Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Dotaz

Příspěvekod venkov4ever » ned lis 5, 2017 14:54

Kluci (a holky), znáte tuto značku bund (stop v čase 13:17)? Něco bližšího o ní...dík. =D>
"Šéfe, jestli mně nepřidáte, řeknu ostatním, že jste mně přidal."
Uživatelský avatar
venkov4ever
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: stř čer 1, 2016 19:01
Bydliště: okres Litoměřice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod neroma » ned lis 5, 2017 23:49

Ahoj,
potřebovala bych poradit s výběrem nepromokavé bundy do Himalájí, na Annapurna Circuit. Bohužel jsem dost limitovaná financemi a potřebuji rovnou dvě (pro sebe a muže). Uvítám jakoukoliv radu, četla jsem fora, ale v těch membránách se ztrácím a většinou se řeší bundy mimo moje možnosti. Narazila jsem na Berghaus paclite, Marmot minimalist, Salewa pedroc.
Asi limitní cena je 5000,- za jednu bundu. Děkuju za všechny rady.
neroma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 5, 2017 23:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon lis 6, 2017 8:20

@neroma:
o tom všem si myslím svoje, ale na ty první 2 uvedené bundy zapomeň, když tak jen ta SALEWA PEDROC GTX ACT, ale nevím kde ji mají kolem 5k, za 6k už ano) - a co já můžu doporučit (s ohledem na cenový požadavek) tak tyhle
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... tector-3-0
http://www.alpsport.cz/Product/cs-CZ/00 ... ion-3-0-ld
resp. https://www.mall.cz/nepromokave-bundy/h ... ed-black-s
https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/?O ... hopping_CZ
https://www.trailpoint.cz/tilak-attack- ... gL76vD_BwE

ve slevách se dají zajistit i lepší ceny, ale větší slevy byly v září a říjnu, teď budou zas až po Vánocích...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pon lis 6, 2017 12:42

neroma:
napr: Rab Downpour damsky aj pansky za 3.280 na http://www.nalehko.com/ pripadne Rab Spark o tisicku drahsi za 4.280
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » pon lis 6, 2017 13:14

neroma píše:potřebovala bych poradit s výběrem nepromokavé bundy do Himalájí, na Annapurna Circuit

třeba Sir Joseph Trisul II
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon lis 6, 2017 19:45

fps: Mas nekterou z tech nepromokavych bund od Sir Josepha? O te jejich membrane nic nevim, jak je na tom ve srovnani s GTX?
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod amundsen » pon lis 6, 2017 20:03

Zdravim vas pratele,
Mohu se prosim zeptat ma vas nazor na bundu Haglofs LIM Proof? http://www.haglofs.com/fi/en-fi/mens-ja ... 02501.html O teto znacce tady na foru moc psano neni, ale recenze, co jsem zatim cetl, jsou pozitivni. Chtel bych to jako skladnou bundu proti desti na chozeni po horach (Alpy, zadny extrem), obcasne skialpy nebo jarni lyzovani. Nasel jsem ji v outletu za cca 2500kc, co myslite? Diky za vasi expertizu
amundsen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 15, 2007 21:21

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 10:23

mitau píše:fps: Mas nekterou z tech nepromokavych bund od Sir Josepha? O te jejich membrane nic nevim, jak je na tom ve srovnani s GTX?

chystám se koupit membránový komplet Sir Joseph Trisul II, jsem spokojeným majitelem membránových spacáků Sir Joseph Looping, známi je spokojen se Sir Joseph Shiprock, cca srovnatelný s Exel Dry Triplex 300 je Gore-Tex Pro, ale za Gore-Tex Pro si připlatíš cca jednou tolik, a ty si psala "Asi limitní cena je 5000,-"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2017 12:26

fps píše:cca srovnatelný s Exel Dry Triplex 300 je Gore-Tex Pro
Hele fps, ja sice casto tady "obhajuji" PU membrany, ale Tvoje tvrzeni je hodne odvazne... Podle popisu bych moc neveril, ze ta (svrchni) latka bude hoc jen vydrzi na stejne urovni jako i nejlehci GTX Pro, ne to jeste ty "tanky", ktere se taky delaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte lis 7, 2017 14:54

tohle je jen teoretizování, já bych se tedy Exel Dry stejně jako třeba BlocVentu nebál, když někdo nechce dát cca 10 000 kč za Gore-Tex Pro, tak je Sir Joseph Trisul II za cca 5 000 kč dobrá volba, stejně jako třeba High Point Superior
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte lis 7, 2017 15:09

Obavam se, ze teoretizovani je Tvoje srovnani....

To ale ani v nejmensim neznamena, ze ja bych sa do Exel Dry nebo BlocVenty bal a uz vubec byvh nepolemizoval, kdybys psal, ze SJ Trisul je mnohem lepsi v pomeru cena/vykon. Jenze Tys tvrdil neco, co evidentne pravda byt nemuze.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte lis 7, 2017 15:11

Ja urcite nechci zpochybnovat, ze ne kazdy chce davat za bundu tolik penez a ze je to potreba. Na druhou stranu by mi pak prislo fer psat radeji neco ve smyslu "ExcelDry/BlocVent/whatever neni o moc horsi nez GTX Pro" nez ze jsou srovnatelne (ale to je spis rypani).
Ja vetsinou hledam neco ve sleve a tam se casto neco obstojneho treba i s GTX najde, ale ty mene rozsirene materialy tak caste nejsou (a je potreba dlouho hledat, jak se konkretne chova ten ci onen material). Treba zrovna ty nepromokave veci od Sir Josepha jsou jen v par obchodech a pak je mnohem mensi sance, ze clovek narazi na slevu. Pak je otazka, jestli se vyplati vzit SJ za plnou cenu 5k a nebo GTX zlevneny na 6k. Kdyz ale clovek nechce ztracet cas hledanim slev, tak nejaky kompromis jako SJ muze vyhovovat.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte lis 7, 2017 18:28

Jste si jeste nevsimli, ze fps je zatizeny na SJ? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 11:00

já jsem spíš zatížen na to, že když mám s ňákou značkou dlouhodobě dobré zkušenosti, a to se Sir Joseph tak je, mám od Sir Joseph 9 věcí, tak nevidím důvod proč od nich nedoporučovat věci, i když se to ostatním nezdá
Naposledy upravil fps dne stř lis 8, 2017 20:12, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 11:48

fps promin, ale neco jineho je doporucovat a neco jineho vsude mozne to vtloukat do lidi i kdyz to zadani nesplnuje, navic zvelicovat vlastnosti pri soucasnem zhazovani vlastnosti "konkurence".

Kdybys jenom napsal, ja mam dobre zkusenosti s SJ XXXX, protoze se mi osvedcil/a/o vsude za vsech podminek, bylo by to OK.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř lis 8, 2017 14:51

@apuka:
[-o<
jezisi - uz si konecne zvykni, ze lidi se nevyjadruji presne podle tyvch predstav... notabene, kdyz se tu nekteri uz zname, jak kdo reaguje a argumentuje...
:roll:
vzdyt ty sam rad zvelicujes, tak to nevytykej ostatnim
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 17:46

fps píše:já jsem spíš zatížen na to, že když mám s ňákou značkou dlouhodobě dobré zkušenosti, a to se Sir Joseph tak je, mám od Sir Joseph 8 věcí, tak nevidím důvod proč od nich nedoporučovat věci

Doporucovat veci, se kteryma mas zkusenosti, je OK. U te bundy ale nemas, jestli jsem to pochopil spravne a ten material treba ve mne duveru nebudi.

BTW, sice mam uz dlouho SJ Koteku a jsem s ni celkem spokojen, ale dneska bych si ji asi znovu nekoupil. Prijde mi, ze SJ ustrnul a nejde s vyvojem. Treba jejich perovky se mi vubec nelibi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 8, 2017 18:25

Quido píše:uz si konecne zvykni, ze lidi se nevyjadruji presne podle tyvch predstav
Vsak ja to ani nechci - ale tady jde o neco jineho. Presne jak pise mike v dalsim prispevku po Tvem.
Mne muzes vycitat spoustu veci, ale rozhodne jsem se nikdy nevyjadroval zpusobem, ze mam od XY Z veci se kterymi jsem spokojen, proto vsechno od nich musi byt lepsi nez vetsina konkurence, i kdyz s tou konkurenci nemam zadne zkusenosti. A kdyz neco hodnotim, tak podle svych zkusenosti nebo alespon podle nekolika ruznych testu a zkusenosti jinych lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » stř lis 8, 2017 18:30

vlastní tu tedy někdo některou membránovku od SJ, nebo bude fps první?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř lis 8, 2017 21:01

mike píše:sice mam uz dlouho SJ Koteku a jsem s ni celkem spokojen, ale dneska bych si ji asi znovu nekoupil

tak to jsme dva, ale já protože se mi UL spacáky neosvědčili hlavně kuli těm užším rozměrům, i když SJ Koteku 290 jsem si nechal, ale SJ Koteku 500 a 850 jsem prodal, v létě stejně většinou používám SJ Koteku 290 jako deku, takže mi ty užší rozměry tolik nevadí

mike píše:Prijde mi, ze SJ ustrnul a nejde s vyvojem. Treba jejich perovky se mi vubec nelibi.

tak o tomhle by se dalo dost polemizovat, co chceš víc vylepšit třeba na péřových papučích, nebo na dle mě zcela dokonalých pařácích Looping a Pain, a nebo taky třeba na dle mě dokonalých péřových rukavicích, mám Sir Joseph Koteka I a Sir Joseph Koteka II, a vývoj je k lepšímu, nebo vývoj od Sir Joseph Apron k Sir Joseph Apris, nebo vývoj od Sir Joseph Kjerag k Sir Joseph Terag je taky k lepšímu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » stř lis 8, 2017 21:06

co se tyka peri, tak nejvice verim marmotu a criterionu, hodne lidi mi ted doporucuje Rab, ale co jsem zkousel vetrovky, nesedi mi jejich strih... toz nevim :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » úte led 2, 2018 17:57

mike píše:Bingo. Prave proto zvazuju, jestli nejit UL cestou. Co nejlehci bunda, ktera nebude mit nejlepsi membranu. Protoze mokry budu stejne, ale v vahu v batohu poznam. Pricemz ten Windstopper s podlepenymi svy vubec nevypada jako spatna varianta, protoze je proti NeoShellu vyrazne lehci. Docela by mne zajimalo realne srovnani.


mike píše:Tu Vegu si klidne zkusim, jestli ji nekde potkam, ale pochybuju, ze mi sedne. Krome tech uplne prvnich kalhot (z roku tusim 2003) mi od Tilaku nesedelo nic, co jsem kdy zkousel, a tak jsem to vzdal.


Cau Miku, prokousal jsem se tu sahodlouhyma diskusema zacinajicima nekde v dubnu (dneska jiz) lonskyho roku, protoze na pocatku se tvuj problem tvaril docela podobne tomu mymu aktualnimu, hlavne kdyz jsi zminoval Minimusku, Vegu atd., nicmene nakonec to nejak vysumelo doztracena az jsi sem na podzim napsal, zes nakonec vzal toho Jottmara (btw uz se ti podarilo absolvovat nejakej test delsi nez prochazka? :wink: )

Zajimalo by me jestli jsi nakonec nejak konkretne rozlousknul to dilema jestli proste dat na UL a neresit nedokonalou prodysnost/vodeodolnost, nebo se snazit hledat nejakej "idealni kompromis", a nebo jsi to proste vypustil, zkusil objednat Jottmara a jses spokojenej :) Doufal jsem v nejakej post s finalnim rozhodnutim, jestli dat na lehky jak rikas "igelit", pripadne windstopper, kterej bud stoprocentne nedycha, nebo netesni, nebo se babrat s Neoshellem, AS atd, abys to za me rozlousknul, ale nic. :evil:

Resim ted totiz dilema, cemu vlastne na kombinaci ultratrail (priorita nizka vaha, dobra sbalitelnost, aby to nebylo uvnitr jak ve skleniku) + vylety s batohem do 5 kg (tady by zas vedla vodeodolnost se sbalitelnosti) dat nejvetsi prioritu. Zacinam mit pocit, ze chci nemoznou kombinaci. Dneska jsem si sel vyzkouset Minimus Stretch, igelitovej pocit mi prisel snesitelnej, ale pocitam, ze kdyz pocasi neda a budu to muset dat na sebe pri behu, tak se zpotim (ackoliv nemam tendence se prehnane potit). Tak me zaujala ta Vega, ale nevim, jestli chtit po ni na 20+ hodinovym zavode v Alpach, aby me pripadne udrzela v suchu pri nejaky mistni prutrzi, neni kravina. Asi me taky znervoznuje ten vodni sloupec.

Rad bych se totiz vyhnul investici nad 5 tisic, takze proto jsem doufal, ze napises, ze jedno nebo druhy se ukazalo jako solidni kompromis a ja budu mit vyhrano. :twisted:
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 19:42

No, nakonec jsem se rozhodl jeste vyzkouset NeoShell, jelikoz se mi Jottnar Hymir libil. Neznamena to, ze je to nejlepsi volba, proste dalsi pokus. Kdyz nevyjde, tak mozna zkusim jeste tu UL cestu, nez vsechny membrany prokleju a uplne vyradim z vybavy ;-) NeoShell zatim nevypada spatne, ale vic, nez jsem psal, jsem bundu zatim nezkousel. Bud nebyl cas nebo podminky nebo se mi do membranovky nechtelo. Ja je fakt nemam rad a oblekam je jen kdyz musim, takze si holt pockam, az mne nekde chytne poradna slota, kde to bez ni nepujde. V zime to asi nebude, snezeni v pohode ustoji primaloftka bez membrany. I mokre. Ona totiz ustoji i mirny az stredni dest. Vsak to furt pisu, ze v zime membrany nemaji vyznam ;-)

Jestli je tva priorita vaha a sbalitelnost, tak NeoShell asi spravna volba neni. I ten uplne nejlehci tj. ten, co mam, je tezsi a min sbalitelny nez ty UL igelity.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » úte led 2, 2018 20:26

mike píše:Jestli je tva priorita vaha a sbalitelnost, tak NeoShell asi spravna volba neni. I ten uplne nejlehci tj. ten, co mam, je tezsi a min sbalitelny nez ty UL igelity.


Jo, ja bych o tom NS asi nezacal vazne premyslet, spis jsem zvedavej. Co se tyce ty Vegy a nekdejsich uvah o tom, ze 10 000 mm je vicemene plnohodnotne "waterproof", jak dole cituju tvoji citaci Polartecu, nasel jsem tenhle prispevek od Tilaku, kde pisou, ze "Bundu Vega neoznačujeme jako nepromokavou, ale jako voděodolnou." Z cestinarskyho pohledu mi to prijde jako nesmysl a obecne jako alibi pro chvile kdy ta bunda promokne. Zajimalo by me, kdo ma vic pod cepici, jestli Polartec, nebo Tilak.

Polartec píše:Waterproof: It is currently accepted in the WPB market that 10,000mm (ISO 811/AATCC 127) is waterproof. Yet some companies like to quote a number that is 1.5 or 2 times higher. It seems a curious claim, because if everyone knows you are dry at 10,000mm, you don’t get drier at 20,000mm. Dry is dry. There is no such thing as twice as dry.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 20:46

Touareg píše:"Bundu Vega neoznačujeme jako nepromokavou, ale jako voděodolnou." Z cestinarskyho pohledu mi to prijde jako nesmysl...

To je spis otrockym prekladem. V anglictine mas waterproof a water resistant, coz ma oboji smysl, ale v cestine jsou si oba vyrazy bliz a smysl se ztraci.

Polartec píše:Waterproof: It is currently accepted in the WPB market that 10,000mm (ISO 811/AATCC 127) is waterproof. Yet some companies like to quote a number that is 1.5 or 2 times higher. It seems a curious claim, because if everyone knows you are dry at 10,000mm, you don’t get drier at 20,000mm. Dry is dry. There is no such thing as twice as dry.

Jj, tohle uz jsem cetl a souhlasim s tim, proto jsem si koupil NeoShell :) Jinak je to zas dementni marketing, cim vic mm, tim vic Adidas :twisted: Nepromokavost je tusim od 2000 mm (nebo 1800?).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » úte led 2, 2018 20:56

mike píše:To je spis otrockym prekladem. V anglictine mas waterproof a water resistant, coz ma oboji smysl, ale v cestine jsou si oba vyrazy bliz a smysl se ztraci.

Nepromokavost je tusim od 2000 mm (nebo 1800?).


A muzes mi vysvetlit jak se v praxi projevi waterproof a water resistant? Vlastne odpoved tak nejak tusim, ale prijde mi, ze pokud za nejakych podminek bunda protece, ma nalepku water resistant (nebo vodeodolna) nepravem. Abych se vratil k pocatku meho problemu, podle toho, co pise sam Tilak, pokud vemu tu Vegu s 10 000 mm do silneho deste, pocitam, ze casem protece, takze zklame muj pozadavek mit vodeodolnou bundu. Tim padem nechapu tu nepromokavost ve dvou tisicich.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 21:19

Rozumim tomu spis intuitivne, v anglictine z kontextu citim, ze water resistant neni to same, jako cesky vodeodolny. Mysli se tim neco jako, ze to nenasakne vodou, ze to hned neprotecne, ze to voda okamzite neposkodi... ale kdyz to treba potopis, tak tam voda natece. Zatimco u waterproof je duraz na proof tj. neco bezpecneho, vyzkouseneho, dokazaneho, tedy zarucenou vodeodolnost.

Water resistant muze byt treba latka s DWR, ta taky nejakou dobu (minuty) deste vydrzi, ale nakonec protece. Nebo membranova bunda, co nema podlepene svy. Membrana sama muze byt waterproof, ale konstrukce bundy neni a vysledek urcuje nejslabsi misto tj. ty svy, pres ktere voda casem protece.

Ted nevim, jestli ma Vega podlepene svy nebo ne, u Tilaku to tom nic nevidim. Jestli ne, tak je to jasne, jestli jo, tak je to od Tilaku alibismus. Nebo mozna pozadavek od Gore, aby se Windstopper neprodaval jako waterproof, protoze proc pak kupovat "vodeodolnejsi" a hur prodysne membrany? To uz tu myslim taky nekde padlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Touareg » úte led 2, 2018 21:34

Popis na Hanibalu: Všechny švy je podlepeny nepromokavou páskou a hlavní zip je voděodolný. V případě zhoršení počasí bude vodě odolávat mnohem lépe, než klasické větrovky. Oproti klasickým membránovým bundám nenabídne 100% nepromokavost (...).

P.S. Jinak ano, takhle nějak si to taky vysvětluju, ale je to slovíčkaření, hlavně abychom se vyhnuli zodpovědnosti za svoje prohlášení, pokud to rovnou není jak říkáš, abychom nebrali vítr z plachet našim dražším membránám. Mám teď normálně nutkání tu Vegu koupit a zkusit, zač je toho ve skutečnosti loket.
'The traveler was active; he went strenuously in search of people, of adventure, of experience. The tourist is passive; he expects interesting things to happen to him. He goes 'sight-seeing.'

Daniel J. Boorstin
Touareg
nováček
nováček
 
Příspěvky: 67
Registrován: úte kvě 21, 2013 8:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 2, 2018 21:38

Tak potom tipuju na podminku Gore.

BTW, "vodeodolny" zip je dalsi priklad. Ten totiz neni waterproof nikde, jen water resistant a pri vetsim naporu deste a delsi dobe protece.

Pro tve ucely by mela byt v pohode. Jestli ti staci prodysnost a nevadi, ze bude trochu plechova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » úte led 2, 2018 21:40

mike píše:BTW, "vodeodolny" zip je dalsi priklad. Ten totiz neni waterproof nikde, jen water resistant a pri vetsim naporu deste a delsi dobe protece.

btw nesmi se davat do susicky a pokud obnovujes DWR, tak jedine v susicce a zip odejde asi po ctyrech susickach. :x
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení