preferovany system oblikani proti povetrnostnim vlivum?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

preferovany system oblikani proti povetrnostnim vlivum?

Příspěvekod teoretic » úte zář 27, 2005 20:10

u me to je ruzny, zalezi na situaci, nejsem skalni zastance jednoho systemu..

na pul-/jednodenni ture, kdyz je hezky a nevypada to na dest, tak jen treba fleecku nebo softshellku + ponco v batohu (co kdyby nahodou :) )

jak na kratko, tak na dyl - pokud ma bejt hnusne, tak softshellku + na sobe ci v batohu pertexku (casem nahradi paclite nebo lehkej gelanots)

pokud ma bejt hnusne a je to na dyl + spojeno s tezsim batohem, tak goracovou bundu

pokud je kosa + pripadne hnusne, at uz s tezsim ci lehcim batohem - goracovka

co vy?
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » úte zář 27, 2005 20:14

podprsenka moira bio, moira triko mono, moira trio rolák, windstopperová vesta tilac-toto praktickyvždy, pokud fakt není hic, jsem totiž nepotivý zimomřivý typ. takhle i na kolo. pak na to ppodle zimy moiru plyš, polartec 300 a bundy nosím dvě-lehkou pertexku a Pinguina-Parker. snad jsem na nic nezapomněla. dole kalhotky moira bio, pertexky a když je zima tak spoďáry moira trio. ponožky moira EKS.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod teoretic » úte zář 27, 2005 20:19

šíp píše:podprsenka moira bio, moira triko mono, moira trio rolák, windstopperová vesta tilac-toto praktickyvždy, pokud fakt není hic, jsem totiž nepotivý zimomřivý typ. takhle i na kolo. pak na to ppodle zimy moiru plyš, polartec 300 a bundy nosím dvě-lehkou pertexku a Pinguina-Parker. snad jsem na nic nezapomněla. dole kalhotky moira bio, pertexky a když je zima tak spoďáry moira trio. ponožky moira EKS.


varovani vsem, co maj alergii na moiru - drzte se daleko od sipky :D

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod šíp » úte zář 27, 2005 20:22

teoretic píše:
šíp píše:podprsenka moira bio, moira triko mono, moira trio rolák, windstopperová vesta tilac-toto praktickyvždy, pokud fakt není hic, jsem totiž nepotivý zimomřivý typ. takhle i na kolo. pak na to ppodle zimy moiru plyš, polartec 300 a bundy nosím dvě-lehkou pertexku a Pinguina-Parker. snad jsem na nic nezapomněla. dole kalhotky moira bio, pertexky a když je zima tak spoďáry moira trio. ponožky moira EKS.


varovani vsem, co maj alergii na moiru - drzte se daleko od sipky :D

t.


no manžel fakt letos v roháčích získal alergii na moiru. fakt . pupínky hlanvě na zadku a děsně ho to škrábalo...
JO a moiru miluju. to zase je pravda.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vilík » úte zář 27, 2005 20:26

To cumim...

Ja to mam asi takhe:
Na vodu odshora: Helma, neoprenova bunda, pod ni bud bavlneny triko (kdyz je teplo) nebo klimatexovej rolak (kdyz je zima), pak plavky, neoprenovy ponozky a tenisky od vietnamcu
Na pesi akce: Jako funkcni pradlo pouzivam armadni klinatexovej komplet, na to klimatexova mikina pripadne mezi to bavlneny triko na odsavani potu a dolu normalni sustaky. Jako bundu mam bud lyzarskou nebo jednu starou impregmovanou vetrovku. Tu beru i v lete do batohu. K tomu jako plastenka celta...
V lete kratasy (3/4 Rejoice)a bavlneny triko, pripadne jiz zminenej klimatex a na to mikinu. Tak sem sel v noci z patka na sobotu stovecku a bylo mi teplo i kdyz mi omrzala celovka...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

oblikani

Příspěvekod skalis » úte zář 27, 2005 21:14

ahoj,
kratasy (jedny rejoice, ostatni noname) nebo jakykoliv kalhoty (na zimu nebo humus mam pinguin alpin L--ted nove:)

jinak na vrsek: moira mono kr. rukav, moira trio-mikina dl. rukav (dohromady tomu rikam quatro:), nowindka

kdyz prsi, tak gelanots (tenkej--road runner)
kdyz je fakt husta zima a nestacej moiry (moc velkej mraz, nebo malo pohybu), tak pletenej vlnenej svetr od babicky (obcas ho pouzivam i misto tria a nedam na nej dopustit)
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Příspěvekod šíp » úte zář 27, 2005 21:15

no vida, další co má oblíbenou Moiru :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: oblikani

Příspěvekod Vilík » úte zář 27, 2005 21:18

skalis píše:kdyz je fakt husta zima a nestacej moiry (moc velkej mraz, nebo malo pohybu), tak pletenej vlnenej svetr od babicky (obcas ho pouzivam i misto tria a nedam na nej dopustit)


Svetry a saly od babicky... Klasika, co zahreje. Taky dokonala vec, jenom kdyz namokne, tak to dlouho schne.
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: oblikani

Příspěvekod šíp » úte zář 27, 2005 21:19

Vilík píše:
skalis píše:kdyz je fakt husta zima a nestacej moiry (moc velkej mraz, nebo malo pohybu), tak pletenej vlnenej svetr od babicky (obcas ho pouzivam i misto tria a nedam na nej dopustit)


Svetry a saly od babicky... Klasika, co zahreje. Taky dokonala vec, jenom kdyz namokne, tak to dlouho schne.


ale nehřeje do mokré!
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

moira+svetry

Příspěvekod skalis » úte zář 27, 2005 21:38

ja moiru taky zboznuju. jen jednou sem s ni mel problem, ze mi byla malinko neprijemna na kuzi, ale to bylo opravdu extremni vedro a hodne sem se potil (stalo se mi to jen jednou). jinak si na ni nemuzu stezovat.

ad svetr: zajimavy je, ze ten svetr je mirne hydrofobni (asi jak je hunatej). na dest to samozrejme neni, ale mzeni to zvladne. a mam ho fakt rad.

jeste me napadly rukavice--mam jedny tenky pleteny z termolite-base a loni sem v nich vydrzel prakticky celou zimu (krome lyzi a kola). letos sem si koupil windstopprovky, tak sem na ne zvedavej...a tesim se na prvni snih (predminulej vikend sem byl na horach a zdalo se mi, ze uz napadl, ale byl to bohuzel jen sen:)
Uživatelský avatar
skalis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte kvě 17, 2005 20:59
Bydliště: Lanskroun

Příspěvekod pripluv » čtv zář 29, 2005 6:59

Zpravidla:

Moira Tropiko, Moira Duo, fleeska (v létě propagační firemní :mrgreen: , v zimě OS od Schwartzkopfa), gelanotsová bunda od Schw (Mania).

Když jdu někam tak na den, moc se s tím neseru a vyrazí klidně v riflích (jsou supr, koupil jsem je v sekáči za čtyři pětky a mám je asi sedmým rokem :wink: )...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod homerr » čtv zář 29, 2005 7:31

tak se taky přidám:
na hlavě vždy čelenka z moiry
na tělo: moira mono, moira duo, když je zima nějaká kombinace: moira trio, pak bunda fleece, bunda goretex, nebo větrovka.
nohy: skoro vždycky kratasy, když je zima šusťáky, když je ještě větší zima pod šustáky dlouhý spodky moira trio, ještě větší zima: spodky+kalhoty goretex
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod mifr » čtv zář 29, 2005 7:38

Ja jsem Moiroalergik :D (spise ale psychickeho nez fyzickeho razu), takze vetsinou v lete jen Jitex kratky rukav a kapsace, za deste na to obleknu nylonovy nepromokavy oblek (z pracovnich odevu, zater PVC - cca 250 Kc). Kdyz je chladneji tak pod Jitex ultratenky Klimatex a na to fleece od sikmookejch chlapcu :) nebo Jitex rolak se zipem, pripadne armadni termotriko nejake severske armady (Benelux a vyse) a na to obycejnou bundu se zaterem (noname). Pod kapsace v zime Jitex spodky kratke ci dlouhe. Zatim jsem nepocitil potrebu membranovych bund ci kalhot,ale mozna casem...kdo vi :-k
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod norman_64 » čtv zář 29, 2005 7:52

Já: termotriko - bud coolmaxový Canard (ten si moc pochvaluju) nebo Moira Mono (koupe z hecu :(( ) a pak fleece z Norského sekáče ( má zipy YKK) ,nebo klasická mikina s kapucí a nahoře větrovka asi s nějakým zátěrem taky od Norů - taky YKK... * (Fleece + větrovka - 215Kč :mrgreen: )
Jinak dole - bud kratasy nebo maskáče Metra... 8) a ponožky od BOmy...

škoda že ty hadry jsou tak moc drahé... :((
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod pripluv » čtv zář 29, 2005 10:58

To je mazec ... dřív měl každej popradky, vyrudlej svetr a kulicha od babičky ... dneska to je samej gore, moira, ... :mrgreen:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » čtv zář 29, 2005 11:15

Přípluv píše:To je mazec ... dřív měl každej popradky, vyrudlej svetr a kulicha od babičky ... dneska to je samej gore, moira, ... :mrgreen:


Tie Popradky by som bral klude aj v sucasnosti, ale na moiru nedam dopustit. Teda na materialy ala moira. Na SK trvalo moire sraaasne dlho kym sa presadila, a preto z nej vlastne nemam nic. Mam Klimatex, CoolMax, FastDry atd. ale z "pravej" moiry nic :P

Klasicka zostava: Coolmax a Softshell na leto a na zimu klimatex s dlhym ruakvom, fleece a softshell. V pripade velkej zimy aj Polartec, ale to uz nie je 2x pohodlne, lebo softshellka na to nie je stavana :cry:
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod chonga » pon říj 10, 2005 23:16

ponožky dle nálady :mrgreen: a náročnosti, potom různá kombinace dle počasí triko Sensor coolmax nebo Moira UL, rolák Senzor thermo nebo mikina Salewa technopile, vesta Pinguin nowind, bunda pertex Warmpeace nebo zatím zátěrovka RVC, trenky Sensor active, kalhity Milo suplex většinou bez nohavic nebo zátět RVC, čepice Moira stretch nebo šátek Moira.
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod maykl » úte říj 11, 2005 16:23

Tak to jsem asi jedinej, kdo má obločení stejné jako před 15 lety. :mrgreen:
Každopádně jedinou mám snad bundu jako kvalitní, ale takz žádnej goráč. Rukavice od šikmookejch, na ně ve velké zimě od manmatu palčáky- super, boty si chci koupit k vánocům a vyhrávaj popradkz-JamesII-jinak odzkoušené jsou tzv snowboardové boty-soft, aby se dali ohejbat, svetr ze sekáče a jeden, co upletla babča kdysi dávno tatíkovi
No a přesto jsem zdráv, a to v zimě jsem venku neustále. *
maykl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 272
Registrován: úte črc 26, 2005 14:03

Příspěvekod teoretic » úte lis 15, 2005 16:34

jak to delate s horni polovinou tela v zime treba na lyze?

funkcni rolak
fleecka
(windstopper/softshell)
(goracova) bunda

nebo

funkcni triko (s dlouhym rukavem?)
slaby (fleecovy?) rolak
fleecka
(windstopper/softshell)
(goracova) bunda

nebo jeste jinak?

ja to prvni, ale kukam a ctu, ze vetsina spis druhej princip (rozdil ve spodnich vrstvach)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vojtos » úte lis 15, 2005 17:24

teoretic píše:jak to delate s horni polovinou tela v zime treba na lyze?

funkcni rolak
fleecka
(windstopper/softshell)
(goracova) bunda

nebo

funkcni triko (s dlouhym rukavem?)
slaby (fleecovy?) rolak
fleecka
(windstopper/softshell)
(goracova) bunda

nebo jeste jinak?

ja to prvni, ale kukam a ctu, ze vetsina spis druhej princip (rozdil ve spodnich vrstvach)

t.


Teda jí nevim jak ty, ale já bych se v obou případech asi uvařil. Max: funkční triko s krátkym rukáve
moira, klimatex - rolák
windstopper
a nakonec ev. goráčovka i když kolikrát jezdim jenom ve windstopperu když je hezky
Uživatelský avatar
Vojtos
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1538
Registrován: stř srp 4, 2004 14:36
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Příspěvekod teoretic » úte lis 15, 2005 19:13

no uvaril a neuvaril, zalezi na tom, kolik je stupnu a do jaky miry se clovek hejbe ci sedi na lanovce:)

ja pouzivam moirovej rolak, mikro-fleecku a softshell kdyz je hezky nebo hardshell kdyz je hnusne no a nebo holt oboje, kdyz se moc nehejbu a je mega kosa

me slo spis o to, zda puzivate funkcni (moira/klimatex/etc.) rolak jako nejspodnejsi vrstvu nebo jeste nejeky jiny funkcni pod to - cili, vidim, ze ty, vojto, preferujes taky tu druhou variantu..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod uplne jinej martin » úte lis 15, 2005 20:05

no, když se v zimě hejbu (= nakej sportik) tak moira/klima/ji-tex, mikroflíska, windstopperka a je to a když je extra kosa tak ještě flícová vesta. Jinak mikina ws, když ej kosa tak ještě ta vesta.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod homerr » stř lis 16, 2005 10:16

moira mono, moira duo, (pak podle kosy moira trio) a navrch bundu co se používá v zimě na kolo - ta je na běžky super
homerr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: sob říj 16, 2004 20:19
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lipon » čtv lis 17, 2005 11:39

podle toho jestli bezky nebo dolekopcom

na bezky obvykle dlouhej Coolmax nebo Moira podle toho co zrovna neni spinavy :-)
na to bud jeste kratkej coolmax kdyz je velkej mraz
pak dres na kolo (PES) s vysokym limeckem
a pres to windstopperku
dole - funkcni trenky a dlouhy spodky a pres to cyklolaclace s windstopperovym predkem

dolekopec - dlouhy triko jako v predchozim odst., pak flisku a Pinguin Parker
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...


Zpět na Oblečení