West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » stř úno 11, 2009 15:15

Tak. Tu su slubene fotky Braemar smock-u. Na prvej fotke mozete detailnejsie vidiet hlavny zips, naprsne vrecka a kapucnu. Braemar smock je v podstate mojou prvou bundou, ktora nie je celorozopinacia. Aj smock aj klasicka bunda maju svoje vyhody ale i nevyhody. Pre ktoru alternativu sa clovek rozhodne, zrejme zavisi len od osobnych preferencii. Smock sa samozrejme oblieka o cosi tazsie ako celorozopinacia bunda, ale ked uz ho raz mate na sebe, da sa na to velmi rychlo zvyknut. Sedi mi dobre, kvalita spracovania je vynikajuca. HILLTREK na mna urobil velky dojem. Su mily, ochotny a na poziadanie zakaznika dokazu urobit takmer cokolvek. Samozrejme, nemozem nikoho prinutit, aby sa mu tato bunda pacila, ale mne sa paci. Z dalsich fotiek si mozete sami urobit obraz o tom, ze s touto bundou sa nemusim hanbit ani v meste, ani na horach.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Bunda ma predlzeny zadny diel. Akurat mi zakryje zadok. Vpredu je bunda takisto dost dlha, no pri chodzi, v sede, ani pri jazde na biku to nijako neprekaza, kedze v spodnej casti bundy nie je ziadny zips.

Obrázek

Obrázek

Vetranie je, myslim si, dostatocne. A ak by v teplom pocasi ani rozzipsovanie hlavneho zipsu nestacilo, daju sa vyhrnut rukavy, co z mojej skusenosti skutocne pomaha. Najma pocas letnych prehanok a burok ocenim, ked si mozem vyhrnut rukavy.

Obrázek

Tu je "map pocket" - vrecko na mapy, rukavice ci ine drobnosti. Nevojdu mi tam sice 4 kg muky, ale mne celkom postacuje.

Obrázek

A napokon zopar fotiek s kapucnou na hlave. Je vidiet, ze kapucna je mala, helma, prilba tam v ziadnom pripade nevojde. Ale to som ani nechcel. Stit, silt mi na kapucni trochu chyba, ale da sa to prezit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mamut » stř úno 11, 2009 17:34

Ondrej píše: Z dalsich fotiek si mozete sami urobit obraz o tom, ze s touto bundou sa nemusim hanbit ani v meste, ani na horach.

Tak na rovinu řečeno, mně se třeba nelíbí. Můžu se zeptat na cenu, na kolik přišla?
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod terkad » stř úno 11, 2009 18:03

Mě příjde taková normální. Sama bych si ji nekoupila, protože nemám ráda velké kapsy. Ale jinak v pohodě.
A proti té palačinkové bundě (do každé kapsy 3kila mouky,litr mlíka,... :mrgreen: ) je to hyper super design :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » stř úno 11, 2009 18:55

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » stř úno 11, 2009 21:02

@Mamut: bunda stala spolu s postovnym a specialnymi upravami (tie naprsne vrecka) 133 libier.

@terkad: tie velke vrecka som si navrhol sam. Zakladny model taketo vrecka nema. Keby som chcel, tak si navrhnem bundu s Ventile, ktora by vyzerala ako Devilka, Trango ci Latok. A Hilltrek by mi ju usil. Ale mojim cielom nebolo vytvorit modnu bombu. Snazim sa docielit co najjednoduchsi dizajn s minimalnym mnozstvom svov a zipsov. Tento smock je len prvy pokus. Budem ho testovat v roznych podmienkach a prostredi a po takom roku si navrhnem dalsi smock, ktory bude mat odstranene nedostatky, ktore tento smock urcite ma.

Ventile je sam osebe skvely material so skvelymi vlastnostami. Ale dizajn je tiez velmi dolezity. Ak sa mi ho podari este viac zdokonalit, budem mat fakt super bundu.

@Vici: su to zaujimave bundy, ale podla mna su prilis precackane. Hilltrek by mi to iste spravil za zlomok ceny. Su sice pekne, ale o funkcnosti vsetkych tych doplnkov mierne pochybujem.
O cene radsej pomlcim...
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » čtv úno 12, 2009 17:36

@Vici: Zatial mi Dave z Hilltreku poslal len tuto fotku. Je to to iste, co na ich stranke, len vo vyssom rozliseni. Dalsie fotky mi slubil coskoro.


Obrázek


A, mimochodom, ako sa zatial drzia tvoje dve krasky? Dal si im uz poriadne zabrat?
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » čtv úno 12, 2009 18:15

Díky za fotku.
Cena tvé bundy je velmi zajímavá a abych napsal pravdu, uvažuji, že zajdu za švadlenou, dáme hlavy dohromady a uděláme návrh bundy, kterou chci a tento návrh pošlu do Hilltreku.
Jinak mazlíci visí v skříni a čekají na víkend. Po měste a v práci je nenosím. Lidem by mohlo dojít, že jsem jiný, divný :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » čtv úno 12, 2009 19:33

vici píše:Díky za fotku.
Cena tvé bundy je velmi zajímavá a abych napsal pravdu, uvažuji, že zajdu za švadlenou, dáme hlavy dohromady a uděláme návrh bundy, kterou chci a tento návrh pošlu do Hilltreku.
Jinak mazlíci visí v skříni a čekají na víkend. Po měste a v práci je nenosím. Lidem by mohlo dojít, že jsem jiný, divný :mrgreen:


Myslim, ze to je celkom dobry napad. Fakt su to profici. A mas uz aj nejaku predstavu, ako ma vyzerat ta bunda? Zvolis tentokrat nejaku menej "napadnu" farbu ako je olivovozelena? Planujes jedno alebo dvoj-vrstvovu bundu? Celorozopinaciu alebo "smock"?
Inac, Dave mi napisal, ze bunda, ktoru si u nich chcem dat usit, sa vobec nemusi podobat na bundy z ich ponuky. Proste si mozes navrhnut vlastny dizajn, vybrat si farbu/farebne kombinacie a oni ti povedia cenu. Trosku ma stve, ze nepouzivaju PayPal, ale inac je komunikacia s nimi velmi dobra.

Dufam, ze sa potom so svojim novym dizajnom podelis. Mozno sa niecim necham inspirovat a pouzijem to potom v druhej generacii Braemar smocku... :wink: God bless you and your Ventile jackets!
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod bajkal » čtv úno 12, 2009 20:19

Ondrej píše:
vici píše:Díky za fotku.
Cena tvé bundy je velmi zajímavá a abych napsal pravdu, uvažuji, že zajdu za švadlenou, dáme hlavy dohromady a uděláme návrh bundy, kterou chci a tento návrh pošlu do Hilltreku.
Jinak mazlíci visí v skříni a čekají na víkend. Po měste a v práci je nenosím. Lidem by mohlo dojít, že jsem jiný, divný :mrgreen:


Myslim, ze to je celkom dobry napad. Fakt su to profici. A mas uz aj nejaku predstavu, ako ma vyzerat ta bunda? Zvolis tentokrat nejaku menej "napadnu" farbu ako je olivovozelena? Planujes jedno alebo dvoj-vrstvovu bundu? Celorozopinaciu alebo "smock"?
Inac, Dave mi napisal, ze bunda, ktoru si u nich chcem dat usit, sa vobec nemusi podobat na bundy z ich ponuky. Proste si mozes navrhnut vlastny dizajn, vybrat si farbu/farebne kombinacie a oni ti povedia cenu. Trosku ma stve, ze nepouzivaju PayPal, ale inac je komunikacia s nimi velmi dobra.

Dufam, ze sa potom so svojim novym dizajnom podelis. Mozno sa niecim necham inspirovat a pouzijem to potom v druhej generacii Braemar smocku... :wink: God bless you and your Ventile jackets!



Ondrej Ondrej...wtf hapened to u?
predchadzajuci tipci z fora mali pravdu//preco to u teba prerastlo vo fetish neviem...nebyt mna tak mozno o ventile nezavadis..:(....shame on me..:)
neviem ..ale nechapem ludi ktori uprednostnuju zazitok pred tym co maju na sebe..:)
nezalezi co ,mas oblecene...zalezi co prezijes vonku..fuck the ventile,fuck the paramo,fuck the furtech,fuck the gore ,fuck the all the mebranes..:))
vim ze v agressive podmienkach potrebujes ochranu..ale vidim ondrej ze si len vlakovy turista a tvoja vybava je adekvatna tomu..:)na ventile sa vykakaj ak si napriklad v patagonii a lezies tam nejaku zukovu stenu...ale vidim ze to je mimo teba..:))
tak god bless u and all the motherfuckers that are rich enough to buy that useless bullshit:))

peace

useless climber

bakkal:)
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mike » čtv úno 12, 2009 20:28

Hmm, ja teda nevidim na bundo-fetisismu nic moc prastenejsiho, nez na trmaceni se po horach, nejlepe s tezkym batohem a v mizernem pocasi. To si kolikrat rikam, proc ja magor delam takove veci. Mne se Ondrejovo nadseni libi a pokud nepropaguje sve oblibene firmy v kazdem vlaknu o obleceni, tak tim nikomu a nicemu neskodi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod ZbynekN » čtv úno 12, 2009 20:36

@bajkal: Používáš kombinaci angličtiny a slovenštiny i normálně?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod bajkal » čtv úno 12, 2009 20:46

ZbynekN píše:@bajkal: Používáš kombinaci angličtiny a slovenštiny i normálně?


pouzivam to co chcem pouzivat:) no rulez:))i dont give a fuck:)

kecal by som o necem inem ak by som Ondreja nepoznal..:)verte je to fetishista ako z pohadky:))
sorry ondrej ale si len vlakovy turista :))
ure not climber ure not backpacker,ure not marathon runner,,,etc..:))
ure just train folk:))

pouzivam svoj jazyk;) never mind :) hled si obsahu ne formy zbynek and rest:)
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod ZbynekN » čtv úno 12, 2009 20:51

Takže mlčím a tvé příspěvky vlastně číst nemusím
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod zbuddy » pát úno 13, 2009 7:58

bajkal píše:
ZbynekN píše:@bajkal: Používáš kombinaci angličtiny a slovenštiny i normálně?


pouzivam to co chcem pouzivat:) no rulez:))i dont give a fuck:)

kecal by som o necem inem ak by som Ondreja nepoznal..:)verte je to fetishista ako z pohadky:))
sorry ondrej ale si len vlakovy turista :))
ure not climber ure not backpacker,ure not marathon runner,,,etc..:))
ure just train folk:))

pouzivam svoj jazyk;) never mind :) hled si obsahu ne formy zbynek and rest:)


Myslím, že by ses měl krotit, třeba každý tomu Tvému "hantecu" nerozumí. Já sice zatím ano, ale přesto to píšu. Chápu, že jsi přijel z Irska na Slovač celý nabušený, ale čeho je moc...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » pát úno 13, 2009 9:03

Ferko, take chujoviny mi mozes posielat ako SZ. Alebo mi posli mail... Tu to podla mojej mienky nepatri. [-( :-k
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » pát úno 13, 2009 9:35

](*,)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Indy » pát úno 13, 2009 11:28

to Ondrej:

Ventile jde mimo mne aj jako material, aj cenove. Neni to muj vkus. Myslim ze ho propagujes az nekriticky, ale snazis se byt korektni a to se pocita.

Strihy se Ti myslim povedly, vzhledove dobre, trochu jako nejake sluzebaky (v dobrem - pripomina to uniformu), pristup ze chces experimentovat a nechavas si sit vylozene chvalim.

to debata:

kurna chlapi udrzte hormon, bo to zacina vypadat jak diskuze s idnesu. to prece nechceme.

co se tyka pouzivani anglictiny, podle vkusu kazdeho soudruha, ale cim dal se v anglictine dostavam, tim vic mi vadi jaji vkladani do rodneho jazyka, a tim vic mi vadi anglikanismy ( napr "je to o toleranci" prece rekne normalni clovek kdyz popisuje obsah filmu, a taky pablb ktery neumi vytvorit vetu "zde je dulezita tolerance" a podobne a tupe kopiruje "it is about" - univerzalni otvirak. )

resume - bez invektiv, cesky, slovensky, anglicky, mozna ceskoslovensky - to pochopim.
ale ne angloslovensky, anglocesky. prosim.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mamut » pát úno 13, 2009 13:47

Indy píše:... pristup ze chces experimentovat a nechavas si sit vylozene chvalim...

O tomhle teď přemýšlím - jestli má vůbec smysl si nechat šít věci do outdooru, protože pokud si mám nechat ušít něco pohodlného, funkčního, co zároveň nebude jen pytel s kapsami, tak si myslím, že budu muset ujít delší kus cesty než najdu ten správný střih. Ondrejovi finanční zázemí určitě nechybí a jeho snaha je sympatická, ale pro ostatní? Má vůbec smysl jít vlastní cestou střihů?
Pokud mohu prosit, tak debatu bez zbytečných emocí, fetiš neměl rozpoutat takovýto řev.
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Indy » pát úno 13, 2009 13:58

- u jednoduchych veci (vetrovka, spacak)
- kdyz miris na obyc vysledek, ne hi tech (lepeni svu)
- pokud chces mit neco individualniho
- mozna se tim da i usetrit, ale nedelal bych si velke ocekavani

mozna zajimava cesta je tuning, upravy existujiciho vybaveni.

a taky samozrejme ma smysl si vybaveni opravovat.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » pát úno 13, 2009 19:01

mamut píše:
Indy píše:... pristup ze chces experimentovat a nechavas si sit vylozene chvalim...

O tomhle teď přemýšlím - jestli má vůbec smysl si nechat šít věci do outdooru, protože pokud si mám nechat ušít něco pohodlného, funkčního, co zároveň nebude jen pytel s kapsami, tak si myslím, že budu muset ujít delší kus cesty než najdu ten správný střih. Ondrejovi finanční zázemí určitě nechybí a jeho snaha je sympatická, ale pro ostatní? Má vůbec smysl jít vlastní cestou střihů?
Pokud mohu prosit, tak debatu bez zbytečných emocí, fetiš neměl rozpoutat takovýto řev.


Pockaj, zle si to pochopil. Ja si nevymyslam vlastne strihy. Strih je povodny, presne taky, ako ma zakladny model Braemar smocku. Podla mna je tato bunda vynikajuco navrhnuta. Neviem si predstavit, ze ja - v tomto smere obycajny laik - by som na tomto strihu dokazal nieco vylepsit. Netvorim vlastne strihy, len si davam usit bundy presne mojej velkosti, kedze sa casto nachadzam medzi dvoma velkostami. Plus - pridavam si na bundy rozne doplnky, ktore budem potrebovat. Pripadne si dam spravit dlhsie ci sirsie rukavy, viac predlzeny zadny diel bundy (na bike), vacsiu kapucnu a pod.

Navyse materialy ako Nikwax Analogy a Ventile povazujem za vynikajuce. Nedavam si z nich sit rozne oblecenie len preto, ze nemam inu moznost.

Dal by som si usit bundu na mieru napr. z GTX, Dermizaxu alebo Windstopperu? Urcite nie.
Je to drahsie, ked si dam usit bundu na mieru u zahranicnej firmy? Pri sucasnom kurze libry voci EURU je to skor lacnejsie. Pani, nevidim skutocne ani jediny dovod, preco by som mal kupovat napr. z HUDY veci, ktore mi nesedia, ked mozem mat bundu, ktora mi sadne ako rukavice a navyse zo skvelych materialov. :wink:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod ZbynekN » pát úno 13, 2009 20:12

@Ondrej: Na té bundě se mi líbí, že ji máš podepsanou :mrgreen: Ale to, že ti ušijou bundu dle vlastních přání je naprosto úžasné :smt023 :prayer: To asi firmy šijící z "běžných membrán" nedělají :((
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mamut » pát úno 13, 2009 20:23

Ondrej píše: Ja si nevymyslam vlastne strihy. Strih je povodny, presne taky, ako ma zakladny model Braemar smocku.

Jo aha, tak to se omlouvám, jsem to blbě pochopil. :((
To je více než milé, když nabídnou úpravu velikosti, na druhou stranu si to vzhledem k bavlně můžou dovolit.
Ale přiznám se, že já bych do Ventile nešel.
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod bajkal » pát úno 13, 2009 20:36

prominte chlapci..nemel sem to tady vubec davat..:)
zbuddy and ondrej peace:)
bajkal
nováček
nováček
 
Příspěvky: 143
Registrován: stř bře 7, 2007 17:03

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » pát úno 13, 2009 22:06

Chlapi, ja by som vam doprial, aby ste si mohli dat usit na mieru bundy aj z vasich oblubenych materialov/znaciek. Bohuzial, s membranami sa asi nepracuje tak lahko. Podlepovanie paskou asi tiez nebude ziadna sranda. Nikwax Analogy, Ventile, pile/pertex a podobne materialy nepotrebuju ziadne podlepovanie svov ani ine narocne operacie. Staci kvalitny sijaci stroj, dobra krajcirka, dobry dizajn a je to.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mike » pát úno 13, 2009 22:29

Proc, kdyz ma oblibena znacka sije tak, ze mi od nich sedi temer cokoliv s membranou i bez ni? 8) Zbozi z rozsirenych materialu ma tu vyhodu, ze si clovek muze vybrat znacku, ktera mu sije na miru.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod mamut » pát úno 13, 2009 22:48

Ondrej píše:Chlapi, ja by som vam doprial, aby ste si mohli dat usit na mieru bundy aj z vasich oblubenych materialov/znaciek. Bohuzial, s membranami sa asi nepracuje tak lahko. Podlepovanie paskou asi tiez nebude ziadna sranda. Nikwax Analogy, Ventile, pile/pertex a podobne materialy nepotrebuju ziadne podlepovanie svov ani ine narocne operacie. Staci kvalitny sijaci stroj, dobra krajcirka, dobry dizajn a je to.

On ti už odpověděl mike, já taky nemám potřebu oblečení na míru, proto jsem i výše položil tu otázku.
Ale zajímá mě jiná otázka - švy. Jak je to s nepropustnostní vody přes ně? Jehly udělají do každého materiálu poměrně dost velké díry, tak by mě zajímalo, jestli ty švy jsou skrz (jako studené švy u spacáků).
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » sob úno 14, 2009 9:30

mamut píše:
Ondrej píše:Chlapi, ja by som vam doprial, aby ste si mohli dat usit na mieru bundy aj z vasich oblubenych materialov/znaciek. Bohuzial, s membranami sa asi nepracuje tak lahko. Podlepovanie paskou asi tiez nebude ziadna sranda. Nikwax Analogy, Ventile, pile/pertex a podobne materialy nepotrebuju ziadne podlepovanie svov ani ine narocne operacie. Staci kvalitny sijaci stroj, dobra krajcirka, dobry dizajn a je to.

On ti už odpověděl mike, já taky nemám potřebu oblečení na míru, proto jsem i výše položil tu otázku.
Ale zajímá mě jiná otázka - švy. Jak je to s nepropustnostní vody přes ně? Jehly udělají do každého materiálu poměrně dost velké díry, tak by mě zajímalo, jestli ty švy jsou skrz (jako studené švy u spacáků).


U jednovrstvovych bund z Ventile zvykne prejst velmi male mnozstvo vlhkosti/vody cez svy, ktore su na namahanych miestach, napr. na pleciach. Aby sme sa pochopili spravne, nie je to taky velky prienik vody, ako ked do membranovej bundy spravis jeden vpich ihlou. To ani zdaleka nie. Len proste prejde trochu vlhkosti a bunda ti napr. na pleci trochu navlhne. Nikdy mi to nerobilo problem, pokial som mal pod Ventile nieco z merino vlny. U dvoj a trojvrstvovych bund z Ventile je prienik vody ovela mensi vdaka dvom oddelenym vrstvam Ventile.

A Paramo, Furtech - to je kapitola sama osebe. Nema ziadne podlepene svy a je 100% nepremokave. Ak urobis vpich ihlou priamo do materialu, zacne bunda premokat? Nie! Je to proste uplne iny princip ako u membran. Nepodlepene svy a vpichy po ihlach nemaju vplyv na nepremokavost. Rad by som vam ukazal, ako vyzera "pumpliner" z oboch stran, ale v najblizsej dobe sa nechystam rozstrihat svoju bundu Furtech... :D

Ale uvazujem o tom, ze ked si o par mesiacov dam usit bundu z Nikwax Analogy od Ciochu, poziadam Neila, majitela firmy, o nejaky maly kusok Paramo pump lineru na ukazku. :wink:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » sob úno 14, 2009 9:38

Pokial ide o svy na Ventile obleceni, tak svy normalne prechadzaju celym materialom. Sikovne krajcirky vsak vedia, ake ihly su vhodne atd. Svoju ulohu potom zohrava aj fakt, ze bavlna po nasiaknuti expanduje, zvacsuje svoj objem a to ma za nasledok zmensenie velkosti porov medzi vlaknami. Takze teoria hovori, ze aj dierky, ktore ostavaju po ihle, sa vdaka expanzii vlaken bavlny zmensia. To vsetko stazuje prienik vody dovnutra. Ako som uz napisal, nikdy sa nemoze stat, ze voda bude tiect do bundy ako cez sitko. Bunda len trochu navlhne vo vnutri na mieste, kde su svy namahane.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » sob úno 14, 2009 10:03

_mike_ píše:Proc, kdyz ma oblibena znacka sije tak, ze mi od nich sedi temer cokoliv s membranou i bez ni? 8) Zbozi z rozsirenych materialu ma tu vyhodu, ze si clovek muze vybrat znacku, ktera mu sije na miru.


Ked najdes bundu, ktora ti velkostne sadne dobre, to je len prvy krok. Ale co ak ta bunda nema vrecka, ake chcem? Co ak su pouzite len tzv. "waterresistant zips", ktore nemam velmi v laske? Co ak mi nevyhovuje kapucna? Co ak je vreciek prilis malo alebo prilis vela? Co ak chcem stahovanie v pase a bunda ho nema? A co ak sa mi nepaci farba/farebne kombinacie bundy???
Pochop ma, pre mna bunda nie je len o tom, ze trafim spravnu velkost a je to ok. Dolezite su pre mna aj detaily ako dobra kapucna, vrecka (ake chcem), dlzka rukavov, farba a ine.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod Ondrej » sob úno 14, 2009 10:56

ZbynekN píše:@Ondrej: Na té bundě se mi líbí, že ji máš podepsanou :mrgreen: Ale to, že ti ušijou bundu dle vlastních přání je naprosto úžasné :smt023 :prayer: To asi firmy šijící z "běžných membrán" nedělají :((


To je len nazov konkretneho modelu bundy... :wink: :D
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení