West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod golko » pon úno 8, 2010 17:47

Ahoj, nějaké další zkušenosti s užíváním bund z Ventile? Jsem se díval na recenzi bundy Klättermusen Einride a co se týká střihu, tak se mi líbí (cena nee :-)). I kšilt má kapuce, což je určitě lepší. By mě zajímalo, jak hodně jsou si blízké Ventile a Etaproof. Jen tak z těch fotek se mi zdá, že bunda od Ondreje je z hrubšího matroše.
A nebyly by dobrý zipy v podpaží? Ono by to možná i zvedlo komfort nošení.
golko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: ned zář 28, 2008 15:02

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » stř úno 10, 2010 9:45

Rozdíl mezi Etaproof a Ventile je pouze ve výrobci. Jeden je v Švýcarsku a druhý v Anglii. Etaproof je údajně trochu tenčí, ale je to jen dohad. Jinak vlastnosti a materiál, z kterého se dělají, mají stejné. Etaproof a Ventile se vyrábí v několika druzích (http://www.ventile.co.uk/ , http://www.stotzfabrics.ch/en/etaproof.html ) podle cíle určení jejich využití.
Ohledně bundy Klättermusen Einride. Měl jsem taky na ni zálusk, na Ebay jde někdy koupit nové, nebo lehce použité bundy za polovinu ceny. ALE po přečtení diskuzí ohledně této bundy, jsem od ní upustil. Bunda je to krásná, funkční, skvělý střih a vychytávky....prostě dokonalá, ALE zipy jsou do bundy vlepené - laminované a s tím mělo hodně uživatelů problémy. Zipy se uvolňovaly z bundy (po vyprání). A abych řekl pravdu, nevěřím lepení na bavlně. ŠITÍ JE ŠITÍ.
Zipy v podpaží u jednovrstvé bundy (Klättermusen Einride, Klättermusen Rimfaxe, SAS bunda....) jsou zbytečné. Bunda je natolik prodyšná (jako riflová košile), že to udýchá i bez nich. U dvouvrstvé bundy by to, ale smysl mělo, ta nedýchá tak jak jednovrstvá a je mnohem teplejší. Výrobce ti je udělá, za příplatek.
Jinak ke zkušenostem. Jediné co můžu, Ventile vytknout je odolnost vůči mechanickému poškození. Jedná se mi hlavně o konce rukávu a další části, které přicházejí do kontaktu s kůží (krk, ruce…). Tento problém třeba vyřešil Klättermusen výztuhami z Icebreaker na těchto místech. Opotřebení bundy na ramenou od batohu zatím nesleduji, ale kdo ví, jak to bude vypadat po 20 letech.
Dvouvrstvý Ventile je podle mě zbytečný. Hůře dýchá, je těžká, dýl usychá a je hodně teplý. Když prší tak je člověk stejně v suchu jako u jednovrstvé bundy. Proto jsem si oblíbil SAS bundu ( http://www.sasskit.co.uk/product.php?id=53 ) . Ta je jednovrstvá, dvě vrstvy má jen v kapuci, ramenou a na loktech. Má spoustu kapes. Není z Ventile ani Etaproof, ale z hustě tkané Oxford bavlny (z mé zkušenosti má 100% stejné vlastnosti jako Ventile). Ale nemá výztuhy jako Klättermusen Rimfaxe a je otázka času, kdy se začne prodírat (hlavně konce rukávů. Zkusím vyřešit s krejčovou). A taky se s ní, na rozdíl od K Rimfaxe, nedá chodit po městě mezi lidmi. Je to čistokrevná vojenská bunda.
Kdybych měl peníze a možnost si vybrat bundu na turistiku a běžné chození (univerzál), tak mým favoritem je Klättermusen Rimfaxe. Ta je z mého pohledu dokonalá (až na cenu). Snad jen by mohla mít více kapes. Nějak jsem si zvykl na spousty kapes na bundě.
Naposledy upravil vici dne stř úno 10, 2010 10:01, celkově upraveno 2
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod zbuddy » stř úno 10, 2010 9:49

vici píše:Bunda je natolik prodyšná (jako riflová košile), že to udýchá i bez nich..... Tento problém třeba vyřešil Klättermusen výztuhami z Icebreaker na těchto místech.

a) no, riflová košile, navíc staršího původu (pokud není z teňoučké rifloviny s lycrou...), zrovna moc prodyšná není.
b) jsi si jistý tím Icebreakerem? Jdu si to prohlédnout... :((

edit:
Dle SO "Horní zakončení celorozepínacího zipu je opatřeno měkkou příjemnou nášivkou, vnitřní krycí léga zipu je k bundě nalaminovaná a spolu se spodním lemem je jako jediná součást bundy vyrobena z pevnější otěruodolné syntetické tkaniny Icebreaker. "
Dal jsem to sem, aby to lidi nemátlo s merinem Icebreaker...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » stř úno 10, 2010 9:56

Tady info o výztuze - mikroripstop-nylon, Icebreaker™ a měký nylon Taslan ®
http://www.friluftslageret.dk/Product.a ... 31&PIdx=17
Díky zbuddy za upřesnění.

S Tou košili máš recht. Konkrétně SAS bunda je prodyšnější, než moje 15 let stará Levis košile :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod deckardph » stř úno 10, 2010 17:00

Ta mechanická odolnost mně tedy velice nemile překvapila proto že to byla pro mně asi největší přednost oproti umělotinám co jsem očekával. Tím to pro mně prakticky ztratilo smysl [-X
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: West Winds Ventile Safari Shirt+Tempest+ Hilltrek Smock

Příspěvekod vici » stř úno 10, 2010 18:30

deckardph píše:Ta mechanická odolnost mně tedy velice nemile překvapila proto že to byla pro mně asi největší přednost oproti umělotinám co jsem očekával. Tím to pro mně prakticky ztratilo smysl [-X

Já používám bundu celkem dost často (každý víkend) a materiál, který přichází do styku s kůží (konec rukávů, kolem krku...) je vyhlazený (své dělá asi pot a mastnota). Látka není poškozená, nebo že by chlupatěla a trhala se vlákna, jen je vyhlazená. A po mých zkušenostech s bavlněnými bundami, kalhotami (rifle mají u mě životnost cca. 4 - 6 měsíců, pak mají díru v rozkroku.....asi mám velký gluteus maximus :lol: ) bych řekl, že za pár let by tady mohl být problém, nebo taky nemusel (lidi používají bundy řadu let a nestěžují si). Jinak ramena od batohu nenesou žádnou známku opotřebení. Kdyby se na kritická místa našil odolný materiál (viz Klättermusen Rimfaxe), tak bunda je nesmrtelná....pokud ji nesežerou moli.
Jinak s odolností proti běžnému nošení v lese není problém. Látka ustojí hodně (ostružiní, ostnatý drát, sem tam odření o strom, skálu) a nenese na sobě žádnou známku poškození.
Jinak s odolností je zatím všechno jen dohadování - teoretizování.... Chce to několik roků aktivního využívání a potom poreferovat, ale na zahraničních fórech se najdou lidi, co bundy z Ventile používají poté co je zdědili po dědovi, ale zase záleží, v jakém jsou stavu.
Každopádně je umělá látka odolnější než bavlna, ale zase u ohně o ní nemusíš mít veliký strach. Vše má své pro a proti.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Předchozí

Zpět na Oblečení