Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » úte bře 12, 2019 12:22

aksam píše:Před 3 týdny jsem na Rabštejně potkal kluka, co ji testoval, pochvaloval si ji, ale říkal opravdu používat jen nalehko bez batohu, že s batohem jde rychle do kopru.


Pláštěnka na běhání, tedy :) Vzhledem k celosvětovému obratu a maržím u běžeckých věcí určitě skvělý obchodní krok...Ještě by z toho mohli dělat boty, stejně ty běžecké jdou do kopru ještě rychleji než membrána, tak by to tam ani nevadilo :D

Nemá taky OutDry (Columbia) tenhle koncept už pár let? Membrána z vnějšku? OutDry Ex myslím? Ale nikdy jsem ji neviděl naživo.

Odolnost asi nebude žádná sláva, nic pro M82 :D

Jen ze zvědavosti, zajímalo by mne, jak řeší znečištění - čistě mikroporézní membrány nefungují, když díky špíně ztratí póry membrány hydrofobicitu - je tam zase navíc ještě nějaká monolitická PU membrána nebo jak? Nebo prostě častěji prát?
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte bře 12, 2019 13:00

Jo, je to bunda se specifickym pouzitim. Ale kdyz uz by si clovek kupoval lehkou bundu na behani, cyklistiku, bezecke zavody a pod, tak je to zajimava alternativa, i kdyz me porad nemoznost hodit pres to lehky bezecky batoh odrazuje, Resp. doufam, ze v budoucnu to kvalitni bezecky batoh vydrzi. Mozna to neni problem ani ted (GTX Active taky neni urcen pod tezky batoh, ale lidi s tim nemaji problem), mozna trochu zapracuji na trvanlivosti anebo treba vyrobci bezeckych batohu daji vetsi duraz na mekkost latky na zadech. Moznosti je spousta a za dobrou prodysnost to stoji.

Columbia OutDry Ex (nazev neznam, pouzivam tvoje oznaceni) uvedla v podobne dobe, akorat protoze z toho sama vyrabi bundy, ta se do supermarketovych obchodu dostala driv. Ta jejich membrana je ale mnohem tezsi, asi odolnejsi a o prodysnosti toho moc nevim. Jejich bundu jsem videl v obchode a odradilo me to - za tu vahu muzes mit odolny GTX Pro a pocitove to taky nebylo onic lepsi. Takze, ano - je to podobna myslenka, ale provedeni a i zacileni produktu je jine.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » úte bře 12, 2019 14:02

FrantaKrajta - už zase?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 12, 2019 14:11

Jen male upresneni... OutDry byla prvni, ShakeDry byla narychlo splacana odpoved Gore na ni. Vsak taky veci z "prvni verzi" byly spise na reklamu, moc nevydrzely, co si pamatuji, rychle se "ztratily" az po chvilce ji Gore trochu dokazal vylepsit a nabizet i komercne.

OutDry vydrzi docela dost, je to svrchu pevnejsim a odolnejsim PU zpevnena PU membrana, navic maji specificky zpusob "zakonceni" (nebo spise print), je to vyvedene ve forme jako vcely uly, do spojenych sestihranu, coz opravdu o hodne zesili odolnost. Je to kvuli tomu - jak bylo naznacene - mnohem tezsi. Prodysnost netusim, ja jsem to na sobe nemel a co jsem v tom videl lidi (na ledovce, v lete, jasno, prazilo slunce, bylo tam tak +15, skoro nefoukalo, zipy zatazene az po krk #-o), tak nevypadaly zpoceni - ale byly to vychudli Japonci nebo Cinane.

Jo, jeste je dobre vedet, ze lidi obleceni do OD vypadaji trochu jako vystrizeni ze Sado-Maso erotickych filmu, obzvlaste v cerne barve :-D.

@FrantaKrajta: ShakeDry znecisteni neresi. Mas jej vyprat - a kdyz odejde, tak odejde. Presne jak pises, je to vyslovene na beha (a trochu na kolo) a tam se s trvanlivosti nepocita.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř bře 13, 2019 10:50

Diky,
nicmene zkusenosti manzelky - aspon pro mne - jsou zavadejici a soudim tak podle sve vlastni...
to, co nosi manzelka a libuje si v tom, bych na sebe nikdy nevzal, neb bych se utopil ve vlastnim potu, ona se moc nepoti a je zimomriva, presny opak mne...

Obecne se pise, ze C-KNIT je prijemnejsi a nesusti (tos mi potvrdil), jakoz ze je i odolny, a jinak by mel byt prodysny a lehky jako Active - toz jsem chtel vedet, jestli to tak opravdu na zaklade zkusenoisti s uzivanim...

Podle meho se ani dost dobre neda srovnavat bunda s kalhotami - jsou zde zcela jine pozadavky i jine druhy namahani a opotrebeni

Paclite bych ke srovnani vubec nebral - ten se da podle mne pouzivat jen na nejakou spodni vrstvu, nikdy ne primo na kuzi, alespon ja to tak mam...
Naposledy upravil Quido dne pon bře 18, 2019 22:50, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř bře 13, 2019 11:51

apuka píše:
mike píše:Druha vec je strih Tilaku, ale zrovna podivne vychrtle postavy bez ramen a s dlouhyma rukama by mohly byt zaroven nepotive
Ne vsechny veci od TIlaku maji stejny strih. Kdyz si spomenu na zateplenou bundu (nazev si nepamatuji), co jsem objednal pro syna, tak do toho M-ka bych se mohl k nemu nasoukat jeste i ja.... (ale rukavy byly kratke...) :twisted:

jojo, už jsem to tady psal několikrát, třeba Tilak Stinger je pro širší a nižší postavu, Tilak Attack Active je pro vyšší a užší postavu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » stř bře 13, 2019 12:40

Pro pobavení, USB/Bluetooth nepromokavá bunda...

https://www.kjus.com/nl/en/men-s-7spher ... 0_46&c=168

pouhých 1400 éček :D

Ale je to aspoň zajímavá "nová" technologie, aktivně prodyšná bunda, co transportuje vodu elektroosmózou.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř bře 13, 2019 13:18

No, bude to zajimave, kdyz si v teto bunde nekdo vleze v zime po sezeni venku v nizkych teplotach do zahrate chaty se 100% vlhkosti a omylem si to zapne a zacne "aktivni pumpovani vlhkosti", samozrejme obracenym smerem :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod hmc » ned bře 17, 2019 14:57

Quido píše:Víte někdo něco více o Gore-Tex s technologii C-KNIT ? Tím míním nejlépe vlastní zkušenost...

Mám bundu Montane Fleet. Je to hlavně GTX Active (30d), ale má ramena a další části vyztužené GTX c-knit (40d). Hlavní rozdíl je zvenku, kde c-knit je ripstop nylon a Active je tenčí nylon bez ripstop. Zevnitř je Active i c-knit prakticky nerozeznatelně stejný materiál, dost příjemný i na holou kůži.
hmc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 17, 2019 14:26

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » ned bře 17, 2019 15:18

Jak je na tom GTX Paclite? Snese to batůžek nebo ne?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned bře 17, 2019 18:28

Nevim, proc by dnes nekdo kupoval bundu z Paclitu (pokud GTX zas nezmenil znaceni a nevratil se k tomu). Stara a hure prodysna varianta, na kterou si spousta lidi stezuje kvuli neprijemnosti na holou kuzi. Ve sve dobe byla dobra z hlediska hmotnosti a skladnosti, dnes je spousta alternativ. Navic pokud dneska nekdo prodava bundu, tak bych se bal stari (degradace materialu, zvlast pri spatnem uskladneni) a spatneho navrhu (proc by mu jinak ve skladu zbyla bunda nekolik let od konce vyroby). Z hlediska odolnosti - maly batuzek snese, ale ne Kajku apod. Jestli ti vadila mala odolnost u GTX Pro, tak Paclite ani nezkousej. Obecne mam pocit, ze to neni uplne material pro tebe, ale nevim, na jake pouziti to chces.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » ned bře 17, 2019 19:07

mitau jj díky už mne informoval jeden kolega, že je to předchůdce Active nebo tak neco.

Já měl za to, že je to aktuální, Arcteryx z toho má mraky nových výrobků, tak sem myslel, že je to nové, ale vidím podle toho co píšeš, že je to na prd.

Pod Kajku ani Jäkääri to nechci - v pátek sem si koupil zas novej batoh ;) ale i tak to tedy nebude dobrý pro mne.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon bře 18, 2019 10:23

Ten materiál u Arcteryx možná bude trochu jiný, rozhodně si myslím, že bude trvanlivý, Arcteryx na tohle dost dbá. Navíc nově se používá Paclite+, co tam je nového jsem nezkoumal. Výrobky z Paclite jsou ale u Arcteryx z nejlevnější řady, to o něčem vypovídá.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 10:44

Pierre111 jj je to nejlevnější co mají ale i tak to vychází kol 8-9 tisíc....?

Nevím prave proto sem se ptal jestli je to něco dobrého nové nebo něco co raději nebrat.

Rozměry zabalené bundy super.
V ruce to na mě působilo fakt křehce, ale to na mě působí skoro vše no....

A gtx-pro vychází u nich kol 12-13.

Ještě po něčem kouknu nespěchá to zatím si to vyresim jinak.

Jinak bych to chtěl pod batuzek cca do 5kg a taky pod batoh s plnou výbavou a jídlem 10-15kg.

Na ten první by asi neměl byt problém.
Na ten druhy na týden to si už prave nejsem jist nakolik by se bunda ničila či ne a hlavně zda by pod batohem neprosakovala.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon bře 18, 2019 11:41

Protékat by to nemělo ani pod batohem. Opotřebovávat se to bude, ale určitě ne takovou rychlostí, že po jedné delší akci to bude brtvé. Nicméně být tebou raději vezmu tu řadu z GTX PRO. já mám od Arcteryx víc věcí a vše kupuji jen ve slevách, ted naposledy Atom SL se slevou 55%. Pokud chceš bundu z GTX tak máš poměrně široký výber, nemusí to být jen Arcteryx. Já můžu doporučit ještě třeba Mountain equipment. Ty jsou levnější, kvalita je super a ve slevách seženeš tak za 6-7tis i v čr.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2019 12:57

mitau píše:Nevim, proc by dnes nekdo kupoval bundu z Paclitu (pokud GTX zas nezmenil znaceni a nevratil se k tomu).
Ne, Gore nezmenil znaceni a nazvy - jen je pouziva na neco jineho, jak predtim. Proste, marketingove vsechno po...kakal jeste vice nez Pertex.
Pokud jsem to opravdu dobre pochopil (a to jsem se fakt snazil), tak "Paclite+" ted neni konkretni membranovy material, ale technologie - proste naneseni jemne karbonove nebo jake vrstvy na membranu zespod, aby alespon trochu byla chranena ale nepotrebovala podsivku nebo dalsi laminovanou vrstvu - nemela by asi mit ani ten PU ochranny film. Tim je material jemnejsi a lehci (neni 3. nebo 2,5. vrstva nebo podsivka).
Uplne to same se snazi udelat s C-Knit - ted uz je to taky technologie, typ 3. vrstvy.
Samotna technologie Paclite (bez plusu) pouziva vice-mene jeste naneseny film, 2,5-tou vrstvu.

Samotna membrana je prakticky stejna u vsech jejich GTX materialech, jen myslim, ze Active je trochu tenci. Na ochranu pred mastnotoou a uspinenim ma Pro zespod dalsi velice tenkou ePTFE membranu, Active velice tenkou (tenci nez ePTFE) PU membranu. Takto osetrene membrany se laminuji na svrchni latku a podle pouzite technologie se na ne zespod dava "tistena" 2,5-ta nebo plnohodnotna 3. vrstva. A jak jsem psal, pri pouziti Paclite+ technologie se nanese na spodek pouze nejaka karbonova vrstva, pri Paclite (bez plusu) jemny film.
Ale - uz jsem narazil dokonce na popisy nekterych kusu obleceni, ze je to z 2-vrstve GTX Pro ( :shock: :shock: :shock:) a taky (uveritelneji a logictejsi) Active s C-Knit technologii, coz by mohlo jeste zvysit odvod vlhkosti.

Co se tyce vydrze, tak je jasne, ze 2-vrstva konstrukce bude asi nejvice odchazet zevnitr - od membrany. Ta vrstvicka (mozna jen naparena, to presne nevim) moc odolna neni a jeji ochrana membrany je slaba, rozhodne mensi nez vnejsiho materialu. 2,5-vrstva konstrukce je precejen lepsi, tam uz je zevnitr nejaka ochrana, neco to vydrzet muze, ale pod tezsim ruksakem asi rel. rychle odejde. 3-vrstva konstrukce je nejodolnejsi. Jestli vydrzi vice klasicka 3. vrstva nebo C-Knit, tot otazka.
Jo, jeste existuje i 5-tivrstva GTX Pro, ta si vydrzi nejvice - ale je to dost tvrde a tezke. Vyrabi napriklad tady (to je taky maly prehled mimo Active).
Trocha prehledu, co je
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 14:02

Tak to je hustý :D

Tahle bunda to byla
https://www.arcteryx.com/gb/en/shop/men ... rid-jacket
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pon bře 18, 2019 14:04

Uz samotne pomenovanie "2.5 vrstva" je uplna demencia. Jak mozem mat 0.5 vrstvy? Bud mam 2 alebo 3 vrstvy, ne? Ci tu 0.5 vrstvu mam len na polke bundy?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon bře 18, 2019 14:51

Tak ta Arcteryx bunda ma dost spatne recenze i na samotnych strankach arcteryxu (v porovnani s jinymi bundami). Neprocital jsem to cele, ale i jen podle poctu jedno- a dvouhvezdickovych hodnoceni bych se mel pred ni na pozoru.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 14:59

Mitau - já na to ani nekoukal. Oni sou lidi někdy schopny dat jednu hvězdičku jako třeba včera sem si toho všiml v Hudy - chlap dal jednu proto že mu bunda je krátká ;)

Takže tyhle recenze ani nějak nesleduji.

Ale ok kouknu se asi po něčem jiném.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon bře 18, 2019 15:37

grco píše:Jak mozem mat 0.5 vrstvy? Bud mam 2 alebo 3 vrstvy, ne? Ci tu 0.5 vrstvu mam len na polke bundy?
TO znamena jenom to, ze ta 1/2 vrstva neni dalsi vrstva latky, ale bud jen neco, co je na membranu "natisteno" nebo je to vice-mene jenom tenounka mrizka. U 3-vrstve je tam normalne nalaminovana vrstva latky, i kdyz taky hodne tenke, ale je to uceleny material, ktery muze existovat i samostatny a neco vydrzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon bře 18, 2019 15:46

Být tebou koupím tohle https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/beta-lt-jacket . Mám jí a přijde mi to dobrý kompromis mezi váhou a odolností.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 16:30

Brrrr 500€ za Gore....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon bře 18, 2019 16:59

Musíš koukat na slevy. ;) Já koupil v Hudy za 6500.
Když chceš to nejlepší, tak je jasné, že cena bude hodně nahoře. Se podívej na jinou značku. Případně vyzkoušej Pertex shield.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 17:05

No koukám ale nemám rad takový ty barevný kombinace, chci něco střízlivého.

Ale tak nespechám možná koupím zas nějakou za 300,- z decathlonu ty mají kolem 200g.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon bře 18, 2019 23:00

Michal82 píše:Brrrr 500€ za Gore....

batohy máš za desítky tisíc a betelnou kvalitní bundu za 500 éček nechceš...?
:((
Popravdě, nebereš nějaké prášky?
:-s :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » pon bře 18, 2019 23:18

Hele už dva dny beru Paralen, jsem nějakej nachcípanej.

A náhodou teď sem si koupil takovej levnej batoh, spotřební mr...dku.

Hele bundu za 500€.... to už sem jednou měl dražší a víš jak to dopadlo. Já u toho tu životnost nevidím, tedy jo pokud je v batohu, ale tam i bunda za 300,- udělá stejnou službu.

Kouknout na ní můžu to zas jo, ale 500€ se dá utratit líp. Za tu výprodejovou cenu jak psal pierre111 to by byla jiná písnička.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte bře 19, 2019 0:11

apuka: Jestli jsi zkoumal soucasne znaceni GTX, nevis co je GTX Active 2.0? Jestli vylepsili prodysnost, snizili hmotnost nebo jen marketingove udelali novou verzi se stejnymi vlastnostmi jako driv? Konkretne me zaujala ME Impellor (ve sleve za 4k uz jen XL, na me moc velka). Trivrstvy GTX s hmotnosti 170g, na kterem by slo nosit maly batuzek - to zni konecne jako lepsi material nez Pertex Shield.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte bře 19, 2019 8:27

ME impellor jsem zkoušel. Materiál vypadal, že by mohl nějaký rozumný batoh vydržet. Nicméně je to fakt minimalistická bunda. Takže málo kapes a hlavně stahování jen pruženkou. Do žádného velkého marastu na delší dobu to není, to je nutné vzít v potaz. Jinak ale pěkná bunda a pěkně zpracovaná.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte bře 19, 2019 10:10

mitau píše:apuka: Jestli jsi zkoumal soucasne znaceni GTX, nevis co je GTX Active 2.0? Jestli vylepsili prodysnost, snizili hmotnost nebo jen marketingove udelali novou verzi se stejnymi vlastnostmi jako driv?
Az do takove hloubky, abych toto pochopil jsem se nedostal :-D. Spise jen predpokladam, ze jednak se tam zacala pouzivat (mozno modifikovanou a odlehcenejsi verzi, to nevim) C-Knit technologie 3.vrstvy (lepsi odvod pary) a jak ted koukam, uz pisou, ze u Active se pouziva vnejsi material 13-30 den, predtim to bylo 20-40 den. To druhe by taky mohlo prispivat k lepsi prodysnosti. Otazkou je odolnost - tenci latka nemusi (ale muze) znamenat mensi odolnost, zato pokud tam mas C-Knit oproti puvodni super tenke 3. vrstvy, ta ji asi muze zvysit.
Ale toto jsou jenom dohady. U Gore rozliseni verzi membran dostupne nenajdes :evil:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení