Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon čer 25, 2018 17:43

Zajdi do Alpsportu. Maj tam na prodejně velice pěkné zlevněné bundy např. od Highpointu nebo z lehčích Montura Magic G z GTX Active za cca 4400 atd. V Ostravě toho je docela dost hlavně ale velikosti XL a víc, u HP tam byly i menší velikosti.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod VitK » čtv čer 28, 2018 14:45

Zdravím, sháním nepromokavou bundu s blbým limitem do 5 tis. Našel jsem Mammut Convey Tour HS Hooded Jacket. Která se mi dost líbí. Bunda je vyrobená z 2.5 vrstvého GORE-TEX Paclite: 50x50DEN. Moje otázka je jestli někdo má s tímto goretexem zkušenosti jak je na tom s odolností a výdrží. Bundu budu využívat na turistiku z batohem a tak.
VitK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 5, 2017 15:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv čer 28, 2018 18:45

Paclite nebrat, stačí si to dát tady do vyhledávač, a počíst si o Paclite, dle mě jsou třeba tyto lepší:

https://panske-bundy-kabaty.heureka.cz/ ... nt-green/#
https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
https://panske-bundy-kabaty.heureka.cz/ ... ex-300_4/#
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40


Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » čtv čer 28, 2018 20:47

Zajdi přímo do krámu Alpsportu... Maj tam ty budny ještě levnější (typicky v regálku -40%) a seženeš třeba Montura Magic G z GTX Active za směšných 4500, ty highpointy tam maj pod 4k dokonce)...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob čer 30, 2018 13:26

VitK@
ty už jsou všechny lepší než Paclite, a jak píše Kiszoun, tak se dají někdy sehnat ve slevě membránovky GTX Active i třeba v Hudy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod VitK » ned črc 1, 2018 9:15

Díky za reakce někdy v týdnu se vypravím do velkoměsta
VitK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned bře 5, 2017 15:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ondrejkout » pát črc 13, 2018 12:04

Zdar lidi. Tak mám za sebou úspěšnou reklamaci bundy LA Storm Fighter 2.0 s GTX Active. Kupovaná jaro 2017, používaná de facto dvě sezóny na skialp s 30l lavinovým batohem. Jak byly teď na začátku léta 2018 ty slejváky, tak jsem si ji vzal na na nějakou společenskou událost a hle, výš na obou prsou na košili po chvíli protekla naprosto bez zátěže. Jinak jsem ji měl hodně oblíbenou. Skvěle dýchala a byla příjemný lehký skvěle sbalitelný větrolam. Vůbec nevím v čem byl problém. Vizuálně byla v parádním stavu. Na obou prsou výš jsou nějaká lepená místa a taky stěna vnitřních kapes z takové dost ostré silonové síťoviny, tak buď to lepení, nebo popruhy jak tlačily na GTX podšívku o ty silonové kapsy, čert ví. Možná teda nešťastná konstrukce. Nástupce je Tilak Stinger Pro s 410g.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob črc 14, 2018 14:26

můžeš srovnat prodyšnost GORE-TEX Pro vs GORE-TEX Active? to by mě dost zajímalo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ondrejkout » ned črc 15, 2018 10:58

Jakmile budu mít nějaký subjektivní srovnání z použití, napíšu.
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon črc 16, 2018 8:38

fps píše:můžeš srovnat prodyšnost GORE-TEX Pro vs GORE-TEX Active? to by mě dost zajímalo
](*,) ](*,) Zase naprosto blba zadost...

Muze Ti srovnat prodysnost tech dvou konretnich bund, ale to nic nerekne o rozdilu prodysnosti GTX Active a GTX Pro. To by mohlo byt pouze pri bundach z naprosto stejnou svrchni latkou 40 den, jen membrana by byla na ni nalaminovana jednou Active a jednou Pro.
Active ma podle Gore prodysnost Ret 2-4 v zavislosti na pouzite svrchni latce 20-40 den, Pro ma, myslim, 4-6 v zavislosti na pouzite svrchni latce 40+ den. Z toho videt, ze napr, u Active muze ta svrchni latka prodysnost snizit az na pulku (resp. o Ret 2), pricemz Pro zacina na urovni latek jak konci Active.
Bohuzel Tilak ani LS neuvadi jakou svrchni latku pouzivaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ondrejkout » pon črc 16, 2018 12:08

Vždyť všechno je to tu jen o pocitech, nejsme tady laboratoř, proto i píšu subjektivní. Proto pocitové srovnání je myslím možné, protože Stinger Pro je dělanej s důrazem na váhu jako právě substituce GTX Active pro mechanicky náročnější použití. A těch několik desítek gramů rozdíl ty bundy dost sbližuje (Stinger pro má navíc větrání v podpaží, jinak jsou to výbavou identické bundy). Nejslabším článkem GTX Active je imho ta podšívka (rozlepené švy by slepili a vrátili by mi ji), a třeba i třeba správně nasazený sedák přes bundu tomu dává imho pěkně pokouřit.
Naposledy upravil ondrejkout dne pon črc 16, 2018 13:05, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
ondrejkout
nováček
nováček
 
Příspěvky: 50
Registrován: čtv led 22, 2015 2:12
Bydliště: Budweis

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon črc 16, 2018 12:25

Jo jasne, jenze tady na OF uz nekolikrat se nekteri "domahali" prime srovnani prodysnosti membrany Active vs. Pro. A takovy vyvod by byl nesmysl srovnanim libovolnych dvou bund s rozdilnou svrchni latkou. Protoze celkovou prodysnost GTX materialu je dana samotnou membranou+laminovanou svrchni latkou+podsivkou (nebo "podsivkou")+lepidlem pouzitym na laminovani (plus tenkou PU membranou kvuli ochrane pred uspinenim pri Active, u Pro by mely byt celkem 3 Gtx membrany). A toto neni o "laboratoriu", ale o tom ze nema smysl zevseobecnovat srovnavani dvou odlisnych latek s membranou. Jo, mimochodem, samotna teflonova membrana by mela byt naprosto stejna u Active a Gore, lisi se pouze v tom ostatnim.

Jen proto pisu, ze je to naprosto blbe polozeny dotaz a Ty muzes jedine srovnavat ty dve konkretni bundy a to bude naprosto legitimni subjektivni srovnani, ktere muze mnoha lidem pomoci. Uplne stejne, jako bys srovnaval dve ruzne bundy, obe se stejnou membranou Pro nebo Active.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon črc 16, 2018 15:18

ondrejkout píše:Vždyť všechno je to tu jen o pocitech, nejsme tady laboratoř, proto i píšu subjektivní.

nenech se odradit tím co píše apuka, budu nejenom já rád za to, když sem napíšeš srovnaní prodyšnosti GORE-TEX Pro vs GORE-TEX Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon črc 16, 2018 19:32

@fps: promin, ale nekdy mam dojem, ze neumis cist...

Jedn ho nechci odradit od srovnani tech dvou konkretnich bund, spise naopak, jednak nechapu, jak muzes neustale ignorovat jasnou vec: ze srovnanim zadnych dvo vyrobku neudelas srovnani membran Active a Pro, protoze samotne membrany jsou ty same (a uplne stejne jsou i Paclite, C-Knit, Winstopper, Performance Control, atd.). Vlastnost konkretniho vyrobku z tech dvou membran je dana k samotne membrane pridanym materialem, v pripade Active a Pro zejmena svrchnim materialem. Srovnej dve Active bundy, jednu s 20 den latkiu, druhou s 40 den a zjistis, ze ta prvni je dvakrat prodysnejsi nez ta druha. Pridej k tomu bundy z Pro, jednu z 40 den, ktera mozna bude jeste prodysnejsi, nez Active 40den nebo stejna (nebo mozna mirne horsi, zavisi na materialech) a 70 den, ktera bude mnihem min prodysna. Ale znamena tompro Tebe, ze jakykoliv Active je prodysnejsi nez Pro?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » úte črc 17, 2018 10:06

apuka: a já mám zase dojem, že si sedíš na vedení. Kdyby fps potřeboval poradit a vysvětlit tak naprosto jasnou věc, kterou se tu snažíš po padesáté vysvětlit, tak by napsal něco jako: "Aha, to mi nedošlo. Díky za vysvětlení."

Ale vzhledem k tomu, že to nenapsal bych si spíš přisadil na to, že o Tvé vysvětlení vůbec nestojí z toho důvodu, že to samozřejmě ví. A že ho zajímá, stejně jako mě, praktické srovnání těch dvou bund.

Takže děkujeme za podrobné vysvětlení, chápu, že nás musíš mít za úplný idioty, ale tak to prosím velkoryse přejdi a smiř se s tím, že svět je plný pitomců. A ne, opravdu nemáš dost času a ani síly nás všechny napravit.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 17, 2018 10:50

Hele, ja Vas nechci v nicem napravovat, ale zrovna u fps se da predpokladat (na zaklade historie jeho prispevku v ruznych temach), ze on mysli vazne opravdu srovnani membran a ne konkretnich bund.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » úte črc 17, 2018 23:03

gtx Active má mít tenčí přímo ten teflon a k tomu podšívku zasahující přímo do PU vrstvy chránící membránu před zašpiněním, proto má taky nižší vodní sloupec (cca 18k)... Tak samo GTX Pro je úplně jiný než zbývající GTX membrány a bude se i jinak chovat, protože se skládá ze 3 vrstev teflonu a měl by tuším být snad i air permable...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 21, 2018 19:32

Minirecenze bundy Jottnar Hymir (Neoshell)

Mel jsem (bohuzel) moznost otestovat bundu ted na horach. Dvakrat. V prvnim pripade mne chytla bourka pri prechodu sedla temer ve 3k. Nejdriv zacalo mirne prset, to jsem jeste doufal, ze na druhe strane bude pekne. Pak zacalo vic, a tak jsem sundal promocenou vetrovku a oblekl membranovku a pokracoval v namahavem stoupani do sedla. Bourka sla z druhe strany, coz znamenalo silny protivitr. V sedle mi dala trochu pauzu, ale nestihl jsem skoro ani snist tycinku a prisla dalsi vlna se skoro vodorovnym destem. Dalsi den jsem se opet potkal s destem v sedle (3350), na sestup oblekl bundu i kalhoty a pak se stridaly vlny deste a praziciho slunce asi tak po 5 minutach. Bundu jsem sundaval az dole pod ledovcem, prestoze uz bylo dlouho po desti, protoze sestup byl kvuli snehovym podminkam celkem narocny a nemohl jsem nejake obleceni resit. Celodenni dest jsem nastesti nezazil.

Budu castecne porovnavat s predchozi membranovkou z GTX AS (UL od Salomonu).

Takze:
+ kapuce: nesnasim kapuce a pouzivam je jen, kdyz opravdu musim. Tahle je ovsem skvela. Sedi na hlave jak pribita i v silnem protivetru, drzi a nepada do oci. Na rozdil od jinych membran vcetne GTX AS se mi v ni nepari hlava.
+ limec: pri plnem zapnuti perfektne chrani krk a bradu i proti silnemu vetru a spolu s kapuci je ochrana proti pocasi maximalni. Pri vodorovnem desti v protismeru jsem mel mokry akorat ksicht. Na druhou stranu pri rozepnuti cipy latky lehce prekazeji, ale da se na to zvyknout.
+ rukavy: jsou dlouhe a siroke, takze se do nich daji schovat cele ruce. Diky stahovani na konci se daji libovolne nastavit, takze jsem je nosil pres konce rukavic a nic neprekazelo.
+ strih: pohodlny, nijak nebrani v pohybu ani pri rukach zvednutych nad hlavu.
+ detaily: naopoleonka, stahovani dole, apod, vsechno perfektni
+ DWR: velmi dobra, i po delsi expozici vetrem hnanemu desti bylo na bunde jen par vlhkych mist, jinak kulickovala
+/- anorak: moje puvodni idea byla, ze membranovku stejne pouzivam jen v desti, tudiz full zip nepotrebuju. Ironie osudu mi v druhem pripade predvedla, ze jsem se pletl. Kdyz zacalo pect slunce a bundu jsem si nemohl sundat, kratky zip byl malo, rozepnout ji uplne nebo aspon po bederak batohu by bylo lepsi. Na druhou stranu je anorak lehci a pri oblekani/svlekani nijak nevadi.
+/- velikost: je velkorysa a furt nevim, jestli jsem radeji nemel vzit mensi. Mam XL a bunda je celkem velka. Sice to realne nijak nevadi, ale stejne mam pocit, ze L mohlo byt lepsi. Bohuzel bych na to potreboval obe velikosti porovnat, coz neni jednoduche.

A ted to hlavni, material. Tato konkretni varianta Neoshellu (zdravim apuku) je prijemna na telo, nesusti a pocitove je nekde na pul ceste mezi GTX plecharinou a dobrou vetrovkou. Mozna bliz te vetrovce. Zruraznuju tuhle variantu, mel jsem na sobe v obchode Neoshell, ktery byl podobne plechovy, jako GTX.

Pocitove se od GTX velmi lisi. Kdyz jsem bundu na sebe pod sedlem vzal a zacalo silne foukat, citil jsem vitr vevnitr, zvlast na holych rukach. Vic, nez pres nemembranove nylonove kalhoty. Opet je to nekde mezi klasickou membranou a vetrovkou a bliz vetrovce. Zadny 100 % igelit, jako GTX, tohle je asi nejvetsi rozdil a clovek si na nej musi zvyknout, protoze od membranovky ceka vetsi ochranu. Oblekal jsem ji ale na mokre telo a tricko a kdyz jsem (rychle) uschnul, byl i silny vitr dobre snesitelny. Kdybych mel tricko s dlouhym rukavem, tak by to asi bylo uplne v pohode, vitr byl citit hlavne na hole kuzi.

Prodysnost je ovsem skvela, na membranu. Uschnul jsem pod bundou behem stoupani do kopce a za deste, to se mi pod membranovkou jeste nestalo. Nezaparila se mi hlava pod kapuci, to taky zadna jina bunda nezvladla. Na prudkem slunci mi bylo horko, ale opet jsem se nezaparil. Na rozdil od vsech jinych, vcetne GTX AS, jsem nemel tendenci bundu sundavat hned, jak to slo. Kdyz nepalilo slunce, slo se v ni v pohode i kdyz neprselo. Kdyz jsem ji sundaval, byl jsem pod ni v obou pripadech suchy a nebylo mi nijak neprijemne. Coz se o GTX AS rict neda, v te jsem se v podobnych podminkach nechutne zaparil a bylo mi neprijemne a zima.

Abych to shrnul, je to nejlepsi membranovka, co jsem mel a za GTX AS bych ji nevymenil, ani kdyby mi platili. Prvni membranovka, u ktere jsem opatrny optimista a kde to vypada, ze ji nebudu nenavidet. Kdybych kupoval znovu, tak asi pujdu spis do full zip verze a zkusil bych mensi velikost. Rekl bych, ze tenhle Neoshell je zatim nejbliz idealu tj. nepromokave vetrovce. Ovsem za cenu toho, ze se jako vetrovka i chova a neni 100 % vetruodolny. Tudiz nemusi byt pro kazdeho. Je to podle mne ale jen otazka zvyku a doporucit ji muzu vsem, krome pp a dalsich igelitaku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » ned črc 22, 2018 6:55

celorozepínací verzi jen doporučuju, mně je XL verze dobře (189cm nevychrtlík)
teď jsem ji ozkoušel i blízko rovníku, jen jako větrovku ve 2000 m při vichru, jakmile přestalo foukat, musel jsem do 4/5 rozepnout
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » ned črc 22, 2018 9:23

Mike: to vypadá až neskutečně, když ty takhle chválíš membránovku.... Každopádně gratuluji, že jsi se konečně strefil do téměř ideální bundy. A že ty máš celkem vysoký nároky....

Že bych to taky zkusil? Neoshell jsem ještě pořádný neměl. Zeptám se.... U nás asi k vyzkoušení bez šance, že? Pokud to není tajemství, tak kde jsi kupoval? Přímo na jejich webu? Já kvůli možnosti eventuálně vrátit kvůli velikosti. Šel bych do XL, ale mám 200cm a cca 105kg, žádný drobek. Nevím, jestli mi nebude malá....

Btw. určitě bych šel do full zipu, anoraky mi vadí.

Díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » ned črc 22, 2018 19:24

Kjuba : jestli jsi z Prahy, nabízím možnost si XLko vyzkoušet
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » ned črc 22, 2018 20:31

Je díky, nejsem. Ale díky moc za ochotu. Mohl by jsi mi prosím změřit kolik má přes hrudník a jak je dlouhá? To by mi pomohlo.

Předpokládám, že střih Hymiru a Femundu bude podobný.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » ned črc 22, 2018 20:32

Lipon: Jo aha, to jsi psal Ty a ty máš tuším přímo Femundu, že? Tak prosím, prosím....
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned črc 22, 2018 21:21

@Lipon: vidis to s vetru(ne)odolnosti podobne, jako ja? Mozna by ses mohl trochu rozepsat o svych zkusenostech s ni, at tu neni jen muj pohled.

@Kjuba: ber to zatim trochu s rezervou. Za provedenim si stojim, ale co se materialu tyce, pul dne v desti jsem v tom nesel (a doufam, ze ani nepujdu). Rozhodne je to ale jiny pocit, nez ostatni membranovky.

Kupoval jsem pres jejich web, myslim, ze to ani jinak nejde. Postovne je v cene, takze bys pripadne platil jen postovne zpatky do UK. Myslim, ze by ses vejit mohl, ale koukni na jejich tabulku a jestli ti Lipon napise ty rozmery (anorak miva trochu jiny strih, sirsi nahore, aby se lip oblekal). Pripadne si jim o ne muzes napsat, mne je poslali. Ja mam jen 180 cm, ale v tabulce odpovidam XL (prsa a pas), presto mam dost mista navic. Zkousel jsem ji oblect na primaloftku a bez problemu :) Dlouha je taky dost.

BTW, full zip verze je Asmund, zadny Femund nemaji :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kjuba » pon črc 23, 2018 11:50

Jo, pardon. Asmund je správně. Díky
Naposledy upravil Kjuba dne pon črc 23, 2018 17:02, celkově upraveno 1
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » pon črc 23, 2018 13:10

změřím
koukám, že podražili, loni jsme jí na podzim kupoval o 45€ míň

v dešti jsem v ní šel několikrát loni na podzim na Božím Daru (myslím, že jsem to výše psal)
chytli jsme tam počasí, že dost fučelo a často pršelo, bylo okolo 5 stupňů
měl jsem pod ní nějaké tenké termotriko, powerstretch mikinu a bunda obepnutá ještě nebyla
s kapucí jsem docela dlouho laboroval, než jsem si jí našteloval, ale povedlo se, dobře udělaný je štítek
na holé tělo jsem jí neměl ani teď v tropech (vlněné triko s dlouhým)
náprsní kapsy jsou dostatečně velké, vnitřní náprsní nepoužívam - jak se potim, tak mi tam vše navlhne
na podzim na Klínovci v tom nebylo moc teplo, když člověk chvíli stál na místě a čekal na ostatní - zčásti možná vichrem a zčásti asi i chladnutím po výšlapu do kopce

GTX jsem nikdy neměl, s tím srovnat nemůžu, srovnat můžu jen s Parkerem od Pinguinu (Gelanots XP) - těch 14 nebo 15 let vývoje materiálů je strašně znát, samozřejmě ve prospěch Neoshellu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon črc 23, 2018 14:30

Jj, podrazili, vsak proto jsme kupovali jeste lonsky model, ne? Mne na to teda upozornili predem a myslim, ze jsem to tu i psal.

Lipon píše:náprsní kapsy jsou dostatečně velké, vnitřní náprsní nepoužívam - jak se potim, tak mi tam vše navlhne

Vnitrni naprsni? Aha, to Hymir nema. Vubec mi nechybi, ze stejneho duvodu, jak pises.

Lipon píše:na podzim na Klínovci v tom nebylo moc teplo, když člověk chvíli stál na místě a čekal na ostatní - zčásti možná vichrem a zčásti asi i chladnutím po výšlapu do kopce

Tohle je myslim nejvetsi rozdil proti ostatnim membranam. Pro mne to bylo zpocatku trochu prekvapeni, ale ve vysledku spis prijemne. Clovek se neprehriva a nevznikne mu vevnitr sklenik, ktery ve vysledku podchlazuje. Coz byl pripad GTX AS v chladnejsim pocasi, nakonec jsem byl mokry a bylo mi zima. Tahle je pocitove bliz vetrovce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon črc 23, 2018 15:19

mike píše:Clovek se neprehriva a nevznikne mu vevnitr sklenik, ktery ve vysledku podchlazuje. Coz byl pripad GTX AS v chladnejsim pocasi, nakonec jsem byl mokry a bylo mi zima.

tak to mám asi jiný GTX AS než ty, mám v tom za 51 měsíců nachozeno na těžko 56 dní, a nic co popisuješ se mi ještě nestalo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon črc 23, 2018 15:27

To urcite mas, ja od Tilaku nic nekupuju ;-) Vubec se to nevylucuje. Jednak se asi vic potim a jednak chodim rychleji, takze se jeste vic potim. GTX AS mi dobre funguje na kalhotach, protoze tam je poceni pod limitem, zatimco u bundy bylo nad limitem. Kalhoty stihaji, bunda nestihala.

Kalhoty jsem ve vyse popsane situaci opet oblekal za silneho deste na uplne promocene normalni kalhoty a opet pod nima uschly. Takze tam mi GTX AS uplne staci a jsem s nim spokojen, na bunde jsem nebyl. Tuhle situaci by nezvladla, zatimco Neoshell to dal s prehledem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení