Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 18, 2022 17:40

Jestli existovala nějaká starší verze Downpour Alpine, tak možná jiná byla. Na stránkách Nalehko ale píší, že je byl nový model pro rok 2019. A ty, co jsem loni porovnávala v obchodě, byly materiálově stejné, rozdíl pouze ve střihu a doplňcích. Možná sis to s něčím spletl.
Váhy, které jsou na webu moc nesedí, převažovali jsme je přímo v obchodě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte led 18, 2022 23:15

Tos asi trochu jinak pochopila... Ten "obycejny" Downpour (nebo s privlastkem Plus, to uz netusim) je asi ta puvodni verze. Ted vyrabeji Downpour Eco a Downpour Plus 2.0, Alpine asi ve verzi 2.0. uz nevyrabeji. Celkovy dojem z tech zkousenych bund rozhodne nebyl, ze jediny rozdil byl ve strihu, v jinych kapsach a mirne v jinych "doplncich", z Alpinu jsem fakt mel dojem, ze byl "festovnejsi".
Otazkou je, jestli Downpour Plus 2.0 uz nema podobny nebo stejny material, tuto verzi jsem na sobe nemel - jak pisu, vaha je pomerne vyrazne jina (podle udaju pro L na nalehko). Takze klidne je mozne, ze ted je 2.0 z necoho jako predtim Alpine a Eco jako predtim "obycejna" verze (krome toho, ze je z recyklatu a pouziva "eco" DWR). Vahove jsou tam rozdily i podle webu Rabu.

Ja jsem to osobne neprevazoval, v tom odkazuji na nalehko - sice tam maji dve vahy, jednu pro L (asi vlastni mereni, ale jistotu nemam) a jednu jinou, ktera cca odpovida tomu, co uvadi(-el) Rab.

Vsak Vy dva si je poradne odzkousite a snad date casem vedet, jak ktera verze snasi tezsi batohy. Potom uz to budeme vedet - jen asi mezitim zase budou jine verze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 18, 2022 23:54

Mluvím o bundách, na který jsem výše dávala odkazy, tedy Downpour Plus a Downpour Alpine. Ty jsou IMO materiálově totožný. Odkazovaný model Alpine nemá na ramenou ani jinde žádné zesílení oproti Plus. Takže z tohoto ohledu je úplně jedno, jestli si vanhouten vybral Alpine nebo Plus.

A jak jsem psala - v reálu ta váha neseděla. Bohužel jsem si nevzala svůj papír s poznámkama, kde jsem měla napsané váhy z webu Nalehko, Rabu i odjinud, a reálné váhy v různých bund si tam tedy nedopsala. Pan prodavač byl moc ochotný, tak jsme převažovali všechny, co jsme měli objednané na odzkoušení :D Laďovi totiž zas tradičně seděly všechny, tak se posledním kritériem výběru stala váha a cena.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 0:00

To nastve, co? Jemu vsechny a tobe zadna :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř led 19, 2022 0:10

Už jsem si zvykla :mrgreen: Laďa by si bundu mohl klidně koupit i po netu, zatímco já musím odzkoušet někdy i desítky bund, než se trefím. Asi to bude tím, že kupuju pánský bundy :lol:
Ale tentokrát to bylo dobrý, dvě mi seděly celkem slušně, Downpour Plus padl líp, tak jsem to aspoň měla lehký s rozhodováním :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 0:13

Napadlo te nekdy zkusit damskou? Just saying ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř led 19, 2022 0:27

:roll: :mrgreen: No, ještěže Tě mám, díky za skvělou radu :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 0:29

Rado se stalo 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř led 19, 2022 0:33

Pudeš se mnou teda příště nakupovat? :wink: :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 0:34

Lada uz odmita? :twisted: No, pro jednou by to za tu srandu asi stalo ;-) Ale budes muset prijet do Prahy [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř led 19, 2022 0:41

Při prvních dvou, třech ... pěti pokusech se směje, pak ho to většinou přechází :wink: OK, platíš aspoň? :wink: :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 0:44

Aspon? :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř led 19, 2022 0:47

Za zábavu se platí :twisted: A navíc dostanem oba zdrba za OT :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 19, 2022 1:06

Nevim, jestli mi to stoji za ten milion, co bys tam utratila :twisted: Ze by? 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod vanhouten » stř led 19, 2022 13:18

sobb píše:Váhy, které jsou na webu moc nesedí, převažovali jsme je přímo v obchodě.


U téhle váha sedí. Kupoval jsem tu Raba Downpour Alpine L 2019 a váží 400g +- nějaký gram (váženo), přesně jak uvádějí na nalehko. Dokonce mají na zipu obří visačku kde to zmiňujou :-)
vanhouten
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř dub 11, 2018 13:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » úte led 25, 2022 15:22

Červený hadr po 17 dnech přišel...

Simond Alpinism Evo
https://www.decathlon.cz/p/panska-alpinisticka-nepromokava-bunda-alpinism-evo/_/R-p-327979?mc=8602223&c=%C4%8CERVEN%C3%81

Ve velikosti plachty na V3Sku je skoro stejně velká jako prastará Berghaus v XL. Hmotnost 715g. Markeťaci z Deca ani tuto EVO neověšeli libívamá visačkama o cool matrošech. Takže info žadné. Visačka jen s velikosti.
Jde opravdu o "brnění" do extremních podmínek. Je mnohem "tvrdší" než stařička Berg.
Už se těším ne nějaký test v nečase. Oranžová lightice v pocitovce -20C "profukuje" :roll: Teď mě ani takové počasí nezastaví (snad)

ObrázekObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 25, 2022 16:59

Pan je masochista? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod AlexBeck » úte led 25, 2022 22:48

Gramař ne? -20g :mrgreen:

Je pravda, že i Já fanda mebran budu uvažovat kdy toto " brnění" použít. Rozhodně ne do hezkého počasí. Úzce speciální bunda do největšího zimního bordelu :wink:
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod rhol » stř bře 9, 2022 9:25

Zdravím. Máte někdo osobní zkušenost s rozdílem mezi HP Mania 5.0 a 6.0? Výrobce uvádí, že používá zbrusu nový matroš a tak by mě zajímalo, jestli už ji někdo vyzkoušel v reálu. Dík. Pokud se na to už někdo ptal, tak sorry (jako), nečtu všechno.
rhol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř bře 9, 2022 9:17
Bydliště: LT county

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod irem » úte dub 26, 2022 9:57

milarepa píše: ... vleze se mi do běžecké ledvinky od Ultimate Direction, fakt super UL bunda ...


Prosím Tě, řešíš při transportu bundy nějak ochranu před potem nebo máš nějakou nepromokavou ledvinku, u které se tím nemusíš zabývat? Normálně používám takový ten široký pás na věci, od Ultimate Direction, je z jakoby síťového materiálu, ale neustále řeším problém, že a) bunda je pořád máčená potem a nevím, co to udělá s životností nebo b) vrazím bundu do igelitu, ale neuvěřitelně mě vytáčí, že to dělá zvuky
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 259
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte kvě 3, 2022 7:03

ta moje ledvinka od Ultimate Direction má jednak izolovanou hlavní kapsu co je na zip, a na ní má ještě strečovou kapsu, do které právě dávám tu UL bundičku

běžeckou vestu mám Montane Gecko VP 5, a tam je pavouk, do kterého si upínám UL bundy
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » stř čer 15, 2022 20:38

dám to i sem, co jsem zmiňoval ve větrovkách

na bundě Jöttnar se mi po 5 letech rozlepil spodní tunel na stahovací šňůrku, na předním díle na obou stranách, na zadním díle už to povoluje taky

Obrázek Obrázek

ptal jsem se Romana Kramlera z Tilaku se kterým jsme shodou okolností byli na teď na Faerech, jestli má tucha, jak by to šlo opravit
říkal, že u jejich bund by to zkusili natavením lepidla, ale tady by se trochu bál, aby to nepoškodilo matroš (Neoshell), že by to normálně prošil, dole to stejně nevadí - je to u spodního okraje, tam protečení nehraje tak roli, stejně to bývá přes nepro kalhoty

šít se mi to nechce, asi to přilepím stříbrnou páskou, úzkým proužkem, namáhané to moc není, stejně nemám ani šicí stroj

edit: praná není
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř čer 15, 2022 20:55

Hmm, to neni pekne a je toho hodne. Stribrna paska by to resit mohla, otazka, jak dlouho tam vydrzi. Mozna bys mohl zkusit i lepidlo, Pattex gel by to myslim zvladnul, bezne s nim lepim behaci boty. Ale opet nevim, jak na tomhle bude drzet, urcite by to chtelo predem odmastit lihem (nebo isopropylalkoholem, jestli mas doma).

Lipon píše:praná není

To by mohl byt duvod. Agresivni pot, prat se ma spis vic, nez min. Odhadnes, kolik dni asi tak mohla byt nosena?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř čer 15, 2022 21:04

Jeste mne napadlo, co zkusit napsat Jottnaru? Ciste o radu, co s tim. Se mnou se pred lety normalne bavili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » stř čer 15, 2022 21:32

mike píše:To by mohl byt duvod. Agresivni pot, prat se ma spis vic, nez min. Odhadnes, kolik dni asi tak mohla byt nosena?

To si nemyslím. Nosím v podstatě jen když leje a není teplo, spodní lem hlavně bývá už přes kalhoty, často nepromokavé. Vypere se už cestou množstvím vody :-)
Jöttnaru zkusím napsat.
Nosím, když je potřeba, tabulky si nevedu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř čer 15, 2022 21:36

Na tom neco je :)

Myslel jsem hruby odhad. Taky si tohle nezaznamenavam a me pouziti jsou nizke jednotky za rok. Pricemz to pouziti byva tak hodina, max dve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ntz » stř čer 15, 2022 21:41

ne, ze by se mi nechtelo procitat tohle vlakno, chystam ale ted v nasledujicim tydnu jeden epochalni hike, na kterem chci otestovat svoje schopnosti a zkusit jit co nejvic nalehko .. rekneme ze zakladni obleceni mam, mam ty SS torque kalhoty a SS borealis bundicku od Rabu (obe jsou mi strasne pohodlne), trika a pradlo neresim, to mam, kratasy taky neresim ..

existuje teda nejakej idealne co nejlehci nepromokavej set (kalhoty + bunda), co by nestal majlant a vazil co nejmin ? nebo mam jit s plastenkou ?? hnusne asi nebude .. nejaka lehoucka plastenka by asi byla lepsi varianta ?

zn. pristi tyden ;) 3-4 dny hike po cesku, cast stezky stredozemim via czechia, usek melnik -> chribska (mozna opacne, podle toho, jak se dohodnu na odvozu), cca 120km
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1945
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř čer 15, 2022 22:08

@Lipon: Podle mne obycejna "unava materialu", jinymi slovy mozna pocatek rozpadu PU lepidla....

Zkusit "natavit" lepidlo vubec neni spatny napad, alespon na docasne reseni, pokud to zafunguje. Muzes zkusit na kousku uplne jednoduse - nalij si do porcelanoveho nebo keramickeho hrnku s velkym, nejlepe tlustym a rovnym spodkem horkou vodu (idealne tak 70-80 stupnu) nech par vterin zahrat hrnek, na rovnou plochu si dej cisty papir, na to tu kousek bundy s odlepenim, zahni tam ten odlepeny kus, muzes jeste jeden papir a na to polozit ten hrnek s vodou. Nech to tam napr. pul minutu-minutu, dej to pryc a podivej se, jestli se lepidlo chytlo. Kdyby ano, tak chvili to rukou zmackni (nebo lepe dej zpet ten hrnek a nech vychladnout, ale klidne neco jineho rovneho uz studeneho tam taky muzes dat). Az to vychladne, bude drzet.
Pokud by se povedlo takto slepit krive, muzes to zopakovat, horko zmekci lepidlo az do tekuteho stavu a muzes to narovnat.

Pokud zafunguje, muzes to normalne na zehlicim prkne po casech "osetrit" i mirne teplou (az pod jednicku) zehlickou pres papir nebo kapesnik projit cely spoj.

Jinak ted maji byt horka, tak muzes zkusit nechat bundu v rozpalenym aute a kdyz ji vyberes, tak napr. na kapote si zkusit na kousku, jestli se zlepi.

Nerucim za to, ze to pujde, ale s PU lepidlem by to mohlo fungovat - pokud uz nedoslo k uplnemu rozpadu. Kazdopadne, timto zpusobem nic nepokazis, Neoshell to v pohode snese (PU vydrzi rozhodne vice nez vrouci vodu, coz muze byt nejhorsi pripad) - no a kdyz nezafunguje, stale muzes pouzit prositi nebo pasku. Nebo nejake lepidlo, napr. ten Pattex gel - i kdyz tady bych pouzil asi neco jineho, ale netusim, co, nejaky PU tmel a zase za tepla, aby zmekl az do tekuteho stavu a nezustala tam tlusta vrstva.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv čer 16, 2022 1:59

apuka píše:Jinak ted maji byt horka, tak muzes zkusit nechat bundu v rozpalenym aute a kdyz ji vyberes, tak napr. na kapote si zkusit na kousku, jestli se zlepi.

Vyborny napad. Pri trose stesti se mu rozlepi i zbyvajici spoje :twisted:

BTW, Lipone, veci na opravu nosim ke svadlene na Kobylisich, tohle by sesila za stovku nebo dve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » čtv čer 16, 2022 7:24

rozlepilo se to teď po několikadenním používání na Faerech v teplotách kolem 9°C a téměř každý den min. 2 hodiny deště, jeden den celý
když to připlácnu dlaní na ten pruh lepidla, tak to jakože trochu drží, ale stačí trochu zabrat jde to pryč, evidentně lepidlo přestalo lepit;
proto moc nevěřím tomu, že teplý hrnek bude fungovat - možná na chvíli, ale jak jí vezmu do chladnějších teplot, tak to lepidlo zas přestane fungovat

Jaké má švadlena dodací lhůty? Kdybych jí to příští týden zanesl, jestli to stihne před koncem června, potřebuju tu bundu na Island
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4877
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení