vyber fleece - Polartec Power Stretch

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod axi12 » úte bře 3, 2015 22:12

Jojo, což toho se nebojím. I do hor bych mohl jezdit častěji, žejo... :-k
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod drago999 » čtv bře 5, 2015 21:15

Nazdar ludia. Chcel by som sa par veci opytat....ak by sa dalo mohli by ste mi dajak pomoct? precital som to tu vsetko a hadam som tomu vsetkemu dobre porozumel...:D som fotograf chodim casto po horach za roznych podmienok... na zimu som si dufam kupil dobre mam merino set 200 od icebreaker ako zakladnu vrstvu a na to mam polartec thermal pro mikinu, ako druhu vrstvu a na to bundu z primaloftu 100g z windstoffer membranou. potreboval by som poradit co sa tyka jara a jesene, rozmedzie 10 az 20 stupnov, ako by som to mohol skombinovat. Jedine co mam na ten cas je vrchna vrstva softselka lahka, s ktorou som spokojny. Rozmyslal som ze si iba kupim jednoducho nejaku mikinu na zips z PPS, ale co sa docitavam asi mi bude horko... tak som rozmylal este ci by mi nestacila lahka mikina na horny zips od polartec power dry... a na to ked mi bude zima hodim tu softselku a bude... dakujem za poradenie...Gabriel. nie som vobec zimomravy podotikam...:D
drago999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 5, 2015 20:55

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod scinkk » čtv bře 5, 2015 21:49

Ono hodne zalezi na gramazi te softshellky. Taky zalezi jak rychle se hybes a kolik casu travis postavanim u stativu :) Hadam, ze by ti pod 10 mela stacit ta softshellka + PWS nad 10 by ti melo stacit PWS + pripadne nejaka vetrovka. Ale tezko poradit v cem zrovna tobe bude dostatecne teplo :) Stejne tak muzes zkusit kombinaci te thermal pro + vetrovky. Ale treba ja nosim themal pro high loft + vetrovku pro teploty -10 az 0.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod drago999 » úte bře 10, 2015 18:07

Ahojte ludia. Mate miekto skusenosti so strech fleece od Marmotu?... tu je konkretne, potreboval by som nieco ako polartec power strech, ale nadari sa mi zohnat zelenu farbu, ktora by bola pre mna vyhovujuca... dakujem za komenty...http://www.marmot.de/content/en/collection&c=478
drago999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 5, 2015 20:55

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod drago999 » úte bře 10, 2015 18:12

ked si date tu stranku tak ta strech mikina zo 1/2 zipsom...
drago999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 5, 2015 20:55

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod booze » úte bře 10, 2015 18:25

c
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod drago999 » úte bře 10, 2015 18:43

ono je toho vela len ja si to potrebujem osobne vyskusat...a este k tomu byvam v mnichove...
drago999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 5, 2015 20:55

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod booze » úte bře 10, 2015 19:13

c
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 21:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod drago999 » úte bře 10, 2015 21:28

tam chodim nonstop a nic tam take nemaju, aspon nie v tej mojej farbicke...som wildfotograf a potrebujem adekvatnu farbu...:D
drago999
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 5, 2015 20:55

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod jukinoo » pon bře 16, 2015 22:26

Zdravím páni potrebujem poradiť akú bundu buď PPS alebo polartec thermal pro na športovanie (běžky, bike, beh) v zime teplota pod nulou , vrchnú bundu mám windstopper softshell, ide mi o to ktorá lepšie odvádza pot keďže sa dosť potim. Vďaka
jukinoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 24, 2014 21:52

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod aksam » pon bře 16, 2015 22:49

na uvedené aktivity, bych nebral ani jedno, zvlášť, když se hodně potíš....viděl bych to na https://www.mall.cz/mikiny/swix-polaris ... =470508002 nebo na https://www.mall.cz/mikiny/craft-rolak- ... =691675007

jako střední vrstva budou na běžky, kolo i běh určitě lepší
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod jukinoo » úte bře 17, 2015 6:34

Ďakujem som aj mal tušenie ze budú teplé len mne ide o teploty tak okolo -10 a hlavne na běžky budú stačiť tie bundy co si písal?
jukinoo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 24, 2014 21:52

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod aksam » úte bře 17, 2015 15:48

podle mně stačit budou, sám mám swix polaris, na uvedenou teplotu nosím spodní tričko, na něj polaris a bundu, sám se taky hodně potím, takže na -10 bude stačit určitě, pro mně i na nižší teploty
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Dundee » úte čer 9, 2015 20:15

v jiném vlákně jste mi poradili jako univerzální suchou horní vrstvu fleecovou budnu z polartecu a k tomu větrovkou.

Když jsem byl v kamenných obchodech, tak většinou neměli žádnou bundu z polartecu, ale spíš mi doporučovali něco jiného (nevzpomenu si na název, ale nebyl to polartec...možná to byl TECNOSTRETCH), přičemž připouštěli, že to funkčně bude mít spíš horší vlastnosti. Pouze v jednom obchodě jsem narazil na Polartec, byl mi i příjemný, na to že bylo dusno i bez bundy, tak mi v bundě bylo příjemně akorát v mé velikosti měla krátké rukávy :-( , byla to tato bunda, je z Polartecu Thermal Pro.
http://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut-innominata-jacket-men,100002014-black.html


Můžete mi poradit jaký druh Polartecu (nebo jiné značky) je nejvhodnější, aby co nejvíce fungoval jako horní vrstva, tj nebylo v ní horko ani zima a člověk se v tom co nejméně potil a ve větru to co nejvíce chránilo (v rámci možností prodyšných vrstev). Vím, že jsou to vlastnosti, které jdou proti sobě. Narazil jsem zatím na tyto typy. Je některý z nich horší/lepší?
Polartec classic 200
Polartec Power Stretch
Polartec Thermal Pro


Měli byste i nějakou nepolartecovou náhradu? Třeba nemebránový "mikinový" softshell?
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod scinkk » úte čer 9, 2015 20:28

Polartec classic 200 - podle me prekonana zalezitost :)
Polartec Power Stretch - na dane pouziti asi nejlepsi - nejuniverzalnejsi fliska - trecova a lehce vetruodolna, soucasne stale prodysna
Polartec Thermal Pro - dobra na zimu pokud pres to hodis tu vetrovku - mam ve variante chlupate high loft

Třeba nemebránový "mikinový" softshell?


asi Polartec WindPro - nemam - ale muze to byt zajimavy kousek, ale davam spis prednost oddelitelne variante mikina+vetrovka
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Dundee » stř čer 10, 2015 11:03

a voděodpudivost je stejná nebo to záleží zda tam je uvedena DWR úprava? Ty co nemají uvedenou DWR jsou nevoděodolné?
Jde mi o to, zda v kondenzující mlze nebo mírném deštíku bude nasávat vodu z venčí a bude nutné přiobléct další méně prodyšnou vrstvu.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod scinkk » stř čer 10, 2015 11:16

vodeodolna bude jen ta windpro - nekdo tu psal ze zvladla i nejakou vydatnejsi prehanku
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » stř čer 10, 2015 13:26

Ano, psal jsem to ja - ale musim upozornit, ze to byla jeste ta starsi, klasicka verze, ktera vypada jako "normalni" Polartec 200 jen je husteji tkany. Ted je v mode verze s Hardface (nebo tak nejak) upravou na povrchu, melo by to byt odolnejsi (teda nevim, moje drzi uz mnoho let leto-zima s ruksakem i bez ji nosim vsude). Je to vsak jen DWR a proto casem odejde. Ten lijak to vydrzelo skoro uplne nove, jeste neprane.
Co se tyce DWR, ma ji i Thermal Pro, pri mrholeni urcite staci, ve vetsim desti v ni manzelka bez plastenky nebo bundy nesla. Ta je taky dobra nejenom na zimu, ale stejne jako Classic nebo WindPro cely rok. Ale musis si davat pozor, jakou gramaz ma latka, vsechny Polartecy se vyrabeji v ruznych gramazich, i kdyz vetsinou pod stejnym oznacenim, takze dve P. ThermalPro bundy mohou byt naprosto odlisne co se tyce izolace.
Jinak bych nesouhlasil s tim, ze Polartec classic 200 je prekonana zalezitost. Strecove materialy nevyhovuji kazdemu (napr. mne) a taky je to jiny material, ma sve vyhody a nevyhody stejne jako kazdy jiny material.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod wawrik » stř čer 10, 2015 19:21

apuka píše:Jinak bych nesouhlasil s tim, ze Polartec classic 200 je prekonana zalezitost. Strecove materialy nevyhovuji kazdemu (napr. mne) a taky je to jiny material, ma sve vyhody a nevyhody stejne jako kazdy jiny material.
Aké výhody (snáď okrem ceny - aj keď v prípade polartecu s odretými ušami) má klasický flís? Nevýhod mi napadá celý rad - veľký objem v pomere k izolácii, prefúknuteľnosť, horšia mechanická odolnosť atď, ale výhoda žiadna... Podľa mňa má scinkk pravdu, je to prekonaný materiál. Veci z klasického flísu som vyradil ako prvé, keď som začal brať trekovanie trochu vážnejšie.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » stř čer 10, 2015 19:54

Byl to prekonany material uz v dobe sveho vzniku ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Reccol » stř čer 10, 2015 21:30

Třeba Skurka s oblibou tahá lehkej (třeba stovkovej) klasickej fleece, protože na svoji váhu je výhřevnější a hlavně prý znatelně rychleji schne, třeba oproti PWS. Což na jeho akcích dává smysl.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Příspěvekod zonn » stř čer 10, 2015 22:04

V dobe sveho vzniku byl polartec 200 dlouho super material, dneska uz je prekonany;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2015 0:08

Jako kompromis ti to uznam ;-) Ale svou prvni a jedinou flisku jsem vyradil jeste predtim, nez jsem zacal jezdit do hor trochu vic. Protoze jsem pro ni nemel pouziti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » čtv čer 11, 2015 6:46

Jednu vyhodu (ale jak pro koho) jsem uz psal - je minimalne strecovy. Ve stejne vaze izoluje vic nez jine podobne materialy, schne neskutecne rychle, proti PWS je mnohem prodysnejsi i odolnejsi. Jeste se mi nestalo, ze bych si musel neco prevlikat, kdyz jsem mel Polartec Classic bundu - i kdyz bylo triko pod ni vlhke, bunda dobre izolovala, tudiz jsem nemel pocit chladu a odvadela vlhkost rychle, triko pod ni uschlo do "provozni suchosti" rychle, za par minut. Co se tyce mechanicke odolnosti, tak jo, da se protrhnout na skale, vetvich, atd., ale bez problemu vydrzi chodit v nem is relativne tezkym ruksakem na zadech - v tomto na nej taky zadny podobny material nema. A vydrzi neskutecne dlouho - sice rokmi se ponekud stenci (slehne material), ale stale je dobre pouzitelny, funkcni, teda pokud nekomu nevadi pripany ponekud jety vzhled.
Dalsi vyhoda je, ze kdyz jej das pod hlavu, tak mas z nej mnohem prijemnejsi polstar nez z kombinace funkcniho tricka a rucniku.
Vse, co jsem psal, plati pro Polartec Classic a ThermalPro. WindPro je kvuli mnohem hustejsimu tkani citelne mene prodysne - ale stale je to dostatecne -, jinak plati to same.
Uvedene veci jsou vyhodou hlavne pro toho, kdo pouziva 2-vrstve obleceni, ne klasickou cibuli umelina - tenke merino - hrubsi merino (pripadne tyto vrstvy nekolikrat) - PWS - vetrovka/membranovka
Ale mas pravdu, ze bych si vybral neco jineho, kdybych mel resit objem.

Jeste bych pridal, ze mam takove zkusenosti, ze neni uplne jedno, kdo to obleceni vyrabi - Polartec je znamy tim, ze material dodava (a mirne upravuje) i podle pozadavku vyrobce obleceni, takze se dve bundy ze stejneho matrialnu Polartec Classic napr. 200 mohou mit ponekud odlisne vlastnosti. Proto nakupujeme od stejneho vyrobce.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod booze » čtv čer 11, 2015 10:23

PWS pri hodne velkem poceni napr. bezky apod. neni schopny transportovat vlhkost na vnejsi stranu, kde by se odparila a tricko mam hodne mokre vcetne mikiny. Vyhoda je vaha, skladnost a pocitove vic hreje.
Polartec Classic 200 pri pohybu na sneznicich je schopny transportovat vnitrni vlhkost na vnejsi stanu, kde se celkem dobre odparuje (vymrza) a nemam problem si ho oblect i kdyz zmrzne. Pri vetsim mrazu citim jak me studi na koncich rukavu, ale to bude spis problem strihu.
Ve WindPro jsem se vzdy zaparil a neni to ono. Kombinace PWS a vetrovky plne nahrazuje WinPro. Zase material je vyborny pro deti na podzim.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » čtv čer 11, 2015 15:57

A proto je v zime nejlepsi primaloftka ;-) Vlhkost projde jako para a odpari se. Vevnitr obvykle nezustane vubec nic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Dundee » pát čer 12, 2015 8:25

Takže Classic 200 vs Power Stretch je spíše o preferencích. Nakonec asi stejně rozhodnou detaily jako pocit ze střihu a řešení zipu u brady, protože některé zipy jsou pro mne příliš tuhé a vadí mi jak mne tlačí.

Neměli byste ještě tip na značky, které by měly být kvalitní a pro mne ve velikosti XL měly spíše delší rukávy a naopak pro mou ženu v velikosti S spíše kratší a ideálně celopropínací?
V kamenných prodejnách jsem narazil jen na pár kusů, jinak se vesměs tvářili, jakoby se Polartec už nepoužíval, proto mi asi nezbude jiná možnost než to řešit pokus omyl přes net. Popřípadě pokud víte o prodejně se skladovými polartecami v okolí Olomouce (i když tam jsem už prošel asi vše), Ostravy či Zlína tak sem s tím :-)

Dobrý výběr jsem našel u Pinguin a pak mne zaujaly High Point, Tilac a nějaké značku u HUDY např Mammut atd. Jsou to dobré značky?
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » pát čer 12, 2015 12:32

Nejlepsi vyber najdes v Alpisportu Pribor. Pokud zajdes do firmeni prodejny pod namestim v Pribore, asi narazis i na nejake vyprodeje (nedavno meli velkou akci se slevami). Siji si to sami, takze neni zadny problem se s nima domluvit i na pripadnem prodlouzeni nebo zkraceni rukavu (ale to uz asi nebude ve sleve). Toto plati pro Classic, ani nevim, jestli sijou z PowerStretchu, zda se mi, za u podobnich materialu uprednostnuji Pontetorto. Maji i eshop (s trocha zastaralym designem), aby ses mohl orientovat, co vyrabeji - podivej se ale i na outlet, tam maji vice modelu z Polartecu (stejne tak na prodejne). Kvalita je velice slusna, cela nase rodina ma od nich uz snad 10 bund, "vyhozena" do konktejneru pro Diakonii byla zatim jedina z duvodu, ze po asi 7-8-mi letech skoro kazdodenniho pouzivani (i do prace) uz byla ponekud nevhodna jako odev do prace a na doma uz manzelka mela nekolik dalsich, ji lepe sedicich.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod booze » pát čer 12, 2015 13:35

Pinguin Yucon je dobra na mou postavu pytlova mikina. Krome vsech poutek, ktere se v prubehu let urvaly, jsou hlavni svy OK.

Tilak Femund vyborna mikina. Strih je uplejsi

Warmpeace Lester neni to sice Polartec, ale taky perfektne sedi a drzi. Zacina lehce zmolkovat a docela rychle smrdi.

Jeste mam jednu PWS od Rafiki, ale tu nemuzu najit. Pokud nevyzadujes ciste Polartec podivej se na mikiny od Directalpine.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod gay » pát srp 21, 2015 17:53

Máte někdo něco z Polartec Power Strech Pro? Dnes mi přišla mikina z tohoto materiálu, tak hledám co to je zač... Původně jsem myslel, že objednávám klasickou PWS.

Našel jsem složení a vypadá to dost rozdílně, ale nevim jak si to vyložit

Power Stretch Pro: 53% Polyester, 9% Spandex and 38% Nylon
Power Stretch: 84% Polyester and 16% Spandex

Šije z toho i High Point, ale co jaký má vliv přídavek nylonu ve vnější vrstvě už neuvádí. Hádám, že jde o trochu míň prodyšný, pevnější materiál?
gay
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pát dub 3, 2015 14:59

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení