West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Doktor_z_hor » pon pro 29, 2008 5:12

Pochopil jsem zprávně, že tady Ondrej si koupil košili a novou, opakuji NOVOU, ji zkoušel s opranými výrobky?
Ondrej, máš tu košili 4 měsíce a ještě jsi ji nepral? Ale jednou to budeš muset udělat, tak to udělej. A pak ji znovu otestuj. Uvidíme konečně, jak stabilní ten úplet je.
Uživatelský avatar
Doktor_z_hor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: ned bře 16, 2008 13:59
Bydliště: Brno

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon pro 29, 2008 19:00

Doktor_z_hor píše:Pochopil jsem zprávně, že tady Ondrej si koupil košili a novou, opakuji NOVOU, ji zkoušel s opranými výrobky?
Ondrej, máš tu košili 4 měsíce a ještě jsi ji nepral? Ale jednou to budeš muset udělat, tak to udělej. A pak ji znovu otestuj. Uvidíme konečně, jak stabilní ten úplet je.



Jasne, ze ju vyperiem. Ked to bude potrebne. Zatial ani nesmrdi, ani nie je spinava. Este vlastne ani presne neviem, ako ju budem prat. Ked je cela mokra, je takmer ako rytierske brnenie :D
Myslim, ze sa najprv poinformujem v zahranici, ako to riesia tam.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » sob led 3, 2009 19:19

Naposledy upravil vici dne pát led 9, 2009 16:13, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » ned led 4, 2009 18:37

Skvela recenzia, paradne fotky. Urcite je tam vela uzitocnych informacii. Skoda len, ze nerozumiem takmer nicomu, co sa tam pise... ](*,)
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » ned led 4, 2009 20:34

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » ned led 11, 2009 9:35

vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » ned led 11, 2009 10:00

ZbynekN píše:@Ondrej: Hezky napsáno. Normálně nosim i v civilu košile, tahle "venkovní" vypadá dobře. Nevíš, jestli jsou dostupné i v čechách? Hlavně kvůli vyzkoušení velikosti. Ad. hmotnost: Tilak latok, velikosti XL má hmotnost 750 gramů i s kapucou.


Začali ji dovážet (olivově zelenou):
bullarmyshop.cz
cena 2999 CZK (poslední info 6.1.2009)
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » ned led 11, 2009 10:07

zbuddy píše:Tady psal vici, kde se v ČR dá koupit Ventile v3/viewtopic.php?f=9&t=6401&p=152869#p152869

@ vici: Ty nejsi ten, kdo tady psal, že si objednal 2 bundy za celkem cca 16000 Kč? :(( Hledání tady funguje zatím jen pro
příspěvky po překlopení... ](*,)

už to mám: v3/viewtopic.php?f=9&t=5572&p=154691#p154691
takže co vlastně kupuješ? :ú



Tak jsem nakonec koupil SAS Smock (olivově zelenou) od www.sasskit.co.uk
Stála mě 5124 CZK (bunda-£151.70, poštovné - £16.00 a poplatky od bank), cena trochu narostla kvůli doplňkům a úpravám. V pondělí objednáno v pátek byla poslána (trochu trvá než to ušijou). Tak a jsem zvědavý kdy dojde.

A koupě jiného oblečení z Ventile nebo Etaproof je pořád otevřená :finga:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon led 12, 2009 9:38

Zrušena zbytečná citace. -ZB-

Parada. O SAS smocku som som dlhsi cas uvazoval... Napokon som sa rozhodol pre Hilltrek Braemar smock, lebo je z autentickej Ventile. SAS smock sa vyraba z "neznackovej" husto tkanej bavlny. To ma najprv trochu zmiatlo. Ked som vsak potom hladal vsetky prispevky o SAS smocku na zahranicnych forach (najlepsim zdrojom je bushcraftuk.com), tak som nasiel same chvaly na tento material. Skutocne som nenasiel jedineho cloveka, ktory by sa stazoval bud konkretne na smock alebo na sluzby sasskit.co.uk. Som presvedceny o tom, ze nebudes lutovat, ba naopak, budes maximalne spokojny.

Prosim ta, posli potom aj zopar fotiek a napis kratku recenziu. :prayer:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Vladan » pon led 12, 2009 9:57

vici píše:
Tak jsem nakonec koupil SAS Smock (olivově zelenou) od http://www.sasskit.co.uk
Stála mě 5124 CZK


Jestli je to tahle, tak musim rict chlapi, ze jste opravdovi nadsenci.
Obrázek
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pon led 12, 2009 17:40

Ondrej píše:Zrušena zbytečná citace. -ZB-

Parada. O SAS smocku som som dlhsi cas uvazoval... Napokon som sa rozhodol pre Hilltrek Braemar smock, lebo je z autentickej Ventile. SAS smock sa vyraba z "neznackovej" husto tkanej bavlny. To ma najprv trochu zmiatlo. Ked som vsak potom hladal vsetky prispevky o SAS smocku na zahranicnych forach (najlepsim zdrojom je bushcraftuk.com), tak som nasiel same chvaly na tento material. Skutocne som nenasiel jedineho cloveka, ktory by sa stazoval bud konkretne na smock alebo na sluzby sasskit.co.uk. Som presvedceny o tom, ze nebudes lutovat, ba naopak, budes maximalne spokojny.

Prosim ta, posli potom aj zopar fotiek a napis kratku recenziu. :prayer:


No uvidíme :-k :lol:


Vladan píše:
vici píše:
Tak jsem nakonec koupil SAS Smock (olivově zelenou) od http://www.sasskit.co.uk
Stála mě 5124 CZK


Jestli je to tahle, tak musim rict chlapi, ze jste opravdovi nadsenci.
Obrázek


A kdo tu není nadšenec? :mrgreen:


Jinak na ebay mají novou West Winds Parka oliv. zelená v XL, bohužel ji nechce prodat mimo Anglii. Škoda, do toho bych šel :cry:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pon led 12, 2009 19:11

Vici, West Winds mozem len doporucit. Ceny vsak maju dost vysoke. Najlepsie ceny na trhu ma Hilltrek. Siju z Ventile L28, za priplatok ti dorobia takmer cokolvek.
Chystas sa kupit aj dvojvrstvovu bundu? Ta podla mna nema az take siroke vyuzitie ako jednovrstvova. Pred kupou to treba poriadne zvazit.
Ake je planovane pouzitie pre tvoj novy SAS smock? Pytam sa len tak zo zvedavosti, kedze si si objednal olivovozelenu farbu...
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pon led 12, 2009 19:53

Ondrej
SAS Smock budu používat na chození po našich kopečcích (s batohem i bez batohu). Bude to bunda do lesa a za město ve volném čase (na den, dva i více..). Místo Soft Shellové bundy a s pončem místo nepromokavé bundy s membránou. Do města s tím nepůjdu.
Dvojvrstvou bundu jsem chtěl na to samé použití, ale na zimu. Je dost teplá.
A abych pravdu napsal, silně uvažuji, že si koupím Ventile nebo Etaproof látku a nechám si něco ušít u šikovné švadleny. Cena látky se pohybuje mezi 11-35 EUR za metr (1,5m šíře) a zipy a ostatní drobnosti se na netu dají pořídit za rozumnou cenu v stejné nebo vyšší kvalitě. A při cenách za které se oblečení z Ventile nebo Etaproof prodává, to vidím reálně. Zítra jdu za švadlenou a uvidím co mi řekne.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » úte led 13, 2009 8:44

vici píše:A abych pravdu napsal, silně uvažuji, že si koupím Ventile nebo Etaproof látku a nechám si něco ušít u šikovné švadleny. Cena látky se pohybuje mezi 11-35 EUR za metr (1,5m šíře) a zipy a ostatní drobnosti se na netu dají pořídit za rozumnou cenu v stejné nebo vyšší kvalitě. A při cenách za které se oblečení z Ventile nebo Etaproof prodává, to vidím reálně. Zítra jdu za švadlenou a uvidím co mi řekne.


To znie velmi zaujimavo :wink: Pozeral som si ceny Ventile. Povedzme, ze das 25 EUR za 1m. Na celu bundu budes potrebovat mozno 2m latky. To uz je 50 EUR. Dalej ti treba nejaky zips, suche zipsy, potrebujes poriesit stahovanie kapucne atd. Dalej tam prirataj postovne za Ventile a pracu krajcirky. Koncova cena bude niekde okolo 100 EUR. Braemar smock mas za nejakych 140 EUR aj s postovnym. Je to vsak profesionalne usite. Tvoja krajcirka moze byt fakt dobra, ale nemusi mat ziadne skusenosti s Ventile a okrem toho nemusi mat ani spravne nastroje (stroj, ihly, nite, ...) na jej spracovanie.

Je to odvazny projekt a ak sa predsa len rozhodnes, ze si das usit bundu z vlastnej latky, tak ti drzim palce. :smt023
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » úte led 13, 2009 8:56

Ondrej píše:Tvoja krajcirka moze byt fakt dobra, ale nemusi mat ziadne skusenosti s Ventile a okrem toho nemusi mat ani spravne nastroje (stroj, ihly, nite, ...) na jej spracovanie.

proč? To není "membrána", která se lepí, řeže laserem, podlepuje, zatavuje...
to spíše. Ale když je to tak hustě tkaná látka, tak ta by se neměla trhat, spíš bude lámat jehly a tak. Trhala by se jemná látka, vlna či jiný úplet...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » úte led 13, 2009 17:03

Tak dneska dopoledne mi přišla poštou SAS Smock. První dojem: sedí mi velmi dobře (vejdou se pod ní dva hrubé svetry,košile a je ještě trochu místa s tím,že v pohybu nejsem nijak omezen), perfektně zpracována - žádné kazy, odstávající nítě, křivé stehy, nedošité stehy apod. Materiál mi připomíná hrubší nylon z kterého jsou ušity větrovky, je dost tenký. Uvidím časem jestli je materiál odolný, kvalitní a bude sloužit, tak jak se o nim píše a jak mi to tvrdil majitel firmy od které jsem budne kupoval (mimochodem neuvěřitelně upovídaný chlap, díky němu se mi o pár stovek prodražila bunda-telefon). Samozřejmě jsem ji hned vyzkoušel ve sprše. Voda se krásně po ní kutálela a látka nenasála žádnou vlhkost (uvidíme co bude až bude impregnace pryč-asi tam nějaká bude). Po cca. 5 min. jsem toho nechal a bunda suchá, přes švy ani kapka. Už se těším na její vyzkoušení v reálu. A jedna věc mě na ni zaujala hned na první pohled. Obrovský hlavní plastový zip, jezdec má 18x18 mm :shock: Jinak velké kapsy. Je jich 8ks. plus 1 menší na rukávě. Kapuce je dost velká a jde stáhnout tak, že ji mám na hlavě upnutou jako kuklu. Nijak neomezuje v pohybu, prostě se jim povedla. Stahuje se ve dvou směrech, je bez štítku. Je to klasická kapuce, tak jak ji znám třeba z starých větrovek.
Jinak manželka říkala, že v bundě vypadám jako Šebek z filmu Pelíšky (pro neznalé, voják-Donutil) :D
Jinak u švadleny jsem byl. Jehly i nítě (ty s kterými mi na netu doporučovaly na šití Ventile) má, není problém. Cena za ušití bundy cca. 2 - 3 tis. Kč. Ještě musím zjistit přesně na kolik mě vyjde materiál a poštovné a uvidím.
Zatím čau. A za nějaký čas zkusím napsat praktické zkušenosti z SAS bundičkou. :climb:
Naposledy upravil vici dne úte led 13, 2009 19:17, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod ZbynekN » úte led 13, 2009 19:01

Možná je to hoooodně dobrá bunda a super matroš, ale zázrak designu to neni
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » úte led 13, 2009 19:18

ZbynekN píše:Možná je to hoooodně dobrá bunda a super matroš, ale zázrak designu to neni


Proto to mám do lesa. Srnkám to nebude vadit. :finga:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod terkad » úte led 13, 2009 22:38

hoď sem fotku, jak v tom vypadáš...na těch předchozích fotkách to moc vidět není
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » stř led 14, 2009 9:43

ZbynekN, ak by bunda mala zly dizajn, tak by situaciu nezachranil ani super material. Dobry dizajn nie je len o tom, ci je bunda pekna v ociach zakaznika. Bunda dokonca vobec nemusi byt pekna v tvojich ociach (aj ked metafyzicky je pekna vzdy), no napriek tomu moze mat skvely a hlavne prakticky dizajn. A to bude asi pripad spominaneho SAS smock. ;)

Vici - fotkyyyyyyyy, please + detailne fotky (hlavny zips, vrecka, rukavy, kapuca). Thanks
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » stř led 14, 2009 9:52

A video ze zkoušky v lavoru s vodou :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod amigo » stř led 14, 2009 9:54

zbuddy: pokud promokne, nevadí, protože metafyzicky bude suchá vždy!!!

to dá přece rozum :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » stř led 14, 2009 10:59

...a navíc metafyzicky pekná :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod amigo » stř led 14, 2009 11:13

jj, je to přímo metafyzický skvost! :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » stř led 14, 2009 17:54

Fotky budou možná později až si pořídím digi. foťák. Jinak pro představu o velikosti kapes. Do vnějších kapes na hrudníku se vejde 1kg. mouky v balíku a kapsu v pohodě zapnu. To samé s vnitřní kapsou na hrudníku s tím,že je tam ještě dost prostoru na maličkosti. Do vnějších kapes dole dám v pohodě 2kg. mouky a s velkou rezervou zapnu. Do vnitřních kapes dole na zádech: do jedné kapsy s velkou rezervou 2kg. mouky do druhé skoro 4kg. mouky. Asi bude legrační,že jsem použil 1kg. balení mouky, ale nic univerzálnějšího, co si můžete sami doma zkusit na své bundě nacpat do kapes, kdo chce porovnat, doma nemám (nebo má někdo lepší nápad co nacpat do kapes pro představu, co se do nich vejde, jak jsou objemné, co si potom může každý vyzkoušet. A sypat mouku do kapes a potom ji vážit a napsat kolik g. se tam vešlo, se mi opravdu nechce. I když by to bylo přesnější :lol: ). A je to univerzální míra :mrgreen:
A do kapsy na rameni dáte v klidu velký mobil, tatranku a 2 tužky :finga:
Jinak vzhled jak vypadá na lidech, můžete ohodnotit na internetových stránkách, které jsou výše.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pát led 16, 2009 10:02

vici píše:Fotky budou možná později až si pořídím digi. foťák. Jinak pro představu o velikosti kapes. Do vnějších kapes na hrudníku se vejde 1kg. mouky v balíku a kapsu v pohodě zapnu. To samé s vnitřní kapsou na hrudníku s tím,že je tam ještě dost prostoru na maličkosti. Do vnějších kapes dole dám v pohodě 2kg. mouky a s velkou rezervou zapnu. Do vnitřních kapes dole na zádech: do jedné kapsy s velkou rezervou 2kg. mouky do druhé skoro 4kg. mouky. Asi bude legrační,že jsem použil 1kg. balení mouky, ale nic univerzálnějšího, co si můžete sami doma zkusit na své bundě nacpat do kapes, kdo chce porovnat, doma nemám (nebo má někdo lepší nápad co nacpat do kapes pro představu, co se do nich vejde, jak jsou objemné, co si potom může každý vyzkoušet. A sypat mouku do kapes a potom ji vážit a napsat kolik g. se tam vešlo, se mi opravdu nechce. I když by to bylo přesnější :lol: ). A je to univerzální míra :mrgreen:
A do kapsy na rameni dáte v klidu velký mobil, tatranku a 2 tužky :finga:
Jinak vzhled jak vypadá na lidech, můžete ohodnotit na internetových stránkách, které jsou výše.


Preboha, to nie je vrecko, ale kufor! :shock: To si rovno mohol napisat, aky mas batozinovy priestor v litroch...
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » pát led 16, 2009 10:04

@ vici: měl jsi tam nalít vodu
a) zjistil bys přesně objem kapes
b) ujistil by ses i nás o nepromokavosti Ventile :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pát led 16, 2009 19:22

Ondrej píše:Preboha, to nie je vrecko, ale kufor! :shock: To si rovno mohol napisat, aky mas batozinovy priestor v litroch...

A právě proto jsem si ji koupil :finga:
zbuddy píše:@ vici: měl jsi tam nalít vodu
a) zjistil bys přesně objem kapes
b) ujistil by ses i nás o nepromokavosti Ventile :wink:

Čekal jsem až to někoho napadne. Nezklamals :smt023

PS: mám přislíbený foťák. Tak budou v krátké době fotky :wink:
Naposledy upravil vici dne pát led 16, 2009 20:28, celkově upraveno 1
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Vladan » pát led 16, 2009 19:29

Kdyz ctu kolik to ma kapes a kolik kilo mouky se do nich vleze tak me napada, ze mozna vic nez do prirody by se ta bunda hodila na nakupovani v obchodech. Za chvili se ta investice do bundy zaplati.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pát led 16, 2009 20:09

Vici, tesim(e) sa na fotky. Tesim sa hlavne na fotku, na ktorej budes mat v bunde nalozenych niekolko kil muky...
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení