Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 20:53

To ma kapucu, to by si mike nekupil :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 20:55

@mike: ja som spokojny, ked ju na sebe mam, lenze ju nepouzivam moc, to sme tu uz riesili, je v batohu, a navyse poslednych par rokov som skoro nikde nebol, kde by som ju potreboval... takze je proste stale skoro jak nova :)

ked nad tym premyslam, ja som uz 2 roky nebol na ziadnom treku...

ps: k tomu odchazeni rabu, odchazi mi skor ten vr alpine lite, tu nosim furt a na zadech zacina tak "hrckovatet", ci jak to nazvat, robia sa na tej latke take kulicky...

ps2: ale chcel som este povedat, ze predsa len ta bunda uz ma asi 5 let ci kolko, medzi tym sa (aspon dufam) vyvoj niekde posunul, takze teraz ju uz nemozem s kludnym svedomim odporucit ako najlepsiu, pretoze neviem vobec co je nove na trhu :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 21:01

šíp píše:Na obou akcích jsme měli teplotu převážně kolem 5-8°C, což bylo v pohodě, pod bundou jsem se nepotila, ovšem obecně jsem naprosto nepotivý typ.

V tom to je. Pro nepotive typy uz AS staci, pro potive porad jeste ne. Jak jsem psal, mne uz vyhovuje na kalhotech, ale v bunde se porad zaparim, takze jsem ji nenosil, dokud to nebylo nezbytne nutne. Proto se mi do dalsi AS moc nechce.

šíp píše:Salomonka zatím nejeví žádné známky opotřebení, byť jsem ji nosila po oba treky pod těžkým batohem. Kecy o nevhodnosti tohoto typu bundy pod popruhy batohu jsou neopodstatněné.

To tady tvrdim celou dobu ;-) Kdyz oni ale potrebujou ty pancire nejak prodat, takze naucili podavace opakovat matru o tom, ze AS se znici pod popruhy batohu a bachorka pak uz zije vlastnim zivotem. Nekdy mam chut ](*,) kdyz to tady po padesate ctu.

Jinak fajn, ze ti Salomonka vyhovuje a zes nemela smulu na vadny zip :) Mne to moc nevadi, nijak zvlast mne nenadchla a aspon muzu zkusit neco jineho. Ty bys litovala vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 21:06

grco píše:To ma kapucu, to by si mike nekupil :D

U membranovek delam vyjimku, bunda do deste bez kapuce je trochu blbost ;-)

grco píše:ked nad tym premyslam, ja som uz 2 roky nebol na ziadnom treku...

Njn, na kole v obyvaku v ni asi nejezdis... :twisted:

grco píše:odchazi mi skor ten vr alpine lite, tu nosim furt a na zadech zacina tak "hrckovatet", ci jak to nazvat, robia sa na tej latke take kulicky...

Se nedivim, EQ ma clenity povrch, tam se to da casem cekat. Vidim zarodek i na Microlightu, ktery je hladsi. Nebal bych se toho, na funkci to nebude mit vliv a videl bych to na ciste esteticky problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 21:09

Jasne, ved zatial to neriesim, len uz tam tie hrcky vidim, kym tam nie je diera, tak mi je to jedno :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 21:12

Inak, aj arcteryx robi tu UL bezecku bundu z toho noveho goracu http://www.arcteryx.com/product.aspx?country=ca&language=en&gender=mens&category=Shell_Jackets&subcat=Hardshell_(Waterproof)&model=Norvan-SL-Hoody

Keby som dnes zhanal bundu, tak asi idem skusit ten Arcteryx Alpha FL
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod budo » čtv dub 27, 2017 21:18

Mike co mas v zasade proti tem PUR membranam? Maly vykon v prodysnosti?

(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 21:22

@grco: :shock: ta vypada jeste uchylneji...

Na Alphu FL jsem koukal, ale do GTX Pro se mi moc nechce, to zas bude plecharina. A taky jsem myslel, ze jsi proti Gore zaujaty ;-)

Mozna jsi to prehlednul, ale NeoShellky, na ktere koukam, jsou tady: https://www.jottnar.com/eu/mens/hardshe ... ts/asmund/. Jedna je lehci nez ta Alpha FL.

@budo: jo. Kdyz mne neudycha AS, tak ciste PU membrana ani nahodou. Plus priserne zkusenosti s kalhotama s PU membranou s prodysnosti (pry) 20k. Vlastne jeste s membranovym SS s PU membranou, to bylo jeste horsi, uplne nepouzitelna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 21:40

Neprehlednul, ale jottnar mi nic nerika,v zivote som o nich nepocul :-)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 21:58

Ja doted taky ne, ale zrovna ty mas prece rad netradicni znacky ;-) Co s nejakym Arcteryxem, ktery ma kazdy snob ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod IvoS » čtv dub 27, 2017 22:21

Caute, rozhodujem sa medzi http://www.sportrysy.sk/mammut-runbold- ... #accordion a https://www.hudysport.sk/bundy_panske/m ... -5118.html . Je tu nejaky znalec co by mi poradil ? :)
IvoS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 23, 2015 10:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » čtv dub 27, 2017 23:42

@mike: Kde se to dá u nás vyzkoušet nevím, podle mě to naživo nebude tak moc latexově lesklý. Stejně se to nosí jenom v dešti a to nikdo moc venku nebývá. :)
Spíš bych měl trochu strach z toho, jak to bude působit na kůži, jestli se to nebude nějak nepříjemně lepit a tak.
Jinak ta Norvan SL od Arcteryxu se tu už kdysi řešila, přišli s ní už někdy minulý rok a pak najednou všude zmizla z nabídky, asi tam byl nějaký problém. Teď to vypadá, že to pořešili a je zpátky.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3096
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 0:32

oodoow píše:Stejně se to nosí jenom v dešti a to nikdo moc venku nebývá.

Jenom uchylove ;-)
oodoow píše:Spíš bych měl trochu strach z toho, jak to bude působit na kůži, jestli se to nebude nějak nepříjemně lepit a tak.

No prave, ja taky. Popravde, vzhled bych prezil, ale bojim se, ze to bude na telo hnusne. Klidne bych to i zkusil, ale tohle fakt ne bez vyzkouseni predem, protoze je slusna sance, ze to oblecu a reknu tak to teda ani nahodou. Navic si myslim, ze je to vhodnejsi pro tebe, nez pro mne, ja membranovku obcas musim nosit na horach a kontaktu se skalou se vzdycky vyhnout neda.

Napadlo mne, jak to relativne bezpecne vyzkouset. Kup si to, kdyz nesedne, tak vratis hned zpatky, kdyz jo, tak vyzkousis v praxi a kdyz to nebude ono, tak uplatnis GUARANTEED TO KEEP YOU DRY. Pisou tam:
Gore píše:What is the GORE-TEX® products GUARANTEED TO KEEP YOU DRY® Promise?

It’s simple: If you are not completely satisfied with the waterproofness, windproofness, or breathability of your GORE-TEX® product, then we will repair it, replace it, or refund your purchase price.

Tohle se da IMO uplatnit vzdycky. Osobne jsem u zadne GTX bundy nebyl zcela spokojen s prodysnosti a pochybuju, ze by to tady bylo jinak. Docela se divim, ze neco takoveho slibuji, asi to lidi moc nevyuzivaji ;-)

edit: ted koukam, ze maji i nejake divne rozmery. Podle nich mam hrudnik a ruce XXL, bricho XL a boky L. Pricemz kdybych nemel speky navic, tak mam bricho taky L, ale horni cast porad XXL. Co to ma byt za postavu, kdyz maji boky a hrudnik stejne? To snad maji zenske a ne chlapi, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 5:31

@mike: no tak som to pozeral a je to nejaka relativne nova skotska znacka a review na ich veci vychadzaju dobre, takze znacky by som sa asi nebal...

ale, furt resis, ze to musis proste za kazdu cenu vyskusat, tak kde prosim ta v CR chces vyskusat Jottnar?

edit: no tak som to pozeral lepsie, a ja by som si kupil ten Hymir, vypada to dobre!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod skutrjohny » pát dub 28, 2017 7:50

IvoS píše:http://www.sportrysy.sk/mammut-runbold-guide-hs-jacket-men-dark-cyan/#accordion ..

- "nepremokavými a priedušnými vlastnosťami" - temhle vlastnostem moc nerozumim. neni to trochu fantasy? a nebo jsem jen zaspal dobu a takove latky/kombinace latek existuji? :) ja jsem vzdy zil v presvedceni, ze pokud je neco 100% nepromokave, tak je to stejne tak neprodysne a obracene.
Uživatelský avatar
skutrjohny
účastník
účastník
 
Příspěvky: 515
Registrován: stř zář 11, 2013 13:47
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » pát dub 28, 2017 9:08

njn kdyz ja jsem tu neoshellku za posledni dva roky snad ani nemel na sobe. Kazdopadne je to ejden z mych nejdrazsich a nejzbytecnejsich kousku outdoor vybavy :) ani v zime jsme ji za ty 3 roky nevyuzil.
Jina tu westcombu jsi mel v ruce, rikali jsme, ze je to takova klasicka hardshellka, ani brneni ale ani poddajnost vetrovky.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát dub 28, 2017 11:12

Mike: tak vyzkoušej tuhle :D http://www.arcteryx.com/product.aspx?co ... van-Jacket

Tu latexovou od Arcteryx měli myslím i jednu v Hudy, už jsem jí tam ale neviděl.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod IvoS » pát dub 28, 2017 16:30

skutrjohny píše:- "nepremokavými a priedušnými vlastnosťami" - temhle vlastnostem moc nerozumim. neni to trochu fantasy? a nebo jsem jen zaspal dobu a takove latky/kombinace latek existuji? :) ja jsem vzdy zil v presvedceni, ze pokud je neco 100% nepromokave, tak je to stejne tak neprodysne a obracene.

No, pisu tam Vodný stĺpec 28 000 mm a viac... pacia sa mi ale obe, na hudy mam clensku kartu a vychadza to so 7% zlavou cize obe by ma stali +- rovnako. Jedine ta z hudy nema vetranie pod rukavmi ale ma GORE-TEX® 2,5L oproti GORE-TEX® 2-Layer( nevyznam sa v tom vobec :D)
IvoS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned srp 23, 2015 10:29

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 16:47

@grco: vyzkousim to doma, az mi prijde :twisted: V tomhle pripade to asi jinak nepujde, v nejhorsim mne to bude stat postovne zpatky do UK. Neni to prvni bunda, kterou jsem objednaval bez vyzkouseni, treba ta AS Salomonka byla to same, jelikoz ji nikde v krame nemeli. Z hlavy jsem napocital 7 bund, co jsem kupoval pres Net a vracel jen jednu, protoze mi byla uzka pres hrudnik. Jen se vzdycky snazim predem ziskat co nejvic informaci, abych se pokud mozno neseknul, protoze nesnasim baleni a chozeni na postu. Poslal jsem jim par dotazu ohledne materialu a velikosti, uvidim, jestli se ozvou.

scinkk píše:njn kdyz ja jsem tu neoshellku za posledni dva roky snad ani nemel na sobe. Kazdopadne je to ejden z mych nejdrazsich a nejzbytecnejsich kousku outdoor vybavy

Poridil si membranovku, ale nechtel v ni chodit :twisted: To same, jako ja. Vsak to rikam furt, ze pomer cena/uzitecnost je u membranovky zdaleka nejhorsi z cele outdoorove vybavy :) Bohuzel jsou situace, kdy se bez ni clovek neobejde. Kdybych ale nejezdil do hor, tak se na ni mozna vazne vykaslu a koupim nejakou lehkou PU plastenku pro pripad nouze nejvyssi.

scinkk píše:Jina tu westcombu jsi mel v ruce, rikali jsme, ze je to takova klasicka hardshellka, ani brneni ale ani poddajnost vetrovky.

Jj, mel, ale jen na chvili. Prave ze mne trochu prekvapuje rozpor mezi tim, co jsem videl (i ted v krame) a co pise grco tj. ze se to blizi softshellu. To by se mi libilo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 16:52

Dojdi do Brna, necham ta ju ohmatat :)

Ako jasne, ze to neni uplne softshellka, ale proste na ohmat ten material pripomina softshell, je taky viac drsny, a nie hladky a leskly jak gorac, a je viac poddajny, a vobec nevydava tie zvuky jak plech...

A napriklad Marmot delal vyslovene softshellku s NeoShellom https://marmot.com/specials-men-jackets-and-vests-softshell/zion-jacket/81590.html
Naposledy upravil grco dne pát dub 28, 2017 16:56, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 16:54

Pierre111 píše:Mike: tak vyzkoušej tuhle :D http://www.arcteryx.com/product.aspx?co ... van-Jacket

Jj, uz jsem ji taky nasel. Blbe je, ze chciply ptak ma kazdou bundu jinou a kdyby sedela tahle, tak uchylna porad nemusi. Navic mne hlavne zajima, jaky bude pocit z toho latexu na tele.

Tahle nevypada na prvni pohled spatne, ale bohuze ma nejake stupidni odvetravaci diry v podpazi. Bez zipu, jestli to spravne chapu, to at si strci do rusufur.

Navic tam pisou:
GORE-TEX® with C-KNIT backer technology is more sensitive to snagging and staining. After washing, please dry immediately.

Coz mi u membranovky zni desive, jelikoz kdyz venku namokne, tak na ususeni proste moznost byt nemusi.

Pierre111 píše:Tu latexovou od Arcteryx měli myslím i jednu v Hudy, už jsem jí tam ale neviděl.

Uz jsem na to koukal a nevypada, ze by ji nekde meli... Skoda, na tu bych se fakt rad podival. Uz jen ze zvedavosti :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 16:56

@grco: poslat Hymir zpatky do UK zabere min casu a vyjde to levneji ;-) Tvuj utek na venkov ma same nevyhody :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 16:58

Ono je to fuk, vypada to, ze Rab uz nema ziadnu bundu s NeoShellom, no a jak furt dookola opakuje apuka s goretexom, tak aj ten NeoShell sa da pouzit s roznymi materialmi, takze nie je NeoShell bunda ako NeoShell bunda...

Takze ten Jottnar moze byt na omak uplne iny ako Rab Stretch Neo.

Mammut tiez robil normalne nejaku softshellku s NeoShellom, ktora mala cez 700g...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 17:05

Ja vim. Podle fotek (zahyby) vypada Hymir spis jako klasicka tuha membranovka. Zas je to ale nejlehci bunda z NeoShellu na trhu a libi se mi. Jeste to zvazim, ono to nijak nespecha. Na chozeni u nas mi stara eVentova plastenka staci (hnus...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 17:13

Ja som prechadzal vsetky tie veci od toho Jottnaru a paci sa mi skoro vsetko, aj nohavice, aj nejaky baselayer...

Aj toto https://www.jottnar.com/eu/mens/mid-layer-fleece/alfar/
Aj toto https://www.jottnar.com/eu/mens/mid-layer-fleece/magni/

Tak to otestuj prvni a podaj report :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 17:17

Jsem si hned rikal, ze je to pro tebe jako delane :twisted: Znacka, co u nas nikdo nema, relativne draha, vypada kvalitne, dela jen par vychytanych vyrobku... nechces to otestovat ty? :twisted:

Pockam, co odpovi, pak se rozhodnu. Trochu se bojim strihu, nekteri psali, ze je dost prostoru pres prsa a ramena (coz je fajn), ale ze jsou bundy docela uzke pres bricho a ja uz davno nejsem zadny vychrtlik ;-) Zas ale nejspis slo o prvni modely a aktualni vypadaji rozumneji. Rozmerova tabulka na mne sedi (XL jako obvykle).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 17:21

Nemam doma krajcirsky metr, tak nemozem zistit co by sedelo mne, ale u nohavic sa mi nepaci zas, ze M a L maju rozny pas, ale rovnako dlhe nohavice... To zas byva vacsinou problem u mna, mam dlhe nohy a vacsina nohavic je mi kratka a v pase siroka :(

Ja zas mam pocit, ze vsetko siju pre ludi s pupkom, co maju kratke nohy jak opice :D Potom ked si ja v tych nohaviciach sadnem, tak mam spodok nohavic u kolen :D

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » pát dub 28, 2017 17:27

grco píše:Dojdi do Brna, necham ta ju ohmatat :)
Len si ju predtým, prosím ťa, vyzleč.... Dostali by ste sa do rečí. :D

Po softshellovej bunde sa obzerám už nejaký ten piatok, a všetky neoshellové softshelly boli rovnako tvrdé a pevné, ako NS hardshelly. Ani približne to nebol taký fajnový mäkkučký softshell, ako niektoré windstoppery od Gore. Škoda.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát dub 28, 2017 17:29

@grco: :D ze ty jsi krome fasisty i rasista? :twisted:

Si kupuj veci od Tilaku, zrovna jejich kalhoty byly extremne dlouhe a uzke (ale pred lety, mohlo se to zmenit) ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 17:29

@wawrik: hehehe

inak samozrejme, to som nechcel, aby ste si mysleli... uplne makucke jak windstopper, alebo nejaky klasicky softshell to samozrejme nie je...

ale je to maksie, poddajnejsie, tichsie a celkovo prijemnejsie ako Millet s Gore-Tex Pro Shell, co som mal predtym.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení

cron