nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod Stani » pát úno 5, 2010 23:25

Ahoj, prepacte, ze opat zacinam s tymi nohavicami...

Prosim o radu ku konkretnym typom nohavic. Urcite mate s nimi skusenosti, cital som vo fore, no na heslo kalhoty Direct Alpine Eiger nic nenabehlo.

Skusal som si obe, sedia, su pre mna predsa len prijatelnejsie aj cenovo (aj tieto su zlacnovane) ako materialovo tvrdsie - ale, verim, ze dobre - Millet K expert GTX, o ktorych som pisal o par vlakien nizsie.

Teda prosim, na uistenie:

1. Eiger - polorozopinacie, planovane pouzitie trek v zime, ci v chladnejsom prechodnom obdobi, v kombinacii s termo spodnym pradlom. Moze byt?

2. Essence - vyhoda celorozopinania po celej dlzke, zdaju sa mi teplejsie ako Eiger, myslim ze len so spodarmi kludne aj ked bude pod nulou, potom tiez zamyslam kombinovat s termo spodnymi nohavicami. Nebrat radsej DA Eiger?


Treksport Essence:
•odnímatelné šle
•anatomický střih
•anatomicky tvarovaná kolena
•nepromokavé zipy YKK
•boční stehenní kapsa
•nohavice s vodotěsným zipem do výše pasu
•sněhová manžeta
•Kevlarem zesílená holení část
•zateplená kolena a kříže
Technické parametry:
Určení: UNI
Materiál: PowerBloc 3-Active, PowerBloc 3-Pro, Kevlar
Voděodolnost: 20 000 mm H2O
Paropropustnost: 16 000g H2O/m2 za 24 hod.
Barevné provedení: černá




Direct Alpine Eiger:
Soft Shell: 3-vrstvý laminát: strečový nylon s povrchovou úpravou Kudos XR + membrána Dermizax EV™ (20.000 mm H20/16.000 g/m2/24 h) + vnitřní PES froté


Treksport Essence.jpg
Treksport Essence.jpg (10.82 KiB) Zobrazeno 4244 krát
Direct Alpine Eiger.jpg
Direct Alpine Eiger.jpg (20.84 KiB) Zobrazeno 4245 krát
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod vonkreuz » sob úno 6, 2010 9:12

No, Eiger jsou stretchove, bo je to softshell s membranou a mikroflisem ze spoda... z meho pohledu plyne hlavni nevyhoda - pri vicedennim pohybu ve vlhkem prostredi bez moznosti ususeni u zdroje tepla (rozumej chata) se vlhkost v SS bude hromadit, respektive bude zustavat. Co jsem si je zkousel, tak jsou pohodlne, dobre se mi v nich hejba, ale je pravda, ze mi technicke hadry od DA sednou vsechny (ikdyz nesnasim bundu Glider).

Ty Trekjsporty jsem v ruce nemel, tak nevim, zda je to podobny matros nebo klasicky HS :-k

Takze pokud zamyslis vicedenni treky mimo civilizaci, radeji volim HS.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod Stani » sob úno 6, 2010 19:24

to vonkreuz: Dik za usmernenie. Potvrdil mi to aj predavac.

Preto som kupil Millet K expert GTX a DIrect Alpine Devil. Sedia vyborne, maju vsetko co som zakladne pozadoval - stretch casti, chranena vnutorna kotnikova strana, zosilene kolena, celorozopinacie, odvetravanie, vsite snehove navleky a aspon jednu prednu kapsu, odopinatelne traky, volnost pohybu, aj ked dam pod ne viac vrstiev.

A hlavne zavazilo zlacnenie - ved napr. Millety K Expert - v povodnej cene 324EUR by som si ich nemohol dovolit kupit, ale za cenu 180Eur - nebolo co riesit. AD Devil boli za 181 EUR.

Takze poriadne doma ponosim, pre ktore sa rozhodnem - si necham, tie druhe vratim, v jeho cene si vyberiem ine veci. Taka bola dohoda. Ale zrejme si necham Millet, to bol favorit od zaciatku.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod pavproch » sob úno 6, 2010 19:28

millet K rullleeeezzz!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28256
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod Stani » sob úno 6, 2010 19:48

pavproch píše:millet K rullleeeezzz!


:) tak tak, nakoniec sa clovek dostane tam, kde zacal...prvy dojem, robi vela, ze....vobec sa divim, ze Millety mi dovtedy nikto nevyfukol, ci v tom nebude maly hacik :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod vonkreuz » sob úno 6, 2010 22:23

Hacek? Toho bych se nebal, spis se lidi lekali te ceny :mrgreen:
Kacka jsem na sobe nemel, Devilky aj Eigery ano. Jak jsem psal hore, sedi mi oboje...

Ale chvalim invencii s nakupem dvou typu a naslednou vymenou =D> to je dost dobra myslenka!! :supz:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod Stani » ned úno 7, 2010 0:17

aaaa dik, takto to robim, ak sa neviem na mieste rozhodnut a nebavi ma v obchode travit hodiny. Omrknem, co tam este maju, ak veci, ktore by sa hodili - a ak mam samozrejme peniaze, na kupu vybranych produktov. Doma vklude popozeram, odskusam poriadne, porovnam, dam bacha, aby sa pri tom neposkodili, vyberiem. Zvysok vratim a v tej cene beriem ine veci...atd, ako som pisal. U Hudy s tymto systemom nebol nikdy problem. Ale zase nerobim to casto.

Inak uz pocas skusania v predajni je citit rozdiel. U Treksport Essence bolo uz fajne teplo na hole nohy....az prilis....u DA Devil, ci Millet K, ani nie. Skor chladivejsi ucinok na hole nohy. Tot len taky prvy dojem z rozdielnosti materialu.

DA Devil - pacia sami vychytavky,suche zipy potvrdene cvokmi, bocny zip stoceny dozadu na lytko, cim si ho aj viac chranim a dole je umelohmotny hacik na gume, zahaknem o snurky na topanke..hmmm...a navleky vytiahnem az ked bude fakt plno snehu . Na omak makksie ako Millet, ale to je dane tiez materialom. Millety su take bytelnejsie, ako ste mi pisali vo vlakne k tymto nohaviciam. Obe su vyborne spracovane.
Naposledy upravil mike dne pon úno 8, 2010 22:38, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod Jenda.Unc » pon úno 8, 2010 17:32

Tady nějaká recence na Devil Alpine.Vypadaj hodně dobře ty kalhoty, ale odpovídá tomu i ta cena
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1080 ... ne-komplet
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: nohavice Direct Alpine Eiger vs Treksport Essence

Příspěvekod Stani » pon úno 8, 2010 18:18

Dik, uz som to cital, na tejto stranke je aj recenzia starsieho typu. Dilemovy problem vyrieseny. Obe nohavice su vyborne. Necham si ich. V rodine sa vyuziju.

DA Devil som u nas kupil v zlave v prepocte na vase koruny za cca 4870 Kc, tam citam povodnu cenu 6490Kc...to by bolo na mna vela, aj ta zlavnena cena bola vysoka...nikdy som nemal tak drahe nohavice, takze verim, ze sa to oplati.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16


Zpět na Oblečení