Odolnost membran

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Odolnost memran

Příspěvekod fps » pon zář 11, 2017 16:26

po tom co jsem četl v tématu "Výběr nepromokavé bundy" o zkušenostech s odolností membrán a potom co jsem před cca deseti dny strávil cca 30h v dešti a 20h ve sněžení na Allgäuer Alpen kdy jsem měl celkem slušně mokré věci, a to nejenom na sobě ale i v batohu, jsem se rozhodl uděl testy všeho možného co mám do mokra, testy proběhly tak že jsem nejdříve řádně mokrou žínkou tlačil co to šlo z venku na membránové oblečení v místech nejvíc namáhaných, a pak jsem oblečení cca 5 min řádně osprchoval, a výsledky jsou docela dost špatné

- lehká záloha do batohu bunda High Point Road Runner verze 1, datům nákupu 7.3.2015, moc nepoužitá, zevnitř mokrá na ramenou ale hlavně na krku, do mokra je to už nepoužitelné
- lehká záloha do batohu kalhoty High Point Road Runner verze 1, datům nákupu 7.3.2015, moc nepoužité, zevnitř mokro na zadku, v rozkroku, ve vnitřních kotnících, ale hlavně na horní straně stehen, do mokra je to už nepoužitelné
- robustní HS bunda High Point Sky Rider Pro, datům nákupu 10.8.2010, celkem dost použitá, zevnitř lehce mokrá na krku, do mokra je to použitelné
- robustní HS kalhoty High Point Free Fall verze 1, datům nákupu 10.8.2010, celkem dost použité, zevnitř lehce mokré na zadku a v rozkroku, do mokra je to použitelné
- robustní HS kalhoty High Point Teton verze 2, datům nákupu 16.11.2015, moc nepoužité, zevnitř zcela sucho, do mokra je to použitelné
- robustnější HS bunda Tilak Storm, starší verze s venkovní légou na hlavním zipu, datům nákupu 21.10.2012, celkem dost použitá, zevnitř lehce mokrá na krku, do mokra je to použitelné
- lehčí bunda Tilak Attack Active, datům nákupu 17.4.2014, použitá 52 celých dní na těžko na sobě hlavně v zimě, zevnitř lehce mokrá na krku a ramenou, do mokra je to použitelné
- lehčí kalhoty Marmot PreCip Full Zip, předchozí verze, datům nákupu 3.5.2013, moc nepoužité, zevnitř zcela sucho, do mokra je to použitelné

taky jsem zkusil nepromokavé obaly, ty jsem nafouklé ponořil do vany

- Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack M, cca 4 roky starý, protéká přes membránu, do mokra je to nepoužitelné
- Sea to Summit eVENT Compression Dry Sack L, cca 2 roky starý, uvnitř sucho, do mokra je to použitelné
- Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack 13l a 20l, cca 5 let starý, protékají jak cedník, do mokra je to nepoužitelné
- Sea to Summit Dry Sack 13l, cca 1 rok starý, uvnitř sucho, do mokra je to použitelné

z toho mi vychází že UL membrány moc dlouho nevydrží, cca dva roky, u pořádného HS je to lepší, bunda High Point Sky Rider Pro která má kevlarem vyztužená ramena a lokty by mohlo cca 10 let vydržet, ale taky váži cca 1kg, a u nepromokavých obalů je to stejné, čím víc UL, tím kratší voděolnost

ještě mě napadlo zkusit membránové rukavice, mám čtvery, tak jestli budu mít náladu, tak je do zimy také otestuji na voděodolnost

P.S.
můžete opravit název tématu memran na membrán, aby se to lépe hledalo, tohle téma si zaslouží pozornost
Naposledy upravil fps dne stř zář 13, 2017 20:28, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odolnost memran

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 17:38

:smt023 diky, tohle je uzitecne.

fps píše:z toho mi vychází že UL membrány moc dlouho nevydrží, cca dva roky

Trochu bych to opravil: UL PU membrany. AS je taky UL a ten ti naopak vychazi dobre.

Premyslim, cim nahradit mou rozpadlou bundu a timhle asi pada extra UL varianta. Membranovka s vahou vetrovky, ktere sice bude lehce igelitova, ale jelikoz pouzivam membranovku jen v nouzi nejvyssi, tak by to mohlo stacit. Jenze kdyz uz po par letech tecou, tak by to nestacilo, protoze v te nouzi potrebuju, aby neprotekly.

fps píše:u nepromokavých obalů je to stejné, čím víc UL, tím kratší voděolnost

Mne z toho vychazi, ze tyhle obaly jsou zbytecne, snad jen na spacak se hodi. Ziplocy neprotecou a kdyz jsou osoupane, tak je proste vymenis. A kdyz k tomu pridas nepromokavy batoh, tak budes mit veci suche. Od te doby, co tuhle kombinaci pouzivam, jsem veci v batohu mokre nemel.

(nazev opraven)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolnost membran

Příspěvekod fps » pon zář 11, 2017 19:04

- já bych AS (Tilak Attack Active) jako UL membránu nenazýval, UL membrána je třeba ta BlocVent Super Light (High Point Road Runner) váži skoro polovičku, a rozdíl v robustnosti těchto bund je znatelný
- když jsem zjistil jak je UL komplet v háji (jsem ho už daroval), tak u mě už UL membrány skončili, sice pro mě peníze nejsou zas tak velký problém, ale dávat každé dva roky za membránový komplet 7 000 Kč se mi nechce, takže raději budu nosit odolnější membránový komplet tak jako před tím, těch cca 400 g navíc přežiji, nejdříve jsem přemýšlel že koupím komplet Sir Joseph Trisul, nebo komplet Tilak Pro, ale oboje nemají v mojí velikosti, takže to zatím přežijí v Tilak Storm a Marmot PreCip Full Zip když testy ukázaly že to zvládají, a až tohle odejde, tak se třeba v membránách objeví něco nového
- mě ty vaky připadají o hodně praktičtější, je to v batohu vše lépe z organizované, a ty Sea to Summit Dry Sack na které jsem přešel vydrží určitě déle než ty Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack, ale ten vodě odolný batoh by se hodil, ale je jich jen pár, kdyby měl ten Crux na bederáku kapsy, větší boční kapsy, a čelní kapsu, tak ho hned kupuji
Naposledy upravil fps dne pon zář 11, 2017 19:18, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odolnost membran

Příspěvekod booze » pon zář 11, 2017 19:15

fps píše:- mě ty vaky připadají o hodně praktičtější, je to v batohu vše lépe z organizované, a ty Sea to Summit Dry Sack na které jsem přešel vydrží určitě déle než ty Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack

Pokud se ti v lete zapari, tak zater se zacne loupat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 19:28

fps píše:já bych AS (Tilak Attack Active) jako UL membránu nenazýval, UL membrána je třeba ta BlocVent Super Light (High Point Road Runner) váži skoro polovičku, a rozdíl v robustnosti těchto bund je znatelný

Jasne, ale spousta lidi jako AS jako UL membranu bere. Viz ty neustale reci, ze nevydrzi pod batohem. A rozdil az tak znatelny byt nemusi, moje AS bunda vazila 260 g. Chci rict, ze rozdil neni ani tak v sile membrany, jako v technologii.

fps píše:mě ty vaky připadají o hodně praktičtější, je to v batohu vše lépe z organizované

V cem je tady rozdil proti ziplocum? V tech je to prece organizovane stejne dobre (jeden z duvodu, proc je pouzivam) a navic jsou pruhledne, takze hned vidis, co je uvnitr.

Kdyz to srovnam:
- cena: ziploc jasne vede
- organizace: ziploc je lepsi diky pruhlednosti
- vodeodolnost: ziploc 100%, vaky po case odejdou
- odolnost: vaky asi vetsi, ale ziploc jednoduse vymenis
- vaha: ziploc je lehci
- variabilita: ziploc mensi, kvalitni jsou jen 1 a 3 litry

Tak mi jasne vychazi ziplocy lepsi. Samozrejme musis sehnat ty kvalitni, coz muze byt trochu problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolnost memran

Příspěvekod mike » pon zář 11, 2017 23:34

Jeste dotaz:
fps píše:...a potom co jsem před cca deseti dny strávil cca 30h v dešti a 20h ve sněžení na Allgäuer Alpen kdy jsem měl celkem slušně mokré věci

Co jsi mel na sobe? Ty Road Runnery?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolnost membran

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 10:02

- měl jsem komplet High Point Road Runner, a když jsem vyděl předpověď počasí, tak jsem si vzal i Jurek pončo, to jsem na sebe dával když jsem zastavil kuli hodně silné průtrži, těch bylo asi pět
- já používám 13l a 20l vodě odolné vaky, takové Ziploc neexistují
Naposledy upravil fps dne úte zář 12, 2017 10:10, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odolnost membran

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 10:07

booze píše:
fps píše:- mě ty vaky připadají o hodně praktičtější, je to v batohu vše lépe z organizované, a ty Sea to Summit Dry Sack na které jsem přešel vydrží určitě déle než ty Sea to Summit Ultra-Sil Dry Sack

Pokud se ti v lete zapari, tak zater se zacne loupat.

tak to se uvidí, zatím žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » úte zář 12, 2017 13:45

fps píše:lehčí kalhoty Marmot PreCip Full Zip, předchozí verze, datům nákupu 3.5.2013, moc nepoužité, zevnitř zcela sucho, do mokra je to použitelné
Vidis a jak to tady nekteri hani, ze je PreCip do vetsiho deste na nic, bo ma jen 10000mm. A to je jeste starsi verze zateru. :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » úte zář 12, 2017 19:02

fps píše:- měl jsem komplet High Point Road Runner, a když jsem vyděl předpověď počasí, tak jsem si vzal i Jurek pončo, to jsem na sebe dával když jsem zastavil kuli hodně silné průtrži, těch bylo asi pět

Tehle uvaze nerozumim. Kdyz jsi cekal mizerne pocasi a Road Runneru jsi (evidentne opravenene) neveril, proc sis nevzal normalni membranove obleceni, co mas? Misto ponca navic, vahove by to vyslo nastejno.

apuka píše:Vidis a jak to tady nekteri hani, ze je PreCip do vetsiho deste na nic, bo ma jen 10000mm.

Vsak on taky o vodnim sloupci nic nepsal. Jen o stavu membrany nebo zateru ci co to je. A ze moc nepouzival, to by bylo spatne, kdyby to pod sprchou proteklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolnost membran

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 19:57

apuka píše:
fps píše:lehčí kalhoty Marmot PreCip Full Zip, předchozí verze, datům nákupu 3.5.2013, moc nepoužité, zevnitř zcela sucho, do mokra je to použitelné
Vidis a jak to tady nekteri hani, ze je PreCip do vetsiho deste na nic, bo ma jen 10000mm. A to je jeste starsi verze zateru. :wink:

a já byl jeden z nich že to nestačí, když jsem je po koupi párkrát zkoušel v dešti, tak jsem měl na kolenou a na zadku mokro, tak jsem je přestal používat a koupil ty UL od HP, ale byla to kondenzace, teďka je otestuji o hodně víc, tak jsem na ně zvědav jak dlouho vydrží, ale stále se mi nezdají hodnoty voděodolnosti PreCip? by mě zajímaly zkutečné hodnoty?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odolnost membran

Příspěvekod fps » úte zář 12, 2017 20:10

mike píše:
fps píše:- měl jsem komplet High Point Road Runner, a když jsem vyděl předpověď počasí, tak jsem si vzal i Jurek pončo, to jsem na sebe dával když jsem zastavil kuli hodně silné průtrži, těch bylo asi pět

Tehle uvaze nerozumim. Kdyz jsi cekal mizerne pocasi a Road Runneru jsi (evidentne opravenene) neveril, proc sis nevzal normalni membranove obleceni, co mas? Misto ponca navic, vahove by to vyslo nastejno.

já před tím s High Point Road Runner neměl problém, takže jsem tomu věřil, Jurek pončo jsem vzal na ty průtrže co hlásili, se posadím a počkám až skončí, tak jako to dělám v letních bouřkách, taky jsem si z toho stavěl přístřešek před stan, a taky před postavením a nebo složením stanu když stále pršelo nebo sněžilo jsem měl pod tím všechny věci
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Odolnost membran

Příspěvekod air2 » úte zář 12, 2017 20:19

fps: =D> =D> =D> Dobrá práce, díky za přínosný test!
air2
účastník
účastník
 
Příspěvky: 583
Registrován: ned lis 22, 2009 23:22
Bydliště: Klimkovice

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 5:46

V ramci zkouseni nove bundy jsem pro porovnani velikosti vyhrabal ze skrine svou prvni membranovku 12 nebo 13 let starou. GTX XCR + Paclite, Mountain Hardwear jeste z doby, kdy to byla solidni firma. Naposled jsem ji mel na sobe asi pred peti lety, to uz Paclite casti tekly, ale zbytek bundy vypadal v pohode. Od te doby visela vyprana ve skrini.

Kdyz uz jsem ji vytahnul, tak jsem prozkoumal aktualni stav. XCR casti zmenily barvu. Z puvodni stribrite na tmave sedohnedou, ktera je skoro k nerozeznani od Paclite, na pohled byly tezko rozeznat, az na omak. Pritom puvodne byl rozdil velky a i pred tema peti lety. Takze tam neco zdegradovalo.

No a pak lepene casti a svy. Nektere se rozpadaji pod rukama, loupaji se skoro samy a PU lepidlo je uplne suche, loupe se a sype. Jine kupodivu drzi, ale vubec bych se nedivil, kdyby se rozpadly po vyprani. Ty zdegradovane byly lehce nacate uz pred tema peti lety, ale porad drzely. Hlavne v oblasti napojeni kapuce, tam se ted rozpadlo uplne vsechno.

Odolnost proti vode zkouset nebudu, neni jak, Paclite tekl uz driv. XCR ne, ale i kdyby byla bunda kompletne z nej, tak je dneska na vyhozeni. Vypada to, ze membranovky jsou na tom s vydrzi stejne jako boty, kterym se rozpadnou podrazky. PU je proste univerzalni kurvitko. Takze jako u bot, neda se pocitat s vydrzi vetsi, nez nejakych 7 - 10 let. Bez ohledu na (ne)noseni, PU se rozpada i pri nepouzivani :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 7:39

apuka píše:....Vidis a jak to tady nekteri hani, ze je PreCip do vetsiho deste na nic, bo ma jen 10000mm.....


troufam si tvrdit, ze u kati muze byt pozadavek na vodeodolnost nizsi, jelikoz na katich nenosis batoh, cili na latku nic netlaci a neni tak namahana, navic valna cast plochy kati je pri chuzi 90% casu svisle, krome toho samotnym pohybem chuze vodu z povrchu latky strepavas, jen pri lezeni je to trochu jine, ale o tom se snad tady nebavime
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 22, 2017 7:42

Párkrát za rok vytahnu svou první membránovou bundu Lafuma (model asi Tatra women) XXL GTX Packlite, koupena léto 2006 v RockPoint Brno Vaňkovka v záři. Ještě v zimě jsem v ní lezl v Tatrach. Teď už zlehka promoká na ramenou a v těch místech se začaly odlepovat pásky kryjící švy. Je to super bunda s velkou kapucí, odvětráváním tak velkým že jsem vytáhl paže z bundy, velké kapsy posazené nahoru s pořádnou krycí légou... Zkusím švy podlepit nějakým McNett lepidlem co mám doma a do města a lehké vycházky bunda bude ještě stačit.

Direct Alpine Devil Alpine, kupovaná cca podzim 2010. Na ramenou a hlavně lopatkách došlo k plošné delaminaci spodní vrstvy od membrány. Neopravitelné, asi ju vyhodím nebo nechám na práci do lesa.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 7:50

mike píše:Odolnost proti vode zkouset nebudu, neni jak, Paclite tekl uz driv. XCR ne, ale i kdyby byla bunda kompletne z nej, tak je dneska na vyhozeni. Vypada to, ze membranovky jsou na tom s vydrzi stejne jako boty, kterym se rozpadnou podrazky. PU je proste univerzalni kurvitko. Takze jako u bot, neda se pocitat s vydrzi vetsi, nez nejakych 7 - 10 let. Bez ohledu na (ne)noseni, PU se rozpada i pri nepouzivani :evil:


ok, asi to tak bude, akorat, ze ja tvrdim, ze nenoseni je v totmto pripade horsi nez noseni, a to nejen z ekonomickeho hlediska - je to jen nazor, nejaky exaktni dukaz ci sledovani jako podklad k tomu nemam - to ale nechci resit (vec nazoru a nepodstatna), zajimalo by mne predevsim, jake muze byt reseni v "obrane" proti teto skutecnosti ?
:roll:
u bot jsem si to vyresil a vyhybam se PU podrazkam, snad jen krome lehkych nizkych trekovek, ketere stejne znicim drive nez podrazku, posledni s PU mam nizke Zamberlany a ty asi taky dorasuju "vcas" :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pát zář 22, 2017 7:58

vonkreuz píše:..... Lafuma (model asi Tatra women) XXL GTX Packlite, koupena léto 2006 v RockPoint Brno Vaňkovka v záři.....Teď už zlehka promoká na ramenou a v těch místech se začaly odlepovat pásky kryjící švy. Je to super bunda s velkou kapucí, odvětráváním tak velkým že jsem vytáhl paže z bundy, velké kapsy posazené nahoru s pořádnou krycí légou...



jeee, tu jsem měl taky, už jsem na ni zapomněl... koupil jsem ji ve výprodeji v r. 2007, odchodil jsem ní Patagonii (to držela) a další rok jsem ji po krátkém tripu v AT vrátil v záruční době, jelikož začala protékat, docela mne to mrzelo, páč jsem si na ni rychle zvykl - výborný střih, na tu dobu předstihla dobu, jen ty légy mne právě trochu štvaly, ale jinak jsem si ji oblíbil
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » pát zář 22, 2017 8:16

Quido píše: ja tvrdim, ze nenoseni je v totmto pripade horsi nez noseni
To same jsem uz davneji tvrdil i ja. A uplne nejvice se nici, kdyz nekde lezi poskaldane, idealne roky na sklade nebo ve skrini zatizene dalsim oblecenim. A uplne nejvice, kdyz se prijde z vyletu, kde se do te bundy trochu zpotilo,necha se vysusit, ale ne vyprat a takto se slozi do te skrini.
Castecna obrana podle mne je, kdyz si ji obcas vezmes na prochazku - a potom ji nechas zase vyschnout, jednou za cas ji operes ((i kdyz ji nosis minimalne, tehdy staci i v ciste vode bez prasku), ususis a zase ulozis, pokud mozno trochu jinak nez predtim (slozit jinak, at se neopakuji ostre oheby, resp. zavesit trochu jinak - jine raminko, trochu posunout dopredu/dozadu,...).
Ale taky nechci ode mne nejake "exaktni dukazy", ze to tak funguje, spise je to zkusenost moje i par kolegu, ale dost mala na "sledovani"
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » pát zář 22, 2017 22:08

Quido píše:zajimalo by mne predevsim, jake muze byt reseni v "obrane" proti teto skutecnosti?

Stejne, jako u bot. Bud bojkotovat PU, coz znamena vsechny membranovky, nebo je spotrebovat driv, nez se PU rozpadne. Coz je celkem problem, kdyz ma clovek membranovky jen jako zalozni :? U bot je to v pohode, tam stihnu ochodit dve podrazky driv, nez by se prvni zacala rozpadat.

@apuka: jenom pako by melo bundu slozenou a jeste zatizenou, samozrejme povesit. S pouzivam to nebude tak jednoduche. U bot jsem to cetl, ale bundu je, jak pises, potreba pred ulozenim vyprat a prani zas PU narusuje (viz muj rozpadly batoh), takze je otazka, co je horsi. Tohle by chtelo pokus, ale kdo ma dve stejne membranovky na odlozeni do skrine? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » sob zář 23, 2017 18:38

mike píše:
Quido píše:zajimalo by mne predevsim, jake muze byt reseni v "obrane" proti teto skutecnosti?

Stejne, jako u bot. Bud bojkotovat PU, coz znamena vsechny membranovky, nebo je spotrebovat driv, nez se PU rozpadne. Coz je celkem problem, kdyz ma clovek membranovky jen jako zalozni :? U bot je to v pohode, tam stihnu ochodit dve podrazky driv, nez by se prvni zacala rozpadat.


je to tak jak pises, cili problem...
pred 3 lety jsem mel mouznost zkusit v desti obleceni fjallraven, u kati to jeste slo, ale bunda pro mne nepouzitelna... :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » pon zář 25, 2017 10:49

mike píše:jenom pako by melo bundu slozenou a jeste zatizenou, samozrejme povesit.
A Ty si myslis, ze bundy na skladech vyrobce/velkoprodejce/obchodu jsou peclive po prijati vybalene a zavesene? :wink:

Ja mam prevlecne PreCipy (bunda+kalhoty) bohuzel vetsinu roku ve skrini (kdyz je nemam nikde) nebo slozene v ruksaku (kdyz jsem venku i s nima). Protoze je nemam kam dat zavesene. Mame jenom jednu skrin, kde se daji bundy zavesit (a byt hoden lbe nevrzeny, same dvere a zadnem misto na skrin), tam je to plne jinyma vecma. :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 12:21

Nejak jsem zmaten, doma to mas snad minimalne - anebo nikam nechodis?
:t:t
no a v baglu je to snad slozene pokazde jinak...
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod slezacekm » pon zář 25, 2017 13:33

@Quido: popiš tu zkušenost s bundou Fjallraven. Mám bundu z G-1000 a do deště je to absolutně nepoužitelné (i navoskované)
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 14:12

byla to, pokud se dobre pamatuju, bunda Monty G-1000 s vepinatelnou fleece, tu vnitrni mikinu jsem nemel, na to bylo teplo - predne mi prisla docela tezka a tvrda, je sice prijemna na omak, jako prirodni latka, ale zda se mi dost tuha, mne s ni potkal trihodinovy slejvak (jarni, kolem 10 °C, spis o neco mene), v mistech kde byly ramenni popruhy, na zadech a v misech limce (pod zatylkem) jsem ji mel nasaklou vodou, misty i na kapuci, a to z obou stran (z lice i z rubu) a citl jsem tam po desti chlad), a moc prodysna se mi nezdala, pocitove latka prijemna, ale vysledek byl, ze jsem byl pod ni dost splaveny... mne prijde, ze to je spise bunda na cekanou, kdy sedim, moc se nehybu, pada rosa a ja nemam navlhnout a promchladnout...
Naposledy upravil Quido dne stř zář 27, 2017 8:34, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod apuka » pon zář 25, 2017 14:16

Quido píše: doma to mas snad minimalne - anebo nikam nechodis?
Minimalne??? Ehm, ja chodim i do prace a vetsinu roku nechodim na cely vikend pryc, navic moje vylety jsou krome dovolene (-ych) v CR a SK a i pres dovolenou chodime na denni treky s ubytovanim v udoli..
Taky ne vzdy mam chut nekam pres vikendy jit, kdyz vim, ze bude lit cely den. Divam se, ktery den ma byt lepsi pocasi a podle toho jdu na vylet, teda pokud vubec jdu. No a kdyz evidentne nebude treba, tak proc bych prevlecne obleceni vzal, obzvlast, kdyz vim, ze kdyby nahodou, tak do nejakych dvou hodin jsem (v CR nebo SK) v civilizaci (chata, pristresek) nebo u auta a rychle se ususim.
V zime pod nulou nemam duvod si to sebou nosit.
No a tak mi to vychazi mozna na 20+ dnu mit sebou "oblecky" v ruksaku nebo na sobe. A zbyva nejakych 340+, kdy to je doma.

A to uz nepisu o tom, ze za dva roky, kdyz jsem mel i zdravotni problemy a chodil jsem na vetsi vylety ven mnohem min, jsem mel na sobe asi dvakrat bundu a jednou kalhoty.

By me zajimalo, kolik dnu za rok nosis membranovku sebou Ty, kdyz ji "doma mas snad minimalne" :evil:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 14:20

:mrgreen:
mne bavis - takze to mas celkem k nicemu, proc to kupujes? to ti staci semo tamo plastenka
:-s
tak ted uz mene, ale jeste nedavno tak rekneme kazdy druhy vikend, cili 25 x 2-3 dny / rok plus dovolene (90% na horach), plus pracovni cesty, kdy to bylo a je v terenu, takze celkem urcite vice nez 100 dni v roce, kdyz budu skromny...

edit: a urcite ji nemam slozenou - zadnou bundu nemam slozenou :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Mawenzi » pon zář 25, 2017 14:51

mam to podobne, nemam.skrin na vesaky, takze membrana "slozena" uplne nahore spis tak jako hozena, do batohu se to snazim skladat pokazdy jinak ale tak 20 vikendu v roce se nosi v batohu, 320dni je doma.ve skrini... proc sem si ji kupovala? kvuli tem 5-10 destivym dnum v roce... predloni to bylo s mym prkletim i 20 destivejch vikendu tak sem.ji mela vic na sobe nez v baglu...

jakoze kdyz tu bundu vyuzijes 5x za rok v realu, tak to neznamena, ze chces radsi nosit plastenkuni kdyz by asi byla vyrazne levnejsi...

edit krom jeste peri mam slozeny uplne vsechny bundy, protoze se v tom lip drzi pehled a poradek nez nahazeny chumli v polici s rukavama zamotanyma.do sebe bez ladu a skladu...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odolnost membran

Příspěvekod Quido » pon zář 25, 2017 16:50

a to jsem nepicital destive dny, kdy jdu se psem...
:-#
nebudu tady nikomu lezt di svedomi a prit se, co je prehlednejsi, to ma asi kazdy podle sebe... ja osobne vesim co se da, vlastne mam poskladane jen ponozky, spodary, tricka, teplaky a pracovni obleceni, vse ostatni na vesacich a podle toho jsem si i upravoval, ci obstaraval skrine - pro me je prehlednejsi veset a myslim si, ze se to i min pak macka, no a i po tme sahnu a presne vim, kde mi co visi... :wink:

tak to jeste vice potvrzujete, co psal mike, ze membranovky jsou nejmene rentabilni casti vybavy... kdybych membranovku nosil cca 20 dni v roce, tak bych za to nekolik tisic asi nedal :roll:

ja chodim ven bez ohledu na pocasi, proste chci byt venku
:t:t
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Odolnost membran

Příspěvekod mike » pon zář 25, 2017 18:33

20x v roce? By mi jeblo ;-) Jsem rad, ze mam membranovku na sobe tak mozna 5x za rok, lip je min. Vtip je v tom, ze si na hory netroufnu jet bez ni a to ani kdyz je dobra predpoved. Kdyz mne chytne bourka nekde v nahore a musim jit dal (jsem v blbem miste, je pozde atd), tak je plastenka nepouzitelna. Podobne, kdyz prijde mizerne pocasi a nemam cas cekat, az se zas spravi (leti mi letadlo...).

Ven chodim od lonska kazdy den na hodinu az dve. Membranovku jsem pouzil snad jednou a nadaval si, ze to byl blby napad.

@apuka: v obchodech, co nakupuju, bundy i kalhoty visi. Doma mi zas visi ve skrini, tech mam dost, pri navrhu bytu jsem s tim pocital. Mam dokonce specialni prostor na zaveseni spacaku :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení