Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Alča » úte čer 23, 2009 10:21

zbytečně cituješ. -ZB-

Recenzi jsem četla. Nicméně nikde se tam nepíše, kolik toho ta bunda vydrží (např. HP vydrží dvakrát tolik, tohle je šmejd). Flísku nechci na turistiku, alébrž případně na zimu do města. Ano, o vpínání se nikde nic nepíše, proto se ptám, jestli náhodou někdo neví, že by to třeba bylo možné. (I když asi ne, beru.) Hlavně by mě zajímalo, jestli s ní má někdo osobní zkušenost - jestli jsou to spíše vyhozené dva tisíce (protože po roce nošení i do města se rozpadne a můžu jít kupovat novou) a je lepší rovnou investovat do HP za 4,5-5 tis. nebo poslouží stejně dobře i za tu téměř třetinovou cenu...
Alča
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte srp 5, 2008 8:52

Výběr nepromokavé bundy (žena,Tilak Storm X DA Devil Alpine)

Příspěvekod zbuddy » úte čer 23, 2009 10:33

Kup si bundu za 1754 na městskou a lehkou turistiku, do ní flísku za max. 300 Kč a uvidíš...Nebo napiš autorce recenze, zda je bunda šmejd a rozpadla se jí. Pravděpodobnost, že tuto bundu budou mít hardcore outdoorforistky, je dost malá; třeba se některá majitelka ozve, co já vím :(( Zeptej se na Raptorku, Milletku, Pinguina, Manii atd..., s tím tady máme hafo zkušeností...

P.S. trochu jsem zeditoval název vlákna. Je příznačné, že autorka tady byla jen dvakrát, pak už ne...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Alča » úte čer 23, 2009 10:48

Ok, díky.
Na bundy, se kterými máte hafo zkušeností a je tu o nich hafo napsáno, se ptát nepotřebuju, to mám pročteno a nechci prudit s dalšími úplně stejnými dotazy ;-)
Kdyby mi chtěl někdo napsat zkušenosti s bundami HP Sally, Civetta nebo Nikita, může, budu ráda, o těch jsem se tu zatím nedočetla a ze stránek výrobce nepochopila, jaký je mezi nimi rozdíl kromě barvy a vzhledu... Tyhle tři jsou tak nejvážnější adepti, pokud bych se rozhodla zainvestovat trochu víc.
Alča
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte srp 5, 2008 8:52

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zbuddy » úte čer 23, 2009 10:53

Alča píše: Nikita, může, budu ráda, o těch jsem se tu zatím nedočetla

Jak [quote=http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=9&t=3638&p=78718&hilit=HP+nikita#p78718]nedočetla[/quote]? :twisted: :((

nezkrácený odkaz: viewtopic.php?f=9&t=3638&p=78718&hilit=HP+nikita#p78718
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Výběr nepromokavé bundy (žena,Tilak Storm X DA Devil Alpine)

Příspěvekod Alča » úte čer 23, 2009 11:05

Díkec. I když ty druhé dvě se mi líbí spíš víc a pořád nevím, jestli mám vybírat jen podle barvy nebo je mezi nimi i nějaký další rozdíl ;-)
Jinak díky za velmi rychlé odpovědi :-)
Alča
nováček
nováček
 
Příspěvky: 48
Registrován: úte srp 5, 2008 8:52

Re: Výběr nepromokavé bundy (žena,Tilak Storm X DA Devil Alpine)

Příspěvekod kendy » stř črc 1, 2009 7:02

Zdar,jestli můžu z osobní zkušenosti - tu Devilku,bundu, mám. Tenkrát jsem hrozně dlouho laboroval, než jsem se rozhodl mezi ní a nějakým hardshellem od Tilaku.
Na Devilce se mi líbí její jednoduchost, taková až horská strohost, žádný zbytečný pitominky, prostě funkce a nic víc. Nemá se na ní co rozbít, zkazit atd. Tahám jí do hor,ale i na různý cesty po světě a nemůžu jí zatím vůbec nic vytknout.Druhý rok potřebovala už obnovit impregnaci,tenkrát jsem byl v německu,koupil jsem na to Holmenkol a dobrý. Se zipama dosud žádné problémy.

Myslím,že spousta výrobců do těchto drahých bund přidává různý zbytečnosti,jako argumenty prodeje, který bundu akorát ztíží (váha),nebo ti překáží-různý úchytky,poutka, akorát se za to chytíš karáblí, motykou.

Já jsem za jednoduchost, čistotu těch horských bund,kalhot -snižuje to riziko nějakýho selhání
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kendy » stř črc 1, 2009 7:08

ElMent píše:Taky sháním membránovou bundu. Teda ne pro sebe, ale pro přítelkyni. Celé jsem to tu pročetl, ale duch svatý mě neosvítil a stále se ve výběru ztrácím. Využití bundy bude převážně VHT (s velkým batohem, ferraty), méně kolo a běžky. Chci membránovou :) Měla by být odolná a dlouho sloužit. A ještě speciální požadavek, aby byl příjemná i když pod ní bude jenom tričko s krátkým rukávem - tím myslím rukávy na holou kůži. Cena okolo 5000, může být i mírně dražší, když to za to bude stát.

Díky za rady


Zkus bundu Trango od Directalpine,najdes to na netu,je slaboucka, zevnitr ma velmi kratky/jemny fleece,takze i v lete se da dobre pouzit, tj jen tricko+bunda, je to prijemny na kuzi. Je teda celkem draha,ale v nejakym vyprodeji by se treba sehnala.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

membránovka pro pochod na těžko

Příspěvekod breta » stř črc 14, 2010 10:55

Ahoj,
doufám, že tímhle vláknem nejsem úplně duplicitní k něčemu, co už tu je. :oops:

Vybírám membránovku na trek do Albánie a Černé Hory (dva týdny). V současné době již mám slušnou softshellku a i pláštěnku. Tedy když nebude hnusné počasí, tak bude bunda sbalená v batohu a naopak když bude velká čina, tak pootvírám všechno větrání a přehodím přes sebe ještě pláštěnku (mj. i kvůli krytí batohu). Rád bych ji vytáhl i v zimě (zimní procházky se sněžnicemi, možná i nějaký výlet na pár dní někam ven, na lyže), ale nechci ji nosit jako městskou bundu. Tj. bude doma připravená jen na výlety.

Zatím mi padly do oka dva modely:

Pro HP mluví kladné reakce jak zde na OF a i z řad kamarádů/známých, co už s ní mají něco nachozeného (bohužel né přechody natěžko). Co mě od ní odrazuje je absence vyztužení (když na to chci dát těžký batoh, tak by se to vyztužení asi hodilo; na druhou stranu když počasí nebude šílené, tak bude bunda jen odpočívat v batohu) a sněžného pásu. Vím že HP dělá i model s výztuhami, ale už je dražší. Co se týče toho pásu, mám ho i na současné zimní bundě a pokud k tomu nejsou kompatibilní kalhoty, ke kterým se pás připne dolním krajem, tak to zas tak úžasná výhoda není. Co se ceny týče, nechci jít nad 6t., spíše uhnat někde nějakou slevu a být na 5t.

Další věcí je, že jsem ještě ani jednu na sobě neměl, to se snad v blízké době změní.

Předem díky
b.
breta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 18, 2008 8:52

Re: membránovka pro pochod na těžko

Příspěvekod zbuddy » stř črc 14, 2010 11:35

"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: membránovka pro pochod na těžko

Příspěvekod šíp » stř črc 14, 2010 12:26

breta píše:Ahoj,
Tedy když nebude hnusné počasí, tak bude bunda sbalená v batohu a naopak když bude velká čina, tak pootvírám všechno větrání a přehodím přes sebe ještě pláštěnku (mj. i kvůli krytí batohu).
b.


Uvaříš se, věř mi, navíc je to kontraproduktivní-proč si dávat na sebe membránovku a na to ještě pláštěnku?
Pořízením bundy odložíš pláštěnku na dno skříně a nevytáhneš.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Dostring » stř črc 14, 2010 20:28

Mam Stratosku od letosni zimy za 4300 Kc a jsem spokojen. Jeste jsem ji nevyzkousel v zadne prutrzi mracen, ale samozrejme obycejny dest zvlada s prehledem. Vetrani taky zvlada v pohode, ale ja se zase tolik nepotim a ani jsem ji jeste nemel na sobe s plnou polni.

Kupoval jsem ji hlavne na lyze a turistiku do kazdeho pocasi. Nosil jsem ji i obcas v zime. Kdyz se zapnou vsechny pruduchy a kapsy, tak se to do -10 stupnu da, ale je to trosku maso ;-) Zadnou spesl vpinaci flisku jsem si nekupoval, kdyz jdu nekam do prirody, tak pouziju normalni flisku. Do mesta staci teply svetr, ale to kdyz bylo fakt hnusne. Jinak ji asi nema smysl tahat po meste.

Velmi mi vyhovuje strih. Jsem vysoky a hubeny, takze jsem mel dost obavy, ze bude kratka, moc volna, kratke rukavy, nebo jiny problem. Ale vsechno je ok.
Dostring
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: pon lis 30, 2009 0:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod breta » ned črc 18, 2010 23:40

Díky za rady. Nakonec jsem se rozhodl také pro Stratosku, tak snad bude dobře sloužit. Zatím jsem z ní nadšený, ale nikde jsem s ní ještě nebyl. :)
breta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 18, 2008 8:52

Re: výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod cvejnula » úte črc 27, 2010 15:11

Ondrej píše:@qwak: Myslel som to takto: v nasich klimatickych podmienkach su membranove bundy nepotrebne. Membranovky su plne nahraditelne bundami bez membrany.


Tak to si myslím, že je nesmysl. Samozřejmě záleží na použití. Pokud před domem sedneš do auta a z auta přejdeš do kanceláře a večer v obráceném sledu to samé, asi máš pravdu, ale už stačí abys ses v práci pohyboval venku - geodeti, lesáci, vodohospodáři a získáš jiný náhled na svět. A to ještě nejsme u použití ve volném čase.
U zimních bund je samozřejmě situace složitější. Tam souhlasím, že membrána není bezpodmínečně nutná, ale na druhou stranu občas potěší.
cvejnula
nováček
nováček
 
Příspěvky: 132
Registrován: pát bře 26, 2010 14:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shodam » úte kvě 15, 2012 12:17

ahoj,
rád bych taky požádal o pomoc s výběrem nové nepropro bundy. nemám s moderním hardshellem zatím žádné zkušenosti, peněz není na rozhazování a tak bych nechtěl šlápnout vedle. jde mi i o co nejuniverzálnější bundu pro celoroční užití na běžnou turistiku (hlavně ČR/SR), v létě VHT a občas i vícedenní treky a feraty. Cenový limit je tak 3 až 3,5 tis.
Docela se mi líbí typ Marmot Aegis (http://www.kamzik.cz/obleceni/bunda-marmot-aegis/?color=2897), která je celkem kompaktní na letní nošení v batohu a zároveň vypadá solidně i na běžné použití jako jediné bundy v mizerném počasí. Nemáte s ní někdo zkušenosti? A nebo bych měl radši sáhnout po něčem "těžším" jako Pinguin Parker?
Je mi jasný, že žádná bunda nepokryje všechno od letního deštíku po zimní vánici v Alpách, ale jde mi o to, abych jí maximálně využil. Doteď jsem používal většinou obyč. pertexku + pláštěnku od Condora, což není špatná kombinace, ale hlavně do hor by to už chtělo něco lepšího.

Předem dík.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » čtv kvě 17, 2012 21:45

No ja ted resim v podstate uplne to same.
Dneska jsme to byl trochu okouknout, jen sjem nemel moc casu, takze jsem zatim nezkousel, musim nechat na pristi tyden. Ta Marmot Aegis me taky hodne zaujala - ze vsech mi prisla nejmene plastenkoidni a jestli ma parametry 20/20 tak o ni zacnu uvazovat, kor pokud bude nekde za peknou cenu, ale musim jeste vsechny ozkouset. Papirove me jeste zaujala DA Thunder s vyssi prodysnosti. Active shel vypada taky dobre, ale ted je pro me zbytecne drahy na zalozni bundu, mozna casem, pokud zjistim ze 20/20 nestaci :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » pát kvě 18, 2012 12:16

shodam,scinkk,-ta Marmotka Aegis není špatná,ale goráč je goráč,určitě bych raději vletěl do Marmot Minimalist Gore-tex paclite,která se dá koupit ve výprodeji za 3000 kč.Dobrá volba pro záložní bundu,! :-..
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shodam » pát kvě 18, 2012 14:28

Tohle máš sám z vlastní zkušenosti nebo jen tak obecně? Pokud z té vlastní, tak by mě docela zajímalo, v čem a případně o kolik se gore membrána liší od té použité na Aegisu (prodyšnost, nepropustnost, odolnost,...). Co jsem tak koukal na popis, jsou si obě bundy hodně podobné a liší se spíš v detailech. Ale zrovna třeba možnost schovat kapuci do límce se mi u Aegise hodně líbí. Nechci tu bundu pouze jako zálohu do batohu, ale i jako hlavní svrchní vrstvu při jakémkoli mizerném počasí.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » pát kvě 18, 2012 15:12

shodam - ber co se ti více libí,co ti bude vyhovovat.Tu Minimalist(nepromokavost: minimálně 28m vs
prodyšnost: Ret<6) mám a spokojenost.Já jsem chtěl záložní bundu,pokud neprší,nesněží a silně nefouká,tak bunda leží v batohu.Dá se složit do své kapsy.
Jako hlavní bych asi chtěl něco z pro shellu s kombinaci active shell,ale to už je jiná cenová relace. Hlavní mám North Face Summit(gore tex),kterou už nosím po městě.
Jinak Gore -tex je špička,a to byl takový tip na dobrou bundu za přijatelnou cenu.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát kvě 18, 2012 15:59

shodam píše:tak by mě docela zajímalo, v čem a případně o kolik se gore membrána liší od té použité na Aegisu (prodyšnost, nepropustnost, odolnost,...).

mam bundu a kalhoty z BlocVentu a další bundu z Gore-Tex®Pro Shell, a žádné rozdíli v prodyšnosti a nepromokávanosti nepozoruji, v BlocVentu se mi lépe chodí než v Gore-Tex®Pro Shell který mi připadá více igelitový
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » pát kvě 18, 2012 17:08

Prave, nepochybuji ze Paclite ma lepsi parametry na druhou stranu uvazuji tak, ze pokud v te Aegis nepromoknu a rekneme ze se o trochu vice zapotim oproti tomu goraci, ale zaroven se mi bude lepe a prijemneji hybat v te mekci bunde tak bych spise volil tu Aegis. No musim nabehnout do obchodu a poradne provyzkouset :) Ten vyprodej minimalist je taky lakavej. Od marmotu by me jeste dost zajimala super mica, ale ta asi u nas neni moc k nalezeni. Jinak tady je jeste recenze je tam u toho ke stazeni letosni katalog, kde je i info o mebranach, videorecenze kde je videt sbalitelnost a slovo z terenu :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mikul » stř kvě 23, 2012 18:45

Zdravím, taktéž vybírám bundu. Původně jsem uvažoval o kombinaci lehká prodyšná větrovka + pláštěnka, ale nakonec asi zvolím něco nepromokavého. Na zmiňovanou Aegis jsem se také díval a je v užším výběru. Dnes jsem náhodou šel kolem Sportisima, kde měli "opravdu velký" (3) výběr goretexových bund. Nicméně dvě mě docela zaujaly jednak Salomon a druhá Scott. Jsou dost zlevněné a když se stanu členem klubu (registrace na netu) je cena ještě zajímavější. Střihově mi víc sedla bunda Scott, ale je to poprvé co jsem o takové značce slyšel. Nemáte s ní někdo zkušenosti? Nebo byste raději volili osvěčenou kvalitu (Marmot).

Díky.
mikul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 23, 2012 18:14

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shodam » čtv kvě 24, 2012 9:43

tak jsem nakonec sáhnul po té Marmot Aegis a uvidím, jak se osvědčí. zdá se, že by to mohl být ideální kompromis pro celoroční použití. to ale samozřejmě ukáže až čas. pro jednu věc jí nicméněn můžu doporučit už teď. bunda má totiž naprosto univerzální/civilní vzhled (alespoň v černé barvě) a tím pádem nebude žádný problém jí nosit jak do hor tak i do lesa a hlavně do města. to považuju za jednoznačné plus, protože většina bund, které jsem procházel, působí kdekoli mimo hory jako pěst na oko a tím naprosto zbytečně snižuje možnost jejich využití.
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zoul » čtv kvě 24, 2012 10:34

Já jsem Aegise koupil před rokem, víceméně jako univerzální bundu (do města i na ven, celoročně). Má hezky vyřešené detaily, například mikrofleece zevnitř límce nebo na koncích rukávů potěší. Váha a sbalitelnost super. Co se týká prodyšnosti, je to zkrátka membrána, takže žádná hitparáda, ale dá se. Dlouhé zipy v podpaží a kapsy se síťovanou podšívkou pomáhají, aspoň pocitově :)

Co se týká nepromokavosti, pořádně jsem v něm zmoknul jen párkrát a nemám z toho úplně stoprocentní pocit, zevnitř na membráně bylo poměrně dost vlhkosti. (Záda pod batohem byla suchá, takže to nevypadá na kondenzaci.) Nemám s tím ale žádné velké zkušenosti, takže je možný, že je to běžné, například kvůli zatékání do rukávů a podobně. Navíc jsem se nenamáhal obnovovat DWR úpravu, která by určitě hodně pomohla.

Celkově spokojenost, za ty peníze určitě. (Ale jako „univerzální“ bundu teď mám Odina, protože chodit celoročně v membráně je zbytečný opruz.)
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shodam » čtv kvě 24, 2012 11:01

jo bundu z Ventile bych bral taky, zvlášť teď ten nový model (Balder?), ale prodejní cena je tam nějakých 7 tis. a i ten Odin je minimálně za 5 a půl. a to si bohužel momentálně nemůžu dovolit :-(
ale jen tak pro zajímavost do vzdálené budoucnosti - jak vychází srovnání Ventile s membránou co se týká nepromokavosti a prodyšnosti? je Ventile opravdu tak geniální materiál, jak se zdá podle popisu?
shodam
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon pro 28, 2009 21:46

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zoul » čtv kvě 24, 2012 11:12

No já jsem se do té bundy zamiloval, ale těžko říct, nakolik je to racionální záležitost :) Rozhodně je příjemnější na dotek, míň šustí a je prodyšnější. Dešti zatím odolává v pohodě, ale pořádně jsem v ní ještě nezmokl. Navíc má zřejmě nějakou DWR úpravu, se kterou by menší déšť ustál prakticky jakýkoliv materiál. Slečna v brněnském Alpsportu mě ale varovala, že úplně nepromokavá není. Chtěl bych napsat podrobnější recenzi, takže až se k tomu dostanu (a pokud si vzpomenu), hodím sem odkaz. Když to ve stručnosti shrnu, není to materiál pro každého, zvlášť s ohledem na cenu, ale pro určitou skupinu lidí to musí být srdcovka.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » čtv kvě 24, 2012 11:43

No material je to suprovní,přijemný na tělo a prodyšný.Na druhou stranun,ale ta cena :( ,nějak se mi nechce věřit ta nepromokavost.
Za ty prachy bych si raději na hory koupil tuhle(z active shellu),určitě bude praktičtější.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » pon kvě 28, 2012 12:24

Ja se stale jeste nerozhoupal, ale jinak v Alpsportu na Florenci maji Aegisku Lko cernou za 2,4 - kdyby to bylo Mko tak uz bych ji asi mel doma. V Hudaci se da sehnat zlevnena DA Devil alpine a Guide, ale ty mi pro zalozni bundu prijdou zbytecne tezke.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Strip » stř čer 6, 2012 13:09

Zdravím,

prosím, o posouzení této budny http://www.rockpoint.cz/bunda-tnf-stret ... 63818.html , případně o doporučení vhodné bundy - turistika max. v Tatrách, jinak každodenní nošení. Cena max. 4000,-.
Uživatelský avatar
Strip
nováček
nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 6, 2012 11:48
Bydliště: Ligotka

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zoul » stř čer 6, 2012 13:40

O Hyventu jsem toho moc nenašel, vypadá to spíš na zátěr než na membránu. To znamená, že nebude tak prodyšný jako membrána a nejspíš taky dřív odejde. Za trojku se dají pořídit lehké bundy z Paclitu nebo Marmot Membrain, které by na tom měly být s prodyšností líp.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » stř čer 6, 2012 15:03

Strip píše:Zdravím,

prosím, o posouzení této budny http://www.rockpoint.cz/bunda-tnf-stret ... 63818.html , případně o doporučení vhodné bundy - turistika max. v Tatrách, jinak každodenní nošení. Cena max. 4000,-.

Tak jak píše zoul,Hyvent není membrána(každopádně není porézní),já měl něco podobného taky od NF z materiálu HyVent® DT,docela jsem byl spokojený-nepromokla,skladná,lehká,ale nebyla tak prodyšná,ale zase měla odvětrávání pod paží a v kapsách,dobře se nosila a vypadala dobře.
Ale jinak ,je to pěkná,velmi dobrá značka(mám 2), jestli se ti líbí a nejsi nějaká sportačka,tak na takové loudění po horách ti bude stačit.Možná bych kuknul na Pinguin Comet za málo peněz(1800Kč),hodně musiky(Vodní sloupec: 20000 mm H2O
Paropropustnost: 20000 g H2O/m² za 24h),koupil jsem ji přítelkyni a zatím spokojenost :partyman:
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení