West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Gisir » pát led 16, 2009 21:28

tak jestli dobře počítám, tak bych to viděl takto:
2 kg mouky, 5 l mléka, 20 vajec a lahvička oleje - akorát mi nevychází marmeláda, ale ona by se snad někam vešla, no a pánev, tu asi jedině na záda, a potom na hřebeni udělat :taboracek: a tak 200-250 palačinek, tak to je na =D>
Gisir
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: ned úno 25, 2007 17:04

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » sob led 17, 2009 9:47

=D> :finga:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod rysy » sob led 17, 2009 19:28

Mnam!! \:D/ :drinkers: \:D/
rysy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte bře 13, 2007 21:28

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Vilík » sob led 17, 2009 20:38

Kde to bude? Rad dojdu, v horach sem jeste palacinky nemel...

A znate tu reklamu?

Bunda: 1500 korun
Mouka: 15 korun
Panev: 350 korun

Palacinky na vrcholu kopce: K nezaplaceni...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » ned led 18, 2009 20:28

Jo s touhle bundou vás dám všechny do kapsy :mrgreen: :mrgreen:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » ned led 18, 2009 20:40

vici píše:Jo s touhle bundou vás dám všechny do kapsy :mrgreen: :mrgreen:


Hlavne uz konecne sprav tie fotky... :axe: A takisto by si mohol podat aspon kratku spravu o tom, ako bunda funguje vonku v tychto podmienkach. [-o<

Palacinkova party bude neskor... :tonqe:
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pon led 19, 2009 21:21

Fotky zatím nejsou.
S bundou jsem byl venku (větrno, zima)asi jen necelé dvě hodiny, není čas.
Dojmy: neprofoukne, šel jsem svižným tempem, takže spodní prádlo promočené,střední vrstva suchá a bunda zevnitř lehce navlhlá. A štítek na kterém jsou napsáne údaje o bundě, je umístěn zezadu mezi lopatkama, byl totálně mokrý, málem to z něj kapalo.
Jinak na bundě je pár drobností, které budu muset zlepšit. Jako třeba utahování kapuce vzadu, je na mašličku, dost nešikovné. Pod kapuci se určitě nevleze přilba. Taky utahování kapuce kolem obličeje dost nešikovné. Po zavázaní je tkanička pod nosem a ještě pár věcí, které si dopiluji.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ryba » pon led 19, 2009 21:40

Doufám, že za ty prachy k domu dodávají i ten pilník...
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Vladan » pon led 19, 2009 22:13

vici píše: Pod kapuci se určitě nevleze přilba.

No tak to je ale velka skoda. Tedy na lezeni se tato bunda moc nehodi??? :mrgreen:
vici píše:.Taky utahování kapuce kolem obličeje dost nešikovné. Po zavázaní je tkanička pod nosem a ještě pár věcí, které si dopiluji.


Ocenuji Tvuj kriticky pohled na vec. Pac po Ondrejove neunavne propagaci ,jsem zacal nabyvat dojmu, ze se oblekam spatne.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » úte led 20, 2009 7:33

Vladan píše:Ocenuji Tvuj kriticky pohled na vec. Pac po Ondrejove neunavne propagaci ,jsem zacal nabyvat dojmu, ze se oblekam spatne.
Ale vici zatím potvrzuje relativní prodyšnost materiálu, což odpovídá Ondrejovým ódám. To, že střih a detaily jsou nešikovné či out, není Ondrejova chyba, bo on propaguje jinou značku než West Winds [-(
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod amigo » úte led 20, 2009 11:41

střih mi silně připomíná pytel na brambory :lol:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » úte led 20, 2009 16:34

Za nedostatky v dizajne a doplnkoch nemozem. Stahovanie kapucne sa nepozdava ani mne. Aj strih je pre mna prilis "vrecovity". Bunde nemozete vycitat ani to, ze pod kapucnu nevojde prilba. Nie je to lezecka bunda a ani na to nie je urcena. Zda sa, material sam osebe pracuje tak dobre ako Ventile. Nepodarene doplnky na bunde mozu obcas znizovat komfort... ale len preto by som tu bundu hned neodsudzoval a nehadzal do kosa.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » úte led 20, 2009 17:20

Bunda je skvělá. Vyhovuje mi po všech stránkách. A že je tu pár drobností, které nejsou vychytané, to ji neubírá na mé oblíbenosti. A mimochodem už pracuji na jejich odstranění a až bude vše tip - top, budou fotky :wink:
Je jen dobře, že má volný střih. Díky tomu můžu dát do kapes spousty věcí k tomu se teple oblíct a vůbec to nepoznám na komfortu nošení. Je to bunda do přírody (toulání lesem) a tomu je u ní podřízeno vše. A že se někomu nelíbí......jeho problém :mrgreen:
Na ohodnocení materiálu, kvalitě střihu a zpracování je zatím brzo polemizovat. Chce to čas a ten ji prověří na 100%
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod šíp » úte led 20, 2009 18:53

vici píše:S bundou jsem byl venku (větrno, zima)asi jen necelé dvě hodiny, není čas.
Dojmy: neprofoukne, šel jsem svižným tempem, takže spodní prádlo promočené,střední vrstva suchá a bunda zevnitř lehce navlhlá. A štítek na kterém jsou napsáne údaje o bundě, je umístěn zezadu mezi lopatkama, byl totálně mokrý, málem to z něj kapalo.

to mi zrovna jako kladné hodnocení nepřijde. kde je ta zmiňovaná prodyšnost?
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pát led 23, 2009 8:53

Další zajímavý odkaz (bavlna + olej) :wink:
http://www.ecowool.com/outdoor-clothing ... coats.html
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod zbuddy » pát led 23, 2009 9:03

To je už i u nás stará věc. Už před pár lety jsem si chtěl koupit bundu z tohoto materiálu od Stones, nakonec na mne nebyla a koupil si ji kámoš :twisted:
Prodává se z tohoto matroše např. totok
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » pát led 23, 2009 9:17

vici píše:Další zajímavý odkaz (bavlna + olej) :wink:
http://www.ecowool.com/outdoor-clothing ... coats.html


Tento system je tu uz dost dlho. "Waxed cotton" alebo inac aj "oiled cotton" vsak nema ani zdaleka priedysnost napr. Ventile. Waxed cotton urcite nie je urcena na aktivny pohyb po horach atd. Tu ide hlavne o nepremokavost a zivotnost, ktora je u tychto vyrobkov neuveritelne dlha.

Teraz ohladom SAS smocku:
Vici, ako sa smocku dari bojovat s vysokou relativnou vlhkostou vzduchu, ktora je v tychto dnoch bezna? Teda aspon u nas je teraz az neskutocne vlhko, huste hmly a zaplavy. Ako sa ti javi priedysnost v takychto podmienkach? A co vrecka? Su dobre usite? Nenateka do nich voda, ked prsi? Kapucna je z jednej vrstvy materialu alebo z dvoch? Ak je iba z jednej, tak sa chcem opytat, ci ta to prilis nechladi na hlave, ked kapucna namokne.
A este - spini sa bunda rychlo? A ako je to s odolnostou voci zapachu?
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pát led 23, 2009 13:33

Ondrej:
Bunda visí v šatníku a čeká na víkend. Takže až po víkendu něco málo napíšu. Pokud se dostanu s ní ven.
Ramena, lokty a kapuce mají dvě vrsty bavlny.
Zatím

Pardon (ZB) :oops:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » pon led 26, 2009 21:48

O víkendu jsem měl chvilku na testování. Bohužel počasí bylo pěkné, nepršelo.
V sobotu bylo teplo, vlhko. Naschvál jsem se teple oblékl (Moira mono, Moira asi duo a nějaký svetr z umělotiny) a nasadil ostré tempo. Po asi 4h. jsem přišel domů. Výsledek: promočené spodní prádlo (Moira mono). Jinak vše suché.
Druhý den byla zima (nevím kolik, ale byly zamrzlé kaluže). Oblečení to samé, jen místo Moira mono jsem si vzal nějaké spodní triko (dárek od tchýně) kde spodní vrstva byla něco jako Moira mono a na tom byla bavlna. A po vycházce jen zlehka mokro v podpaží a zevnitř na bundě byl vysrážený pot (kapky potu). Látka byla suchá, ale na ni byla spousta kapek potu jako korále. Jinak Moira duo a svetr suchý jako troud společně se spodním trikem, které bylo trochu vlhké v podpaží
Zajímalo by mě Ondro, jestli ti to samé dělá Ventile při mrazech?
Jinak jsem neznačkovou bavlnu z SAS bundy porovnával s originálem Ventile a připadaly mi stejné. Jen Ventile jako by byla chlupatější. Až budou fotky, dám to tady k porovnání.
Jinak ohledně neprofuku pořád to samé, neprofoukne. Už aby pršelo, zajímalo by mě, jak v dešti bundy obstojí a jak dýchají.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Umiaki » pon led 26, 2009 22:58

vici píše:A po vycházce jen zlehka mokro v podpaží a zevnitř na bundě byl vysrážený pot (kapky potu). Látka byla suchá, ale na ni byla spousta kapek potu jako korále.

Takže kondenzace jako na membránovce? :((
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod mamut » pon led 26, 2009 23:22

Umiaki píše:
vici píše:A po vycházce jen zlehka mokro v podpaží a zevnitř na bundě byl vysrážený pot (kapky potu). Látka byla suchá, ale na ni byla spousta kapek potu jako korále.

Takže kondenzace jako na membránovce? :((

Fyziku bohužel/bohudík nelze obejít.
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Ondrej » úte led 27, 2009 19:01

Takže kondenzace jako na membránovce? :((


Predpokladam, ze tu otazku nemyslis vazne... :shock: Kondenzacia je jav, ktory sa nachadza v prirode vsade. Je to jav, ktoremu sa neda vyhnut. Najdete ho v slabo izolovanych domoch, na obleceni, oknach, v aute, dokonca aj na supertruper priedysnom materialy - obyčajnej pavučine!

Samozrejme, ze na Ventile kondenzuje vodna para. Ak nie je bunda z Ventile dostatocne "vyhrievana" telesnym teplom, ak je vonku chladno a hlavne velmi vlhko a ak je clovek prilis naobliekany a produkuje vela tepla, kondenzacia nastane, ci mate Ventile, eVent alebo ProShell. Vsetko spomenute materialy maju totiz jedno spolocne - su relativne tenke, a preto sa lahko ochladia. Kondenzacia je u tychto materialov doslova nevyhnutna. Neexistuje ziadny tenky hardshell ci softshell, ktory by nemal problemy s kondenzaciou.

Jediny system, ktory dokaze "oklamat" tento bezny jav, je Nikwax directional waterproof fabrics. Cize Paramo a Furtech. Vodna para samozrejme kondenzuje aj na tychto materialoch, ale nikdy nie na vnutornej strane bundy. Kondenzuje medzi vonkajsou latkou a pumplinerom. Bunda ostava vo vnutri sucha... Ale to je mozne len vdaka pridanej izolacii v podobe pump lineru, co zasa pridava bunde na hmotnosti a robi ju teplejsou ako konvencne HS...

Kondenzacii sa proste vyhnut neda. Da sa len pochopit, ako funguje a potom ju vediet patricne usmernit tak, aby nam zbytocne nezneprijemnovala zivot tam, kde sa tomu da predist.


Vici: Mozno si sa len prilis obliekol. Ja mam z Ventile velmi dobre skusenosti tak v teplych, ako aj v chladnych podmienkach. Nosim pod nou merino a som maximalne spokojny. V dalsom teste si na seba skus dat menej oblecenia a potom daj vediet, ci tam bol nejaky rozdiel. Ale ak je vonku takmer 100% relativna vlhkost vzduchu, tak sa kondenzacii pravdepodobne nevyhnes. Cestne ti mozem povedat, ze ani ked bolo vonku 28°C, nemal som na vnutornej strane Ventile ziadne kvapky potu. Latka bola mierne vlhka, tricko z merino vlny totalne mokre. A v Tatrach bolo to iste. Ziadne kvapky na vnutornej strane.
Ondrej
účastník
účastník
 
Příspěvky: 504
Registrován: pát dub 11, 2008 8:06
Bydliště: Košice - okolie

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Umiaki » úte led 27, 2009 19:18

To myslím úplně vážně. K čemu je bunda, která není nepromokavá a vlhne zevnitř a je mnohem dražší než pertexka... Takhle nevidím důvod, proč si něco z téhle bavlny pořizovat. Kondenzuje stejně (jak pak ta kondenzovaná voda zmizí když je látka voděodolná - jak je to odlišné od PU membrány), nepromokavá není, střih má ze začátku minulého století, je těžká, neni strečová, na skále vydrží méně než shell, ale stojí více...

Edit: jo, už vím - kvůli ekologii, to je jediný důvod.
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod mamut » úte led 27, 2009 19:39

Ondrej píše:Jediny system, ktory dokaze "oklamat" tento bezny jav, je Nikwax directional waterproof fabrics. Cize Paramo a Furtech. Vodna para samozrejme kondenzuje aj na tychto materialoch, ale nikdy nie na vnutornej strane bundy. Kondenzuje medzi vonkajsou latkou a pumplinerom. Bunda ostava vo vnutri sucha... Ale to je mozne len vdaka pridanej izolacii v podobe pump lineru, co zasa pridava bunde na hmotnosti a robi ju teplejsou ako konvencne HS...

Tohle mě zajímá: jinak řečeno ty tvrdíš, že inner layer má tak velkou prodyšnost a zároveň tak velký teplotní odpor, že dokáže posunout kondenzační zónu vně sebe (a kondenzační zóna je tedy mezi oběma vrstvami)? Zajímají mě zdroje těchto informací, parametry inner and outer lineru, měření v laboratoři, nezajímají mě tvoje výhovorky a kde si cosi.
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod mike » úte led 27, 2009 19:44

Ondrej píše:Jediny system, ktory dokaze "oklamat" tento bezny jav, je Nikwax directional waterproof fabrics. Cize Paramo a Furtech. Vodna para samozrejme kondenzuje aj na tychto materialoch, ale nikdy nie na vnutornej strane bundy. Kondenzuje medzi vonkajsou latkou a pumplinerom. Bunda ostava vo vnutri sucha... Ale to je mozne len vdaka pridanej izolacii v podobe pump lineru, co zasa pridava bunde na hmotnosti a robi ju teplejsou ako konvencne HS...

Zase prehanis. Takhle se chova v zasade kazda zimni bunda. Diky izolaci. Kdyz jsem byl nedavno na Fatre, kde bylo okolo -15, mel jsem na sobe jen PowerDry triko a Primaloftovou bundu. Potil jsem se docela slusne a presto byla bunda zevnitr naprosto sucha, zadna kondenzace. Na povrchu a dokonce i pod povrchem se delala vrstvicka ledu. Tj. presne to same, jako popisujes vyse. Led se ovsem delal jen poprve, kdyz nefoukalo. Podruhe foukalo slusne a predpokladam, ze vitr odfoukl paru driv, nez stacila zmrznout.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod vici » stř led 28, 2009 16:58

Ondrej píše:




Vici: Mozno si sa len prilis obliekol. Ja mam z Ventile velmi dobre skusenosti tak v teplych, ako aj v chladnych podmienkach. Nosim pod nou merino a som maximalne spokojny. V dalsom teste si na seba skus dat menej oblecenia a potom daj vediet, ci tam bol nejaky rozdiel. Ale ak je vonku takmer 100% relativna vlhkost vzduchu, tak sa kondenzacii pravdepodobne nevyhnes. Cestne ti mozem povedat, ze ani ked bolo vonku 28°C, nemal som na vnutornej strane Ventile ziadne kvapky potu. Latka bola mierne vlhka, tricko z merino vlny totalne mokre. A v Tatrach bolo to iste. Ziadne kvapky na vnutornej strane.



Já si dal hodně oblečení úmyslně. Chtěl jsem zkusit jak dýchá materiál. Ve skutečnosti bych se tak teple neoblíkl. Třeba jako dneska. Počasí studené-teplota trochu nad nulou,vlhké a místy mírné mrholení. V bundě (double Ventile) jen mono Moira a nějaký tenčí svetr z umělotiny (made in Tesco) a v bundě teplo, sucho. Žádný problém ani pod batohem, který jsem celý den tahal na zádech.
Komfort v bundě nesrovnatelně lepší než v jakékoli jiné bundě z umělotiny nebo kůže. Bunda je měkká, suchá, příjemná na dotek a tichá.....prostě jako v bavlnce. A nejlepší na té bundě je, že tyto vlastnosti bude mít dalších 30 let a více :finga:
A že se někomu nelíbí......jeho problém :fuj:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod mamut » stř led 28, 2009 21:32

vici píše:Komfort v bundě nesrovnatelně lepší než v jakékoli jiné bundě z umělotiny nebo kůže.

Tady je nejhorší že je to všechno subjektivní, že nemůžeme dosáhnout stejných podmínek v jeden čas pro různé druhy konstrukcí a materiálů, snad jenom v laboratoři, což asi bude pro členy tohoto fóra problém. Chtělo by to nějaký srovnávací test, tohle jsou jen subjektivní dojmy.
Např. já tvrdím, že lepší než P/F a Ventile je Pertex, zmoknutí není na škodu, aspoň se nemusíte sám mýt. :mrgreen:
Naposledy upravil mamut dne stř led 28, 2009 21:46, celkově upraveno 1
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod Umiaki » stř led 28, 2009 21:42

mamut píše:lepší než P/F a Ventile je Pertex

Co? Lepší než pertex a fleece je pertex? Asi jsi to myslel jinak, že jo? :mrgreen: Protože to by ti byla zima :mrgreen:
Uživatelský avatar
Umiaki
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1240
Registrován: stř říj 31, 2007 18:47
Bydliště: Příbor

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod terkad » stř led 28, 2009 21:45

Myslel Paramo/Furtech :mrgreen:
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: West Winds Ventile Safari Shirt

Příspěvekod mamut » stř led 28, 2009 21:45

Umiaki píše:
mamut píše:lepší než P/F a Ventile je Pertex

Co? Lepší než pertex a fleece je pertex? Asi jsi to myslel jinak, že jo? :mrgreen: Protože to by ti byla zima :mrgreen:

My mamuti to máme hozený jinak :mrgreen:
mamut
nováček
nováček
 
Příspěvky: 112
Registrován: stř pro 31, 2008 20:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení