Pončo

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pončo

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2021 12:53

Nedávno jsem doma poklízel a našel starý pončo od Jurka, rok výroby asi tak 2007. Rozbalil jsem ho, vydrolilo se na mě komplet rozpadlý podlepení a tak putovalo do koše.

Se slzou v oku jsem zavzpomínal, jak jsem se s tím vláčel po Skandinávii víc jak dekádu zpět, pod tím nosil vlněnej svetr a k tomu maskáče, starý dobrý punkový časy. Člověk byl mokrej nebo spařenej tak jako tak a tak mi to vlastně ani nechybí.

Membránovka je tudíž u mě jednoznačně posun vpřed a už bych do ponča nešel.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 6, 2021 14:05

kennedy
jo to je ono

tomas
ja bych brala.membranovku s hrbem na krosnu. bych se i placla pres kapsu kvuli tomu kdyby to byl treba AS
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2021 14:37

No tak ono existuje něco jako toto. Je to nějáká US garážovka, ale ten střih a rukávy vypadají použitelně.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 6, 2021 15:26

Tomas
no neco takovyho ale poradne sem nenasla z ceho to je a je to i dost dlouhy, takze je to neco ala ta northfinder plastenka. libila by se mi takovahle vec - kratsi a s vetracima zipama v podpazi, nejakej prodysnejsi matros.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 16:16

Tomas píše:Nedávno jsem doma poklízel a našel starý pončo od Jurka, rok výroby asi tak 2007. Rozbalil jsem ho, vydrolilo se na mě komplet rozpadlý podlepení a tak putovalo do koše.

Pred par lety skoro to samy, rozpadl se kompletne zater. Akorat nebylo od Jurka a bylo jeste nekdy z minuleho tisicileti. Klasika, rozpad PU. Tyhle veci se holt musi zavcas spotrebovat. Blbe je, kdyz jde o veci, ktere pouzivas jenom obcas, takze by jinak vydrzely klidne 20 let. PU je ovsem skvele kurvitko.

Kennedy píše:Na druhou stranu někde na holý pláni kde fičí a je fakt kosa to může bejt dobrý.

Kdyz fici, tak je ponco skoro nepouzitelne.

Mawenzi píše:desne me totiz stvou mokry popruhy a prseni mezi batoh a zada, na par dni to preziju ale na 20 se mi do toho nechce. potrebovala bych aby nekdo vyrabel bundu s hrbem na krosnu.

Mne to prijde naprosto neprakticke. Reseni je klasicka membranovka a nepromokavy batoh. Od te doby, co ho mam (a to neni 100 %), jsem spokojene odlozil plastenku a nemam problem. Jako jo, zada sice namoknou, ale pres membranovku ti to nevadi a po desti zase rychle uschnou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » čtv kvě 6, 2021 16:28

Tomas: No páni, konečně něco neotřelýho tady! Nevypadá to vůbec zle, tyhle USA garážovky fungujou často líp než by člověk řekl, ostatně brzo budu jednu takovou garážovku objednávat.
Tohle je vážně podobný jako Northfinder a taky to bude spíš do chladu. Po většinu roku zůstanu u klasickýho ponča, už jsem na to prostě zvyklej. Ale dobrej a zajímavej tip!

EDIT: Pěkná recenze od profíka zde:
https://andrewskurka.com/review-packa-r ... ack-cover/

EDIT 2: Co jsem pochopil tak to je dělaný ze 30 D nylonu s jednostranným PU zátěrem a nebo eVent. eVent bude určitě o něco líp dýchat než nylon a na rozdíl od Northfinderu je tohle o něco kratší = potenciálně lepší ventilace zespoda. Zase víc zmoknou nohy...ale ty zmoknou obvykle stejně. Jako dobrý, ale i dle fotek a použití v recenzích je to do chladu. Na jaře a v létě skleník.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 6, 2021 16:53

Kennedy
taky sem narazila na zminku o eventu. Ja si to poncho od northfinder zkratila asi o 30 cm, bude to takova delsi bunda + nepromok kalhoty do komba.

mike
jo, nepromokavej batoh a nepromokavy popruhy sou reseni, bohuzel sem si uz overila, ze su tak divne rostla, ze mam proste smolika. Damsky batohy nemuzu a pansky taky nemuzu a nejlip mi sedi hybridy pansky ospreye s narvanejma damskejma popruhama... a nemam zas chut s mym netypicky stavenym telem zkouset nejaky obskurnosti ze zahranici, kdy je pak oser to vracet nebo vymenovat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2021 17:22

mike píše:PU je ovsem skvele kurvitko.
Je, kvůli tomu letěla do koše i pláštěnka na batoh z téhož matroše.

mike píše:nepromokavy batoh
Co máš za batoh ? To se ještě něco takovýho vyrábí ? Poslední co pamatuju bylo něco takovýho z hypalonu.

Kennedy píše:Nevypadá to vůbec zle, tyhle USA garážovky fungujou často líp než by člověk řekl, ostatně brzo budu jednu takovou garážovku objednávat.
Já je mám vcelku rád a jsou mi sympatický (garážovky). Asi nejvíc z toho mam ozkoušený Six Moon Designs, se kterým jsem spokojen (i když to stejně už dlouho nechávaj dělat v Číně). Ono různý byť trivální věci z US garážovek jsou občas neskutečně drahý na to co to je a já zas nemusím mít úplně všechno. Co kupuješ za garážovku ?

Kennedy píše:Pěkná recenze od profíka zde
Hmm, i samotný guru Skurka (kterýho mam vcelku rád) tomu dal dost dobrý hodnocení, tak to asi bude použitelný.

Kennedy píše:Co jsem pochopil tak to je dělaný ze 30 D nylonu s jednostranným PU zátěrem a nebo eVent. eVent bude určitě o něco líp dýchat než nylon a na rozdíl od Northfinderu je tohle o něco kratší = potenciálně lepší ventilace zespoda. Zase víc zmoknou nohy...ale ty zmoknou obvykle stejně. Jako dobrý, ale i dle fotek a použití v recenzích je to do chladu. Na jaře a v létě skleník.
Tady jsou minimálně tři varianty. 30D SIL/PU, 15D silnylon a 40D "dýchající" matroš od jakési firmy Polymax. Co to ve skutečnosti je nevím.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » čtv kvě 6, 2021 17:35

Tomas: Jo, v průběhu let to dělali z různejch materiálů. Já bych dal přednost 30 D sil, mám za to, že to "dejchání" moc nepomůže a pončo a pláštěnka mají poskytovat hlavně stoprocentní jistotu, že opravdu nepromoknou.
Použitelný je ledacos, jen to člověk musí umět používat :)

SMD šijou v Číně, ale asi není Čína jako Čína. Mně teď odchází Jurek Tarp, pravda už má za sebou hodně nocí a ještě jsem mu trochu pomohl zakopnutím o šňůru, i tak jsem z odolnosti trochu zklamán. Ale stejně mi nevyhovovalo jeho omezený použití - do lesa dobrý, ale na louky a hlavně potom na horský louky, holý pláně a hřebeny to není. Takže jsem sháněl tarp co se dá postavit otevřenej v lese/tam kde nefouká a přikryje tě i ve větru když to je potřeba. No a taky jsem si už dlouho neudělal radost koupí nějaký blbosti, kterou zas tak nutně nepotřebuju (mám ještě pyramidu, která stačí všude) a budu brát:
https://mountainlaureldesigns.com/product/trailstar/
Nicméně to patří do jinýho vlákna, ale myslím, že v ČR to lidi příliš nepochopí.

Jinak nepromokavý batohy se dělaj i z DCF, provařený Hyperlite Mountain Gear. Ale myslím, že poměr cena/životnost bude dost hororovej.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod Tomas » čtv kvě 6, 2021 17:52

Jo, Mountain Laurel znám, vyvoněný vecí. Tohle je koukám silnylon/DCF. Proč ne, když to člověk užije a udělá mu to radost :lol: Tuhle volbu dokážu pochopit.

Já se do DCF ani silnylonu něják nehrnu. Mam rád lehký věci, to jo, ale mě stačí klidně i ten polyester. Když jsem rešil one-man stan, vzal jsem SMD Skyscape Scout a jsem spokojen. Často to vozím na kole a měl bych s těma tenčíma látkama strach, že sebou někde seknu a stan můžu dát do popelnice (nebo vezmu někde o trní). V tom báglu je to přece jen chráněný, na kole z venku moc ne.

U mě je to o hledání balancu mezi možností s tou věcí drobet "prasit" a váhou, ale už dávno jsem odlhečil do takový míry, že ten základ co mám mi nevadí nosit a neobtěžuje mě.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pončo

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 19:36

Tomas píše:Co máš za batoh ? To se ještě něco takovýho vyrábí ?

Jasne. Mam Lightwave Ultrahike, ktery 100 % nepromokavy neni, ale realne skoro jo (ma slusny zater a podlepene svy). I v silnem desti jsem vecer po vybaleni mel jen trochu vlhko na dne, z bezneho batohu s plastenkou bych vyleval vodu. 100 % nepromokave a zaroven neprustrelne jsou Cruxy, je to ten samy clovek.

Ted jsou k dostani i u nas v Hanibalu, takze se daji osahat a vyzkouset.

Mawenzi píše:a nemam zas chut s mym netypicky stavenym telem zkouset nejaky obskurnosti ze zahranici, kdy je pak oser to vracet nebo vymenovat

Crux muzes zkusit i u nas, viz vyse, ale pochybuju, ze ti sedne. Mne totiz AK37 sedel perfektne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » čtv kvě 6, 2021 22:19

Tomas: To jsem taky během poslední doby zjistil. Odešlo mi po letech pár věcí a měl jsem v plánu je nahradit modernou ve stylu UL, ale po pár zkušenostech jsem od toho upustil. Nejde mi ani tak o prachy, ale o to, že velice nerad měním často věci a taky s nima často nezacházím úplně v rukavičkách. Polyester je v pohodě. DCF bych taky nechtěl. Silnylon v silnější verzi je pro mě taková hrana odolnosti, mám s ním dobrou zkušenost takže počítám, že Trailstar v silnylonu nebude nic co by se hned trhalo.

mike: Ty Lightwave vypadaj suprově, jen mám záda 52 - 53 cm což je docela oříšek.. A taky bych zase musel čarovat s uchycením old school karimatky z venku. A k čemu bych potom měl pončo? :D

Abych se vrátil k původnímu dotazu ohledně širšího ponča tak tu ještě nepadl SMD Gatewood Cape.
https://www.nalehko.com/produkt/smd-gatewood-cape/
ale to by mě osobně asi příliš dlouho nevydrželo.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 22:26

Kennedy píše:Ty Lightwave vypadaj suprově, jen mám záda 52 - 53 cm což je docela oříšek..

Tomu nerozumim. Mas dve velkosti zad, vyzkousis a jedna sedne. Udelal jsem to tak, mam M2 (a 180 cm, delku zad netusim).

Kennedy píše:A taky bych zase musel čarovat s uchycením old school karimatky z venku.

Na viko, na bok, na zada pomoci uchytu na cepiny... ;-)

Mel jsem driv Deuter s dobrymi zady a tenhle se nosi skoro stejne dobre a vazi neco pres polovinu. Proto jsem ho kupoval, tenkrat byl UL. Dnes uz jsou lehci, ale tenhle ma hlinikovou vyztuhu zad a navic ta nepromokavost. Do 12 kilo je super, do 15 v pohode a do 18 se da. Vic nenosim, nejsem masochista ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pončo

Příspěvekod Kennedy » čtv kvě 6, 2021 22:31

mike: To jo, akorát zrovna Ligtwave můžu vyzkoušet leda tak online.. Nerozumím tomu, že to k nám nikdo nedováží. Stejně tak jejich stany, který bych chtěl někdy vidět naživo.
Jo, poradil bych si jako vždycky a nějak to přikurtoval.
Tak Deuter by měl bejt zase stavěnej stylem, že na 18 kilech se s ním začíná. :mrgreen: takže ta jeho samotná váha má svoje opodstatnění.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Pončo

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 22:58

Da se vyzkouset v Rakousku ve Stainachu, jednou jsem se tam stavil a batoh si rovnou odnesl. Akorat zrovna maji jen M3: https://www.fliegfix.com/rucksaecke-pac ... =FX11185.3

M2 muzes vyzkouset na Cruxu u Hanibalu, maji AK47 M2. Zada obou batohu jsou tvarem podobna a sedi stejne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pončo

Příspěvekod sobb » čtv kvě 6, 2021 23:31

mike píše:
Mawenzi píše:desne me totiz stvou mokry popruhy a prseni mezi batoh a zada, na par dni to preziju ale na 20 se mi do toho nechce. potrebovala bych aby nekdo vyrabel bundu s hrbem na krosnu.

Mne to prijde naprosto neprakticke. Reseni je klasicka membranovka a nepromokavy batoh. Od te doby, co ho mam (a to neni 100 %), jsem spokojene odlozil plastenku a nemam problem. Jako jo, zada sice namoknou, ale pres membranovku ti to nevadi a po desti zase rychle uschnou.
To ale právě moc neřeší problém, který Mawenzi vadí - teda že namoknou popruhy, bederák a záda. Že je mokrý tělo batohu je asi v zásadě celkem jedno, pokud jsou věci uvnitř baleny nepromokavě. Vadí právě ty mokrý záda a popruhy, protože dokud neuschou, tak musí mít člověk oblečenou bundu. Teda pokud po dešti není pětatřicet a není to vítané osvěžení.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pončo

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2021 0:03

Kdyz je po desti, tak je obvykle stejne mokro a lezavo, takze nejakou bundu mas. Klidne tu membranovku, nez uplne uschne a kdyz uz je sucha, tak ten batoh celkem taky. Kdyz uz je to na tricko, tak to nevadi, aspon ja jsem to teda nikdy nezaznamenal. Asi proto, ze to na tricko dlouho neni, takze menim membranovku za vetrovku.

sobb píše:Že je mokrý tělo batohu je asi v zásadě celkem jedno, pokud jsou věci uvnitř baleny nepromokavě.

Neni, vyzkouseno. Je fakt rozdil, kdyz mas v batohu litr vody a navic je tezky ;-) Fakt, zazil jsem stejne podminky (bourka, prutrz) s Deuterem a plastenkou a Lightwave bez ni a je to nebe a dudy. Ted uz na treky jiny nez nepromokavy batoh nechci. Castecne je teda to i otravou s plastenkou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pončo

Příspěvekod Etheric » pát kvě 7, 2021 5:09

Mawenzi píše:desne me totiz stvou mokry popruhy a prseni mezi batoh a zada

Pláštěnka na batoh + deštník je taky řešení, který mi funguje skvěle. Na VHT to asik nebude, ale na to, co chodí Mawe, já a hodně dalších naprosto OK
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 7, 2021 5:33

etheric
destnik nekdy beru ale zalezi kam. ve skotsku by mi byl vzheldem k tomu vetru jak kdybych nic nemela...

navic destnik znemoznuje pouzivat hole a ve vetru s nim je dost problem a navic se s tim blbe foti a priapdne pri foceni manipuluje. pak taky mas kalhoty, membranovku a destnik, a ja bohuzel nemam nosnost osla...

kennedy
lightwave i z sk.a neni problem vratit. ja mela ultrahike? m2 tusim (mam zada 52 cm) a delkou zad sedelbskvele, akorat mi chybelo 20kg hmoty v ramenou a zadech na popruhy...

mike
tak to se az nekdy otevrou obchody na crux jen tak zajdu podivat.

akorat ujizdim na batohy se sitkou, jak sem vyzkousela uz nemuzu jinak... ale kdyby byl jinak dokonalej... :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod Tomas » pát kvě 7, 2021 7:45

Kennedy píše:Abych se vrátil k původnímu dotazu ohledně širšího ponča tak tu ještě nepadl SMD Gatewood Cape.
https://www.nalehko.com/produkt/smd-gatewood-cape/
ale to by mě osobně asi příliš dlouho nevydrželo.

Jo, ale o tom jsem zas na různých místech četl, že to je jako pončo dost kompromisní řešení. Viz třeba zde hned první odpověď. Jako tarp ale asi dobrý.

Osobně jsem to viděl naživo na člověku v dešti s větrem a nechtěl bych to.
Tomas
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: stř črc 12, 2006 20:17
Bydliště: Plzeň

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 7, 2021 8:08

porad mas ruce od loktu vystaveny desti...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod Etheric » pát kvě 7, 2021 8:16

Copak to, ale teď si představ, že pod tím pončem strávíš noc, ráno prší, a ty si to máš hodit na sebe, durch mokrý zvenku i zevnitř...
Ideální ochrana proti dešti existuje jediná - chodit jen v hezkym počasí :D Bohužel všechny způsoby ochrany proti dešti jsou v něčem špatný, jde jen o to najít tu nejmíň špatnou pro konkrétní účel
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 7, 2021 8:41

proto se ponco - pristresky hodi jen na obcasny vylety jako univerzal reseni, ale ne na dlouhodoby pouzivani, pak je proste potreba mittreba nepromok protoze tezko v chcancu budes stavet pristresek bez ponca na sobe nebo ho balit...

ale jo asi sou lidi kterym nevasi zmoknout kdyz provadeji tyto ukony, ale nedovesu si predstavit to opravdu dlouhodobe pouzivat v tom multifunkcnim rezimu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod Etheric » pát kvě 7, 2021 10:48

Univerzální řešení v čem? Je to naprd jako přístřešek i jako pláštěnka. Radši ať to umí jednu věc dobře, než dvě věci špatně..
Mě by toto řešení těžce sralo i na akci na jednu noc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8083
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pončo

Příspěvekod sobb » pát kvě 7, 2021 10:58

mike píše:Kdyz je po desti, tak je obvykle stejne mokro a lezavo, takze nejakou bundu mas.
Mám, ale právě proto, že jsou mokrý záda batohu. Mnohdy je to i po dešti hned na triko nebo mikinu, ale nejde to. Takže z mého pohledu jsou větším problémem právě popruhy a záda, než mokrý batoh. Na tohle pomůže právě to pončo s hrbem nebo třeba deštník. Ještě by mohl nějaký výrobce batohů vymyslet pláštěnku na batoh, která by kryla i ramena a alespoň zčásti zabránila stýkání vody na záda :)

mike píše:Je fakt rozdil, kdyz mas v batohu litr vody a navic je tezky ;-)
Litr vody v batohu jsem nikdy neměla, dokonce ani tu louži na dně, takže tohle mě zas tolik netrápí. Alespoň ne natolik, aby byla nepromokavost kritériem výběru batohu. Když bude nepromokavý, tak je to samozřejmě plus.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Pončo

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 7, 2021 11:21

sobb
outdoor research mel plastenlu s kapuci pres ramena, neco takovyho
https://www.bentgate.com/mystery-ranch- ... 17691.html

no prave po desti je casto na triko, ale...

hlavne polud je batoh schopnej nabrat litr vody latkpu tak ji pravdepodobne i pusti zpatky ven:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pončo

Příspěvekod apuka » pát kvě 7, 2021 11:21

Mawenzi píše:desne me totiz stvou mokry popruhy a prseni mezi batoh a zada
Mawenzi píše:ujizdim na batohy se sitkou, jak sem vyzkousela uz nemuzu jinak
Tak to se nemuzes divit, ze Ti prsi na zada pod batohem :wink:
Ale zrovna toto ma (krome plastenky/ponca s hrbem) jedine smysluplne reseni - ty protisnehove penove zada skialpinistickych batohu. Ty se nenamoci, kdyz odtece voda, tak jsou vice-mene suche, pripadne se otrepou, v nejhorsim kapesnikem utrou. "Jen" se pod nima budes vice potit kdyz zrovna neprsi :wink:.
mike píše:Kdyz je po desti, tak je obvykle stejne mokro a lezavo, takze nejakou bundu mas.
He? Po letnim lijaku nebo bource? Kdyz nepocitam dny, kdyz jdu ven v celodennim destivem pocasi, tak toto je nejcastejsi pripad (z)moknuti. A to byva pred lijakem +30 i vice, za lijaku/bourky 10-20 a po lijaku prazici slunicko a +30 i vice, jen s parnou lazni z vyparujici se vlhkosti ze zeme/kriku/travy. A potok pod nohama...

Si tak matne spominam, ze jsem nekdy pred hooodne lety videl na internete takovou plastenku na batoh, co byla spise urezane ponco, i na ramena a sikmo sestrihane az k pasu, resp. pod batoh. S nepromokavou bundou akurat to, co se tady resi. Ale netusim, kde jsem to videl, jestli to nekdo prodava, kdo vyrabel, atd.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pončo

Příspěvekod apuka » pát kvě 7, 2021 11:23

@Mawe: To, no co si spominam, bylo vice na ramena a krylo to vetsi cas predku tela kolem popruhu, vcetne prsniho. Ale uz si nevzpominam, jak resil bederak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Pončo

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2021 14:27

sobb píše:Litr vody v batohu jsem nikdy neměla, dokonce ani tu louži na dně, takže tohle mě zas tolik netrápí.

Litr byla trochu nadsazka, ale ty louze na dne jsem mival a batoh nacucany vodou taky. Taky neni batoh jako batoh, moje jednodenni Ferrina byla pres vsechnu suntovitost prekvapive docela vodeodolna, ale velky Deuter pres zada slusne protekal a polstrovani salo jako houba.

sobb píše:Když bude nepromokavý, tak je to samozřejmě plus.

Vsak ja jsem ho tenkrat nekupoval kvuli nepromokavosti, ale kvuli UL vaze. Ani nevim, jestli jsem o nepromokavosti vedel. V praxi se to ale ukazalo byt podstatne vetsim plusem, nez bych cekal. Tohle si holt clovek musi vyzkouset.

Uz jen to, ze odpadne otrava s plastenkou. Znas to, v horach se najednou objevi stena deste, ktera se k tobe blize rychlosti rozjeteho rychliku. Takze vytahnout membrany, navlect se do nich, coz tak tak stihas a pak jeste musis blbnout s plastenkou na batoh, coz je fakt zabava, kdyz ma clovek na batohu cepin a zaroven silene fouka. Tohle jsem vylozene nesnasel. Plus to, ze ta plastenka je dalsi vaha navic.

apuka píše:He? Po letnim lijaku nebo bource? Kdyz nepocitam dny, kdyz jdu ven v celodennim destivem pocasi, tak toto je nejcastejsi pripad (z)moknuti.

Po letnim lijaku nebo bource v Alpach. To je u mne nejcastejsi pripad a zaroven jen tam chodim natezko, takze s batohy, o kterych je rec. U nas to moc neresim, mam maly jednodenni batoh a ten mi mokry az tak nevadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pončo

Příspěvekod mike » pát kvě 7, 2021 14:37

Mawenzi píše:akorat ujizdim na batohy se sitkou, jak sem vyzkousela uz nemuzu jinak... ale kdyby byl jinak dokonalej... :D

Dokonalej je, ale jak pro koho ;-) Zadne nesmyslne kapsy, jednoduchy KISS design. Za vyzkouseni nic nedas, ale bojim se, ze budes mit uplne stejny problem, jako s Ultrahikem. Zada jsou temer stejna a popruhy chteji taky nejaka ramena :) Zkus i AK27, ten je novy, ale bohuzel nema vyztuhy zad a rozumny bederak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení