Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned led 14, 2018 20:34

- Gore-Tex Active bude méně mechanicky odolný než Gore-Tex Pro, o tom ani nepochybuji, ale dle mích osobních zkušenosti na turistiku s max 15 kg batohem je mechanická odolnost dostatečná, kdybych ale lezl po skalách, a nebo nosil 30 kg batoh, tak beru raději Gore-Tex Pro
- ale co se odolnosti týká je tu ještě dlouhodobá odolnost, ale tady můžeme jen teoretizovat, protože ani Gore-Tex Active ani Gore-Tex Pro neni na trhu deset let aby jsme mohli takhle dlouhou odolnost srovnávat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned led 14, 2018 20:48

Co jsem nekde cetl, tak C-knit by fakt mel byt nejprijemnejsi na holou kuzi ze vsech GTX. Problemem v odolnosti ma byt prave ta "podsivka". Nebylo to tam nijak specifikovane nakolik, ale nemela by vydrzet tak dlouho jako u ostatnych 3vrstvych GTX. Ale jestli je to o 10% nebo pulku, jestli vydrzi pri bezne turisticke zatezi 10 let nebo 2 roky, to netusim.
V tom clanku si pamatuji, ze to nejak testovalia vyslo jim, ze se "podsivka" pri zvysene zatezi (co to znamenalo, to uz nevim) rozedere drive nez u Active, Pro i obycejny 3L.
Jo, prodysnost je taky spise na urovni 3L, mozna i mirne niz nez PRO nebo Active.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod honzaMA » ned led 14, 2018 22:38

Ohledně GTX C-Knitu se pár zmínek dá nalézt. Otázka jak moc jsou objektivní. Např. v tomto srovnání Hardshell bund mají zařazenou pouze jednu bundu s C-Knit a u toho píší:
We like the addition of the C-Knit backer on the Refugitive, which has a soft feel and isn’t as crinkly as a standard hardshell, but this isn’t Gore’s highest performing laminate. The Gore-Tex “Pro” models above beat it in durability and the “Active” models are better breathers.

Trochu mě zneklidnil příspěvek ohledně rozpáraných švů u Haglöfs bundy, ale neberu to až tak vážně, nejsou tam uvedené další informace jak se to stalo, u jakého modelu atd. Ve středu půjdu asi na poslední obhlídku a pro něco se rozhodnu, pak dám vědět a snad napíšu i nějaké dojmy až vyzkoušeím :)
honzaMA
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte pro 5, 2017 21:59

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon led 15, 2018 12:49

Možná trochu OT, ale teď jsem viděl v Rock Pointu toto https://www.thenorthface.cz/m-apex-flex ... U.html#jk3
Na klasickém TNFáckém SS Apex nalaminovaná GTX membrána a je to strečové jak klasický SS + z vnitřní strany to má strašně jemnou podšívku jak klasický SS (ne GTX SS, ten vypadá úplně jinak).
Bylo to sice těžké jak prase, ale vypadá to, že Gore umí už udělat nějakou hodně strečovou membránu...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon led 15, 2018 13:02

uz jsem na to taky koukal - zajimaly by mne parametry takoveto GTX bundy... :roll:
jinak strihove dost nevhodna na plnohodnotny outdoor, pri zvedani rukopu se pomerne dost zveda cela bunda , zipy kapes zase pomerne nizko, zasahuji pod pripadny bederak - dle strihu bych to videl na mestskou bundu, ci jen na nejake kratke vylety...

PS: vyrobce tvrdi, ze tim (asi mysli material) vyplnil mezeru mezi HS a SS, napr. zde: https://www.youtube.com/watch?v=Dpr-6jfJhXQ
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon led 15, 2018 14:20

Tak střihově to je typický městská bunda (I když v takové člověk obvykle nepotřebuje goráč :D ), ale ten vnitřní materiál na mě působil moc příjemně. Akorát to vážilo snad víc jak kilo (rozhodně se mi zdála těžší jak Latok, kterého jsem měl tehdy na sobě)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod iggi » pon led 29, 2018 20:49

Otázočka, máte niekto skúsenosti s takouto bundou? alebo membránou?
Hodnoty ktoré uvádzajú sa mi zdajú brutálne prestrelené.
KILPI XANDER KHAKI
Membrána PTFE SIBERIUM NANO - Voděodolnost: 20 000 mm,Prodyšnost: 50 000 g/m2/24h
iggi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: ned led 16, 2011 9:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod podpolanec » pát úno 23, 2018 23:28

Toray vyraba uz dlhe roky rokuce PU membranove latky, ktore sa objavuju ako Dermizax, Gelanots, alebo cesky High Point si ich pomenoval BlocVent. No a tato zazracna PTFE membranova latka ala eVent, ktoru tiez podla vsetkeho vyraba Toray, si KILPI a spol asi pomenovali SIBERIUM NANO a kludne moze dychat tych 50000.
podpolanec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř lis 3, 2010 10:30

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mandyater » ned bře 4, 2018 17:07

Shanim membranovou bundu (island, vcetne vicedenniho treku) a potreboval bych poradit. Moje predstava o cene byla max. kolem 5k. Nejsem si jist, ze bych dlouhodobe plne vyuzil bundu za 8k a vic s 3vrstvym laminatem, ktere jsou samozrejme hojne doporucovany (Tilak apod.).

Dosel jsem k nazoru, ze 2vrstvy laminat by tu sluzbu taky udelal.
Momental mam v oku tyhle dve bundy a uprimne si nejsem jisty, jaky je v nich realny rozdil. Krom toho ze jedna stoji 2x vic :D

https://www.4camping.cz/p/panska-bunda-pinguin-signal/
https://www.hanibal.cz/high-point-bunda ... velikost-l

Obe jsou hydrofilni membrany, s kteryma nemam zkusenost a nevim obecne jaky rozdil to muze byt oproti Goratexu. Bojim se hlavne o paropropustnost.

Nekde jsem zahlidl i nazor, ze jakmile takova bunda nasakla vodou, tak prestala kompletne dychat.

Diky za nazory, pripadne za tipy
mandyater
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 4, 2018 16:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned bře 4, 2018 18:47

Byt tebou bych se podival po zahranicnich obchodech (z EU), co jde dostat za dobrou cenu. 5k je takovy hloupy limit, ze za bundu uz utratis hodne a zaroven nezlevneny GTX se do toho moc nevejde. Namatkou jsem treba nasel Montane Surge (Gore C-knit, 371g) za asi 185 eur. Je to na hranici limitu, ale kvalitou to bude nekde jinde nez Pinguin nebo HP.

Nevyhodou takoveho pristupu je samozrejme problematictejsi uplatnovani zaruky a vyzkouseni, jak bunda sedi (jde vyzkouset alespon nejake jine modely od Montane), ale za tu lepsi cenu to podle me stoji.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » ned bře 4, 2018 22:10

Ten Pinguin na ne teda nedela mic dobry dojem. Nejaka asi no name membrana. Na nejakou lepsi prodysnost u takovych bund zapomen. Navic obe jsou tezky a asi i velky. Co vyzkuset neco na priklad od Rabu z materialu pertex shield? Treba bunda Spark, Firewall, Flashpoint. Nebo bunda Muztag z event dvstorm.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mandyater » pon bře 5, 2018 11:16

To jsem asi zapomnel zminit, ze vyslovene zalozni bundu neshanim. Coz mi prijde, ze ty vase navrhy jsou prevazne lehky, skladny zalozni bundy. Opravte mne jestli se pletu.

Mam jako zalozni bundu mam nejakou Ternua s GTX packlite. Lehka, sbalitelna. Model bohuzel presne vim. Jako zalozni bunda to je podle me super a je podobna vasim navrhum.

Ale ze by treba vydrzela pod tezsim baglem na treku to trochu pochybuju...
mandyater
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 4, 2018 16:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon bře 5, 2018 11:34

Pokud je ta Ternua v pořádku a poměrně nová, tak by vydržet tedy rozhodně měla. Doporučil bych jí vyzkoušet někdy v dešti. Ty bundy co jsi tu psal jsou podle mě horší maximálně stejné co se vlastností týká. Takže za mě nemá cenu něco takového kupovat pokud mám funkční GTX Paclite. To si jedině značně připlatit a koupit GTX PRO jestli se bojíš, že ti to proteče.

Jinak pojem záložní bunda proti dešti pro mě znamená, že jí nenosím pořád, ale vytahuju jen když si to podmínky vyžádají, tzn. déšť nebo siný vítr. Vydržet batoh by taková bunda měla. Někdo tu určitě například Rab Flashpoint má, tak třeba napíše zkušenost. Jinak na internetu se lze dočíst nějaké recenze.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon bře 5, 2018 12:58

Kdybys mel nejakou opravdu UL bundu (treba do 200g), tak bych chapal, ze ji chces setrit a na trek natezko koupis odolnejsi bundu, ale u Paclitu by nemel byt problem s fyzickou vydrzi. Ja pouzivam bundu z Pertex Shieldu (250g, pocitove o dost tenci nez GTX Active) i pod velkym batohem a zatim s tim nemam problem. Pokud teda tvoje bunda stale dobre funguje (tj. nejde o koupi, abys nahradil tu Paclitovou), tak bych se toho nebal a klidne ji vzal i na Island.

Outdoorove vybaveni sice zas tak moc moralne nezastarava, ale zrovna u membran je zivotnost dana nejen tim, jak casto bundu pouzivas, ale i vekem (nekde je tu o tom vlakno). Proto je zbytecne mit dve podobne bundy, ktere pak neunosis.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mandyater » pon bře 5, 2018 15:29

Díky za názory. Poslední věc, která mi teda teď neni jasná: Pokud sebou máte záložní bundu, co používáte jako svrchní vrstvu v takovém počasí jako panuje na islandu?

Z toho co jsem si četl o islandu, to totiž na mě dělá dojem, abych neměl tu záložní bundu na sobě furt :)

Typicky z toho co jsem četl, lidi mají nějaký 3vrstvý laminát a to je jediná bunda, kterou mají a nosí většinu času (déšť, nedéšť,..)
mandyater
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 4, 2018 16:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 16:47

Nic sloziteho, zalozni membranovky si oblekame, kdyz je potreba. Tj. kdyz prsi. Kdyz je smula a prsi furt, tak ji ma na sobe clovek furt. No a kdyz te smule vyjdes naproti a jedes na Island, tak se holt ze zalozni bundy stane nejcasteji nosena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 5, 2018 19:25

mike píše:Nic sloziteho, zalozni membranovky si oblekame, kdyz je potreba. Tj. kdyz prsi. Kdyz je smula a prsi furt, tak ji ma na sobe clovek furt. No a kdyz te smule vyjdes naproti a jedes na Island, tak se holt ze zalozni bundy stane nejcasteji nosena.


A z nejčastěji nošené se rychle stane kus hadru - viz moje zkušenosti s výrazně odolnějším GTX 3L za jednou tolik co tazatel hledá a s dvojnásobnou váhou - proste těžký batoh, nonstop použití a náročnější podmínky a je po bundě i po kalhotách. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon bře 5, 2018 19:59

mandyater: Z Michal82 si nic nedelej. To je specialni pripad cloveka, ktery asi znici vsechno a potrebuje vse nejodolnejsi. Konkretne u bundy pry vytrhnul rukav pri sundavani batohu - tj. zrejme neslo o problem s tenkou latkou ale se sitim? Ostatni si takovou vec skoro ani nedokazi predstavit. Rekl bych, ze pri rozumnem pouziti bys nemel mit problem.

PS: Pokud te zajima vice, co je Michal zac, muzes si projit jeho prispevky (ostatne ma tu ted i svoje vlastni vlakno)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 5, 2018 20:53

mitau - to vlákno je jen o mne? To sem se dočkal takové pocty? ;)

Já nemůžu za to ze většina věci co se dnes vyrábí je shit s krátkou životnosti.
A je fajn ze většině z vás ty věci vydrží - ano když jsou většinu času v batuzku.
Ale dej si na sebe 200-300g bundu a nos ji půl roku nonstop s 25kg batohem projdi se krovim a td a pak napis co z ni zbylo.

Jinak sem byl zvedav na tu odpověď ,,mike,, když se tazatel ptal co mate na sobě když je UL GTX v batohu - tedy když potřebuješ odolnou bundu jak mechanicky tak povetrnostne ale zároveň ti neprší - diplomaticky jsi to přešel s tím ze když se jde dešti naproti a td.

Tohle by mne totiž taky moc zajímalo v čem to chodíte když mate zrovna gtx v batohu ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 5, 2018 21:14

Ve vetrovce,kdyz je zima tak v primaloftce. Vsak to mike pise stale dokola.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon bře 5, 2018 21:19

Presne tak. Nebo v tricku, kdyz je teplo. Membranovka je posledni a nejhorsi moznost ;-)

mitau píše:Pokud te zajima vice, co je Michal zac, muzes si projit jeho prispevky (ostatne ma tu ted i svoje vlastni vlakno)

Myslim, ze aktualni ukazka by mohla uplne stacit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » úte bře 6, 2018 7:46

mike takže když je 0°C a mrholí a prodiras se krovim tak jdeš v tricku nebo vetrovce?
Dej odkaz na konkrétní výrobek - musí mít pozoruhodné vlastnosti.

Asi tolik k té ukázce.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » úte bře 6, 2018 7:58

Michale ty máš nějaký problém s porozuměním psanému textu? Teda ne, že bys byl první, kdo vytrhává věty ze souvislostí, na to jsou tu jiní experti, ale zdatně se k nim blížíš.
Naposledy upravil Lipon dne úte bře 6, 2018 8:54, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » úte bře 6, 2018 8:24

Ano na mike a další mám ještě daleko - viz to ze moje chůze 4-6 km/h je k neuvěření ale ve druhem vlakne ,,mike,, píše jak ve sněhu na sneznicich cupita 8 km/h

Jo - vetrovka je pro mne něco tenkého co zabalim do malého valecku a dam klidně do kapsy - není to nic co by jakkoliv zateplilo, není to nic co by chránilo proti dešti, není to nic co by bylo mechanicky odolné víc než ta UL záložní GTX.
Tedy jaksi nechápu význam toho nosit sebou vetrovku a UL záložní GTX - leda jediný - zajistit si delší životnost té GTX a trhat lacinou vetrovku.

Edit

Potom se nedivím ze UL GTX vydrží - a sme u jádra problému ze. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 6, 2018 8:47

Michal82 píše:vetrovka ... není to nic co by jakkoliv zateplilo
Omyl c. 1 - alespon dle mych zkusenosti s Pertex (asi Classic), docela dost pridava na tepelnem komfortu
Michal82 píše:není to nic co by chránilo proti dešti
Omyl c. 2 - mrholeni ci opravdu lehky dest to vydrzi, navic je za par minut suchy (ja svoji nosim v batohu do prace, kdyz zacne prset, tak si jej oblecu kdyz jdu na bus a staci to)
Michal82 píše:není to nic co by bylo mechanicky odolné víc než ta UL záložní GTX
Omyl c.3 - zrovna Pertexy jsou mechanicky hodne odolne. Mozna ne na prodirani se ostruzinim, i kdyz obcas se stava i to a kupodivu se mi vetrovka jeste neroztrhla.
Michal82 píše:jaksi nechápu význam toho nosit sebou vetrovku a UL záložní GTX
Je to lehci, je to mnohem prodysnejsi a proti vetru tak do 70-90 km/h (podle typu Pertexu) dostatecne odolne. Navic rozhodne prijemnejsi na tele nez jakykoliv GTX.

Jen mala poznamka - pisu o vetrovkach z Pertexu, Classic, Microlight a Quantum. Mohl by byt i Equilibrum, ale ten staci jen na mnohem mensi vitr. Ostatne latky, napr. co ma DA neznam, takze nehodnotim. Ale jsou to podobne a podobnym zpusobem utkane jako Pertexy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » úte bře 6, 2018 10:22

apuka - potom nepotrebujes tu záložní gtx.

Jo když to je nějaká pertexka dejme tomu ze mrholení je ok.

Jenže to zvládne i SS který je teplejší tedy dle mě praktičtější.
Vetrovka pouze odstraní vliv větru čímž ,,zahřeje,, a člověk nevetra tak rychle jako v tricku.

Pokud nosis jen tu pertexku tak nic proti - mě uniká význam nosit jak takovou ,,membranovou,, vetrovku tak gtx záložní bundicku.

Nic já se na tomto fóru s většinou proste nazorove nesejdu už sem si na to zvykl.
Jen mi nepřijde fér takto předávat názory dalším uživatelům - ale k tomu A bych jim řekl taky to B - mě to díky tomu ze sem těmto názorům na začátku zde podlehl stalo jen par desítek tisíc a pokazilo mi to radost, rychle jsem se tak vrátil ke svému starému pojetí turistiky a koukám i na jiné skupiny než na tu UL zde.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 6, 2018 12:25

Michale, ja teda urcite nejsem zadny UL, spise neco mezi "starym pojetim turistiky" (s tim jsem zacal, jen spise jednodenni vylety nez dlouhe prechody na tezko, ale i to jsem delal; tak jsem chodil dlouho a to spokojene) a beznym soucasnym turistem. Prave proto ale mohu z vlastnich zkusenosti potvrdit, ze nahrazeni nekterych veci novejsim a modernejsim prinese hodne pozitiv. Ne, ze by nebyly i negativa, ale ty plusy jsou mnohem vys.

Proc Pertexku i membranovku? To je jednoduche - protoze membranovka neprotece ano ve velkem desti, vetrovka ano a potom mas mokre dalsi vrstvy.

Ano, SS zvladne mnoho z toho jako vetrovka - ale sam pises, ze je (vetsinou) teplejsi, coz je praktictejsi v chladu ale neprakticke v teple. A vetrovka vazi mnohem min nez SS. Vetrovka taky ne jen "odstrani vliv vetru, cimz zahreje", ona sama zadrzi (alespon ta moje) docela dost telesneho tepla, kdyz je treba, ale neprehriva Te - narozdil od membranovky.

Jinak sis mozna vsiml, ze zrovna ja nejsem ten, kdo by Te povazoval za mimozemstana a obcas potvrzuji Tve zkusenosti. Mas ale sve specificke pozadavky, protoze chodis svym specifickym stylem a proto se musi Tve pozadavky lisit od vetsiny, kdo chodi jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 6, 2018 13:19

Ha a je to tu znovu akorát v jiném vlákně, ten Michal si nedá pokoj dokud prostě všechny nepřesvědčí, že to celou dobu dělají špatně. :D Mike bude mít asi zase práci s úklidem.

Nejlepší jsou ty tvé popisy katastrofických scénářů. Je 0°C, mrholí ( ne sněží!!!), fouká vítr a ty se prodíráš křovím ideálně plným trnů :D. Dej se na psaní knih nebo scénářů ke katastrofickým filmům, máš talent. Všichni v takovém počasí chodíme ven velmi často a úplně si to užíváme.

Já se třeba křovím záměrně neprodírám, já ho prostě obejdu. Když neprší, tak nosím třeba triko, triko s dlouhým rukávem, PWS mikinu, primaloftku nebo větrovku.

Abych dal těm Michalovým příspěvkům smysl a nějaký přínost pro mandyater tak ti sem postnu Michalův pravděpodobný návrh řešení tvého problému. Rozhodni se sám ;).

https://www.fjallraven.cz/anorak-no-8
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 6, 2018 14:31

@Pierre111: Klidek. Michal tady nikoho "nepresvedcoval, ze dela neco spatne". Jen nechape, proc jiny pouzivaji neco jineho, kdyz chodi v jinych podminkach. Ale to je stejne jako mnoho lidi tady (ty taky) nechapes Michala, proc pouziva neco jineho, kdyz on chodi v jinych podminkach nez Ty. Proste potrebuje kazdy to, co nejlepe vyhovuje jemu. Ze my se snazime nechodit pres trni a vyhnout se mu (teda krome PP), jeste neznamena, ze nekdo jiny to nedela - a teda taky ne vzdy se da to trni jednoduse obejit, obzvlaste v nekterych oblastech. Konec koncu, nekteri, co se zatoulaji v Beskydech mimo znacene stezky by mohly o tom dost mluvit :twisted:, i kdyz tam je to spise do vyse kolen, max. stehen.
A co je katastrofickeho na "0°C, mrholí, fouká vítr"? Promin, ale to je docela casty stav pocasi, i kdyz to vubec nevyhledavam, nekdy je to v casti trasy, nekdy bohuzel, po cele. Holt, napr. nevysla predpoved nebo se zhorsilo pocasi. No a pri nule je pravdepodobnost, ze mrholi, resp. prsi asi stejna nez ze bude snezit.

A osobne si myslim, ze Michalove poznamky, i kdyz nejsou mozna primo k tematu vlakna mohou nekterym lidem pomoci se zorientovat, jestli potrebuji tu nepromokavou bundu jen zalozni lehkou a k tomu vetrovku nebo pouze tezsi a drazsi hardshellku, co budou nosit stale. Mozna, to nebyl puvodni zamer, ale nechteny dusledek.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16552
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 6, 2018 14:53

Apuka jsi tu asi chvíli nebyl a nečetl to co se odehrálo ve vláknu o nepromokavých kalhotách a je uklizeno kdesi v záložce Pokec.

Tak trochu si dovolím s tebou nesouhlasit.
Nic já se na tomto fóru s většinou proste nazorove nesejdu už sem si na to zvykl.
Jen mi nepřijde fér takto předávat názory dalším uživatelům - ale k tomu A bych jim řekl taky to B - mě to díky tomu ze sem těmto názorům na začátku zde podlehl stalo jen par desítek tisíc a pokazilo mi to radost, rychle jsem se tak vrátil ke svému starému pojetí turistiky a koukám i na jiné skupiny než na tu UL zde.


Třeba toto já osobně považuji za přesvědčování a jelikož jsou moje zkušenosti jiné, tak mi to nedá a prostě se musím ozvat.

Michal82 píše:
mike píše:Nic sloziteho, zalozni membranovky si oblekame, kdyz je potreba. Tj. kdyz prsi. Kdyz je smula a prsi furt, tak ji ma na sobe clovek furt. No a kdyz te smule vyjdes naproti a jedes na Island, tak se holt ze zalozni bundy stane nejcasteji nosena.


A z nejčastěji nošené se rychle stane kus hadru - viz moje zkušenosti s výrazně odolnějším GTX 3L za jednou tolik co tazatel hledá a s dvojnásobnou váhou - proste těžký batoh, nonstop použití a náročnější podmínky a je po bundě i po kalhotách. ;)


A dle jeho prvního příspěvku zase soudím, že to Michal myslí jen jako provokaci, aby opět rozvýřil již jednou ukončenou debatu. Jeho příspěvěk aspon tedy pro mě nepřináší moc nových a hlavně užitečných informací od kterých by se mohl tazatel odpíchnout při řešení svého problému. Ale třeba se úplně pletu :).

Jinak já to beru sportovně a s nadhledem a vůbec se nebráním diskuzi na úrovni, ale jsem toho názoru, že s dezinformacemi se má bojovat :D.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení