Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon zář 2, 2019 14:20

Pierre111 píše:jsem zjistil, ze moje Arcteryx Beta LT z GTX PRO protece pod batohem tak do hodiny. ... propousti v plose pres membranu.
Mne by zajimalo upresneni pojmu "pod batohem" a "plocha pres membranu". Tj. kde pod batohem - na zadech, pod ramennymi popruhami, pod bederakem, pod spodkem jak sedi na bedrech (opticke "pokracovani" bederaku vzadu) a v jake plose - cela zada, jen male misto, ...

A taky bych zkusil sprchu s toaletakem - mozna zjisits, ze je to jen nejaka dirka nebo dve-tri (a vlhkost se rozlezla pod bundou), ktere dokazes zalepit. Samozrejme, do Arcteryx napis, ale i tyto informace budou pro ne (nebo spise pro Gore) dulezite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod LukasR » pon zář 2, 2019 14:31

@Quido
a kdyz proctes tohle vlakno par stranek zpet, urcite najdes nejaky tip(y), ktery(e) by splnil(y) tvuj pozadavek coby kompromis...

ze neses batoh do 8 kg totiz nic nerika o tom, kudy, kam, jak dlouho a v jakem ternu, pripadne vyskach, chodis, resp. chces chodit - to je dle meho rozhodujici pro vyber takove soucasti vybavy


duben - první půlka října max. Nejvýše kolem 3k. Takový 5-6 denní přechod Fagaraše je dobrý příklad nebo Gruzie max do 3000m několikadenní přechody s noclehem v teple (nejtvrdší příklady, na které může být použita).

díky za reakci, nechodím zase tak často a mám velký level tolerance, tak se chci spíš vyvarovat tomu, že si koupím něco jenom proto, že je to lehké a nakonec to bude užitečně tak na hodinu v dešti.

ta Montane Minimus mi vzhledem cena/výdrž/výkon podle recenzí a z těch tipů tady přišla jako nejlepší volba, Marmot Precip tady byla celkem strhaná :)
LukasR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 2, 2019 12:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon zář 2, 2019 15:01

tak zkus se kouknout na tu Rab Flashpoint 2, co radí fps - já ji neznám, ale podle info by to mohlo být OK, jen je trochu dražší... osobně s ní zkušenost nemám
:wink:
Kdybych neměl už tu HP, pak možná o ní uvažoval - ale mám a osvědčila se, je jen těžší, zato bytelná...
Já jsem u některých věcí v kategorii UL (batoh, nepromok. bunda) už vyrostl, tahám o 400 g těžší HP - tím ale nechci říct, že UL nemůže fungovat, jen je to pro mne nejistota, kterou už nechci podstupovat a dvě nepromok. bundy mi přijdou zase zbytečný luxus - zbyde mi tak na jiné koníčky...
Na druhou stranu, k čundrování po Rumunsku, možná i v té Gruzii, pokud nehodláš přelézt do Ruska a vylézt na Elbrus, ani nic super odolného nepotřebuješ, navíc když dojdeš vždy někam do sucha a tepla....

tohle ale ber jen jako názor, nikoli jednoznačné doporučení
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon zář 2, 2019 15:21

LukasR píše:Marmot Precip tady byla celkem strhaná
Teda nevim, v posledni dobe pouze jeden jediny clovek s nim psal, ze s nim mel realne problemy. Ostatnim docela dobre slouzi nebo poslouzila.
Mimochodem pocitej s tim, ze at si vyberes jakoukoliv bundu, stejne na ni najdes prispevky, kde ji nekdo nedoporuci ze neni dobra. Stejne ze nekdo ji vychvali do nebes. Takze hledej hodnoceni, ale nesud podle prvni, na kterou narazis - platne v obou smerech.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon zář 2, 2019 16:11

Bunda podle mě protéká pod popruhy a nahoře na zádech. Není to lokální, zdá se, že je to prostě v ploše, kde je na membránu větší tlak. Poprvé jsem si toho všimnul v sobotu, kde jsem měl pod bundou primaloft mikinu a ta byla po celých zádech a na ramenou podezřele mokrá. Bundu jsem měl na sobě tam 1h30min odhaduji. Teplo mi bylo ale ne nějak velké vedro. Navíc jsem si právě všimnul, jak je mikina mokrá na ramenou a o kousek dál ne. V neděli večer jsem jí při dešti zase vytáhnul. Dal jí jen na tričko a šel si stoupnout pod děravý okap. Na zádech batoh do 10kg. Venku jsem mohl být tak maximálně 20-30min. skoro jsem se nehýbal takže pot to mohl být stěží. A opět na zádech a pod popruhy na ramenou tričko opět trochu vlhké. Pokud bych takto měl jít v dešti pár hodin, tak budu úplně mokrý. Jít pak takto spát třeba do stanu bych nechtěl. Už jsem tedy napsal do GORE. Musím bundu ještě otestovat, ale je to pruda, jen tak chodit v dešti třeba hodinu a zkoušet zda bunda proteče.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 2, 2019 16:17

Proto doporucuju test s toaletakem ;-) Tam je navic vylouceno poceni a kondenzace uplne. Z popisu bych rekl, ze ti membrana opravdu tece, ale stejne bych to overil. Ja jsem to u sve (eVent) bundy udelal a tekla. Pak jsem nasel i znamky delaminace.

Jinak to nemusi byt nutne zatezi, ale treba soupanim. Pomaha v tom, aby se jednotlive vrstvy laminatu oddelily.

Mam takovy pocit, ze tech zprav o tekoucich membranach zacina v posledni dobe pribyvat... Ze by vyrobci narazili na fyzikalni limity a zvysovani prodysnosti a zmensovani vahy uz je na urok spolehlivosti? :-k
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon zář 2, 2019 16:23

No jo ale jak to s tím toaletákem udělat ? Je to dlouhodobější test. Navíc nevím jak tam tedy nasimulovat tu zátěž. Žádnou delaminaci nebo dírky nevidím, bunda je na zádech a ramenou jak nová i podlepení švů nemá chybičku.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 2, 2019 16:39

Pro zacatek: naskladej toaletak na dno nejakeho lavoru. Radej dve vrstvy. Na to poloz bundu tak, aby podezrele casti lezely primo na toaletaku (musi se dotykat). Nalej na to trochu vody tak, aby spravna mista byla pokryta, staci i mala vrstva. Nech to stat hodinu az dve, pak opatrne sundej bundu s vodou a prozkoumej toaletak. Kdyz bude mokry nebo hodne vlhky, membrana tece. Kdyz ne, tak to neznamena nic, tenhle test muze protekani prokazat, ale ne vyloucit.

BTW, kdybys to nechal pres noc, tak bude toaletak vlhky skoro urcite i u funkcni membrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon zář 2, 2019 16:45

Ok vyzkouším. Nevím ale jestli to tak proteče. Myslím, že důležitý je ten batoh. V místech kde se dotýkal jsem na zádech dokonce cítil takové studené vlhko a to jsem měl mikinu. Mikina byla u auta na zádech skoro až mokrá a Pertex se lesknul vodou. No uvidíme. Jsem ted trochu zklamán :).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon zář 2, 2019 16:49

Jestli tomu chces pomoct, tak dej vetsi vrstvu vody (centimetr, dva), jen bacha, aby ti nekde nenatekla okolo, pripadne nejakym zipem. Taky nevim, od toho je to test ;-)

Trochu? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod LukasR » pon zář 2, 2019 16:52

@Quido a @apuko

dekuju moc obema, kouknu na ne v osobne shopu a neco vyberu, hlavne jsem potreboval ujisteni, ze neni vylozene blbost si jednu z nich poridit na to, co chci
LukasR
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon zář 2, 2019 12:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 2, 2019 18:27

tak koukni i na tu las odyssey... co se da ted koupit za 4k...

ja cekam na odpoved z toho obchodu co psal mitau, chci zkusit tu marmot essence.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 3, 2019 9:25

Tak jsem napsal do Gore. Ozvali se hned druhý den, že je mrzí, že nejsem spokojen. Ptají se na dodatečné otázky a chtějí doplnit fotodokumentaci, aby mohli situaci řešit.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte zář 3, 2019 9:46

Pierre111 píše:Navíc nevím jak tam tedy nasimulovat tu zátěž
Tak toto je pomerne jednoduche. Prvne muzes uplne jednoduse hladit to latku pres vodu dlani, kdyz chces silnejsi zatez, tak si vem na to hadr nebo kus molitanu (napr. na nadobi) anebo jemnejsi kartacek.
Jsem to s tim kartackem a dlani delal na jazyku bot, kdyz jsem testoval synove LS Trango Cuby a melo to silny ucinek :evil:)

Myslim, ze takovy test by postacil i na fotodokumentaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 3, 2019 10:36

Vyzkouším to. Chci jí otestovat a být si jistý, že teče.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte zář 3, 2019 10:59

Jen bacha, to utirani hadrem/kartackem a hlavne molitanem nezmen v drhnuti, protoze (hlavne ten molitan) by Ti mohl znicit svrchni latku! Uplne staci normlne jemne "kartacovat", jako bys tam mel jen spadly prach (ne nalepene blato).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte zář 3, 2019 19:30

@Pierre111: pro zacatek bude stacit, kdyz jen smacis povrch (hadrem, houbickou, jemnym kartacem), abys vyrusil funkci DWR. Ta te ted nezajima, jde o membranu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod bonatius » úte říj 1, 2019 20:05

Ahojte,
potreboval by som poradit ohladom nepremokavej bundy.
Moje poziadavky na bundu su, aby bola vodeodolna, vetruodolna, dychatelna a lahka (do 400 g).
Odolna voci mechanickemu namahaniu, aby nepremokla ked budem mat na chrbte 15 kg ruksak.
Zatial ma zaujali tieto:

Montane Fleet Jacket - https://www.bernosport.sk/bundy-membran ... acket.html

Montane Minimus Jacket - https://www.bernosport.sk/bundy-membran ... t-red.html

Montbell Storm Cruiser Jacket - https://www.pod7kilo.cz/p/bunda-montbel ... nska/#7261

Arcteryx Zeta AR Jacket - https://outdoorguide.sk/obchod/produkt-arcteryx-7444

Arcteryx Zeta LT Hybrid Jacket - https://outdoorguide.sk/obchod/produkt-arcteryx-7447

Arcteryx Beta SL Hybrid Jacket - https://outdoorguide.sk/obchod/produkt-arcteryx-11166

Ak viete o lepsej, dajte, prosim, tip.
Dakujem.
bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 174
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » úte říj 1, 2019 22:59

Pridej si k tomu TNF, aby se ti rozhodovalo o to hur, odchazeji o GTX k prodysnejsim inhouse "electrospinning" membranam - Futurelight (vydrz je samozrejme zatim velka neznama, ale bude zajimave pozorovat odchod jedne docela megaznacky od Gore). Uvidime :) Kazdopadne jestli se to chytne (membrany typu Neoshellu si uz dokazi znacky vyrabet samy pro sebe na miru, misto nejspis draheho a tezkeho licencovani at uz GTX nebo Neoshellu), bude to zajimave...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Krumpi » úte říj 8, 2019 23:42

Zdravím,

hľadám nepremokavú bundu a dnes som objavil toto fórum takže zatiaľ som si stihol prečítať len zo desať strán. To ale stačilo na to aby som pochopil, že Mammut Convey Tour s Gore-Tex® Paclite® 2.5L ktorú som mal vyhliadnutú nebude asi úplne najlepšia voľba.

V podstate ju plánujem používať rovnako ako o stranu späť písal Lukáš. Na túry od jari do jesene a väčšinou bude na nej 10-20 kg batoh.
Viete o nejakej ktorá by bola úplne čierna alebo tmavej farby bez krikľavých vecí ak mám limit 200€ / 5000Kč?

Ešte by ma zaujímalo či majú všetky značky cca rovnaký strih a dĺžky. Meriam totiž necelé dva metre a vážim dajme tomu 70 kg teda sa bojím že buď budem v bunde utopený alebo mi budú rukávy na doraz.

PS: Posledných cca 8 rokov mám bundu z Hofera za asi 20€ ktorú používam na horách za zlého počasia (od novoty je nepremokavá asi ako špongia). Bohužiaľ všetko gumené sa na nej už rozpadlo a postupne vypadáva aj vnútorná vrstva takže hľadám náhradu. Tým chcem povedať že pre mňa bude neporovnateľne lepšia asi každá bunda :D
Krumpi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 8, 2019 21:42

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob říj 12, 2019 11:41

- hledej membránovku která je z Gore-Tex Active nebo z Gore-Tex Pro
- ale do 5000 Kč neseženeš pořádnou membránovku, jedině tak akorát ve slevě, třeba Tilak Stinger, to je dle mě dost dobrá koupě
- na tvoji postavu jich asi moc neseženeš, mohla by ti být třeba Tilak Active velikosti XL
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » ned říj 13, 2019 20:45

Krumpi píše:
Ešte by ma zaujímalo či majú všetky značky cca rovnaký strih a dĺžky. Meriam totiž necelé dva metre a vážim dajme tomu 70 kg ....


Dovolím si tvrdit, že střihy nejsou stejné a dokonce budou rozdíly o jedno číslo. Nejsem zdaleka tak vysoký, ale zato je mně kus - 185cm / 96 až 100 kg (podle sezony) a sedí mi např. XL od TNF, či BD, ale ostatní spíše XXL... musíš zkoušet
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon říj 14, 2019 7:53

Kdyby Ty rozdily byly jen mezi znackami! Mnohem horsi je, ze jak pise Quido je casto mezi jednotlivymi modely stejne znacky na podobne ucely, tj. i mezi dvema nepromokavymi bundami. Takze taky radim - zkouset a zkouset.
V jinem vlakne jsem uvedl, ze jsem zkousel synteticky zateplenou bundu v L-ku a prakticky uplne stejny strih ale s perim v XL-ku a moc rozdilu tma nebylo... Od stejne znacky je fliska v L znatelne vetsi (jina) perovka v XL. A toto neni specifikum jen teto znacky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Krumpi » pon říj 14, 2019 20:35

Dík za rady, ešte som natrafil na Pinguin Impuls. Parametrovo vyzerá super a s cenou len 160€. Čo si o tom myslíte?
Krumpi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte říj 8, 2019 21:42

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pon říj 14, 2019 21:53

Kupil som polovicke bundu Gore R3 s gtx active. Pouzivala ju na skusku 2 vikendy (hreben NT a MF) ako vetrovku (tj. skoro nonstop) a zatial len pozitiva. Odvetralala velmi slusne. Vrchna latka je jemnejsia a maksia ako gtx AS od Dynafitu co mam. Je urcena na beh, predajca povoluje maly batoh, tak uvidim, ake bude opotrebovanie s batohom natazko.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod tomsonz » úte říj 22, 2019 9:12

Ahoj všichni,

už dva dny tady pročítám fórum a myslel jsem že budu schopný si vybrat bundu sám z rad, které tady jsou.
Bohužel informací a typů bund je tady takové množství, že mě z toho bolí hlava :rolleyes:
Rád bych vás poprosil o radu.
Chtěl bych nějakou nepropro bundu pro nošení v případě že chytnu nějaký liják, mrholení a tak (vždyť to znáte)
Co chci procházet jsou hlavně Brdy, nějaké kopce a túry po Čechách, Vysoké Tatry, případně v budoucnu Alpy a nebo nějaké severské země (Norsko/Švédsko/Finsko/Irsko/Nový Zéland)
Cenově bych se rád vešel někam okolo 5 tisíc. (Ale koukal jsem i po bundách za 6,5 to je takový strop, ale říkám si, jestli to není overkill a nestačilo by něco 20/20 za 3,5k)
Bundu chci samozřejmě na turistiku, takže batoh cca 15 kg (a více)
Koukal jsem se po následujících => Salewa Pedroc GTX ACT (ta se však nedoporučuje na turistiku s těžkým batohem :/)
RAB DOWNPOUR ALPINE JACKET
Marmot Minim GTX 2.5
Zajo Garmish Neo Jkt
Koukal jsem i po nějakých od HP, ale dost jsem tady četl, že v případě porušení membrány se HP "odstřihl" a neřešil, což jsem si všiml že GTX řeší většinou relativně "čelem"

Co by mi u bundy nevadilo je váha, nejsem nějaký UL týpek, hlavní vidím prodyšnost/nepromokavost/odolnost(batoh), ale pak také nějakou rozumnou cenu.
Prostě bych rád vybral něco, co se bude nejlépe vejít pro mé parametry a vydrží nějakých 6 roků.

Předem Vám tu moc děkuji a přeji hezký den.
tomsonz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte říj 22, 2019 8:57

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 30, 2019 13:14

kdyby nekoho zajimalo jak dopadlo vybirani bundy nekdy v srpnu...
as tilak stinger uz je z domu, bude mi chybet :( mela sem ji rada a koupila sem montane minimus v te akci za 2.4. ta precipka ze zahranici tak byly nejaky potize s objednanim, puvodne sem byla rozhodnuta pro ni, ale nakonec tu montane sem jeste nestihla otestovat, nicmene asi 2h chuze v mrholeni v teplote kolem 10st byla ok, po rovine, zadny poceni do kopce, takze nejak pouzitelny to bude a vic ukaze cas.

puvodne sem to tak lehce i resila pro znamou ale nakonec... sem neodolala, kdyz se naskytl kupec na tilak.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TomF » stř říj 30, 2019 15:35

O víkendu jsem vyvětral bundu Tilak Stinger Pro na Slovensku. V pondělí celodenní déšť s těžkým batohem na zádech - nepromokavost 100%. Dny předtím na hřebenech pěkný vítr - odolnost proti větru zase 100%. Příjemně překvapila prodyšnost a velkorysý odvětrání podpaždí. Zatím spokojenost, čas ukáže jak dál...
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 20, 2019 9:03

Tak jsem napsal do Gore, že moje Arcteryx Beta lt protéká. Chtěli poslat fotky a popis. Poté poslali štítek, zavolal jsem přepravci a ten si zdarma bundu vyzvednul. Poslali jí do testovacího střediska. Po necelých třech týdnech mi napsali, že bundu otestoval a opravili a posílají zpět. Brzo by mi měla přijít, tak jsem zvědavý, jak ta oprava bude vypadat a zda bude bunda fungovat :). Každopádně bunda již nebyla v záruce a já se odkázal na tu záruku Gore a jak se zdá, nějakým způsobem to funguje.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 20, 2019 10:46

Tak pokud to opravili dobre, usetril jsi postovne na baliku do Arcteryxu (v ramci jejich Limited Lifetime Warranty). Na druhe strane, mozna bys mohl dostat i novy kus... (ale pokud to slo opravit, asi by to "jen" opravili taky.

BTW, pro pavrprocha: Tady mas "dukaz" o tom, ze to, ze jsi prase a GTX veci neperes kym je jeste rozeznas od podlahy v chlivku neni ta nejspravnejsi starostlivost o nej, ze prat se ma tak casto, jak je treba - i kvuli potu, prachu a i kvuli obnove "kulickovani".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení