Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob zář 9, 2017 23:14

Jenze to jsi asi psal o necem jinem. Neni DryQ jako DryQ. DryQ Evap je tusim zater, DryQ Elite je mikroporezni teflonova membrana a dalsi jsou nekde mezi. Aspon je pekne videt blbost marketoidu, kteri za to muzou. Clovek si udela zkusenost s nejhorsi variantou a automaticky ji prenasi i na ostatni. Dobre jim tak, dementum, firmu znicili, tak at klidne zkrachujou.

Teda, nez ze by DryQ Elite taky nebyl igelit ;-) Proto tu bundu nesnasim, ale objektivne je to lepsi, nez treba Paclite.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » ned zář 10, 2017 9:19

apuka píše:Rec je o noseni AS bundy pod tezkym batohem. A ne noseni v "tezkem" batohu. Bez urazky kohokoliv, kolik je lidi na OF, kterym jeste jeste neprotekla/neponicila AS bunda a nosi ji stale nebo alespon velice casto pod opravdu tezkym batohem, tj. rekneme tomu 18+kg, jeste lepe 20+?
Ja. Vo vysokohorských častiach nepálskych trekov ju nosím proti chladnému vetru v podstate stále, to jest tak dva týždne skoro v kuse. Batoh tých 18-20 kg mával. Na Islande ju na trekoch tiež nosím pár dní na sebe kvôli dažďu, aj keď tam ten batoh nemá viac ako 15 kg. Detto zimné Alpy.

To, čo tvrdíš, že pod batohom preteká alebo sa nadmerne opotrebúva, je ničím nepodložená marketingová lož.

Naozaj nemôžem pochopiť, prečo to robíš :-k

apuka píše:Co je z tohoto hlediska nejhorsi pro AS je, ze samotna GTX membrana je sice hodne mechanicky odolna, zato neni ani za mak pruzna.
A toto je lož tiež, pretože membrána pružná je.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » ned zář 10, 2017 17:49

wawrik píše:To, čo tvrdíš, že pod batohom preteká alebo sa nadmerne opotrebúva
Ach jo, proc lidi nemohu nejdrive precist, na co reaguji....
Kde a kdy jsem ja tvrdil, ze AS pod batohem proteka nebo se nadmerne opotrebuva?

"Naozaj nemôžem pochopiť, prečo to robíš :-k" :wink:

Pokud bys precetl tu diskusi od prvniho dotazu, tak bys vedel, ze co me citujes je jenom poznamka, ze kdyz se (hlavne mike, ale i jini) vehementne vyvraci, ze by se AS nehodila pod tezky batoh, a zrova mike je zastance tvrdych dat, tak by si mohl uedomit, ze s vyjimkama kazdy na OF, kdo pise o (vlastnim) AS jejma jako striktne zalozni bundu, kterou oblece jednou za cas a jeste pod (relativne) lehky batoh. Takze se podle tohoto vzorku se tezko da soudit vydrz. A ze na zahranicnich forech zkusenosti jsou ruzne - i ze vydrzi i ze nevydrzi - a ani jedna neni nijak moc dominantni.
Tys teda asi druhy clovek, ktery ji alespon obcas nosis pod tezsim ruksakem. Tak to uz jste dva. Ale Ty stale (podle Tveho popisu) jeste pod tezsim ruksakom spise proti chladnemu vetru jako v desti.
wawrik píše:membrána pružná je
Mozes nejako dolozit, ze membrana v AS pruzna je? Pretoze sam Gore tvrdil neco jineho. Navic ne tak davno s velkou pompou oznamili, ze vyvinuli (mierne) elasticku verzi membrany (ale mysli, ze to bola nejaka Windstopperka), kterou uz lze laminovat i na pruznejsi svrchni latku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » ned zář 10, 2017 18:49

Po prvé, mal som ju v rukách. Membrána je tenučká priesvitná fólia, ktorá sa lepí sama na seba podobne ako potravinová. A je mierne strečová.

Po druhé, keby pružná nebola, nemohli by ju dávať napríklad do topánok, vo vnútornej botičke Arcteryxov Bora2 by sa potrhala po prvom obutí.

Po tretie, GTX strečové bundy sa predávajú už roky. Nie je to naťahovacie tak veľmi, ako napríklad PWS, ale mierne natiahnutie látky pohybom zvládajú.
Naposledy upravil wawrik dne ned zář 10, 2017 20:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned zář 10, 2017 19:37

V současné době vlastním bundu z GTX Pro, z GTX Active a z GTX Softshell a všechny jsou strečové.
Měl jsem GTX Paclite a GTX Prformance 3L a ty byly taky.
Jediný co nepružej sou sto let starý modely, co mám do práce...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3964
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned zář 10, 2017 23:19

mike píše:Takze jsem se vratil ke starsi bunde od MHW (nazev nevim) z DryQ Elite (coz je eVent) a musim koupit neco jineho, protoze ji nesnasim. Nevim, jestli uz tece nebo je tak mizerne prodysna, ale kdyz jsem ji posledne vzal na sebe, tak jsem byl za chvili uplne mokry.

Zkusil jsem bundu pod sprchou a je to tak, tece. Uplne kaput. Sprchoval jsem ji asi tak minutu studenou vodou a zevnitr se zacaly delat mokre fleky. Navic jsem zjistil, ze se v nekterych mistech rozlozil laminat. Bunda ma 4 (!) roky a byla pouzivana minimalne. Posledni rok a pul vubec, jelikoz jsem mel AS, kterou jsem nedavno vyreklamoval, a tak jsem se musel vratit k tehle. Pred tim rokem a pul netekla, jen byla jak igelit. Ted je jak deravy igelit :evil:

Vypada to jako rozklad PU. Nevim, jestli je laminat opravdu lepeny PU lepidlem, ale chova se to tak. Kdyz je to vlhke, tak se od sebe vrstvy trhaji pomerne snadno s paravym zvukem. Po uschnuti je to jako pruzne lepidlo, natahuje se a pak praskne. Az budu mit novou bundu, tak udelam pitvu. Podlepeni svu kupodivu drzi, tam zadny problem nevidim.

Zajimave je, ze nejhur je na tom latka za krkem, viz foto. Jednak tece nejrychleji a jednak se tam delaminuje i latka zevnitr. Pak jsou ramena, podpazi a spodek zad, ale obcas i jina mista. Prijde mi, ze jsou to mista, kde se latka nejvic soupala o sebe bez ohledu na zatez, za krkem batoh na bunde nesedi a v podpazi taky ne.

Tece v mistech, kde se laminat rozklada. Teda, nejen tam, ale nejvic a zrejme bude rozklad pokracovat. Neni mi uplne jasne, proc. Membrana by prece mela fungovat sama od sebe bez ohledu na laminaci. Odlupuje se svrchni latka a ta by nemela mit na vodeodolnost vliv. Prvni membranovky nebyly laminovane a membrana byla volne mezi vrstvami. Presto to v delaminovanych mistech tece nejvic.

Bundu jsem pouzival jako zalozni, vetsinu casu travila v batohu. Na sobe jsem ji mel nekolikrat za rok, urcite min, nez 10x. Vetsinou jen na par hodin, kdyz prselo a obvykle pod lehkym jednodennim batohem. Natezko jen parkrat, najisto si vzpominam jen na jeden pripad, kdy nejdriv prselo a pak snezilo. Prana byla dostatecne, obvykle ve SportWashi, nekolikrat do roka a vzhledem k pouzivani to vychazi temer po kazdem pouziti...

Piece of shit. MHW Quasar (dohledal jsem), DryQ Elite. Fakt kvalita. Po 4 letech temer nepouzivani... Nastesti byla aspon ve sleve, coz znamena, ze byla nejakou dobu na sklade. Rekneme rok, takze 5 let stara, to je i na rozpad PU celkem malo :? Pata bunda od MHW, co mam, a myslim, ze posledni. Prej Elite :axe:

Fleky a tmavsi mista na fotkach neni spina, ale prusaky. Bunda je uplne cista a normalne zevnitr neni mrizka ripstopu temer videt...
bunda1.jpg

bunda2.jpg

bunda3.jpg

bunda4.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned zář 10, 2017 23:44

Nenič pavprochovi prodej 10 let starého GTX kompletu od Milletu ve vedlejším vlákně :axe: Teď si to od něj nikdo nekoupí [-(
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » ned zář 10, 2017 23:51

Pral jsi ji často, tak by to dělat nemělo. Ale zjevně se to stalo v místech, kde se člověk hodně potí - za krkem, na zádech, v podpaží... Samotným mechanickým namáháním to nebude. Tak možná máš taky agresivnější pot. To bys to ale asi musel prát po každém větším propocení a i tak na těch obvyklých 30 C to nemusí jít vyprat dokonale. Navíc častějším praním zase můžeš urychlit rozpad toho lepidla :((
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 0:03

@mitau: schvalne jsem nenapsal, ze neni dobry napad kupovat starou membranovku ;-)

@air2: pisu, ze jsem ji pral nekolikrat do roka. Rekneme 3x, takze dohromady tak maximalne 10x - 12x (spis min). To nic neni. Potu si taky moc neuzila, jak pisu, nosena byla minimalne. Predchozi GTX bunda byla nosena i prana podstatne vic a nerozlaminovala se, po 7 letech odesel Paclite, jak jsem psal jinde.

Jestli jde o rozklad PU, tak to s pouzivanim moc nesouvisi. Mechanicke namahani tomu v posledni fazi jen trochu pomuze. Bunde pred dvema lety nic nebylo, pak jsem ji odlozil a pouzil poprve ted a tekla okamzite. To odpovida rozpadu PU, u bot taky znicehonic odpadne podrazka.

BTW, trochu jsem hledal a narazil na reviews u novejsi verze tehle bundy. Nekolik lidi tam pise, ze jim tece a to i skoro nova. Piece of shit.

Jo a jinak peru na 40 vsechny outdoorove veci vcetne merina a primaloftek. Cedulka 30 je (s)prosty alibismus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 0:12

Snazim se odhadnout, jak dlouho jsem bundu asi mohl mit dohromady na sobe. Vychazi mi to na 15 - 25 hodin... Sakra draha sranda. Kdyz jsem pred casem psal, ze membranovky maji nejhorsi pomer cena/vykon z cele outdoorove vybavy, tak jsem netusil, ze je to az tak spatne.

edit: jeste jsem na prochazce premyslel, jak jsem ji vlastne pouzival. Tri sezony, 2013 - 15, pak jsem koupil AS a tahle visela ve skrini. Vyprana. AS jsem letos na jare vyreklamoval a od te doby jsem tuhle nosil v batohu. Poprve jsem ji mel na sobe az ted na horach a okamzite protekla. Takze se neco stalo behem viseni ve skrini, coz odpovida rozpadu PU. Bunda jinak vypada skoro jako nova, zadne poskozeni krome te delaminace...

Ale zas jestli jde opravdu o rozklad PU, tak by se to stalo i kdybych ji nenosil vubec... Uz jsem dneska psal, ze PU je zlo? Univerzalni kurvitko pro outdoorove vyrobce. Podrazky, zater na batohu, svarovane/lepene svy, bundy, vsechno se casem rozpadne bez ohledu na pouzivani a clovek si musi koupit nove.

Z tohodle ohledu je celkem smesne se bavit o vydrzi materialu pod tezkym batohem, kdyz se casem rozpadne sam :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pon zář 11, 2017 8:28

dudy píše:V současné době vlastním bundu z GTX Pro, z GTX Active a z GTX Softshell a všechny jsou strečové.
Vedel by si nejako subjektívne porovnať priedušnosť, resp. ako sa v nich potíš?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon zář 11, 2017 8:30

@mike: Mel by ses zeptat vyrobce na jeho nazor. Urcite TI to srozumitelne a verohodne vysvetli :lol:
Naposledy upravil apuka dne pon zář 11, 2017 9:27, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod tyrr » pon zář 11, 2017 8:37

Ahoj všichni, jsem ve fázi nákupu vybavení na VHT (doposud jsem se věnoval především běžnému trekování) a měl bych na vás několik dotazů, které jsou v tomto vlákně téměř na denním pořádku :) Snažil jsem se načíst o potřebné výbavě kde co, ale vzhledem k všudypřítomné marketingové masáži je to skoro horší, než na začátku :) Pochopil jsem tedy, že stejně jako u trekování je nejlepší způsob prostě někde začít a postupně si výbavu ladit podle toho, co se osvědčí a co nikoli. I přesto ale potřebuji něco do začátku (nepropro bundu, střední vrstvu a kalhoty), na treky jsem zvyklý chodit jen v SS a obyč (ne SS) kalhotách či kraťasech, na VHT mám představu, že primárně budu chodit v SS (jak kalhoty, tak bunda) a membránovku budu mít pro případ zhoršení počasí někde ve víku. Na těžší tůry potom počítám s membránovkou stále na sobě (těžší myšleno výš = chladněji a horší počasí). Je tato úvaha správná?

Pokud ano, do užšího výběru se mi dostaly 3 bundy - Tilak Stinger Pro, Tilak Raptor a Arcteryx Alpha AR (je v akci :D ) Zatím jsem stihl vyzkoušet jen Raptora, dnes jdu zkusit Arcteryx a snad dorazí do RP i ten Stinger Pro, rozhodující je samozřejmě to, jak mi bundy padnou, ale zajímá mě vaše srovnání těchto 3 bud z pohledu kvality a použitelnosti pro VHT (ceny jsou +/- stejné). A jakou byste si kdo vybral, pokud by stály stejně?

U kalhot je to složitější, tam jsem se výběru moc podrobně nevěnoval, ale hodně "lidí" doporučuje třeba DA Cascade Máte s tímto modelem někdo zkušenost? Jaké alternativy doporučujete? (pokud mám toto téma oddělit do vlákna o kalhotách, prosím admina, aby tento kus klidně přesunul, díky) : 8)

P.S. hodila by se mi i rada na nějaké kvalitní rukavice :)
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » pon zář 11, 2017 13:11

Ač se mi více líbí Acteryx, tak bych bral spíše Tilak, vzhledem k tomu, že to je domácí výrobce se skvělým pozáručním servisem. Jak si můžeš přečíst výše, servis na bundu se bude po pár letech hodit.

Jinak mluvil jsem dneska s borcem z Tilaku a fakt mě odrazoval od používání Active shellu pod těžký batoh na treky. Nejde ani tak o prodření (pokud to nebude o sebe nějak moc šoupat), ale prý spíše o tu zátěž, kterou membrána prý nesnese. Může se po určité době poškodit tím tlakem a pak začít dříve protékat. Pokud se používají ještě hůlky, tak dochází k většímu namáhání v oblasti ramen a tím se to může ještě urychlit.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod tyrr » pon zář 11, 2017 13:56

air2 píše:Ač se mi více líbí Acteryx, tak bych bral spíše Tilak, vzhledem k tomu, že to je domácí výrobce se skvělým pozáručním servisem. Jak si můžeš přečíst výše, servis na bundu se bude po pár letech hodit.


Taky jsem více přikloněný k domácí značce, nicméně Tilak mě hodně nepotěšil výrazným zdražením membrán od 1.9. 2017 :( Každopádně mám docela robustní postavu, takže si myslím, že Stinger Pro bude pro mě pasé a naopak ten Arcteryx hodně lidí rozměrnějších postav chválí kvůli jejich obecně volnějšímu střihu... Vyzkouším a uvidíme :)

air2 píše:Jinak mluvil jsem dneska s borcem z Tilaku a fakt mě odrazoval od používání Active shellu pod těžký batoh na treky. Nejde ani tak o prodření (pokud to nebude o sebe nějak moc šoupat), ale prý spíše o tu zátěž, kterou membrána prý nesnese. Může se po určité době poškodit tím tlakem a pak začít dříve protékat. Pokud se používají ještě hůlky, tak dochází k většímu namáhání v oblasti ramen a tím se to může ještě urychlit.


Tohle je tady hodně diskutovaný téma, já sice ve výběru AS nemám, ale myslím, že by to VHT zvládl také :)
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon zář 11, 2017 14:23

wawrik píše:
dudy píše:V současné době vlastním bundu z GTX Pro, z GTX Active a z GTX Softshell a všechny jsou strečové.
Vedel by si nejako subjektívne porovnať priedušnosť, resp. ako sa v nich potíš?

tak tohle zajímá i mě, u Active a Softshell mám osobní srovnáni, ale jak je na tom srovnání s Pro?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 17:52

apuka píše:Mel by ses zeptat vyrobce na jeho nazor. Urcite TI to srozumitelne a verohodne vysvetli :lol:

Ignoruji i review a dotazy na svych strankach, koukni na ten odkaz na novejsi verzi, co jsem daval vys. Nekolik lidi si tam stezuje, ze bunda neni vodeodolna a pta se, jak to je. A nic.

Nooo, ale mozna to neni az tak spatny napad, napsat jim, co si o tom jejich Elite myslim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 11, 2017 17:59

u tilku neni velikost jako velikost a zatimco Skovy SS trango je celkem uzky strih tak skovy stinger je jak pytel a muzu pribrat s prehledem 10kilo... takze jw.mozny ze ten stinger pro taky bude mit voln3jsi strih
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 18:01

tyrr píše:na VHT mám představu, že primárně budu chodit v SS (jak kalhoty, tak bunda) a membránovku budu mít pro případ zhoršení počasí někde ve víku. Na těžší tůry potom počítám s membránovkou stále na sobě (těžší myšleno výš = chladněji a horší počasí). Je tato úvaha správná?

Asi zalezi na tom, co povazujes za VHT ;-) Ja chodim do 4000 vetsinou v tricku a kdyz je chladneji, tak si vezmu vetrovku. Kdyz je extra kosa, tak si misto tricka s kratkym vezmu tricko s dlouhym a na to vetrovku. To mi staci tak na 95 % pripadu. Zbytek je hnusne a prsi a pak si teda vezmu membranovku. Na tricko. Membranovka stale na sobe je predstava z nocni mury.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod tyrr » pon zář 11, 2017 19:27

Ok, diky za zkušenost, za VHT považuji cokoli, co je macky a cepin :)) Každopádně po celkem dlouhém čtení tohohle vlákna čím dál víc dostávám pocit, že na tohle určení je GTX Pro overkill, tím spíše v bundě jako je Raptor. Mám možnost sehnat Arc'teryx Beta AR za cca 6,5k, ale to je dle mého to samé jak ten Raptor nebo Stinger Pro. Myslíš, že je lepší teda koukat po "slabsich" HS jako je Stinger nebo obdoba od jiných značek?

P.s. co ty kalhoty? V čem chodíš Ty?
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 19:45

Pro mne je membranovka zlo, ktere pouzivam jen kdyz je to fakt nutne a vetsinu casu travi v batohu. Takze UL, ale zas nez extremne UL, viz fps zkusenosti tady. GTX AS vypada jako rozumny kompromis, ja ted asi zkusim Neoshell, protoze ten jsem jeste nemel.

Kalhoty mam od Ternuy. Maji neco pres 300 g, jsou z polyamidu (nylon) a naprosto mi vyhovuji. Materialu rikali Microshell a je to relativne tenka, pevna, hladka a prijemna latka. Slusne vetruodolna a kalhoty jsou trisezonni, nad nulou v pohode, pouzitelne tak do -5. Bohuzel uz se nedelaji, presli na softshelly, ktere jsou pro mne pocitove vyrazne horsi. Prevlecne kalhoty do deste mam ME Firefox. AS a funguji nejlip ze vseho, co jsem mel a zkousel, k tem zatim nemam jedinou vyhradu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod tyrr » pon zář 11, 2017 20:04

Díky! Prodávají ty ME někde v kamenným obchodě, že bych si je zkusil, než je zkusím vzít někde na ebay? :)) Já mám převlekovy kalhoty nějaký 2,5l Millety, ale je to totální pláštěnka, takže raději bych něco fakt jako SS s DWR a jen v opravdu nejvyšší nouzi vyndaval ty prevleky... Příští rok je v plánu Gran Paradiso a pokud nám to počasí a kondice dovolí, tak Mt Blanc. Proto mluvím o těch teplotách.
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Příspěvekod tyrr » pon zář 11, 2017 20:04

Mimochodem jaký bys do tohohle prostředí doporučil ty rukavice?
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 20:11

Nevim, zkus pohledat. Kupoval jsem je pred par lety v Hanibalu, ale to byl vyprodej, takze uz asi ne. Rozhodne je dobry napad je predem zkusit, mne sedi skvele, ale tobe nemusi.

BTW, ME Firefox je i bunda a jsou tu s ni dobre zkusenosti.

Rukavice nejlip tenke a odolne, ale na to mame jine vlakno, neni dobry napad to tahat vsechno sem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon zář 11, 2017 20:48

@tyrr
btw: mt. blanc jsem sel pred lety v - na dnesni pomery - teplakach (myslim ze to bylo RVC) a v pohode, tam je to, pokud nejdes nejakou naschval hodne technickou trasu, normalni hiking, jen nesmis chitit nejakou bourku...
:t:t
a opakuji souhlas s mike - membranovku jen kdyz uz neni zbyti a litaji trakare, anebo na houby v desti, jinak je to peklo, byt v ni treba pul dne...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod tyrr » pon zář 11, 2017 21:32

@Quido
Mám k tomu respekt, ale jak jsem psal, taky to vidím na SS nebo naopak třeba nějakou primaloftku jako vrchní vrstvu, pokud bude hezky. Tu membránu vybírám hlavně z ohledem na univerzální využití do budoucna. Raději teď investuju o par tisíc víc do dobrý bundy, než abych koupil něco za 4-5 a za rok vybíral zas další... Chystám se na treky do Nepálu, Norska a na Island. Kam mě do budoucna dotáhne to VHT je jen otázka toho, jak mě to bude bavit a jak na tom budu s financemi :) Zkusím ten Arc'teryx a Stinger Pro a koupím podle toho, co mi nejlíp sedne strihově...
tyrr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte zář 5, 2017 12:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte zář 12, 2017 8:11

Mám MEQ Firefox práve do krajín, čo spomínaš. Je trochu ťažšia, ako by sa mi páčilo (310 g), ale zato má kopec veľmi praktických vychytávok ťažších búnd - odvetrávanie v podpaží (to je pri častejšom používaní nutnosť), veľké vrecká, kam sa mi zmestí pol výbavy, dobre nastaviteľná kapucňa, manžety na suchý zips.

Veľmi dobré nepremokavé rukavice sú bajkové Gore Road, ale myslím, že sa minulú sezónu prestali vyrábať. V XL ich ešte majú. Sú vysoké, tenké, veľmi priedušné, a dovoľujú navliecť si pod ne niečo zatepľovacie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » úte zář 12, 2017 9:42

@wawrik nevis jestli Gore dela jeste turisticke bundy z AS? Jen v rychlosti jsem projel jejich stranky a na nic nenarazil.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 9:47

mike píše:ja ted asi zkusim Neoshell, protoze ten jsem jeste nemel

taky bych zkusil, ale nenacházím žádnou kterou bych si mohl u nás ozkoušet, výrobci se do Neoshellu moc nehrnou, spíš s ním končí, kdysi děl bundu třeba i Direct Alpine
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte zář 12, 2017 9:52

booze píše:@wawrik nevis jestli Gore dela jeste turisticke bundy z AS? Jen v rychlosti jsem projel jejich stranky a na nic nenarazil.
Oni AFAIK turistické bundy nikdy ani nerobili. Len bajkové a bežecké. Ale môžem sa mýliť, a v tom obchode, čo má ku Gore dosť blízko, som už dlho nebol.

Edit: Tu je jedna, a tu ďalšie dve bez kapucne.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení