Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát led 25, 2019 9:10

Velikosti asi nemá cenu porovnávat, ono dost záleží na střihu. Já mám třeba kalhoty S a vršek skoro L. Největší problém mám s rameny a zády. Proto si často musím koupit větší velikost. Mám rád věci s elastickým materiálem, protože mi to líp sedí právě přes ramena a ruce a nemusím si kupovat oblečení s břichem. :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 25, 2019 9:22

Pierre111 píše:Velikosti asi nemá cenu porovnávat, ono dost záleží na střihu.
Ano, presne tak, dokonce se na velikost neda spolehat ani u jednoho vyrobce.
Jsem pred necely rokem zkousel kalhoty od Milletu, normalne nosim L, max. XL - tam do L-ka jsem vlezl po kolena, do XL asi do pulky stehen (dal uz to neslo natahnout), v XXL uz jsem byl cely, ale do zapnuti par cm chybelo, XXXL uz jsem dokazal i zapnout, ale nemohl jsem se nadychnout :-). A 4XL uz nevyrabeli nebo nedovazeli :twisted:. Na delku mi stale 3XL nebyla dlouha, 2XL asi tak akurat, ostatni kratke.
Syn si kupoval GTX Pro bundu od Milletu, normalne nosi M a L - tu bundu si koupil M, protoze ta mu je stale trochu vetsi i kdyz si pod ni oblekne poradnou perovku (v obchode). (Pro mika: Tilakacke bundy teto kategorie mu byly dobre L, pokud si dobre pamatuji.)
Nejlepsi na tom je, ze on je o 2cm vyssi, ja o 10 kg tezsi, v pase toho mam vice ale i ja bych mohl jeho "M" bundu v pohode nosit (bez perovky). Takze od stejne znacky jedna bunda M a kalhoty asi 4XL, minimalne 3XL :shock: :roll:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát led 25, 2019 10:09

S kalhotami mam problem vecne, nechapem ci maju vsetci kacacie nohy alebo co, ale mne je casto aj XLko kratke, pretoze XL sa od L velmi casto nelisi vobec dlzkou nohavic, ale len sirkou pasu!

Takze musim mat fakt stastie na model, ktory je proste dlhsi jak standard.

Inak napriklad aj ten model typek v tom videu arcteryx, tam maju ze 185cm vyska a inseam 81cm!!! Ja som nizsi jak on (183) ale inseam mam 85cm, takze je jasne, preco su mi vsetky nohavice kratke...

Najlepsie by bolo keby to zacali sit jak rifle, 34" pas, 34" nohavice a podobne, a nie sa chovat jak keby vsetci ludia mali rovnako dlhe nohy.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát led 25, 2019 10:53

Jo kalhoty jsou taky na prd :D. Například ten Arcteryx. Bundu mám M, přes ramena by to chtělo L, ale ta mi je obrovská přes břicho. Tak jsem objednal kalhoty M a ty mi padaly, i když jsem dotáhnul pásek na maximum. Takže ted mám kalhoty S. :D Minulý týden jsem zkoušel kalhoty od Dynafit, byly fakt super, ale M by sice byl ov pase, ale malé přes stehna a zadek. L sedělo lépe, ale zase bylo o 5cm delší. Prostě pech. Jinak Montura a Arcteryx dělá jak délku regular a pak myslám o 5cm zkrácené a o 7cm prodloužené.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát led 25, 2019 11:19

Tyjo to sou dost rozdíly.

Ale je fakt, že s kalhotama sem bojoval taky - vždy mi jsou úzké přes lítka a stehna.

Teď co sem posledně koupil ty Gaitry tak paráda. Ve velikosti 56 - taková vyšší střední velikost - mají rozkrok 85cm a celkově 120cm a hlavně šířka (polovina) na koncích je 27cm přes lítka 28cm a stehna 32cm takže konečně něco co má normálně široké nohavice a člověk v tom není jak sardinka.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 25, 2019 11:49

Michal82 píše:mají rozkrok 85cm
:(( :-k :-k :-k Napadaji me same (na OF) nevhodne otazky, na co to mas ... :-D
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát led 25, 2019 12:44

apuka - trochu netuším co se ti zdá divné při délce kalhot 120cm mít rozkrok 85cm....?

Chápu, že je moderní pro určité lidi mít rozkrok u kolen, ale moc praktické to není ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 25, 2019 13:01

Slovnik spisovneho jazyka ceskeho píše:rozkrok, -u m. (6. mn. -cích) 1. část těla v místě, kde se stýkají nohy: sedlo tlačilo v r-u; lovecké boty vysoké až do r-u 2. místo u kalhot, kde se sbíhají nohavice: prodřít kalhoty v r-u 3. řidč. rozkročení: širokým r-em bral se k obsazenému stolu (Wint.

Proste mi 85 cm nepasuje na nic z tech vyznamu... Asi si chtel napsat "delka kalhot od/k rozkroku", ale (trochu klasicky) jsi vyznam slova pouzil trochu svojsky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » pát led 25, 2019 13:11

Tak to snad každý (až na Apuku se svojskými představami) pochopil. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát led 25, 2019 13:12

Apuka - jo taaak :)

Jasně že jsem myslel délku nohavic po vnitřní straně do rozkroku.

Radši nebudu uvažovat co tě napadalo, při uvedeném rozměru 85cm hm....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 25, 2019 14:07

oodoow píše:Tak to snad každý (až na Apuku se svojskými představami) pochopil.
Apuka to taky pochopil, ale u Michala clovek nikdy nevi :wink: (a nedalo mi si z nej neutahnout).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát led 25, 2019 16:37

Cože?
Michal má pětaosmdesáticentimetrovýho pinďoura?
:shock:
To snad nemaj ani černoší...
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pát led 25, 2019 17:16

dudy, vidíš, tak zamáčkni slzičku ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 25, 2019 21:02

grco píše:Najlepsie by bolo keby to zacali sit jak rifle, 34" pas, 34" nohavice a podobne, a nie sa chovat jak keby vsetci ludia mali rovnako dlhe nohy.

Prece nebudou sit extra delku pro par genetickych omylu :twisted:

Zkus Tilak, majitel je taky takovy, mohli byste si rozumet ;-) Nebo Ternuu, ta ma nohavice delsi i u starsich kalhot, co mam, novejsi maji jeste vetsi pomer delky k sirce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » sob led 26, 2019 21:26

Potvrzuji, že Ternua dělá nohavice hodně dlouhé

Aby mně by v pase a přes stehna, musel ja m koupit velké, a i při své výšce 189 je courám po zemi
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zarivka » stř led 30, 2019 20:48

Bohužel moje LS Storm Fighter 2.0 byla na reklamaci a zhodnoceno jako neopravitelné (vytržená šňůrka na stahování kapuce a LS to má tak pěkně vevnitř zadělaný, že to neopravují), tak mi nastává opět martyrium výběru nové membránovky.
Jinak bunda byla super, přežila se mnou trek v Grónsku, super-hnusný Island (z hlediska počasí samozřejmě), severní Skandinávii a nějaké túry v Alpách, Dolomitech atd.
Bundu používám pouze v "nehezkém" počasí (čti padají trakaře či něco horšího), jinak je v batohu. Plánuji něco podobného jako byla ta LS - tj do 400g, GTX active-shell nebo GTX Pro nebo něco podobně prodyšného a když se vejdu do 10k Kč, tak fajn.
Na turistiku včetně vícedenních přechodů s batohem (zatím mi active shell vydržel i s batohem), VHT, plán je Kanada, Aljaška, Patagonie, Ekvádor snad Pákistán a Írán (když se politici nezblázní) a opětovný návrat do Himalájí.

Jedna z možností je Tilak Stinger Pro Lady https://www.hanibal.cz/tilak-bunda-stinger-pro-lady-id20470#/14-velikost-l/6193-barva-turkish_tile_ebony, i když trochu přes váhový limit, asi zajdu okouknout do Hanibalu.
V Hudy tenhle Millet [url]https://www.hudy.cz/bundy_damske/millet-trilogy-v-icon-dual-gtx-pro-jacket-women,100071862-saphir-light-sky.html?&fz=s5&fi[77]=67&fi[20]=18[/url] a tahle LS https://www.hudy.cz/bundy_damske/la-sportiva-thema-gtx-jacket-women,100077856-pumpkin-garnet.html.
v Alpsportu je tahle Marmotka s membránou NanoPro, zkoušel jste už někdo? Linkhttps://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/001MAR00068/bunda-marmot-starfire-ld. Pak tam mají 2 Montury https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/001MTR00021/bunda-montura-magic-2-0-ld a https://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/001MTR00010/bunda-montura-magic-active-ld.
Tahle Norrona https://www.sport-conrad.com/en/products/norr-na/lyngen-gtx-sc.html vypadá zajímavě kombinací Active shell a C-Knit, zkoušel jste už někdo? A ještě Ortovox https://www.sport-conrad.com/en/products/ortovox/3l-ortler-sc-8.html s membránou Dermizax.

Co byste vybrali? Dík
zarivka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 14, 2016 9:05

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 30, 2019 21:27

zarivka píše:...v Alpsportu je tahle Marmotka s membránou NanoPro, zkoušel jste už někdo?...


viewtopic.php?p=506587#p506587
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zarivka » stř led 30, 2019 22:07

@dudy - díky
zarivka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 14, 2016 9:05

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod outdoor » čtv led 31, 2019 9:54

svět se zbláznil...
tak jsem se včera stavil v Sušici v HP a jsem z těch velikostí dost mimo, v minulosti jsem měl L a dodnes mi je ok, včera jsem vzal L a připadal jsem si v pytli od brambor, M mi sedělo lépe, ale zase se přišlo nějaké krátké... tak já nevím, asi to lidstvo tloustne...

Nebo se ty bundy šijí s s tím, že si pod ně dám pět vrstev?
Poznáš, že neexistuje nic, oč by se nepokusila
lidská odvaha. Seneca
Uživatelský avatar
outdoor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 474
Registrován: stř pro 21, 2005 0:19
Bydliště: jihozápad ČR

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod gerlach » pát úno 1, 2019 13:16

Ahoj, nemáte někdo prosím zkušenost s bundami od Snow Leopard https://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2017010014, třeba ten typ Namche II. Sháním nějakou nepromokavou bundu na běžnou i vícedenní turistiku s těžším batohem (Skotsko, Norsko aj.) a cenově je to lákavé (zvláště když člověk uváží, že je 3-vrstvá). Našel jsem recenze (http://ioutdoor.cz/uzitecne/bunda-namch ... w-leopard/, či starší https://www.horyinfo.cz/view.php?cisloclanku=2017010014), ze kterých nevychází zle. Přeci jen by to byla ale moje první taková bunda a budu rád za jakýkoliv další názor (prodyšnost, kvalita atd.). Děkuji!
gerlach
nováček
nováček
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát úno 1, 2019 11:15

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát úno 1, 2019 14:06

No já bych si to určitě nekoupil :). Ale úplně blbý to být nemusí. Nicméně už na fotkách se mi trochu zdá, že ta kvalita zpracování zas nebude tak super jak píšou. Střih se mi taky úplně nelíbí, je to takový pytlovitý. Nepromokavé to bude nicméně prodyšnost 15000 na běžky fakt nestačí, to je úplná pitomost a ten článek to řadí dle mého názoru k outdoorbulváru :D. Verze II je už aspoň z nylonu, první verze byl polyester a to bych tuplem nechtěl. Fakt záleží jak náročný zákazník jsi.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » čtv úno 14, 2019 8:41

Máte někdo tip na nepromok bundu pro hubeňoury? Lehkou, která bude většinu času v batohu. Klidně to může bejt "lepší pláštěnka".
Jde o to, že nechápu ty dnešní střihy. Sko široký, že bych se do něj vešel dvakrát, ale tak krátký, že z pod ní čumí XS triko #-o třeba Marmot Precip, ta by byla fajn, za rozumnej peníz, ale široká jak hrom a nesmyslně krátká. No ostatní v krámech nebyly o nic užší a delší... Existuje nějaká vyjímka?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 14, 2019 9:11

Se koukni na značky jako Millet, Fjallraven, RAB .....
Mám hodně dlouhý ruce a u těchto značek mi sedí L na mejch 186 a mají úzké střihy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv úno 14, 2019 9:16

Etheric píše:Lehkou, která bude většinu času v batohu.


Michal82 píše:Fjallraven


#-o
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » čtv úno 14, 2019 9:27

Rab jsem nikde v šutrkrámu neviděl a po netu poznám prd. Protože všichni namísto toho, aby napsali reálný rozměry jednotlivejch bund, uvedou tabulku typu "vhodné pro obvod hrudníku x - y,...."
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv úno 14, 2019 9:49

Zkus Monturu - k dostani v Alpsportu (a mozna i Hudy, to nevim). Casto maji zbytecne komplikovane strihy nebo pouzivaji moc ruznych materialu (takovy italsky DA), ale na moji hubenou postavu sedi paradne. Montura Magic z GTX Active ted zlevnena na nejakych 5k, ale nikdy jsem ji nezkousel, tak strih u te konkretni bundy neposoudim.
Rab maji v nalehko.com - obchod v Praze a Liberci (na konkretni zasoby bund na prodejnach se asi musis zeptat mailem)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 14, 2019 10:05

grco - a kolik gramů přesně je lehká - to nebylo specifikováno. Tak sem dal typ na bundy které mají dlouhé tělo a rukávy.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 14, 2019 10:06

RAB nevím jak v ČR no někde to bejvalo, tady to maj na každém rohu.
Tak si zajed aspoň někam do civilizace když v ČR nic nemají no. ;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Etheric » čtv úno 14, 2019 10:10

Děkuji za tip ;)
V Brně Alpsportu Monturu na mě neměli. Je taky možný, že teď v zimě ještě tyhle věci nemaj, že najaro třeba naskladní?
To jsem měl taky uvést, že hledám šop v Brně a okolí. Do Prahy nebo Lbc by to byl vejlet na celej den a projel bych zbytečně moc.
Jo a jinak vzhledem k použití, že jí vytáhnu, když začne pršet a to jen na dobu nezbytně nutnou k nalezení / postavení úkrytu, zbytek času bude v batohu, nechci za ní dávat nad 3 tisíce, přijde mi to zbytečně moc ;)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8082
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » čtv úno 14, 2019 10:53

Etheric - a pokud to má byt opravdu fakt lehoucke a jen záloha než najdeš úkryt, nechceš koupit takové ty dešťové bundicky co mají třeba v decathlonu a td velikost tenisaku když to zmuchlas váží to 200g a stojí to 200-300,- par let v batohu vydrží a až odejde koupíš novou a nijak té to nemrzí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení