Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv čer 16, 2022 8:26

Lipon píše:v teplotách kolem 9°C a téměř každý den min. 2 hodiny deště, jeden den celý
když to připlácnu dlaní na ten pruh lepidla, tak to jakože trochu drží, ale stačí trochu zabrat jde to pryč, evidentně lepidlo přestalo lepit;
proto moc nevěřím tomu, že teplý hrnek bude fungovat - možná na chvíli, ale jak jí vezmu do chladnějších teplot, tak to lepidlo zas přestane fungovat
PU lepidlo funguje tak, ze pro nejpevnejsi spoj jej musis zahrat a dostat do hodne tekuteho stavu aby dokazalo vyplnit material, prizpusobit se mu a nezustaly vzduchove bubliny. Kdyz se tehdy poradne stlaci dve latky s vrstvami lepidla, tak se to "promicha" a vytvori jednu vrstvu bez bublinek. V tomto teplem stavu staci vyrazne, nasobne min lepidla pro vytvoreni pevneho spojeni. Musis to ale nechat vychladnout, protoze kvuli te tekute konzistenci v horku moc nelepi. Kdyz potom to lepidlo vychladne, ziska pevnejsi (spise hustou rosolovitou) konzistenci - ale uz se ty tenke vrstvy drzi materialu dobre. Rozpadly spoj se Ti uz ale moc nezlepi, protoze na to je v tom studenem stavu prilis malo lepidla.

Nam se jednou odlepila podrazka - vepredu cela asi v delce 5+ cm, proste klasicky zralok - na manzelcinych prvnich Hanwag Alaskach - ja blb jsem je dal susit uprostred leta za jizni okno na slunko a nechal tam par hodin. Studenou podrazku na studenou botu se nedarilo prilepit, ale kdyz se nechalo vse zase zahrat za oknem, po stlaceni a vychladnuti drzela skvele jeste nejakych 5 let.
Od te doby vim, ze PU lepidlo se chova, jak jsem popsal.

Lipone, za kratky pokus, jak jsem psal s malym odlepenym kusem tunelu nic nedas. Klidne pouzij nejaky ranni caj. Bud to bude fungovat nebo ne a o "celkove oprave" se muzes rozhodnout potom podle vysledku. Je to ale na Tobe.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » čtv čer 16, 2022 9:19

Tak z Jöttnaru se ozvali za 45 min po odeslání mailu s fotkami =D>

Člověk od nich doporučil McNett Seam Grip "lepidlo", že to sám používá na opravy podobných závad. V nedalekém Hanibalu ho maj, tak ho dneska koupím a vyzkouším.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv čer 16, 2022 15:21

Jo, s tim jsem kdysi cosi takoveho lepil. Mam pocit, ze zadny zazrak, ale najednu akci to snad udrzi. Vem si stribrnou pasku s sebou :)

Svadlena jak kdy, uz jsem tam nebyl tak rok, tenkrat to bylo po covidu delsi (spis tri nez dva tydny). Muzes se tam stavit zeptat: https://mapy.cz/s/cagaveloga (ale bacha, podle fotky tam prejizdeji cyklisty ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lojzmen » ned čer 19, 2022 20:22

Stará metoda lepení zahřátím:
Přes separační materiál pojezdíš žehličkou.

Musí se opatrně. Separační materiál mohl být klasický celofán nebo pevný papír.
Žehlička se nastaví něco před jednu tečku a nechá dost dlouho stabilizovat teplotu (ze začátku se může přehřát, záleží na umístění termostatu).
Po ustálení (párkrát si žehlička zatopí) odhadneš/změříš/plivneš/zkušebně se spálíš, zda teplota stačí.
Nachystáš si podložku/hranu/plošku, na které budeš žehlit - okraj stolu, židle, laťku, tužku, atd.
Nakonec se lekneš své odvahy a dáš tam pár bodů vteřinového lepidla, nebo to slepíš tavnou pistolí (doporučuji, ale je nutno nacvičit).
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned čer 19, 2022 22:55

lojzmen píše:Nakonec se lekneš své odvahy a dáš tam pár bodů vteřinového lepidla

:D :smt023 nakonec bude nejlepsi ten McNett nebo jine lepidlo. V tomhle pripade i prositi, to je jistota a u dolniho tunylku nicemu nevadi.

Doma jsem se o to lepeni zahrivanim nikdy nepokousel, ale sveho casu jsem posilal ponicene membranove kalhoty prave do Tilaku. Prelepovali mi diry a dokonce kusy latky menili za nove. A presto, ze na to maji vybaveni, tak ty nove spoje uz tolik nedrzely, nektere se odlepovaly driv, nez puvodni jinde. Asi proto, ze material uz byl docela jety, uz to nebyl puvodni hladky povrch.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » ned čer 26, 2022 22:41

lepidlo pořízeno, o víkendu bunda zalepená, šlo to jedna dvě, lepidlo není moc tekuté, takový hustý med, píšou, že spoj vyzraje za 12h
příští týden možná ostrý test (i když bych byl radši, kdybych ji nemusel vytahovat)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » pon črc 11, 2022 21:16

tož slíbený update: slepené spoje drží fest, nějakých 6 dní úplně zmokla, vždy aspoň hodinový déšť, někdy proschla ještě přes den v silném studeném větru, někdy až v noci v předsíňce na batohu

membránuje pořád jak má
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Croog » ned črc 17, 2022 15:54

Ahoj, oj, to je studnice tady, škoda, že není v lidských silách to přečíst celé. :P Rozpadá se mi prehistorická Marmot Paclite bunda a probíhá u mě klasická rozhodovací paralýza. Pokud mi to tu nerozstřelíte, tak pro zjednodušení chci Tilak (budu dělat, že jsem nečetl že u nich šla kvalita dolu) a Goretex Active Shell. Použití: Chůze (špatné počasí/zimě - vzácně max 10-15kg batoh, převážně bez), MTB (zima, déšť), skialpy. Turistiku na těžko teď pár let neplánuji.

Měl jsem na sobě v obchodě Stinger Pro a Stinger Paclite Plus. Poté, co jsem se dozvěděl, že Paclite Plus má menší prodyšnost než těžkotonážní Pro padla předběžná volba na původní Stinger s Active Shellem. Ale pak jsem se dozvěděl, že jako jediný ze Stingerů nemá zipy v podpaždí. ](*,) Opravdu je tahle bunda už tak prodyšná, že to není hendikep? Je tato bunda/materiál vhodná pro intenzivnější aktivity (kolo) do teplot pod 0°C?

Díky!
Croog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon zář 4, 2006 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned črc 17, 2022 16:00

Dlouha vlakna zalozena pred mnoha lety je lepsi cist od konce ;-)

Bundy s AS zipy v podpazi nemaji a je to tak spravne. Taky je to pozadavek Gore. Na normalni pohyb prodysnost celkem staci, na intenzivni aktivity nestaci zadna membranovka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Croog » ned črc 17, 2022 16:39

Aha díky, takže nemusím ztrácet čas hledáním AS bundy s odvětráváním... To mě mrzí, to hodně posune hranici snesitelnosti mít na sobě membránu i v intenzitě. Něco jsem se takhle s tím svým starým Paclitem odventiloval. :)
Croog
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pon zář 4, 2006 20:55

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned črc 17, 2022 16:46

AS je vyrazne prodysnejsi, nez Paclite, aspon ten puvodni. Mel jsem oboje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » ned črc 17, 2022 22:41

podle toho, co nám Roman Kamler na Faerech večer u piva říkal o materiálech a nových bundách, tak Paclite Plus by měl být výrazně prodyšnější
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » pon črc 18, 2022 14:26

Mate nekdo zkusenost s tim Pertex shield, eg napriklad kombinace

https://www.hanibal.cz/rab-firewall_z31141/
https://www.hanibal.cz/rab-downpour-eco_z33166/#102248

furt teda premejslim cim nahradit do ponco ..

Vychazim z toho, ze jako turisticke pouzivam SS kalhoty a normalne pouzivam SS lehkou bundu (pod tim na tele spodni pradlo z nejakeho bambusu, moiry, klimatexu nebo neceho a kdyby mi byla zima tak prostredni vrstva merino icebreaker), takze nevim, jestli na backpacking a walking se vyplati tahnout jeste v batohu plnohodnotne goracove kalhoty a goracovou bundu ..

co by jste teda doporucili - ostatne on ani ten pertex neni uplne levnej co se tyce penez a extra lehkej - tohle vyse jako lehka nepromokava vrstva nebo klasickou membranovku s membranovejma kalhotama ?

moje budouci (hlavni) vylety povedou spise na sever .. nejak to tam mam rad - Skotsko, Norsko, Iceland, apod .. takze asi hodne deste

dekuju
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1943
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte črc 19, 2022 13:41

Mam bundu z Pertex Shieldu a jsme spokojeny. Ale za me je hlavni vyhoda PS to, ze je lehky a relativne lehky. Lehkost ma spoustu vyhod - ne jen lehkost v batohu, ale taky je material lehci a mekci, sam od sebe rychleji vyschne a taky v lete je trochu snesitelnejsi na sebe hodit lehkou bundu nez nejake 500g brneni - ciste proto, ze i kdyz prsi, tak v takove teplote by ti bylo v kazde bunde tepleji nez je prijemne. Takze za me je to skvely material na bundy tak do 350g. Dobrym prikladem jsou ty kalhoty Downpour - relativne lehke, levne a diky hmotnosti si je vezmes i obcas, kdy by se ti s tezsimi zaloznimi kalhotami nechtelo tahnout. Naopak u bundy za 6k vazici 450g mi uz Pertex Shield uplne nedava smysl. Ale nikdy jsem takovou bundu nemel, treba neco prehlizim. Tam uz bych dal prednost GTX nebo treba nejakym experimentum jako napr. Rab Kinetic Aline 2 apod.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2022 14:31

@ntz: s lehkymi membranovymi bundami (neplati to jenom o Pertex Shieldu) je jeden problem, ktery pro Tebe na Severu (tj. ocekavatelne hodne a casto i silnejsiho deste, navic i s vetrem) muze byt opravdu problemem - Cim lehci ten material je, tim je vetsi pravdepodobnost, ze tezky batoh nezvladne. To same plati o 2 a 2,5 vrstvych membranovych latkach - tam se Ti lehce pod vahou batohu sedre membrana nebo nejdrive ta "pulvrstva" a nasledne membrana.

Plati i tady moje oblibene rceni - neco za neco. Lehke membranovky jsou fajn jako zalozni bunda na prakticky vyjimecne pouziti, idealne jeste bez batohu nebo s hodne lehkym batohem. Ale pokud si potahnes na nich nejakych 15-20 kil, tak dlouho nepromokave nevydrzi. I proto jsou i tezsi "poradne" membranovky ze silneho vnejsiho materialu a s dobrou 3. vrstvou.

Ono staci pouzit trochu fyziky - kdyz se Ti tech 15-20 kg bude rozkladat na male plose ramennych popruhu primo sedicich na ramenou a bederaku, navic jeste se bude neustale trit a naskakovat, tj. v podstate delat opakovany tlak, tak tam jde o velke tlaky. Nejde ani tak o vodni sloupec, ale prave o treni a to opakovani. Samozrejme, dost zalezi i na tom, co mas oblecene pod tou membranovkou.
S kalhotama je to trochu jine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » úte črc 19, 2022 15:53

@apuka - dobre, dekuju mockrat za input a dopredu se omlouvam za svou nechapavost a pripadne redundantni otazky - vlakno jsem se snazil cist od zadu dopredu ..

snazim se teda nejak dovybavit se stran obleceni (viz. me skotsko) .. resim ted svrchni vrstvu proti desti a vubec ruznymu hnusnymu pocasi .. v soucasne chvili pouzivam jako svoji standardni svrchi vrstvu Rab Borealis a Rab Torque (je mi to extra pohodlne a strasne mi kalhoty i bundicka vyhovujou) .. obe jmenovane nejsou nepromokave a pouzival jsem tedy poncho od Jurka ..

nekolikrat mi bylo drive porazeno ruzne (skoro az protichudne) rady .. ze si mam poridit membranovku, ze si mam poridit lehkou nepromokavou bundu ala igelit, ze si mam poridit ja nevim co ..

moje typicke workflow je, ze potrebuju nepromokave obleceni na hnusne severske podminky a abych zvladl i chodit napr. s tim batohem .. Muj McKinley s membranou AquaMax 20000mm mi bylo receno, ze to je odpad protoze to nedejcha a je to jako igelit, na druhou stranu tady drive padlo ze i mokra goracova bunda za 15 tisic taky dejchat nebude (protoze je mokra) ..

Co si teda mam poridit ?.. Idealne bych nejakou ceskou firmu (co je made in czechia) jako Tilak a nebo Highpoint (myslim ale ze hp to nesije v cesku) a nebo alespon ten Rab (kdyz uz od nich mam par veci) ..
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1943
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte črc 19, 2022 16:16

ntz píše:moje typicke workflow je, ze potrebuju nepromokave obleceni na hnusne severske podminky a abych zvladl i chodit napr. s tim batohem
Hm, tady bys mohl trochu vice specifikovat to "i", protoze od toho hodne zalezi, co Ti kdo doporuci.

Ja ocekavam, ze spravna veta bude "chodit v hnusnych severskych podminkach s tezkym batohem" a ne "chodit v hnusnych severskych podminkach a obcas mit na sobe i batoh".

Nezapomen taky na to, ze predtim jsi dostal rady a doporuceni - ale na tu jedinou cestu do Skotska. Ted uz pocitas s tim, ze tech cest bude vice, tj. pouziti nebude "jednorazove" ale opakovane, navic ted uz poznas - doslova na vlastni kuzi - i podminky, na ktere to chces. Coz zase trochu meni vhodnost konkretnich bund.

Ja Ti ale nic konkretniho radit nechci, tolik zkusenosti nemam, resp. co mam zprostredkovane doma, to na ty nejtechnictejsi (rozumej taky jedny z nejdrazsich z nejlepsich materialu) bundy od Tilaku a Milletu, ale ty se pouzivaji v ponekud jinem terenu, castecne i pri lezeni. Coz je docela pravdepodobne, ze pro Tebe mohou byt mirne overkill. A urcite by byla rana pro penezenku :lol:.

Ceske firmy na tyto veci jsou prakticky pouze Tilak, Direct Alpine a High Point. Kazda z nich pouziva jine membrany, takze na vyber mas i z tohoto pohledu :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Membránová bunda (2022) - výběr dle specifikace.

Příspěvekod Standa63 » sob črc 30, 2022 8:42

Membránová bunda (2022) - výběr dle specifikace.

Zdravím. :)

Sháním nyní novou membránovou bundu, za dobrý peníz. Už jsem to dlouho nesledoval, takže neznám novinky, případné nové materiály. Bunda bude určena především pro urban a částečně i walking. Nepotřebuji nějakou super za hodně peněz do extrémních podmínek.

Moje specifika: samozřejmě vodě a větru odolná, velmi dobře prodyšná. Alespoň jedna náprsní kapsa, taktéž vnitřní (dolní) kapsy. Pokud možno kapuce sbalitelná do límce a odvětrávací zipy v podpaží.

Má někdo tip?
Naposledy upravil sobb dne sob črc 30, 2022 8:52, celkově upraveno 1
Důvod: sloučeno do existujícího vlákna
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Membránová bunda (2022) - výběr dle specifikace.

Příspěvekod pavproch » sob črc 30, 2022 8:49

Standa63 píše:...... velmi dobře prodyšná. ... a odvětrávací zipy v podpaží.

Tohle bude dneska asi problém, membrány (např. současný GTX nevím jaxe fčíl menuje, dříve Active) jsou už natolik prodyšné, že se bundy dělají bez větracích zipsů.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob črc 30, 2022 14:54

pavproch píše:současný GTX nevím jaxe fčíl menuje, dříve Active
Ehm,... jmenuje se stale Active, ale je jich taky par jinych.

@Standa63: neporadim Ti nic konkretniho, myslim, ze s tak obecnym zadanim muzes zajit do obchodu a neco vybrat. Otazkou hlavne je, co si Ty predstavujes pod dobrou prodysnosti. Nikde jsi nepsal, jaky typ chces, jak a s cim (ruksak) to chces nosit (Urban a walking vyuziti je moc obecne), jak dlouhu cekas, ze vydrzi, jak ma byt sbalitelne, tezke, atd.

S podpaznymi zipy neco najdes, ale to budou spise ty mene prodysne membrany nebo bundy urcene pro "tezsi" pouziti. Vnitrni kapsy u membranovek taky najdes - pokud vubec - spise u tech na zatezove pouziti. Coz byvaji ale i tezsi a drazsi. Nebo u dvovrstvych s podsivkou ze "znackove" cinske membrany s podsivkou...

Btw,
Standa63 píše:Pokud možno kapuce sbalitelná do límce a odvětrávací zipy v podpaží.
toto je u membranovky blby napad. membrana odejde nejrychleji v te sbalene kapuci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 16:04

Ale zas je to dobra selekce, jestli nejaka takova bunda jeste existuje, tak jich bude malo ;-)

@Standa63: tve pozadavky jsou tak 20 let stare, doba se zmenila a vyvoj pokrocil. Zkus je prehodnotit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » sob črc 30, 2022 16:08

Podpažní zipy lze myslím eventuálně případně dodělat.
Žádné ruksaky, řádné sbalování bundy, váha je úplně jedno.
Na co ji potřebuji: normálně na chození po městě, do práce a na občasný výlet do přírody.
Protože se více potím, vyšší prodyšnost je pro mě priorita.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 16:21

To, co chces, IMO neexistuje. Dobre prodysne bundy jsou drahe a/nebo UL. Tve pozadavky mozna splnuje neco levneho ze Sportisima a tak, ale to zas neni dost prodysne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » sob črc 30, 2022 16:49

milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zoul » sob črc 30, 2022 16:59

Pokud je pro tebe priorita prodyšnost, zvaž, jestli na to chození po městě nutně potřebuješ membránovku – já mám membránu vysloveně jako záložní oblečení i venku, ve městě bych ji na sebe nevzal vůbec. Podle toho, co píšeš, by se ti možná líbil nějaký oldschoolovější model od HIgh Pointu? Například Mania 5.0. (Edit: Haha, viz milarepa výše!) Jinak jak píše mike – pokud to bude hodně prodyšné, bude to velmi pravděpodobně ultralight a drahé.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob črc 30, 2022 18:26

milarepa píše:tohle je přesně pro tebe

Tyyjo, ono neco takoveho jeste existuje? To bych nechtel ani zadarmo ani pred tema 20 lety :twisted: A jo, pozadavky to splnuje :smt023 (a mam soukromy tip, proc to neprojde ;-))

zoul píše: zvaž, jestli na to chození po městě nutně potřebuješ membránovku

Presne tak. Pro normalni pouziti je do mesta lepsi destnik.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » sob črc 30, 2022 18:43

Nejen do města, nejen. Ale i walking.
Jsem zvyklý na membránovky, proto ji upřednostňuji. A taktéž upřednostňuji kapuci sbalitelnou do límce.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » pon srp 1, 2022 7:26

mike - Síga někde říkal, že právě ta Mania je jejich hodně prodávána bunda, dává to smysl, když si uvědomíš pro jak velký segment trhu je určena - všichni ti chalupáři, co si jdou ráno do lesa na houby, odpoledne na procházku do lesa, večer do hospody na druhém konci vesnice, nebo ti všichni nadšení fotografové přírody atd. atd......těch potenciálních zákazníků je určitě více než hikerů pro ty lehké outdoorové bundy ....:-)
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pon srp 1, 2022 11:33

Tady je k té Mania 5.0 i video.

No, popravdě se jeví (pro mě) docela dobře, akorát ty dolní vnější kapsy... Jsem zvyklý a mám rád ty "klasické" - z boku.

---
Editace: tak jsem se právě od Highpointu dozvěděl, že Mania 5.0 (BlocVent) už se nevyrábí, a byla nahrazena Mania 7.0 (Pertex Shield).

Hmm, Pertex Shield mi vůbec nic neříká, je snad lepší než BlocVent?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 1, 2022 17:00

milarepa píše:všichni ti chalupáři, co si jdou ráno do lesa na houby, odpoledne na procházku do lesa, večer do hospody na druhém konci vesnice, nebo ti všichni nadšení fotografové přírody atd.

Asi jo, tohle jde zcela mimo mne. Ja bych si na tohle membranovku neporidil, ale vlastne proc ne :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron