Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte srp 29, 2017 12:41

Měl bych to po sobě číst. Místo "být" tam asi mělo být "bát" - tedy někteří zákazníci se bojí, jak moc je GTX Active odolný. Třeba v Hanibalu prý radí, že pro chození na těžko se GTX Active nehodí. Podobné to může být i v jiných prodejnách.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 13:07

pozastavil jsem se nad tímto jevem jaksi v kontrastu se zdejším téměř "polobožským" vyzdvihováním kvalit GTX Active shell...

Logicke vysvetleni je to, co pise mitau. Podavaci vykladaji takove veci, vyrobci je pisou na web, a tak tomu vetsina lidi veri a boji se. Kontrast tady je proto, ze s AS na rozdil od vetsiny mame zkusenosti.

No a taky rozumny clovek pouziva HS jen, kdyz musi a pak nejaka odolnost moc nehraje roli ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte srp 29, 2017 14:01

mike píše:rozumny clovek pouziva HS jen, kdyz musi a pak nejaka odolnost moc nehraje roli
Ne "rozumny clovek" ale nekteri, co nehledaji hardshellku ale zalozni bundu, resp. "plastenku". Vetsina lidi (kupujicich), kteri zivi vyrobce ale chce bundu nejenom do ruksaku, ale na bezne noseni, at uz jenom na tury v lete-zime nebo i do mesta, prace, atd. - a at se na to divam jakkoliv, omezeni Gore na bundy z AS (zadne zbytecnosti, vaha nadevse) docela omezuje moznosti vyrobcu a pozadavky kupujicich. Proste celosvetovy vyrobce ve stredni tride nechce vyvijet a vyrabet 1000ks z jednoho modelu AS bundy, ale radeji proda milion z neAS, kde si muze udelat jake chce a co zada "trh". A klidne si za to muze zadat stejne prachy jako za ten model z AS.

Jak jsi spomenul DryQ Elite, jsem si spomenul na tento, velmi pravdivy vyrok jednoho cloveka:
I've been around the block enough times to have seen Gore-Tex, Sympatex, Triple Point Ceramic, Ultrex, Membrain, H2No, and on and on, all claiming to be both waterproof and breathable. None of these miracles of chemistry have ever been perfectly waterproof and perfectly breathable, but most of them have all been very expensive.

A prumernym kupujicim stredni tridy lehce namluvis, ze je to perfektne nepromokave a perfektne prodysne (viz reklamni slogan Columbie: "Absolutne vodeodolny, absolutne prodysny", asi je nikdo nepodal COI za klamavou reklamu, protoze po roce si ji zopakovali) z jakekoliv membrany. Vsak staci vzit postrikovac na rostliny, postrikat tkaninu nebo vylit na ni hrnek vody a vidis ze neprotece, ne? A kdyz si to obleceni obleces, stale stejne dobre dychas, ne?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 29, 2017 15:41

hm... ok, at je to jak chce, AS stejne jak se objevil, tak zase (temer) zmizel, coz mne proste pripada diune...
:(( :roll:

@apuka. rikej si co chces - rozumny clovek nepouziva neprijemny, protivny, docela tuhy a "hlucny" material na denni noseni - tohle se da prekonat leda tim,
- ze se nemam moc rad
- ze mam potrebu vystavovat se na odiv
- ze nejsem moc rozumny

>berte to prosim jako malu nadsazku<
:mrgreen:

(mam takoveho ex-svagra - presne tento typ, jezdi cely den v aute v GTX bunde, ze pry kdyz vyleze a venku je slota, tak je v pohode, a nemusi resit, jakou si ma kdy vzit bundu - kdo je pripraven, neni prekvapen...)
:lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 17:02

Mel jsem takoveho kolegu. Celou zimu chodil do prace v lyzarske bunde a pred odchodem si peclive zapinal snehovy pas. Co kdyby tramvaj zavalila lavina :twisted:

Do stejne kategorie patri lidi (nebudu pp jmenovat ;-)), co voskuji boty. Pripraveni na nejhorsi pripad, co nastane jednou za uhersky rok, a jinak se zbytecne koupou ve vlastnim potu.

Jak to myslis, zmizel? Vzdyt se normalne pouziva.

Ted jsem si na horach parkrat musel membranovku oblect. Hnus maximalni. Hned, jak to jen bylo mozne, jsem ji shazoval a prevlekal se do vetrovky. I kdyz byla mokra, bylo mi v ni mnohem lip (a za chvili uschla). Zato kalhoty z AS byly v pohode, o tech skoro ani nevim a funguji dobre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 17:13

@apuka: rikam furt, ze membranovky maji absolutne nejhorsi pomer cena/vykon z cele outdoorove vybavy...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte srp 29, 2017 17:56

mike píše:Jak to myslis, zmizel? Vzdyt se normalne pouziva.
.


pisu "temer" a taky ze to mam mirne nadsazene... myslim to tak, ze nabidka AS u nas se proti lonsku a predlonsku napadne snizila a mnohe znacky u nove modelu AS temer ignoruji

mike píše:Ted jsem si na horach parkrat musel membranovku oblect. Hnus maximalni. Hned, jak to jen bylo mozne, jsem ji shazoval a prevlekal se do vetrovky. I kdyz byla mokra, bylo mi v ni mnohem lip (a za chvili uschla). Zato kalhoty z AS byly v pohode, o tech skoro ani nevim a funguji dobre.


mam to podobne - membranovku v hrbu pro pripad padajicich trakaru a na sebe jen pro preckani toho nejhorsiho, by clovek nebyl durch, hlavne kdyz se hodne ochladi nebo v zime, jinak jde hned dolu... a na kate clovek asi obecne neni tak haklivy...
ps: jake kate mas - a to nosis furt nebo jako prevlecky? (ja teda jen prevlecky a vetsinou na jine kate, kdyz je to nutne)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte srp 29, 2017 19:50

ME Firefox. Samozrejme jen jako prevlecne, takze naprostou vetsinu casu travi v batohu. Bundu jsem ale sundal hned, jak prestala prutrz, kalhoty az o nejakych 500 m niz, kdyz uz bylo jasne, ze prset urcite nebude. Navic bylo po bource mokro a stezka vedla travou, takze se hodily i tak. Jsou fakt dobre, skvele mi padnou, takze nevadi ani na druhych a navic pod nima mokre kalhoty uschnou (oblekam je, az kdyz je to fakt nutne), to je vyhoda AS. Predtim jsem mel stare Paclite a je to fakt rozdil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » sob zář 2, 2017 10:10

Mě se po asi 6 letech začaly odlepovat švy na GTX Proshell bundě Ternua, v Rockpointu mi ocenili opravu v německém servisu na 205 Eur vč. poštovného (zdůraznili, že z toho RP nemá ani korunu, jak šlechetné). Myslel jsem si, že ta bunda vydrží déle (většinu času jsem to nosil jako zálohu v batohu a nosil jsem to minimálně), asi jsem to ale přesto měl prát častěji.

Sháním ale nějakou náhradu. Záložní bunda vysloveně do deště i pod těžký batoh (cca do 20 kg, zpravidla méně). Nevím jestli by na tu zálohu do deště nestačil Paclite (na zimu a lyže ještě vynosím tu starou GTX). Z důvodu pozáručního servisu za přijatelných podmínek jsem uvažoval o Tilaku, ale nechce se mi po předchozím zklamání z životnosti dávat do záložní bundy znovu takový ranec a tak se dívám i po nějakých zánovních kouscích. Nejsem si jistý ohledně těch jiných membrán, u Gelanots co jsem kdysi měl, se mi oloupala membrána po dlouhodobějším nošení a tady čtu, že to asi je celkem normální? Tak zvažuju do čeho jít.

Co říkáte na tohle?
https://aukro.cz/bunda-ternua-woodhill- ... 6912213282
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » sob zář 2, 2017 10:54

Proc to neopravis? Poradne vyper prerubenou bundu, vysus a natri timto http://www.highpeak-outdoor.com/product ... 30&lang=de
Nekde se to tady resilo.
Kdyz do ni nechces investovat a mas ji jako zalozku tak HP Road runer 2.0 nebo Pinguin stratos alpin
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » sob zář 2, 2017 15:00

Opravovat to budu, ale nevím jestli na to bude spolehnutí, když budu muset jít třeba celý den v dešti. Asi to takovou těsnost jako originál podlepené švy mít nebude. Tak bych starou bundu nechal na jiné využití a zálohovku bych koupil novou.
O tom Road Runneru nebo Pinguin jsem uvažoval, to jsou ty verze bez podšívky, což by na tu zálohovku asi nevadilo. Ale vydrží to pod tím batohem? Co vím tak to jsou bundy spíš na běh, lehkou turistiku a pod., stejně tak i GTX Paclite.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » sob zář 2, 2017 17:14

HP Road runer pouziva fps jako zalozku a on chodi do prirody uz 35 let.
Taky bych bral za 1200,- AS
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » ned zář 3, 2017 21:00

Předně nějak nechápu, že jdeš znovu do značky, co tě zklamala...
:((
(mně začala goretexka zlobit až po 11ti letech a pak jsem ji stejně roztrhnul)
:roll:
paclite bych nedoporučil nikomu, a pod těžký batoh už vůbec ne, AS jako záložku ano, ale primárně pod těžký batoh jedině Pro Shell...
Naposledy upravil Quido dne úte zář 12, 2017 17:37, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned zář 3, 2017 22:22

Uz zase ten nesmysl s tezkym batohem #-o ](*,) Je tu aspon jediny clovek, kteremu odesla membranovka kvuli tezkemu batohu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » pon zář 4, 2017 8:16

Spíše jde asi o prodření bundy u popruhů, resp. na zádech, kde se batoh a bunda dotýkají a vzniká tam velký tlak/tření. Já jsem se bavil s jedním týpkem co si paclite na jednom místě prodřel, ale nevím jak moc to nosil.

Jinak Gelanots byl dobrý, membrána se začala loupat po 3 letech častého nošení. Tohle bych nosil jen občas (jako záložku) a dá se zase koupit podstatně levněji. Podlepené švy u GTX Proshell se mi začaly odlepovat po 6 letech občasného nošení (měl jsem ji na sobě třeba 4x do roka). Obojímu bych ale možná bylo předešel častějším praním. Možná mám agresivnější pot. Ono je asi třeba tu bundu holt prát 1x ročně, i když si ji vezmu na sebe jen párkrát.

edit: Ještě jsem si vzpomněl, že jsem mluvil jsem i s paní Kamlerovou z Tilaku a ta mi taky říkala, že pod batoh je fakt určený ten Proshell, ani Active Shell ani Paclite na to vhodný není.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon zář 4, 2017 12:48

mike píše:Uz zase ten nesmysl s tezkym batohem #-o ](*,) Je tu aspon jediny clovek, kteremu odesla membranovka kvuli tezkemu batohu?


ne že prodřela, ale prostě v těch místech ve vytrvalém dešti ty slabší membrány propustí vodu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 4, 2017 20:01

air2 píše:Ještě jsem si vzpomněl, že jsem mluvil jsem i s paní Kamlerovou z Tilaku a ta mi taky říkala, že pod batoh je fakt určený ten Proshell, ani Active Shell ani Paclite na to vhodný není.

Pri vsi ucte neni pani Kamlerova verohodny zdroj. Jednak je zaujata a jednak opakuje propagandu Gore.

Mel jsem bundu z kombinace XCR a Paclite. Po 7 letech zacaly tect Paclite casti a kdyz jsem se kouknul proti svetlu, byly v nich malicke dirky. Ovsem ne jen pod batohem, ale vsude bez ohledu na zatez. Derava byla membrana, svrchni latka bez poskozeni. Kdyby mi z toho nekdo kusy vystrihnul, tak bych nepoznal, ktery byl pod batohem.

Paclite je asi to nejhorsi, co Gore kdy prodaval (uz bych to nebral ani zadarmo), AS je trivrstvy laminat.

Quido píše:ne že prodřela, ale prostě v těch místech ve vytrvalém dešti ty slabší membrány propustí vodu..

Nesmysl. To se ti jen zda. Pod popruhama batohu mas mokro kvuli kondenzaci zevnitr, ktera nema kudy ven. Ano, na tenci bunde je to vic citit (protoze min izoluje), ale to neznamena, ze by propoustela.

OK, s poverama se moc neda bojovat, tahle je proste zazrana. Ale i tak zopakuju: vetrovka. Material je tenci, bez libovolna membranovka a batoh mu nic neudela. Moje vydrzela 17 let a to jsem ji nosil mnohem vic, nez membranovky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon zář 4, 2017 22:22

mike píše:s poverama se moc neda bojovat, tahle je proste zazrana
Miku, ted bez hodnoceni AS, bo ji nemam, ale...

Rec je o noseni AS bundy pod tezkym batohem. A ne noseni v "tezkem" batohu. Bez urazky kohokoliv, kolik je lidi na OF, kterym jeste jeste neprotekla/neponicila AS bunda a nosi ji stale nebo alespon velice casto pod opravdu tezkym batohem, tj. rekneme tomu 18+kg, jeste lepe 20+? Vetsina bud ji ma jako zaloznou bundu a/nebo nosi batoh tak 10-12 kg, max. 15kg.
Co si pamatuji (ale ma pamet je derava), je to vice-mene jenom sobin manzel. A to je docela maly vzorek na hodnoceni. No a kdyz si poctes hodnoceni uzivatelu jinde, i v zahranici, tak jsou zkusenosti docela rozdilne, taky se z toho neda vyvodit zadny jednoznacny zaver.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte zář 5, 2017 0:36

Takhle to nefunguje. Dokazuje ten, co neco tvrdi. Kdyz tvrdite, ze AS pod tezkym batohem odejde, tak dejte konkretni priklad. Ono to ani opacne nejde.

Membranovku by nosil stale jen totalni masochista a zvlast pod tezkym batohem. Opakuju ale svuj priklad s vetrovkou. Klasicky Pertex, tenci a podstatne subtilnejsi, nez AS, co jsem mel. Vydrzel 17 let a to vetrovku, na rozdil od membranovky, nosim vzdycky, kdyz uz neni na tricko.

Chapu, ze Gore potrebuje ty sve nesmyslne tezke pancire prodat. Nechapu ale, ze jim to zerete a opakujete jejich propagandu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte zář 5, 2017 1:36

Sám chodím s Pertex Shield+ 2,5 i natěžko, takže AS bych minimálně rozumnou odolnost věřil, ale mikovy argumenty mi přijdou lehce zavádějící.
1) Ne každý má větrovku (třeba já před pár lety) a bere na výlety větrovku i membránovku (i teď některým kamarádům připadá divné, že tahám dvě UL bundy) - pak toho může v membránovce od podzimu do jara celkem dost nachodit (v nižších teplotách už nebude neprodyšnost tolik vadit a ochrana před větrem a vlhkem se bude hodit)
2) Je otázka, jestli jde srovnávat odolnost Pertexu a membrány. Nemůže se membrána poškodit, i když vnější látka bude držet? Buď přes spodní "půlvrstvu" a nebo zkrátka mechanickými tlaky, ohýbáním, natahováním v nějakém směru atd. Když si představím, že spodní vrstva se celkem chytne na triko a na horní budou popruhy, tak může vzniknout nějaké pnutí mezi horní a spodní vrstvou, které bude muset vydržet membrána, která je mezi nimi. To je ale laický pohled, jak moc je v AS membrána provázána s vrchní a spodní látkou nevím (možná je to celé špatná představa).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte zář 5, 2017 7:15

Vsak vis, ze kdo chodi v membranovce bez deste, je masochista a neni normalni, atd... Ze proste nekteri lidi nechapou, ze ne kazdy je potivy jako oni, ze ne kazdy ma stejne psychicke bloky vuci membranam - a v neúposledni rade ze nekteri lidi chteji vyuzit i jine vlastnosti membranoveho obleceni nez jen nepromokavost (neprofukavost, odolnost a ochrana nizsich vrstev obleceni, tepelna "izolace" /odrazeni vlastniho tepla zpatky/, atd)... ](*,). Vlastne taky to, ze nekteri nemaji potrebu nosit 2-3 ruzne bundy a obmenovat je podle pocasi.
Stejne tak je mimon ten, kdo nosi tezky (20+kg) ruksak a ze vsechny veci musi byt co nejvice UL a co nejvice prodysne (tada GTX Pro bunda je out). Takze se nediv, ze se bude bojovat proti predstave, ze AS bunda se nemusi dlouhodobe hodit pod tezky batoh.

AS ma zlaminovane (resp. "pevne integrovana" - Gore.com) vsechny tri vrstvy dokopy. Coz ale vubec nevylucuje spominane pnuti, bude to pusobit mozna jeste vic. Co je z tohoto hlediska nejhorsi pro AS je, ze samotna GTX membrana je sice hodne mechanicky odolna, zato neni ani za mak pruzna.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte zář 5, 2017 19:10

apuka píše:Vsak vis, ze kdo chodi v membranovce bez deste, je masochista a neni normalni, atd...

Konecne ti to doslo. Sice to trvalo, ale lepsi pozde, nez nikdy :twisted:

apuka píše:AS ma zlaminovane (resp. "pevne integrovana" - Gore.com) vsechny tri vrstvy dokopy. Coz ale vubec nevylucuje spominane pnuti, bude to pusobit mozna jeste vic. Co je z tohoto hlediska nejhorsi pro AS je, ze samotna GTX membrana je sice hodne mechanicky odolna, zato neni ani za mak pruzna.

Aby se membrana poskodila, tak by se to muselo rozlaminovat. Coz by byl pruser sam o sobe. Nebo prodrit az na membranu a to se u rozumneho materialu nestane.

Ano, pruzne to neni, ale ani to nemusi byt vzdycky plus. Viz fiasko Rabu s prvni bundou z Neoshellu. Tam si jednak lidi stezovali, ze se rychle prodrela a za to mohlo pouziti PES misto PAD na svrchni latku. Taky ale zacala casem tect a u toho se shodli na tom, ze byla moc strecova, membrana se natahovala a tim se v ni postupne rozsirily pory a pak uz nemembranovala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » stř zář 6, 2017 21:13

Miku, asi jsi to někde už uváděl, ale v čem chodíš v dešti s velkým báglem ty?
A proč má Paclite být to nejhorší co Gore kdy uvedl? Vždyť se z toho vyrábí bundy určitě min. 12-15 let a šijou z toho snad všechny značky, včetně těch top. To se najednou zjistilo, že to je naprd? Akorát co ještě vím z Tilaku je, že u Paclitu jdou celkem blbě znovu podlepit švy (na té vnitřní "vrstvě" co je místo podšívky to moc nedrží). Když jsem porovnával 2 bundy, kdy jedna byla s Paclite a druhá s Active Shell, tak na mě z těch dvou konkrétních kusů ta Paclite působila snad i odolněji z hlediska té vnější látky. Ta AS byla taková jemnější.
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř zář 6, 2017 21:27

V membranovce. Ted jsem mel rok Salomonku z AS, ktera celkem sla, ale odesel na ni zip a vratili mi penize. Takze jsem se vratil ke starsi bunde od MHW (nazev nevim) z DryQ Elite (coz je eVent) a musim koupit neco jineho, protoze ji nesnasim. Nevim, jestli uz tece nebo je tak mizerne prodysna, ale kdyz jsem ji posledne vzal na sebe, tak jsem byl za chvili uplne mokry. Jeste predtim jsem mel zminovanou bundu od MHW z kombinace GTX XCR a Paclite, ktera se prekvapive celkem dala, nez Paclite odeslo.

air2 píše:A proč má Paclite být to nejhorší co Gore kdy uvedl? Vždyť se z toho vyrábí bundy určitě min. 12-15 let a šijou z toho snad všechny značky, včetně těch top. To se najednou zjistilo, že to je naprd?

Jak najednou? Bylo to naprd vzdycky a porad je. Protoze se na tom zevnitr srazi voda. Mel jsem bundu i kalhoty a delalo se to na obojim. Na kalhotech klidne i v uplnem suchu, od kolen dolu zevnitr voda. Kalhoty z AS to nedelaji, pod tema naopak mokre kalhoty uschnou. Nebe a dudy.

Vsichni z toho sijou, protoze je to lehke a levne. Na Gore. No a spouste zakazniku staci, ze je tam GTX, dal to neresi.

No a jinak, jak sam pises, je to naprosto zastarala technologie. Za 15 let se vyvoj docela posunul.

air2 píše: Když jsem porovnával 2 bundy, kdy jedna byla s Paclite a druhá s Active Shell, tak na mě z těch dvou konkrétních kusů ta Paclite působila snad i odolněji z hlediska té vnější látky. Ta AS byla taková jemnější.

Muze byt, zalezi na konkretnim laminatu. Kdyz mas AS z 30D Nylonu a Paclite 40D, tak bude AS pusobit jemneji. Ale celkove je IMO AS odolnejsi, protoze je to trivrstvy laminat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř zář 6, 2017 21:48

mike píše:MHW (nazev nevim) z DryQ Elite (coz je eVent) ... Nevim, jestli uz tece nebo je tak mizerne prodysna, ale kdyz jsem ji posledne vzal na sebe, tak jsem byl za chvili uplne mokry.
Ehm, pry to neni uplne eVent, jen z nej vychazi, ale to je jedno. Spise mozna blby dotaz - kdy jsi naposled tu bundu pral? Protoze eVent a jeji derivaty potrebuji (narozdil od GTX) casto prat kvuli neexistenci PU (nebo jine) vrstvy chraniciho samotnou membranu pred znecistenim. A kdyz se ta membrana znecisti (potem, tukem z potu, atd), tak jeji vlakna ztrati svoji vodeodpudivost.

@air2: Paclite je "nejhorsi" proto, ze je jednak nejmene vodeodolna a nejmene prodysna GTX membrana (tim se ani Gore netaji) a ta "pulta" spodni vrstva laminatu docela rychle odejde a pote uz se nici samotna membrana. Na ostatnich 3L GTX laminatech je pevnejsi spodni vrstva. Zato, jak mike podotkl, Paclite muze byt nalaminovany na pevnejsi vnejsi latku, AS ma omezeni na max 40D, vice nesmi byt.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř zář 6, 2017 21:53

V tomhle nemam jasno, nekde pisou, ze je to rebrandovany (prejmenovany) eVent, jinde ze z nej vychazi. Tech prvnich jsem videl vic.

Bundu jsem pral pred odjezdem ve SportWashi a obcas ji peru i kdyz ji jen nosim v batohu. Nikdy jsem ji moc nepouzival, takze spinou a potem rozhodne netrpela. Asi se na ni budu muset kouknout jestli fakt neni nejaka poskozena. Tady jsem ale sahnul vedle, nemel jsem ji rad nikdy a ted uz mne vylozene s*re.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49385
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lukasj » pát zář 8, 2017 7:54

Zdravím,

po dlhšej dobe už potrebujem vymeniť membránovú bundu za novú, keďže stará z Treksportu už je zrejme vhodná len na práce na záhrade.

Mám vo výber Directalpine Guide 5.0, Tilak Storm.

Zaujala ma aj táto Zajovka http://www.zajo.net/sk/nepremokave-bund ... 080-4.html vzhľadom na parametre a cenu (zostalo by aj na nejakú primaloftku, resp lacnejšiu páperku pod ňu). Má niekto skúsenosti s touto membránou?

Od Zaja mám polartec flísku a nohavice ešte z roku 2009 a vcelku spokojnosť na výdrž materiálu aj šitia.
lukasj
nováček
nováček
 
Příspěvky: 120
Registrován: úte srp 29, 2017 12:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kelda » pát zář 8, 2017 13:13

Dnes zakoupeno: https://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut ... -5359.html
oranžová a černá barva za 19k... modrá cca 11,5k :shock: Doufám, že mi to nějaký ten pátek vydrží :supz:
kelda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát zář 8, 2017 13:10

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod air2 » sob zář 9, 2017 1:06

Nějaký tip na bundy z Neoshellu v pěkné slevě?
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » sob zář 9, 2017 6:37

mike píše:Takze jsem se vratil ke starsi bunde od MHW (nazev nevim) z DryQ Elite (coz je eVent) a musim koupit neco jineho, protoze ji nesnasim

Uz jsem tady psal, ze je to strasny igelit. /viewtopic.php?f=9&t=13479&p=411662&hilit=Mhw#p411662
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení