcas doctes, ze holt, po roce (nebo jen po par mesicich) uz za trochu silnejsiho deste protece a pod. Protoze jim se degraduje membrana samozrejme radove rychleji.

Ale upozornuji, nemam s touto membranou zadne osobni zkusenosti, dokonce ani s jinou nanovlakennou. Jen jsem premyslel, ze za dobrou cenu bych nahradil uz ne moc funkcni bundu TNF Futurelightem, ale po precteni par (no, nebylo jich uplne malo) zkusenosti lidi, za jak rychle to prestalo byt nepromokave jsem od toho odesel. A podobne zkusenosti jsem cetl nekdy davneji o Neoshellu. Na druhe strane je taky hodne lidi, co ten Futurelight pochvaluji, ze i po cele sezone jim stale drzi. I kdyz vetsina z nich to pouziva jen v zime na lyze a timpadem hodnoti podle snezeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » úte črc 27, 2021 23:30

apuka píše:docela by me zajimalo, kam se ztraci ten vzduch vytvoreny stlacenim pompicky v prvni sklenici :wink:)

Natahuje se do pumpičky a zpět, ale zůstává ho tam stejné množství.

apuka píše:Vsimas si napr., ze i v tom Tebou linkovanem clanku maji u teto membrany zajimavou poznamku u tabulky vodeodolnosti - 10000 po tretim prani. Co je to za pitomost? Je to jen marketingova formulace aby se jejich popis alespon necim odlisoval nebo to chce naznacovat, ze kazdym pranim se Ti vodeodolnost zmensi? V tom druhem pripade bych od toho okamzite sel pryc, protoze mi to zacne silne ukazovat na zavislost na DWR nebo necem podobnem. Vodeodolnost samotna membrana by pranim nemela byt vubec ovlivnena. Jedine ze by se tim ovlivnovala vnitrni struktura - jak jsem psal, natahovani a lamani tech extran tenkych PU vlaken, co se normalne deje nosenim. Pokud se deje i pranim, tak to je fakt na povazenou - pokud tu bundu budes chtit nosit i misto vetrovky, tak klidne ji 3-krat i vice vyperes za jednu sezonu.

Nevšiml jsem si toho, ale myslím, že moc často ji nebudu muset prát. Vycházím z toho, jak často peru současnou bundu - spíše výjimečně. Nejsem moc potivý v běžných situacích, kdy tyto bundy potřebuju použít - déšť a chladno, seběh z kopce, vychladlý jedu na kole z dlouhého kopce (zde jako větrovka) apod.

apuka píše:Ale upozornuji, nemam s touto membranou zadne osobni zkusenosti, dokonce ani s jinou nanovlakennou. Jen jsem premyslel, ze za dobrou cenu bych nahradil uz ne moc funkcni bundu TNF Futurelightem, ale po precteni par (no, nebylo jich uplne malo) zkusenosti lidi, za jak rychle to prestalo byt nepromokave jsem od toho odesel. A podobne zkusenosti jsem cetl nekdy davneji o Neoshellu. Na druhe strane je taky hodne lidi, co ten Futurelight pochvaluji, ze i po cele sezone jim stale drzi. I kdyz vetsina z nich to pouziva jen v zime na lyze a timpadem hodnoti podle snezeni.

Dalo by se asi celé hodiny diskutovat o různých membránách, ale "na konci dne" člověk chce opravdu koupit bundu, konkrétní model. Samotnou memránu si kupovat nebudu a těch bund, které by stály za to, jaksi nemůžu moc najít. Proto by mi nejvíce pomohl názor typu "ještě mrkni na tuhle bundu, mohla by být lepší, protože má podobné parametry, ale membránu má lepší/osvědčenou...". Většinou je zde ale ten hlas spíše proti něčemu anebo jako varovný prst. Když už se tu pozitivně mluví o nějaké memráně, tak v podstatě na trhu ty bundy vůbec nevidím (Neoshell) anebo velmi vzácně (GTX Active) jakoby se skoro přestávaly vyrábět a třeba v něčem neodpovídají mé představě (hmotnost, moc široký stříh, černá/šedá, tj. nevhodná na silnici apod.), takže to je pak spíš teoretizování, které nevede k cíli. Já jsem byl doteď spokojen se starým HP Road Runner, která měla 200g i s Pit zips. Ještě že jsem se na ni tenkrát nikoho neptal na OF a dal jsem na reálné zkušenosti kamarádů, co s ní byli spokojeni. Po 5 letech začala odcházet, což jí nemám za zlé a bohužel nástupce už to odvětrávání v podpaží nemá. Řekl jsem si fajn, jsme o pár let dál, tak dám šanci bundě bez otvorů a třeba prodyšnější membráně, ale reálně nemůžu nic najít.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 28, 2021 0:25

kosmoletec píše:Našel jsem nějaké články o membráně zde:
https://www.yamatomichi.com/en/journals/50803/
https://www.yamatomichi.com/en/journals/50807/

Zajimave :smt023

kosmoletec píše:Zrovna bunda HP Active by mohla být funkčně pro mé účely skoro ideální, i když barevně se mi teda úplně nelíbí.

Mne taky ne, ale spis zalezi na tom, jak sedne. Material by mohl byt pouzitelny. Zkusenost zadnou nemam, je to novinka, ale podle tech clanku mi vychazi docela blizko NeoShellu, co mam. Mam ten nejlehci, tusim 96 g/m^2 a HP Active ma 78 g/m^2, coz je jeste lehci.

Na svem NeoShellu ocenuju prodysnost, ktera je nejlepsi z membran, co jsem kdy mel. Pak dobry pocit na kuzi a nesustivost a neplechovitost, cimz se blizi SS a vetrovkam. Pertex Shield Air by na tom mohl byt podobne nebo jeste lip. Na sobe jsem mel akorat Pertex Shield s neprodysnou PU mebranou, ktery tyhle vlastnosti mel, ale jinak hnus, lepivy na kuzi a malo prodysny. Tohle by mohlo byt lepsi.

Na druhou stranu i NeoShell je porad jen membrana a membrany jsou zlo. Z hlediska prodysnosti se vetrovkam nebo dobrym SS ani neblizi. Da se v tom jit i kdyz neprsi, ale ze bych to chtel provozovat kdyz nemusim, to teda ani nahodou. Proto mam v batohu vzdycky vetrovku i membranovku a prehazuju podle pocasi, mebranovku jen kdyz prsi, vetrovku ve zbylych 95 % pripadu, kdyz to neni na tricko. Z cehoz taky plyne vydrz, v tomhle pripade v pohode, nosit to kazdy den, tak to asi bude horsi.

Za mne: jdi do toho. Jednak potrebujeme pokusne kraliky a jednak si myslim, ze by to mohla byt dobra volba. Material, jestli HP nebo neco jineho zalezi na tvem vkusu a jak ti bunda sedne. No a pak samozrejme dej vedet, jak se osvedcila :)

(BTW, z druheho clanku je jasne videt, proc se merino jako prvni vrstva nehodi ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř črc 28, 2021 15:44

apuka:Ty sis celkem chválil Marmot, máš tu svoji bundu ještě se zátěrem PreCip anebo už s NanoPro?

Četla jsem si teď pár zákaznických recenzí na Precip s NanoPro a pár lidí si stěžovalo, že jim teče. Něco z toho asi bude spíš vnitřní kondenzace kvůli horší prodyšnosti, ale podle některých to vypadá, že ta bunda opravdu může protýkat. Je pravda, že i Marmot u téhle bundy na svých stránkách uvádí, že je blíže water resistant než water proof. Přitom nepromokavost uvádí 10 000, což by mělo být dostatečné (neměl zátěr PreCip 15?)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř črc 28, 2021 16:22

@sobb: Ted jsi me dostala... Uz si nepamatuji, co tam je za zater. Jen se mi mari, ze to byl nejaky Membrain, ktery meli ve verzi membrany i zateru - na Precipech byl zater. Kolik to melo mit vodni sloupec, uz netusim....

Edit: tak jsem se koukal na bundu - a nic jsem tam nenasel :-). Tak jsem trochu hledal a nasel - ano, mam tam NanoPro zater 2,5 vrstev, porezni. Vodeodolnost 10000 (tak to bylo vzdy) a prodysnost 17000 (jsem tady na OF nekdy dal odkaz, resp. dal jej tam jindy i Mike, kde srovnavali Precip s bundou z /tehdejsiho/ GTX Active a prakticke vysledky byly docela srovnatelne, hlavne co se tyce pocitu prodysnosti.

Ale ja mam tu bundu asi 5,-6. rokem (tj. ne ECO verzi) a to koupenou ve vyprodeji, takze min. uz rok lezela nekde na sklade. Zpocatku byla skvela, cela rodina jsme meli bundy i kalhoty Precip. Nosili jsme je jako zalozni, samozrejme manzelka a syn mnohem casteji, v desti i v zime ve snezeni. Manzelce to docela fungovalo celou dobu, ale protoze ji to az tak moc nesedelo, nakonec si koupila kalhoty od Mammutu z GTX C-Knit (tehdy celkem novinku) a nakonec i bundu Tilak Raptor a je rozhodne spokojenejsi. Syn si mezitim uz taky sehnal komplet z GTX Pro, bo jemu se kalhoty na spodku sedrely o boty (no, byly mu trochu kratsi) a je taky spokojenejsi. Oba i kdyz nosi vetsi vahu.
Ja cely oblecek mam stale a nosim jej - ale bunda uz mirne promokava. Ne moc, skoro bych rekl, ze jako kondenzat zevnitr, ale trochu silneji. Kalhoty na stehnech taky, ale trochu min. Ale stale se v tom da chodit - ted jsem v nich slapal asi 3+ hodiny v celkem silnem desti na kopec/z kopce nad Soldenem, kde dostaly celkem zabrat - zabezpecena cesta, trochu prolezani pres skaly, velke stupy, atd. A nebylo mi nijak spatne, jen po navratu na ubytovani jsem videl, ze spodni vrstva byla trochu mokra, ne vsak az na kuzi.

Taky vezmi do uvahy, ze ja ten oblecek furt nosim sebou v ruksaku, v lete v zime, poskladane stale stejne v predni kapse misto lavinove vybavy, na tom nejake dalsi veci, pralo se to asi dvakrat, tj. pot tam taky dost ucinkuje. Presto bunda nema ten zater nikde viditelne poruseny, coz me celkem prekvapuje.

Coz me ale hodne prekvapilo, kdyz jsem se koukal na slozeni materialu je, ze tam pisou, ze vnitrni "vlozka" (tj. ten zater) je 100% Polyester. Ja si pamatuji (a i tak se to pise, kdyz uz nekde najdes), ze Marmot mel celou radu poreznich membran a zateru NanoPro z PU.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř črc 28, 2021 19:40

V těch materiálech a výrobních řadách aby se koza vyznala, aspoň kdyby měli pořádné specifikace o produktech současných i minulých.

Ten link jsem viděla, ale těžko říct jak to s tou prodyšností bude. Každopádně papírově to žádná sláva není.

Ale o to mi nejde, spíš mě překvapilo to, že ne až tak málo lidí psalo, že jim celkem nová bude teče. Ostatně jedna taková zákaznická stížnost i je na webu Hanibalu. Tak mě zajímala Tvoje zkušenost, když jste měli v rodině víc kousků.

A ještě z jiného lowcost soudku - GTX Paclite Plus vs Pertex Shield. Kterou těchto z membrán byste na bundě podobné kategorie považovali za horší?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 28, 2021 19:55

Paclite Plus jsem nevidel, ale kdybych vybiral mezi puvodnim Paclite a Pertex Shield, tak Paclite. Kvuli pocitu na kuzi, protoze Pertex Shield mi fakt vadil, lepilo se to i za sucha. Nekolik bund, co jsem zkousel, coz zas ale neznamena, ze jsou takove vsechny. Takze by to chtelo vyzkouset a porovnat.

Co ale ten Pertex Shield Air? Jestli chces novou bundu, tak mi to prijde jako dobra volba, mozna nejlepsi pomer cena/vykon, aspon podle tech clanku vyse.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř črc 28, 2021 22:38

Pocit na kůži jsem až tolik nemyslela, to se dá trochu odzkoušet při nakupování, spíš jsem měla na mysli vlastnosti těch dvou membrán. Jestli je některá horší anebo to vyjde zhruba nastejno.

Články jsem trochu prolítla. Hezký, ale je otázka, jaká bude realita. Pokud jsou u nás momentálně k mání jen ty dva modely od High Point, tak mě neláká to testovat, něco málo o vstřícnosti HP k reklamacím už tu proběhlo.
To už si raděj za stejný peníze koupím něco z osvědčenýho GTX.

Zjišťuju si info i k materiálům, které úplně nepreferuju, ale nemůžu si příliš vybírat. Bundu musím koupit v kamenným obchodě, protože mi většina nesedí, takže kupovat z e-shopů se nedá. No, a pánský Sko je v krámech téměř podpulťák.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř črc 28, 2021 22:50

Realitu musi nekdo vyzkouset ;-) Podle jejich vysledku odpovida prodysost NeoShellu a jestli tam neni nejake jine zasadni minus, tak by se ti to libilo. Za mne je NeoShell vyrazne lepsi, nez vsechny GTXy, co jsem mel. Kdybych mel ted nedejgrco novou membranovku kupovat, tak bych urcite PSA vyzkousel, protoze lehky a neplechovy NeoShell se blbe shani.

No a jinak existuje posta a moznost vraceni do 14 dnu ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř črc 28, 2021 23:29

V případě těch dvou modelů HP to já nebudu :wink: Možná kdyby tu byl v prodeji jiný výrobce, u koho se dá případně nějaký problém v pohodě reklamovat, tak bych to zkusila.
Právě, jestli tam není nějaké zásadní mínus. Vlastnosti GTX Active i Pro či C-Knit jsou známy a také finančně to vyjde podobně.

Jistě, ale to si můžu dovolit u batohu, stanu, spacáku, bot, ... Ale ne u bundy, kde mi sedne jen jedna z mnoha. Vždyť tu svoji současnou Marmotku jsem "kupovala" několik let #-o :roll: A s koupí obou mých péřovek to taky byl docela boj. Prostě bundu bez odzkoušení nebudu kupovat, byla by dost velká náhoda, kdyby seděla zrovna ta,co si vyberu. Leda vykoupit celej e-shop, utopit v tom pár set tisíc, nechat si to poslat óbr balíkem, a pak to zas vrátit :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv črc 29, 2021 0:13

sobb píše:Leda vykoupit celej e-shop, utopit v tom pár set tisíc, nechat si to poslat óbr balíkem, a pak to zas vrátit :mrgreen:

No vsak, navic od urcite vyse objednavky byva postovne zdarma :twisted: Objednavku za par set tisic ti mozna privezou i osobne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » čtv črc 29, 2021 6:21

V čem je problém vzít současnou bundu, změřit ju a vyžádat si od prodejce rozměry vybraný bundy? Hned víš na čem jsi a jestli bude sedět nebo ne. Já takhle objednávám všechno oblečení a vesměs nevracím nic. Narozdíl od třeba batohu, kde jsem jich vrátil tolik, že cena vratek by vydala za novej batoh..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8095
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv črc 29, 2021 10:14

Etheric píše:V čem je problém vzít současnou bundu, změřit ju a vyžádat si od prodejce rozměry vybraný bundy? Hned víš na čem jsi a jestli bude sedět nebo ne.
Hahaha...
Rozmery Ti mozna reknou, jestli bude dostatecne siroka ale zase ne moc v danych mistech. Ale moc toho nereknou o strihu ani o tom jak Ti to bude sedet.

Bohuzel, takto to je. Napriklad ani delka rukavu+ sirka rukavu na dvou libovolnych mistech Ti nereknou, jestli na zbytku Tve ruky bude bunda dobra nebo ne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » čtv črc 29, 2021 13:43

mike píše: Objednavku za par set tisic ti mozna privezou i osobne.
To by ovšem nesměli tušit, že si jednu (možná) vyberu, zbylé vrátím a budu se dožadovat peněz zpět :mrgreen:

Etheric: Jasně, částečně by to pomohlo aspoň vyloučit modely, který zcela jistě sedět nebudou.
Ale kupuju pánský bundy a těch možností, ve kterých místech bude či nebude sedět, je víc, než jsem si kdy myslela.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pát črc 30, 2021 11:22

sobb píše:Články jsem trochu prolítla. Hezký, ale je otázka, jaká bude realita. Pokud jsou u nás momentálně k mání jen ty dva modely od High Point, tak mě neláká to testovat, něco málo o vstřícnosti HP k reklamacím už tu proběhlo.
To už si raděj za stejný peníze koupím něco z osvědčenýho GTX.

.


co je na High Point špatného? Co jsem tady četll, tak neuznal reklamci uživatele, kterému se rozlepil kousek membrány na bundě, protože ta bunda byla celá prosolená, jelikož si myslel, že se membrány nesmí prát, tak to 5 let úspěšně provozoval až k tomuto nevyhnutelnému výsledku....

Mí kamarádi i já máme se servisem v Sušici jen ty nejlepší zkušenosti, třeba nedávno jsem jen zaslal fotku díry na ponožce a poslali mi obratem novou, i kdyyž měli podezření na neostříhané nehty :-). Servis mají skvělý.
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » pát črc 30, 2021 14:26

za mě taky spokojenost se zák. servisem High Pointu, před asi 5 lety jsem řešil prkotinu se zipem, po tlf. domluvě zaslal, za max. 10 dní zpět plně funkční
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4917
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát črc 30, 2021 15:01

milarepa píše:co je na High Point špatného?
Nemám nic proti jejich výrobkům, ale tohle mě celkem úspěšně odradilo od toho, abych si od HP momentálně něco dalšího pořídila.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pát črc 30, 2021 21:21

tohle tě odradilo?

Já si zase z toho pobral to, že HP udělal vstřícné gesto člověku, který si svým totálním ignorantstvím zničil membránovou bundu. Co mu měli více nabídnout? Bunda byla po záruce, a jak sám psal, tak se o ni absolutně nestaral, zřejmě nebyla roky vůbec praná, a pokud ano, tak na nějaký nevhodný program, nevhodnou teplotu a nevhodným práškem a na šílené otáčky ždímání.....co mu měli jako nabídnout více, za to, že si sám zničli bundu, než 30% slevu na novou bundu? Mně to příjde jako férové vypořádání s ignorantem

toho člověka moc nechápu, 7-8 tisíc za bundu asi není mimo jeho rozlišovací schopnost, když kolem toho takhle vyvádí, takže si koupí pro něj drahou bundu a ani si nepřečte přibalený leták, jak se o ni starat.......tihle ignoranti jsou pány svého osudu a není rozumné na základě takového křiklavého příkladu totální ignorace plivat na dobrou firmu
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení