Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte dub 27, 2021 10:35

@apuka: od Tilaku ne, když někudy poteče, bude to jistě mojí vinou :twisted:
Jinak jmenovaný už jsem prohlížel. Vypadá to, že bundy bez zipů v podpaží se momentálně nedělají, natožpak bundy bez kapes.
Jinak bundu z různých materiálů nechcu - tak jako nechcu zateplenou bundu, která je zateplená jenom někde, tak jisto nechcu odolnou bundu, která je odolná jenom někde
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte dub 27, 2021 11:32

kdybych už chtěl něco fakt bytelnějšího, tak bych si vybral Protectora od High Pointu, konkrétně tuhle verzi

https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy/protector-brother-5-0-jacket.html

je to ověřený model, pokud byl vhodný na Himaláje, tak určitě postačí i na lesy na Vysočině :-)

na 4camping mají teď 10% slevu na HP....máš litr doma
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte dub 27, 2021 11:58

Ad Tilak - plne Te chapu :-D.

Asi budes mit trochu problem najit neco z poradneho (mysleno silnejsiho) GTX PRO nebo 3L bez podpaznich zipu, bez kapes uz vubec ne. To je kvuli tomu, ze se u nich predpoklada, ze mas je na sobe cely den, at uz nekde na lane, na lyzich,... a obcas se pritom poradne zapotis - ale dat si bundu dole nemuzes, tak alespon muzes na vetrani pouzit zipy.

@milarepa: Ethericuv zakladni pozadavek byl GTX, resp. GTX co vydrzi, tj. vypadava Active i Paclite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » úte dub 27, 2021 15:09

@Etheric

Porovnání bund:

https://altitude-blog.com/en/arcteryx-a ... son-guide/

Já mám Alphu AR. Bytelná jen teda dost. Bytelnější je už asi jenom Alpha SV, která je i delší. Ale ta je pro maximálně tvrdé prostředí. I ta AR verze mi stačí na naprosto vše, co si umím reálně představit, že bych v ní mohl dělat.

Alpha AR vs batoh ( i plná 65l mrcha kolem 15kg), naprosto žádný problém.

Ale ta moje verze, která je asi 2 roky stará má v podpaží zipy. Jestli je mají i nové verze netuším, ale řekl bych že ano.

No a srovnávat tyhle bundy s High Pointem z Packlitu nebo Active je ........

Já jsem teda spokojený. Ta bunda dá opravdu hodně. Na použití v ČR horách mi to přijde skoro jako overkill.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » úte dub 27, 2021 15:14

Jo a hlavní rozdíl není ani tak ve střihu, ale hlavně v konstrukci kapuce a poloze kapes. Alpha má jen dvě hlavní kapsy a jsou posazené hodně vysoko, kvůli sedáku. A jsou přístupné křížem. To jest do levé kapsy se leze pravou rukou a naopak. Beta má postranní kapsy níž a má ještě jednu náprsní kapsu.

A řekl bych, pokud si to dobře pamatuji, že Beta nemá zipy v podpaží.

EDIT: Tak koukám, že náprsní kapsu má ze všech verzí Beta jenom SV. Ostatní mají taky jen dvě kapsy. Ale mají je klasicky nízko a přístupné normálně.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte dub 27, 2021 18:23

Etheric píše:Ne slim fit, bunda musí jít obléct na mikinu + primaloftku.

S timhle zadna membrana fungovat nebude. Ty se ale pry nepotis, takze je ti to jedno. V tom pripade ale nepotrebujes membranu. Co nejake obycejne ponco nebo i plastenku? Pomer cena/vykon bude pri tomhle pouziti mnohem lepsi.

No a jestli trvas na bunde, tak odolnost bych fakt neresil. GTX Active bude uplne v pohode a bundu z nej bez nesmyslnych zipu najdes. Furt je to 3L laminat a podstatne odolnejsi, nez treba Paclite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte dub 27, 2021 19:49

mike píše:Co nejake obycejne ponco nebo i plastenku?

Pončo fakt ne, už podle účelu použití - prodírání se lesem v dešti. Pláštěnka nefunguje tak dobře jako membrána, v membráně se tolik nepařím /do doby než vršek úplně zmokne, pak je to jedno/.
Hlavně v tom půjdu celej den v dešti a "ošklivym" počasí, dobývat osmistovky skrz houští.. Některý místa jsou právě v tu dobu a v tom počasí nejhezčí.. A já potřebuju, abych nepromok. Potřebuju tedy lepší a odolnější pláštěnku, což GTX bunda je.
Pořizuju to cíleně do hnusnýho počasí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř dub 28, 2021 6:41

Pro moje účely by možná líp fungovala zateplená GTX bunda, nějaká odolná s minimálně 102g Climashieldu. Sice by neměla tak širokej rozsah použití jako samotná membránovka, ale zas pro konkrétní účel by mohla fungovat líp.
Holt mi do teplot okolo nuly v ČR skvěle funguje to, co jiní používají v Himálajích :D
Máte někdo tip na GTX zateplenou bundu s min 102g Climashieldu či obdobný izolace /všude/?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob kvě 1, 2021 10:35

Tilak Svalbard Infinium
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob kvě 1, 2021 22:20

Tak tu mu radeji nepripominej :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob kvě 1, 2021 22:44

Mozna to stoji za pripomenuti pro fps, jak se Tilak stavi k reklamacim: viewtopic.php?p=536835#p536835. Na konci vlakna je i reakce primo od Kamlera, ovsem na nase pripominky se uz nenamahal odpovedet a vlastne si je vsechny asi ani neprecetl. To taky o necem svedci. Za mne Tilak nebrat a to nejen z tohodle duvodu i kdyz ten sam o sobe staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned kvě 2, 2021 10:08

pro mně se nic nemění že měl jednic ňáký problém, u mně je jasná první volba Tilak, mam a nebo jsem měl plno věcí od Tilak, a žádný problém, takže nemám důvod na tom něco měnit
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned kvě 2, 2021 11:51

To TI nikdo nebere, ale mel bys to stejne, kdyb se Ti stalo to, co ethericovi u prvniho nakupu od nich? Resp. se uvidi, az budes muset prvnikrat neco reklamovat :wink:.

@etheric: Mne jeste napadlo, ze mozna by pro Tebe nebylo od veci se zacit koukat i na lyzarske bundy. Ty ted uz skoro bez vyjimek maji membranu a i svrchni latka je hodne odolna. Akurat hur se hleda s GTX, na druhe strane v tomto pripade by asi ani nemusel byt, staci i PU membrana, ktera je primerane dobra -vodeodolne to bude a Ty se nijak moc nepotis, to bunda zvladne. Jen (i kvuli tlustsi vnejs latce) vetsinou je tam vaha navic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » ned kvě 2, 2021 18:45

Tilak bunda je po opravě v pohodě, použitá víc než 4x tolik co před opravou, stejným způsobem, se stejným batohem,... A drží. Předchozí kus materiálu jsem stejným způsobem zničil, prý svou vinou asi nebo co... Jsem s ní spokojen, ale kvůli tomu přístupu je to má první a poslední věc od Tilaku.

@apuka: ne, PU "membrána" opravdu nestačí, už jen kvůli váze a taky že to plánuju tak nějak trochu aktivně nosit celej den, proto řeším GTX
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned kvě 2, 2021 18:50

Zajimave, neodchazi ten material i na jinych mistech? Se mi nechce verit, ze by byl vadny jen na tom konkretnim miste. Jak jsi ji stihnul pouzit 4x tolik? Zas tak dlouho to neni.

Lyzarska bunda pro tebe IMO neni dobry napad. Uz jsem je teda dlouho nezkoumal, ale kdyz jsem takovou shanel, tak jsem z toho byl docela zoufaly a nakonec zadnou nesehnal. Vsechny byly nechutne tuhe a neprijemne. Prave kvuli tem blbym laminatum s mizernyma PU membranama. Taky mely uzasne parametry jako prodysnost 3000 g/m^2 za 24 hodin, ty lepsi 5000 a spicka dokonce 8000 #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 8:15

Etheric píše:ne, PU "membrána" opravdu nestačí, už jen kvůli váze a taky že to plánuju tak nějak trochu aktivně nosit celej den, proto řeším GTX
:(( :(( :((
Asi mas trochu zkreslene predstavy o PU membranach...
Nemyslel jsem neco jako popisuje mike, ty s prodysnosti 3000 a pod. ( i kdyz jsem par let chodil ve velke zime v nejakem Killtecu s 3000 a zpotit jsem se v nem nikdy nespotil), ale kvalitni lyzarske bundy, dokonce ani nemusi byt s PU ale klidne s GTX. Neco takoveho nebo takoveho nebo takoveho. Jen, jak jsem psal, ty budou vzdy tezsi a maji "vychytavky" ktere jsou pro Tebe asi spise otravne zbytecnosti (mnoho kapes, snehovy pas, reflexni veci, ...).

Pred lety, kdyz bylo moje telo na tom mnohem lepe a malokdy jsem se poradne potil, jsem chodil s malymi vyjimkami v CR cely rok do prirody v "membranovce" - nejdrive nejaky polsky Milo, co mel 10000/10000, potom Pinguin Parker s Gelanotsem. A nikdy, ani v lete jsem v nich nemel sebemensi problem chodit v nich cely den, ze bych se citil nejak neprijemne napr. kvuli neodvedeni potu. Jsem parkrat popisoval, ze jsem chodil obleceni uplne stejne pri -20 (i niz) az +25. A podobne spokojenych zrovna s Pinguin Parkerem je/bylo tady na OF vice lidi. Takze s PU se v pohode da zit, hlavne v zime a s vrstvenim.
No a ze by dobra PU membrana byla nejake citelne tezsi nez 3L Goretex (mozna mimo Active, ktery zase nechces kvuli min dolne svrchni latce)? To taky neplati. Konec koncu, krome GTX Pro mas v kazdem GTX i PU membranu :wink:, GTX Pro zase ma misto PU membrany dalsi, tenci vrstvu GTX, takze se to docela srovnava.

BTW, mike si nikdy nezapomene rypnout do PU membran, jake jsou zlem... Nakonec ale nasel svoji vysnenou nejprodysnejsi membranu - z PU :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pon kvě 3, 2021 8:56

si to zbytečně celé komplikuješ, vezmi si toho Protectora od High Pointu a máš klid :-)

blocVent je ověřená super japonská membrána, je zbytečné se upínat na gore, minimálně je stejně odolná a je prodyšnější........

Když nechceš Protectora, tak jasná volba je Master Jacket, která má prodyšnost 50 000....
https://www.highpoint.cz/produkty/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy/master-2-0-jacket.html
https://www.youtube.com/watch?v=M8NEV7nuGoU
lehká, pevná, odolná, super střih, nemá kapsy, jen jednu větší náprsní, což se vždycky hodí, zipsy na odvětrávání jsou super, mikovi zase všechno nežer, my co chodíme v jakémkoliv počasí máme jiné požadavky....

přes houští se v ní dá v pohodě prodírat, vydrží na to, jak je lehká, fakt dost

kdybys chtěl ušetřit, tak si pořiď její první verzi 1.0, ta má stejné parametry ale trošku jiný střih a protektory na rameou

další výhodou je super servis a pozáruční opravy od firmy, kterou máš za humny
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » pon kvě 3, 2021 9:36

@mike: ne, na jiných místech se neodírá nic. Jen na tom zmiňovaným byl problém.
Stihl použít i víc než 4x tolik. Bylo dost času hnusně, větrno a chladno, nosil jsem tu bundu i ráno na roznos novin, přes den na jednodenní výlety.. Stihl jsem ju vyzkoušet a už je úplně v pohodě

@milarepa: 9k za bundu s PU membránou nedám. Polovinu ano, ale tohle fakt ne.

@apuka: ty lyžařský bundy vypadaj strašně, ale hlavně jsou moc přeplácaný.
Rozdíl PU vs GTX je i v pocitový teplotě, GTX je trochu "teplejší", když je chladno. PU víc "studí"
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 9:45

Etheric píše:Rozdíl PU vs GTX je i v pocitový teplotě, GTX je trochu "teplejší", když je chladno. PU víc "studí"
Jo, to mas pravdu, to jsem si taky vsiml, ze GTX funguje trochu jako "odrazec tepla zpet" a PU naopak. I kdyz na druhe strane podle fyziky by to melo znamenat, ze PU "dycha" (propousti vodni paru) citelne vice nez GTX, coz ne vzdy je pravda - ochlazuje se nejvice prenosem pary.

Na zateplene bunde ale toto tak uplne platit nemusi. V tom ma mike pravdu, ze membrana se zateplenim funguje dost jinak nez membrana bez zatepleni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon kvě 3, 2021 16:32

apuka píše:Neco takoveho nebo takoveho nebo takoveho. Jen, jak jsem psal, ty budou vzdy tezsi a maji "vychytavky" ktere jsou pro Tebe asi spise otravne zbytecnosti (mnoho kapes, snehovy pas, reflexni veci, ...).

No prave. Oni tam v "plne specifikaci" ani nepisou vahu a tyhle bundy byvaji hodne tezke. Zrovna Spyderu jsem zkousel hromadu a ac byly jedny z nejlepsich, stejne to nebylo ono. Pro Etherica uz vubec ne, jsou spis sirsi a masivni. Cele to souvisi prave s membranama, driv byly lyzarske bundy bez nich a dalo se v pohode vybrat, pak prisly ty debilni membranove laminaty a bundy jsou jako brneni :roll:

apuka píše:BTW, mike si nikdy nezapomene rypnout do PU membran, jake jsou zlem... Nakonec ale nasel svoji vysnenou nejprodysnejsi membranu - z PU :wink:

Akorat ze funguje na uplne jinem principu :roll: Mam zasadni vyhrady k neporeznim PU membranam, moje je porezni. Mam i zasadni vyhrady k PU jako takovemu a ty se tykaji i me bundy, desim se dne, kdy se membrana rozpadne a to je bohuzel jen otazka casu. Protoze pak budu zas muset shanet novou.

No a vysnenou? Kolikrat mam psat, ze membrany jsou zlo? Nutne zlo, takze hledam tu nejlepsi ze spatnych a kdybych si mel neco vysnit, tak nepromokavou bundu bez membrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jIrI___ » pon čer 7, 2021 11:24

Ahoj, sháním lehkou a skladnou nepromokavou bundu, která bude většinu času ležet v batohu :). Nejsem typ, který by vyrážel rovnou do deště, ale někdy se během výletu člověk tomu dešti prostě nevyhne. A pro některé možná hříšná myšlenka - chtěl bych tu nepromokavou bundu na jaře a na podzim využívat i jako větrovku... Požadavky nemám náročné - nízká hmotnost a skladnost, parametry aspoň 20k/20k a cena maximálně 4500 Kč (samozřejmě čím méně, tím lépe).

Do oka mi padly dva kousky:
Montane Minimus Stretch (https://www.trailpoint.cz/montane-minim ... ack/?v=130)
La Sportiva Odyssey GTX (https://www.lasportiva.com/en/odyssey-g ... -l01618311)

Kterou z nich byste pro zamýšlené použití vybrali? Případně jestli vás napadají i jiné vhodné kousky, rád si nechám poradit.
Předem díky.
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon čer 7, 2021 11:49

Z tech dvou bych bral LS Odyssey - GTX Active by mel byt prodysnejsi nez Pertex Shield. Jinak, pokud je dulezi cena, tak muzes zvazit OR Helium ted v akci za 2k: https://www.4camping.cz/p/panska-bunda-research-helium-ii/#m-cerna
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Vexo » úte čer 8, 2021 10:14

Mne se docela libila DA Cyclone - ultra lehka a skvela prodysnost na nepromokavou bundu (67k). Na bezne pouziti bez destu je ale pak lepsi chodit v tenkym jednovrstvym softshellu. V akci byva i za 3.6k. Jedina nevyhoda je, ze kvuli lehkosti materialu se nedoporucuje bundu nosit pod tezkym batohem. Subjektivne GTX active vydrzi vic, ale taky uz je to material od ktereho se ve svete upustilo, protoze GTX Pro ma stejne dobrou prodysnost a je odolnejsi.
https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/001DIR00018/bunda-direct-alpine-cyclone
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jIrI___ » stř čer 9, 2021 7:43

mitau píše:Z tech dvou bych bral LS Odyssey - GTX Active by mel byt prodysnejsi nez Pertex Shield. Jinak, pokud je dulezi cena, tak muzes zvazit OR Helium ted v akci za 2k: https://www.4camping.cz/p/panska-bunda-research-helium-ii/#m-cerna


Tak jsem OR Helium vyzkoušel a hned vracel zpět. Je až neuvěřitelně krátká. Všechny ostatní rozměry seděly, ale tu délku jsem nebyl ochoten akceptovat. Škoda, za ty prachy to v dnešní době mohl být až neuvěřitelný kup :)
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod amundsen » stř čer 9, 2021 22:32

apuka píše:... kvalitni lyzarske bundy... Neco takoveho nebo takoveho nebo takoveho.

Dovolim si vam vstoupit do diskuze o lyzarskych bundach. Podle meho nazoru a mych zkusenosti, kupovat Spyder (a dalsi podobne) lyzarske bundy za 14 tisic korun je uplny nesmysl. Kvuli te cene. Ne ze by ty bundy byly spatne, naopak, jsou uplne super, ale jen na sjezdovy lyzovani (a snowboard atp). Je pravda, ze vydrzi veky, po 15 letech vypadaji jak nove. Ale jsou pomerne dost neuniverzalni a na jiny sporty jsou v podstate nepouzitelny. Mozna tak na prochazky v zime kolem jezera... Ani do mesta se to moc nosit neda, od doby, co je v Coloradu legalni trava, se s designem u Spyderu nejak utrhli ze retezu :) To uz mi prijde lepsi koupit si nejaky nezatepleny hardshell a pod to mikinu, za stejny penize to je daleko flexibilnej pouzitelny po cely rok. Anebo kdyz uz Spyder (a dalsi podobne), tak to schanet ve vyprodeji nekde v zahranici, za polovic uz by to bylo dobry :) Ty ceny v cr jsou absurdni
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř čer 9, 2021 23:02

Cena ma pro kazdeho jinou cenu ;-) Kdyz chci neco, co se jinak neda sehnat, tak si holt priplatim. A ano, tohle je samozrejme lepsi kupovat v posezonnich vyprodejich za pulku. Mohlo by se dat i u nas, ale proc se omezovat :)

amundsen píše:To uz mi prijde lepsi koupit si nejaky nezatepleny hardshell a pod to mikinu, za stejny penize to je daleko flexibilnej pouzitelny po cely rok.

Jo, cely rok stejne nahouby ;-) Dobrou zateplenou bundu zadnou takovouhle kombinaci nenahradis, proste to nefunguje zdaleka tak dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod amundsen » čtv čer 10, 2021 11:49

mike píše:Cena ma pro kazdeho jinou cenu ;-)

To je jasny, no :) pokud je pro nekoho 14 tisic kc malo, tak at si koupi co chce :) Tyhle drahy lyzarsky bundy jsou proste luxusni kus obleceni, netvarme se, ze umi neco o moc vic nez jiny znacky. Zatepleny Mammut za polovicni cenu udela proste uplne stejnou sluzbu jako ten Spyder. Mozna vydrzi misto 15 let jen 10. Ale tim, jak jsou ty bundy malo univerzalni, tak se nosi jen na ty sjezdovky par tydnu v roce, a tudiz se malo opotrebuji. Pokud je clovek na lyzich 4 mesice v roce v kuse, tak tam uz ten rozdil znat bude. Jinak je Spyder ciste jen luxus, neumi to nic navic. Bentley ma uplne stejnou uzitnou hodnotu jako Octavia combi, jen to Bentley je trochu vic cool :)
mike píše:Jo, cely rok stejne nahouby ;-) Dobrou zateplenou bundu zadnou takovouhle kombinaci nenahradis, proste to nefunguje zdaleka tak dobre.

Uznavam, ze spyder atp jsou na lyze to nejlepsi. Jenze prave jenom na ty lyze :) nebo na jaky jiny aktivity Miku takovouhle lyzarskou bundu jeste pouzivas?
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dkay » čtv čer 10, 2021 11:49

jIrI___ píše:chtěl bych tu nepromokavou bundu na jaře a na podzim využívat i jako větrovku... Požadavky nemám náročné - nízká hmotnost a skladnost, parametry aspoň 20k/20k a cena maximálně 4500 Kč (samozřejmě čím méně, tím lépe)


Podle popisu mi přijde, že tvým požadavkům prakticky přesně vyhovuje Road Runner od Highpointu. Jediné negativum u něj je že asi nevydrží drsnější zacházení, resp. rozhodně se nedoporučuje na něm tahat težký batoh - to nevím jestli se tě týká

https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html

Manželka si nedávno (ještě než skončilo to divoké jaro a bylo dost šancí ji testnout) pořídila dámskou variantu a ty schopnosti při té váze a sbalitelnosti jsou fakt úctyhodné.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 241
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod rime » čtv čer 10, 2021 21:37

jIrI___ píše:Ahoj, sháním lehkou a skladnou nepromokavou bundu, která bude většinu času ležet v batohu :). Nejsem typ, který by vyrážel rovnou do deště, ale někdy se během výletu člověk tomu dešti prostě nevyhne. A pro některé možná hříšná myšlenka - chtěl bych tu nepromokavou bundu na jaře a na podzim využívat i jako větrovku... Požadavky nemám náročné - nízká hmotnost a skladnost, parametry aspoň 20k/20k a cena maximálně 4500 Kč (samozřejmě čím méně, tím lépe).

Do oka mi padly dva kousky:
Montane Minimus Stretch (https://www.trailpoint.cz/montane-minim ... ack/?v=130)
La Sportiva Odyssey GTX (https://www.lasportiva.com/en/odyssey-g ... -l01618311)

Kterou z nich byste pro zamýšlené použití vybrali? Případně jestli vás napadají i jiné vhodné kousky, rád si nechám poradit.
Předem díky.


Mám tu la sportivu, je to pecka, perfektně vyhovuje tvym požadavkum, potím se v ní zhruba stejne jako ve vetrovce, kup dokud jsou, neváhej, nebudou(jako vůbec nebudou, mozná už nikdy z takto prodysneho matrose). PS: Srovnavat to s nečím jako je pertex shield nemá cenu, to gtxko je uplne nekde jinde)
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jIrI___ » pát čer 11, 2021 7:33

Díky všem za rady a doporučení. V Hudy jsem se díval na Odyssey a nakonec ji nekoupil kvůli chybějícímu stahování kolem kapuce. Nakonec se ve mě projevil strýček Skrblík a rozhodl jsem se pro Montane Minimus za 2400 Kč :). Recenze na ni jsou vesksrze pozitivní, tak snad mě nebude čekat podobné překvapení jako u extra krátké OR Helium II.
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení