Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod cortez » pát pro 26, 2014 13:25

Ahoj,
sháníme dámskou hardshell bundu, a potřeboval bych trochu rozšířit obzory, tak se obracím s prosbou o radu. Zadání je zhruba následující: hardshell, velikost asi S (170cm/50kg), nenápadná barva ideálně černá, známý matroš (GTX, event..), rozumná prodyšnost, kapuce a vyšší límec, určeno primárně na horoturistiku (lezení ne) s batohem i bez, nebo prostě na ven, když je hnusně. Nesmí být červená :-) A hodily by se kapsy na ruce, ale možná to není podmínkou. Cenový limit je 5 až 6 tis., radši míň než víc. Tak nějak věřím, že po vánocích by to mohlo jít níž, ty ceny..

Zatím jsem prošel klasiku:
- Tilak Storm (starej Lady už není, v Hanibalu mají novou na 2014, ale nechápu, proč prý kvůli váze zrušili odvětrávání v podpaží a snížili límec přes krk a obličej..bral sem ho jako favorita, ale to se mi na něm vůbec nelíbí, nehledě na kapsy, který dle popisu má, ale na fotce moc vidět nejsou)
- Tilak Stinger - v Sku sem ho v limitu nenašel, ale vyztuženej Activeshell zní lákavě i přes pro turistiku blbý kapsy a vysokou cenu (ledažeby přišel outlet a slevy..)
- Tilak Attack - starej je za čtyřku, ale sou už holt příjemnější materiály než paclite, a je jen v červené v outletu. Attack active zase nemá kapsy, a není vyztuženej, ale asi by se v černé ještě sehnat dal do limitu.
- Direct alpine - koukal sem na Guide (někdo ho tu doporučoval oproti devil alpine), ale nevím, jeslti nebude krátká. Sám jsem zkoušel Revolution a nebyl zrovna dlouhej přes zadek - nechcem parku, ale ledviny i v předklonu to chránit musí.
- Highpoint - obecně mám pocit, že jsou ty jejich bundy takový neforemný pancíře a tím pádem jsem je skoro nikdy naživo nezkoušel.. našel sem třeba tohle http://www.highpoint.cz/slevy/high-point-outlet/spirit-lady-pro.htmlale nevím, jak to je s prodyšností.

Nemáte prosím nějaké další typy, co by byly skladem? Děkuju předem.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod prky » sob pro 27, 2014 11:34

Ahoj,

muzu se, prosim, zeptat na osobni zkusenosti se super micou? Jde mi hlavne o realnou vydrz v desti (vyrobce udava jen 10k vodni sloupec) a mechanickou odolnost (treba i ve srovnani s predchozi micou). Zvazuju ji proti ME Firefox, ktera je s GTX Active, ktera mi ale nejak nesedi a na muj vkus hrozne susti. Pripadne zkusenosti s firefoxkou samozrejme taky ocenim.

Diky moc za jakekoliv info
prky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 19, 2014 21:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Trnky » ned pro 28, 2014 10:38

skusenost zo Super Micou by zaujimala aj mna, ta bunda mi celkom padla do oka

to prky: mal si ju moznost vidiet nazivo, ked ano kde? :) pripadne mas tip odkial ju objednat za dobru cenu? kludne aj SZ
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod prky » ned pro 28, 2014 20:37

Jsem na NZ, takze trochu z ruky :) Tady ji normalne prodavaji, ale ja jsem ji jeste v ruce nemel. Kdyz se premuzu a zajedu se na ni podivat, tak dam vedet. Stejne bych ale ocenil neci osobni zkusenosti z terenu, nedari se mi ani na netu najit moc recenzi...
prky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 19, 2014 21:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned pro 28, 2014 21:00

Mám obyč micinu ne super a je to taková tenká mrdka.
Tam je rozdíl jen v těch protektorech.
Nosim ji jako zálohu v létě a na kolo.
Nicméně na kole sem v ni zmoknul jako hovado a neprochcala.
Řekl bych že i líp dejchala než GTX Paclite.
Ale do hor, nebo na měsíc s velkým baglem bych si vzal něco odolnějšího.
Nicméně na letní vikendovej cundr s petikilovym batůžkem je to ideální volba.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod prky » pon pro 29, 2014 6:18

Dik dudy, micu mam taky, pouzival jsem ji prave i na delsi treky s tezkym batohem a po necelym roce mi do ni pri silnejsim desti uz zatyka. Ta supermica ma jinou membranu, ale mas pravdu, ze ta odolnost asi bude dost podobna. koukam rozdil ve vaze cca 50 gramu, coz budou asi presne ty protektory... stejne dik
prky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: pon kvě 19, 2014 21:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pon pro 29, 2014 8:50

No jo, teď na to taky koukám.
Ale když sem jí před x lety kupoval, tak se Super Mica eště nedělala a přišli s ní asi po čtvrt roce a já si nadával, že sem nepočkal, nicméně v tý době byla na tuty i Superka z MemBrain Strata a rozdíl byl opravdu pouze v těch protektorech. Z toho Nanotento jí museli začít dělat pozdějc.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod nogap » pon pro 29, 2014 18:48

Ahojte, Pinguin Parker vs Mammut Masao . Masao drahsi o 50 evri,prislo mi o dost kvalitnejsie spracovanie,na Parker sa mi zase viac vyhovovalo snezni pas.Obe mi sedeli uplne super.Ako je na tom Gelanots XP vs DryTech Premium 3l
Naposledy upravil nogap dne úte pro 30, 2014 13:57, celkově upraveno 1
nogap
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte pro 23, 2014 9:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod matobng » pon pro 29, 2014 21:21

cortez píše:- Direct alpine - koukal sem na Guide (někdo ho tu doporučoval oproti devil alpine), ale nevím, jeslti nebude krátká. Sám jsem zkoušel Revolution a nebyl zrovna dlouhej přes zadek - nechcem parku, ale ledviny i v předklonu to chránit musí.


@cortez:
...ja som pred par mesiacmi vzal DA Guide a super, prave zadny diel ma pomerne dost predlzeny, takze ak sadne velkost, nie je sa coho bat. Rozhodoval som sa medzi Guide / Devil Alpine a Revolution.
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » úte pro 30, 2014 17:24

Ahojte,
Dnes mi dorazila bunda Pinguin Parker model 2008, kterou jsem koupil za velice peknou cenu ve vyprodeji. Co me ale zarazilo je to, že výrobce i všichni prodejci na svých stránkách deklarují použití zipů YKK (to, že nejsou zipy voděodolné, ale jen překryté légou mi nevadí), přitom všechny jsou no name krom hlavního, který je zn. KIN.
Nejsem sice člověk, který by bazíroval na značkách, ale i přesto je pro mě YKK synonem kvality. Máte někdo zkušenosti s tímto jevem u bund Pinguin?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » stř pro 31, 2014 10:56

-
Naposledy upravil booze dne pon dub 1, 2024 19:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » úte led 13, 2015 14:07

Máte někdo zkušenost s HP Lively Lady z Dermizaxu? Uvažuji o ní pro přítelkyni. Nebo pokud byste věděli o něčem podobném v podobné cenové kategorii (3 500), dejte věědět.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte led 13, 2015 14:36

Napadla mě Berghaus Electra za 3k z GTX active shellu.
Na aukru ji přeprodávají pod 2k, což už je hodně podezřelé:
http://aukro.cz/berghaus-electra-jacket-gtx-active-i4977602429.html
http://aukro.cz/damska-bunda-berghaus-electra-goretex-vel-xs-xlxxl-i4984798847.html

Ale HP Lively Lady je určitě dobrá bunda a kromě akcí za tu cenu asi nic lepšího neseženeš.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » úte led 13, 2015 14:40

Tyjo, Berghaus z activ shellu za 3k? :shock: no, tak jasný, akce je jediná šance (nebo bazar), ona i ta Lively je v akci :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte led 13, 2015 15:09

Nedalo mi to a chtěl jsem se pořádně podívat, co je ta Electra zač, že je za takovou cenu, a přitom jsem narazil na další hodně dobrou nabrou nabídku: Berghaus Velum W za 120E (včetně poštovného)
Velumku měl tady Trafikant, tak můžeš pohledat nějaké info o ní.
Bohužel pánské bundy za podobnou cenu tam nemají. Nebýt všechny ty bundy růžové, tak snad jdu vyzkoušet, jak by mi seděl dámský střih :D
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » úte led 13, 2015 15:12

Uaa.... Tak Velumku znám, u Trafikanta jsem ji osobně viděl a slyšel o ní dost. Tyjo, to je lákavé...

EDIT: Tyjo, ta Electra vypadá dost podobně jako Velum.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Talo » čtv led 15, 2015 15:43

RobertKubizna píše:ahojte,už dlho brázdim svetové eshopy,čítam OF,recenzie e neviem čo všetko na bundy a materiály,ale nakoniec aj tak píšem sem a prosím o radu. chcel som si skrátka kúpiť nejakú nepremokavú a prodyšnú goráčovú bundu vo výpredaji tak do 150euro(čakám aj na sport veltrh v brne). no narazil som celkom náhodou na bundu Karrimor Elite Alpiniste 2 eVent...má to eVent,čo by malo byť teda fajn. našiel som na ňu aj jednu sk recenziu na http://tyger.sk/event-fabric-on-karrimo ... nt-jacket/ bundu hodnotí veľmi dobre. lenže! čo ma zaráža najviac je to,že tá bunda stojí všade 80-110euro a všade sa jej snažia zbaviť. alebo neviem,čo si mám o tom produkte myslieť. Mám si ju odniekiaľ objednať alebo si myslíte,že na veltrhu v brne budú dobré/lepšie ceny? ja som tam bol už dvakrát,ale nikdy som sa práve nepozeral po cenách GTX búnd,tak netuším,či tam vôbec niečo do 3300kč nájdem. ešte pridávam link na tú karrimor.
http://www.karrimor.com/karrimor-elite- ... ens-442087

Tak čo,ešte ju nikto nemáte? Tá cena je ozaj podozrivo nízka.
http://www.sportsdirect.com/karrimor-el ... e=44208703
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » čtv led 15, 2015 15:58

Talo píše:Tak čo,ešte ju nikto nemáte? Tá cena je ozaj podozrivo nízka.
http://www.sportsdirect.com/karrimor-el ... e=44208703

Jo jo, já jsem se ptal třeba na tuhle, jestli je to eVent 2 nebo 3, kolik je prodyšnost a nepromokavost, a přímo od nich jsem dostal tuto "odpověď": All product information we have is shown on our website. I am sorry for any disappointment caused on this occasion but I do not have any further product information to supply. :(
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Talo » pát led 16, 2015 7:40

Tak to nech idu predavat "zemáky"(brambory).O tych budu mozno vediet viac ako o produktoch co predavaju. Ta Karimorka ma zaujala len ciste koli pouzitemu materialu,dizajnovo sa mi absolutne nepaci.
Talo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte led 13, 2015 18:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pát úno 20, 2015 12:55

Tak po pár skúsenostiach s Active Shellom môžem povedať, že to je môj prvý goretex, ktorý skutočne goretexuje :-D Doteraz som veľmi na membrány neveril, v každej jednej som sa spotil ako kôň (rôzne GTXy, sympatexy či dermizaxy), ale Active Shell naozaj dokáže tú vlhkosť dať do preč. Spotil som sa vždy len úmerne tomu, čo som mal oblečené, bez ohľadu na oblečenú/vyzlečenú bundu.

V teplotách tak +5 až +7 °C a nižšie to môžem s pokojným svedomím používať ako vetrovku, priedušné je to dosť. To som s predchádzajúcimi membránovkami nemohol ani náhodou. Za mňa :smt023
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » pát úno 20, 2015 13:15

@wawrik: gtx active shell jako větrovku? opravdu? :((
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pát úno 20, 2015 13:26

Jo, v zmysle proti vetru (obrana voči windchill). Pod tým mám len nejaké spodné prádlo typu merino. Niečo je nejasné?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mvaldo » pát úno 20, 2015 13:37

tiez chodim v merino Devold a Tilak Stinger aj v minus teplote, a viac menej ma maju za blazna, no zial mne to takto vyhovuje(resp. teraz s Woolpower) ;)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon úno 23, 2015 15:33

wawrik píše:Doteraz som veľmi na membrány neveril, v každej jednej som sa spotil ako kôň (rôzne GTXy, sympatexy či dermizaxy), ale Active Shell naozaj dokáže tú vlhkosť dať do preč. Spotil som sa vždy len úmerne tomu, čo som mal oblečené, bez ohľadu na oblečenú/vyzlečenú bundu.

+1
axi12 píše:gtx active shell jako větrovku? opravdu? :((

když je pod nulou, a fouká silný ledový vítr, tak obyčejná větrovka nestíhá, ale GTX Active Shell, či jiná membrána ano
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » pon úno 23, 2015 19:08

větrovka nestíhá


a coze to ta vetrovka nestiha?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Greeen_day » čtv dub 16, 2015 13:13

Nazdárek,
uvažuji o zakoupení Tilak Evolution RPS model 2010, nemáte někdo zkušenost? Předem díky za vaše pohledy na věc :)
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mifr » čtv dub 16, 2015 13:51

Co jiného říci, než Tilak doporučit? Zvláště jednu z nej jejich bund. Pokud na to finance jsou, tak určitě nešlápneš vedle. Jen bych možná koupil novější model za stejné peníze.
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Greeen_day » čtv dub 16, 2015 20:59

proč mě oslovil starší model? Prvním důvodem je cena, mohu ji mít za 8K a druhým design, který je podle mého lepší než u těch současných. (což je samozřejmě subjektivní). Material i váha je "stejná", takže i tady soudím, že rozdíly budou spíše pocitové.
Ještě jsem uvažoval, jestli bych nesehnal něco obstojného za 6K, ale obávám se, že to jsem už pod hranou. Jinak jaké jsou zásadnější rozdíly mězi Evolution RPS a Raptorem? Raptor má nejspíš techničtější střih, že?
Ještě jsem koukal na Asgard, ale tam půjde nejspíš opět o střih a kapsy, protože materiálově jsou podobné.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Greeen_day » pát dub 17, 2015 7:53

Jsem lopata, mezi modelem 2010 a 2014/15 rozdíl samozřejmě je, neb je tam použita prodyšnější goratex membrána Pro, ale otázkou je, zda je to výhodou. Nemohu si pomoci, ale já se na to dívám spíše jako na nevýhodu.
Make,trade,fair ..... Join the Big Noise
http://www.oxfam.org/en/grow
Uživatelský avatar
Greeen_day
nováček
nováček
 
Příspěvky: 119
Registrován: pon kvě 21, 2007 15:11
Bydliště: Rakovnicko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mifr » pát dub 17, 2015 7:57

Pokud je to z etilak.cz, tak tam mají i novější model za 8 000 Kč, proto jsem psal v předchozí odpovědi "za stejné peníze". Sice v červené, ale možná je lepší, než ta světle šedá modelu 2010. A oba modely jsou podle popisu z Pro shellu...
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení