Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát led 8, 2021 18:31

kosmoletec píše: a sebelepší membrána nemůže ani vzdáleně konkurovat tomu rozepnutému podpaží.
s tím se samozřejmě nedá nic jiného, než souhlasit. V tom případě bych se na Tvém místě tedy zkusila poohlédnout po bundě z GTX Active, která větrání má. Je jich málo, ale jsou.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pát led 8, 2021 18:45

Tak to přeju úspěšný "lov" - tohle sem tu naspal loni v létě:

pavproch píše:Perlička (jaxem spal, nijak in(g)tenzivně tu novou nepropo bundu nepotřebuju).... ale na zadání "GTX Active, hmotnost okolo 300 grms, aspoň částečně modrá barva, velikost na mně = M nebo malé L" sem v CZ infernetu našel .... ano, NIC. Nula. Chjo no, že já dycky musím chtít něco ekstra.


Nakonec sem ale našel a koupil díky pomoci tady - bunda přímo od firmy Gore.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 8, 2021 18:47

kosmoletec píše:Nepamatuju si, že bych se v bundě někdy potil.

V tom pripade nechapu, proc resis zipy v podpazi. Ja nepamatuju, ze bych se v bunde nekdy nepotil a prijdou mi zbytecne ;-)

kosmoletec píše:Co uděláš s tou GTX Active nebo Neoshell bundou, když už tvou aktivitu neudýchá? Např. běžel bys v ní v dešti na Lysou

Jednak nepobezim v membranovce v desti do kopce, to mi prijde prastene, a jednak, kdybych chtel v membranovce behat, jakoze nechtel, tak si poridim ShakeDry.

kosmoletec píše:Ale není to náhodou spíše tak, že jedna membrána dýchá málo a druhá ještě míň?

To samozrejme je, vsechny membrany jsou zlo, ale jde o vyber nejmensiho zla.

kosmoletec píše:A pak se mezi řádky člověk dočte

Jiste, nechci a vim proc. Protoze mam s neporeznimi membranami sve zkusenosti a ty nejsou dobre. Taky mam jiste poneti o fyzice a vim, proc jsou z principu horsi. Plus to, ze PU je zlo sam o sobe, casem se samovolne rozpada a pro membrany to plati taky. Jestli chces bundu na 5 let, tak OK, ale 10 let PU nevydrzi a navic to plati od data vyroby, takze bacha na vyprodeje a slevy.

Dodavam, ze NeoShell je taky PU (ale uplne jinak udelana membrana), takze se taky casem rozpadne. Proto jsem si daval bacha, abych koupil uplne novou bundu.

kosmoletec píše:Nicméně k té GTX Active a Neoshell bych se zeptal:
1) dá se přes to opravdu dýchat? Myslím dýchací test, ne nějaké vyčtené parametry a teorie.

Pres NeoShell ano, pres GTX Active ne, protoze tam je porad ta PU vrstva. Sice nejtenci ze vsech, ale furt je neprodysna. Proto je taky GTX Active horsi, nez NeoShell. Jak jsem psal, mel jsem/mam obe a muzu porovnat.

kosmoletec píše:2) jak jsou na tom s životností?

NeoShell bunda zatim zadny problem, GTX Active bundu jsem vyreklamoval, protoze odesel zip. Kalhoty z nej jsou ovsem bez problemu.

kosmoletec píše:3) proč sis vybral zrovna ten Neoshell?

Protoze jen to nejlepsi je pro mne dost dobre ;-) Ovsem podotykam, ze neni NeoShell jako NeoShell, ja mam asi nejtenci dostupny a navic je pocitove blizky SS. Na rozdil od jinych, ktera jsou porad trochu plechove.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát led 8, 2021 19:21

kosmoletec píše:Např. běžel bys v ní v dešti na Lysou
Promin, ale tady rozhodne souhlasim s mike, ze to je (jemne receno) blbost - v jakekoliv membrane. To Ti z principu nemuze udychat zadna membrana, at je porezni nebo neporezni a at ma jakekoliv cisla. Kdyz budes mit zvenci vodu na latce, tak Ti ani jeden druh nedokaze dostat ven vlhkost, nema se jak odparit.
kosmoletec píše:Porézní membrána podle mě neznamená lepší, jen jinak fungující viz...
Kdybys na OF trochu precetl, co se vse napsalo o ruznych typech membran a jejich zpusobu fungovani, tak bys vedel, ze to neni ani zdaleka tak jednoduche, jak se tam pise.
Hlavne ten duraz na to u PU, ze cim vice se hybes, tim lip dycha je takova - zase jemne receno - polopravda. Cela pravda je, ze cim mas vetsi vlhkost vevnitr a vetsi rozdil teplot a vlhkosti venvitr a venku, tim lip bude "dychat". Ale to stejne tak (nebo i lepe) i porezna membrana, protoze jde o difuzi a ta funguje na zaklade uvedenych veci.
kosmoletec píše:k té GTX Active a Neoshell bych se zeptal:
1) dá se přes to opravdu dýchat?
2) jak jsou na tom s životností?
Tady napisu jen kratce a vseobecne, ne jako osobni zkusenost.

1) na to odpovedel mike. Pres neporezni PU membranu nemuzes dychat, to je igelit (doslova), pres nej vzduch neprojde. Active je chranen tou tenkou PU vrstvou, takze taky ne. Neoshell je schvalne delany tak, aby byl hodne mirne profoukavy - prave tim je dosazena zvysena prodysnost.
2) Zivotnost bude nejvice zaviset
a) na vnejsi latce - cim mas tenci, tim budes mit (pravdepodobne) min odolnejsi, protoze urcite nebude hodne huste tkany, to by snizilo prodysnost. Ale soucasne materialy jsou docela odolne. Jak bude konkretni latka drzet pod konkretnim batohem - tot otazka, na kterou Ti test podle jineho batohu neda odpoved. Ja jsem mel znicenou latku bundy od brasny na fotak, ale stejne pouzdro jinou bundu, i kdyz nasobne tenci vubec nepoznacilo. Proste je to hricka kombinace materialu a treni.

b) na vnitrni 3. vrstve membrany, jak Ti dokaze ochranit samotnou membranu (porezni) od potu a mastnoty a (u PU) od zniceni trenim (ptfe jako material je odolnejsi nez PU).

Jeste k Neoshellu - ten je vyraben technologii, po ktere zustane porezni membrana mirne strecova, coz ale nosenim zpusobi, ze casem se ty pory mohou mirne zvetsit po nejakou hranici. Proto Polartec (vyrobce) udaval, ze nepromokavost neklesne pod 5000 mm (coz ale neznamena, ze bunda se na tuto uroven dostane a vubec ne, ze za kratkou dobu). Zhorseni je postupne a vubec si jej nemusis vsimat.
Kdybys namital, ze je to malo, tak si uvedom, ze prodavane plastenky maji vodni sloupec kolem 1000-2000 (spise horni hranice 1500) mm.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pát led 8, 2021 19:33

pavproch píše:Tak to přeju úspěšný "lov" ...
OK, je možný, že už nejsou vůbec. Zhruba předloni, kdy jsem si ještě myslela, že Active chci, nějaké modely s větráním pod paží byly. Požadavek na modrou barvu jsem teda neměla :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pát led 8, 2021 22:32

GTX Active s vetranim v podpazi byla Montane Spine Jacket, ale koukam, ze uz moc nejde sehnat.

Cekam, ze kosmoletec spis nebude chtit Neoshell a podobne, ale zeptam se obecne na porezni membrany a alternativy k neoshellu - konkretne Kinetic od Rabu nebo treba Ascentshell od Outdoor Research. Je nekde nejake srovnani s Neoshellem? Pripadne jaky udaj o prodysnosti by byl relevantni pro porezni membrany?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát led 8, 2021 22:58

mitau píše:Pripadne jaky udaj o prodysnosti by byl relevantni pro porezni membrany?

To je dobra otazka. Myslim, ze zadny neexistuje. Pro vetrovky mame CFM, protoze tam je prodysnost o nekolik radu vetsi, nez paropropustnost a tu tudiz muzeme zanedbat. U poreznich membran jsou ale tyhle jevy srovnatelne, nebudou se lisit vic, nez o rad, takze by to chtelo nejaky kombinovany ukazatel. A ne, Ret to neni a MVTR taky ne. Na druhou stranu, kdyz vyjdeme z predpokladu, ze paropropustnost bude priblizne stejna, tak hlavni rozdil udela CFM. Treba eVENT a NeoShell se lisi prave v tom a rozdil mezi nima je docela zasadni. NeoShell je vyrazne prodysnejsi (CFM je nekolikrat vetsi) a pocitove vyrazne lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pon led 11, 2021 10:57

Úvodem pro některé připomínám, že jsem nikde netvrdil, že BlocVent je nejlepší nebo tak. Jenom to, že větrání v podpaží má smysl. Argument, že to pak nevěřím membráně, je úsměvný. Dále mi připadá trochu černobílé vidění, že porézní membrána je super a neporézní s odvětráním shit, ale už se nikdo nezmíní, že v nevyprané porézní bundě jsou ty póry zanesené potem a já nechci někde na dlouhé dovolené prát bundu. Takže opět - odvětrání by se hodilo i u nich, to je pro mě bez diskuze. Zkrátka reálný rozdíl v terénu mezi těmi membránami i přes odlišný princip fungování nebude moc velký a jde hodně o to, jak celkově ta bunda funguje, jaké má features. Vždy to zůstane bunda do nepohody, která nebude dýchat kdovíjak.

Jednak nepobezim v membranovce v desti do kopce, to mi prijde prastene


Uznávám, použil jsem nesmyslný příklad. Ale situace, kdy fakt hodně spěcháš (třeba i hodina klusání) na autobus či vlak a zároveň u toho nechceš promoknout na kost, je reálné použití bundy. Lehounce si rozepnu bundu u krku, pořádně v podpaží a jsem v rámci možností na tom dobře. GTX Active bez větrání na tom bude hůř, to mi nikdo nevymluví. Jsem rád, že to někteří to zde vidí stejně jako já.

Jestli chces bundu na 5 let, tak OK, ale 10 let PU nevydrzi a navic to plati od data vyroby, takze bacha na vyprodeje a slevy.


Bundu Road Runner s BlocVent používám od léta 2015 a ještě je v pohodě, neprotéká. Ještě tak dva roky sloužit bude. Jen v oblasti krku už membrána odchází, tzn. tam kde jsem ji vždy použil na holé kůži - problém je i v tom, že jsem ji poprvé pral až po 5 letech. Myslel jsem, že by to bundě ublížilo, už vím, že opak je pravdou.
No ale hlavně - kdo z vás tu má a častěji používá bundu s membránou 10 let bez změny vlastností? Kdybych si kupoval bundu s tím, že ji budu používat jen velice zřídka, pak to je pro mě validní argument - koupím si sice drahou bundu, ale vydrží do aleluja.

Pres neporezni PU membranu nemuzes dychat, to je igelit (doslova), pres nej vzduch neprojde. Active je chranen tou tenkou PU vrstvou, takze taky ne.

A to tu někteří tvrdili, že BlocVent je PU shit, potřebuju GTX Active. Oh wait... tam je taky PU vrstva.

Cekam, ze kosmoletec spis nebude chtit Neoshell a podobne
Proč to nebudu chtít?
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kosmoletec » pon led 11, 2021 11:47

Kdyby někdo věděl o bundě s co nejlepší membránou, co má to odvětrávání pod pažemi, budu rád za tip. Jinak asi půjdu do té HP. Montane Spine Jacket se už neprodává, jak vidím. A jinak začínám si opravdu říkat, že je fajn podpořit české výrobce jako Tilak, HP aj. Zvlášť v této době, kdy nějaká soběstačnost anebo že lidé u nás budou mít práci, znovu začíná být téma. Ovšem musí to dávat smysl, nebudu si kupovat něco jen proto, že to je české. Spíš ve chvíli, kdy je rozdíl marginální nebo mám nějaké dilema, tak je fajn k tomu přihlédnout.
kosmoletec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: čtv srp 27, 2020 12:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod quli » pon led 11, 2021 12:42

Kup si tu Master Jacket. Nemam sice priame porovnanie s GTX Active ale dovolim si tvrdit ze odvetravat stiha velmi dobre - v porovnani s mojimi (velmi starymi) Goracovkami je to nebe a dudy.
Ja som naopak odvetravacie zipy nechcel, mam rad co najednoduchsi strih a co najemenj gramov, ale priznam sa ze to pouzivam.
Poriadne si ju prezri - na mojom prvom kuse as 0.5 cm podlepovacej pasky odstavalo tak som to niesol naspat do predajne (predavac prevracal oci), dostal som druhu a ta je vypracovana na jednotku.
Periem v Atsko sport wash a vodotesnost zatial ziadny problem.
quli
nováček
nováček
 
Příspěvky: 18
Registrován: pát úno 1, 2019 13:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » pon led 11, 2021 12:58

Měl sem a mám (mnoho) GTX bund (s větráním) a bylo tam třeba (to větrání). Fčíl mám bundu z Active (fy Gore) BEZ větrání a.... není ho tam opravdu třeba. (A to se proti kopcu potím jak kráva). Jen konce rukávců zevnitř vlhnou, to sme tu už probírali.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28276
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon led 11, 2021 14:19

kosmoletec píše:mi připadá trochu černobílé vidění, že porézní membrána je super a neporézní s odvětráním shit, ale už se nikdo nezmíní, že v nevyprané porézní bundě jsou ty póry zanesené potem a já nechci někde na dlouhé dovolené prát bundu.
1) Tady nikdo nepsal, ze neporezni membrana je shit a porezni je super (i Paclite je porezni).
2) Kdo Ti rikal, ze (ve vseobecnosti) se "v nevyprane porezni bunde jsou ty pory zanesene potem" :shock: ? Vetsina poreznich se proti potu a hlavne tuku z potu brani - eVent chemicky (proto je - na membranu - hodne prodysny, bohuzel, nefunguje to dobre moc dlouho; tady mas pravdu s pranim), vetsina nejak jinak. Active ma tu velice tenkou PU membranu, GTX Pro pomoci dalsi, mnohem tenci GTX membrany.

Ale ani u eVentu nebo jine nechranene porezni membrany nejde o zaneseni poru potem, ale hlavne o ten tuk, ktery zmeni vodeodpudivost povrchu.
kosmoletec píše:Road Runner s BlocVent používám od léta 2015 a ještě je v pohodě, neprotéká. Ještě tak dva roky sloužit bude. Jen v oblasti krku už membrána odchází, tzn. tam kde jsem ji vždy použil na holé kůži - problém je i v tom, že jsem ji poprvé pral až po 5 letech. Myslel jsem, že by to bundě ublížilo, už vím, že opak je pravdou.
Tady nejde o uspineni a pusobeni potu a pod. Jde o to, ze PU sam o sebe degraduje a po nejake dobe se, da se rict, jednoduse rozpadne. Tomu nemuzes zabranit, nezavisi to moc od udrzby nebo jestli je nosena na kuzi nebo ne. Je to to same jako problem s PU podrazkama bot.
A zrovna u tenkych PU membran neni pravda, ze je lepsi cim casteji prat - problemem hlavne je zdimani. Takze i prani (jakekoliv membrany) je treba delat s rozumem.
kosmoletec píše:to tu někteří tvrdili, že BlocVent je PU shit, potřebuju GTX Active. Oh wait... tam je taky PU vrstva
Viz vysvetleni vyse. Rozdil mezi PU membranou a PU v GTX Active je v tloustce vrstvy - cim je tenci, tim lip prochazi vlhkost (ke GTX membrane). Netusim presnou tloustku ale bude mozna radove tenci nez samostatna membrana. Je nalaminovana na GTX, proto nepotrebuje byt natolik odolna, to zabezpecuje GTX.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon led 11, 2021 14:23

Jeste vem do uvahy, ze zrovna ja nejsem na OF ten, kdo rika, ze PU je zlo. Sam jsem dlouhe roky chodil v Pinguin Parkeru s Gelanotsem (a predtim v nejakem Milo s jeste horsi PU membranou) a byl jsem nadmiru spokojeny. A to jsem v bundach chodil stale, nejenom v desti.
Stejne tak stale nosim jako zalozni obleceni Marmot Precip, bundu i kalhoty. Ty jsou s poreznim PU zaterem. A byl sjem docela spokojeny par let, bohuzel na bunde uz ta nepromokavost pomalu odchazi - ale ja mam tu bundu stale slozenou a prichystanou v ruksaku. Co je to nejhorsi, co muzes udelat membranovce - kazde, ale PU je na to haklivejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon led 11, 2021 17:25

kosmoletec píše:Argument, že to pak nevěřím membráně, je úsměvný.

Takovy argument nikdo nepouzil. Muj argument je, ze vetrani je nutne pro horsi membrany a pro lepsi je zbytecne, s virou to nema nic spolecneho. BTW, Gore v pripade GTX Active doporucuje to same tj. vetraci zipy nedelat. Proto se takove bundy tezko shaneji.

kosmoletec píše:ale už se nikdo nezmíní, že v nevyprané porézní bundě jsou ty póry zanesené potem a já nechci někde na dlouhé dovolené prát bundu.

Nikdo to nezminil, jelikoz je to blbost, kdyz teda nejsi na dovolene pul roku. Navic nejde o zaneseni potem, viz apuka.

kosmoletec píše:Zkrátka reálný rozdíl v terénu mezi těmi membránami i přes odlišný princip fungování nebude moc velký

Jenze on velky je bez ohledu na to, co si myslis. Bud veris tem, co to vyzkouseli nebo si to holt musis vyzkouset sam. Nebo muzes trvat na svem nepodlozenem presvedceni, kdyz ti to vyhovuje :)

kosmoletec píše:GTX Active bez větrání na tom bude hůř, to mi nikdo nevymluví.

V tom pripade jsi tvrdohlavejsi, nez pp a to je prirodni ukaz ;-) Jemu jsme to vymluvili a vysledek napsal vyse.

kosmoletec píše:A to tu někteří tvrdili, že BlocVent je PU shit, potřebuju GTX Active. Oh wait... tam je taky PU vrstva.

Ano, ale vyrazne tenci, nez u ciste PU membran. Muze byt, protoze je nalaminovana na poreznim teflonu. Ciste PU membranu tak tenkou neudelas, protoze by to mechanicky nevydrzela. No a paropropustnost je neprimo umerna sile PU, proto je GTX Active o tolik lepsi i kdyz technicky je neporezni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod milarepa » úte led 12, 2021 20:15

Zajímavý postřeh na master jacket od HP přímo z praxe

Expedice Saimaa 2019 s BivaQ - adventure gang a testovačka bundy Master Jacket od HIGH POINT dopadla na výbornou. Opravdu jsem nečekal kolik toho bunda vydrží a i v těch největších celodenních slejvácích držela jak igelit a krásně dýchala. Váha pouhých 318g!!! Nepromokavost 20000mm! Za mě prostě jeden z top ultralehkých produktů, co jsem od HP testoval. Můžu vřele doporučit!
Díky Hájponťáci za skvělou práci!
https://www.highpoint.cz/produkty/pansk ... acket.html
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 20:16

pavproch píše:Měl sem a mám (mnoho) GTX bund (s větráním) a bylo tam třeba (to větrání). Fčíl mám bundu z Active (fy Gore) BEZ větrání a.... není ho tam opravdu třeba
Jen tak pro zajímavost, měl by tu někdo srovnání bundy se současným Active s některým ze starších GTX Active či Active Shell? Doma máme bundu se starší verzí Active Shellu (ME Firefox). Oproti ostatním GTX je sice výrazně prodyšnější, ale stále ne natolik dostatečně, aby odvětrávací zipy nebyly nutné.

mike píše:Gore v pripade GTX Active doporucuje to same tj. vetraci zipy nedelat.
Tam jde ještě o něco jiného než o požadavek na nízkou váhu a jednoduchost střihu?

kosmoletec píše:Kdyby někdo věděl o bundě s co nejlepší membránou, co má to odvětrávání pod pažemi, budu rád za tip.
Už si nepamatuju, jaké jsi měl přesné požadavky, ale třeba Montbell Storm Cruiser vypadá dobře. Je k zakoupení i u nás.

Parametrově ta výše diskutovaná HP Master pro použití jako záložní bunda nevypadá nijak špatně, spíš by mě trochu odrazoval přístup výrobce k reklamacím (řešeno tuším ve vláknu o životnosti oblečení).
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 20:23

sobb píše:Tam jde ještě o něco jiného než o požadavek na nízkou váhu a jednoduchost střihu?

O co jineho by melo jit? Mozna jeste o sbalitelnost a spolehlivost, pit zipy oboji zhorsuji. Je to z nouze ctnost a kdyz uz nouze neni, tak je lepsi se na ne vykaslat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 20:28

No na to se právě ptám :wink: Protože pokud by někdo uměl vyrobit lehkou bundu i s podpažními zipy, tak je to jednoznačně přednost. Nouze právě je. Zatím neexistuje tak dobrá membrána, aby ji odvětrání pit zipama nevylepšilo :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 22:14

Jenze ta sama bunda bude bez zipu vzdycky lehci a sbalitelnejsi. Jinak je to vec pohledu, bundu s pit zipy jsem mel a po par pokusech jsem je prestal pouzivat, protoze mne stvaly natolik, ze to prevazilo vyhodu odvetravani. A to byl stary GTX, ktery se s dnesnimi neda srovnat. Takze za mne ciste minus ve vsech ohledech.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 22:22

Zrovna větrací zipy za tu zvýšenou váhu jednoznačně stojí. Za mě je kompletní opuštění pit zipů naprosté stupid light. Naštěstí GTX Active kvůli nižší odolnosti a trvanlivosti už ani moc nechci, takže mě absence zipů trápit nemusí :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 22:28

Jak vidis, tak jednoznacne to jednoznacne neni ;-) Ty o ne stojis, ja ne a jsem rad, ze uz nemusim vyrazovat bundy z vyberu, protoze je maji.

Ono asi dost zalezi na tom, jak membranovku pouzivas. Ja jen v nouzi nejvyssi tj. kdyz fakt prsi a pak jsou pit zipy stejne nepouzitelne. Kdyz je nekdo masochista a nosi ji furt, tak chapu, ale nechapu, proc si misto rozepinani pit zipu radej neoblece vetrovku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 22:42

Právě, jak pro koho. Spousta lidí, možná i většina, by je ocenila. A tak vyřazují z výběru bundy, které je nemají. Anebo se smíří s tím horším. Popravdě řečeno tu politiku Gore moc nechápu, ale je to jejich věc. Podle svého marketingu stejně cílí bundy z GTX Active pro úplně jinou skupinu.

Větrací zipy se dají velmi často používat i v dešti :wink:
Jsou lidi, kteří nemají potřebu sebou vláčet celou garderóbu a se slušnou goráčovkou si v pohodě vystačí :wink: Větrovku nosím jen v zimě, v létě je to na vícedenních akcích zbytečnej krám navíc.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 22:48

No vidis, pro mne je ten zbytecnej kram navic jeden z nejpouzivanejsich kusu obleceni, zatimco membranovka jednoznacne nejmin. Na jednodenni akce v dobrem pocasi ji ani neberu, do Alp si to bohuzel netroufnu, zas tak moc predpovedi neverim. Ovsem na vetsine akci ji ani nevytahnu z batohu.

Politika Gore je jasna. Active je na UL veci a tam nema byt nic navic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 22:50

Však zipy nejsou nic navíc, ale prostá potřeba :wink: Dokud nepřijdou s nějakou membránou, která bude dýchat dostatečně i bez nich.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 22:55

Tvoje. Moje je presne opacna. Zadna latka ani membrana nemuze byt prodysnejsi, nez dira v ni, ale nekdo tam holt tu diru nechce ;-)

Muzu ti venovat stara merino trika, co maji prosoupane diry v podpazi, kdyz se ti to tak libi :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 22:59

Většiny normálních lidí :wink:

A máš tam aspoň našité zipy? :twisted:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 12, 2021 23:00

Takovi tu ovsem neprispivaji :twisted:

Ne, to necham na tobe ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 23:07

Jistě, krom jednoho :wink: :mrgreen:

Takový dary si nech [-( :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte led 12, 2021 23:29

Mimochodem, jsem po nějaké době nahlídla na stránky gore, že se třeba něco dozvím o jejich novějších materiálech. Informační hodnota nula, nula, něco málo #-o Fakt zoufalý. Se budu muset spolehnout na apuku :wink: :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř led 13, 2021 0:54

Njn, to je bohuzel trend, Polartec, Pertex apod. to same. Same marketingove zvasty a minumum technickych informaci.

Jo, apuka tem zvastum veri a zbytek si domysli nebo vymysli. Blbe je, ze to pak prezentuje jako realitu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení