Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Dr4k3 » pon bře 17, 2014 13:35

nevím jestli to je případ zrovna Latoku, ale softshellky trpívají na to, že když je máš na sobě v celý den v počasí typu mrholení nebo občasné přeháňky, k večeru je z toho hadr nasáknutý vodou, který budeš sušit 24 hodin na topení, nebo v případě přetrvávajícího špatného počasí a pobytu v něm prostě už neuschnou.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Marek8 » úte bře 18, 2014 11:07

tak to bude presne prípad Latoku :) lebo pri tom daždi nasiakol vodu kvalitne, a trvalo celú noc kým vyschol...
Marek8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 7, 2014 19:24

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod janss » stř bře 26, 2014 2:04

Zdravím všechny.

Chtěl bych se zeptat znalejších. Doposud jsem byl jen aktivním čtenářem a vždy mi při váhání mezi produkty tahle stránka pomohla - zatím samá radost :-)
...
Hodně se mi líbí Tilak Stinger a mám na něho zálusk, ale když jsem tento gore ohmatal v TNF na jejich bundách, přišlo mi to jako papír.

Majitelé, znalí, vydrží Gore active shell nošení batohu cca 10-15kg? Nebo je lepší přidat a jít do něčeho odolnějšího, např. Asgard? Nerad bych ji odrovnal právě nošením batohu ( tím myslím žmolky, nedejbůh trhance či snad lívance... :-) ) Občas se i nějakým tím křovím protáhnu.

Při hledání na toto téma jsem našel jen staré příspěvky, kdy ještě zkušenosti s touto bundou nebyly a vlastně ani materiálem. Tak snad se to od té doby změnilo.

Díky moc předem!
janss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 24, 2014 22:03
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř bře 26, 2014 13:23

už po několikáté jsem zauvažoval nad koupí Tilak Stinger, ale po dalším zvažování, a taky další konzultaci z lidmi z Hanibalu, kde Tilak Stinger dlouhodobě testuji, jsem od koupě Tilak Stinger natrvalo ustoupil, a zůstávám u Tilak Storm, Tilak Stinger není na dlouhodobé nošení na těžko
janss@ doporučuji ti se kouknout na starší verzi Tilak Storm http://www.etilak.cz/produkt/cz/126/storm-bunda-outlet/ a http://www.etilak.cz/produkt/cz/21/storm-bunda-outlet/, dle nejenom mě jsou ty starší veze lepší než ty nové
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod janss » stř bře 26, 2014 14:36

fps@ Díky za tip! Ta cena mě skoro donutila si ji hned objednat :-) Ohledně téhle starší Stormky, jak je to se sbalitelností? Někde jsem zaslechl, že konkrétně na tohle jsou nové Tilak verze lepší... Sbalit to do vlastní kapuce je příjemný. Každopádně i kdyby ne, tak ta cena je smerodatná. Je vůbec možné si ji ještě v nějakém kamenném shopu zkusit?
janss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 24, 2014 22:03
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř bře 26, 2014 16:46

- mam starší Tilak Storm, a nový nemam, takže nemohu srovnávat, ale starší Tilak Storm se dá moc pěkně zabalit do malých rozměrů
- v Hanibalu ještě ňáké starší Tilak Storm mají, nedávno jsem na ně koukal když jsem tam zkoušel Tilak Stinger, střih i velikost je stejná jako u nových Tilak Storm
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod cortez » pát bře 28, 2014 14:25

Popravdě, když jsem se ptal (elektronicky) v Hanibalu ohledně velikosti nového Storma, tak mi bylo řečeno, že je oproti starším ročníkům střihově užší - což mě osobně by vyhovovalo, ale nakonec jsem si nechal toho z outletu.
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát bře 28, 2014 15:49

mam starší, a zkoušel jsem nový, a připadali mi stejný, ale muže to být velikost od velikosti jiné? já mam, a zkoušel jsem XL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod janss » pon dub 7, 2014 19:18

Tak jsem opět dal na vaše rady (konkrétně na radu fps) a šel jsem do Stormky. Objednal jsem naslepo velikost L. Ještě jsem si názor utvrdil přímo Tilakovskou tabulkou velikostí a vrhl se na to. Bundu už mám a sedí skvěle! ( a že se svými rozměry rozprosírám do dvou velikostí) Takže opět velké díky, konkrétně fpsovi, jsem fakt s bundou spokojený! Co jsem se ptal dříve na sbalitelnost bundy, tak jsem outlet Stormku zkusil sbalit stejně, jako balej ty nový modely ve svých videiích na stránkách, což je do kapuce. A teda nevidím rozdíl. Otázka, jestli časem nedojde k poškození, ale matroš je snad stále stejnej. Proshell jako proshell :-) Časem případně dodám poznatky :-D
janss
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: pon bře 24, 2014 22:03
Bydliště: Liberec

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod nazalogy » pon dub 14, 2014 14:25

Ahoj řeším podobné dilema jako ostatní, hledám pohodlnou nepromokavou bundu pro období jaro-podzim.
S využitím pro několikadenní treky (3-10 d) s těžkým batohem na zádech at už to jsou Tatry, Krkonoše, Beskydy či jiná zahraniční destinace.Tudiž bundu mechanicky odolnou.A z důvodu dostupného servisu bych volil raději českou značku.

Do oka mi padl už zminovaný outletový kousek Tilak Storm : http://www.etilak.cz/produkt/cz/126/storm-bunda-outlet/

Ale i taky HP Thunder http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html

HP Vermont Jacket : http://www.highpoint.cz/panske-obleceni ... acket.html

A teď, babo, raď :t:t
Děkuji za každý názor :prayer:
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon dub 14, 2014 16:43

ani z jednou koupí neprohloupíš, záleží zda ti jde o váhu, a budeš jí používat jako zálohu do batohu, pak kup Tilak Storm, jestli chceš kapuci kterou lze složit do límce, a vepnout vpínací vložku Polartec Classic 200, tak kup HP Thunder nebo HP Vermont
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod nazalogy » stř dub 16, 2014 14:15

Dneska jsem byl odzkoušet Tilak Storm v ostravském Outletu,jelikož moje konfekční velikost je "M" a podle kluků na prodejně je Storm střihem spíš L, tímpádem jsem ji měl delší v rukávech a na těle jsem ji měl jak pláštěnku.
Tak ted už jen vyzkoušet ten HP,jsme zvědav:((
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tuho » stř dub 23, 2014 8:04

Zdravím,

prosím vás o radu, chcem si kúpiť nepremokavú bundu (zámienkou je výlet na Island, ale nie je to jediný důvod).

Mám pár kandidátov:
1. Hannah Alastor - chápem, že H. nie je naj. značka, ale nestojí za zváženie? V RP je dokonca na ňu akcia, takže cena pod 3000
http://www.rockpoint.cz/bunda-hannah-al ... 57447.html

2.Mammut Keele - výpredaj v RP, ale toto je už dosť za hornou hranicou mojho rozpočtu (ale pokial by tá bunda bola fakt TOP, tak som ochotný to zaplatiť.. asi by som potom musel kúpiť lacnejšie nohavice)
http://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut- ... rvena.html

3.Trimm Patagonia - tip od kamaráta, páči sa mi, cena dobrá...
http://www.hudy.cz/bundy_panske/trimm-p ... modra.html

4. Husky argy - zaujímava cena, kvalita???
http://www.huskyeu.eu/functional-outdoo ... d2404.html

Mojou "podmienkou" je možnosť vyskúšať si bundu reálne, takže e-shopy viac menej odpadajú, ale myslím si že v Brne to nebude problém. Rozpočet okolo 3000 (musím kúpiť ešte nohavice). Nemám veľké znalosti v outdoorových materiáloch, značkách a ich kvalite, preto by som sa chcel spýtať vás... ak by vám ešte padlo do oka niečo iné, dostupné v Brne, bude veľmi vďačný...diky :)
Tuho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 23, 2014 7:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř dub 23, 2014 8:27

Tuho, ja bych do Tveho vyberu zaradil i Gelanotsove bundy od Pinguinu. Kolem 3000 se sehnat daji. V Brne a okoli muzes zkusit neco sehnat na prodejnach: http://www.pinguincz.cz/cs/jihomoravsky-kraj.htm a pokud tam to budou mit drazsi, muzes si bundu objednat primo u "zdroje" (velikosti jsou docela stejne u ruznych bund). Dokonce za necelych 2500 sezenes Stratosa, ale dobry je i Parker (zejmena starsi model 2008, ma jeste prekryti zipu na kapsach) na jejich outletu, pokud Tvoji velikost maji nebo v jejich eshopu. Muzes i Alpin, ale napr. Rain je mene prodysna a mene odolna vode (zato vsak lepe sbalitelna a lehci).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » stř dub 23, 2014 8:51

tuho.... husky bych nebral, ze stejného materiálu jsem bundu měl a je k ničemu, vodu sice zadrží, ale je naprosto neprodyšná...když si v Brně zajdi si do alpsportu na Josefské nebo greensportu na Kozí. V alpsportu mají marmot minimalist za 3.500,- ve srovnání s tvým výběrem bude lepší a hlavně mně přijdou vybrané bundy docela těžké...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř dub 23, 2014 14:16

"zámienkou je výlet na Island, ale nie je to jediný důvod"
Takze predpokladam (i podle jeho vyberu), ze Tuho nechce jenom prevlecnou lehkou bundu na tury. Mozna neco na noseni do mesta. A na to jsou vhodne i ty tezsi typu tech Pinguinu, co znam osobne ja. Jejich material napr. vydrzi opravdu hodne - jenom se nema moc rad s mokro plastenkou na fotobrasnach od Lowepro, ty ji "opelichaji" (ale bez ztraty funkcnosti).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16673
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tuho » stř dub 23, 2014 14:28

DIKY zatím za odpovede, určite skúsim ešte ten alpsport (pinguina aj marmot vypadajú na nete rozumne, tak uvidíme ako sadne). Primárne by som chcel tú bundu do prírody - túry, dlhšie výlety (tým som myslel aj tie ďalšie dovody okrem Islandu)...(ano, v prípade špatného počasí a "polosportovní" aktivity v okolí brna = prechádzka, menšia túra ju využijem tiež), ale do mesta mi vačšinou stačí obyč. bunda...
Tuho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 23, 2014 7:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod CABi88 » čtv dub 24, 2014 7:43

Mam Pinguina Parkera už asi 4tý rok. Tahám ho celoročně jak po městě tak do hor a stále zvládá norské celodenní deště. Za tu cenu za kterou se prodává to je v poměru cena/výkon snad nejlepší kus vybavení který mám.
Uživatelský avatar
CABi88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv úno 16, 2012 10:14

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasv » pát dub 25, 2014 9:53

Ahoj, také stojí před dilema, jakou vybrat nepromokavou bundu, na treky v Norsku. Padl mi do oka Tilak Bora (mají ho teď v akci za 3.200) a Pinguin Parker, kterou byste doporučili? Rád bych aby se v bundě člověk taky co nejméně potil a přitom bunda zvládla i větší deštík (nevím jestli stačí 20000mm nepromokavost kterou má Parker). Díky za tip, rád bych se vešel do těch 3.200.
lukasv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 1, 2011 9:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasv » pát dub 25, 2014 9:58

Ještě jsem zapomněl napsat, že chci 3-sezonní bundu, ne zimní:)
lukasv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 1, 2011 9:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod cortez » pát dub 25, 2014 10:55

Bora je z dvouvrstvéhé GTX Performance shell, o kterém jsem toho moc pozitivního nečetl, a i v použití ho má Tilak zařazen do kategorie na nižší zatížení.. nevím, jestli to Norsko je nenáročná akce. Z těchto dvou bych asi šel spíš do toho Parkera, i když naživo mi přišel trochu neforemný a ta síťka vevnitř mi krajně neseděla.. Věříl bych mu ale víc. Zkušenost z venku ale nemám s ani jednou.

Osobně bych šel kousek výš, pokud to aspoň nějak jde. V době, Kdy jsem to řešil, jsem se rozhodoval mezi tímhle http://www.hudy.cz/bundy_panske/millet-odyssee-gtx-jacket,16874-Cervena.html (doporučení od Dudyho) a sledoval outlet u Tilaku, třeba Attacka mají pořád za 4000, kterýmu bych dal asi přednost před Parkerem.. nebo teoreticky i bazar. Každopádně, podle mě stačí 20.000mm nepromokavosti bohatě, to už budeš spíš mokrej zevnitř :-)
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasv » pát dub 25, 2014 11:50

Mám právě rozpočet do těch 3tisíc, takže doporučujete Parkera?
lukasv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 1, 2011 9:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod cortez » pát dub 25, 2014 12:06

Počkal bych ještě na další reakce a zkusil pohledat ještě, co se k těm konkrétním dvěma bundám tady psalo. Osobně bych ale, pokud bych prostě nemohl dát víc, šel asi do Parkera, nebo bych hledal bazarovku v dobrém stavu..

Jinak třeba tady je Attack za trojku, pokud je to teda ještě aktuální. Vel. XL.. http://www.lezec.cz/inzerce.php?lim=100&ckat=2&cser=34
cortez
nováček
nováček
 
Příspěvky: 105
Registrován: čtv led 17, 2013 13:36
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tuho » pát dub 25, 2014 12:24

No a keby sme porovnali P.Parker a M.Minimalist, ktorá sa oplatí viac? Je medzi nimi asi 500 Kč rozdiel (výpredajové ceny), je to opodstatnený rozdiel?
Tuho
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř dub 23, 2014 7:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasv » pát dub 25, 2014 14:13

Viděl jsem v nabídce Parkera model roku 2008, je s tím nějaký problém koupit 6let starý model, z hlediska životnosti materiálu, nebo bude bunda fungovat stejně jako nový model? Díky
lukasv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 1, 2011 9:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát dub 25, 2014 16:06

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasv » pát dub 25, 2014 17:39

Díky, ale potřeboval bych velikost L, mám výšku 184, hrudník 108cm.
lukasv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 1, 2011 9:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát dub 25, 2014 17:46

Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasv » pát dub 25, 2014 18:01

Díky. Jaké to má parametry (Voděodolnost atd.), a zkušenosti s touhle značkou?
lukasv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 1, 2011 9:51


PředchozíDalší

Zpět na Oblečení