Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » úte led 19, 2021 17:10

Chtěl bych se zeptat ještě na jednu věc, co mi trochu vrtá hlavou.

Dejme tomu, že tedy dám na váš názor, že membrána Gore-Tex Active je tak prodyšná, že odvětrání v podpaží nepotřebuje.

No ale časem impregnace na svrchní vrstvě bundy (vrstvě, která např. u GTX SkakeDry není přítomna vůbec) odejde. Tato vrstva pak při dešti vlastně nasává vodu. Nic zvláštního, membrána ji dál nepustí. Ale tu prodyšnost to stejně docela zabije, ne? Takže stejně by se ty odvětrací otvory hodily.

Byl tu sice opakován názor, že když prší, musí se stejně zapnout, ale moje zkušenost je jiná. Při dešti je mívám rozepnuty. Třeba ne na maximum, ale není s tím žádný problém.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte led 19, 2021 17:19

tak víš jak, použij vlastní rozum, sám nejlépe víš, jak intenzívně se pohybuješ, a pokud pořádně valíš, tak ty větrací otvory jsou prostě nutnost.....někdo se třeba šourá, tak je nepotřebuje.

navíc ten déšt není furt intenzívní, když to trochu povolí, tak se rozepneš, a když zase začnou padat trakaře, tak to zapneš a valíš furt stejně rychle a jsi v pohodě :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte led 19, 2021 17:24

kosmoletec píše:tu prodyšnost to stejně docela zabije, ne?
To TI zabije na kazde takove bunde.
kosmoletec píše:Tato vrstva pak při dešti vlastně nasává vodu. Nic zvláštního, membrána ji dál nepustí.
Tak toto neni az tak uplne jiste...
Ja jsem tady parkrat psal, ze DWR je malo docenena pri membranovych vececech. Jeji vliv jak na prodysnost, tak i na vodeodolnost muze byt docela velka.
kosmoletec píše: impregnace na svrchní vrstvě bundy (vrstvě, která např. u GTX SkakeDry není přítomna vůbec) odejde
U ShakeDry neni, ale z pochopitelnych duvodu - na teflon se neda nic lepit, bo se na nem neudrzi zadne lepidlo, voda drzi jeste mene, presneji prakticky vubec :wink:. Takze jednak zadna DWR vrstva by na nem nedrzela a jednak i kdyby nahodou ano, tak by vlastne fungovala hur nez ShakeDry bez nej :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 19, 2021 17:54

Pointa ShakeDry je v tom, ze zadnou DWR nepotrebuje. Neni tam zadna svrchni latka a voda se nema do ceho vsakovat ani na cem drzet. Proste se otrepe, viz nazev :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 19, 2021 18:09

Jinak DWR samozrejme dulezita je. Ovsem kdyz prestane fungovat, tak se to resi jeji obnovou, ne vetracimi otvory. Protoze jinak si klidne muzes koupit igelitovou plastenku a otvory tam vystrihnout, vyjde to skoro nastejno. Tj. prodysnost membranovky zvenku nasakle vodou je mizerna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » stř led 20, 2021 10:04

U Shakedry chápu, jak funguje - včetně výhod i nevýhod těch bund. O tom jsem se bavit ani nechtěl. :)

pokud pořádně valíš, tak ty větrací otvory jsou prostě nutnost.....někdo se třeba šourá, tak je nepotřebuje.

Jono, začínám mít právě podezření, že někdo to tak má a generuje z toho obecné závěry pro všechny kolemjdoucí.

Jinak DWR samozrejme dulezita je. Ovsem kdyz prestane fungovat, tak se to resi jeji obnovou, ne vetracimi otvory. Protoze jinak si klidne muzes koupit igelitovou plastenku a otvory tam vystrihnout, vyjde to skoro nastejno. Tj. prodysnost membranovky zvenku nasakle vodou je mizerna.


Zajímalo by mě, jaké s tím mají zkušenosti ostatní, ale mně se to obnovit nepodařilo. Pečlivě jsem dodržel postup, který mi doporučil sám výrobce na https://www.highpoint.cz/blocvent/servis.html. Na vyprání i na impregnaci jsem použil přípravky od Atsko. Jediný bod, kde to mohlo selhat, je "zapečení" impregnace. Nemám sušičku a tak jsem to dal známé, ať použije program na 60 stupňů. Pevně ale věřím, že by mi nedávala bundu zpět a přitom to neprovedla. Nicméně hned při prvním dešti jsem byl celkem v šoku - prakticky (nebo vůbec?) se nic nezměnilo. Svrchní vrstva skoro okamžitě promokla. :evil:
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » stř led 20, 2021 10:14

Nemrzí mě ani tak ty peníze za impregnaci, ale ten čas tím strávený. A když si uvědomím, že několik let ta impregnace fungovala slušně (samozřejmě tohle záleží na četnosti používání), tak je otázka, jestli třeba raději nekupovat levnější bundy a jak ta impregnace odejde, tak koupit novou. :(( Protože sice je fajn, že člověk díky membráně nezmokne, ale bunda nasátá vodou není pocitově to pravé. Proto se mi líbí ten koncept Shakedry, ale kvůli křehkosti bundy vidím použití spíše na běhání nebo hlavně nějaký švih (určitě ne expedici) na kole, kde je ta sbalitelnost obrovská výhoda. Ale tam by mi zas vadilo, že jsou všechny ty bundy kvůli výrobnímu procesu velmi tmavé (typicky prostě černé) a nechci se nechat přejet. :) I tohle by se prý mělo ale změnit, resp. budou na to asi ve finále ještě tisknout nějakou barvu.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 20, 2021 16:25

kosmoletec píše:Zajímalo by mě, jaké s tím mají zkušenosti ostatní

Docela dobre, ale jen s Atsko Permanent Water Guard, ktery v tvem odkazu doporucuji (pozor, jsou dve verze, na umelinu a na nasakave latky) a susickou. Ta je nutna, zehlicka je sice lepsi, nez nic, ale stejneho efektu nedosahnes. Ze susicky jsem mel vysledky slusne, sice to nebylo uplne jako nove, ale fungovalo to.

kosmoletec píše:Nemám sušičku a tak jsem to dal známé, ať použije program na 60 stupňů. Pevně ale věřím, že by mi nedávala bundu zpět a přitom to neprovedla. Nicméně hned při prvním dešti jsem byl celkem v šoku - prakticky (nebo vůbec?) se nic nezměnilo. Svrchní vrstva skoro okamžitě promokla. :evil:

V tom pripade bylo neco spatne. Jestli se nic nezmenilo, tak k te tepelne aktivaci nedoslo. Zmenu poznas i po zehlicce.

Taky jsem vyuzil kamaradku se susickou a dopadlo to slusne. Mozna bylo tech 60 stupnu malo nebo to tam dala jen na kratkou dobu. Cim vyssi teplota a delsi doba, tim lip. Samozrejme se teplota nesmi prehnat, jinak bundu znicis. Taky je otazka, jak susicku nastavila, jestli na nejakou automatiku, tak ta se vypne, kdyz je bunda sucha tj. v tomhle pripade skoro hned.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » stř led 20, 2021 20:14

mike píše:Ty mas tu Salomonku, co jsem mel ja, ne? Nebyla spatna, ale musim rict, ze NeoShell je jeste o poradny kus lepsi. Takze nijak nelituju, ze mi odesel zip a vyreklamoval jsem ji.


Jo, přesně, mám tu Salomonku. Mě slouží, se zipem problém nemám, nepočítám-li to, že se zapínáním občas bojuji, jelikož je takový jakýsi droboučký, ale taky to může být mými šikovnými ručičkami :mrgreen:
Tu recenzi, nebo alespoň nějaké podrobnější povídání fakt sepíšu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » čtv úno 4, 2021 10:06

mike píše:Taky jsem vyuzil kamaradku se susickou a dopadlo to slusne. Mozna bylo tech 60 stupnu malo nebo to tam dala jen na kratkou dobu. Cim vyssi teplota a delsi doba, tim lip. Samozrejme se teplota nesmi prehnat, jinak bundu znicis.

Můžeš mi prosím poradit, na kolik tupňů to tedy do sušičky dát? Vůbec se sušičkama nemám zkušenosti, tak ani nevím, jaké jsou možnosti, jaké je rozumné maximum apod. Samozřejmě bez záruky, ostatně moje bunda už je za poločasem rozpadu, ale na kratší výlety pořád dobrá. Ptám se tedy jen, co fungovalo tobě. ;)
Naposledy upravil sobb dne čtv úno 4, 2021 11:21, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácena citace
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv úno 4, 2021 16:57

Nemam tuseni, ja jsem u toho nebyl ;-) Kamoska je inteligentni, a tak jsem to bez obav nechal na ni. Chce to co nejvyssi moznou teplotu a nejdelsi cas. Na bunde mas nekde stitek, kde je nak pro susicku a jeji maximalni teplotu, vic bych to nedaval, ale je potreba zajistit, aby se susicka sama nevypla moc brzo. Coz na automatiku asi udela, kdyz je bunda sucha, maji detekci zbytkove vlhkosti. Mozna by zafungovalo vyprat/namocit a dat ji susit mokrou.

Stejne se nemuzes ridit podle me bundy. Kazdy material ma meze jinde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » čtv úno 4, 2021 18:45

z mé zkušenosti mohu doporučit teplotu 60 stupnů, tak na 20 až 30 minut...

anebo žehličkou přes kapesník na program pro hedvábí
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv úno 4, 2021 19:23

Zehlicka je vylozene nouzovka, zkousel jsem driv. Nejaky efekt ma, ale susicka o dost vic. Pul hodiny je malo, chce to aspon hodinu. Molekuly se musi spravne poskladat a to chce cas. Vic je lip, pisou to i v navodu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pát úno 5, 2021 11:45

neměl jsem odvahu nechat svou krásnou membránovou bundu od HP, na které navíc tak trochu ulpívám a stála majlant :-), hodinu péct jak kuře :-)....a i ty nepromokavé kalhoty od Rabu mám rád :-), už ta půlhodina mi přišla tak akorát :-)

držím se rady od Hanibalu

https://www.hanibal.cz/clanek/38/jak-prat-a-impregnovat-membranove-obleceni/

Pokud máte sušičku, výrazně si ulehčíte práci – můžete do ní vložit danou věc na 30 minut a 60°.
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod castielo » pon úno 8, 2021 12:05

Nema niekto skusenost s Dual Dry (Water resistant) technologiou od Odla? Ma to byt nejake Super DWR ... predrazeny marketing alebo pri cene vetrovky 28 GBP+postovne to neriesit?

Dual Dry Water resistant Hiking Jacket
Naposledy upravil sobb dne pon úno 8, 2021 18:41, celkově upraveno 1
Důvod: zkrácen link
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon úno 8, 2021 13:47

Zkusenost nemam, informaci moc neni. Cekal bych, ze to bude zkratka vetrovka s DWR - nekde zminovali Pertex 33g/m^2. Takze to nebude nepromokava bunda (tj. je to spatne vlakno), ale jen vetrovka. Ale za 28GBP je to super cena. Pokud hledas vetrovku, tak bych ji klidne bral.

PS: Na strankach ISPO2020 pisou o Odlo Zeroweight Dual Dry, ktera je opravdu nepromokava a ma gramaz 53g/m^2, takze i podle toho se mi potvrzuje, ze Fli bude "jen" vetrovka.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod castielo » pon úno 8, 2021 15:28

Ved prave to, ze je ohladne dual dry malo informacii, preto som sa pytal tu ci naaahodou :)

Su dve verzie Dual Dry https://www.odlo.com/eu/en/dualdry/ ... rozdelim este svoju otazku na 2 casti.

Prva cast:
Pri water resistant verzii sa pise "Super DWR PFC Free prevents rain from penetrating", to som si nevedel predstavit (ale jasne neni to membrana), preto som sa pytal na skusenosti. Obdobnu vetrovku s Pertexom uz mam (tak neviem, ci som si s Dual Dry resistant pomohol, objednavku este mozem zrusit)
https://www.odlo.com/eu/en/mens-zerowei ... R&start=18

Druha cast:
Dual Dry waterproof prevedenie

Waterproof prevedenie sa hrdi nasledovnymi parametrami: Waterproof: 20'000 mm, Breathability: 50'000 MVP

... kamarat sa pomaly chysta na cestu okolo sveta (ok nie je momentalne vhodna doba), ale vyhladovo dava uz teraz dokopy veci. Existuje nieco efektivnejsie v pomere cena\vaha\vykon ako toto?

https://www.odlo.com/eu/en/mens-zerowei ... 13022.html
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon úno 8, 2021 16:21

Nezapomen, ze u "Waterproof" verze je mala poznamka "Not recommended with backpack", tj. na turistiku s batohem to vhodne rozhodne nebude, resp. asi to pri zatezovani nebude tak dlouho "waterproof".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon úno 8, 2021 16:53

1) Ohledne nepromokavosti bych u water resistance verze necekal zazraky. U DWR se upousti od pouziti PFC, ale nove upravy byvaji horsi nez ty stare. Chvilku jsem se koukal na BD Distance s nejakou podobnou novou zazracnou upravou, ale recenze me vyvedly z omylu. Tady bych cekal neco podobneho.
2) U nepromokave verze nepisou hmotnost, tak se spatne hleda srovnani. Odlo vypada zajimave na papiru, je otazka, jak dobra je ta prodysnost v realu. Pokud mu jde hlavne o prodysnost a zaroven ta bunda musi snest batoh, tak GTX Active zacianaji na cca. 200g. Pokud jde hlavne o hmotnost, tak nejake lehke bundy z Pertex Shieldu jako Minimus 777, vyjde na 140g, pripadne vyslovene bezecke bundy jako Raidlight Ultralight MP+ apod. jsou i pod 100g

PS: Kde maji tu vetrovku za 28gbp? Dost mozna bych si ji chtel poridit.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod castielo » pon úno 8, 2021 17:30

@apuka ano vsimol som si tu poznamku :)

@mitau

1\ Aj mne pride ten "Super" DWR iba ako super marketing, ale kedze nemam s DWR skusenosti, tak si netrufam hodnotit.
EDIT: uz ked som navstivil web Salewy, tak obdobna bunda (Floria hardshell) s water repelent vlastnostou ma hodnotu Main Finishing: WATER REPELLENT C6 Main material: PA RAINTEC 2000MM 80 (100% Polyamide). Takze od Odla by som tym padom necakal ziaden zazrak. (mozno je to aj na zrusenie objednavky)

2\ Odlo zasadne hmotnost neudava, ale Amazon ukazuje 180g (velkost M, ina recenzia 137g velkost L). Do sveta sa ide iba s prirucnou batozinou (Osprey Transporter 44), zvycajne aerolinky povoluju max 7-10 kg, ale skor to bude fungovat v style velky batoh ostane na hotely a nejaky batoztek s penazenkou, vodou a jedlom pojde na chrbat (odhadujem 2-3 kg). Aj taka hmotnost vsak moze tu ich 3L vrstvu "rozlozit", ktohovie :) Ale dik teda za tip na bundy, pozriem si tie ich technologie ... Goretex Active s 200 g by mohol byt fajn a navyse oteruvzdorny. Ja som si na take ucely kupil za 31 € 180g genericku membranu
https://www.salewa.com/pedroc-anorak-po ... 0000026281

PS: zobral som posledny kus z Amazonu, aj to zensku verziu :D (mam ju komu predat v pripade, zeby mi vyslovene nesedela)
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ret255 » úte úno 9, 2021 14:32

Som vcera objednal moju prvu "proper" membranovku la sportiva oddysey s active, tak uvidim co to bude za zazrak.
Ak by niekto uvazoval, tak tu je este v M-ku. https://www.outdoor-broker.de/la-sporti ... gtx-jacke/
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod palo3232 » čtv bře 11, 2021 22:57

Ahoj, viete mi poradit nejaku vsestrannu bundu?
- na jednodnove tury (vysoke tatry napr.)
- na jarny skialp (ucim sa, takze zatial len lahky teren a zjazdovky)
- na bezne nosenie do prirody jar/jesen
cena 100-130e

Paci sa mi napr tato https://www.svethor.sk/panskenepremokav ... elikost-XL

Len vobec sa nevyznam do tych znaciek a roznych druhov membran a povrchovych uprav. Co je v ten cene top co by sa oplatilo pozriet?
palo3232
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv bře 11, 2021 22:50

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » stř bře 17, 2021 9:55

Máte někdo zkušenosti s bundou Omm halo jacket?
Účel je především nošení v batohu, občas i na sobě, s lehkým batohem. Nic těžšího a většího jaksi nejsu ochoten tahat..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mras » pon dub 19, 2021 21:53

Dobrý den, jsem tu nový a vybírám nepromokavou bundu. Jsem obyčejný turista , ale chci si pořídit kvalitní bundu , která nepromokne na běžném 8 hodinovém výletě nebo při běžném nošení ve městě . Zaujaly mě například bundy : The North Face - Lightning , Rab- Downpur Plus , Mountain Equipment - Zeno . Bouhužel jsem našel málo recenzí , nebo vůbec žádné.Každá má své technologie a i pro studování nedokážu rozlousknout . Má někdo nějakou radu? Děkuji za všechny věcné rady.
Mras
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 19, 2021 21:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon dub 19, 2021 21:59

Mam dve moderatorske rady resp. pozadavky:
- nezakladej zbytecna temata, kdyz uz nejake vhodne existuje, pouzij ho. Slouceno.
- kdyz uz zakladas nove vlakno, tak v odpovidajici slozce, tohle bylo naprosto mimo.

(omlouvat se nemusis, stane se, napraveno)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte dub 27, 2021 6:47

Hledám nepromok bundu na celodenní výlety v deštivým počasí, do chladnějších teplot, tj bunda bude primárně na nošení na sobě, ne na nošení v batohu.
Potřebuju festovnější materiál, kterej snese nějaký houští a nevadí mu batoh.
Ideálně bez větracích zipů a otvorů, čím míň blbostí, tím líp.
Ne slim fit, bunda musí jít obléct na mikinu + primaloftku.

Nemám peníze na experimenty, takže GTX. Bundu budu potřebovat pořádně až na podzim, ale rád bych vybral teď, třeba bych ju do tý doby chytil v akci :)
Máte někdo tip? Dík
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod bonatius » úte dub 27, 2021 7:33

@Etheric:
skus Beta AR https://arcteryx.com/ca/en/shop/mens/beta-ar-jacket
alebo Alpha FL https://outlet.arcteryx.com/us/en/shop/ ... -fl-jacket
alebo ich kombinacie (AR, SV, FL, LT)
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » úte dub 27, 2021 9:15

Jakej je rozdíl mezi Alpha AR a Beta AR? Se mi to nepodařilo dohledat, kromě toho, že jedna váží o 10g míň.
Arcteryx jsem neměl, neznám jejich střihy, ale vypadá to, že Mko by mohlo stačit, když to budu oblíkat na primaloftku S.

Existují v kategorii bund co hledám modely bez zipů v podpaží, ideálně bez zipů úplně? Prostě aby byl jen jeden zip - ten hlavní? Kapsy na tom nepotřebuju a větrání už vůbec ne, spíš je pro mě oboje nežádoucí
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte dub 27, 2021 9:39

@Etheric: Nebudes mit nejjednodussi se podivat na Tilakacke bundy, podle Tvych pozadavku nejspise Evolution nebo Raptor?
Dalsi moznosti je se podivat v eshopu Mammutu Brno na mammutacke bundy nebo v Hudy na bundy od Milleta. Hledej ale GTX Pro nebo 3L.

Toto Ti radim na zaklade toho, ze asi chces co nejodolnejsi - ty GTX Pro budou odolne hodne i ty nejlepci materialy, ale Arcteryx kombinuje pevnejsi a lehci material. Ty od Tilaku mi prisly trochu odolnejsi. Stejne tak od Mammutu a Milletu. Tam ale trochu zavisi i od konkretniho modelu, bohuzel ne vzdy se lehce dozvis podrobnosti.

Co se tyka odolnosti vuci batohu, tak to je tezke rict. Manzelka ma T Raptora, syn Milleta (Trilogy???) a zadne problemy s batohem nemaji. Ale sam sis nechtic vyzkousel, ze to je vzdy individualni pro kombinaci bunda/batoh. Takze Ti nikdo nedokaze rict, jestli zrovna Tvuj batoh s tou-kterou bundou bude plne kompatibilni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod bonatius » úte dub 27, 2021 10:05

Etheric píše:Jakej je rozdíl mezi Alpha AR a Beta AR? Se mi to nepodařilo dohledat, kromě toho, že jedna váží o 10g míň.

rozdiel bude asi v strihu a kapucni a mozno aj v pouzitom materiale

Ja ma Beta AR a som s nou spokojny.
Ak nechces bocne vetracie otvory tak si pozri Alpha FL, len neviem ci sa este predava.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení