Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flames » čtv říj 19, 2017 16:47

apuka píše:A potom je uz jen "babo rad" a zkouseni, jestli s konkretnim kusem budu mit stesti nebo ne...



Na to sem právě od přírody líný a musím akceptovat určité kompromisy, nebo na ně být aspoň nějak připravený. Ok, lehký deštík, když bude chcát hodně, řeším to gaučem, preclipem nebo pončem. Před potem se ovšem ve větším mrazu utíká hodně špatně.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv říj 19, 2017 18:12

flames píše:Jde mi o to, že z debat tu jsem pochopil, že BlocVent nebrat. Potřebuju nenáročnou bundu typu....

Spíš decentnější bundy, má být sice primárně na kopec, ale i na hnusnější zimní dny do roboty, kdy se mi nechce ničit kabát....
Žádný extrém, ale zas aby to vydrželo lehčí deštík chvilku aspoň a hlavně aby to dýchalo (nechci ss, protože se v nich potím, třeba sem měl špatné, nevím).


predne nechapu, kde jsi vycetl, ze BlocVent nebrat ?

z toho su teda jelen :roll:

krom cenove relace bych ty dve bundy vubec nesrovnaval - millet je sice fajn znacka, ale tady toto je zrovna predrazena bunda a i kdyby stala 5k, hodne bych se osival a kdyby stala shruba pulku, porad bych dost vahal; kdezto protector je spicovni bunda, se kterou bych se nebal ani na drsnejsi VHT

zadny extrem a lehci destik - to ti udrzi kazda slusna SS, mnohdy i bez nembrany,
a jestli se v SS, pak v membranovce se budes potit dvojnasob, otazka asi je, cos to predtim mel... jestli jdes na kopec max na den dva a masochisticky nevybiras vylet ve spatnem pocasi, pak membranu vesmes nepotrebujes...

ale jinak do 10k mas velky vyber, sezenes i kvalitni Active shell, ktery je pro tyhle pozadavky asi nejlepsi, ale i to se mi zda zbytecne...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod flames » čtv říj 19, 2017 21:19

Quido píše:z toho su teda jelen :roll:


to je fuk, tenhle topic je dlouhý a napsalo se tu toho hodně, bylo to jen takové povzdechnutí

Quido píše:a jestli se v SS, pak v membranovce se budes potit dvojnasob, otazka asi je, cos to predtim mel... jestli jdes na kopec max na den dva a masochisticky nevybiras vylet ve spatnem pocasi, pak membranu vesmes nepotrebujes...


no právě vybírám a hlavně z jara špatné počasí už vůbec neřeším.. deštíkem myslím, že za dvě hodiny nebude bunda jak hadr na podlahu, nemyslel sem tím zrovna desetiminutovou přeháňku. Nicméně dík, Protector se mi zamlouvá, zajdu to zítra čeknou, taky se mi jeví jako obstojný kus.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slezacekm » pát říj 20, 2017 14:27

Nemáte někdo zkušenosti s anorakem Patagonia Torrentshell resp. celorozepínací verzí? Plánované využití jako záložní bunda (VHT, vícedélky). Na netu si ji lidi dost chválí, až se mi tomu nechce věřit.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát říj 20, 2017 21:35

tak ti nevim - tyhle bundy jsem drive nachazel mezi rybraskym vybavenim, az v posledni dobe v outdooru, nekde jsem k tomu cetl, za maji WR 20 000mm predd vypranim a 10 000mm po vyprani, parametry prodysnosti jsem nikde nenasel...
:((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slezacekm » sob říj 21, 2017 13:46

mas na mysli konkretne tento typ bundy? (Patagonia Torrentshell)? ani v Hanibalu nezjistili prodysnost
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » sob říj 21, 2017 22:19

Už roky vlastním Patagonia Torrentshell kalhoty (určitě to bude nějaká starší verze, ale rozhodně nekoupená v rybářských potřebách, nýbrž v sakra drahým kšeftě uprostřed Skotských hor - ale aspoň jsem si ukecala slevu :) ), a spokojenost s nimi co se týče prodyšnosti i nepromokavosti. Bunda je samozřejmě ale o dost exponovanější, takže v tomto nedovedu zcela posoudit. Jestli Ti to takto aspoň trochu pomůže.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slezacekm » ned říj 22, 2017 9:02

pomuze. pokud jsou kalhoty ze stejneho materialu... jsi schopna v nich chodit trvaleji nebo je mas jenom jako kratkodobe prevlecky?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » ned říj 22, 2017 10:18

V srpnu jsem tady řešil jakou nepromokavou bundu si koupit cca kolem 2000 Kč. Byl mi zde doporučen TNF Sequence a musím říct, že po 2 měsísích používání jsem maximálně spokojen v poměru cena/výkon. Mám výhodou, že se tolik nepotím, takže ztm ani při zvýšené fyzické zátěži s batohem jsem nebyl vevnitř durch. Ale největší překvapení mě čekalo v podobě nepromokavosti. Jelikož 14 dní zpět jsem byl ve Švédsku a jeden celý den nonstop místy docela silně pršelo. Bunda ani pod popruhami batohu neprotekla po celém dnu. Pokud tedy někdo hledá solidní bundu, která se hodí i do město a nechce investovat přílíš,tak doporučují.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned říj 22, 2017 12:26

slezacekm píše:pomuze. pokud jsou kalhoty ze stejneho materialu... jsi schopna v nich chodit trvaleji nebo je mas jenom jako kratkodobe prevlecky?
Materiál sice stejný papírově je, ale těžko říct, jestli jej u Patogonie mění, anebo se drží osvědčeného. Každopádně ten můj ještě není recyklovaný a tudíž ani "blue" :D
Ale už začínají být pomalu na odpis, mojí chybou - vnitřní materiál je relativně jemný (což mohli ale už změnit k lepšímu) a při použití jako převlečňáky jsem jej potrhala o celkem hrubé švy spodních kalhot :(
Mám je tedy jako převlečné kalhoty pro případ deště, vichru, zimy, mokré trávy apod., což ovšem vždy neznamená, že se jedná o krátkodobé převlečky. Den v dešti nebo mrholení se v tom dá jít. Použila jsem je letos na Severu v zimě párkrát ve vichru a mraze na běžkách a sněžnicích, což jsou dost potivé aktivity (na těch běžkách jsem nahoře měla jen tričko a flísku, v bundě by to nešlo) - a taky to bylo v pohodě.
Ale - nedovedu posoudit, jak bych hodnotila bundu ze stejného matroše, na kalhoty jsou ohledně prodyšnosti přece jen menší nároky než na bundu.
Takže jsem Ti asi nějak moc nepomohla :-k
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slezacekm » ned říj 22, 2017 16:39

@sobb: a přesně to "blue" by mohl být problém. Našel jsem tabulku, ze které je patrné, že ta patagoňácká membrána H2No 2.5L má nepromokavost 10 - 20 000 mm a prodyšnost cca 10 - 15 000 GM/M²/24HR. To mi přijde celkem slabé. Pokud i tvoje gatě dostaly co proto od podvlíkaček, těžko říct jak by na tom byla bunda pod báglem, smyčkama, lanem...
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » ned říj 22, 2017 18:37

Může, nebyla by to výjimka, proto se o tom raděj rozepisuju, ať Tě neuvedu v omyl.
Jestli jsou údaje z té tabulky pravdivé, tak bundu bych z toho matroše rozhodně nechtěla, ať už je to to samý, co mám já anebo "vylepšené".

Co se týče potrhání vnitřní vrstvy, tak, ač si ráda zanadávám ne nekvalitu různých výrobků, tohle byla moje chyba. Není to od podvlíkaček, ale kalhot s hodně hrubýma švama, v místě, kde švy za chůze nejvíc třou - hlavně tedy v oblasti rozkroku. Nějak mi to nedošlo, předtím jsem měla nepromokavé kalhoty s podšívkou, tak jsem si pod ně mohla nosit, co chci.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod erunamo8 » úte říj 24, 2017 23:00

Zdravim,

pozeral som nakoniec viacej bund. Hladam bundu na celorocne nosenie. Vela casu travim v lese, na turistike, bundu hladam aj na bicykel a volnocasove aktivity. Viac sa od malicka potim. Mam rad bundy, ktore su volnejsie(nie na uplne na telo).

Tilak Skardu, Tilak Odin, High Point Mania 5, High Pointa Thunder, Pinguin Parker ci Stratos.
erunamo8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 2, 2017 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte říj 24, 2017 23:23

Celoročné nošení v lese (festovni bunda) a cyklistika nejdou tak úplně k sobě. Spousta lidí ti tu řekne, že kdo se víc potí, tak dává přednost nošení nepromokavé bundy jen za deště a jinak se snaží si vystačit s něčím více prodyšným. V čem jsi chodil doteď?
K tvému výběru - všechno to jsou staré bundy, které asi dostaneš za slušnou cenu. Jen je potřeba se zajímat i o datum výroby (hlavně u těch Pinguin) - viz vlákno tady o tom, že i membrány po nějakých deseti letech odcházejí, a to i když bunda jen leží na skladě.
Je nějaký důvod, proč od Tilaku uvažuješ jen anoraky? Cena nebo širší stříh? Obecně nic z toho není žádný technologický zázrak. Pokud bych si měl vybrat z nabízeného, vzal bych asi HP Thunder.
Skardu: GTX paclite - z doslechu asi nejhorší verze GTX, dneska už spíš nebrat (ale je ze všech bund nejlehčí)
Odin: ventile bavlna, znáš její vlastnosti? není to tak úplně nepromokavá bunda
HP: dvouvrstvé, tj s podšívkou, takže hůř zbalitelné a trošku těžší, Mania podle mě zbytečně dlouhá a těžká
Pinguin: před pár lety bych je doporučil jako nejvýhodnější koupi, teď jsem na vážkách právě kvůli stáří

Když zahovám podobnou kategorii bund, tak mi nejlépe vychází třeba HighPoint Star. Oproti tvým návrhům je novější (jak technologicky, tak výdrží), lehčí a za podobnou cenu jako třeba ta Thunder (v akci v Hanibalu). Osobní zkušenosti ale nemám.

Já osobně bych šel do ještě lehčí bundy, za 5k jde sehnat v akci i ActiveShell (prodyšnější než vše zde uváděné), ale chápu, že někdo chce festovnější a tvranlivější pocit z bundy (soudě podle tvých návrhů).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » úte říj 24, 2017 23:48

Pro potivého člověka jednoznačně Active Shell od Gore.
Můžu sehnat Salomon z AS za bůra, ale jen, tuším XL,...
To je pro všechny...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod erunamo8 » stř říj 25, 2017 9:00

Mitau

hladam skor nieco so sirsim strihom, nerad nosim veci uplne lapene na sebe. Da sa najst nieco take napr. aj u tilaku? Prezeral som Attack, Stinger.. za 250€ viem najst rocny evolution.
erunamo8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 2, 2017 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř říj 25, 2017 13:12

Tilak Stinger je pro širší a nižší postavu, Tilak Attack Active je pro vyšší a užší postavu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř říj 25, 2017 14:58

dudy píše:....
Můžu sehnat Salomon z AS za bůra, ale jen, tuším XL,...
To je pro všechny...



toho, co mike vracel kvuli zipu...?
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř říj 25, 2017 15:56

Myslis, ze by Salomon tu bundu (od mika) vratil slevnenou do obehu? :wink:

To snad az tak hluboko jeste neklesli...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř říj 25, 2017 15:58

Jak to myslis, slevnenou? Taky jsem za ni dal 5k a pak je dostal zpatky :twisted:

(asi jsem si ji mel nenapadne oznacit... :-k)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod erunamo8 » čtv říj 26, 2017 8:31

Nasiel som rocny Tilak Evolution za 250€. Vhodna bunda na turistiku?(aj z tazsim batohom)
erunamo8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 2, 2017 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » čtv říj 26, 2017 9:39

Ahojte,
vybírám náhradu staré dobré goráčovky, kterou jsem používal řadu let na všechny možné aktivity. Zaujaly mě bundy Zajo od bratov Slovákov z eVentu.

Stará bunda z GTX XCR je ušitá z látky, která má na sobě vzor takových malých čtverečků. Někde jsem četl, že to je asi vedlejší efekt spojení membány s vnějším šusťákem. Zajo bundy to mají udělané podobně. Ale moje nové věci z různých GTX látek už mají vnější šusťák hladký, což mi přijde lepší, protože po čase míň "chlupatí". Je to jenom můj dojem? Byl bych rád, kdyby mi k tomu něco řekl někdo, kdo trochu těm látkám alespoň trochu rozumí. Dík.
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » čtv říj 26, 2017 10:55

Ten vzor látky nemá s laminací nic společného, je to s největší pravděpodobností rip-stop mřížka, která je do tkaniny všita aby zamezila šířením případné trhliny při mechanickém poškození bundy. Dneska to mají všechny bundy z matroše GTX Pro, Active tím nedisponuje a GTX 3L se laminuje pomalu na kdeco, takže je tam těch variant svrchních látek větší.

Zajo bych nedoporučil, protože zrovna neoplývá kvalitou zpracování a láká zákazníky akorát na "velké slevy"... Podobná marketingová kampaň jako má např. Kilpi, které prodávají shity v obrovských slevách, ale to je přesně jejich realná hodnota. Takže už tím ta firma (alespoň ve mně) vzbuzuje docela nedůvěru.
Být tebou dívám se po slevách osvědčených značek jako Tilak, High Point, Ternua, Direct Alpine, Millet, Montura atd.
Za podobné prachy co Zajo se dá sehnat High Point Star z 3l BlockVentu v Hanibalu nebo AlpSportu nebo Millet Kamet z GTX 3L v hudáči. Případně se mrkni v Praze nebo Šumperku na outlet Tilaku, tam by se dala sehnat třeba Tilak Storm z GTX 3L za slušné prachy.
Pokud bys chtěl mermo moci eVent tak se mrkni na www.nalehko.com na Rab Muztag. Rab je osvědčená značka a není ani nějak extra předražená, takže bych se toho vůbec nebál.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sparrowcz » čtv říj 26, 2017 12:00

Díky za odpověď. Ohledně eVentu nejde o to, že bych na něm trval, ale chtěl bych zase vyzkoušet něco jiného než GTX. Na netu se toho člověk spoustu dočte, ale není nad vlastní zkušenost, že jo. Ty Rab bundy vypadají fajn, akorát budu muset najít v Brně krám, kam si to půjdy vyzkoušet. Třeba budou mít něco na letošním SportLife..
sparrowcz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: čtv říj 26, 2017 9:04

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » čtv říj 26, 2017 12:14

Rab je vyborny, akorat pozor na strihy, HP s Blocvent 3L Pro je taky supr, i kdyz zase ponekud konzervativni reseni strihu (mne treba vyhovuje), anebo muzes vyzkouset Montane s NeoShellem....
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv říj 26, 2017 13:55

Jen male vzdechnuti (a pokus o vyvedeni z omylu), prosim, nereagujte na toto zbytecne.
Kiszoun píše:Kilpi, které prodávají shity v obrovských slevách, ale to je přesně jejich realná hodnota.
:shock: :(( :-k Podle mne ta sleva by musela byt hooodne vetsi, aby to byla ta realna hodnota.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » čtv říj 26, 2017 15:22

No měl jsem spíš napsat, že to by byla jejich "realná prodejní cena", ze které by to mělo být zlevněno ještě o dalších 50%, aby to šlo koupit (U Zaja bych se už asi nebál tvrdit, že bunda v 50% slevě už tu realnou hodnotu má) :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 26, 2017 21:29

Kvalitu bund od Zaja nedokazu posoudit, ale diky jejich cenove politice mam nekolik PowerDry tricek za zlomek ceny jinych vyrobcu a ty nijak nezaostavaji. K provedeni a kvalite nemam nejmensi vyhradu, skoda, ze je prestali delat.

Jedina ma vyhrada byla ke komunikaci. Poslali mi omylem jedno reklamni tricko a sice ho vymenili, ale reagovali takovym tim zpusobem typickym pro slovenske sluzby :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pát říj 27, 2017 7:13

tak trička a bundy s membránou, to je asi dost rozdíl - taky mám např. z decathlonu několik věcí 1. vrstvy a fungují dobře za doslova pár kaček, nicméně membránovku atp. bych si tam nepořizoval... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 27, 2017 23:53

To sice je, ale PowerDry versus obycejne tricko je taky rozdil. Aspon mi to tak vysvetlovali z Haglofs, kdyz jsem se jich ptal, proc meni material. Pry je prace s PowerDry technologicky narocna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení