Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zdenki » stř srp 15, 2012 10:52

Mitre má proti Latoku užší rukávy (hlavně od lokte dolů),dole má pruženky s otvorem na palce a řekl bych,že má trošku odolnější materiál.Kapuce napevno s flísem uvnitř,u Latoku GTX Paclite odepínací.Latok má celkově volnější střih.Zkušenosti s oběma dobré (Latok mám v černé vlastně na normální nošení).Klidně si vem tu,která ti bude střihově líp sedět.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » stř srp 15, 2012 12:22

Mám ji doma, už jsem i psala recenzi na ni. Mám tedy dámskou variantu, ale ta se od pánské liší jen v detailech.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » stř srp 15, 2012 12:35

A co třeba Mitre ve srovnání s dražší Tilak Latok Hybrid? Čím víc o tom čtu, tím víc se v tom ztrácím... :(
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř srp 15, 2012 13:09

skippcz píše:A co třeba Mitre ve srovnání s dražší Tilak Latok Hybrid? Čím víc o tom čtu, tím víc se v tom ztrácím... :(

Tilak Mitre, Tilak Latok, Tilak Latok Hybrid, Tilak Ogre jsou všechno softshell bundy které promoknou po několika desítkách minut na dešti (Tilak Latok Hybrid promokne od loktů a od ramen dolů, měl jsem jí, a otestoval jsem jí v celodenním dešti), nejsou to nepromokavé bundy, ty musí být celé z membrány s podlepenými švy, každá je to trochu jiná, ať ve střihu, nebo zda je částečně s membránou, a nebo jí vůbec nemá, ale stále to jsou všechno SS bundy, ne membránové bundy které nepromoknou, ale to do tohohle tématu nepatří, chtělo by to přesunout do tématu o SS bundách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » stř srp 15, 2012 13:36

Ach jo, tak z toho všeho jsem se asi rozhodnul, že se pokusím někde sehnat tu Tilak Storm - pokud bude za rozumnou cenu. Ta se mi zalíbila nejvíc a navíc je nepromokavá. Ale je otázka, zda se zadaří :(
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » stř srp 15, 2012 14:35

Storm a Attack maji v hanibalu stale jeste asi nejake vyprodejove kusy z predchozi kolekce.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skippcz » stř srp 15, 2012 14:55

scinkk píše:Storm a Attack maji v hanibalu stale jeste asi nejake vyprodejove kusy z predchozi kolekce.


Bohužel ale jen červenou a modrou :( Díval jsem se různě po netu, na aukru, po bazoši a nikde ani ťuk, chjo..
skippcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon srp 13, 2012 18:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod suslos » čtv říj 11, 2012 19:16

Tak jsem neodolal a pořídil novou bundici na zimní a obecně horské lezení a částečně na skialpo do báglu na sjez __II Chtěl jsem prvně zkusit activ shell, ale nic moc použitelného mě netrklo, a Skardu od Tilaku je pořád z Paclitu. Takže jsem zakotvil u mého oblíbeného DA - s modelem Inuit. První pocity jsou pozitivní, hustá barva, retro pojmutej koncept a hlavně lehce volnější střih - na FR kopcom dole :lol: Vejde se i helma pod kapucu (což mě u Tranga fakt ser....). Testem ve sprše zrovna prošla, jako každá nepropro věc u mě :lol: Dám vědět po dlouhodobějším užití, nepředpokládám, že z ní ale bude masovka...
Za měsíc jedu do Söldenu, tak uvidím :-)
__II __II __II __II

edit:
A na cedulce je: Made in Slovakia :supz:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 11, 2012 19:36

suslos píše:hustá barva

Hustou barvu je potreba naredit, jinak dela cmouhy. Mozna bys mel bundu reklamovat ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod suslos » čtv říj 11, 2012 20:06

Víš jak jsem to myslel :wink: Mám radost, tak promiň :wink:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Trafikant » čtv říj 11, 2012 20:11

Jako až na tu váhu (na anorak dost síla) hezké, výroba za humny taky fajn.

Ale ta váha :-k , není to náhodou z Ventile bavlny? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod suslos » čtv říj 11, 2012 20:19

Kubo, váha je dost no. Myslím, že je to hlavně kvůli té hodně členité kapse na hrudníku. Zítra jí zvážím ještě přesně, na to jsem taky zvědav. Ale kdybych šel vyloženě po váze, volím jinak. Ale 3-vrstej matrouš za ty peníze...
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod anonymo » úte led 15, 2013 16:47

Chtěl bych si koupit tuto bundu jako zálohu
http://www.hudy.cz/outdoor_obleceni_pan ... t-men.html
ale nevím jak se bude pak Active Shell chovat pod batohem. Mam strach aby mi při větším dešti nezatikalo pod batohem. Myslíte ze to bude v pohodě nebo mam raději kouknout po jine membráně (event, proshell)
anonymo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon kvě 21, 2012 18:58

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mythos » stř led 23, 2013 11:14

Poradte mi alternatívu MANII PRO. Rád by som technickejší strih ... Dumám nad VERMONTOM. Pozeral som aj Tilak, DA aj Arc'teryx ale tie sa mi nejako moc nepozdávajú. :-k
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » stř led 23, 2013 11:18

mythos....a co Protector jacket, když se ti líbí high point
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mythos » stř led 23, 2013 12:10

Mať na to prachy tak áno ale nemám. A to som zabudol aj spomenúť ... cenu si predstavujem do 200€ - cca. 5000 Kč ... samozrejme to bude chcieť aj nejaké zľavy.

Iným bundám sa nebránim samozrejme ... len tie čo som pozeral sa mi akosi nepozdávali. Kludne hoď nejaký iný návrh ako HP. :)
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 12:32

Nevím proč se Ti nepozdává Tilak. Je to třídu vejš, Gore Tex, 3vrstvej laminát, 4letá záruka.... Koukni se sem: http://www.etilak.cz/kategorie/cz/68/outlet/ XLkovej Evolution za bůra, Storm za to samý, nebo Dermizaxová Gravity a čtyřku jsou, podle mě, dobrá volba.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mythos » stř led 23, 2013 12:53

O triedu vyššie od HP - v čom presne ? Nikdy som nič od Tilaku nemal na sebe takže neviem ako stoja s prevedením ale technické parametre majú často krát "slabšie" ako HP + vzhľad mi príde podivný (možno je to len z fotiek). Nie som žiadny odborník a práve pre to potrebujem rady.
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř led 23, 2013 12:56

mam membránovku jak od Tilak tak High Point, a podle mě Tilak není o třídu lepší než High Point, podle mě to jsou naše vyrovnané jedničky na hadry, a je celkem jedno co si od nich koupíš, vše to bude kvalita
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mythos » stř led 23, 2013 13:05

Ako píšem High Point sa mi zdá sympatickejší a parametrovo lepší ... či to tak je s určitosťou to tvrdiť neviem. Bundu chcem nosiť celoročne (tak ako MANIU PRO) - jak mesto tak na šlapanie do hôr (nelyžujem ani neleziem takže iba výšlapy zatiaľ). Potím sa viac ako mi je milé takže niečo čo dobre "luftuje".
Stratiť sa je skvelé, pretože sa môžeš nájsť !
Uživatelský avatar
Mythos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: pát bře 25, 2011 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 13:55

Mám membránovku od jak od Tilak ak High Point a podle mě je Tilak o třídu lepší.
Už jenom fakt, že Tilak šije Goráče kterej dupe na kvalitu jako svině a dává licenci jen těm nejlepším. Používají špičkové technologie: http://www.tilak.cz/page/cz/18/sila-detailu/ a je to opravdu znát. Na fotkách srovnání švů a lepení. Zelená Tilak Gravity Dermizax, šedá HP Wanton BlocVent. Tilak je pět let starej, HP dva měsíce.
Přílohy
IMG_8285.JPG
Nahoře Tilak dole HP
IMG_8283.JPG
Nahoře Tilak dole HP
IMG_8283.JPG (167.55 KiB) Zobrazeno 20786 krát
IMG_8288.JPG
Vlevo Tilak vpravo HP
IMG_8288.JPG (127.44 KiB) Zobrazeno 20786 krát
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 13:58

A přibližně stejně složité místo. U HP stojí a povšimnutí nestejné provedení dvou shodných míst.
Přílohy
IMG_8286.JPG
HP obě strany bundy
IMG_8287.JPG
Tilak
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř led 23, 2013 18:51

to se mi nezdá, je to vůbec originál High Point? mam některé věci plno let High Point Sky Rider Pro, High Point Free Fall Pro, High Point Interior Pro, High Point Pulse, a Tilak Serak, Tilak Serak kalhoty, Tilak Femund, Tilak Mitre, Tilak Ogre bez kapuce, Tilak Storm, a žádné rozdílí nevidím
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 20:24

fps píše:to se mi nezdá, je to vůbec originál High Point?

Tak s tím, bohužel, nic nenadělám. Bunda je stopro origo. Je kupovaná na podzim v tržnici za titýttšistadesát.:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 20:55

Takhle to prostě je.
Nic to nemění na funkčnosti či oblíbenosti HP. Já sám jsem s jejich výrobky navýsost spokojenej, zvlášť, přihlédneme-li k ceně (což je taky jedno z kritérií srovnání - cena vypovídá o kvalitě).
Vod HP byl majstrštyk kaťata Condorongo, ale ty byly strašidelně vopálený a tak to vyhrál Tilak s Cruxama, protože tu tenkrát, jako ostatně dodnes, nikdo jinej z schoeller dryskin nešil. Majetný kamarád šel do Condorong (to je ale slovo). Ale světe dif se Cruxy se po dvou letech začaly párat ve švech, tak sem to poslal na reklamaci a voni je celý přeštupvali a že prej na šití další štyry léta. A další rok se ropáraly HP, ale ty měly po záruce. V záruce už bohužel ne, ale pošlete nám je a my to opravíme, nebude to drahý. Takže smolíček. Po dalším roce a půl prdnul u Tilaků šef u poklopce, kterej tenkrá neprošili a voni to znova prošili zadara. Tou dobou už HPčka odcháely do gaťonebes.
Vhledem ke své finanční povaze (a názoru mé rodiny na utrácení za blbosti) inklinuju k HP, ale ten přízemní snob, kříženej s rozhazovačnym bonvivánem, co ve mě bydlí, mě přemlouvá k Tilaku (a samořejmě Arceryxu, Klättermusenu, Fjällovi Ravenovi aj.). Ale ten škrt vyhrává.
Ale.
Tilak je vopravdu o třídu jinde.
Naposledy upravil dudy dne stř led 23, 2013 21:14, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » stř led 23, 2013 21:13

dudy píše:Tilak je vopravdu lepčí.



mno... :wink:

(znalí vědí, a já na tohle téma už nevydám ani slovo)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 22:28

pavproch píše:(znalí vědí, a já na tohle téma už nevydám ani slovo)


To máš na mysli tohle: viewtopic.php?f=3&t=6990&hilit=tilak ? Pokud jo tak,, je to minimálně trapný. Pokud něco jinýho, tak se mi to pokus, prosím, vysvětlit. Protože jinak Tvá argumenace, alespoň pro mně, postrádá jakýkoli smysl, krom osobní zaujatosti a ta, jak známo, argumentem není. Spíš vizitkou.
Předem děkuji.
Naposledy upravil dudy dne stř led 23, 2013 22:49, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 22:41

Ještě jsem si všiml, že uživatel Vonkreuz poukazuje ne fakt, že p.Hauška zveřejnil Tvé jméno, ale v celé kauze padlo jediné konkrétní jméno a sice jméno prodejce z JH pí.Štundlové, které je předpokládám dohledatelné na obchodním rejstříku, pokud tomu bylo v době debaty jinak, tak mi to, prosím osvětli.
Díky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř led 23, 2013 22:48

A nadto, nevím jak souvisí Tvůj osobní spor, jakkoli oprávněný, s kvalitou jejich výrobků a servisu. Na tomto faktu trvám!
Pakliže neznáš aspoň sto lidí co se jim rozletěly bundy a voni je vyfuckovali.
Protože argumentovat na otázku "v čem je Tilak lepší než HP?" tvrzením že......jméno...spor...je blbost.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 23, 2013 22:56

Co si vzpominam, tak tilak pouzil prave pavprochovo jmeno, ktere pak nekdo z modu vymazal. Duvody jsou ve vK prispevku. Taky jsem nedavno nejakemu podrazdenemu vyrobci mazal skutecne jmeno uzivatele.

Jinak si myslim, ze by bylo lepsi se v tom nevrtat. Tohle je stara a uzavrena zalezitost a vsechno bylo IMO receno uz v tom vlakne. Ber to tak, ze pp nema Tilak rad a obcas ma potrebu to dat najevo. Duvody jsou sice iracionalni, ale proste je to tak a ma na to narok. S kvalitou nebo nekvalitou to nijak nesouvisi a taky v tomhle smeru nic nenapsal. Vzdyt on vlastne nenapsal skoro nic, takze diskutujes sam se sebou ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení