vyber fleece - Polartec Power Stretch

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » pon lis 16, 2020 14:56

Imho umělina s merinem (70/30%)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pon lis 16, 2020 14:58

K cemu to? Teda, rozumne je neco, cemu rikali tusim double face. Umelina vevnitr a merino vne. To fungovat muze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » pon lis 16, 2020 15:01

Mikess píše:ale jde mi i o zkušenosti jiných co jim stačí a nestačí při daných teplotách...

já to mám na chození na těžko cca takto:
+0°C a vyšší teplota, funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, případně větrovka nebo GTX Active nebo Pertex Shield+
+0°C až -15°C, funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, Serak nebo Femund (Polartec Power Stretch), případně GTX Active
-15°C až -30°C, funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, Serak (Polartec Power Stretch), Femund (Polartec Power Stretch), případně GTX Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » pon lis 16, 2020 15:35

mike píše:K cemu to?
Nekolik duvodu (a taky provedeni):
1) merino se obali na polyesterove vlakno - mnohem delsi vydrz, pricemz se funcne skoro vubec nic nemeni (napr. tricka Icebreaker)
2) jak jsi psal - neco jako fouble face, to je jasne, zvysuje se funcknost, vevnitr zustanes sussi, ale taky pri prilis velkem poceni zustane mokra vlna
3) ruzne kombinace vlakna PES/ merino, od 20/70 az 50/50 - taky kombinace funkcnosti i vydrze. Tento material vydrzi (oproti cistemu merinu) opravdu dlouho. Moje prastare tricko Millet jsem nosil skoro furt, poruzne mozna i tisicovku dnu, s - malym, ale obcas tezkym - ruksakem do prace, prace na kancelarske zidli s neustalym hybanim se a otacenim (mektere latky teda tricka dost derou, skoro bych rekl zerou ](*,)). Vyhodil jsem jej po letos, kdyz uz bylo hodne prodysne - vlnu uz skoro neobsahovalo, zustala jen "osnova" z PES. Pricemz ve srovnani se 100% merinem (uplne jedno jaky vyrobce a jemnost vlakna) me to zdaleka tak nekousalo, pot odvadel skoro jako dobra umelina a teple to bylo skoro jako merino. U tohoto bodu nemyslim na vyrobce, co maji napr 10-20% merina jen proto aby napsali "merino tricko" a prodavali to za cenu merina.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mike » pon lis 16, 2020 16:24

Mne ale neslo o vyhody proti cistemu merinu, ale naopak, proti ciste umeline. Proc nepouzit rovnou cistou umelinu a tahat do toho merino.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » pon lis 16, 2020 17:03

Protoze je to na noseni mnohem prijemnejsi nez vetsina cistych umelin. Alespon pro mnoho lidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod Mikess » pon lis 16, 2020 17:45

fps píše:já to mám na chození na těžko cca takto:
+0°C a vyšší teplota, funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, případně větrovka nebo GTX Active nebo Pertex Shield+
+0°C až -15°C, funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, Serak nebo Femund (Polartec Power Stretch), případně GTX Active
-15°C až -30°C, funkční prádlo CoolMax nebo TG 900, různě kombinuji scampolo, triko krátký rukáv, triko dlouhý rukáv, Serak (Polartec Power Stretch), Femund (Polartec Power Stretch), případně GTX Active


Nemáš těch vrstev nějak hodně? 4 vrstvy kolem nuly, to bych se uvařil než bych někde došel... Teda pokud chápu správně to jak jsi to napsal :)

Každopádně diskuze se pěkně rozjela, za to díky. První vrstva je asi na každém co mu sedí a jak se moc potí... Ale přece když se na to dá nějaká spíše více přilnavá druhá vrstva, tak by mi měla vlhkost vytáhnout ven ne? Nebo tahle úvaha je úplně mimo?
Naposledy upravil sobb dne pon lis 16, 2020 18:28, celkově upraveno 1
Důvod: zrušena vnořená citace
Mikess
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pát úno 19, 2016 18:36

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » úte lis 17, 2020 13:55

jaké čtyři vrstvy kolem nuly, na těle mam tři a to funkčního prádla, na rukou mam jen jednu vrstvu, když máš kvalitní umělotinu, tak ti v této kombinaci kolem nuly uvaření nehrozí, prodyšnost, schopnost odvádět pot od těla, rychle schnutí, je u CoolMaxu nebo TG 900 o dost lepší než u merina, a to samé platí i u PWS oproti merinu, když srovnáš cca stejně vážící Tilak Serak PWS a Devold Expedition merino, tak je Tilak Serak oproti Devold Expedition prodyšnější, lépe odvádí pot od těla, rychleji schne, je odolnější, je teplejší, tohle ale tady bylo už několikrát psáno, takže stáčí připadaně jen hledat
Naposledy upravil fps dne pát lis 27, 2020 10:22, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod kremrolismus » čtv lis 26, 2020 23:20

Mohu se sem vetřít se svým dotazem ... Momentálně řeším nějakou alternativu z umělotiny k mikině Devold duo active (80% merino, 20% umělotina) pod kterou nosím coolmax triko a jsem s tím spokojen. Nosím to při vyšší aktivitě (chůze do kopce, běh) při teplotě kolem 5 - 10 stupňů.
Bude Polartek Power Stretch v pohodě? Mám vyhlídlej Tilak Serak. Chci na to nosit batoh a devold se pod batohem super žmolkovátí. Díky!
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mitau » čtv lis 26, 2020 23:35

Na beh v 5-10 stupnich by byl na me PWS trochu moc teply - aktualne beham v Terrex Skyclimb Top (tenky Polartec Power Grid s 40g Polartecu Alpha vepredu na trupu), ale nejaky jednoduchy malicko tlustsi Power Grid by fungoval taky dobre (nevlastnim, tak nemuzu dat konkretni doporuceni na nejaky model). Na turistiku mi ale PWS prijde idealni, protoze je teplejsi. A uz po prvni vete v tvem prispevku jsem si rikal, ze ti doporucim Tilak Serak, takze pokud neco z PWS, tak Serak bude dobra volba.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod kremrolismus » pát lis 27, 2020 12:07

Díky za odpověď. U toho Tilak Seraku jsem se bál, že na 5 - 10 stupňů a vyšší aktivitu, je moc teplý, což jsi mi potvrdil. Zkusím pohledat nějaký ten Power Grid, většinou jsem ale našel buď hodně slabé provedení (Montane, Rab) a nebo noname značky, tak zkusím hledat dál. Docela mě i zaujala mikina Warmpeace Nemesis, která je z Polartec Micro a má podobnou gramáž, jak ten Devold duo active, nejsem si ale jistý tím materiálem, zda bude dostatečně prodyšný. Dost lidí zde na fóru chválí PWS, tak jsem chtěl právě ten.

Ještě koukám, že zdejší guru "fps", používá několik vrstev coolmaxu, dokud neni pod nulou a pak teprve Serak, to mě taky zaujalo, ale nevím jestli to není varianta pro moc otužilé.

Jinak u toho Tilak Serak, který by se mi teda líbil do šatníku i tak, mi příjde, že má celkem krátký stojáček, který není až nahoru pod bradu, zdá se mi to, nebo to tak je? U Devoldu se mi líbí, že si jej můžu zapnout až úplně nahoru.
kremrolismus
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2020 21:38

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod mitau » pát lis 27, 2020 13:35

On spis ten rolak u Devoldu Active je extremne vysoky (na me az moc). Ja mam Warmpeace Zoom, coz je dost podony kousek jako Serak, ale ma vyssi stojacek. Ano, stojacek u Seraku je relativne nizky (zkousel jsem ho v obchode a ma par kamaradu). Ale alespon je dostatecne uzky, takze v realu i tak dost dobre funguje a kolem krku zahreje. Za me porad lepsi nez vyssi stojacek, ktery ale uplne neprileha ke krku - az prekvapive hodne mikin trpi timhle neduhem.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » pát lis 27, 2020 14:55

kremrolismus píše:Zkusím pohledat nějaký ten Power Grid, většinou jsem ale našel buď hodně slabé provedení (Montane, Rab)
Z tech dvou je teplejsi Montane.

Ale bacha na jednu vec, prvotne je P Power Grid spise neco jako nastupce Power Dry a delaji se z nej spodni vrsvy na co nejrychlejsi a nejlepsi odvod vlhkosti do druhe vrstvy, tudiz tam neni prioritni izolacniu vlastnost. Ale napriklad i tenky Rab je docela dobry, ma pomerne velky rozsah teplot pro vyuziti, ja jsem jej nosil navrch v ALpach v lete a nebyo mi horko ani jsem se nepotil. A naopak, obcas v tech vyskach nad/kolem 3000m bylo uz i Tebou spominanych 5-10 stupnu a bylo to v pohode.
Na zimu jej ale pouziju s nejakou dalsi vrstvou - ale mne neber jako etalon, ja, hlavne letos na podzim, mam trochu posahany organizmus a termoregulaci a zacina mi byt chladno ve stejnem obleceni tak o 10 stupnu (nekdy i vic) driv a nedelam nijak "vykonnou" turistiku, jdu na pohodu.
Myslim si, ze Montane mikina by stala za vyzkouseni, mne to prislo trochu vhodnejsi do vetsiho chladu. Kdybys ale mel k dispozici jenom Rab, tak asi moc chladnejsi nebude. Ja jsem je vybiral tak, ze jsem v obchode nechal cenu drazsiho Montane, vzal jsem si jej ven a asi deset minut jsem chodil, abych citil, jak se v tom citim. Potom jsem je vevnitr vymenil a udelal to same s Rabem. Byl to "pokus" nekdy na zacatku leta, takze na teplo byl vysledek hed zrejmy. Ale mel jsem stesti na obchod, kde meli obe.

Na druhe strane, existuji i vyssi gramaze Power Gridu a zahledl jsem nekolik mikin z nej, ale neptej se mne jakych a kde. Jenze tam se ten material na pohled o dost lisil od toho tenciho - nejak tam nebyl ten "grid".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod ret255 » pát lis 27, 2020 22:35

Tiež by som šiel asi do toho tilak serak, ak to chces však pouzivat na turistiku, na beh je to pri tychto teplotach už moc teple. Plus neviem ako je na tom to žmolkovanie, nebude to žmolkovať? ked to chces nosit pod batohom, ak to teda predstavuje nejaku prekazku.

Ten polartec classic micro fleece nechces, to je v zásade ako klasická flíska, prefúka to, horsie to odvazda vlhkost a na omak je to ako frote.

Power grid je viac menej nastupca power dry, teda ako prva vrstva na odvod potu, pri tom montane alllez to ma aj trochu hrejivy potencial, no odtial potial/skôr ako prva vrstva. No ak sa moc nepotiš, tak by ti to mohlo fungovať, ale skôr na beh, na turistiku je to už na hrane, predsa je to skôr prva vrstva. Na beh by bola taktiež dobra alpha, ako pisal mitau okolo tych 40-60g to moze byt pri tych teplotach ideal.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod sobb » pát lis 27, 2020 23:04

kremrolismus píše:Docela mě i zaujala mikina Warmpeace Nemesis, která je z Polartec Micro ..., nejsem si ale jistý tím materiálem, zda bude dostatečně prodyšný. Dost lidí zde na fóru chválí PWS, tak jsem chtěl právě ten.
Microfleece je příjemný a dobře prodyšný materiál, a pokud Ti jde o žmolkovatění pod batohem, tak na rozdíl od PWS je v tomto odolnější. Osobně mám o trochu raději Polartec Microfleece i Classic, než PWS. Ale to je o osobních preferencích.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod fps » sob lis 28, 2020 12:01

Tilak Serak PWS mam lehce žmolkovatý pouze v místě na kříži, pod bederákem, na to že mam Tilak Serak PWS cca 8 let vypadá stále dost dobře, zato Devold Epedition už je po několika letech sluně prošoupaný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » sob lis 28, 2020 14:25

sobb píše:Microfleece je příjemný a dobře prodyšný materiál, a pokud Ti jde o žmolkovatění pod batohem, tak na rozdíl od PWS je v tomto odolnější.
No, o te prijemnosti a dobre prodysnosti asi zavisi, zrovna ktereho kralika se stejnym oznacenim Polartec vytahnul :twisted:
Uz jsem nekde psal, mam stejnou mikinu od Marmotu, jedna je z P Classic 100 a novejsi verze takovy zvnejska "zgridovany" P Classic Micro, tj mikrofleece. Stara verze je (mne) citelne prijemnejsina tele a taky je citelne prodysnejsi.

Kdyz chce nekdo pod bagl PWS, tak se musi koukat na PWS Pro, ktery je odolnejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » sob lis 28, 2020 15:13

Uvažuju, že moji "střední" vrstvu (v kose PWS mikina Sensor, sice pořád funguje a nenisu roztrhaná, ale už má 10+let resp. do menší kosy polorozpínací triko dl. rukávec Berghaus, myslím že je ještě ze dvacátého století) vyměním za novou "střední" vrstvu - přeci jenom dnes už sou materiály zase o kousek dál.... nemá tu někdo chlupatého slona Acocangua Light?

Pokud jo, prosím o komentáře - speciálně na themu: jak moc těplé a jak prodyšné to je?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » sob lis 28, 2020 15:38

Syn ma, myslim, Aconcaguu Light i "normalni", ale spise to pouziva doma a do mesta nez do prirody.

Light je (alespon jeste verze u Mammuta v Brne) z P Power Grid (cimz je to priklad pro jeden z predchozich dotazu), je o dost prodysnejsi nez "normalni" Aconcagua z PWS. Ale taky o hodne mene tepla a je vice profukava. Je to vice-men jen tenky flis, nesrovnatelny s beznym PWS.
Nova verze je uz z Pontetorto Technostretchu, tam netusim, jak funguje, ja ten matros nemam rad, PWS je podle mne jinde (ale taky drazsi). Powergrid je ale prioritne na odvadeni vlhkosti od tela, takze lepsi vrstvu proti poceni je tezko hledat.=
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » sob lis 28, 2020 17:31

Kuju, Acocanguu (heavy) mám jako druhou (opravdu hodně moc těplou) vrstvu na lyžování na lanoffkách, takže spoléhám na to slovo "Light" - že bude výrazně míň těplá. Asi to prubnu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » ned lis 29, 2020 13:32

Tak teda to prubuju, objednáno. Btw, zelený čtvereček je ještě pořád s 25% slevy a proto sem k tomu přibalil i letní funkční triko (prý antismrdící) LaSportiva - moje stávající má už asi 15let a smrdí i hned po vytažení z pračky.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » stř pro 2, 2020 11:26

Acocanguu Light mám fprackách: splňuje očekávání - Light tak akoráth tenčí než "Heavy", velikost sem trefil (abytaky ne, dyž mám půl autdór šatníku od chlupatýho slona). Třiko LaS taky akurváth. O víkendu dám field-test a paq staré (jaxem psal ca 10+20let) hadry pudou do koňtoše bezdomofcům.

Jediné mínus - budu muset zase vytáhnout sewing machine - jak doparoma můžou dělat "bundu" bez poutka na pověšení?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » sob pro 5, 2020 12:31

Neska byl první field test Acocanguy Light a.... splňuje všechny očekávání, spokojenost.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod ret255 » pon pro 14, 2020 17:24

k tomu pws, ako vam funguje najlepsie? ak ho mate tak skôr upnuty na tele, alebo je to jedno, ak je trosku volnejsi, upnute veci nemam rad a pws mikunu z pws co som si teraz kupil je trosilinku volnejsia, mozno by som mal ist o cislo menej, no tam uz je sanca, ze by som v tom bol narvany ako hurka.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod apuka » stř pro 16, 2020 10:31

PWS je sice hodne strecovy, ale ja taky mam velice mirne volnejsi. Tj. neni to uplne na telo - uz jen kvuli tomu, ze ani tricko pod tim nemam "prilepene na telo", taky to nemam rad. Ale taky PWS mikinu nemam tak volnou jak jsem davneji mel z P Classic 200 nebo WindPro, ze by se pod ne tehdy vesla i tenci perova bunda.
Uplne stejne ji maji manzelka i syn vsem nam to funguje. Nevim srovnavat, jestli by fungovala lip uplne upnuta, ale znam se natolik, ze vim, ze male vylepseni ve vykonu by mi nestalo za trapeni se s tym upnutim :lol:. Presne, jak pises, citil bych se jako "hurka" (pro Cechy jitrnice, ale i jelito).
Takze si to klidne nos, jak mas rad.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod pavproch » stř pro 16, 2020 11:12

Taky sem míval (už je v koňtoši pro bezďáče) PWS bundu Sensor volnější, už třeba jen porto, aby sem pod ní dalo oblíct triko dl. rukávec a neshrnovaly se mu rukávy při oblíkání PWS přes něj.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: vyber fleece - Polartec Power Stretch

Příspěvekod ret255 » pát pro 18, 2020 23:16

Tiez preferujem trochu volnosti nad obtiahnutim, akurat tuto je mi pws trosllinku mikroskopicky volnejsia, ako by sa mi pacilo, tak som rozmyslal, ci to upnutie nema nejaky vyrazny vplyv na ten odvod potu, ale asi je to zanedbatelne.
Konecne som sa odhodlal ist do toho, lebo velky peniaz som do toho nechel dat a tych 40€ co ma zajo ten pull on mi neprislo az tak strasne vela. Akurat ze xl je uz trosku volnejsie, a L uz maju vypredane.
Viem ze to asi moc nevyuzijem, no na take experimentovanie s tou microlight litio to posluzi, nakolko ta moja termoregulacia je asi vazne rozhodena a pri pohybe malo hrejem, no moze na tom mat vplyv aj moja telesna skladba, kedze hreje hlavne svalova hmota a tu by u mna jeden tazko hladal, nacase s tym nieco spravit :)
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Předchozí

Zpět na Oblečení