Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pát lis 26, 2021 9:43

Jasně, hned po položení dotazu jsem si to uvědomil - lepené švy. Na to musí být profesionální mašina. To není jako ušít mikinu.
No jo, no. Co se dá dělat. Výrobců spousta, spousta materiálů, a v 90% všechno tak nějak nevyhovuje...
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 10:03

Zase nezoufej, jeste furt se da sehnat neco z Neoshellu, viz napr. vyhledani na idealo.de na nemeckem trhu. Sice zdaleka ne vsechno je opravdu Neoshell, ale par bund tam najdes. (Hm, vetsinou za "peknou" cenu...).

Fakt se zkus podivat po tom FutureLight, tu (v tech vyssich produktovych radach) docela hodne chvali. Samozrejme, najdes i recenze, ze jim po druhem pouziti protekla a pod., to je vsak "normalni" v recenzich uplne u vsech nepromokavych bundach. Vyhodou je, ze to muzes nekde i vyzkouset nebo si primo z CR poslat domu a vratit, pokud nevyhovuje, dokonce mam dojem (ale jisty si nejsem a nechce se mi hledat), ze TNF ma na svem eshopu i vraceni zdarma.
Ja jsem si jednou u nich tu nejlevnejsi zkousel v obchode, tehdy byla v nejake snad 50% sleve a materialove je to opravdu neco jineho nez ty sustive a tvrde GTX materialy. Latka sice pomerne silna, ale zaroven pomerne mekka. Ty vyssi verze maji i lehci materialy.

Nebo se muzes podivat po Rab Kinetic Plus, kde mas membranovy laminat Proflex a ktery ve vetsich testech chvali na prodysnost uplne nadsene, melo by to byt prodysnejsi pro bezne pouziti nez Neoshell. Cely laminat je taky nesmirne prijemny mekky. Jen neni az tak moc vodeodolny - ma vodni sloupec 10.000 stejne jako bezny Neoshell, ale navlhuje svrchni latka (asi problem DWR), tj. potom uz nema jak odvadet vlhkost. Ale mozna ve verzi 2.0 je toto uz odstranene, to netusim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pát lis 26, 2021 10:24

Futurelight recenze: "Ani nanotechnologie v mém případě neudělala díru do světa. V bundě jsem se potil srovnatelně jako v bundách jiných výrobců."

Hmm, odvod potu je pro mě zásadní...

Zatím tedy musím zůstat u mé Nanomembrane® - kde jsem materiálově velmi spokojen, ale vlastně je to v současnosti moje jediná membránovka, a rád bych si pořídil ještě jednu memránovku.
Pro mě je priorita voděodolnost, větruodolnost a maximální prodyšnost - odvod potu.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát lis 26, 2021 10:41

Ty ale mas ponekud selektivni vyber... Hned dalsi dve vety jsou
Což samozřejmě může být způsobeno tím, že se obecně více potím. Naštěstí mě toto moc netrápí, protože vyrážím jenom za hezkého počasí
Vezmi napr. mika - by napsal asi to same o Neoshellu - Poti se v nem taky, jen o neco min nez napr. v GTX Active. No a tady pokud nekdo chodi ven jen za hezkeho pocasi, tak moc zkusenosti, jak se poti v desti mit nebude... Navic podle obrazku i popisu soudim, ze to testoval bez deste :-).
Ale sam pise, ze
Při nenáročných aktivitách bez batohu jsem na zádech cítil „větrání“.
, tj. bunda "vetra" asi podobne jako Neoshell.
Jak jsem psal, taky existuje vice bund s ruznymi verzemi materialu - a taky s ruznymi vysledkami. To je to same, jako s Neoshellem, GTX a cemkoliv jinym. Ne vsechno v prodysnosti jde na vrub pouze membrany.

Proste je to furt membrana, s tim musis pocitatj. vetrat to jak softshell nebo vetrovka nikdy nebude.

Ale abys to tak nebral - ja jsem Ti jen ukazal jednu z moznosti, co jsou podobne jako Neoshell.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 17:56

apuka píše:Zase nezoufej, jeste furt se da sehnat neco z Neoshellu, viz napr. vyhledani na idealo.de na nemeckem trhu.

Jenze neni NeoShell jako NeoShell. Mel jsem na sobe v krame mozna 5 bund a zadna se mi nelibila. Material, tvrdy a neprijemny, skoro jako GTX. Ta moje je uplne jina, mekky prijemny material. Neni to sice jako SS, coz nekteri tvrdi, ale je mu to rozhodne nejbliz ze vsech membranovek, co jsem kdy mel.

apuka píše:Vezmi napr. mika - by napsal asi to same o Neoshellu - Poti se v nem taky, jen o neco min nez napr. v GTX Active.

To je spatne vyjadreni. Clovek se poti bez ohledu na bundu. Potim se i bez bundy. Podstatne je, jak pod ni navlhne a jak rychle usycha. V tom je NeoShell nejlepsi z toho, co jsem mel. Prijde mi, ze kazdy clovek ma nejakou hranici a prodysnost bundy musi byt nad ni, aby se v ni necitil neprijemne. Mam kalhoty z GTX Active a ty to splnuji, uschnou mi pod nima i mokre trekove kalhoty, jelikoz se obvykle oblekam do membranovych, az kdyz je mam namokle. Coz je super a predchozi Paclite to nezvladaly ani nahodou. Ovsem bunda z GTX Active mi nestihala, nebyla vylozene spatna, ale casem jsem neprijemne navlhnul. Zato NeoShell uz stiha. Fakt prvni bunda, kterou nemam tendenci sundavat hned, jak prestane prset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pát lis 26, 2021 18:09

mike píše:Jenze neni NeoShell jako NeoShell. Mel jsem na sobe v krame mozna 5 bund a zadna se mi nelibila. Material, tvrdy a neprijemny, skoro jako GTX. Ta moje je uplne jina, mekky prijemny material.

OK, jaká to prosím konkrétně je?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát lis 26, 2021 18:13

Jottnar Hymir, ale uz ji nekoupis a vyrobce presel na jinou membranu. Na duvody jsem se ptal a nedostal je z nich.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pon lis 29, 2021 10:38

Tak na GTX Pro se po 7 letech naprosto minimálního použití objevují místa, kde se protlačují kapky vody, přičemž tento stav mohl nastat už mnohem dřív (dosud jsem to jen nezkoumal). Kolik, že je ta zmiňovaná životnost PU membrán za výrazně nižší cenu? :)
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:11

Protlacuji? Jak to myslis? Cim?

PU se rozpada po 6 - 10 letech, to se ovsem tyka podrazek, zivostnost bund muze byt nizsi. Nekde vys byl report o roku a pul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » pon lis 29, 2021 19:34

Rok a půl? To možná při tvém Alpském využíti. XXX dnů grilovat UV zářením ve vysokých výškách 8)
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 19:46

viewtopic.php?p=549954#p549954

Jake UV zareni? Membranovka je do deste a to UV zareni moc nebyva ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pon lis 29, 2021 20:38

mike píše:Protlacuji? Jak to myslis? Cim?

Hydrostatickym tlakem - stačí do bundy z vnější strany napustit trochu vody - to odpovídá vodnímu sloupci řádově 15-20cm.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 20:48

Bunda ti holt odesla. Dela to jen nekde nebo vsude? Klidne to ale taky muze byt rozpad PU. Jednak muzes mit jeste GTX Pro s nim a jednak je laminat lepeny prave pomoci PU. Mne tohle udelal eVent po 4 letech taky minimalniho pouzivani a byla videt delaminace.

Njn, vsak furt pisu, ze membranovky maji nejhorsi pomer cena/vykon...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pon lis 29, 2021 21:24

proto se také pořizuje, až když máš výbavu zkompletovanou a jsi si jistý, že ji potřebuješ.

Membránové bundy jsou super, protože rozšiřují možnosti jak chodit na hory za všech podmínek, jsou to skvělé a vychytané věci, které oceňuií především skuteční horalové
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 21:33

Asi nejsem skutecny horal :twisted: Membranovky pouzivam jen kdyz to jinak nejde a nemam je rad. Za mne je to jen nutne zlo a doufam, ze se casem najde neco lepsiho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod qwertz123 » pon lis 29, 2021 21:34

Není to nic hrozného, ale prostě se nahodile objevují místa, kde se neustále tvoří kapky. Delaminace viditelná není.

Každopádně přístí membrána bude nejspíš PU, poměr cena/výkon je někde úplně jinde.
qwertz123
nováček
nováček
 
Příspěvky: 52
Registrován: sob úno 13, 2021 8:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pon lis 29, 2021 21:40

Já jsem zase s mebránovkama spokojený, neznám lepší materiál který v sobě kombinuje tři zásadní věci.

qwertz123: PU - mám, a spokojenost. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pon lis 29, 2021 22:14

mike píše:Asi nejsem skutecny horal :twisted: Membranovky pouzivam jen kdyz to jinak nejde a nemam je rad. Za mne je to jen nutne zlo a doufam, ze se casem najde neco lepsiho.


máš divný úhle pohledu na ně, co bys dělal, kdyby membránovky nebyly? Seděl bys o víkendu doma, díval se jak za oknem leje, a říkal si, to by bylo fajn se v takovém počasí projít po horách, musí tam být v tom dešti a větru krásně, škoda, že to nejde, protože v pláštěnce to není ono...a ten kabát z voskovaného plátna je těžký a jsem pod ním hned zpocený a časem stejně proteče
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 29, 2021 22:20

Jak je tohle v rozporu s "nutne zlo" a "jinak nejde"? Nemame nic lepsiho, ale to neznamena, ze je to dobre.

Kdyz muzu, tak si pocasi vybiram. Do Alp jezdim, jen kdyz je dobra predpoved. U nas to tolik neresim, ale rozhodne radej pujdu ven, kdyz je pekne, nez kdyz prsi. Nejsem masochista a rad se koukam po krajine. V desti toho moc videt neni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pon lis 29, 2021 23:31

tak do vysokých hor se jezdí, když se to tam dá rozumně přežít, ale tady u nás je to v pohodě za každého počasí, a deštivé a větrné počasí je na horách naprosto super, to není žádný masochosmus, jen uměí si užít trochu nekomfortní podmínky, zážitek je pak na oplátku mnohem intenzívnější, a jako bonus si dokážeš po návratu domů vážit "samozřejmých" věci jako je teplá vana, dobré kafe a teplá postel, a užít si to také velmi intenzívně

opakuji znovu, tvůj úhel pohledu na membrány je divný, říkáš jim "nutné zlo", ale zároveň sám nevíš, co je "dobro", jen opakuješ že "něco jiného"....umíš to nějak definovat? Něco lepšího? Samozřejmě, nespokojenost s podmínkama je motivací je změnit, ale je dobré vědět, co vlastně konkrétně chtít, jinak to vyznívá dost dětinsky....

Já to mám naprosto opačně, pamatuju dobu, kdy žádné membrány nebyly a ve špatném počasí se do hor nechodilo, bo co bys tam v té tehdejší výbavě taky dělal, teď díky membránám můžu být na horách kdykoliv a užít si to tam, takže pro mně je membrána dobro a jsem za ně rád, jestli se povede a přijde se na něco lepšího, tak si to na závěr své turistické kariéy užiju, a na membrány budu vzpomínat jen v dobrém :-)

dívat se po krajině je fajn, také to mám rád, ale chápu, že to jsou jen obrázky v mé mysli, a raději se dívám přímo do ní, a tu kulisu hor mám jako prostor, kde na to mám ideální podmínky, tudíž neřeším prkotiny jako je počasí, protože v každém je to tam zajímavé
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 1:46

Psal jsem snad, ze nevim? Zkus prosim cist, co pisu a ne to, co tam neni. Samozrejme, ze vim. Vetrovka, ktera bude zaroven vodeodolna. Tohle nejspis nezvladne zadna membrana, bude to muset byt neco jineho. Treba super DWR, ktera opravdu neprotece. Zasadni je ovsem ta prodysnost vetrovky, tomu se zadna membrana ani neblizi. Zmenit to nemuzu, delam v uplne jinem oboru.

Ja si tu dobu taky pamatuju, vyrustal jsem za sociku. Od Vanoc do Velikonoc jsme byli (skoro) kazdy den na lyzich. Membranovky jsme nepotrebovali a ani nevedeli, ze neco takoveho existuje.

Membranovky kupuju, nosim s sebou a kdyz je to nutne, tak i pouzivam. Urcite jsem zazil v Alpach situace, kdy bych mel bez membranovky docela zasadni problemy. Ale to neznamena, ze nevidim minusy. Proto nutne zlo, pripadne z nouze ctnost. Kupuju to nejlepsi, co je k dispozici a posledni (NeoShell) uz se dostala tak daleko, ze ji nemam potrebu sundavat okamzite, kdyz prestane prset. Je to uspech? Nemyslim si to, maximalne krucek spravnym smerem.

S pocasim to ma kazdy jinak, pro mne ma jedna tura v krasnem pocasi vetsi hodnotu, nez deset v mizernem. Ted si treba dobre pamatuju posledni rijnovou nedeli, jelikoz bylo fakt krasne a povedlo se mi to vyuzit, dal jsem si skoro 50 km. Od te doby uz snad pekne nebylo a mam to v mlze. Chodim ven kazdy den, ale ciste proto, abych se hybal. Motivaci k tomu, abych nekam jezdil v desti, nemam. To leda v zime na sneznice, tam na pocasi ohled neberu, protoze jinak bych jel jednou dvakrat za sezonu. Ale i tak je tech par dni, co se pocasi povede, vyrazne lepsich, nez ty ostatni. Navic na snih membranovku nepotrebuju a nepouzivam, takze aspon tahle otrava odpada.

Psal jsem ovsem o pomeru cena vykon. Ten je zdaleka nejhorsi z cele vybavy. Membranovky jsou nejdrazsi, nejmin vydrzi, nejmin je pouzivam a jsem s nima nejmin spokojeny. Ale jet bez nich si na hory netroufnu. Jak to nazvat jinak, nez nutne zlo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte lis 30, 2021 8:24

na tom, že membránovky jsou nejhorší kus výbavy v poměru cena a výkon jsme se už výše shodli, jen se rozcházíme v úhlu pohledu na ně, který jsme si už také vysvětlili, a dále se nemá cenu točit v kruhu.

Mám i UL membránovku, která je lehčí než větrovka, je super, ale má samozřejmě limit v odolnosti, ale vím proč ji mám a jakým způsobem ji používat, takže díky tomu hadříku, který je po složení menší než krabička cigaret, si můžu jít zaběhat do hor v nejistém počasí, případně si ji vzít po práci na rychlý odpolední výšlap na jeden kopec, anebo si dát tréninkový běh v dešti někde za barákem. Bez ní by tyhle aktivity byly velmi komplikované, takhle si to všechno můžu skvěle užít.

dále bychom se mohli hodně dlouze bavit na téma, proč vlastně jezdíme na hory, jaká je naše motivace dělat tuhle aktivitu.......a pak bychom se opět dostali k těm různým úhlům pohledu na membrány :-)

Oproti tobě mám výhodu, že do hor to mám kousek, autem jsem v Ostravici za půl hodiny, takže není problém si tam zajet odpoledne po práci na rychlý výšlap nebo si pořádně zaběhat. Všude do Jeseníků se dostanu autobusem do 2 hodin, takže tam často jezdím o víkendech. No a za 2:15 hod jsem vlakem na Malé Fatře, takže si tam občas zajedem na celodenní přechod hřebene a večer jsme zase doma, když není čas tam jet na déle s bivakem. Ty máš nejbližší větší hory Krkonoše, což je už z velké míry komerční hnus, zbytek jsou malé kopečky,sice pěkné, ale jen kopečky, tudíž tě to do nich asi až tak netáhne :-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » úte lis 30, 2021 9:45

Ono je to o pojetí. Od běžců a extrémních ultralighteru, kteří nikdy nepoužijí menbranovku. Po příležitostné turisty co řeší "jednu" univerzální bundu na vše. Ti neprovozují "Fast and light" jako mike.
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 16:48

milarepa píše:Ty máš nejbližší větší hory Krkonoše, což je už z velké míry komerční hnus, zbytek jsou malé kopečky,sice pěkné, ale jen kopečky, tudíž tě to do nich asi až tak netáhne :-)

Do Krkonos skoro nejezdim, jednak kvuli tomuhle, ale ani teren nic moc. To uz radej Jizerky, ze severni strany je teren aspon trochu horsky, v zime. V blizcich kopeckach, hlavne v Ceskem Stredohori, mam nachozeno tisice kilometru a laka mne to tam furt, jen nevidim duvod, proc tam jezdit v mizernem pocasi. Snezeni nevadi, podzimni mlhy taky ne, ale to, co je zrovna ted tj. zima, dest a vitr, proc bych to delal? V tomhle si dam akorat nejakych 60 km za tyden primo tady, je zbytecne nekam jezdit.

AlexBeck píše:Ti neprovozují "Fast and light" jako mike.

Spis light nez fast ;-) Coz mi ovsem pripomnelo, jak jsem kdysi dojel do Lovosic cestou pod prvni kopec jsem potkal kolegu a pritelkyni na vylete. Strasne se divili, proc mam tak velky batoh. Mel asi tak 7 kilo, z toho 3 voda :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » úte lis 30, 2021 16:57

Koukám, že téma "Výběr nepromokavé bundy" se změnilo na postování osobních zážitků, výletních preferencí, "filozofických" úvah, osobních postojů a názorů... :?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 17:08

@Standa63: Teda fakt nevim... Co cekas? Rady typu - kup to a hento? To si asi musis psat na stranky prodejcu nebo vyrobcu, tam dostanes presne tyto informace, zato nic o tom, jak dana vec funguje a kdy a kym se ma pouzivat.

Tady se stezujes, pricemz lidi tady posledni dny napsali hodne inspirativnich prispevku - kdo chce, najde v nich spoustu dulezitych informaci, ktere mu mohou v leccemz pomahat. Minimalne to, ze kazdy ma jine pozadavky, jine preference - a podle nich mu vyhovuje neco, co je super pro nej, zato skoro k nicemu druhemu. A naopak.
Kdo ale hleda jen kucharku s recepty, ma smulu... Jenze toto je diskuzni forum a fakt ne "poradni stranky prodejce/vyrobce".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte lis 30, 2021 17:10

@Standa63: :roll: sobb uz ti psala v jinem vlakne, ze OF je diskusni forum, a tak se tu diskutuje. Obcas to sklouzne trochu mimo, ale tohle je furt k tematu. Protoze k vyberu nepromokave bundy patri i to, jak a kdy se pouziva a jestli ma smysl ji pouzivat.

(apuka uz reagoval, ale kdyz uz to mam napsane... ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » úte lis 30, 2021 17:32

apuka píše:Tady se stezujes, pricemz lidi tady posledni dny napsali hodne inspirativnich prispevku...
No, třeba právě ty, že?... :mrgreen:

Aneb, já si jen chtěl postěžovat, že k tématu (které mě zajímá) - "Výběr nepromokavé bundy" se tady dozvím hodně, hodně málo, zato spousty ....
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » úte lis 30, 2021 17:50

Málo?
Je tady sto padesát stran o bundách.
Osobní zkušenosti, preference, spousta tipů, sáhodlouhé rozbory membrán včetně testů, desítky odkazů, rozebírá se tu váha, odolnost, prodyšnost, sloupce, technologie (jen já sám jsem sem nasmoůil 145 příspěvků)...
Dost materiálu na dlouhé zimní večery.
8)

Ve vlákně o svetru/puloveru, jsem Ti dal jednoznačný odkaz přesně dle Tvého zadání a ani jsi nepoděkoval...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte lis 30, 2021 17:54

Standa63 píše:No, třeba právě ty, že?... se tady dozvím hodně, hodně málo, zato spousty ....
Budes se divit, ale zrovna z toho, co jsem psal ja za posledni tyden (poslednych par dnu jsem nepsal) ses mohl dozvedet - a zadne "..." ale pro nekoho dulezite informace. Uplne stejne z tech prispevku za posledni dva-tri dny, ze kdo kdy a jak pouziva membranovky, jak a kdy chodi do hor. Jak jsem psal, kdo chce, najde si tam velice uzitecne informace. Jen ne nabizene primo na podnosu pod nos, ale je treba filtrovat ty dulezite pro sebe.

Vsechno to o tech informacich plati hlavne pro takove lidi jako Ty, kterym evidentne spousta veci neni jasnych. To neni Vase chyba, vsichni jsem se o techto vecech ucili, na zacatku jsme nic nevedeli - mnozi na vlastnych chybach, protoze informace ani na OF nebyly. Tady se naskytla moznost se necemu poucit. Ale kdyz ma nekdo potrebu tu cestu uceni se na vlastnich chybach zopakovat, tak je to jeho volba. Nikdo mu branit nebude.

NTB stejne jako o flisovem/funkcnim "svetru", nevim, jestli jsi tam byl, dostal jsi tam dva odkazy, jestli jsou to presne veci, ktere chces, vis jen Ty...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení