Padělek nebo originál - jak poznat?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: North face za aukra - je to padělek?

Příspěvekod fps » pát lis 11, 2011 9:43

HansCZ píše:sháním nějakou teplou bundu na zimu a při brouzdání na netu jsem narazil na tuto podezřele levnou péřovku z aukra. Může to být originál nebo se jedná o pěkný padělek?

jestli je to originál nebo není nevím, ale úplně mi stačí že je na štítku napsáno made in china, nikdy bych si nekoupil nic na čem je napsáno made in china
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod grco » pát lis 11, 2011 10:05

No tak to mas teda dost obmedzeny vyber potom :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod Vladan » pát lis 11, 2011 10:53

tak tak, krom nekolika malo ceskych firem snad sijou jinde vsichni.
Co se tyce tohoto zrejmeho fejku, ktery se prezentuje par odkazu vyse mala poznamka. Nejenze je Made in China ale podle prilozenych fotek je dokonce i Made in Bangladesh. Tedy pokud by nekomu vadil napis Made in China staci jeden stitek vyparat a spokojit se s Bangladesi :mrgreen:
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod wawrik » pát lis 11, 2011 11:01

S kvalitou Made in China je to veľmi veľmi relatívne. Naposledy ma v Nepále jeden predavač dorazil vetou „Čo si to o mne myslíš? To sú kvalitné čínske hodinky, žiadny kórejský šrot!“
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod chufu » pát lis 11, 2011 14:26

:mrgreen:
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod HansCZ » pát lis 11, 2011 14:35

Cinu nebo Banglades bych neresi, tam se dnes vyrabi naprosta vetsina vseho (i hi-tech) co dnes pouzivame.

Kazdopadne to vypada jako pekny fake za par korun, kterry bezna populace nepozna, tak nad tm porad uvazuju.
Spis se bojim, aby hrala jako origo a nebyla vycpana nejakou skelnou vatou z Fukusimy namisto pravym perim :D
Co vy na to?
HansCZ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv lis 10, 2011 20:19

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod grco » pát lis 11, 2011 14:39

To by potom bola Made in Japan
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod deckardph » pát lis 11, 2011 15:10

Za tu cenu, za předpokladu že v tom nemusí bejt peří, ale syntetika tak ani náhodou !
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod 5marto5 » pát lis 25, 2011 9:05

pomoc pri identifikaccii

Prosim vas neviete niekto aky model bundy jeto majitel nevie lebo mu to vraj kdosi doniesol zo zahranicia a on to predava.Na nete som hladal ale nic coby sa podobalo som nenasiel
http://imageshack.us/photo/my-images/69/11565083.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/651/115650839.jpg/
Naposledy upravil vonkreuz dne ned lis 27, 2011 21:08, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeno. Zvýrazněn nový dotaz.
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod Indy » pát lis 25, 2011 9:51

nasivka je mammut.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod Vladan » pát lis 25, 2011 10:15

Fake mammuta. Pohadka o tom,ze nevi co to je protoze mu to nekdo donesl ze zahranici a on to prodava je usmevna. Zdar
Naposledy upravil Vladan dne pát lis 25, 2011 10:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod zbuddy » pát lis 25, 2011 10:16

dtto
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod Indy » pát lis 25, 2011 11:30

nemam mammut nakoukany, je to hodne padelana znacka, a v okamziku kdy neuvadi co to je za znacku (ktera je jakoze jasna) tak vlastne chce byt z obliga ze prodava padelek.

zni to smesne, ale jeste mas moznost pokud ta bunda je vylozene zdarila (a to klidne muze) a dotycny by sel na rozumnou cenu cili podle meho nazoru neco pod litr, rekneme 600? tak bych do toho sel a nalepku punkoveho slona vyparal.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod jonza » pát lis 25, 2011 12:03

proc parat? pokud je to dobre usite a tak, tak mas super bundu do mesta, pokud to vypares, tak tam zustane obrys, mozna trosicku tmavsi barva. Za 600 je to super.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod Indy » pát lis 25, 2011 12:47

myslel jsem ten zasevek vyriznout, jde to beze stop..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod 5marto5 » pát lis 25, 2011 12:55

ja si ties myslim ze je to niaky fejker pretoze za 55 euro od mammuta nic nezozenes sak sa pozrite samihttp://sport.bazos.sk/inzerat/11565083/Mammut.php
Uživatelský avatar
5marto5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 54
Registrován: čtv srp 4, 2011 21:08

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod Skorpion » pát lis 25, 2011 13:57

5marto5 píše:...majitel nevie lebo mu to vraj kdosi doniesol zo zahranicia a on to predava...


Predám úplne novú bundu Mammut veľkosť M,S,L,XL,XXL...


Ktosi mu ju doniesol a hned vsetky velkosti? :lol: . Alebo je to "one size fits most". :D
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: pomoc pri identifikaccii

Příspěvekod Indy » pát lis 25, 2011 13:58

jj postak z ciny mu je donesl.

kdyby to nebyly hadry rekl bych dealextreme...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod kurcatovium » úte říj 21, 2014 10:19

Dobrý den, jsem tu úplný zelenáč a vlastně celkově nemám s všemi těmi (moderními) outdoor aktivitami kvanta zkušeností, ale rád bych se zeptal na jednu věc. Manželka si chce koupit nějakou GTX bundu a na aukru se objevilo toto: http://aukro.cz/salewa-lady-travel-gtx- ... 65064.html Píšu do tohoto tématu, protože strýček Google mi pro takovéto jméno bundy nenašel žádnou rozumnou shodu a i cena je až podezřelá v porovnání s jinými gtx bundami na ofic Salewa stránkách. Ptám se dobře, když se ptám: "Je to padělek?"
kurcatovium
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 20, 2014 15:56
Bydliště: podorlicko

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod METEOblue » úte říj 21, 2014 15:27

Muže to být nějaký prastarý model... ale možná fejk ve velkém prodáváný na ebay. Jinak opradvdu nikde nic....
Heh takže boreček tam za litr nakoupíl a tu to prodává za 2jku :mrgreen: http://www.ebay.co.uk/itm/SALEWA-Damen-OUTDOOR-TRAVEL-GORE-TEX-Jacke-4601-Gr-40-/361028874666
METEOblue
nováček
nováček
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát říj 3, 2014 20:03

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod kurcatovium » stř říj 22, 2014 10:08

OK, díky za nevyvrácení mé teorie. Raději na to kašlu. Myslím, že bude lepší pár stokorun připlatit a koupit třeba výprodejový Pinguin Stratos, co říkáte?
kurcatovium
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon říj 20, 2014 15:56
Bydliště: podorlicko

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod Kiszoun » úte lis 4, 2014 19:38

Zdarec. On to fake asi bude. Sám mám doma 2 dovezené z Nepálu, jednu TNF a druhou Mammut, každá má nášivku Gore-Tex XCR, stály okolo 1000 v přepočtu na koruny. TNF vypadá celkem obstojně, dost podobně jak ta Salewa co jsi postoval a funkci plní určitě daleko lépe než u nás prodávané bundy v této cenové relaci (nepromokne, nějak to dýchá, má to odvětrávání v podpaží a dokonce ani střih není úplně špatný). Ovšem za 2k (přičemž udávaná původní cena 7 500, což se mi za jakýkoliv Performance shell zdá sviňsky přemrštěné) bych se asi poohlédl po těch outletových Pinguinech např právě ten Stratos, který vyjde na cca 2500, je to 3L, takže relativně vyšší odolnost, velmi pravděpodobně to bude mít lepší parametry membrány, střih bude taky jinde a podpoříš českého výrobce :-) (tuším že zrovna Stratosky nebo Parkery se šijou v Česku).
Nebo můžeš číhat a vyčkávat jako já a narazit ve výprodeji v Hudy na TNF Point Five s Gore-tex Pro shell za 3300 :smt077 :smt077 :smt077
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Windstopper bunda - padělek

Příspěvekod rime » pát dub 28, 2017 17:42

Ahoj, koupil jsem si bundu na kolo, ale mám podezření, že je to čínský padělek. Docela mě to překvapilo a ptám se jestli jet to vůbec možný.
Vím jak vypadá windstopper membrána od Goretexu, mám ji doma na jedné vestě. Není pružná, má typickou texturu a vzhled. Pochybuji, že existuje ještě nějaký jiný typ od stejné firmy. Zakoupená bunda pruží výrazně víc než vesta, membrána není vidět, tak jsem si říkal, že bude mezi dvěma vrstvama jiné látky, ale nezdá se mi to. Navíc se odlišuje i označení, na originálu, který jsem viděl v jednom kameném obchodě i na fotkách je uvedeno Windstopper® Soft Shell a na mé bunde je jenom Gore Windstopper®. Bunda je přímo od GORE BIKE WEAR®. Co si o tom myslíte?
Naposledy upravil vonkreuz dne pát dub 28, 2017 17:52, celkově upraveno 1
Důvod: Slouceno.
rime
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: úte úno 12, 2013 11:13

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod grco » pát dub 28, 2017 17:56

Povedal by som ze Gore Windstopper je novsi, ale ci je to len novsi nazev, alebo je to aj zmenene, to uz neviem :)
https://www.gore-tex.com/technology/outerwear/gore-windstopper-products
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod wawrik » pát dub 28, 2017 18:16

1. Na omak odlišných Windstopperov sú kvantá.
2. Windstopper menil minulú sezónu logo.
3. Ak si kupoval priamo zo stránky Gore Bike Wear, o originalitu sa báť nemusíš. Je to divízia priamo firmy Gore, čo tie membrány vyrába.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod Wasek12 » stř kvě 10, 2017 19:15

Zdravím..
Snad neporušuji nijak pravidla, ale náhodou jsem narazil na tento kousek.. :D
http://www.dhgate.com/store/product/outdoor-hiking-camping-gore-tex-jacket-men/399140151.html

Co na to říkáte, celkem zdařilý fake, když porovnám s fotky na origo Arc stránkách.. Co si potom má člověk myslet ](*,)
Wasek12
nováček
nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: čtv bře 31, 2016 17:54

Re: Padělek nebo originál - jak poznat?

Příspěvekod FrantaKrajta » pon čer 24, 2019 13:36

V poslední době UIAA evidovala spoustu online prodejců, prodávajících falešné vybavení s CE, EN i UIAA bezpečnostními atesty. Ještě víc se toho prodává jako "lezecké" vybavení úplně bez značek. Celkem známé, ale zajímavé čtení...

Hlavní problém samozřejmě u velkých (a známých) portálů, které nejsou přímo prodejci, ale pouze zprostředkovatelé služeb mezi prodejcem a zákazníkem (o čínských portálech už vůbec nemluvě, ale tam to člověk naopak čeká). Můžete kupovat i něco pravého (bundu Arcteryx), ale portál vám klidně pošle padělek (protože dle článku níže to skladují pohromadě, a když se systém či pracovník splete)... Nebo nakoupí padělky od falešné firmy (levněji) a prodávají je přímo dál, protože je jim to jedno a mají zisk...
https://www.climbing.com/gear/counterfeited-how-illegal-knockoffs-harm-outdoor-brands/

Odkaz na seznam firem s UIAA atesty:
https://www.theuiaa.org/uiaa/is-your-equipment-really-certified/

Moc dobrý článek s konkrétními příklady zboží bez atestů z Amazonu zde (včetně diskuse pod ním, kde jsou i víc rozepsané významy jednotlivých CE/EN atd kódů, a jak z nich zjistit např. národní certifikační autoritu, které člověk v případě pochyb o padělaném CE EN kódu může napsat):

https://www.ukclimbing.com/articles/features/online_budget_gear_-_the_perils_of_the_bargain_buy-11904

Nákupům zdar :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Předchozí

Zpět na Oblečení