Odolnost membran

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 18:48

kazdy tu cetnost pojimame asi trochu jinak, cili jeste upresnim... z tech vice nez 100 pripadu rocne, co ji vytahnu a beru s sebou, je bezne cca 30-50% na mne, jasneze vetsinou ne cely den, ale letos to bylo urcite spise 60-70%; v lete je vetsinou jako zaloha, co kdyby, letos to byla pravdepodobnost 1:1, ze ji oblecu, jinak ji nemam rad, podobne jako mike, v teplem pocasi peklo, ale podzim, cast zimy a jaro je v permanenci...

a k tomu skladani, ono jsem i liny cokoli skladat, tak co muzu, povesim... a konkretne u membranovek si myslim, ze je to lepsi, nez skladat a rvat nekam do supliku ci regalu...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » pon zář 25, 2017 18:54

Jasne, ja ji s sebou nosim pokazde. Na denni prochazky ne, ale na celodenni turu jo. Takze 50 a vic za rok, ale vetsinou je sbalena v batohu. Na sobe jen kdyz to jinak nejde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » pon zář 25, 2017 19:22

mike píše:v obchodech, co nakupuju, bundy i kalhoty visi
Jasne, co maji vystavene. Myslis, ze i na sklade a ze se jim to posila na vesaku? :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 25, 2017 19:30

ja mela destive prokleti.. to se zas loni otocilo a mam furt krasne, proste jak to padne, tak to padne...

jo vnimam to tak ze membranovka je nejmin rentabilni kus vybavy stejne jako kalhoty, ale vyhovuje mi to vic nez plastenka i proto ze casto mam psa na sedaku a fakt nevim jak ho tam mit s plastenkou... a taky membranovku nesundavam hned, kdyz prestane chcanec ale mam ji pripadne do pokracujiciho jemnejsiho deste rozepnutou vepredu, navlhlej hrudnik je pro me mensi diskomfort nez se varit pod plastenkou nebo moknout. ono i v dvouhodinovym lehkym destiku mam radsi jen bundu nez promoceny triko a pak taky kvuli fotaku, kterej nosim na popruhu a manipulace zpod plastenky...

taky bych radsi kdyby visela - nebo aspon spacaky visely, ale pri rozmerech 13m2 prostoru na loznici, pc stul, a ulozny prostory pro 2 lidi fakt nemuzu misto dvou polic kam se mi vejdou komplet trika, mikiny, kalhoty a veci na vandry mit najednou prostor pro viseni 10 bund... mam asi 6 bund a nevim jak bych tam narvala zbytek tech veci, aby to nebyl metr vysokej komin bez ladu a skladu... v prostoru chybejicich 4 bund...

a jo, za par let mozna bude prostir navic ale ted roste neni, prtoze je pro me priorita jezdit na vandry ve vicemene vyhovujicim obleceni a ne setrit na rekonstrukci prujezdu a doma soupat nohama.o vikendu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » pon zář 25, 2017 19:49

@apuka: to bude lip vedet nejaky prodavac, ale casto se mi stava, ze se zeptam, jestli maji jeste neco (velikost, vic kusu) a odpoved je "jen to, co tu visi". Krome toho se bavime o mesicich, zbozi se obmenuje dvakrat za sezonu. Od vyrobce je to vetsinou slozene a zabalene rozumne, doma to bude horsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » úte zář 26, 2017 9:01

Quido píše:mne bavis - takze to mas celkem k nicemu, proc to kupujes? to ti staci semo tamo plastenka
...
jeste nedavno tak rekneme kazdy druhy vikend, cili 25 x 2-3 dny / rok plus dovolene (90% na horach), plus pracovni cesty, kdy to bylo a je v terenu, takze celkem urcite vice nez 100 dni v roce, kdyz budu skromny
Jo, a co? Budes me (stejne jako za noseni Pinguin Parkera) zase soudit proto, ze membranovku mam oblecenou tak malokrat a ze nechodim v ni na pracovni cesty (muj "teren" je kancl a vyrobni podniky)?

A predstav si, dlouha leta jsem chodil opravdu v plastence a byl jsem docela spokojeny. Jenze par zkusenosti s vetrem a terenem mi ukazalo, ze plastenka na (nektere) moje cesty uz neni vhodna, tak jsem si za vice nez dobrou cenu sehnal PreCipy. Idealni to taky neni, ale mne za tu cenu stoji - na druhe strane stoji moznost velkych problemu v horach v plastence (pad). Podle mne je jednoznacne, kam se vychylila rucicka...
Jo, taky si predstav, ze obcas nekam na Lysou nebo na mensi vylety do jednoduchych hor si schovam do ruksaku plastenku misto membranovky, tam by to v pohode stacilo (ale taky jsem ji na sobe mel za posledni rok a pul snad jednou). Navic cena setu Precip bunda+kalhoty me stala cca o 200 Kc vice nez poradna plastenka (i na batoh).

Kdyz jsem mel psa, predstav si, chodil jsem s nim na hodiny ven den co den, dest nedest. A nosil jsem membranovku - nejakou Milo z Aquatexu a s ni jsme byl naprosto spokojeny. Tu jsem nosil i na horach, ale jako kazdodenni bundu v lete v zime, i bez deste - jenze to jsem jeste nemel zdravotni problemy, potil jsem se minimalne, vazil jsem taky o 15 kg min a taky byl o 10-12 let mladsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » úte zář 26, 2017 10:22

co porad mas za problem, ze te nekdo soudi...? 8-[
ja pisu svuj nazor, ten snad muzu mit...
8)
a je tvoje vec, kolik za to das a jestli to pouzivas - ja bych to proste pri tebou popisovane intenzite nekupoval, ale jak jsem uvedl, je to pouze muj osobbni nazor - nechapu, proc se te to porad tak dotyka ?
:roll:
mne tu jen strasne bavi ty tve rozsahle zkusenosti s ruznym vybavenim a pak se ukaze, ze jsi v "terenu" sotva 20 dni v roce - no nic, nevsimej si mne :-..
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » úte zář 26, 2017 12:01

Quido píše:co porad mas za problem, ze te nekdo soudi...? ja pisu svuj nazor, ten snad muzu mit...
Ok, tak pis svuj nazor, to je naprosto v poradku. Potom jednak to pis jako svuj nazor a ne jako pohrdavy soud nad nekym, kdo ma jiny a jednak si radeji poradne precti, na co reagujes, a kdyz uz "citujes", tak alespon podle toho, co je tam napsane a nevypadas jako blbec...
A hlavne si zacni cist, co pises, protoze kdyz zacnes utocit na nekoho na zaklade sveho vyhraneneho nazoru na neco, co je pritom hodne individualni, tak se nemuzes divit, ze se to nekomu libit nebude a ze ten Tvuj vyrok nakonec mnohem vice vypovi o Tobe nez o tom druhem...

A at se na mne zlobis nebo nezlobis, vyroky typu
ze tu bundu porad mas mne jen utvrzje, ze te nelze brat vazne
pouze a jedine na zaklade toho, ze ta konkretni bunda nemela takovy strih, vahu, atd, jak jsi to ocekaval (nota bene, zes vahu a strih nezjistil uz kdyz jsi si ji pujcil mi prijde zajimava :wink:) rozhodne utok na jiny nazor je.
Stejne tak ted, ze "te bavi moje rozsahle zkusenosti s ruznym vybavenim a pak se ukaze, ze jsi v terenu sotva 20 dnu v roce" na zaklade toho, ze ctes jenom cast toho, co napisu a jeste mi pridavas neco, co jsem ja sam o sobe nikdy netvrdil, spise naopak. Ze Ti i napisu, proc mam prevlecne obleceni a ne plastenku, tos asi zase necetl anebo to nechapes.

Takze asi tak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » úte zář 26, 2017 12:38

dekuji za lekci z mravouky, pokusim se vyjadrovat mene pohrdave, vic ti slibit nemuzu
8)
nicmene je pravda, ze uz dele, a nejen diky nejake bunde, te moc vazne neberu, ale pokud se te to osobne dotyka, pak ja ti tvuj problem / dojem nevyvratim, to nejde, to je jen tvuj boj.....
:roll:
nepokrytecky jsem ti napsal, jak to vidim a co si tvych obsahlych a casto i odporujicich si prispevcich myslim, s tim zase ty nic neudals... muzu se sice mylit, ale zatim to tak vidim - pokud muj nazor neuneses, pak sorry ... a proto jsem taky psal, at si mne nevsimas

edit: nebo te fakt nechapu - ale i to, si myslim, snad muzu...
:ú
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » stř zář 27, 2017 8:58

tak bych se rad vratil k tematu a uvedl nektere sve poznamky, aby nejake to srvnavani ci hodnoceni melo vubec cenu...

taky mam precip kate a taky vim, ze je to jen nouzovka, dostacujici tak akorat na nase kopecky a vikendove vylety, pripadne takove to bezne trampování, kdy v pripade poradneho prusvihu se clovek muze vratit "dolu" ci domu,...
nicmene, a to nejen s ohledem na parametry, bych si nikdy netroufl to srovnavat s materiály z vyssich levelu - dalo by se to s urcitym ohledem srovnavat s HyVend od TNF, ale u toho je znamo, ze ve verzi 2L po nejakem case taky promoka, pritom paramtery vodeodolnosti uvadi dvojnasobne proti NanoPro (prdysnost shruba stejna)...
na delsi akce, VHT, delsi prechody do Alp atp. kde uz na kvalite vybaveni mnohdy zavisi zdravi, to fakt urcene neni ( a je prece jedno, jestli to mam v batohu a zadna boure ci prutrz mne nepotka, nebo jdu od startu v blbem pocasi - jak uz psal mike, clovek chce mit sebou veci, na ktere je spoleh...)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Předchozí

Zpět na Oblečení