Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:00

On to nekdo nekdy rozporoval? ;-) Samozrejme, ale je potreba oboji. Plecharina se skvelou prodysnosti bude na telo neprijemna a v prijemne latce s igelitem uvnitr se uvaris.

BTW, jak si chvalim ty AS kalhoty, tak je to nejspis proto, ze je nosim vyhradne jako prevlecne na normalnich. AS bunda mi na holych rukach moc prijemna nebyla.

Delaji i full zip variantu, takze si kazdy muze vybrat. Co jsem zatim zkousel doma, tak se bunda obleka znatelne hur, nez anorak vetrovka, ale jak se do ni jednou nasoukam, tak uz je to v pohode a nevadi nic. V silnem vetru to muze byt i naopak (u vetrovek je) jelikoz musis chytat placajici se cipy bundy a snazit se spojit zip, kdyz ti je vitr rve z ruky. S anorakem se staci spravne postavit, udelat vetrny pytel a nalezt do nej :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte zář 26, 2017 15:26

Som sa asi zaľúbil. V bajkovom obchode, kam si zvyčajne chodím pre Gore veci, mali bajkovú bundu od Castelli (Idro) z toho nového goráču bez hornej krycej vrstvy (hovoria tomu Shakedry Surface). 125 gramov (L). Keby sa robila aj verzia s kapucňou, idem v nej domov, nech stojí, čo chce. Maličká, ľahučká, tichá, minimalistická s perfektným strihom pre závodné komáre.
castelli-idro-gore-tex-cycling-jacket-packed-down[1].jpg
Foto z netu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 26, 2017 18:32

Wawrik: s kapucou dela tuhle bundu Acrteryx a v Hudy maji myslim podobnou od Mammuta.

Tak Mammuta uz v Hudy nevidim. Maji ale Arcteryx Norvan 215g a Gore Tex 3L.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte zář 26, 2017 18:42

Arcteryx mi vôbec nesedela, Mammutka mi nejako ušla. Inak mám predbežne objednanú Gore One, tá je s kapucňou tiež a váži skoro rovnako (133 g) ako Castelli bez nej. Ale tá Castelli má na mňa naprosto dokonalý strih a zbalená má polovičný objem oproti Gore.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 26, 2017 18:48

Nesedla ? Zvlastni, pro me ma Arcteryx velmi dobry strih, takovy atleticky. Nebojis se ze to bude velmi "krehke" ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » úte zář 26, 2017 19:02

Krehkosti sa ani tak nebojím - mám Active Shell bundu a je ako nová. Skôr sa bojím toho, čo to urobí pod popruhmi báglu... Ale ak to dýcha lepšie ako AS a bolo by to univerzálne až tak, že by mi nahradila aj bundy proti vetru, tak by som ju pokojne menil aj každé tri roky. Kým nevyskúšam, neviem.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte zář 26, 2017 22:50

Vyzkousej a dej vedet jsem zvedavy :). Ja mam v planu koupit a vyzkouset Arcteryx Proton.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod erunamo8 » pon říj 2, 2017 10:01

Zdravím,

neviem presne v ktorom vlákne sa pýtať. Hľadám si anorak - zatiaľ som natrafil iba na Tilak skardu gtx a Tilak Odin ventile. Ktorú by ste mi odporúčali viacej? Prípadne či mi viete doporučiť iný anorak. Vďaka.
erunamo8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 2, 2017 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon říj 2, 2017 17:45

Zrovna jsem koupil anorak Jottnar Hymir. Prvni dojmy po vybaleni tady, venku jsem ji jeste nezkousel.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod novas » pon říj 2, 2017 21:28

Zdravím, vybírám nějakou univerzální goráčovku na toulky po horách, žádný extrém v podobě lezení. V zimě se chystám do Patagonie a potřebuju se na bundu spolehnout (BlockVent od HighPointu mi po 15 minutovém dešti protekl a s reklamací si moc iluzí nedělám).
U Hudy mě zaujala tahle bunda:
Trilogy V Icon GTX Pro Jacket Men
Nemá s ní nebo značkou někdo zkušenosti? Zaujal mě tam typ goráče "GORE-TEX® PRO 3L, Ripstop" a váha jen 390g, což se mi na PRO zdá dost málo. Moc jsem toho tomhle typu membrány nenašel, ví někdo v čem je rozdíl oproti klasické 3L PRO membráně?
Případně jsem otevřen i jiným nápadům na univerzální goráč, který nebude vážit kilo.

Díky moc za info.
novas
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 2, 2017 21:20

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon říj 2, 2017 22:36

No nevím... Píšeš tady, že nechceš žádný extrém a pak tady pošleš high-end skialpinistickou goráčkovku od Milletu za 12 klacků (zlevněnou na 8 ) :D

Jinak ten goráč Astree co je na tom použity se bude lišit asi jen v komponentech laminátu.
Astree bude podle mě zase nějaká taková varianta na C-Knit od Haglöfsu přímo od Milletu (pravděpodobně to bude "vlastní" laminát od Milletu, který jim Gore na zakázku udělal pro tuto řadu bund; teda standardní GTX Pro membrána a Mileťácká svrchní tkanina a podšívka)
Jinak obecně nový Gore-tex pro je zase po dlouhé době goráč bez PU ochranné vrstvy (oproti staršímu GTX Pro shell), tak je opět "air permable" a celkově lépe prodyšný a navíc (už V ZÁKLADU) obsahuje ripstopovou mřížku, takže i přes nižší hmotnost a tloušťku materiálu je slušně odolný.

Váha okolo 400 g je dnes u hardshellových GTX bund docela normální, když výrobce použije rozumný denier svrchní tkaniny, vynechá různé zbytečné prvky a udělá bundu celkově minimalistickou :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte říj 3, 2017 10:59

Kiszoun píše:Jinak obecně nový Gore-tex pro je zase po dlouhé době goráč bez PU ochranné vrstvy (oproti staršímu GTX Pro shell)...
Bacha, podle vyhlaseni Gore by to tak melo byt pouze u GTX Pro, u Active ani 3L a pod ne.

Na druhe strane Gore uz vyhlasilo tolik veci (nebo prave nevyhlasilo), ktere se ukazali v skutecnosti byt ponekud jinak...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16594
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » úte říj 3, 2017 11:12

Tak tak... ty 3 vrstvy teflonu platí jen pro Gore-tex PRO... Active funguje na částečném spojení knotové podšívky s PU vrstvou a tenčí GTX membránou. Gore-tex 3L by pak měl být prakticky starý Gore-tex Pro shell s PU ochrannou vrstvou (nebo snad dokonce vychází ještě ze starého XCRka), ale oproti Pro shellu se obvykle laminuje na méně pevnou svrchní tkaninu a celkově tak ten laminát není určen do "extrémních" podmínek.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte říj 3, 2017 22:07

Vcera v noci prselo, a tak jsem se rozhodl vyzkouset Jottnar Hymir. Nakonec si XL necham, sice je trochu vetsi, nez idealni, ale poslali mi rozmery L a ta by nemusela stacit. Navic ted neni na sklade a nova bude o 50 Euro drazsi. Pod XL se mi vejde primaloftka i perovka, coz by se nekdy v nouzi mohlo hodit.

Vzal jsem bundu na svou 5 km vychazku skoro po rovine, takze jen prvni dojmy, zadny vetsi test. Celou dobu prselo, obcas celkem dost a bylo asi 14 stupnu. Mel jsem na sobe merino tricko (IB 150) a nepromokave kalhoty z GTX AS netypicky na hole telo, takze jsem mel prime srovnani AS a Neoshellu.

Nechci to zakriknout, ale prvni dojem dobry, az prekvapive. Celou dobu jsem mel na hlave kapuci stazenou tak, aby drzela. Doma jsem ji sundal a nemel uplne mokrou hlavu, coz povazuju skoro za zazrak, to se mi u zadne membranovky jeste nestalo. Kapuce vylozene nesnasim, jelikoz se mi pod nima poti hlava a mam ji mokrou stejne, jako bych byl na desti. Akorat to neni tak studene. Tady jsem mel jen trochu vlhke vlasy :shock:

Na hole telo je bunda celkem prijemna a susti vyrazne min, nez AS. Latka je na telo "tepla", toho jsem si vsiml uz doma pri zkouseni, a vydrzi to celkem i v desti. Tricko jsem mel jen lehce navlhle na ramenou (pot) a pri chuzi jsem to necitil. Po sundani nebyla bunda zevnitr vlhka a vlhkost jsem necitil ani na holych rukach, coz je taky celkem neobvykle. Nebyla to zadna poradna zatez, ale ve stejne situaci jsem uz pouzil starou bundu z DryQ Elite/eVentu a tu jsem proklinal uz na otocce v pulce cesty. Mokra hlava, mokre ruce a celkove neprijemny pocit. Tohle bylo uplne jine, ze vsech membranovek, co jsem mel (vcetne AS), to bylo nejbliz vetrovce. Po dlouhe dobe jsem nemel pocit, ze chci bundu co nejrychleji sundat a zahodit.

Porovnani s AS kalhotama, co si tu jinak chvalim. Jak jsem je mel na hole telo, tak nic moc, studily a pocit z nich byl studene plechovy. Neprotekly, ani kondenzace tam nebyla, studeny dest je proste citit. Castecne to bylo i tim, ze je tam osoupane DWR a byly misty shora nasakle. Na nove bunde DWR funguje a nasaknout nestihla. Nicmene, z AS bundy jsem mival na hole ruce stejny pocit, jako ted z kalhot na hole nohy a z Neoshellu je jiny, lepsi. Zacinam mit pocit, ze tuhle membranovku mozna nebudu vylozene nenavidet :) Ale to se uvidi az casem, az ji budu muset pouzit nekde v horach.

Abych jen nechvalil: mel jsem na tricku mokrou caru od krku az po pupek. V pulce jsem totiz bundu nahore rozepnul tak do pulky zipu. Prselo mi jednak primo dovnitr, ale voda se trochu chytala i na otevrene bocnice a stekala dolu po leze, co je pod zipem. Ta konci u anoraku v pulce a tam byla nejvetsi skrvna, u full zipu by asi stekla az dolu a nevadilo to. Venku jsem to ale temer necitil a navic normalne nosim umelinu, kde by to vadilo min, nez na merinu. No a taky v horach v desti membranovku obvykle spis zapinam az ke krku, jelikoz fouka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » úte říj 3, 2017 22:29

novas píše:...BlockVent od HighPointu mi po 15 minutovém dešti protekl a s reklamací si moc iluzí nedělám).
...


to je blbost, to byl spise kondenzat - a pokud se pletu, pak s reklamaci potize mit nebudes... BV jen tak neprotece, muze to byt leda vyrobni vada siti, nanseni aj. ale ne vada samotne membrany

btw: tebou vytipovana bunda se mi zda na turistiku - trebaze v Patagonii - ponekud nevhodna, ma jine urceni, leda bys tam jel na skialp, ale to je pak zase spatne vybrana sezona ;-)
neznam sice tvuj plan, ale pokud jdes tu klasickou snuru se spanim venku, pak tam bundu spise dorasujes
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod erunamo8 » stř říj 4, 2017 8:43

Zatial fandim tym anorakom od Tilaku. Len by som potreboval vediet ci ma s nimi niekto skusenost - ze by ich vedel porovnat. Tilak Skardu a Tilak Odin, resp. ci volit gorac alebo ventile.
erunamo8
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pon říj 2, 2017 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » stř říj 4, 2017 9:49

Viděl jsem borca na akci co měl Skadru a další rok už měl Storma protože ten Paclite mu byl prý docela nepříjemný... Ventile zase nemůžeš brát jako nepromokavou budnu protože po čase prochčije co jsem se tak bavil s jedním týpkem co mi přišel do roboty a měl ji na sobě... Bavlňáky od DirectAlpine pak zase strašně trpěly blednutím barev, ale to je možná teď už lepší jak je druhá verze bundy Robot se soronovýma výztužema z kalhot Patrol...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pát říj 6, 2017 12:44

novas píše:(BlockVent od HighPointu mi po 15 minutovém dešti protekl a s reklamací si moc iluzí nedělám).

to se mi ňák nezdá, a určitě protekla? nebyl to spíš vysrážený pot? jak byla stará? rozepiš se víc, jestli je vadná? tak bych se reklamace nebál
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned říj 8, 2017 19:30

Vcera bylo v noci zas hnusne, a tak jsem si opet vzal Jottnar Hymir (Neoshell) a kalhoty ME Firefox (GTX AS). Slusne foukalo, a tak jsem si kapuci utahl na hlave fest, aby drzela i proti vetru. Je udelana fakt dobre, asi nejlip, co jsem kdy mel.

Vetsinu cesty vic foukalo, nez prselo, a tak jsem mel porovnani z druhe strany. Neoshell v silnem vetru mirne profoukne, AS vubec. Neoshell tedy nebude pro igelitaky, ale ja to beru jako plus, je to asi jako dobre prodysna vetrovka v mirnem vetru. Tedy v pohode, ale pomaha odvetrani. Zajimave je, ze v desti je to presne naopak. AS studi, Neoshell je prijemne teply. Proti vetru AS chrani, zatimco v Neoshellu je lehce citit. Za mne zatim vede Neoshell (ale porad to nebyl zadny vetsi test).

Kdyz jsem doma bundu sundal, bylo tricko velmi lehce navlhle, coz nestoji za rec. Vlasy byly navlhle trochu vic, ale pod takhle utazenou kapuci je to skoro zazrak, v jine membranovce bych byl jako bych vylezl ze sprchy. Vcetne AS. Schvalne jsem mel kapuci celou dobu a nijak zvlast mi to nevadilo, v jine bunde bych ji mel pulku cesty sundanou, protoze je mi prijemnejsi lehce moknout nez se varit v kapuci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » ned říj 8, 2017 19:32

Já neska cvičil 700 výškových nahoru a pak zase dolů v obyč GTX (ty moderní číčoviny neuznávám) a ... neproteklo ani ň, ale zpotil sem se pod dost .... boďejď taky ne, že....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned říj 8, 2017 19:36

Vsak my vime, ze zadne moderni cicoviny neuznavas :twisted:

V Neoshellu bys mozna mokry nebyl... Normalne zacinam mit chut si to zkusit nekde do vetsiho kopce a to membranovky fakt nesnasim a u tech predchozich mne to ani nenapadlo. I AS jsem tahal z batohu jen kdyz to bylo vylozene nutne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » ned říj 8, 2017 19:37

Neska to teda nutné bylo.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » pon říj 9, 2017 7:41

Pořídil jsem Jottnar Asmund, o víkendu vyzkoušel v Krušných horách a pod mikovo hodnocení se můžu podepsat.

S přestávkami lilo nebo mrholilo skoro celou sobotu a půlku neděle, vítr odhadem tak 30 kmh, nárazy tak 45 kmh, teplota 5st.
Z Božího daru na Klínovec a přes Loučnou zpátky, s dětma, takže tempo volnější, druhý den výlet přes rašeliniště, půlka v silném dešti. S menším batohem na zádech a velkou zrcadlovkou ve futrálu na takovym bederáku, takže zespoda se pod bundu nedostal žádný vzduch.
Dokud byl člověk v pohybu, tak nebyla zima, víceminutové zastávky na větru už nebyly moc komfortní. Mikina navlhlá lehce, na zádech o trochu víc, ale ne mokrá. Měl jsem na sobě powerdry+powerstretch, do kopce bundu rozepnutou do půlky, mikinu taky.
Nejmokřejší byla podšívka vnitřní náprsní kapsy. Je sice dle výrobce určená na doklady a telefon, ale leda v igeliťáku, telefon byl za chvíli mokrej a putoval do kapsy u kalhot. Kapuce velká, ale dobře tvarovatelná, ve velkém větru pod ní trochu podfukovalo. Výborně funguje štítek na kapuci, déšť nestéká na obličej. Při vodorovném dešti to bylo jedno :)
Kalhoty jsem měl gelanotsové od Pinguina, dobrých 13 let staré a neprotekly, až mě to překvapilo (bunda od tučňáka už je pracovní, protéká přes švy).
(edit -> úprava překlepů)
Naposledy upravil Lipon dne úte říj 10, 2017 12:48, celkově upraveno 2
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 16:35

A hele, vznikla Jottnar sekce :) Kdo se prida? Grco? ;-)

Jakou jsi vzal velikost?

Myslis, ze ta vnitrni kapsa byla mokra, protoze ti tam naprselo zvenku nebo kondenzaci zevnitr? Nebo protekl zip?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » pon říj 9, 2017 22:40

Vzal jsem tu největší, je mi akorát, na silnější mikinu.
Kapsa/podšívka na ní byla mokrá, poněvadž jsem si jí zapařil. Neproteklo zvenku nic.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon říj 9, 2017 23:10

Skoda, docela by mne zajimalo, jestli by mi Lko bylo male nebo ne :)

Jo, tohle dava smysl, jsou tam dve vrstvy latky a jeste mas obvykle neco v kapse. Aspon je videt, ze jedna vrstva opravdu vetra.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lipon » úte říj 10, 2017 12:51

je to jediné místo, které chytá tělesnou páru
díky tomu, že bunda nemá podšívku, nikde jinde se vlhkost nedrží
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod apuka » stř říj 11, 2017 10:58

Odtrzeno odtud: viewtopic.php?p=484082#p484082 mike.

grco píše:Kde jinde? mike ma neoshell? :shock:
V nepromokavych bundach - alespon kym nezalozi Jottmar Sekci :lol:.

To jsou prevraty v zivote, co?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16594
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2017 16:33

wawrik píše:Ako obyčajne, zasa vychádzaš z predpokladu, že všetci sú ako ty.

Nedelas to spis ty? :twisted: Navic je u mne podstatne vetsi pravdepodobnost, ze se tazatel bude potit podobne.

wawrik píše:Navyše sám máš Neoshell, čo je - podľa informácií pozbieraných po nete - len hardshellový variant rovnakej membrány s menšími pórmi a bez zateplenia.

Jo, rikal jsem si, co by asi mohl mit Polartec za membranu a napadla mne varianta Neoshellu. Pak to mozna bude nejlepsi membranovy SS, ale furt to bude membranovy SS.

wawrik píše:A to udýcha aj teba, sám to píšeš.
apuka píše:Miku, jinde ale se tvaris, ze Neoshell Te (zatim) docela dobre udycha...

Moment, to je predcasny zaver. Psal jsem, ze zatim jsem bundu otestoval jen mirne a ne pri poradne zatezi. Ano, tohle stiha, zatimco treba eVent to nestihal, ale pochybuju, ze mne udycha pri vetsi zatezi s batohem. Bylo by to skvele, ale takovy optimista nejsem. Co jsem zatim zkousel chodim normalne i v merino tricku, ktere je pro mne pri zatezi nepouzitelne. Uvidim, zatim mi Neoshell pripada lepsi, nez GTX AS, ale teprve se ukaze, o kolik.

grco píše:Kde jinde? mike ma neoshell?

:roll: vubec nedavas pozor. Mas dalsi trestny bod ;-)

apuka píše:To jsou prevraty v zivote, co?

Jake prevraty? Vzdyt uz jsem to planoval nekdy na jare a grco o tom vedel. Navic nechapu, co ti na tom prijde divne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Softshell s kapucou

Příspěvekod fps » stř říj 11, 2017 18:55

dle mě když vrchní vrstva bundy Polartec Neoshell nasaje vodu, tak bude tato bunda cca stejně špatně prodyšná tak jako kterákoli jiná membránová bunda, stejně tak jako bunda která má GoreTex Active, ale nemám osobní srovnání, možná časem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron