Jakej GoreTex?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jakej GoreTex?

Příspěvekod pavproch » čtv říj 6, 2005 11:14

Outdooristi, otázka do pléna...

O co mi de?
Jezdim do hor... furt, ale hlavně když je sníh... (skialpo, lezení, lýže, VHT atak.) 99% času mám na sobě IBQ kalhoty (max tak s podvlečenýma jégrofkama, dyž je hoooooooodně velkej mráz) a nahoře moiru, tenkou flísku a No-Wind.
Větruli a šustle oblíkám tak max 2-3x za zimu... Mám asi 10 let starý Salewy ("young+snow" nebo tak nějak se to menuje) bez membrány. Už těžce přesluhujou.....

Brzo teda budu doplňovat šatník o slušivý kompletek "větrule-šustle".

Bude to membrána, to je jasný... Ale otázka zní, která?!?!

Jednovrstvá (PacLite nebo něco tak...)
+ nízká váha (kompletek do 700 gr)
+ malý objem po sbalení
+ nižší cena
- pouze jedna vrstva relativně tenké látky
- bez vyztužení na namáhaných místech
+ prodyšnost
? nepromokavost

Dvou/třívrstvá (XCR atak)
- velká váha (komplet hrubo přes kilo, spíš kiloapůl)
- velký objem po sbalení
- vysoká cena
+ životnost (tlustší látka, vyztužení, podšívka...)
+ dlouhodobě ověřené vlastnosti (prodyšnost, nepromokavost)

Tak kerá????

Thx,

pavproch

PS: Nejde mi teď o konkrétní výrobek/značku (to budu řešit až jako krok 2.), fčíl de o PRINCIP....

PPS: Znova zdůrazňuju: ŠUSTLE OBLÍKÁM MAX 3* ZA ZIMU!
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » čtv říj 6, 2005 12:20

bud muzes zkusit levnejsi alternativu - Gelanots a nebo pokud chces Paclite, tak nektery bundy delaj nektery vyrobci i s dvou-/trivrstvmym GTX na ramenou...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Simi » čtv říj 6, 2005 12:37

Predem predesilam, ze s GTX Paclite nemam osobne zadnou zkusenost. Pouzivam v zime jako maximalni ochranu proti pocasi kombinaci 3vrstva GTX bunda a Gelanots kalhoty s vyztuhami.

Muj nazor je nasledujici:
Pri situaci, ze ti soucasne obleceni vyhovuje ve vetsine pripadu, bych jako bundu poridil neco z Paclite, protoze to dost mozna vetsinou budes mit v batohu. Pokud ji budes mit na sobe, tak bych se nepromokavosti atd moc nebal. Nicmene musis doufat, ze ji zvlast nekde pri lezeni nedrbnes.
Co se tyce kalhot, tak tam bych byl s necim tenkym opatrnejsi. Predevsim pri pouziti macek nebo i hranami lyzi se da i v hodne pevnych kalhotech snadno udelat dira, natoz v necem z Paclite. Tam bych se poohlidnul spis po necem pevnejsim a v ramci moznosti co nejlehcim a a co nejsbalitelnejsim.
Tot muj nazor... ;-)
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Příspěvekod leggos » stř říj 12, 2005 15:07

Možná by pro Tebe byla dobrá tahle
http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1

jen ta cena na paclite docela dost , ale zase má to vyztužení z gtx xcr.
leggos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 137
Registrován: stř zář 14, 2005 19:54
Bydliště: Pardubice- Mechov( tudíž HK)

Příspěvekod teoretic » stř říj 12, 2005 15:42

leggos píše:Možná by pro Tebe byla dobrá tahle
http://www.hudy.cz/GoodsDetail_LS.asp?n ... nguageID=1

jen ta cena na paclite docela dost , ale zase má to vyztužení z gtx xcr.


jo, presne to jsem le na mysli v mym minulym prispevku...

diky, leggos:)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod pavproch » ned lis 6, 2005 8:32

OŽIVENO:
Takže, je rozhodnuto: bude to bunda Lowe Alpine Grepon (paclite+ramena z XCR) a kalhoty téže značky (paclite, celorozpínací). Fčíl si akorát obhájit tu jedenáctku, co ta sranda bude stát.....

Jelikož ale (jak píšu výše) nemám zkušenosti s membránama, tak ještě jeden dotaz:

Jak s mámk těm hadříkům chovat? Mám ve zvyku na začátku zimy bundu i kalhoty fest srolovat a stáhnout popruhem a hodit do báglu, ve kterým se válí srolovaný až do prvního použití, což je třeba i několik měsíců (loňská zima: 55 dní na lyžích, z toho sem bundu měl na sobě 3x a kalhoty jednou....). Jak se to bude líbit tý membráně? Nebo si mám dát tu práci a po každým výletu vytáhnout z báglu, rozbalit a nechat vyvěšený na ramínku ?
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod teoretic » ned lis 6, 2005 8:43

no presto, ze jsou membrany dnes jiz dost odolny, tohle, co pises, jim urcite na zivotnosti neprida ( i kdyz by jim to na druhou stranu nemelo nejak ublizit), ale stejne bych spis doporucil normalne obleceni povesit do skrine - tim nic nezkazis. :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Jano » ned lis 6, 2005 10:53

Nemam skusenosti s GTX Paclite, ale pokial viem, tak Paclite je nachylny na mechanicke poskodenie zvnutra (kedze nema futro), takze ak to chces balit tak, ako pises, tak vnutrom dnu. Celkovo je vsak zevraj mechanicky menej odolny.... neviem vsak, ci je to pravda, len odkazujem na to, co som cital.
Jano
 

Příspěvekod Rujir » pon lis 7, 2005 10:37

Jano píše:Nemam skusenosti s GTX Paclite, ale pokial viem, tak Paclite je nachylny na mechanicke poskodenie zvnutra (kedze nema futro), takze ak to chces balit tak, ako pises, tak vnutrom dnu. Celkovo je vsak zevraj mechanicky menej odolny.... neviem vsak, ci je to pravda, len odkazujem na to, co som cital.


No ja na svoju vlastnu paclite bundicku este len setrim, ale z toho co viem, videl som a pocul od znamych, tak to s tou poskoditelnostou membrany nie je take horuce. Zbalenim v batohu prakticky nemas sancu ju znicit, ani ked to je paclite. Jedine, ze by si do nej zabalil kudlu... :wink: Alebo cokolvek ostre.

Samozrejme Paclite sa neodporuca na lozenie po skalach, ale na klasicku turistiku je dostacujuci a odolny viac nez dost...
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pavproch » úte lis 15, 2005 20:08

Tak bundička už je doma - sem si udělal vánoce už 15. listopadu.....

Přesně tahle: http://www.steepplanet.com/prodimages/L ... red_lg.jpg


A na kalhoty je času dost... příští vánoce.... nebo velkonoce... nebo .....


PS: Ta sranda stála dost $$$ na to abych ji nachával slisovanou v báglu.... slibuju, že půjde vždycky po výletě na vzduch...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod pavproch » ned pro 25, 2005 19:09

Tak sem ji měl neska poprvé na sobě, holku jednu.... Teda myslím tu kundu, pardón bundu......

VELMI GŮT! V dolině scalo, uprostředka kopca sněhoscalo, nahoře sněhovalo. A hlavně docela dost fučelo... JJ, bylo mi v ní příjemně...

Od 15. listopadece ležela ve skříni a nemohla se dočkat, včera se přesunula pod stromeček a neska sa dočkala.... a já taky....
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28324
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod Rujir » ned pro 25, 2005 19:20

pavproch píše:Tak sem ji měl neska poprvé na sobě, holku jednu.... Teda myslím tu kundu, pardón bundu......

VELMI GŮT! V dolině scalo, uprostředka kopca sněhoscalo, nahoře sněhovalo. A hlavně docela dost fučelo... JJ, bylo mi v ní příjemně...

Od 15. listopadece ležela ve skříni a nemohla se dočkat, včera se přesunula pod stromeček a neska sa dočkala.... a já taky....


Blahozelam! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Oblečení