Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 19:38

mike píše:Modelovani nema s programovanim moc spolecneho, na to jsou nastroje, ale musis je umet pouzit, coz neni vec pro programatora

Pokud si dobre pamatuji, tak driv na to byl programator ve fabrice. Tak sry
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 19:40

Ve fabrice je mozna jiny druh programatoru ;-)

@fps: modra mi prijde v pohode a cervena by se asi taky dala. Hnusna je jen ta zelena.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř dub 26, 2017 19:55

booze píše:Ty zipy se dokazou pokazit pokud danou vec skladujes v batohu se zapnutym zipem.

mě se ještě nikdy zip YKK nepokazil, a to i když ho skladuji na věcech zapnuty, všude možně, třeba i dlouhé roky

booze píše:No skoda ze to byl kvalitni ykk zip a ne zadna cina..

dle mě to byl zip YKK Made in China, stejně jako je Salomon Made in China, měl jsem několik věcí Salomon, třeba troje boty, a i známý měli několik věcí, a všechno to bylo na reklamaci
Naposledy upravil fps dne stř dub 26, 2017 20:00, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř dub 26, 2017 19:58

mike píše:@fps: modra mi prijde v pohode a cervena by se asi taky dala. Hnusna je jen ta zelena.

mám rad modlou barvu, mě ale na ní vadí ty oranžové svítící zipy, to tedy fakt nemusím, tohle dělá plno výrobců, což tedy vůbec nechápu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 19:59

Vzdyt na Tornadu jsou taky... Netusil jsem, ze jsi jeste vetsi metrous, nez grco :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř dub 26, 2017 20:05

- já mám celou šedivou Direct Alpine Tornado
- na turistiku mám rád decentní barvy, abych nesvítil na kilometry, což mi připadá spíš opak toho co má rád metrosexuál
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 20:07

fps píše:což mi připadá spíš opak toho co má rád metrosexuál

Sede teplaky a zelenou bundu. :wink:
fps píše:mě se ještě nikdy zip YKK nepokazil, a to i když ho skladuji na věcech zapnuty, všude možně, třeba i dlouhé roky

Me na veste Millet, flisce Marmont, lyzarske bunde Millet, zene na lyzarske bunde OR a veste Patagonia. Vse ykk made in nevim co. Jde o skladovani ne na vesaku, ale v batohu kde jsou uhly mensi nez 90º.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř dub 26, 2017 20:21

tak to je tedy síla, mám cca 30 let originál levisky, bombr, párkr, pak mám opravdu plno věci Tilak, Direct Alpine, High Point, Sir Joseph, nejstarší cca 10 let, vše zipy YKK, a ještě jsem neměl nikdy žádný problém, YKK zipy se dělají v plno státech, jak jsem už psal, tak i dokonce u nás
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 20:29

U kovovych zipu to tak hrozne asi nebude. Ty plastove jsou na tom hur.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 20:32

Navic asi budes pekny likvidator ;-) Tolik zipu, co jsi psal, jsem neznicil za cely zivot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » stř dub 26, 2017 20:35

já bych to viděl spíš na to, že dělají různé kvality zipů, jak je něco dělané v čině, tak tam dají zipy z číny, nebudou přeci dovážet do číny zipy dělaná v evropě
Naposledy upravil fps dne stř dub 26, 2017 20:36, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » stř dub 26, 2017 20:35

Jeste jsem nedoplnil MHW Compressor asi 14 dni zpet. :smt022 Proc? :smt022
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 20:41

No vidis, jaky jsi nicitel :twisted: Mam oba Compressory dyl, nez ty, a zipy jsou (doufam...) v pohode. A to celou zimu nic jineho nenosim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 20:46

fps píše:já bych to viděl spíš na to, že dělají různé kvality zipů, jak je něco dělané v čině, tak tam dají zipy z číny, nebudou přeci dovážet do číny zipy dělaná v evropě

Ale opacne jo ;-) Ty tady porad pises, ze jedine zipy YKK, protoze jsou kvalitni a najednou ty delane v Cine nejsou. Jak ale poznas, kde byl zip delany, kdyz ti vyrobce napise jen YKK zipy? V zivote jsem nevidel, ze by psali i puvod zipu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » stř dub 26, 2017 21:19

Tak u Salomonu jsem slyšel názory, že používá nekvalitní zipy, resp. někde to nejsou ani YKK. Tuhle jsem zkoušel nějaký batoh od nich a ještě na prodejně měl rozbitý zip (nebyl YKK). Možná tedy nemusí být úplně problém na mikově straně (namáhání, kroucení apod.), ale může jít prostě o slabé místo té bundy (ušetřit pár gramů na zipu se moc nevyplatí, to by si měl Salomon uvědomit).
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř dub 26, 2017 21:44

Myslim, ze nepujde ani tak o gramy, jako o penize...

Jsem si temer na 100 % jisty, ze problem na me strane nebyl, takhle rychle mi zadny zip nikdy neodesel a jak jsem psal, byly s nim problemy hned po rozbaleni. Asi jsem mel bundu vratit obratem a rict si o jinou, ale netusil jsem, ze to dopadne takhle. Mozna o necem svedci i rychla reklamace, vyrizeno v podstate hned, jak bundu dostal. Takze by to mohl byt bezny problem se standardnim resenim, ale to uz jen hadam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 6:45

@mike: jasne, to nasere, inak tiez nechapem co booze s tymi vecmi robi, pokazil sa mi v zivote asi 1 zip a to na normalne bunde do mesta...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv dub 27, 2017 8:51

Já jsem si Salomon zařadil do značek jejichž věci neoplývají zrovna velkou životností a i kvalita zpracování občas pokůlhává. Pár věcí jsem od nich měl a mám. Jsou pěkné, často super lehké, ale materiály se opotřebovávají. Proto od nich nekupuji už nic drahého.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv dub 27, 2017 18:38

mike píše:
fps píše:já bych to viděl spíš na to, že dělají různé kvality zipů, jak je něco dělané v čině, tak tam dají zipy z číny, nebudou přeci dovážet do číny zipy dělaná v evropě

Ale opacne jo ;-)


mě to přijde logické, proč se dělají věci v číně, protože jsou levnější než je dělají v evropě nebo v severní americe, nelogické by bylo dělat věci v číně z dovezených drahých částí které jsou výroben v evropě nebo v severní americe

mike píše:Ty tady porad pises, ze jedine zipy YKK, protoze jsou kvalitni a najednou ty delane v Cine nejsou.

proč najednou, jak je něco dělané v čině, a má to zipy YKK, tak ty zipy jsou dělaný v čině, tomuhle se já vyhýbám, a tohohle se já držím hodně dlouho
Naposledy upravil fps dne čtv dub 27, 2017 19:01, celkově upraveno 7
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv dub 27, 2017 18:40

Pierre111 píše:Já jsem si Salomon zařadil do značek jejichž věci neoplývají zrovna velkou životností a i kvalita zpracování občas pokůlhává.

mám to stejně
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 19:10

@fps: jasne, ze je to logicke, ale pak muzes mit YKK zipy z Ciny na cemkoliv, tudiz nemuzes nic koupit :twisted:

Ad Salomon: na te me bunde nebylo krome zipu nic spatne ani na pohled nekvalitniho. Mozna by se neco objevilo casem, ale zatim byla jako nova.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv dub 27, 2017 19:13

fps píše:proč najednou, jak je něco dělané v čině, a má to zipy YKK, tak ty zipy jsou dělaní v čině, a tomuhle se já vyhýbá
fps píše:proč se dělají věci v číně, protože jsou levnější
Ja myslim, ze mike narazel na to (a ja se pridavam), zes vzdy silne zduraznoval, ze si vybiras jen necinske veci, idealne z CR/SK nebo alespon EU, ze NIC cinskeho nechces. A ted hanis YKK zipy vyrobene v cine, i kdyz mozna mas na mnoha kusech obleceni ("made in "mimo Cina") stejne YKK vyrobene v cine; bylo to stejne s botama, nejlepsi italske znacky, nic z Ciny, ale pritom mozna maji min. Vibram vyrobenou v Cine. Mozna mas taky obleceni z latek vyrobenych v Cine, atd. Proste se dozvis o hotovem vyrobku, ze je made in mimo cina, ale to nic nerekne o tom, kde se vyrabi jednotlive soucasti. I nejvetsi vyrobci nejkvalitnejsich surovin casto presouvaji vyrobu do Ciny - jen Ty se o tom nemusis z cedulky Tveho vyrobku vubec dozvedet. A kdyz Te na to nekdo jemne upozorni, tak se ponekud obsivas a vykrucujes.

Jen tak na okraj, kdyz vyrobi napr. mlekarna X pod vlastni znackou napr. syr nebo jogurt Y, myslis, ze to nutne znamena, ze to mleko musi byt to, co od okolitych farmaru vykupuje ta mlekarna? Ze si jej nemuze dovest z uplne jine krajiny? Nebo kdyz si koupis napr. nejakou oriskovo-susenoovocnou smes, napr. arasidy+kesu+mandle+para orechy+rozinky+susene banany+papaya+ananas a je na tom vyrobku uvedene Made in Ceska republika, tak ze je to ze surovin z CR???

Minule jsem byl svedkem zajimaveho rozhovoru dvou ceskych vietnamskych mladiku o tom, jak dokazou Cinane vyrobit nejkvalitnejsi veci, ale ktere se tezko shaneji, protoze to u nas nikdo nechce, kazdy chce jenom to levne. Coz je presne to, jak to je - i v Cine muze firma vyrabet vyrobky superspickove kvality, kdyz si to ohlida. Napr. moje poznatky (sice povrchne, protoze jsem si ani jedny nenechal) rikaji, ze nekolikere boty od Mammutu, vyrobene v Cine byly zpracovane naprosto precizne, presne jak meli. Zato nasobne vice bot La Sportiva, made in Italy mely bez vyjimky chyby v zpracovani, ktere vetsinou mohly zpusobit i problemy, minimalne vsak ukazaly na mizernou vystupni kontrolu fabriky v Italii. A to neni bezbreha chvala Mammutu a haneni LS, to je jenom konstatovani mych primych zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 19:29

Byl jsem si zkusit nejake bundy, i ty, co jste na te tady davali odkazy:

- Montura Magic G: AS, na tele pusobila podobne, jako ma Salomonka. Docela by sla, jen ma hodne blbe umistene kapsy, uplne na boku. Proto na fotkach ani nejsou videt, kdyz clovek nevi, po cem se divat. Blbe je, ze bych za stejne penize dostal tezsi a o neco horsi bundu.

- NeoShellova Montane: prekvapila, neprijemne. Podle toho, co jsem cetl, jsem cekal, ze NeoShell bude poddajnejsi a na telo prijemnejsi a tohle je celkem pancir. O neco min plechovy, nez GTX, ale ne o moc, cekal jsem vetsi rozdil. Je to sice o trochu silnejsi latka, 129 g/m^2 a 50D, ale to jeste neni zadny extrem. A ted koukam, ze je to PES, showstopper. Navic sel kvalitni YKK zip tak tezko, ze by ho booze znicil uz na prodejne ;-)

Na druhou stranu, zkusil jsem rychly dychaci test a NeoShell prekvapil, tentokrat prijemne. Nebylo to vylozene na uduseni a slo to prodychnout lip, nez eVent. Do vetrovky to ma samozrejme hodne daleko, ale aspon neco.

- Montane Minimus: pravy opak pancire, latka ma pocitove celkem blizko k vetrovce. Tohle by slo, bohuzel zevnitr je to na omak igelit a k navic lepkavy igelit (trochu jako guma...). Na hole telo neprijemne i za sucha, za mokra to musi byt hnus. Pertex Shield+, dychaci test podle ocekavani nula. Zip kupodivu naprosto v pohode.

Hmm. Kdybych si z nich musel vybrat, tak asi vezmu tu Monturu, ale nerad. Ted ale fakt nevim, jestli objednat ten NeoShell od Jottnaru, ten ma 96 g/m^2, to neni o moc min, nez ta Montane vyse a asi to taky bude napul plech :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 19:54

Jinak by mne fakt zajimaly zkusenosti majitelu bund z Neoshellu. Nejak podezrele mlcite, to je to tak spatne? Mam pocit, ze takovou bundu mel dudy, grco a scinkk.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » čtv dub 27, 2017 20:21

Ja uz som vsetko, co som k tomu chcel povedat, napisal pred X lety, a nemienim to tu opakovat :)

Moja NeoShellka urcite nie je plech. Je znatelne prijemnejsia ako Gore Pro Shell (stary Millet, co som mal a daroval otcovi), ma pocitovo blizsie ku SoftShellke... Active Shell som ale prakticky ani nedrzal v ruke, takze nemozem porovnat.

Moja Rab Stretch Neo nie je ale uz dnes vobec ziadna UL. Ma to nejakych ~460g myslim, takze to nie je typ bundy co hladas, a netusim jak vypadaju dnesne "UL NeoShellky". Odkedy mam totiz tu Rabku, tak som nepremokavu bundu neobzeral, takze ani netusim, co je dnes "in" :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » čtv dub 27, 2017 20:24

Mám tu stejnou budu co mike, tedy Salomonku z AS. Nejspíše kupovanou ve stejnou dobu, ve stejném krámě, za stejnou cenu, ve stejné barvě, jen nejspíše v jiné velikosti :wink:
Na rozdíl od něj v ní ale chodím téměř permanentně, nahrazuje mi SS i větrovku. V tomto nekecám, je to opravdu tak, tak univerzální bundu jsem ještě neměla. Má v ní absolvovaný přechod NP Pallas ve Finsku na konci října a velikonoční vandr hřebenem Rychlebských hor. Odkaz na fotky dávám jen kvůli dokreslení podmínek. Nosím s sebou teploměr, takže jsem schopna validně poreferovat.
Se zipem nemám nejmenší problém, takže si myslím, že měl mike jen problém na špatný kus. Možná jich bylo víc, proto asi nebyl problém s reklamací, netuším. Ale mike psal, že mu blbnul od začátku.
Na obou akcích jsme měli teplotu převážně kolem 5-8°C, což bylo v pohodě, pod bundou jsem se nepotila, ovšem obecně jsem naprosto nepotivý typ. Bundu jsme užívala buď jako větrovku, nebo jako ochranu proti dešti, protože například ve Finsku nám pršelo prakticky pořád. Pod bundou jsme byla vždy suchá. Zde mám srovnání s jinou bundou z AS, a to Gore Element. U té jsem měla při jízdě na kole v dešti nepříjemně mokré rukávy. Zda se jednalo o protečení membrány, nebo o kondenzaci, netuším. Co jsem ale vypozorovala, tak nejvíce mokrou mikinu jsem měla v těch místech, kde mi na povrchu rukávů zůstávala voda v záhybech látky jako v "jezírkách". Nevím, zda na to měla vliv poloha rukou při jízdě na kole, která se liší od polohy horních končetin při chůzi. Každopádně ta cyklo bunda je nepoužitelná na trek ze dvou důvodů: absence kapuce a debilní kapsa na zádech, která tlačí pod batohem. Na kolo je ale nepřekonatelná.
Horní příjemná hranice pro obě bundy je kolem 11°C, nad 13°C jsou již nepoužitelné i v silném větru. Ovšem ve srovnání s předchozími membránovkami je to nebe a dudy. Ve staré bundě bych takto pohodově nedala ani jeden z popsaných přechodů. Takže za mě: ano, AS je geniální materiál.
Salomonka zatím nejeví žádné známky opotřebení, byť jsem ji nosila po oba treky pod těžkým batohem. Kecy o nevhodnosti tohoto typu bundy pod popruhy batohu jsou neopodstatněné.

Luboš ve stejných podmínkách měl bundu Road Runner, a též si pochvaloval výraznou změnu k lepšímu. Na rozdíl ode mě budu ovšem nosil asi tak stejně, jako mike, tedy až nebylo zbytí, a jen to šlo, hned se z bundy vysvlékal. Přesto zaznamenal posun stran pocitu v bundě. Luboš je, co se týká pocení, na opačné straně spektra, tedy se potí prakticky permanentně. Bundu Road Runner hodnotí jako zatím nejlepší, co kdy měl, a též ji byl schopen užívat jako větrovku, u něj ale horní hranice činila nějakých 5-8°C, tedy podstatně méně, než u mě. A stejně jako já nosil bundu pod těžkým batohem, rozhodně mnohem těžším, než jsem měla já, přesto jeho bunda vypadá pořád stejně, přitom se u ní píše, že se nedoporučuje právě na přechody s těžkým batohem.
Na závěr jen malá poznámka, proč si Luboš též nekoupil bundu z AS. Rozhodně by z ní byl ještě nadšenější, než z Road Runneru. Jenže on je vázán tím, do čeho se vleze, a většina výrobců se domnívá, že po horách chodí jen osmdesátikilové třasořitky.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod oodoow » čtv dub 27, 2017 20:34

Kupovat si teď lehkou záložní nepromokavou bundu a mít peněz jak Mike, tak si koupím něco z toho novýho goretex shakedry a to asi ONE GORE-TEX® Active Run Jacket.
Vlastně by si to mohl Mike koupit a vyzkoušet a já bych pak možná rozbil prasátko a taky si koupil, co Miku? :-..

šíp píše:osmdesátikilové třasořitky

Jestli se někdy prožeru k osmdesáti kilům, tak to budu považovat za těžkou nadváhu a budu se stydět vylézt na ulici. :twisted: Snad se to nikdy nestane.
Jinak Road Runner mám teď, prodyšnost cca nula, ale je lehká, sbalitelná a v dešti celkem pomůže zachovat teplé mikroklima, takže lepší než nic.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » čtv dub 27, 2017 20:37

šíp píše:osmdesátikilové třasořitky

oodoow píše:Jestli se někdy prožeru k osmdesáti kilům, tak to budu považovat za těžkou nadváhu a budu se stydět vylézt na ulici. :twisted: Snad se to nikdy nestane.

Prostě Ty a Luboš jste každý na opačné straně Gaussovy křivky :evil:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 20:46

oodoow píše:Kupovat si teď lehkou záložní nepromokavou bundu a mít peněz jak Mike, tak si koupím něco z toho novýho goretex shakedry a to asi ONE GORE-TEX® Active Run Jacket.
Vlastně by si to mohl Mike koupit a vyzkoušet a já bych pak možná rozbil prasátko a taky si koupil, co Miku? :-..

118 g neni spatne, ale vypadal bych jak uchyl v latexovem oblecku :? Netusis, jestli se da nekde u nas vyzkouset?

Mel jsem pred casem na sobe (v obchode) OutDry od Columbie, coz by melo byt neco podobneho, a to byl hnus maximalni. Nenosil bych to, ani kdyby mi platili.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv dub 27, 2017 20:53

grco píše:Ja uz som vsetko, co som k tomu chcel povedat, napisal pred X lety, a nemienim to tu opakovat :)

Mne prave zajimalo, jak se ti to jevi po X letech. Jestli bys sel do NeoShellu znovu, jestli to spravne chapu, tak jo.

Nemas problemy s osoupanim latky? Kdyz jsem ted hledal zkusenosti z NeoShellem, tak si lidi stezovali prave na Rabku, ze jim rychle odesla. Prodreny material pod bederakem apod. Pripisovali to tomu, ze svrchni material je PES, normalne se pouziva PAD, ktery je podstatne oteru odolnejsi. Ale nevim, jestli slo o stejnou bundu, co mas.

Njn, vnimani "plechovosti" je asi individualni, stary GTX Pro Shell byl asi nejhorsi, AS pusobi jako tenci plech. Mozna zalezi na konkretnim laminatu, kdybych nevedel, ze ta Montane je z NeoShellu, tak tipnu nejaky GTX.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení