Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod norman_64 » čtv úno 10, 2011 14:17

Hervis - naleštěná bída....never more [-(
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Re:

Příspěvekod Alexejevic » sob bře 22, 2014 14:44

Osobně chodím na hory pořád, mám za sebou 50 Km túry a prakticky žádné outdoorové oblečení nemám. Jinak po většině na šich hor, neli po všech jde chodit v sandálech, já jsem měl jedny z Prioru za 400 Kč a vydržely mi pořád, sice už jsou odřené, takže bych v nich nechodil, nicméně i po horském chození stále drží a k jejich funkčnímu porušení nedošlo.
Jinak v zimě nosím normální bundu, často jdu normálně v riflích a to jak jsem již uvedl, patřím mezi ty největší turisty. Příjdou mi maximálně směšbí ti, co jdou vybavení od hlavy až k patě v těch nesmyslech a po 8 Km mají dost.
Alexejevic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 22, 2014 14:23

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Alexejevic » sob bře 22, 2014 14:49

Jinak je zajímavé když jsem porovnával parametry tak třeba v Lidlu vyrobí totožnou přilbu na kolo za 350 Kč, jako ve sportovních obychodech tak za 900 Kč, prostudoval jsme všechny parametry, ta z Lidlu měla navíc vzadu reflexní světlo s nastavením ůzných intencí.
Voděodolnou bundu tam mají za 500 Kč, opět totožný střih, hmotnost, barevné provedení jako od Klimatexu, akorát za třetinovou cenu.
Myslím, že pro řadu lidí jde spíše o přehlídku typu, já mám na to vyhodit za to tolik peněz, pořád u nás převládá názor, že jediné značky jsou ty sportovní, zatímco elegantně se tady obléct umí málokdo. Není pak vůbec překvapující, že turisté vnímají i pražany jako lidi oblečené do hor.
Alexejevic
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob bře 22, 2014 14:23

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Vachon » sob bře 22, 2014 17:40

Myslím že zrovna tady nenajdeš moc lidí, co by neuvažovali o parametru cena-výkon a třeba pohrdali zbožím jen proto, že je z Lidlu. Hodně záleží na konkrétním výrobku (boty vs. funkční triko, batoh vs. cyklohelma) a použití (připravuje-li někdo expedici na Pamir, jsou náklady takové, že už stovková úspora na nějakém kousku nehraje žádnou roli). Navíc můžeš značkové výrobky ve výprodeji, slevě sehnat za cenu nonamů apod.
Jde-li všechno podle plánu, stala se někde chyba.
Uživatelský avatar
Vachon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2261
Registrován: pát čer 3, 2011 12:01
Bydliště: matka měst

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod petrbw » pon bře 24, 2014 9:03

Alexejevic:no mě by zajímalo, jak jsi porovnával parametry třeba na tu přilbu...Netvrdím, že kvalita nemůže být podobná, ale jako uživatel porovnáš tak max.to co vidíš, tedy jak se ti zdá zpracovaná, a pokud si obě koupíš a budeš v nich jezdit, porovnáš jak jsou pohodlné.Tu opravdovou kvalitu poznáš, až v té přilbě flákneš hlavou o pangejt.(vlastní zkušenost, pád a restart mozku), Proto přilba z lidlu je určitě fajn, pokud nejezdíš na doraz závodně, kde hrozí častěji pád ve větší rychlosti.Potom je kvalitní přilba na místě.Jako běžný cyklista určitě lepší přilba z lidlu než šiltovka :lol:
U oblečení na hory:Rifle, no proč ne.Ale v zimě a sněžení je z nich kus mokrého hadru a nejspíš ti omrznou stehna.V létě při procházce někde po jeseníkách když ti nevadí že se ti potí kde co- budiž.Ono to není jen o penězích ale o pohodlí.Nemusím být oblečený jako manekýn, taky mi někteří lidé připadají vystajlovaní jen aby bylo vidět že na to mají.Ale volit funkčnost je určitě na místě.Na hory si jdu užívat a ne přemýšlet jak je mi horko, mokro, kde se převlíknu protože triko je propocené, že mi smrdí haxny protože mám silonové ponožky a o botách...to ani nemluvím.Sandály jsou fajn, ne ale když máš na zádech plný batoh a před sebou trek na dva dny.A nevíš jestli nebude pršet...třeba.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod mike » pon bře 24, 2014 16:58

petrbw píše:Ono to není jen o penězích ale o pohodlí.

Bingo. Cim je clovek starsi, tim ma pohodli vetsi dulezitost a cena mensi. Jelikoz casem prijde na to, ze penize je lepsi vydelavat, nez skudlit kazdou korunu. Pomer cena vykon je samozrejme dulezity.

Podle toho, jak pise, bych rekl, ze je mu okolo dvacitky +/- 5 let. To jeste clovek vidi spoustu veci jinak. Taky jsem v tom veku chodil v dzinach a botaskach a neprislo mi to nijak divne. V dzinach jsem jezdil prvnich par let i do Tater a Alp, nez jsem prisel na to, ze jsou i jine, pro tento ucel mnohem lepsi, kalhoty. V botaskach jsem byl v Alpach akorat poprve a byla to lekce, kterou uz bych nechtel nikdy opakovat ;-) Co se sandalu tyce, v tech jsme jednou potkali lidi v Tatrach pri prechodu Bystreho sedla. Na ty taky nezapomenu; zkrvavene nohy a oblicej zkriveny bolesti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Re:

Příspěvekod karitapepe » úte bře 25, 2014 10:46

Alexejevic píše:Příjdou mi maximálně směšbí ti, co jdou vybavení od hlavy až k patě v těch nesmyslech a po 8 Km mají dost.

No, dnes je to veliká moda chodit vyoblíkaný, taková je doba, ale to je všude(lyže.atd). V pátek jsme lozili na Kružberku a skoro všichni lezci vypadali jako hadráři, v sobotu vyjdeš na Lysou a partia vyšňořená jak na Eiger.
Taky si rád udělám radost a něco pěkného a drahého koupím, na tu turistiku až moc toho nepotřebuješ a můžeš to kupovat za pochodu a čekat na slevy, zase tolik těch věcí nepotřebuješ.
Jak píše Mike, proč si to šmatlaní po horách trošku zpříjemnit :t:t a být na pohodičku 8)
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod dudy » úte bře 25, 2014 18:26

Alexejevic píše:Myslím, že pro řadu lidí jde spíše o přehlídku typu, já mám na to vyhodit za to tolik peněz

A to, předpokládám, je podle Tebe špatnně?
Ale.
Co je na tom špatně?
Lidi co "na to maj" si prostě kupujou drahý auta, stavi velký domy, a choděj ve značkovejch hadrech.
Skromný tichý plachý a nenápadný boháč patří do říše pohádek.
Neb člověk s takovouhle charakteristikou bude dělat frezaře v kolbence, nebo učitele, či doktora a nebude boháčem.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod slezacekm » úte bře 25, 2014 19:20

za sebe mohu říct, že jsem celkem zastáncem vybavení z obchodů typu Lidl a tak. pokud občas vyrazím na kole je Lidl přilba v pohodě (dokonce možná podobná jako konkurence za vyšší cenu), pokud jezdím závodně tak do Lidlu nechodím. co mi ale přijde dost mimo mísu je porovnávat věci "Hudy" vs "Lidl". prostě na určité věci to bohatě stačí. však co se nosilo ještě nedávno? dříve stačila všem sustka, dnes nadáváme na membrány.
souhlasím s tím, že je to taky o komfortu
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Happy » úte bře 25, 2014 19:33

Není důležitý odkud to je, ale důležitá je pro mě užitná hodnota. Něco z lidlu dobrý, něco ne .
Jinak před pár lety měl telefon ještě kabel a byl zapojenej do zdi. A ze stejný zdířky lezl internet a dělal chrrr r chrchr chrrrr. takže tak.
Optimismus je opium lidstva! Zdravý duch páchne blbostí.
Nejkrásnější na světě nejsou věci, ale okamžiky. K. Čapek
Uživatelský avatar
Happy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 372
Registrován: úte led 29, 2008 7:50
Bydliště: 3 km za Prahou

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Menjak » úte dub 1, 2014 17:22

Nuz. ako citam skusenosti je habadej a su kazda ina. z toho vypliva ze je to stale znacka o ktorej sa toho az tak vela nevie. Kupil som boty ktore uz zas tak lacne nie su 80€. Su takisto kategorie Plus a kedze pri vsetkych salevach, merelloch a neviem akych onych vyzerali pravie tieto najlepsie siel som do nich. Ono nie je sranda dnes pobehovat v celokozenych Planikach po Wiedni :(( Kupil som ich asi hlavne z toho dovodu tak som zvedavy co to da. Su to polobotky a vypadaju byt hodne nadupane. ci sa rozlepia to netusim. Napr. tieto Planiky stali 170€ a po mesiaci pred trekom kolo Annapurny som ich musel lepit nepalskym !!! sekundakom. takze nie vzdy znacka zaruci aj kvalitu a dlhotrvacnost. Kupodivu mi ten sekundak drzi lepsie ako to cim to lepili vo fabrike a cely trek 200km sa neodlepili ani o milimeter. Ak to bude aj s tymito nosorozcami podobne budem len rad \:D/
Menjak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 1, 2014 17:14

Re: Kilimanjaro - zkušenosti se značkou

Příspěvekod Yveta » pát pro 17, 2021 17:44

Kilimanjaro patří přímo firmě Hervis, a měla jsem od nich už asi troje botasky a vydržely stejně dlouho jako ostatní ( Alpine pro, Adidas, Nike) takže je hodnotím kladně.
Yveta
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 17, 2021 17:38

Předchozí

Zpět na Oblečení